Türk filmlerinin olmazsa olmazlarından ezan ve cenaze sahnesi. Bunlar olmadan eksik kalıyor film.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Farkettim ki sağ elle kesinlikle direksiyon kullanamıyorum o hassasiyet yok abuk sabuk çeviriyorum tıpkı sol ayakla frene basılmadığı gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 18

Yemek yerken çerez niyetine izlenecek YouTube kanalları tavsiyeniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 49

Normalde 6-7 saat gibi uyku yeterli gelmesi gerekirken bana kısa geliyor ve sonrasında 15-16 saat sonra uyumadan kalamıyorum eve gelince hemen sızıyorum. Neden böyle?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 22

İlk defa çalan şarkıyı merak ettim sondaki şarkıyı bilen var mı?

https://youtu.be/_57TX0FFTBk?t=1056

Nilay Özdemir | Apartman Sohbetleri - Bölüm 36

Nilay Özdemir | Apartman Sohbetleri - Bölüm 36 Kanala ABONE OLUN: http://goo.gl/BX1Y0I http://www.ilkergumusoluk.com http://instagram.com/ilkergumusoluk http...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Karikatür okurken/bakarken önce yazıyı mı okuyoyosunuz yoksa çizime mi bakıyosunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Son 5 yılda neler yaşadık neler değişti? Hangi konuda ne kadar ilerledik hangi konuda ne kadar geriledik?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Yine gereksiz bir ihtiyaca çözüm üretilmiş teknolojik gelişmeyle heveslendirdiler milleti ama bu iş eğerek bükerek olacak iş değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 19 / 32
 • Six @six

  Gayet gerekli bir teknoloji. Büyüyen ekranlar karşısında cebimiz de büyümüyor. Ben isterim katlansın

  • welle @welle

   Cebimden telefonu günde 200 kereden fazla çıkartıyorumdur sürekli katlayıp açıp kapatmak işkence gibi gelir bi noktadan sonra he tabi ki her defasında açmaya gerek yok ama yine de zor bir kullanım bence.

  • Six @six

   @welle ya ne olacak birkaç saniyeni alan bir işlem. Hem sadece daha büyük bir ekrana ihtiyacın olduğu zaman açıyorsun 2. katı. Saate bakmak için açacak halin yok ya. Ayrıca illa bunu kullanmak zorundasın diye bir şey de yok. Gider katlanmayanı alırsın.

  • welle @welle

   @six Benim kullanımıma ters geliyor tek elle kullanabilmek yeterli benim için.

 • Doğa @doga

  Laptoplar inceldiğinde ne gerek var dendi şimdi çantada gezdirmek büyük rahatlık. Telefon ekranları büyüdüğünde ne gerek var dendi ama yepyeni bir kullanım alışkanlığı kazandırdı insanlara ve teknolojiyle haşır neşir olan insan sayısını arttırdı. Hızlı şarj, akıllı saat, kablosuz kulaklık vs örneği çok. Teknoloji sektörü bir şeyler denemek zorunda, bu sayede insanlık gelişecek, yenilenecek. Kulaklık girişi olmayan telefona neden ihtiyaç duyalım desen tamam mesela. Ama yepyeni bir özellik, ileride yepyeni bir kullanım tarzını tetikleyecek ve teknoloji pazarına yön verecek bir özellik tabi ki gelsin. Kalemli, katlanabilir ve grafik tasarım yazılımlarını çalıştırabilen bir telefon çıktığında benim hayatım kolaylaşır mesela. Bu yüzden Apple'ın da bu işe girerek katlanabilir piyasasını şahlandırmasını bekliyorum.

  • welle @welle

   Hocam şu ana kadar çıkan hiçbir yeni şeye gereksiz dememişimdir muhtemelen, ki zaten şimdiye kadar incelen laptolardan çok memnunum 3 kilo laptop taşımak ölümdü keza hızlı şarj, kablosuz şarj çoklu kamera hatta çentik bile mantıklıydı bi yerden bakınca ama bu durum bana çok problem çıkartacak ve eski teknolojinin verdiğini veremeyecekmiş gibi geliyor çünkü olaya mekanik bir boyut geliyor mekanik her zaman daha fazla problem çıkarmaya meyillidir biliyorsunuz.

  • Doğa @doga

   @welle Sizin özelinizde yazmadım zaten. Ama gelinen nokta laptopla, laptopu inceltme hayaliyle başladı. Bu hayale karşı çıkmayı pek anlamlı görmüyorum. Daha sadece 2 cihaz gördük. 3 yıl sonra ne seviyeye gelecek görmek lazım. Tıpkı diğer teknolojiler gibi bunun da ilk ürünleri sorunlu olacak. Bence teknolojinin yeni standardı bu.

  • welle @welle

   @doga Karşı çıkmıyorum tabi ama ilerde ne gibi şeyler çıkar bilemeyiz ama olayın telefon üzerinden yapılması birçok kişiyi ilgilendirmeyecek bir gelişme olur diye düşünüyorum.

  • Doğa @doga

   @welle Aksine herkesi ilgilendirecek. Yıllarca bilgisayar kullanmamış insanlar telefon sayesinde teknolojiyle tanıştı. Her şey mobil üzerinden dönüyor ve böyle de devam edecek. Telefonu bilgisayar haline getirmek ve tüm dijital hayatı onun içine sıkıştırmak daha mantıklı.

  • welle @welle

   @doga Hocam siz böyle işlerin içinde olduğunuz için size çok mantıklı güzel gelebilir ama işin bi de maddi boyutu var, ilerde hem ucuzlayıp hem kalite artarsa yani daha ulaşılabilir birşey olursa bi nebze daha olaya mantıklı bakabilirim belki 🙂 Yorumlarınız için teşekkür ederim.

 • Şahin Aygün Yıldırım @sahin

  Gereksiz olduğunu düşünmüyorum. Bugün ikiye katlanan telefon yapılıyor. Gereksiz görünebilir ancak 5 yıl sonra yapılabilecek 4'e katlanabilen dizüstü bilgisayarın önünü açan bir gelişme. Sadece bir örnek, çok daha farklı ürünler geliştirilebilir.

 • Temp 🐍 @temp

  Herkesin aksine sana katılıyorum.
  Şimdiye kadar tanıtılanlar Katlanılabilir telefon değil katlanılabilir tabletti.
  Yani bu çözümler telefonu olduğundan daha küçük bir hale sokmuyor.
  Yine aldığın katlanılabilir ürün cebinde uzun ince kalın bir şekilde duracak ve rahatsız edecek.
  Katlanılabilir telefon olması için 6 inç telefonun 2 ye katlanması ve cepte küçük bir hal almasıdır.
  Bu kadar net bir şey bu.

  • Doğa @doga

   Firmaların amacının telefonu küçültmek olmadığı gayet net. Amaç zaten son 2 yılda alıştığımız 6 inç boyutlarını iki katına çıkartabilmek. Millet zaten gidip 6,5 inç telefon alıyor ve aşırı şikayet etmeden kullanıyor. Bu ürünlerin amacı buradaki alanı genişletmek. Kimse bugün elinde olan ekran alanını kaybetmek istemez. 6 inç telefon ikiye katlanıp küçülse önde 2,5-3 inç ekran kalacak. Modern kullanımda herhangi bir amaca hizmet etmiyor. İş yaygınlaştığında muhtemelen bu tarz ürünler de çıkar ama şu an gözlerini diktikleri yer büyük ekranlı cihazlarla rekabete girmek ve hepsini bir potada eritmek.

  • welle @welle

   @doga Onun yerine hologram ekranlar çıksa da rahatlasak 😀 Ekranların büyümesinde problem yok ama katlanmaması ne kadar eksi bi özellik olabilir

  • Temp 🐍 @temp

   @doga Samsung un sunduğu çözüm, çözüm değil.
   Aşağıdaki ekran görüntüsünden de gördüğün üzere katlanan ekran yüzünden telefon 2 katı kalınlıkta ve katlıyken ekranın üst ve alt kısmı kullanılamıyor.
   Dolayısıyla sen telefonu katlı kullanmak isterken normal telefon deneyiminin de gerisinde kalıyorsun.
   Böyle bir saçmalık yok yani.Ben bunu kabul etmiyorum.
   Şu resimdeki şekliyle o ürünü cebine koyduğunu bir düşün.
   O cebindeyken spor yaptığını falan düşün.
   Ki zaten 6 inç bir telefonlar bile cepte taşımaya uygun büyüklükte değil iken kendine sorun arayan bir çözüme sahip olmak istemem.
   İnsanlar da bu bilinçe eriştiklerinde anlarlar dediğim olayı.

  • Doğa @doga

   @temp Bunun ilk örnek olduğunu, işin standardını belirlemediğini ve daha gelişecek çok yolu olduğunu hatırlamakta fayda var. Kaldı ki aynı hafta içinde Huawei bundan daha mantıklı bir çözümle geldi. Yani zaten deneysel olan ilk ürünler üzerinden bu kadar katı yargılara varmayı mantıklı bulmuyorum. Neye karşı çıktığını da anlamadım açıkçası. Firmaların burada biz bu işi geliştirmek için çalışacağız mesajı veriyor. Artık gidecekleri yol, üzerine düşünecekleri yol bu. Kullanıcılar olarak bu nasıl daha iyi hale gelebiliri tartışmak yerine bunu kabul etmiyorum demek mantıklı değil bence. Zaten fiyatıyla vs ulaşılabilir değil bunlar, daha klasik telefonun yerine geçmesi için zaman var. Buna çentik, kamera çıkıntısı vs muamelesi yapılmasını anlamlandıramıyorum ben. Sorun yaratmıyor, yeni bir kullanım tarzı yaratmaya çalışıyor bu iş.

  • Temp 🐍 @temp

   @doga Karşı çıktığım, kabul etmediğim şey şu;
   İnovasyon yaptığını söylüyosun, deneyimini üst seviyeye taşıyacak teknolojik bir gelişmeden bahsediyosun.
   Aynı zamanda da normal telefon deneyiminin de gerisinde kalacak kadar deneysel bir ürün sunuyorsun ve bunu da müthiş bir fiyat etiketiyle sunuyorsun.
   Şuanda bu ürünlerin alınması zengin olsan dahi gereksiz.
   Ben de senin dediğin gibi bu piyasanın olgunlaşması gerektiğini söylüyorum.Bu haliyle alınmaz bu cihaz.Huawei nin çözümüne henüz bakmadım.

  • Doğa @doga

   @temp Hocam zaten bu haliyle alıp almamak müşteri tercihi. Teknik sorun, yazılımsal sorun falan yaşanacak daha. Ama bu durumların yaşanmasıyla, geri bildirimlerle gelişecek iş. Laboratuvara kapanıp devam edebilirlerdi buna. Müşteriye ürün sunup tepkiyi ölçmek daha hızlı bir gelişme yolu. Zaten fiyat da ilk deneyimi yaşama konusunda hevesli insanları ikna eder sadece. Şu an ne kadar marka denerse ilerisi için fayda sağlar.

Xbox gönderse yarılan yere daha uygun olurmuş

https://twitter.com/Mamafih365/status/1090538563735900161?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap