Arkadaşlar Firefox’ta Javascript izinlerini falan bulamadım, var da ben mi bulamadım ya da yok mu? Olmaması normal mi? Firefox’a geçeli 1ay falan oldu, hiç işim düşmemişti.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Canlılığın evrimi ile ilgili kanıtlarla ve kaliteli animasyonlarla-illüstrasyonlarla hazırlanmış bir video. Bazen bir video sayfalarca yazıdan çok daha kolay ufkunu açabiliyor insanın. Umarım sizin ufkunuzu açar 🙂
#Evrim #evolution
https://www.youtube.com/watch?v=lIEoO5KdPvg

What is the Evidence for Evolution?

Support Stated Clearly on Patreon: https://www.patreon.com/statedclearly Biologists teach that all living things on Earth are related. Is there any solid evi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Manisa’dan herkese günaydın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 24

[DÜZELTME: Şimdi tekrar aratınca çıktı film 🙂 Az önce arama sonuçlarına çıkmadığına eminim ama, kısa süreli bi’ sorun oldu büyük ihitmalle. Olan benim indirmeme oldu tabi 🙂 KYK’da olunca koyuyor insana 🙁 ]
Haydaaa, sebebi neydi ki? Telif falan filandır ama neden yani? Kült de film şimdi, nasıl ayarlayamazsınız şu filmin yayın hakkını, cartını curtunu?
#Netflix

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2.16 GB dizi intro’su da gördü bu gözler 🙂 Silemiyorum da arşivcilik güdüm sağ olsun 🙂 #Westworld

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Servet @enigmasi

  Tekrar TV’de yayınlamayacağına göre 179Mbs videoya da ihtiyacın yoktur. 5Mbs x265 olarak sakla yeterli.

 • Mert Kırımgeri @mertkirimgeri

  mübarek,yapan adamlar bile o çıktıda output almamıştır, sen o milyar milyon bitrate i nereden buldun öyle 😀

  • alipektas @alipektas

   Yok aslında, bizzat tasarlayan editörlerin ham çıktısı bu 🙂 Direkt paylaşmışlar bir de, daha önce denk gelmediğim bir şey benim de 🙂 Sadece bir defasında Rusya’daki bir dijital sinema salonundan bir şekilde mux edilen Tarantino’nun The Hateful Eight filminin 4K dosyasını görmüştüm ama onu da arşivleyecek ve indirecek imkan yoktu o zaman. Gerçi artık 4K Blu-ray’ler çıkmaya başladı, bir şekilde bulunuyor filmler/diziler.

  • protego @protego

   @alipektas 1536 bitrate’li 2 channel ses.. hmm.. bilemedim 🙁 1536 bitrate 5.1 kanal sesin alameti farikasıdır aslında.. Tamamen gerçek olduğuna emin miyiz bunun? 😀

  • alipektas @alipektas

   @protego Tamamen gerçek, kaynağından şüphem yok 🙂 Intro’nun 6 kanal ses barındırmasının da pek mantığı yok bence. Onun dışında; zaten bu dosyayı paylaşan kişi de portfolyosunda sergilemek için re-render almış. Elinde hakkaten yapımcıların verdiği 5.1 kanal ses vardır yüksek ihtimalle ama adam çıktıyı alırken 2 kanal almıştır mantıklı olarak.

  • protego @protego

   @alipektas Valla bilemedim 2 kanala düşürüp de 1536 bitrate’de bırakmanın mantığı yok çünkü 🙂 Sesin bitrate’ini düşürse tamam da kanalı düşürmenin anlamı yok 😀

  • alipektas @alipektas

   @protego Aslında mantığı var 🙂 Şöyle açıklayayım: Bu videoyu paylaşan kişi, videoyu Vimeo hesabından paylaşmış(heasbında başka çalışmaları da var ama ham hali olan bi’ bunu gördüm.) Yani video Vimeo üzerinden izlenince ses ve görüntü Vimeo standartlarınca skıştırılmış oluyor, o sebeple 2 kanal indirmiş olabilir. Tek fark; bu abimiz “download” seçeneğini aktif bırakmış, yetmemiş bir de orijinal dosyanın da download seçeneklerinde görünmesine izin vermiş. Ben de o şekilde indirdim zaten. Ayrıca düşündüm de; ıntro’nun seni direkt sountrack albümünden, ki genelde ses stüdyoları(Bu dizi için Hans Zimmer) da diziler/filmler için 2 kanal çalışıyorlar diye biliyorum. Yanisi şu ki: Adamların elinde büyük ihtimalle 2 kanal, opus, flac ya da wav formatında sountrack vardı işin başında da.

 • Nuri Karakaş (Argo Navis) @nkarakas

  Tam bundan iyi wallpaper olur ama bi Wallpaper Engine’e bakayım dedim ki yapmışlar zaten 😀

  http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=886712155&searchtext=westworld

 • Lehimli At @at

  Bu diziyi de izlemek lazım

  • mstfanar @mstfanar

   Her izlemeye kalktığımda sıkıldım ve bıraktım 1 bölüm izledikten sonra. Yavaş yavaş izliyorum bu nedenle. 🙂

  • alipektas @alipektas

   @mstfanar Tam sayısını hatırlamıyorum ama ilk 5. ya da 6. bölümden sonra dizinin kurgusu oturmaya, izleyeni şaşırtmaya başlıyor. Beni şahsen o durağan akışından dan diye çıkaran peşpeşe bölümler olduğunu hatırlıyorum. Konusu, ana fikri seni cezbetmiyorsa sıkar ama, orası da bir gerçek.

Selamlar,
Tüm kişisel&ailevi fotoğraf-video arşivimi kurtarılması mümkün olmaksızın kaybetmenin eşiğine geldim geçen günlerde. Bu olay beni bayağı korkutunca mesai ayırıp yedeklenmesi kolay olsun diye taradım, inceledim, gereksizleri sildim ve zorlaya zorlaya toplam boyutu 230 GB seviyesine getirdim. Bu boyuttayken 3 ayrı diske yedek alabiliyorum artık fakat içim yine de rahat değil. Aklıma Google Drive’ın fotoğraf ve video için yüksek kalite-sınırsız depolama desteği geldi. Sizce sıkıştırma işlemi bu önemde dosyalar için verimli mi, ileride diğer ham yedekleri kaybedersem buradaki sıkıştırılmış versiyonları beni üzer mi kalite(videolarda özellikle) olarak? Ayrıca bu kadar kişisel dosyamı Google algoritmalarına taratmak, tabiri caizse hayatımı tarayıp indeks haline getirmelerine izin vermek sizce doğru mu? Böyle bir şeyi yapar mıydınız veya yapanınız var mı aramızda? Daha önce taradıkları dosyalardan ne gibi detaylar çıkardıklarına dair birkaç şaşırtıcı örneğe denk gelmiştim Teknoseyir’de, bu beni biraz işkillendirdi açıkçası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 39
 • Barış Ataç @barisatac

  Ben de kullanıyorum ve zaman zaman resimler arasından çeşitli boyutlardaki çerçevelere yerleştirmek için basıyoruz, açıkçası şimdiye kadar hiç pişman olmadım. 50ye40lık bir çerçeveye bile resimler bastım. Ama tabi işin bu noktası biraz zevk meselesi.
  Bence dene çünkü denemesi bedava birkaç resmi yedeklet sonra onları indirip bas bakalım rahatsız edecek mi

  • alipektas @alipektas

   Bunu tecrübe eden birinden duymak daha iyi oldu, sağ ol tecrübeni paylaştığın için 🙂 Sıkıştırma olayını aşmışlar anlaşılan, o konuda pek sorun yaşayacağımı zannetmiyorum ben de. Mutaka deneyeceğim tabi de veri kalitesi açısından eski şüphem kalmadı gibi.

 • turker @turker

  Parası neyse veririm diyorsanız amazonun depolama çözümlerine bakın.

 • huseyinekrem @huseyinekrem

  Videoların üzerinden handbrake ile bir geç bence. Saçma derecede yüksek viteste oluyor onlarda. Videoların boyutunu gözler görülür kalite farkı olmaksızın yarıya çekebilirsin.

  • alipektas @alipektas

   Uzun vadede mantıklı da kısa vadede ne onu yapcak vaktim var ne de donanımım. Sürüyle video var; hepsini tek tek çevireceğim, organize edeceğim, her biri ayrı saatleri bulacak kadar render süresi verecek falan. İleride okul falan bitince sağlam donanımlı bi’ bilgisayardan oturur birkaç hafta sonu uğraşırım onunla da şu an için cidden hiç pratik bir çözüm değil benim için.

 • cicikuş şakir @cickus

  ailevi fotograf dedigin eski tuslu telefonlarla cekilmis 10 pikellik fotolar olmazmi benim bildigim yada vga kamera ile cekilmis 3gp videolar 230 gb benim pcmin hddsi :DD

  • alipektas @alipektas

   Yapımda var biraz aşivcilik, doğrudur 🙂 Üniversiteye başladığımda aldım prof makineyi, o günden beri kayıttayım; bence az bile 230 🙂 İleride terabaytı gırla bulursun da sildiklerin, hatta hiç kaydetmedikrlerini getiremezsin.

Özellikle çocukken yatağımızın altından canavar çıkacağından korkmamızın sebebinin de bununla aynı olduğunu okumuştum. Bu arada böyle bir haberi haberler.com’da görmeyi de beklemiyordum açıkçası 🙂 İlginç…
https://www.haberler.com/hic-uyurken-yuksek-bir-yerden-bosluga-dustugunuz-10402665-haberi/

Hiç Uyurken Yüksekten Boşluğa Düştüğünüzü Hissettiniz mi? Cevabı,...

Uyku esnasında yaşanan düşme hissi, çeşitli sebeplerden ortaya çıkabilen ve uyku konforunu bozan bir tür uyku bozukluğudur. Sebepleri ise binlerce yıllık geçmişimizde ve vücut kimyamızda saklı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

IDM ömür boyu lisansı 92,44 TL ile göz kırpıyor ama sıkışık bi’ dönemde olduğum için tereddüt ediyorum 🙂 Burada alan var mı ömür boyu ya da 1 yıllık lisans? 1 yıllık da 44,28 TL, o mu tercih edilir sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 27

Arkadaşlar Xara Web Designer Premium yazılımını nasıl bilirsiniz ya da bilir misiniz? Şu Bundle kafama yattı bayağı; bu yazılım da dahilmiş bundle’a. Yalnız bir de şöyle bir sıkıntım var: Ödeme yöntemlerinden “Pay with card” seçeneğini tıklayınca sayfa tepki vermiyor, Paypal da kullanmıyorum. Nasıl bi’ yöntem izlemeliyim almak istersem acaba?
https://www.humblebundle.com/software/vegas-pro-creative-freedom

Humble VEGAS Pro Bundle: Creative Freedom

Pay what you want for a bundle of software and support charity!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İhityacım yoktu ama yükleyip biraz kurcaladım, işe yarayabilir. Temelde duvarkağıdı ya da poster falan yapılacaksa,arkaplanda tekrarlanan kıvrımlar, dalgalar, efektler oluşturmanıza yarıyor benim anladığım. Belki ihtiyacı olan vardır. #giveawayoftheday #teknobeleş #ücretsizyazılım
https://www.giveawayoftheday.com/abstract-curves/

AbstractCurves is an image generator to create stunning wallpapers or posters....

AbstractCurves is an image generator which allows you to create stunning wallpapers/backgrounds or posters in any resolution, or add effects or logos/watermarks...
BeğenFavori PaylaşYorum yap