84'e kadar yolu var, ölmeden mutlaka göreceğim seni Hans dayı. Sağlığına dikkat et ve sana ulaşacağım günü bekle. 😄
#müziğintanrısı #müziktanrısı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10

Ne yazdı bu kadar çok da sonra hesabını silip de gitti? Keşke silik de olsa kullanıcı adları hörünür kalsa.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Akışta gezerken kendimi otobanda/trafikte gibi hissediyorum, sürekli tır çıkıyor karşıma. 😄
(şikayetçi değilim, keyfinize bakın)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Semizotu ile yapılan cacık da en az salatalık ile yapılan kadar güzel oluyor. Bilhassa nane, reyhan ve az biraz zeytinyağı ile şahane bir şey çıkıyor ortaya. Şiddetle tavsiye ederim.
Tereyağlı, sarımsaklı, salçalı patates püresinin yanında yedim. İçimin rahat edeceğini bilsem bi tabak daha gömerdim. Pürenin yanına kavurma da iyi giderdi ama denk getiremedim.
Bu arada pürenin yanına turşu da iyi gidiyor ama evde yoktu. Annemin püre yaptığını bilsem sanal marketten alırdım hemen.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bakalım nasıl çıkacak tadı. 🙂
Balı başkasına hediye aldım bu arada, sadece yoğurt benim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sonunda itiraf ettiler bu düşünce biçiminin şizofreniden başka bir şey olmadığını. Yavaş yavaş yola geleceksiniz. Siz bana, doktorunuza güvenin. 😄
https://teknoseyir.com/durum/1460830#comment-5231965

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Pes ettim artık özel hastaneye gidiyorum. Maaşımdan kestikleri "karşılıksız" sözde sağlık kesintisini de bir tarafına soksun sayın yetkililer.
Doktorla görüşebilmek için sabahın 8'inde 40-50 kişilik kalabalığın içinde izdihamla randevu almak gerekiyormuş. O da alabilirsem tabi. 12 gündür bu saçmalıklar ile uğraşıyorum sağlık problemleriyle uğraşmak yetmiyormuş gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 20

Siyah poşete ya da gazeteye sarılmış kutu efes görünce midem bulanıyor, taşıyandan da biradan da. :/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 17

Ben bu ülkenin doktorlarından hatta genel olarak hastane personellerinden bıktım yıldım arkadaş...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 16
 • Atacan @kosmeremake

  Yazdım yazdım sildim. Kötü bir şey yaşar kızarsınız da pandemi döneminde bu kadar önemi olan, kötü çalışma koşullarından dolayı birer birer mesleği bırakan insanlara 'beğenmiyorsa çalışmayacak' kafasında genellemeye devam. Çok yazık.

 • ozeba @ozeba

  1 günde 300 kişiye "naber nasılsın" demeyi bile canın cekmez ama o doktor günde 300 hastayı muayene etmeye zorlanıp hepsinin bir şekilde dersine çözüm bulmaya çalışmasını beklemek bence hayalciliktir.

  • Ali Pektaş @alipektas

   O paraya bir günde 300 kişiyle ilgilenmesine onu zorlayanlara yapacak atarını, o 300 kişiye değil. Bunu normallerseniz o 300 kişi de doktorlara şiddet uygulamak için bahane bulunca ses çıkaramazsınız. O doktorun sağlığımla oynamasıyla hasta ya da hasta yakınının doktorun sağlıyıla oynaması arasında zerre fark yok. Var diyen sınıfçılık, insan ayrımı, statü ayrımı yapıyordur. Herkesin sağlığı önemlidir, doktorun da hastanın da. Kimsenin kimseden üstünlüğü yok. 6 yıl okumakla, hak etmediği maaşı almakla kimse beni haklarımdan mahrum bırakma hakkını kendinde göremez.

  • mhmmdy @mhmmdy

   @alipektas o paraya? ne kadar kazandığını sanıyorsun doktorların ?

  • Ali Pektaş @alipektas

   @mhmmdy Ne fark eder? Sonuçta çoğu doktor memnun değil aldığı maaştan. Ha radyoloji uzmanı bi akrabam 22 bin TL'lik gelire ulaşabiliyordu. Edindiği vasfa, verdiği emeğe yeterli bir karşılık mıdır net bir şey diyemeyeceğim ama ülke şartlarında nereden baksan kral gibi para. Birkaç defa bi gayrimenkul işi için bir araya geldiğimizde maaş için ağlamıştı, biz (daha doğrusu dayım) bozunca daha da dillendirmedi. Ha madem memnun değil (olmayabilir elbette), bunun sitemini itirazını maaşını verenlere yapacak, hastalara değil. Konu bu esasında, maaş değil.

 • Mamba @blackmamba

  Türkiye'de sadece sağlık vs. değil. Her iş kolunda çürüme var. BT sektörü de buna dahil. Kimisi hayata daha çok dokunduğu için insanların daha fazla gündemine geliyor sadece.

  • Ali Pektaş @alipektas

   Farkındayım onun. Da işte sağlık sektörü öyle bir çürümüşlüğün tahammül edilebileceği bir sektör değil, olmaması gerek daha doğrusu. Birinin çürümüşlüğüyle atıyorum kredi kartı bilgin gider (önemsiz değil elbette), diğeriyle canın, ya da benim olayda olduğu gibi parmakların (az daha gidiyordu belki de benim parmaklar).

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  Çok zorda kalmadıkça gitmiyorum. Hepsinden nefret ediyorum. Tüm memurlardan tiksiniyorum.
  Memur olunca beynini çıkarıyor evde bırakıyorlar.

Sahnesiyle, diyaloğuyla, müziğiyle ayrı bir yeri var. Dizi/filmlerde duyduğum en iyi ilk 10 söze rahat girer.
"Chaos isn't a pit. Chaos is a ladder."

Chaos Is a Ladder

Provided to YouTube by Watertower MusicChaos Is a Ladder · Ramin DjawadiGame Of Thrones: Season 3 (Music from the HBO Series)℗ 2013 WaterTower MusicWriter: R...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mr.Tekin @tekin224

  Şerçe parmak ve lord varisin demir tahtın önünde yaptığı konuşmadan bahsediyorsun galiba. Bilmeyen birine KAOS BİR MERDİVENDİR diyince birşey ifade etmeyebilir ama o sahneyi izleyince etkilenmemesi imkansız. Tabi tr dublajlı olarak daha güzel oluyor alt yazıda okuyunca o duyguyu anlayamıyorsun.

  • Ali Pektaş @alipektas

   Game of Thrones'un dublajı olduğunu bilmiyordum. Ben altyazı ile izledim o sahneyi. Bulursam dublajlı da denerim. Bu arada sahneyi paylaşacaktım müzik yerine fakat vazgeçtim. İlgisini çeken kendi arayıp bulursa daha iyi olur diye düşündüm.