Windows 10 x64 Bit Türkçe Lite Sistem 2022

Windows 10 x64 Bit Türkçe Lite Sistem 2022

Esenlikler arkadaşlar. Sanal makine için Windows sistemi kurdum. Güncelledim. Freamwork kurdum. Güncelledim. Ve Microsoft Visual C++ 2022 32 bit ve 64 bit kurdum. Sistemi tekrardan güncelledim. 2. tura. Ve wim imajı aldım. Winreducer ile lite yaptım. wim dosyasını tekrardan sıkıştırdım. Sonra gereksiz dosyaları 7Zip ile wim imajını açtım.(Püf Noktası 🙂 ) Dosya sildim ve ekledim. Aynı rar dosyasını editler gibi. Tekrar dsim ile max. oranda sıkıştırdım. Gerekli 2 3 program da yüklemiştim. Ücretsiz ve free olanından. Defender tamamen silindi. Antifilüz yükleyebilirsiniz.

Çıkarılanlar: 

Not: İndirdiğiniz iso içinde WinReducerEX100-turhill.wccf dosyası mevcuttur. Bu dosyayı inceleyerek detaylı çıkarmaları tespit edebilirsiniz. Ayrıca aynı dosya ile kendi lite sisteminizide yapabilirsiniz.

-Windows Defender Ve Servisi

-ActiveDrectory

-Printer ve Servisi

-Windows Mağaza Uygulaması güncellendi en yeni sürüme.. Fotoğraf gösterici duruyor. Diğer tüm mağaza uygulamaları silindi.

-Kurtarma USB medya oluşturucu (WinPE.wim dosyası)

-Winsxs klasörü 100 MB a düşürüldü.

Windows Services yedek dosyası.

-Windows Update duruyor. Sadece devre dışı bırakıldı.

 

Bu windowsu makinelerede kurabilir düzeyde ayarladım. Mağaza, Foto gösteren Windows mağazası programı duruyor. Mağaza da güncel sürümde. 02-10-2022 de güncellendi.

Diğer 1 Gb lite sürümler hiç bir işe yaramaz. Çünkü Camtasia yükleyemezsiniz. Freamwork yoktur. İşte benim sistemimde var. 🙂

Örnek sisteme yüklediğim programlar: Camtasia (Edge webvieaver istedi yükledim Camtasia çalıştı sorunsuz) Photoshop 2022 yükledim. Sorunsuz çalıştı. Ashampoo Burning Studio 21 yükledim sorunsuz çalıştı. EaseUS Todo Backup Free 2022 yükledim çalıştı sorunsuz.

Olay budur bea.

İşin özünde program, oyun gibi istediğiniz her şeyi yükleyebilirsiniz.  Diskte 6.5 GB yer kaplar. Remde ise 1.4 GB yer kaplar. Lisans içermez. Kendiniz lisanslama yapabilirsiniz.

Kalitenin adresi TurHiLL Lite sistem.... 🙂

Bir çok yazılım geliştiren kişilere daha pratik ve seri çalışan windows sunmanın sevincini yaşıyorum. Açıkçası bu lite yapma da sıkıntı yok. Eğer mal*w*are, lisanslı program eklersen sıkıntı olduğunu da ifade edeyim. Parada kazanmıyorum. Nooo----problemo 🙂

İndirin:  2.95 GB iso dosyası.

Google Drive: https://bit.ly/3UZA7ku

Yandex.Disk: https://bit.ly/3Szm6bD

 

File : Windows10x64Lite-turhill_2022_UEFI.iso

CRC-32 : E176BCAC

MD5 : 4A6C678543C62BBCCA208650E7607A04

SHA1 : 831CCF5E06CC773850EDE39E0C01E4EDFB8F6CC7

SHA256 : D249348EBCA35B2EBA8A1D59EBA3EC59618C7E97C8D3C2C2D23A388720925E97

Not: Edit yapılan iso 02-10-2022 tarihinde güncellenmiştir.

UYARILAR - SORUNLAR:

1.) Wİndowsu yüklediniz. Ayarlara tıkladınız hata verdi, Bir daha tıkladınız hata verdi çöktü. Hemen ekran kartı sürücünüzü yükleyin ve yeniden başlatın.  Yine sorun devam ediyorsa DirectX 2010 paketini indirip yükleyin. Normal senaryoda böyle bir sıkıntı olmaması gerekiyor. Donanımınızın uyumsuzluğundan kaynaklanıyor bu durum. Yirmi beşin üstünde bilgisayar veya labtopta kullanılıyor sorunsuz.

#ProgramÖnerisi

#turhill #turhillvideo #window10lite #windowshafifsistem #windowslite2023 #turhillsistem #sanalmakine #vmwareplayer #vmware #turhilllitesistem #windows10liteindir #windows1064bitindir #turhill2023litesistemi #byturhill

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 36

Eski Klasik/Motorspor Araç Broşürleri (Posterlik)

Kendimce sağdan soldan bulduğum hoşuma giden eski/klasik araçların,bazı Motorspor araçlarının ve bir kaç tane de motorsikletin broşürlerini ve çizimlerini topladım,şahsen tam posterlik olduklarını düşünüyorum 😀 Aşağıya bir kaç örnek bıraktım,devamı Imgur'da.Şuanda 60'a yakın fotoğraf var,beğendiğim fotoğraflar olursa Imgur'a eklemeye devam edicem.

Kalite olarak çoğunun kalitesi yüksek ama Imgur bir sıkıştırma uyguluyorsa onu bilemem.Küçüklü/büyüklü bir sürü fotoğraf mevcut.

Imgur'a girmekte sıkıntı yaşayanlar varsa veya ben hepsini toplu indircem diyenler olursa Drive'a da atabilirim,hepsini özenle seçtim.

https://imgur.com/a/CW6T3Bx

BeğenFavori PaylaşYorum yap

win 7 ye dönmeye karar verdim tası tarağı topladım yedekledim formata başladım ama windows yükle penceresi geldiği anda klavye mouse çalışmıyor ışıkları sönüyör anakarta takıyorum yok kablosuz bi mouse var onla deniyorum yok klavye mouse görmüyor hiçbir şekilde o ekranda bios ta xhci ayarları falan da açık ilk defa yaşıyorum böyle bi durumu
anakart gigabyte ab350m d3v
ÇÖZÜLDÜ:u linkteki tool u indirip format usbnize kurmanız gerekli
https://www.youtube.com/redirect?v=o9ImB56BkY8&event=video_description&redir_token=5-VWt6bvcNLSiFzKWEHt0hgYDSV8MTU1MTk2MzI4OEAxNTUxODc2ODg4&q=http%3A%2F%2Fdownload.gigabyte.us%2FFileList%2FUtility%2Fmb_utility_windowsimagetool_am4.zip

YouTube

Sevdiğiniz videoların ve müziklerin keyfini çıkarın, orijinal içerik yükleyin ve tümünü YouTube'da arkadaşlarınızla, ailenizle ve dünyayla paylaşın.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 21

Migros sanal markette 100/25 kampanyası var.
+ Facebook'dan kod alırsanız 10 tl daha geliyor ikisi de sepette birleşiyor.
Toplam 35 tl hediye indirimle güzel bir ölücü fırsatı oldu. Vatana millete hayırlı olsun, azıcık et aldım.
Facebook kampanyası linki: https://m.facebook.com/offers/v2/?share=6149952008412581
Kupon kodu: CEKKODU25

BeğenFavori PaylaşYorum yap

The Ascent oynuyorum birkaç gündür. Oyun mekaniksel olarak çok başarılı. Ancak oyunda büyük saçmalıklar var.

Harika bir oynanış çıkartıp tüm rakiplerin kafasını patlatıyorsun, mini boss dahil herkesi indiriyorsun, tam zamanında dodge hareketi ile büyük hasarlardan kaçıyorsun vs. Ama oyun bazı zamanlarda üzerine aynı anda o kadar düşman gönderiyor ki oradan çıkmanı mümkün kılmıyor. Bazen tüm ekran düşmanlarla kaplanıyor ve sanki sülalene küfür eder gibi 1 tane bile can tamamlama itemi düşmüyor. Oyun resmen ölmenizi istiyor.

Bir saçmalık daha, oyunda yan ve ana görevler var. Normalde nasıldır? Yan görevler genelde zor olmaz ve level atlamanıza yardımcı olur ki ana görevde daha rahat ilerleyin, di mi? Yok anasını satayım burada tam tersi. Ana görevde level atlayın ki yan görev yapacak seviyeye ulaşın diyor adamlar resmen. Basit bir yan görev yapabilmek için geçmen gereken düşmanlar senin 2 katın levele sahip olabiliyor. Sırf bu yüzden yan görev yapamıyorum. Şeytan diyor oyunu sil, incelemelere de 1 yıldız ver!

Oynanış dinamikleri ve vuruş hissi çok güzel olmasa 1 dakika bile katlanmazdım bu saçma tercihlere.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Toplu olarak dosya isimlendirmek için uygulama öneriniz var mı? (Windows)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

#Soru

İstanbul Küçükçekmecede oturuyorsunuz mesela. En yakın nerden Yazlık alırdınız? Deniz aşırı olmayacak. 2,5 saati aşmayacak araba ile mesela?
Yaz sezonu sıcaklarda yani ilk bahar, yaz, sonbahar da kalmalık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 26
 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Şimdi; ben Tekirdağ / Muratlı'da yaşıyorum. Ben olsam buralardan yazlık almazdım. Silivri, gümüşyaka, marmara ereğlisi, kumbağ falan burada yaşadığım için mi nedir bana basit geliyor. Ayrıca denize girmek eğlenmek için istiyorsanız deniz çok düzensiz ters bi akıntı olur rüzgar olur deniz anaları basar, yosun gelir, dalgalı olur vs. Ben olsam Erikli, mecidiye gibi ege kıyısında bir yerler bakardım ama size uzak kaçabilir. Ayrıca Şarköy yolu o kadar pis ki şöyle anlatayım: Bir dağ gibi bir yer var ona tırmanıyorsunuz sonra iniyorsunuz yollar japonyanın dağ yolları gibi virajlı hem de sert sert bir sağa atıyor bir sola atıyor sizi.... Biz geçen sene günü birlik yüzmeye gittik dedik ki bir daha bu yola giren ... olsun. O derece yoldan bıkkınlık geldi ancak deniz ve oradaki sahil ortamı güzeldi. Eğer uzun süreli kalacaksanız pek sıkıntı olmaz yol herhalde. Ancak şimdi anne meselesini okudum şöyle bir eylem planı geldi aklıma; günü birlik çıkın bu yaz hem kadın gezmiş olur hem de fikir sahibi olmuş olursunuz bu yerlere bir bir gidin mutlaka insanlara sorun nasıldır fiyatları, ortamlar, havası suyu falan. Kafanızda ondan sonra daha iyi oturur bu yerler, daha iyi karar verirsiniz.

  • nineleven @nineleven

   @m-ahmet Şarköy yolu gerçekten Japonların dağ yolları gibi mi ? 🤩 @cicikus sen anladın 😁

  • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

   @nineleven Eğlence arıyorsanız uçmakdere öneririm. Şarköye hiç özenmeyin ama belanızı arıyorsanız olabilir. 😀 Uçmakdere hem araba hem motosiklet içinm çok eğlenceli bir yol. Yalnız köyün girişi tam bir arabalık birkaç sene önce bir megane kurtardım orada. Karşıdan gelen bayağı hızlıymış bu abimiz de kaçınmak için kenara gelmiş ama arabayı da kontrolden çıkarmış aracın sağ tarafı kaldırım gibi bir şeyin üzerine çıkmış. Haliyle önden çeker araba hareketi boşta kalan lastiğe veriyor ve gidemiyor. Ben gördüğümde millet napçaz napçaz diye bakınıyordu. Bir de arabanın kaldığı yerde küçük patika var aşağı inmek için bir fırıncı da oraya kütük koymuş kenara oranın da ilerisi uçurum. Yani az daha sağa gitse belki de yuvarlanacak aşağıya. Hemen kolları sıvadım indim abiler dedim kim arabanın sahibi bi abi benim dedi bak dedim tekerin altına şu odunlardan koyacaz biraz da şöyle büyük bir şeyle destek yapacaz lastiğe azıcık güç versek yeter sol yap direksiyonu kolayca ineceksin hem daha fazla zarar vermeyiz böylece. Abi okey dedi geçti direksiyona milleti toparladım 15 kişi falanız orada. 3-4 tane fırıncının kütüklerden koyduk lastiğin altına en altına uzun bir kütük soktum bi omuz verdim lastiğe azıcık değdirttim kütükleri abiler de yardım ediyor tabi 😀 tek ben kaldırmıyorum. 😀 Sonra indi işte aşağı az ileri çekti abi dağıldık. 🙂

  • cicikuş nazmi @cicikus

   touge lokasyonlari not al abi şarköy, uçmakdere 😀

  • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

   @cicikus Gelirseniz haber edin müsaitsem ben de katılırım. 😀 Uçmakdereye gideriz ama şarköy için söz veremem. 😀 Ayrıca iğneada kıyıköy yolları da bayağı bir dolanbaçlı hem de dağa tırmanıyorsunuz ıstranca dağlarına. 😉

 • arandur @arandur

  Deniz kalitesi lazımsa Saros Körfezi o yörelerin en iyisidir.

Film önerisi durumudur 🙂
Sadece filmin adını yazıp bırakabilirsiniz bile, amaç yeni yakın izlediğiniz ve beğendiğiniz filmleri paylaşmak ve başkalarına fikir sunmak.
#FilmTavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 19

Duvarlara bu yaziyi asan hacker kim acaba, bulmak lazım bu arkadaşı 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6