Merhabalar, iPhone 14 Pro Max Apple’ın sitesinde 7 haftayı bulan bekleme süresi veriyor, Türkiye’de ürünü hemen alabileceğimiz bir site veya mağaza bulamadım. Bu konuda bilgisi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese merhabalar, 30 yaşında alakasız bir bölümden yüksek lisans mezunuyum. Yazılıma merak sardım ve öğrenmeye başlamak istiyorum ama bilgi çöplüğü içinden bir türlü başlamak için gerekli rehber veya bilgi bulamıyorum. Amacım programlamaya giriş. Sizce nasıl bir yol izleyebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8
 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  24 yaşımda banka sigorta bölümünden mezun oldum. 26 yaşımda yazılım firmasına girdim yaş 34 sorunuz varsa buyurunuz

 • Mehmet @m-menguc

  Ben de kendi kendime işten vakit buldukça 3-4 senedir yazılımla uğraşıyorum. Python ve C# dillerinden giriş yaptım. Şuan C# üzerine yoğunlaşıyorum. Ara ara sıkıldığım dönemlerde C# ile Sql, ASP, MVC vb. teknolojileri birlikte çalıştım. Bunlar nedir ne işe yarar diye merak ettiğim için. Unity ve C# ile temel Unity eğitimini tamamladım. C# ile kendi işim için RPA projeler yapıyorum. Keyfi merakla uğraşıyorum hep. Son zamanlarda zamanımı edabit.com sitesinde küçük challenge'lara ayırıyorum. Hem sürekli bir problemi çözmek için kafa patlatıyorsunuz. Hem de aynı iş başka hangi yollardan yapılır onu öğreniyorsunuz. Benim 20-30 satırla temel kod seviyesinde çözdüğüm problemi başka yazılımcılar 2-3 satırla çözebiliyorlar. İllaki onlardan yeni şeyler öğreniyorsunuz. Bu bilgiler ne youtube ne de udemy videolarında var.

  @firat_duran arkadaşın dediği gibi keşke çevremde bu işle uğraşan en azından 1 kişi olsaydı. Süreç daha kolay ve hızlı olurdu. Ama bu iş biraz heves meselesi dediğim gibi. Bu işten gerçekten güzel bir çıktı alabilmek, benim gibi eğitimini sonradan alanlar için biraz uzun ve zor bir süreç. Ki ben henüz işin başındayım. Daha çok yolum var.

 • güray @gurayd

  Hangi tarafa yönelmek istiyorsun. Mobile, web ya da database?

Merhabalar, nes emülatörü harici bir cihaz ne önerebilirsiniz? Fiyat önemli değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

M1 pro ile m1 max arasında, aradaki fiyat farkına değecek performans farkı var mı sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, iphonelarda Wi-Fi ağına bağlanma hızımı nereden görebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, iy akşamlar. Bir aksiyon kamerası alma arifesindeyim. Gopro hero 9 veya 10 alacağım. Hero 9 7200 bandında. Hero 10 ise 9400 bandında. Siz olsanız hangisini alırdınız? Veya önerebileceğiniz başka model var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, android tabletimi macbookta ikinci ekran olarak kullanabilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TurkNet referans kodu var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Büyük teknoloji marketlerden açık olan var mı bu yasaklarda? Vatan, Mediamarkt gibi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, Windows 10'da yazdırma işlemi yaptığımda yazıcıdan beyaz yerler siyah, siyah yerler beyaz şekilde çıktı alıyorum. yani yazıcı renklerin tam tersini çıkartıyor. brother marka lazer siyah beyaz bir yazıcı kullanıyorum. ne kadar ayar baksamda bulamadım, sizce neden böyle oluyordur. örneğin bir word belgesinin arkaplan siyah yazılar beyaz çıkıyor. sadece word değil yazdırma ile ilgili tüm şeylerde bu oluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap