Anker'in spor için olan bluetooth kulakları nasıl? Bir sürü model var açıkçası kafa karışıklığı oluyor. Spirit, Spirit Pro, Spirit X, Slim, Slim+, Curve vb.

Koşarken kullanacağım kulaklığı; bağlantı problemi olmasın, arka planda garip sesler çıkmasın, suya, tere dayanıklı olsun istiyorum, bass ağırlıklı olmasa daha iyi olur. Mikrofon ile ilgili bir beklentim yok açıkçası. Jabra Step'e baktım fiyatı dolayısıyla ama ürün çıkalı epey olmuş. Huawei Freelace'e baktım ama çok inceleme yok onunla ilgili de ülkemizde. Bass ağırlıklı imiş ama sağlam duruyor incelemelerden gördüğüm kadarıyla, bağlantı sorunu, ses kesilmesi gibi bir sorundan da bahsedilmemiş. En fazla 300 - 350 gibi bir şey bakıyorum, sadece sporda kullanacağım için daha az fiyata bulursam o da iyi olur tabii. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Asus X550JK'nın anakarta giden güç kablosu flexi zarar gördü. Kablonun siparişini verdim de düz kontak ile de çalışmıyor nedense. Şu şekilde çalışması gerekiyor normalde:

https://drive.google.com/file/d/1VBQQ6kmJEq9EhibUlMxUdOys0XydSqNq/view?usp=sharing

Ekleme: Buradaki siyah ekran sorunu benim bilgisayarda yok, bende hiç çalışmıyor şu anda bilgisayar. Düz kontağı göstermek için atmıştım aslında bu videoyu. Ben çekmedim bunu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Belleği çıkart pinleri silgi ile temizle geri tak 1. slottaysa 2. tak vs start alıyor siyah ekran bellekte hatasına işaret.

  • anıl @anil_

   Siyah ekran sorunu benim bilgisayarda yok, eksik yazdım sanırım. 🙂 Bende şu an hiç ışık yok. Yarın kablo gelir muhtemelen öyle deneyeceğim de şimdilik düz kontak ile açayım dedim ama hiç ışık yok bilgisayarda. Düz kontağı göstermek için videoyu attım aslında.

  • Orcun @orcun

   @anil_ Tamam ben yanlış anlamışım. 😀 Işık hiç yoksa o pinlere tornavidayla rasgele düz kontak atıyorsun ama başka pinlere gelip komple soketi bozmayasın ? yada kısadevreye vs düşürüyor olmasın ? Bunun flex'in yani gitti kablo ucunda ufak bir pcb üstü sadece tuş mu var yoksa led ışık birkaç tane diyot vs mi var ?

  • anıl @anil_

   @orcun Fanda bir sorun vardı bilgisayarda, içini açtım bilgisayarın çalışmasında sorun yoktu. Sadece flex kablosunun pinleri zarar görmüş gözüküyor. Öyle zorlayıcı bir işlem uygulamadım açıkçası. Daha önceden de açtım içini çünkü. Pinin girdiği soket de zarar görmüştür diyeceğim de görünürde bir sorun yok. Neyse kablo bir gelsin de takıp bakacağım, olmadı bios pilini, bütün kabloları çıkarıp tekrar takıp denerim. Olumlu/olumsuz yazarım sonucu.

  • anıl @anil_

   @orcun Yeni bir fan ve kablo ile halloldu sıkıntı. Arctic Mx-4 2019 ile de termal macunu yeniledim, bir süre daha götürür böyle ama bu flex kablolar çok sıkıntı. 😀

5G ile ilgili sıkıntılar varmış. Bahsedilen sıcaklık çok yüksek değil mi?

"On a hot Las Vegas morning, my two Galaxy S10 5G phones kept overheating and dropping to 4G. This behavior is happening with all of the millimeter-wave, first-generation Qualcomm X50-based phones when temperatures hit or exceed 85 degrees. We saw it with T-Mobile in New York, with Verizon in Providence, and now with AT&T in Las Vegas. It's happened on Samsung and LG phones, with Samsung, Ericsson, and Nokia network hardware."

https://arstechnica.com/gadgets/2019/12/qualcomms-new-snapdragon-865-is-a-step-backwards-for-smartphone-design/

The Snapdragon 865 will make phones worse in 2020, thanks to mandatory 5G

Qualcomm is so obsessed with 5G, it's hurting 4G performance to spur adoption.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dizüstü bilgisayarın ekran kartına hız aşırtma yaptım bir miktar, sıcaklıklarda sorun yok gözüküyor da hata, oyundan atma olup olmayacağını anlamak için illa oyunlarda deneme mi yapmam gerek? Furmark, Heaven Benchmark 4.0 ve UserBenchMark kullandım. Furmark'ta bir sorun yok gibiydi sıcaklıkların bir miktar artması dışında. Heaven Benchmark 4.0 bir süre sonra masaüstüne attı nedense. UserBenchMark ağır bir test yazılımı değil zaten onda sıkıntı çıkmadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 10'da birkaç ayar değiştirdim bellek kullanımını azaltmak için erişim kolaylığı merkezinde, şöyle bir bip sesi geldi bugün dizüstü bilgisayardan:

https://www.youtube.com/watch?v=iqnYF1WCiXE

İlk kez böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Hata, mavi ekran da değil. Kısa bir kere bip yaptı o kadar. Uygulamalarda ya da Windows'ta bir sorun yok şimdilik. Fazla da kurcalamamak lazım demek ki Windows'u. Hemen su koyveriyor. 😀

WINDOWS 10 RANDOM WEIRD BEEPING!

✿ Business inquiries: PlayRightYT@protonmail.com
BeğenFavori PaylaşYorum yap

TTNET'in verdiği Zyxel Vmg3312-B10B'nin arayüzüne bir süre sonra ulaşılamıyor nedense. Kullanıcı adı ve şifre yazılan kısım gelmiyor ekrana. İlla reset atmak gerekiyor modeme. Yavaştan müsaade mi istiyor nedir? 😀 Upnp'yi kapayın demişler, deneyelim bakalım.

Ekleme: Sistem kullanımı şu şekilde görünüyor:

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Guacamelee! 2 %80 indirim almış. 6,40 TL'ye alınabiliyor. Şu ana kadarki en düşük fiyatmış bu. Sonbahar indirimlerinde daha fazla düşmez sanırım.

https://store.steampowered.com/app/534550/Guacamelee_2/

Save 80% on Guacamelee! 2 on Steam

Head back to the Mexiverse in this long-awaited sequel to the smash hit Guacamelee! Uppercut your way to victory across stunning new hand-crafted levels. Featuring a dense and colorful world, new...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türk Telekom 4.5G hızı aşağıdaki gibi, ping de kötü. Sizde durumlar nasıl?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

@teknocan Geforce Now'ı bi' deneyeyim dedim de aşağıdaki hatayı alıyorum:

Oyuna giremedim. 😀

https://teknoseyir.com/inceleme/geforce-now-deneyimim

#GeForceNow

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10