Yahu arkadaş şu move to ios uygulaması neden bu kadar sorunlu 2 gündür bir aktarımı tamamlayamadım. Her seferinde 1 dakika kaldı kısmında takılıp kalıyor. öyle vazgeçip deneyince whatsapp gelmemiş oluyor.
Var mı acaba bunun bir çözümü. Şimdi sadece whatsappı atmayı deneyeceğim. Fotografları sonradan airdropla falan atarım.

Aktarmaya çalıştığım veri miktarı toplam 140gb civarında bunun 15gb'ı whatsapp.

Abartmıyorum sd kart girişi olsaydı kesinlikle s22 ultra alırdım. Sırf şunlarla uğraşmamak için. Mis gibi google drivedan whatsapp yedeğimi indirirdim. sd kartımı takar yoluma devam ederdim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@hamitozlu abi senin exceli görünce bende bir yapayım dedim. biraz senden kopya çektim (tarihler) Sonuç bu. Geldiğimiz hale bakın. Ayrıca şunu belirtmek istiyorum normalde tr fiyatları global fiyatın 1,7-1,9 kat arasındayken bu sene 2,2 dolaylarında.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

Apple'ın dynamic island özelliğinin atası galaxy s10 serisindeki energy ringdir. Change My Mind.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

https://www.apple.com/tr/shop/goto/buy_iphone/iphone_14_pro
"Hemen döneceğiz."
Fiyatların ne kadar akıl dışı olduğuna mı kafalarına dank etti acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 27

Aga bu fiyatlar nedir ya 1200 dolarlık telefon tam olarak şuan 2560 dolar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yurtdışından iphone almanın en mantıklı yolu yordamı nedir? Bilen biri yardımcı olabilir mi?
Sırbistana gitmeyi düşünüyorum fakat orda resmi bir apple bayi yok yetkilendirilmiş var ondada fiyatlar türkiyedekinden çok ucuz değil biraz ucuz. Birde gittiğimde yeni modeli bulabilme ihtimalim nedir. Ekimin başında gitmeyi düşünüyorum. Gürcistan nasıldır bu durumda?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

#EDC çantamda ufak değişiklikler yaptım (aslında çok bir şeyi değiştirmedim sadece balisong bıçak ve anti viral mendil ekledim).Ama yinede paylaşasım geldi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 29
 • Rasko @rasko

  İş çantası mı bu? Değilse durum vahim.

 • Çağdaş Taş @tascagdas

  @nordre evet günlük çantam. laptop tablet taşımam gerekirse bu çantayı askısını gizleyerek büyük çantanın içine atıyorum. tabi büyük çantadada başka alet edevatlar bulunuyor. tipi usb hub gibi (işte çalışırken lazer, yedek li-ion, kumpas, tds metre, hava kalite kontrol cihazı gibi bazen çok gerekli ama genelde çok gereksiz olan seyleride taşıyordum.

 • FlashLight @flashlight

  Kolay gelsin hocam. Leatherman Surge Black ve Victorinox swisschamp bende de var, ancak iyi bir Fener alamadım pek ilgi alanım olmadığı için. Öneriniz olur mu acaba?

  • Çağdaş Taş @tascagdas

   @flashlight nasıl bir aydınlatma profili ve hangi pili kullanıcağınıza bağlı değişir.
   Elfenerleri benim hassas karnım olduğu için 3 tane ile geziyorum genelde. bu çantada ise her daim jetbeam ec26 modelini bulunduruyorum. aut ışıkları olduğu için ve epeyde güçlü oldukları için karanlıkta çantanın yerini hemen bulabiliyorum. kendisi bir emisar d4v2 klonu emisar sadece paypall ile satış yaptığı için alamamıştım orjinalinden.

   banggoodda bulunuyor bu model. almayı düşünürseniz kesinlikle tavsiye ederim fiyatına göre çok iyi. içinde anduril yazılımı var. d4v2'den direk riplenmiş o yüzden biraz ayar istiyor. (ben size anlatırım eğer alırsanız)

   Bunun dışında edc de fw3a var. efsane bir fener oldu. birkaç yıl önce çıktı. tasarlayan grubu direk tanıyorum diyebilirim. dünyadada ilk alan bin kişiden biriyim. bütün fw serisi var bende.

   güçlü ve geniş alanı aydınlatıcak yani flood bir fener istiyorsan fw21 pro
   güçlü ve uzak mesafe olsun diyorsan fw21 x9l
   güçsüz uzak mesafe diyorsan fw21 x1l
   edc flood-orta mesafe diyorsan fw3a
   edc flood-orta biraz daha güçlüsünü istiyorsan fw4a
   edc uzun mesafe diyorsan fw1a
   boyutuna göre aşırı etkileyici minik istiyorsan fwaa
   biraz havalı olsun diyorsan (tavsiye etmiyorum sorunları bol) fw3x
   ışık sıcaklığı değişebilir istiyorsan fw4x

   (tabi bu seçeneklerin yanında paslanmaz titanyum pirinç bakır damaskus makume gibi egzotik metallerdende yapılıyor bu fenerler) fw3s fw3t fw3c fw3b gibi isimlerde görebilirsin.

   ec26'yı almadan önce sürekli fw3a taşırdım yanımda bir sürü özelleştirilebilir parçasıda var. (tailglow turboglow paslanmaz bezel 18350 tüpü 18500 tüpü gibi hepsi var bende 😀 )

   Fenerler konusunda konuşmaya düşkünüm. çenem düştü yine. daha anlatıcak çok şey var 😛

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Araçta bagaja konur, kampta yanına alırsın da her gün devamlı yanında taşımak için çok büyük, ağır ve hantal geldi bana. Şunları her daim taşımam için, bu çantadaki eşyalardan bir kaçını her gün bir kaç kez kullanıyor olmam gerek.

  • Çağdaş Taş @tascagdas

   @ufkabakan hergün en azından bir aleti kullanıyorum. gerek yemekhanede verdikleri portakalı kesmek için gerekse ortamda sesli dinlemem gereken bir şey olduğunda kulaklığı çıkararak. yeri geliyor bir arkadaşımın başı ağrıyor ağrı kesici veriyorum.yeri geliyor birinin gömleğinin düğmesi kopuyor çengelli iğne veriyorum. tabikide her gün hepsini kullanmıyorum.

   Benim için cüzdan taşımakla aynı şey bu çantayı taşımak, çok büyük değil. ağır değil diyemem gayet ağır. aracımdada ekipman bulunduruyorum. evdede. kampa giderken özel hardcase çantalarım var onların içine en ince ayrıntıya kadar düşündüğüm şeyleri alıyorum.

Bu aralar gümrüğe ne oluyor ya. ayın 18'inden beri gümrükte bekleyen siparişim var. her saat başı kontrol etmekten manyak oldum. tik oldu gönderi durumunu kontrol etmek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@m-ahmet son birkaç gündür lümen tüpü yapma ile uğraşıyorum en sonunda bugün düzgün sonuçlar elde edebilmeyi başardım.
Senin öve öve bitiremediğin 30 liralık fenerinide ölçtümünü yapayım dedim. Flood pozisyondayken 155 lümen üretebiliyor. Throw konumundaykende lümeni ölçmedim (flooddan kesinlikle daha düşük). Throw ise 15kcd ölçtüm yaklaşık 250 metre ediyor. Tekrar belirteyim bu fiyata göre gayet idare eder performans.

FAKAT!

Benim derdim bu tarz fenerleri abartılı, çok çok abartılı sayılar ile satılması. Bu fener 2300 lümen diye satılıyor. Halbuki bu benim fenerlerimin yanında çocuk oyuncağı kalıyor. Neredeyse aynı boyutta ve aynı pille çalışan 220kcd 1200 lümenlik fenerim var [Osram W2 ledli (yeni nesil)] Daha önce dediğim gibi başarılı bir fener diyemem. Ama fiyatına göre başarılı diyebilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Alalı 1 aydan biraz fazla oldu sadece 1 kere kullandım. Hiç bir kusuru yok bütün parçaları tam. üst seviyesini almak için satıyorum. bana üst seviyesinin lazım olduğunu öğrendiğimde iade sürem geçmişti. #satılık fiyat olarak 170 lira düşünüyorum.

Satıldı

BeğenFavori PaylaşYorum yap