Önümüzdeki aydan itibaren Jellybean ve altı #Android sürümleri kullananlar #Google hizmetlerini kullanamayacak. APK olarak uygulamalar yüklenebilir ama uygulama geliştirenler Kitkat sürümünü baz alarak uygulama geliştireceği için stabil çalışmaz.

Tek çare custom rom atmak.

#HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Orcun @orcun

   Ya komple yok olması lazım. Android 8 ve altını silmeleri gerekiyor. Ondan sonra niye işte yeni uygulamalar düzgün çalışmıyor vs. ya sene 2021 ya ben hala markette kendi kendine çöken uygulamaya şahit oluyorum. Bunlar işte hep '' AMAN YA ANDROİD 4.4 KİTKATÇILAR DA VAR ÖF YA ONLARADA GELİŞTİRELECEK '' dire diretilmesinden kaynaklanıyor. Google'ın da işine geliyor bizde 10 trilyar tane android cihaz var bahın boklu aybona 1 milyar bile değil ııııhahahaha diye şey geçiyor.

  • cicikuş nazmi @cicikus

   @orcun telefonu eski olanlar ölsün mü abi? o kadar eski telefon çöp mü olacak benim çevremde hala kullanan bir suru insan var annaneler dedeler hep kullaniyor. Toplu tasimada insanlarin elinde görüyorum devamli. Telefonuna bisey olunca çekmeceden cikariyosun s3 ü idarelik hatyini takiyosun whatsapp bilmem ne idare etsin diye. Bence android 2 de bile en azindan whatsapp çalişmali eski telefonlara özel bi sürüm ciksin wp lite gibi guncellemeleri gelmesin, ama çalışsın yani mesaj atılsın.

  • Orcun @orcun

   @cicikus En temel bir biçimde telefonu gene kullandırtsın ölmediyse ancak adamda s3 var diye oyun geliştirici adama ayak bağı oluyor. Veya oyu nda değil sadece ? herşeyde sorun oluyor.

  • cicikuş nazmi @cicikus

   @orcun oyun geliştirici adam guncelleme vermesin o kadar eski cihaza zaten kasacak yani vermemesi daha iyi olur.

 • Orcun @orcun

  JB ne zaman çıktı derseniz 2012-13 de çıkmıştı. Tee 2013'den beri yani destek veriliyormuş. 😀 Birde tabi şu var, hani bu cihazları bu sürümleri kullanıyorsa birisi en temel telefon ihtiyacı için kullanıyordur. İşte telegram whatsapp falandır en fazla o kadar.

 • mkyb @mkyb

  JB işte Samsung S3 döneminin sürümü. S2'ye Samsung önce vermeyeceğiz deyip sonradan tepki gelince vermişti.

  • Orcun @orcun

   S2 ama efsaneydi. Yürüyen efsane yani öyle bir telefondu. S3 o kadar popülasyon kazanamadı. S4 bile biraz topladı s5 ile geriye gitti derken s6 ile ilk samsung baya bir övgü almıştı beğenilmişti ama tabi artmayan hafıza değişmeyen pil yüzünden taşlanmıştı. 😀

  • mkyb @mkyb

   @orcun S2'nin tasarımı güzeldi. Birde çok sağlam telefondu. S3 mesala o kadar sağlam değildi.

 • gordonfreeman @gordonfreeman

  2021 yılında jelly bean zaten kullanmamalı kimse. Bi zahmet yenileyin kardeşim telefonu.

 • mkyb @mkyb

  Eski telefonu kimse kullanmasın tarzı yorumlar gelmişte zaten o dönemin telefonlarının en kralında 1 GB ram vardı. Şuan sadece Whatsapp'a falan girmeye yarar. Anne-baba telefonu olarak kullanılıyor yani.

 • nineleven @nineleven

  Yorumlar Technopat. Neeee Windows 7 mi 😳

  Rom atıp yedek yaptığım bir S3 ve S4 var. S4 gayet kullanılabilir , S3'te tipik ram yetmeyen android yavaşlıkları ; uygulama ekranına geçiyor ama beyaz ekranda bekletiyor falan.

  Tabi pil yeni de alsan custom rom yapınca can sıkıyor. Güncel telefon gibi tabii ki olmuyor ama kullanabilmen güzel yani.

  Ve ben utanmadan YT Vanced , İnstagram falan bir de Real Racing 2-3 , GTA III deniyordum.

  Oyun da oynarsın aslında RR 3 10 senedir aynı oyun ve en kral oyun işte. Pubg dışında S4'ü zorlayacak bir oyun yok gibi aslında.

 • Ota @otakaraha

  Annem 2013 yılında aldığım Samsung tableti kullanıyor. Whatsapp, Youtube ve haberlere bakıyor. Şimdi sürümüne baktım, iyi bari kitkatmış.
  Telefon alayım dedim, kendisi istemedi. Kapaklı telefonundan memnun. 🙂 Tablet ölürse yeni telefona mecbur kalacak. 😀

 • lterlemez :) @lterlemez

  Bende de 4.3'te takılı kalmış, S3 var ve bazı uygulamalar için ikincil onay ve Navigasyon olarak kullanıyorum.