TÜFE ve ÜFE hangi oranda kaç olur tahminlemesi yapılmış. Bayağı hiper enflasyona gidiyoruz. Alabileceğiniz ürünleri ertelemeyin.

https://www.dunya.com/kose-yazisi/tuketici-enflasyonu-da-adim-adim-yuzde-100e/657325

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Duckduckgo'nun internet tarayıcını ve internnet tarayıcısında bulunan uygulamaların takip isteklerini engelleme özelliğine katılma isteği gönderdim ardından bir kaç gün içinde beta programına katıldım.
Arkada vpn mantığında çalışan uygulama ile telefondaki uygulamaların ne kadar çok takip meraklısı olduğunu gösteriyor. Bu takip isteğini yaparken elde etmek istediği verileri görünce insan bir ürküyor. Apple'ın uygulamaların takip özelliğini engellemek istediğinde Facebook'un neden bu kadar bağırdını anlamış oluyoruz.
Trendyol'un erişmek istediği bilgileri ekran görüntüsü olarak ekledim.
#Duckduckgo

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hepsiburada'nın internet sayfası yüklenmesi ve mobil uygulamasının yavaşlığı nedeniyle bir şey alacağım zaman bakmak istemiyorum. Bu işten anlayanların fikirlerini merak ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon'dan sipariş verdim, kredi kartı internete açık olmasına rağmen kredi kartından ücret çekimi yapmadı. Çekimi ne zaman yapıyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Digital alanlarda yaşanan saldırılara en son örnek; Ukrayna'ya ait bir çok internet sitesi saldırıya uğramış. Hackerlar bu sitelerde bilgileri olanların bilgilerinin her yerden ulaşılabilir hale geldiğini belirtmiş.

Kaynak: https://www.theguardian.com/world/2022/jan/14/ukraine-massive-cyber-attack-government-websites-suspected-russian-hackers
#haftalikgundemmalzeme

Ukraine hit by ‘massive’ cyber-attack on government websites

Suspected Russian hackers leave message warning: ‘Ukrainians … be afraid and expect worse’
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşın kardeşi 3Ds Max ile çizimler yapıyor. Burada ürettiği 3D Modelleri yükleyip hem portföy oluşturabileceği hem de stock fotoğraf gibi gelir elde edebileceği bir platform var mı?
Ben Sketchfab sitesini buldum ama başka sitelerin önerilerini öğrenmek isterim. #TeknoYardım #3dsmax

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir çok banka uygulaması NFC ile mobil ödemeyi destekliyor ama genelde kredi kartıyla çalışıyor. Sırf bu yüzden bankamın uygulamasını kullanmıyorum.

Kredi kartı şartı istemeden uygulama üzerinden NFC tabanlı mobil ödeme yaptıran uygulama var mı? Bir tane buldum, N Kolay Ankarakart ama başka bu tarz var mı merak ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Haberi okurken Levent Pekcan'ın söylediklerini hatırladım.

http://www.egedesonsoz.com/haber/Izmir-de-sahte-asi-karti-skandali/1077176

İzmir'de sahte aşı kartı skandalı!

İzmir de yakınları için sahte aşı kartı hazırladığı ileri sürülen hemşire gözaltına alındı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yemeksepeti'nin sahibi olan Delivery Hero, Marketyo'yu satın aldıklarını ve satın alma sonrasında sonrasında Yemeksepeti Mahalle platformunu aktif hale getirdiklerini duyurdu.
#yemeksepeti #HaftalıkGündemeMalzeme

https://www.deliveryhero.com/newsroom/yemeksepeti-launches-mahalle-platform-and-acquires-marketyo/

Delivery Hero’s Turkish brand Yemeksepeti launches Mahalle platform and...

Delivery Hero is the world's leading local delivery company. We are on a mission to deliver an amazing experience - fast, easy, and to your door.
BeğenFavori PaylaşYorum yap