https://shiftdelete.net/btk-fiber-icin-onemli-duzenleme

Servis sağlayıcılar için güzel bir düzenleme. Müteahhit yaparken sadece Türk Telekom için kablo koyuyor fiber optik internet veya Kablonet bağlatmak isteyince duvarları delip, evin ortasından kablo geçirmek zorunda kalınıyordu. Ayrıca düzenlemeye göre bina girişlerinde ki internet kutularıda apartmanın bodrumuna yapılan odaya konulacak.

#HaftalıkGündemeMalzeme #BTK

BTK'dan fiberi yaygınlaştıracak önemli düzenleme! - Teknoloji Haberleri

BTK, fiber internetin ve dijital servislerin yaygınlaşmasını için önemli bir düzenleme yaptı. Bina İçi Elektronik Haberleşme Tesisatı Teknik Şartnamesi, önemli konularda zorunluluk getiriyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10
 • Orcun @orcun

  Yaygınlaşmasına yaygınlaşsın da evdeki internette kotayı komple kaldırsınlar. ADSL için alt limit 8 mgbit, vdsl falan içinse 24 alt limit olsun. Fiber falan kablo net min 50 den başlasın. Kablonette yani devletin kurumu mu ? başka birinin kurumumu belli değil. Devletin kurumu böyle yaparsa ttnet so neler yapmaz ? devlet önce kendisi rekabet edecek en baz en düşük fiyata en iyi hizmeti sunacak ki özel şirketlerde eli mahkum sunsun. Yoksa bu işin sonu yok.

 • Yunus Emre Arslan @yunusemre

  Bizim bi sokak alta başladı so döşemeye ama bakalım bizim buaraya gelecek mi ?

 • Ahmet Tokyüz @atokyuz

  Çok geç alınmış bir hamle, keşke zamanında şu işleri yapsalardı anasını satayım. Kentsel dönüşüm muhabbetine kaç yüz bin adet bina yapıldı, bu yönetmelik hiç birinde yok. Şu İnternet ve TV yayıncılığını bir oturtamadık gitti. Türk Telekom’da Tivibu var, bunun gibi diğer İSS’ler olsa yada direkt Uydunet gelse de rahat etse millet. Her yerde çanaklar ıvır zıvır var. 2018 olmuş biz hale nelerle uğraşıyoruz ama güzel adımlar, umarım en kısa sürede olumlu hamleler devam eder ve yaygınlaşır.

 • Mücahit Köse @davidoffbb

  SDN’ye yakışır bir başlık olmuş, Bu düzünleme fiberi felan yaygınlaştırmaz düzenleme dediğin x servis sağlayıcı sokaktan fiber geçiriyorsa ve bina en az örneğin 6 daire ise o binaya da kutu koymalı diyecek ki anlamı olsun öyle sitelere götürmekle olmuyor.Şu var niye zorunda mı kardeşim diyecekler için o zaman sokaktan da geçirmesin.

Sağlam bir pazarlık ile uygun fiyata Samsung TR garantili Note 8 alınabiliyor. Sıfır olarak en uygunu 3.250 lira civarında ama oda ihtalatçı garantili.

#Samsung #SamsungGalaxyNote8

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 14

https://www.youtube.com/watch?v=GGZd5jutsL0

Bu kasılmalar 1.000 liralık Xiaomi telefonlarda bile olmuyor. 5-6 bin lira ver çekilen derde bak.

#apple #iPhoneX

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 19

Coca Cola Zero çok tutulup normal olanın satışları düşünce Zero markası kaldırılmış. Artık Coca Cola Şekersiz olarak satılacakmış.

#CocaCola

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 34

#iPhone #iOS

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.btk.gov.tr/File/?path=ROOT/1/Documents/Sayfalar/Pazar_Verileri/2017-Q3.pdf

2017 son çeyrek operatör kullanım verileri açıklanmış.

#Turkcell #Vodafone #HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Zamanında neydi ya Galaxy S3. Çoğu insanı rehbere geç girmesi ve dandik plastik kasası yüzünden bezdirip iPhone’a geçmesine neden olmuştu. Şimdi bu tiplere sorsan hala Android’i S3’ün zamanındaki gibi sanıyorlar. 🙂 İlk çıktığı zamanlar sadece beyaz ve koyu mavi renk seçeneği vardı. Sonradan duman grisi olanıda üretilmişti ama fazla gelmedi ülkemize.

Bu arada çerçeve oranı rezaletmiş şimdiki modellere göre.

#Samsung #SamsungGalaxyS3

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 18

https://twitter.com/neiltwitz/status/963050692998033408

Nokia’nın ölüsü bile HTC, Sony, Google, Alcatel, Lenovo, OnePlus, Gionee, Meizu, Coolpad, Asus firmalarından fazla satış yapmış 2017 sonunda.

#Nokia

BeğenFavori PaylaşYorum yap

KVK garantili Xiaomi alacaksanız hiç bulaşmayın. Sadece İstanbul’daki KVK servisleri bakıyor. Avrupa yakasında bir servis, Anadolu yakasında da bir servis.Diğer KVK servisleri kabul etmiyorlar kargo ile yollayın diyorlar.

Ekşi sözlükte görüp paylaşmak istedim.

#KVK #xiaomi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ukrayna’daki Kyivstar operatörünün bir tarifesi. 155 UAH. Yani şuanki kur ile düz hesap 22 lira gibi bir şey yapıyor.

Ayda 22 liraya :
-Gerçek sınırsız 3G internet. AKK falan yok.
-Operatör içi aramalar sınırsız.
-Diğer operatörlere 300 dakika.
-300 SMS
-Veon isimli uygulama ile internet üstünden sınırsız sesli ve görüntülü arama. Bizdeki Turkcell Bip benzeri bir uygulama.

Yorum sizin. Böyle bir tarifeyi burada 200 liradan aşağı satmazlardı.

#Turkcell #Vodafone #TürkTelekom

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 17