Thh başvurum 26 ağustosta karara bağlandı,tebligat gelmediği için sonucu bilmiyorum.Tebligat için 3 hafta çok değil mi? Sonucu e-devletten niye vermezler? #thh #tüketicihakları

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

#turknet Beleş internete 5 ay daha eklendi,bu kampanya hiç bitmesin😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ekonomi #enerji Yorumsuz..

Enerji Politikaları ve Türkiye Bürokrasisi

Enerji Politikaları ve Türkiye Bürokrasi Sorunu. Her kelimesi dikkatlice dinlenilmesi gereken bir video.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Player 1 @player-1

  Bu video bir ara bayağı dönmüştü internette. Hatta o sıralar bazı devlet kurumlarından yanıt bile gelmişti.

 • Hamdi @hamdi

  Senede bir işler gittiğinde ortaya çıkıyor bu video. Hiçbir şekilde akıllanmadığımız için bir etkisi de olmuyor tabi. Sağda solda paylaşmakla yetiniyoruz işte.

 • muhalif @muhalif

  @player-1 Yazıyı okudum.Masal ve bahanelerle dolu cevap olmuş.

  1-Türkiye bütün konferanslara katılımcı göndermek zorunda değildir.
  2-Çünkü zaten dünyada da güç dengeleri değişmekte, Batı zayıflamakta, Doğu ise güçlenmektedir.
  3-Cari açık Türkiye’nin önemli problemlerinden biridir. Fakat bir hibrit savaşın içerisinde bölgesinde etkin olma, mazlumların haklarını koruma, atılımlarını sürdürme çabasında olan Türkiye’nin en önemli sorunu değildir.
  4-Fakat bu konuya da AB aklı ile yaklaşma, AB’den finans ve bilgi desteği alma zorunluluğu olmazsa olmazlardan da değildir.
  5-Bunu yaparken de, AB’nin bize tavrının, darbe ve terörist saldırıları süreçlerinde yaşanılanların, bu süreçlere AB’nin desteğinin, kendilerinin aslında bizi bir tehdit olarak algılayabildiğinin idrakini de kaybetmemek önemlidir.Bir batı organizasyonu olan, kanlı 15 Temmuz darbe girişimine verilen tepki bu yaklaşıma verilebilecek güncel örneklerdendir.
  6-Bahsi geçen genel eleştirilere, herşeye rağmen, enerji bakanlığı ciddiye alıp, geri dönüşte bulunmuştur. Fakat akademisyenimiz, büyük söylemleri karşısında çalıştığı alanın ne kadar mikro düzeyde kaldığına bakmadan, toplantı ayarlanmak istenen uzmanları küçük görmüş ve “sadece bakan ile görüşürüm” egosu içerisinde bir akıl tutulması yaşamıştır.
  7-Türkiye’nin önünü göremediği, 6 ay sonrası için dahi planlar üretemediği tarzında söylemler, okumamaktan kaynaklanmaktadır. Bir Türk STK’sı olan TESPAM’ın dahi 2050 yılına dair birçok alanda projeksiyonları, tahminleri, çalışmaları kamuoyu ile paylaşılmış iken, Türk Devleti’nin öngörüsünü akşam yemeği ile bağdaştırabilmenin arkasında farklı emeller algılanmaktadır. Bir şehre, belli bir süre akabinde elektrik verememe konusundaki tahmin öngörüsüzlük değil, bir olasılığın ifadesidir. Böyle bir konuyu çarpıtmanın da iyi niyetli olmadığı kesindir. Ayrıca, tüm dünya 2100’de kimin nerede olacağını görecektir!
  8-Devlet kurumlarındaki liyakatsizlik örnekleri her zaman söz konusu olabilecektir. Fakat özellikle gelinen son süreçte devlet kadroları FETÖ üyelerinden de temizlendikten sonra, ümit edilir ki, daha yerinde görevlendirmeler ile ülke ve kurumlar uluslararası ortamlarda daha nitelikli insanlarca temsil edilebilecektir.
  9-Türkiye aslında Rus gazına düşünüldüğü kadar da bağımlı değildir. Alternatifleri bulunamabilmektedir. TESPAM bünyesinde hazırlanan Rusya’sız Gaz Denklemi 2050 Raporu bunu göstermektedir. https://www.tespam.org/rusya-krizinden-sonra-turkiye-gaz-denklemi-etkilesimli-enerji-politikalari/ Türkiye’nin bu noktada yapmaya çalıştığı yeni satış anlaşmaları, nükleer santraller, milli enerji politikası da somut adımlar arasında sayılabilecektir. Yani bu noktada hiçbirşey yapılmadığı ifadesi de gerçekçi değildir.

  1-Göndermeyin canım ne gerek var böyle iyiyiz 🙂
  2-Batı zayıflıyormuş tüh ya acıdım şimdi, adamlara yardım falan mı etsek acaba? Batı zayıflıyorsa bize hiç girmiyorum!
  3-Mazlumlardan kasıt suriyeliler sanırım.Tabi canım suriyelileri doyurmak varken cari açığı kim si..ler? En önemli sorun değil demez mi..
  4-Araplar varken kim ne yapsın ab'yi, abd'yi dimi?
  5-Madem o kadar delikanlısınız darbe,terör gibi eylemlerin ana kaynağı olan natoyu ülkenden kovsana?
  6-Kendinizi dev aynasında görmeye devam edin bakalım.
  7-4 yıl önce ülke genelinde giden elektrik rezaletini unutmadık.Son günlerde yaşanan kısa süreli elektrik kesintileri ise komedidir.Hangi 2050'den bahsediyorsun?
  8-Yıllarca iş birliği yapın hoca efendi diyin işinize gelmeyince fetö! Biz de yedik.
  9-Biz neymişiz arkadaş rus gazına bağımlı değilmişiz,ab'ye bağımlı değiliz,abd'ye bağımlı değiliz vs. vay anasını 😛 Peki canım kardeşim bahsettiğin nükleer santrali kim işletecek?

Yıllardır kenarda duran eski sistemimi söküp temizledim, şimdi mini müzemde🙂 #TozluRaflar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 22
 • prometrik @prometrik

  İLk ceptelefonum k300i ve (hatırladığım) ilk sistemimin ekran kartı fx5200 geldi aklıma. Nostalji yaşattınız. sağolun.

 • Emre.C @frankenstein

  İlk telefonum ericsson T18' idi zamanının çok kral telefonuydu

 • Hami Özgüroğlu @yolgezer

  ada3000aep4ar. athlon 3000 ch sürümü.
  o taş gibi işlemciye o anakartla yazık eden bi ben değilmişim. hatırlarım eski asus anakartımı 2.kez yakıp serviste kaybettirince bu anakartı almıştım. işlemciyi resmen kötürüm etmişti 😀
  ekran kartınız sanırım fx5200 den bozma 5500.bende aynı pcb samsung ramli bakır soğutuculu 5500 vardı. dark messiah of might and magic oyununu xp de kare kare vistada normal oynatırdı. anlamadım gitti 😀
  bende k300 i vardı. ben o kadar sağlam kasalı ama o kadar narin joystick telefon görmedim abi. kavgaya onunla giderdim. kafasına vurduğun adam yıkılır. o derece sağlamdı 😀
  k750i zaten konuşmaya gerek yok. sonraki nokia 6300 modelinde benzerini yapmaya çalışmıştı kasa olarak 😀
  amd nin o stok soğutucusu8ndaki bloğun içindeki bombe havanın kondansatorlere gelmesini azaltıp ısınmalarını engellemekmiş. amd böyle ince düşünüyordu o dönemler. bu yüzden stabildi. şimdi çerçöp geliyor ryzen bana.

  • muhalif @muhalif

   İçini döktün resmen 😀 Aidatanın hazır sistemini almıştım o dönemler sistem parçalarından anlamazdım 🙂

  • Hami Özgüroğlu @yolgezer

   @muhalif hocam dedim ya benim asus k8n di. hatırlarsın. 754 pinlerin efsanesi. menüsünde oc ayarını görüğnce"öyle fsb değil direkt oc menüsü " aklım gitti idi 😀
   sonra işte 2 defa yaktık birinde başkası yaktı. karşıma çıkacak cesareti de yoktu.
   2. de de ide diski çalışırken sökmek gibi bi mallıkla çipseti götürdük. bilirsin ide direkt köprü içinde ve en ufak hatada köprüyü de yakardı 😀 tamircide kaybetmişlerm anakartı. sonra bunu aldıydım işte. yalan yok. iyi idi. işlemci 5 sene macunsuz çalıştı falan ama asıl ben kullanmaya bşalayına bi kağnılık baş göstermeye başladı.
   önce 2 gb ram aldım sonra x1950 aldım abi yok. kayıtlı 720 pi video açıyor ama youtubdan video açmakta zorlanıyordum. sistem göçüyo. sonra o ara ben ttnetle bi türlü anlaşamadım. ödediğim faturayı ödemedim diye hattımı kapatıyordu. gerekçe olarak da kartımın internete açık olmadığını söylüyordu. ben de bizimkilerle kavga ediyordum. internetsiz kaldıkları için kızıyorlardı bana 😀 gidip bi bakayım diye 50 liraya k8n bulup aldıydım.
   abi taktğım gün psu bomba gibi patladı.
   sonra diyotu değiştirdim. ve baktım voltajlar 8 de geziniyor. ben de uğraşamadım. gittim 500 watt hurda psu bulup tamir ettim. o süre de işte fx e geri dönmüştüm.
   o an şokun kralını yaşadım. x1950 ile bile sapıtan işlemci fx5500 takılı iken fhd film açıyordu. inceleyince k8mm v nin laptop vrm li ve 2 fazlı olduğunu k8n in ise 35 wattlık 3 fazlıl olduğunu bu nedenle iişlemcimi limitlediğini anladım 😀
   zaten o anakartta fsb menüsü yoktur bilirsin. amd overdrive ile oc edersin.
   bi de o kingston marka ramler bi bende mi sorun çıkarıyor anlamadım. herkesin sevdiği kingston ben alınca mallaşıyordu. 10 tane hurda vardır rahat elimde 😀

#turknet Zam yağmurunun olduğu bir dönemde interneti 9 ay beleş kullanmak.. Teşekkürler türknet.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2 gündür upload hızında artış var.Adsl ile alakasız hızlar. İşin tuhafı teknik bilgiler bölümünde ADSL ve upload hızı 1 mbps gözüküyor. #turknet #upload

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10

Kasım ayında vatan bilgisayardan (internet üzerinden) aldığım next marka receiver bozuldu.Ürünü en yakın vatan şubesine mi götüreyim yoksa direkt next firmasıyla iletişime geçip onlara mı göndereyim? Vatan'da garanti süreci nasıl ? #TeknoYardım #VatanBilgisayar

BeğenFavori PaylaşYorum yap