Türk Telekom'dan Türknet'e geçiş (VDSL) ne kadar sürüyor tecrübe edenler paylaşabilir mi tecrübelerini? Şu an görseldeki aşamada. O aşamaya da dün (cuma) geldi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yemeksepeti jokerleri sağ olsun kaç gündür yine yağmur gibi bereketiyle yağıyor hesabıma. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aklınızda bulunsun:
Türknet yeni abonelik veya geçiş sonrası aktivasyon için "Sizi bilmem kaç numarası ile gün içinde arayıp aktivasyon için onayınızı alacağız." dediğinde aramasını beklemeden o verdiği numarayı arayıp operatöre bağlandıktan sonra (bağlanıyor, denendi) aktivasyon işlemini onaylayabilirsiniz. Şu bilgiyi sunmaktan acizler, ben sunayım dedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Düşünüyorum da, salon denen yapı aslında çoğu ev için gereksiz kalmaya başladı şehirleşme ilerledikçe. Boşu boşuna evin en az kullanılan odası evin en büyük alanını kaplıyor. Çoğu evde bu böyle. Bizde salona ayda yılda bir gidilir, o kocaman alan boş boş dururken ben döt kadar odaya sığmaya çalışırım. Bence açık mutfaklar da artık standart olmalı. Zaten salon anca misafir gelince kullanılıyor, e ona da ikram vs. yapılır. Aynı odada olmaları gayet verimli ve mantıklı geliyor bana. Kendim şehirde 2+1 ev yapacak olsam odayı (en azından birini) salon ve mutfaktan (ikisi birleşik elbette) daha büyük yapardım. Tabi mutfakta havalandırma falan iyi tasarlanmalı ki salona koku yayılması mümkün olduğunca engellenmeli, bu tür detaylar da önemli sonuçta.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 43
 • arandur @arandur

  Sizinkiler çok eski kafaymış Ali Pektaş hocam. Benim gördüğüm salon evin en önemli yeridir. Herkes orada takılır, tv izler, kişiler telefon kurcuklar, muhabbet olur bazen. Bazı salonlarda yemek masası vardır, yemek orada yenilir vs. Sizde salon misafir odası muamelesi görmüş. Artık kalmadı misafir odası lüksü.

 • xpow3r @xpow3r

  açık mutfak standart olmamalı 😀 yemek kokusu fena olur.

 • CanSimit @cansimit

  Salon, oturma odası, misafir odası gibi kavramların artık modası geçti. Aile birlikte olduğunda TV seyretmiiyor ki (seyredenler de işte modası geçmiş aileler, yeni zamanlara henüz ayak uyduramamış olanlar)... Yemek yenen, misafir geldiğinde de beraberce oturulup yemek yenecek kadar geniş bir 'birleşik mutfak' (banyo tuvaleti saymazsak) ortak kullanım için yeterli. Herkesin kendi odası olur, en güzeli odur. Kokuya gelince, tuvaletin kokusunu halleden insanoğlu, mutfağınkini hayli hayli halleder 😀

 • Kesb-i @kesb-i

  Salonu misafir için sadece antepliler kullanır. Salon oturma odası gibidir. Diğer odalar çocuk odası yatak odası/spor/çalışma veya hobi odası vs. yapılır. Siz yanlış kullanıyorsunuz bence. TV'yi filan salona alıp orda oturun. Gerekirse eşyalarınızı yeniden düzenleyin. Açık mutfak en nefret ettiğim şey. Açık mutfaklı eve girmem. Mutfak gerekirse büyük olsun masa olsun ama ayrı olsun.

  • arandur @arandur

   Ben de ayrı ve büyük mutfaktan yanayım. İnsanlar en büyük oda olan oturma odalarını nasıl kullanmazlar, hala anlamıyorum.

  • Ali Pektaş @alipektas

   TV salonda zaten, biz TV kullanmıyoruz. Odalarımızda koltuk da var yataklarımız da rahat. Mutfağımızda masa sandalye var. Düzenlemelik bir şey yok, salon fazlalık kalıyor bizzde, kullanışsız değil. Farklı şeyler konuşuyoruz aslında şu an. Kullanmadığımız odanın koacaman olamsının manası yok, o alanı odalara yedirsek daha çok işimize gelirdi diyorum özetle.

  • Kesb-i @kesb-i

   @alipektas Evinizi görmeden bişey diyemem ama odaya değil de salona gidip oturacaksınız sorun kalmayacak. Diğer odayı da başka bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Burda evin bir sıkıntısı yok, sizin tercihinizden dolayı böyle gibi bir durum anladım. Eşyaları ve evi görmeden yazılandan anladığım bu benim. Salonu sanki eskiden küçük odaymış da diğer odalardan oraya yedirip büyütmüşsünüz gibi düşünün.

  • Ali Pektaş @alipektas

   @kesb-i Niye gidip oturayım işte hocam mesele burada başlıyor. Bilgisayarım odamda, masam odamda. Annemler için çay mutfakta, günlük iş mutfakta. Yani odalara salon yetersiz geldiği için tıkılmıyoruz günümüz şartlarında odamız ya da mutfak salondan daha cazip geliyor. Evin yapısıyla da alakası yok, odam küçük salon büyük olmasına rağmen odamda oturuyorum çünkü dediğim gibi her şey onda.

  • arandur @arandur

   @kesb-i sanırım laptop kullanımı salon kullanmak için gerekli, gamer kişi masaüstü sistem toplarsa mecbur odasında takılıyor.

İlgilenenlere.

Visual Studio 2022 Preview 1 now available! | Visual Studio Blog

We’re excited to announce that the first preview release of Visual Studio 2022 is ready to install! This is the first release of a 64-bit Visual Studio and we’d love for you to download it, try it...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Haziranın ortasında üşüyorum havaya bak. İzmir'de benim gibi üşüyen başka kimse var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 32

Kiraza biraz fazla abandım, karnım ağrıyor. Pişman değilim. 😄

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13

Sabah sabah maruz kaldık yine bir şeylere. 🙂

Tarihin İlk Ana Bacısı

yayın yapıyom : https://www.twitch.tv/neoldugubilinmeyenkanaloyunlara sövüyom : https://twitter.com/gorkemyavz
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu yorumu yazdın da iyi b*k yedin. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap