https://youtu.be/IYpttnuxj5Y
tenchu nun son bölümünü koydum youtube'a 😀
#RetroGaming

Tenchu: Stealth Assassins Level 10 (Finale) +Ending

Played by me on scph 1002. Sorry for focushunt.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

sinir krizi geçirten bir flood 😀 hoşuma gitti paylasiyim dedim.

Beyler sinirden elim ayağım titriyor
Evde bir tane bilgisayar vardı 3-4 ay öncesine kadar, kardeşimle ortak kullanıyorduk. Bu salak(benle yaşıt) sürekli saçma sapan yerlerden müzik, oyun indirip bilgisayara virüs bulaştırıyor. Yüklediğim virüs programını da silmiş. "Bilgisayarı yavaşlatıyormuş" Kız müzik indirdim diye yarım mb'lik exe indirip bilgisayarı malware dolruruyor. 5 dakikalık bi parçanın yarım megabayt olmayacağını bile anlayamıyor.
Hala internet explorer kullanıyor, tarayıcı toolbar'a boğulmuş. Bir gün bilgisayarı açtım, windows yazısını geçemiyor alet bir türlü. Salona gittim annemle ikisi oturuyor, dedim ne yaptın bilgisayara açılmıyor. Ben bi şey yapmadım dedi. Geldiler odaya annemle. Bi iki kere açıp kapattık, durum aynı "Ben kapattığımda sağlamdı" dedi kardeşim. Annem de "Bilgisayarı sen bozdun suçu başkasına atma" dedi. Kızdı bir sürü, bilgisayarı kullanmamı yasakladı. Şifre koydular bilmiyorum vs. (Şifre olmasa bile açtığımı görüp kapattırır.) Bilgisayarı servise götürmüşler, onlar da harddiski sıfırlamışlar, içindeki tüm dosyalarım gitti diye söylendi kardeşim(sims oyunları, salak salak müzikler sadece), annem bi de bu yüzden azarladı tonla.
Her neyse, ben yazın bir tanıdığın yanında çalışıp, 400-500 lira kadar biriktirmiştim. Bununla gidip bir netbook aldım. İçine de Ubuntu Netbook remix yükledim.(Linux tabanlı bir işletim sistemi, internete girmekten başka bi şey yapmadığım için windows yüklemedim)
Bilgisayarı aldıktan 1 hafta sonra, belli ki kardeşim açmaya çalışmış şifre olduğu için açamamış, annem sen neden şifre koyuyorsun şu bilgisayara, ne gizliyorsun bizden, o şifre kalkacak yoksa interneti keserim diye azarladı. Linuxta şifre kaldırılmadığı için(ya da ben kaldırmayı bilmiyorum) şifreyi "1" olarak değiştirip söyledim ikisine de.
Bugün, okuldan geldiğimde baktım netbook yok ortada. Sinirden kendimi yiyorum, sonunda annem kardeşimi kursundan alıp eve netbookla geldi. Dedim netbook nerde, annem "sen onu bozmuşsun bize söylememişsin, biz de gidip tamir ettirdik" dedi. Ne bozması ne diyosunuz siz dedim. Meğerse salak kardeşim kendi bilgisayarını bozmuş (gitarını -nası yaptı tam bilmiyorum- anakarta tümleşik ses kartına bağlamış, ses kartı yanmış, anakart da çalışmaz hale gelmiş)(ya da gitarı bilgisayara takmaya çalışırken anakartı kırmış da olabilir, çok sormama rağmen söylemediler, bunlar benim tahminlerim). Sonra bu benim bilgisayarımı alıp sims falan yüklemeye çalışmış. Tabi netbookun içinde Linux kurulu olduğu için, sims oyununu yükleyememiş. Anneme de "Oğuz bilgisayarını bozmuş ama bize söylemeye utandığı için tamir ettirmiyo" demiş. Annem de alıp mahalledeki salak bilgisayarcıya götürmüş, o da benim netbooka vista yüklemiş. Üstüne üstlük her ihtimale karşı SİLMEYİN YEDEK diye isim verdiğim disk bölümü dahil tüm harddiski silmiş. (sonradan arayıp bilgisayarcıyı, görmedin mi silmeyin yazdığını niye sildin diye sorduğumda bilmiş bi tavırla "disk bölümü dediğin ya FAT olur ya NTSC olur yigenim, o disk bölümü virüslüydü, eks4 mü ne, öyle disk bölümü mü olur la" dedi. Ext4 eski linuxda kullanılan disk biçimidir. O adama ana bacı sövmemek için zor tuttum kendimi)
Anneme o bilgisayar bozuk değildi falan diye açıklamaya çalıştım. Yalan söylüyosun dedi, bi türlü ikna edemedim, hiç abartısız 1 saat dil döktüm, işe yaramadı. yalan söylediğin için ceza olarak bilgisayarı kardeşine veriyorum dedi. Hiçbi şey diyemedim resmen beynim durdu. Ağlamamak için zor tuttum kendimi. 3-4 saat kendime gelemedim. O sinirle de bunları yazdım arkadaşlar. Kendinize iyi bakın, sanırım pek giremem artık

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17
 • kortex @kortex

  Virüs programları bu durumlar için iyi. Hele bi de Windows’ta.

 • Cowboys @cowboys

  Kendini ifade etme konusunda çalışman lazım

 • Vefa @buff

  Okurken sinirlendim. Olayın içinde olsam çıldırır, delirirdim heralde!

 • Guapo @guapo

  Burada herkesin benzer anıları vardır da bu gerçekten çok fazla.
  Kardeşinin laptopun suçunu sana atıp , sonra senin netbooku tamire yollamaları çok garip. Delirmelik harbiden.
  Hadi kardeşinin laptopu sen bozmuşun ya...parasını isteselerdi senden , ya da sen çözerdin zaten onu kendin. Seninkine niye dokunuyorlar ? Bozulduysa bozuldu onlara ne madem ? Hem usta sen evde kendin PS1 imal ediyon sana nasıl sormuyorlar 🙂
  Bilgisayarcının formatlamasına şaşırmadım sonuçta o getireni tanıyor. Getiren ne derse onu yapması normal de Vista nedir olm 😂 İso arasan bulamazsın.
  En olmayacak ihtimaller kombinasyon yapmış.

  Edit: Hay başını okumamışım 😁 Yalandır bu. Keşke benim annem babam da bilgisayarımı yaptırsa.
  Üniversite hariç dayımın eski laptoplarını bayram parasıyla 700-1000 fln aldım 🙁
  Ablamla ortak girmiştik düzgün bir tanesine i5 harici kartlı falan hep problem oldu bu arada 😀

tea2025b entegresiyle idarelik anfi yaptim 😀 2200uF kondansator koydugum icin belli bi seviyeden sonra cozurtu veriyor basslari bozuk cikiyor tam istediğim gibi 😀
#DIY
#KendinYap

BeğenFavori PaylaşYorum yap

How to speak English with a Turkish Accent (part 1)

How to speak English with a Turkish accent. Just watch and learn. Gamze is speaking :) #turkishaccent #accent #englishaccent #accents #languages
BeğenFavori PaylaşYorum yap

android bir telefona jak girişinden ses verip hoparlör olarak kullanmak mümkün mü?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ümraniyede bisiklete biniyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11