Çoktandır kafamı kurcalayan bir sorum var: Kullandığım dizüstü bilgisayarımda sadece 256 gb ssd var ve windows onda kurulu. Yeni olmasına güvenerek bir süre idare ettim ama artık yedekleme zamanı geldi. Klonlama türü bir yedekleme ile harici diske her şeyi (işletim sistemi dahil alayını yedekleyebilir miyim ve ssd nalları dikerse hiçbir şey olmamış gibi yeni ssd'yi bilgisayarıma takıp hayatıma kaldığım yerden devam edebilir miyim? Olmuyorsa da öneriniz nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Böyle haberlerin şiddeti normalleştirme çabası olduğunu düşünüyorum. Şiddet hastalıktır, sapkınlıktır. Çoluk çocuk herkesin ulaşabildiği yayınlarda böyle şeylerin yeri olmaması gerekli. http://www.hurriyet.com.tr/gundem/sislide-dehset-anlari-kendisini-uyaran-otel-calisanina-sinirlendi-defalarca-bicakladi-41294628

Şişli'de dehşet anları! Kendisini uyaran otel çalışanına sinirlendi,...

İstanbul Şişli'de bir otel çalışanı otelde kalma süresi dolduğu müşterisini uyarınca tartışma çıktı. Odasını boşaltarak ayrılan müşteri bir süre sonra elinde bıçakla gelerek...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Erdem Özkır @erdemozkir

  Toplumsal olarak cinnet geçiriyoruz , ekonomik sıkıntılar , terör , sürekli savaş tehditleri , suç oranındaki artış , sağlık ve eğitimdeki çöküş milleti tabiri caiz ise zıvanadan çıkardı . Bunun suçlusu da da mevcut hükümettir .

  • Kendi Fikri @kendifikri

   Allahsız kitapsız adamlar tavuk kesmek sanıyor insan öldürmeyi.. Kanun kanun değil nizam nizam değil. Kim gelirse gelsin başa değişmez bu tablo. Allahtan korkmaz kuldan utanmaz bir nesil yetişiyor. Bir netflix meselesinde bile hükümet ahlaki boyutunda değil sadece vergi boyutunda işin.

  • Özay @ozay

   Bunun suçlusu hükümet değil, muhalefet değil, insan olmayı beceremeyen, medeni olamayan, tahammülsüz insanlar, bunun suçlusu suçlu arayan suçlular.

  • OLDBoy @oldboy

   @ozay yav he he, senin mantığına göre bir futbol takımının küme düşmesinden de teknik heyet ve teknik direktör sorumlu değil sadece futbolcular sorumlu. Yetki = Sorumluluk. Ama boşver ya, böyle daha güzel... En azından yetkilileri huzur içinde yaşıyorlar sayende.

  • Özay @ozay

   @oldboy Bodrum'da her sene bir yangın çıkıyor ve yanan ormanların yerine villalar yapılıyor, seçimle gelen CHP, AKP ve diğer belediyeler önemli mevkilere kendi akrabalarını yerleştiriyor!

   Sokakta bana yol vermeyen de, sosyal medyanın içine edende hep iktidar, senin benim hiç suçum yok, CHP'Lİ belediyeye iktidar telkin veya emirle gene CHP'li başkanın akrabasını yerleştiriyor.

   İktidar bı değişse her şey güzel olacak

   mı diyorsun?!

 • Akhenaton @akhenaton

  iyide bizim toplumda siddet normal zaten,ummet 10 sene fen fazla kurtlar vadisi ve benzeri cukur dizlilerde siddetin kralını prime time da coluk.cocuk izledi her bölüm 50 kisi geberiyorsu dizilerde ki hala geberiyorlar

İnsan bazen kıtlıkla, bazen de bollukla terbiye oluyor. Et tüketmek kendimi bildim bileli orta-yüksek gelir düzeyi ve ayrıcalık sembolüydü. Ta ki çeşit çeşit etin yok pahasına satıldığı Almanya'ya göçene kadar. Önceden kıtlığı canımı sıkardı, şimdi ise bolluğu canımı sıkıyor. 30-40 yıl önce çoğunlıkla haftada bir et yiyen (haftasonunda iyi bir et yemeği ve sair) almanlar da arkasını sormadan, hunharca et tüketiyorlar. İşin kötüsü, en çok işlenmiş türden salam sosis çeşitlerini yiyorlar. Hayvanların ne koşullarda, hangi yemlerle veya ilaçlarla yetiştirildiği sorusunu soran binde bir... Biliyorum Türkiye'de durum farklı ve asıl sorun alım gücü ancak, konuyu bir de sürdürülebilirlik ve hayvana eziyet tarafından düşünmek gerek sanırım. Sizler ne düşünüyorsunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 25

Yeni aldığım şarj edilebilen pillerin üzerinde şarj edilme değeri olarak 750 mah. / max 1250 mah yazıyor. Ama benim şarj aletim (panasonic eneloopların orj. şarj aleti) hızlı şarj yapıyor ve 3200 mah max yazıyor üzerinde... Bu pilleri bu şarj aletiyle doldurmaya kalksam sıkıntı olur mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu hak yiyen akraba mevzusuna kafam takılıyor. Sizlerin sülalesinde de böyle olaylara rastlanıyor mu? Kafasına göre bütün kardeşlere ve anneye ait evi kiraya veriyor, gelen parayla da aidatları vergileri ödeyelim deyince zıplıyor. Tamam hadi onu ödeme, evin giderleri olur onları yaptırdıysan göster ne yaptın diyoruz, o da yok; hep kaçamak. Sonra da aile grubuna kandil mesajları ve cumanız mübarek olsunlar falan. Sizde nedir durumlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 19
 • Orcun @orcun

  Bir laf var, nerede çokluk orada bokluk diye malesef öyle, bir işe 50 kişi karışıyorsa o işten hayır beklemeyin.

 • Halid @abdhbal

  Çekirdek aile dışındaki aile bağları gereksiz büyütülüyor. Bayramdan bayrama görsen yeter, hayatında büyük bir etkisi olmayan insanlar. Hak mevzusunda falan hukuken haksızlık varsa da bakma gözünün yaşına.

 • Gio @gio

  Evet, bizde de tarla muhabbeti var. Anneme hakkı olan miras değil “İslami usül” olan 3’te 1 pay verme çabasında bizim dayılar ve dede. İşlerine gelen her türlü devlet imkanından faydalanıyorlar ama işlerine gelmeyince “Kuran’da bile böyle yazıyor” demeyi iyi biliyorlar. 80 civarındaki yaşlarındaki dedeyi de kandırmışlar, gidici olduğu için ahiretini iyi kurmaya çalışıyor, dine aykırılık yapmak istemiyor gibi 🙂

 • Ali Kılıç @alinux

  bizde köy yerlerini böldük, kura da istediği yer çıkmadı bu yüzden istediği yerin başına ev yaptı ki orayı ona verelim diye, sonra niye akraban ile anlaşamıyosun

Eskiden bir teknolojik ürün alırken kılı kırk yarardım, artık daha az kafa yoruyorum ama hala o eski "bilinçli tüketici sendromu" bilinçaltımda devam ediyor. Şöyle biraz sağlıklı düşününce, sonuç olarak en kötü ihtimalle bozulacak bir ürün için aylarca mevlevi dervişi gibi çile doldurmak şu ölümlü dünyada bence zamanı çok savurganca harcamak demek. Tamam paramızın değeri az, bir telefon için en iyi ihtimalle yarım maaşı gözden çıkarmak gerek ama, bu kahır uğruna harcadığımız bir dakikanın bile para karşılığı olmadığını akıldan çıkarmamak gerek sanki...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Öğretmenlerin öğrencileri (reşit olmayan) ile yaptıkları etkinliklerin fotoğraflarını sosyal medyada serbestçe ve çoğunlukla velilerin rızası olmadan paylaşmaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 26
 • TeknoFukara @tugaygs06

  Sosyal medya kullanıp da çocukların yüzlerini blurlayanları anlamıyorum

 • protego @protego

  Yapılmamalı. Öğrencilerden ve velilerinden izin alınmalı. Avrupa'da var bu bildiğim kadarıyla. Önden form doldurtuyorlar. Gerçi bizde de yasak zaten de takan kim

  • filarmonik @filarmonik

   Aynen, Avrupa'daki işleyişi bildiğim ve Türkiye ile karşılaştırdığım için buradaki teknoloji meraklılarının görüşlerini almak istedim. İnternetin o ilk zamanlardaki sınırsız özgürlük algısı yavaş yavaş kırılıyor ama kocaman bir güruh var ki halen bazı temel kişilik haklarını bile anlamıyorlar. (Buradaki karşıt görüşlerden bahsetmiyorum)

  • protego @protego

   @filarmonik Hocam bilinçsizlik diyelim. Doğmadan önce bebeğinin adına facebook profili açıp, her gün fotoğraf koyan manyaklar da var. Büyüyünce aklı kesince çocuk lanet edecek belki buna? Niye çocuğun her anını ifşalıyorsun

  • Orcun @orcun

   @protego Facebook olsa gene iyi doğmamış çocuğa isim bulurken bunu ben kulaklarımla duydum '' e bu isim soyisim ile gmail hotmail vs alabilecek miyiz ? instagram ismi alabilir miyiz '' bunu ben kulaklarımda duydum. Konuşma bitti acil işim var deyip telefonla oyalanıp 2dk ben gidiyorum deyip kaçtım evden, elemanla da birdaha görüşmedim.

 • Orcun @orcun

  Fotoğrafın artık eskisi gibi önemi kalmadı. Eskiden çekerdin hatıra olurdu işte film'in sayısı belli poz vardı önemliydi yani onu banyo ettirirdin tamlardın albüme koyardın, ne olurdu en kötü hatıra eve gelen eş dost'a gösterilir vs. vs. ama artık öyle değil ki, bunun sapığı var manyağı var hertürlü adamı var. Sen masumca görünen bir iş yapıyor olabilirsin, çektin koydun nete vs iyi de sapığın teki çocuğa takarsa ? diyelim taktı okulu da biliyor öğretmeni de vs. gider çocuğu tacizde eder ? e ne oldu ? okul gezisi bilmemne şu bu hatıra olacaksa çek ama internete koyma bu kadar basit aslında ama olmuyor.

 • Erdinç B. @erdincb

  Sene başında izin alıyorlar benim kızın okulunda.

#oneplus6 Merhaba, cihazın yanında gelen hızlı şarj aleti ile şarj ederken kulaklıktan farkedilir bir dip sesi geliyor. Şarjdan çıkarınca kayboluyor, o yüzden şarj ile ilgili. Belli ki devrelere 4 amper fazla geliyor 🙂 Yabancı forumlarda araştırdım, bazı kişilerde de bu sorun varmış. Biliyorum oneplus Türkiye'de resmi olarak yok ama belki bir bilgilisi olan vardır. Ne der bizim seyirciler?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#xbox One s'in kolları için hangi pil çözümünü önerirsiniz? Şarjlı pil mi yoksa özellikle xbox için yan sanayi üretimi bataryalar mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap