Yandex değişik bir şeyler deniyor sanki? İşyerinde ki bilgisayarımda yandex tarayıcı kullanıyorum ve arama motoruda yandex olarak kullanıyorum. Arama sonuçlarında sağ alttan "sohbetler" sekmesi beliriyor. Sohbetler menüsü açılınca gelen ekran Rusça dolayısıyla bir şey anlamıyorum. Birde Yandex. Toloka üzerinde Yandex'in sesli arama ilgili çalışmaları da görünce her halde uzun bir aradan sonra Türkiye pazarı için yeni bir ürün sunacaklar diye düşünüyorum. Umarım yanılmam çünkü rekabet iyidir.
#Yandex #yandexalice

BeğenFavori PaylaşYorum yap

spoiler yemekten korkuyorsanız; sizlere öneriler;

https://www.theverge.com/2019/4/25/18515807/how-to-avoid-movie-spoilers-chrome-firefox-computer-phone

vaktim yok okuyamam diyorsanız; tarayıcı ve telefon eklentileri verilmiş. Bu eklentileri kurup gerekli ayarları yaparsanız spoiler yeme ihtimaliniz azalır.

spoiler protection 2.0 - https://spoilerprotection.wecdev.com/

unspoiler - Unspoiler

#spoiler

How to avoid Avengers: Endgame and Game of Thrones spoilers

Ways to be spoiler-free without logging off
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Spotify ile Apple arasında ki tartışma gittikçe büyüyor. Spotify Web sitesi açmış ve burada Apple tarafından uygulanan yasakları, engellemeleri güzelce açıklamış;
Spotify uygulamasına siri, apple homepod, apple watch entegrasyonunu engellemeye veya geciktirme,
Sadece app store üzerinden üyelik ücretini tahsil etmeye zorlama alternatif ödeme yönlendirmelerini yasaklama, alternatife yönlendirme yapınca App Store'dan uygulamayı kaldırma,
Üyelik ücretleri ile ilgili promosyon, indirim, kampanya bildirimlerini engelleme buna karşın kendi ürünü olan Apple Music için her türlü bildirimi duyurma,
Ürün güncelleştirmelerini geciktirerek app store'da yayına alma,
Spotify podcast uygulamaları satın aldıktan sonra podcastler üzerinde ki APİlerde değişiklikler yapmak.

https://www.timetoplayfair.com/timeline/

#apple #spotify #applemusic #haftalıkgündememalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 17

Merhabalar sevgili Teknoseyir üyeleri; #kablonet kullanıcılarına bir sorum olacaktı.
Malumunuz sınırsız kota muhabbeti başladıktan sonra kablonet genelde akşam saatlerine gelecek şekilde yavaşlamalar, kopmalar yaşamaya başladı kotadan önce böyle bir şey yoktu sadece bir kere sıkıntı oldu onda da dışarıdan kablo koparılmıştı. Bu sırada TV'de her hangi bir sıkıntı olmuyor.
Bu bağlantı problemleri olunca müşteri hizmetlerini aradığım zaman ekip gönderilecek yapılacak diye bir not oluşturuluyor en fazla 5 dakika sonra internet bağlantım düzeliyor normal seviyesine geliyor.Sadece bir keresinde bir müşteri temsilcisi ping seviyelerinin düşük olduğunu ve genel anlamda yoğun zamanlarda sıkıntı olduğunu belirtmişti. Benim merak etttiğim bu sorun bana mı özel yoksa sizlerde yaşıyor musunuz?
#kablonet #TürksatKablo

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  En son yılbaşından önce yüz güldüren kampanya vardı 80 küsür liraya 50 mgbit 150 gb akn miydi neydi ona geçtim. Birçok arkadaşta ona geçti. Yıl başından sonra da akn kalkınca bizim paketler sınırsız oldu.
  2. ayı bitiriyorum 50 mgbitten aldığım hız bu, en kötü 46 mgbit oluyor, ama hep bu civarda, sabah öğle akşam gece yarısı hiç farketmiyor. Ne bir yavaşlık ne de bir kısıtlanma vs hissetmiyorum. Torrent abanıyorum zaten yer yer 6 mb/sn bile görüyorum. Evde uzaktan bağlantıyla telefondan bakıyorum düzenliyorum işteyken falan hep hızım bu civarda geziyor. Öncesi de 24 mgbit kullanıyordum, onda da mesela sorun yaşamıyordum. Bazen işte bakımlar oluyordu arıza falan onun harici ben hızla alakalı sorun hiç yaşamadım.

 • Burak @buraktheweekender

  çok sık yaşıyorum benzer sorunları. bir üst sokakta oturan sorunsuz kullanıyor bir alt sokaktaki perişan. eskisi gibi düzgün hizmet alamıyorum oysa eskiden sorunsuzdu kablonet ve çok seviyordum. şimdilerde aramız pek iyi değil.

 • Mücahit Köse @mucahitkose

  Eskişehir'de 1 Ocak'tan beri hiç bir sıkıntı yok.

 • Rj0lnir @rj0lnir

  2012 yılından beri Kablonet kullanıcısıyım ama son 2 yıldır hiç sorun yaşamadım diyebilirim. 1 Ocak 2019'dan beri de AKN'li paketim 24mbit Sınırsız oldu, yine herhangi bir sorun yaşamadım. Kablonet bence diğer ISP'lere göre en fiyat/performans olarak en ideali ancak ne yazık ki konuma göre hizmet kalitesi değişiyor.

#HaftalıkGündemeMalzeme #facebook

Facebook gizlilik adına yine bir skandala yol açmıştır. Apple tarafından kendilerine sağlanan test araç ve sertifikalarını amacı dışında kullanarak üçüncü şahıslara yükletip bu kişilerin her türlü bilgisini topluyor. Bu durum Apple tarafından anlaşıldığı zaman Facebook'a sağlanan test araçları iptal ediliyor.

https://mashable.com/article/apple-bans-facebook-research-app/?utm_campaign=hp-n-2&utm_source=internal&utm_medium=onsite#Jp.21ClGNsqu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gizliliğe önem vererek öne çıkan arama motoru duckduckgo harita hizmetlerine Apple haritalarını da ekledi. Bir konum, yer araması yaptığınızda açılan menüden haritaya tıkladığınızda varsayılan olarak Apple haritalar açılacak.
#Duckduckgo #Appleharita #HaftalıkGündemeMalzeme
https://www.theverge.com/2019/1/15/18183653/duckduckgo-apple-maps-local-search-mapkit-js-web

DuckDuckGo will use Apple Maps for local searches on the web

Apple’s MapKit JS has a big, new user.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Yandex #ces #ces2019
CES 2019'a katılan Yandex fuarda otonom otomobil demosunu fuara katılanlara sunmuş. Burada da videosu var. Yandex güzel iş çıkarmış gibi görünüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=uRyTEW2OuWw

Yandex Demoing Self-Driving Car During CES 2019

Yandex is operating its self-driving car in Las Vegas with just a safety engineer in the front passenger seat. Yandex is providing demo rides on the public s...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Reakbet Kurumu tarafından Sony Türkiye'ye ceza verildi.

- Sony Eurasia Pazarlama A.Ş.’nin online satışlar bakımından bayilerinin yeniden
satış fiyatını belirlemek suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiğine
oyçokluğu ile, ...maddesinin birinci fıkrası uyarınca 2017 mali yılı sonunda oluşan ve Kurul
tarafından belirlenen yıllık gayri safi gelirleri üzerinden,

- Sony Eurasia Pazarlama A.Ş.’ye 2.346.618,62 TL
idari para cezası verilmesine oybirliği ile,
gerekçeli kararın tebliğinden itibaren 60 gün içinde Ankara İdare Mahkemelerinde
yargı yolu açık olmak üzere, karar verilmiştir.
#Sony #sonyturkiye
https://www.rekabet.gov.tr/tr/Guncel/sony-eurasia-pazarlama-a-s-hakkinda-yuru-df288f2a2cefe81180ea00505694b4c6

Haberi okuduktan sonra ufak bir hatırlatma bu ceza Rekabet Kurumu tarafından verilen bir ceza; son günlerde ki soruşturma Ticaret Bakanlığı tarafından yapılıyor.Orada karar açıklanmadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11

İstanbul'da İtaksi, Bitaksi ve über üzerine araştırma yapılmış meraklısına sonuçlar;

https://cdn2.hubspot.net/hubfs/1795490/Turkish_Reports/Twentify_Istanbulda-Taksi-ve-Uber.pdf

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İzmir'de taksilerde artık teknoloji kullanmaya başlamış.Heyy taksi adında taksi çağırma uygulaması 10 eylül itibariyle hizmete girdi.Umarım başarılı olunur.

http://www.heyytaksi.com.tr/

İndirme linkleri;
ios; https://itunes.apple.com/tr/app/heyy-taksi/id1423592214?l=tr&mt=8

android; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.heyytaksi.client

#Taksi #BiTaksi #heyytaksi #İzmir #HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap