Arkadaşlar çok ilginç, bu sene canım henüz karpuz çekmedi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 14
 • Orcun @orcun

  Ucuzlasın alırsın ya hala kilosu 4 5 lira birşey birde ben aldım tadı acaipti. Nerden geliyorsa karpuza 45 50 tl verdik saman gibi tadı vardı.

  • arandur @arandur

   Daha ne kadar ucuzlasın hocam, çiftçi taş mı yiyecek 😀

  • Orcun @orcun

   @arandur Çiftçi satmıyor ki, allah bilir kaça alıyor toptancılar vs 25 kuruşa mı artık 10 kuruşa mı neyse. 😀

  • Tai per Dog Un @alipektas

   @orcun Manavda ucuzlayınca da çiftçiden 25 yerine 15 kuruşa alıyor. Ucu çiftçiye her türlü dokunuyor yani. 😀

  • Orcun @orcun

   @alipektas İşte aracı denilen ... evlatları adam gibi fiyata satsa ne alıcı sen ben ne de çiftçi mağdur olurdu. 10 kuruşa alıp manava kilosunu 3 liraya satarsa manavda 5 e satacak. 5 çok yani karpuz için irandan gelme midir nedir salatalık gibi karpuza yazık günah 50 lira.

  • Tai per Dog Un @alipektas

   @orcun Hocam artık 3 liranın ne kadarı geçirmedir bilemem ama ekip mahsulü topraktan almak işin en kolay kısmı. Taşıması, depolaması, dağıtması zaten işin zor maliyetli kısmı. O sebeple arada fark olması normal. Mazot olmuş bilmem kaç mesela. Ha kendini garantiye almak için zammı fazla fazla geçiriyordur, "bana ne akü kriz bana niye girsin, vatandaşa girsin" diyorlardır falan o ayrı ama yine de tarladan 10 kuruşa alıp manava 20 kuruşa satmaları imkansız gibi bir şey.

  • Orcun @orcun

   @alipektas Ben eminim mesela 10 kuruşa bile almıyorlardır. 😀 Eskiden çiftçi kendisi satabiliyordur koyuyordu traktöre yüklüyor gelir pazarda satardı. Şimdi onlarda yok çiftçi iyice sürünüyor. Bu işten ne çiftçi ne de satıcı kazanıyor adam gibi tek kazanan aracı o kadar. Benzin mazot yakıt giderleri tabi ki arttı ama bunlar alayı vergiden düşülebilen şeyler. Aracı yani gidip 30 lira mazota vermiyordur. Zaten çiftçinin tepelerine çöküyorlar kışın bak mandalina ve portakalı 5 kuruşa 10 kuruşa dahi almamışlar. Ben bu kış 10 liradan aşağı ne mandalina ne de portakal gördüm mesela yoktu.

  • Tai per Dog Un @alipektas

   " Eskiden çiftçi kendisi satabiliyordur koyuyordu traktöre yüklüyor gelir pazarda satardı. Şimdi onlarda yok çiftçi iyice sürünüyor."
   Niye yok hocam mesela?

  • Orcun @orcun

   @alipektas Üretemiyorlar ki, irandan geliyor bilmemnereden geliyor karpuz bize uzun zamandır. Üretse de değmiyor zaten adam onun gübresiyle mi uğraşsın ilacıyla mı toplarken yevmiye verecek işçiyle mi vs .vs. ülkeye bir anda +12 milyon adam aç boğaz geldi.

 • Nakahella @nakah

  Havalar yeterince ısınmadı daha, Ankara’da camlar kapalı yatıyoruz ne karpuzu. 😀

 • Alican Yenice @ayenice

  Bir karpuz hastası olarak kabak mabak dinlemesem bile kabak ile melez olan karpuzların dayanıklı olması yanında tatları olmuyor.

Gramer Naziler mafyaya da trip attırdı ya, gözüm açık gitmem artık. 😄

BeğenFavori PaylaşYorum yap

e-faturayı html dosyası olarak atanlar hariç herkese günaydın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Levent abi bir gün Lumia için adam bıçaklayacak ama dur bakalım. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12
 • donkissot @donkissot

  Ben çok beğenerek kullanmıştım. Uygulama işini çözselerdi harika olurdu.

 • kizilsakal @kizilsakal

  Bu cihaz acayip sattı ama microsoft aç gözlüsünü doyurcak kadar değildi. Bu cihazın 20 de biri satan firmalar ayakta. Cihazlarda çok iyiydi bazı yazılımsal hatalar olur tabikide cihaz bu. Hala daha bu piyasaya 3. Güçlü bir işletim sistemi lazım rekabet kızışsın hepimiz karlı çıkalım.

 • Yükleniyor... @144p

  Burada tepki Recep Baltaş'a veya yazdığı şeye değil. Lumia cihazı kötüleyen ilk tweet'e. Neden "Recep hakılı" veya "levent haklı" yazmışlar anlamadım. Ben mi yanlış yorumladım?

  • Tai per Dog Un @alipektas

   Bu durumda bile birini haklı birini haksız bulabilirler hocam, tweet'lerin içerikleri farklı ortak şeye tepki vermelerine rağmen. Biri cihazların iyi olduğunu ama Microsoft'un beceriksiz olduğunu dile getirmiş, diğer cihazların iyi olduğunu ama tweet'i atanın ezbere kullanmadan konuştuğunu dile getirmiş.

 • Orcun @orcun

  Lumia cihazların alayı microsoftun tester cihazlarıydı. Anca çevremizde büyüklerimize kullanımı kolay donanım yeterli akıcı vs diye öneriyorduk o kadar. Lumia 520 525 vs bunları çok önerdik alanlar da çok memnun kaldılar. Sıkıntı şu ki, microsoft ben 3. olamam ya kardeşim android ve ios varken benim bu sistemde demek ki yerim yok bu saatten sonrada bir bok yapamayız kafasıyla cihazları bilerek ve isteyerek ÖLDÜRDÜ. Çünkü bu eziklik hazımsızlık duygusu vardı bu adamlarda yediremediler.

  Zaten nokia'ı da hiç ettiler bu yüzden, başına windows phone öncesi elop denilen microsofttan ayrılan adamı getirtti bu herifler, belgeseli dizisi olacak mevzular döndü resmen. Rakip android uçuyor kaçıyor işte ios öyle böyle vs. bunlar gavatça davranıp symbian'ı dayatmaya çabaladılar. Keyboardlı telefon satıyorlardı vs. lan devir değişti devir, mal mısınız ya ? apple çıkartmış iphone 4'ü retina ekran öyle böyle çelik kasa arkası cam vs. vs. bunlar daha resistive tırnakmatik ekranla telefon satıyordu. 😀 Niye ? e çünkü elop başında nokia'nın bilerek ve isteyerek pazar kaybı sağlandı ve değeri düşürüldü.

  Bu herifler intel ile ortak platform geliştiriyordu meego işletim sistemi linux çekirdeği şöyle iyi böyle iyi falan fistan nokia n9 çıktı çok güzel aletti denildi ki sonra nokia diyor bunu, kardeşlerimiz destek vermeyeceğiz bu telefon ilk ve son meego cihazdır böyle açıklama yaptı bu herifler. Ulan o saatten sonra o cihaz satar mı zaten ? satmaz. Zaten o arada microsoft nokia'ı satın almayı vs planlıyordu görüşüldü falan fistan.

  Tabi öncesi microsoft yediremedi, ya biz niye mobilde yokuz ? pc dünyasında lideriz ya ? niye yokuz diye devamlı windows mobile'ı diriltip diriltip kenarı atıyordu. Baktı bu sistem tutmuyor windows phone 7 ile kökten değişelim dediler. İlk windows phone 7 örneklerini htc yaptı nokia galiba yaptı vs. nokia 800 müydü 700 müydü öyle garip cihazlar sadece amerika da denendi. Zaten hali hazırda microsoft kendi de girdi kendi markalı cihazlarını satttılar. Kin one ve kin two diye gençlere hitap eden slider tipli keyboardlı telefonlar satıldı ama faciaydı gram tutmadı. E şimdi microsoft deniyor yemiyor başka üreticiyle deneyelim kafasıyla giriyor mevzulara nokia o dönem hala marka değeri varken windows phone 8 ile dünyaya açıldılar. İşte nokia markası tasarımlar güzel sistem hızlı iyi vs ve sattı baya da iyi sattılar.

  E ne oldu sonra ? gene işte ezik microsoft yediremiyor ben marka çatısı altında değil kendim yapacam edecem diye o böyle ezik gururuyla mağdur ms dedi ki nokia'ı satın alalım böyle olmaz. Aldılar zaten hemen elop denilen elemanı şirket içi yok ettiler. Bir ana herif yok oldu. Ulen zaten senin adamındı ? satın alınca ne değişti ? he ajanının görevi bitti tabi. 😀

  baktı olmuyor nokia markası artık kendinin, dedi ki cihazlardan sileyim nokia olmasın microsoft olsun. Onu yaptı 1 2 model çıkarttı güzel vs sonra da yalan oldu. Baktı toparlayamıyor şirket içinden birilerine emanet edildi bu yazılım olayı vs. birtane hanım ablaydı o dönem, windows phone 10 gelecek vs. betaları test ediliyor derken bir anda nokia telefonların bazılarına 8.1 lilere 10 kesin verilecek dediler beta testleri yapıldı denediler vs hoop tak diye kesip attılar destek verilmedi. Ne oldu ondan sonra ? ip sökülmeye başlandı aga örülmüş kazak sökülüyor artık durmaz o erir gider ve öyle de oldu yani windows 10 ile diyorlardı ki all application one market, yani bütün deviceslarında pc telefon tablet dahil windows 10 varsa hepsi ortak çalışacaktı. Bu da olmadı eline yüzüne bulaştırdı sonrada ishal gibi ortaya sıçtı sıçtı batırdı bıraktı gitti. Nokia'nın da anasını belledi yok etti herifler android telefon ile şaha kalkabilecekken onu da yaptırtmadılar. Elden ele dolaşıp en son finlandiyalı şirkete satıldı zaten onlarda eskiye dönüp 3310 falan yaptılar denediler vs. e yani bir yere kadar. Güzel cihazları vardı aslında android tarafında çünkü google android one programındaydı o cihazları ama işte devamı gelemedi, küçüldü küçüldü yok oldu.

Hayvana İŞKENCE yapılan bir etkinlik için 4 sayısını tatmin edici bulmadım açıkçası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Pınar Hanım da tehlikeli sularda gezmiş. Bu detayları bilmiyordum, öldürme tamam kabul edilecek bir şey değil elbette ama su testisi su yolunda kırılmış bence. İki taraf da lâyığını bulmuş diye bakıyorum olaya bu kayıtları okuduktan sonra.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 55
 • Dragonnn @dragonn

  Dikkat etmek lazım gerçekten de. Sosyal medyadaki her olay gerçeğiyle aynı olmayabiliyor. Yazacak çok şey var da insanlar yine kendi bildiğini yapıyorlar, belki de öyle ders alıyorlardır bilemem.

 • AB9 @sqn

  "dayanayamayıp yazmak zorunda kalıyorum her defasında;

  "şantaj yapması, onu öldürmesine sebep mi?"

  "gitseydi savcılığa suç duyurusunda bulunsaydı, karısından da ozür dileyip af bekleseydi"

  "ne yani, şimdi bana şantaj yapanı öldürebiliyor muyum, onu varile koyup yakabiliyor muyum? oh ne güzel 10-14 yıl yatar içimi soğuturum!"
  .....
  .....
  .....

  bu böyle uzar gider.

  e benim mal kardeşim! siz nasıl bir analitik zekaya sahipsiniz, siz nasıl bir okuma/anlama özürlü insanlarsınız.

  size diyecek hiç bir şey yok vallaha. ama yine de yazayım, belki 1 kişi kurtarırız;

  1. hukuk sizin keyfinize göre karar vermez.
  2. katil cinayet işlemiş ve en yüksekten cezayı yemiş. 23 yıl ceza almış, net. iyi hal indirimi almamış. haksız tahrik var mı diye bakmışlar, e var, yok mu bre cahiller. şantaj varmış işte. e onu da uygulamışlar. uygulamazlarsa, doğrudan işlenen cinayetten ne farkı kalırdı? 14 yıl yatacak işte katil. senin içinin soğuması için ne olması lazımdı. yat bakalım 6 ay da anla.

  sonuç:

  - adam katil mi? evet, katil.
  - adama katil değil diyen var mı? yok
  - kadın melek mi? hayır
  - adam kadını neden öldürmüş? şantaj yaptığı için.
  - peki şantaj yaptığı için öldürmesine gerek var mıydı? tabii ki hayır. hiçbir şey için cinayet işlenmemeli.
  - insan öldürmenin cezası nedir? 24 yıl. katil ne ceza almış; 23 yıl. uygun mu? uygun.
  - haksız tahrik var mı? yani katil her hangi bir sebep yokken mi işlemiş cinayeti? sebep varmış. neymiş sebep; "para ver yoksa karına izletirim". yani şantaj.
  - şantaj için de olsa cinayet işlenmeli midir? hayır.
  - ama işlenmiş mi? evet.
  - haksız tahrik var mı? var.
  - kadın melek mi? hayır.
  - öldürülmeyi hak etmiş mi? kesinlikle hayır.
  - ama adam onu öldürmüş mü? evet.
  - adamı cinayet işlediği için takdir eden var mı? yok
  - "kadın öldürülmeyi hak etmiş" diyen var mı? yok
  - kadın melek mi? hayır
  - adam melek mi? hayır
  - siz mal mısınız? evet"

  https://eksisozluk.com/entry/139231458

 • Yalçın Bahadır @ybahadir

  Hiç bir fiil bana gör öldürme eylemine hafifletici sebep olamaz. Nefsi müdafaa istisna. Ki buradaki olay öldürmekle de sınırlı değil. Vahşice bir öldürme eylemi söz konusu.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  İşte demekki erkek egemen hukuk cart curt diye twitterda söylenen (hatta teröristin birisi diyordu) şeyler ile gaza gelmemek gerekiyor.

  Öldürülmesi mi gerekiyordu - Hayır.
  Kadının yaptığı suç mu - Evet
  Hafifletici bir sebep mi? - Evet.

  Adam zaten ceza aldı sadece hafifletildi. Bence işin içinde şantaj varsa bu hafifletici sebebe girer.