Bence Youtube'ta "like&dislike" yapan kullanıcıların kim olduğu görülmeli. Siz ne düşünüyorsunuz?
@gamsizm Abi senin düşünceni de duymak isterim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ya arkadaş, bizim üreticiler iş bilmiyor mu?(Başka bir şey yazacaktım da neyse...) Bu testleri neden o kadar nakliye maliyeti yapmadan önce bizzat kendileri yapmıyorlar ki? Hatta bırak nakliye maliyetini, gidip oradan dönünce ülkenin de imajını/güvenilirliğini zedeliyorlar. Tarım Bakanlığı nasıl yaklaşıyor bu olaya acaba. Kaçtır geri dönüyor dışarıya gönderilenler.

Rusya, Türkiye’den giden 20 ton çilek ve kayısıyı geri çevirdi: Zararlı...

Rus tarım ürünleri denetim ajansı Rosselhoznadzor, Türkiye’den gelen 20 ton çilek ve kayısıyı, içinde Kaliforniya çiçek tripsi (frankliniella occidentalis) adlı zararlı böcek...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 24
 • suicide @suicide

  Eminim birileri yazmistir ama, bunlari neden bizimkiler degil de ruslar tespit ediyor? muz cumhuriyeti olmayan bir yerde daha urun disari cikip imajin anasini aglatmadan durdurulmasi gerekmez mi? Diger soru, ihrac ettigini bile kontrol etmeyenler ic pazarda satilani kontrol eder mi? Avukatlar goreve 🙃

  • alipektas @alipektas

   Konuyla ilgilenme yetkisi ve görevi olan koca bakanlık varken; biz parazitin olma oranına, onu dile getirenin amacına falan odaklanıyoruz mesela 🙂 Yasak çünkü bu ülkede bir bakanlığın dört dörtlük, işinin lâyığıyla çalışmasını beklemek 🙂 Vatan hayinleri ya da Fetö'cüler bekler böyle bir şeyi 😀

 • Akhenaton @akhenaton

  geri dönüşünce imha edilmiyir ki ic piysada gene sana bana satıyorlar

  • alipektas @alipektas

   Arkadaş demiş yukarıda, geri dönmüyor, orada imha ediliyor ya da hayvanlara veriliyor uygunsa. Geri de gelse zaten nakliye maliyeti ikiye katlanır. Bizi düşünmelerine gerek yok yani, paralarını düşünseler yeter 🙂

 • Hado @hado

  Rusya'dan başka müşterimiz yok galiba.

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Soyle ifade edeyim, kontrol edilmiyor. Gumrukten donunce de parasi odenmiyor. Evet uretici hayli cahil ve piyasa dolandirici dolu ama 20 ton kayda degmez bir miktar.

  Bu arada sezonu gelince Turkiye'den bir kiraz geliyor buraya. Turkiye'de bulamazsin o kadar kaliteli. Fiyati da 1,5-2 € filan. Kasanin acilmasiyla talan edilmesini gordum sabah. Ayni sekilde 10-12 sene kadar once Kusadasi tarafinda bir tarlaya gitmistim. Gordugum en guzel seftaliler oradaydi. Meger hepsi ihrac ediliyormus. Cok seneler sonra, Acibadem semt pazarinda, bir satici kardes bunlar ihrac fazlasi diye ayni seftaliyi onume koyunca dedim Davutlar'dan mi geldi diye, evet dedi.

  Bizim milletimiz urunun iyisini yemiyor ne yazik ki. Ayni tatilin iyisini de yapmadigimiz gibi.

Selamlar,
Openmediavault'un SD kartta yüklü olduğu partition'un içinden bir dosyayı paylaşmak mümkün müdür? Arayüzden hiç seçemiyroum dahi o cihazı. Plugin olarak nginx kurunca var/www klasörünü omv'un yüklü olduğu partition'un içine oluşturuyor. Ben de o klasörü paylaşamıyorum. Başka bir partition oluşturup onun içinde www dizi oluşturuyorum, nginx'ten root olarak da belirtiyorum ama bu sefer de phpmyadmin'e falan ulaşamıyorum, 404 not found diyor tarayıcıdan girince. Var mı bilgili bir arkadaşımız?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fos çıkma ihtimali bir hayli yüksek olmasına rağmen sizce 43 TL gibi bir fiyat 3.4 A için risk almaya değer mi? Bu arada tek porttan verebiliyor mu onu dahi bilmiyorum. Kendi orijinal sitesinde(İtalyan kökenli bir firma) bile şarj cihazı kategorisine tıklayınca boş sayfa çıkıyor. Ürünle ilgili adm akıllı teknik bilgi yok.

Celly Priz Şarj Turbo 2USB-3.4A - Siyah Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Celly Priz Şarj Turbo 2USB-3.4A - Siyah en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla online sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 18

Bu aralar eve geç saatlerde yorgun argın geliyorum. İkidir apartmanda asansöre evin anahtarını sokmaya çalışıyorum. Kafa yorgunluğu hiçbir şeye benzemiyor arkadaş. Vücudu yoran, koltuğa uzanıp meyvesini gömerek rahatlıyor da kafa yorgun olunca neandertal'e dönüyor insan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sözde çok ufak bi' amacı var, resim dosyasının yeniden boyutlandırmasını sağlama. Yeniden boyutlandırıyorsun, resmin sol ve üst kenarlarında default birkaç piksellik siyah çizgi oluşturyor...
Seni kodlayanın da, senin gibi yazılımın da...
Ya yapacağın çok basit bir işlem ulan, mal falan olman lazım böyle düz ve net bir amaca yönelik program yazarken adam akıllı çıktı alıp kontrol etmemen için. Kontrol edip de o siyah kenarları normal görmüşse zaten mallıkta farklı bir boyut. Sinirim bozuldu yaa öğlen öğlen...

Image resizing, do it with PIXresizer

Image resizer for Windows 7 & Windows 8. This program can easily make your photos smaller and resize them for email and webpages.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Armbian'a(Debian tabanlı) nginx, phpmyadmin, mysql kurdum. www klasörünü de oluşturup içine wordpress dosyalarını attım. wordpress config dosyasına da phpmyadmin ile oluşturduğum veri tabanı bilgilerini girdim. Fakat tarayıcıdan nginx'e ulaşabilmeme rağmen wordpress'e ulaşamıyorum. Sanırım nginx'in config dosyasından www/wordpress ile ilgili ayar yapmam lazım aam ne yapacağım konusunda adam akıllı bilgim yok. Bilgim olsun diye araştırırken hepten kafam karıştı. Bilgili bir arkadaş yardımcı olursa çok makbule geçer.
Bu arada sistem şu:
Banana Super Pi üzerine kurulu OMV 4(Armbian üzerine kurulu), nginx ve mysql kurulumu omv plugins aracından yapıldı. www dizini ve kullanıcılar/izinler falan omv arayüzünden oluşturuldu/ayarlandı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#turknet
Ulan bana yar olmayan Türknet, dayımlara nakil ettirince Age of Emipres köylüsüne dönmüş 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#BelgeselÖnerisi #belgesel
Inside the Mossad - HaMossad: Sipur Kisuy - Bilinmeyen Yönleriyle Mossad
2017 İsrail yapımı, 4 bölümlük mini belgesel serisi.
Serinin orijinal dili İbranice.(Netflix'te sadece Türkçe altyazı mevcut)

Seride genel olarak; İsrail'in İstihbarat Birimi Mossad'ın temel çalışma prensipleri, başarıları/başarısızlıkları, ajan seçme/kullanma/eğitme yöntemleri üzerine bilgileri/tecrübeleri, İsrail'in ve birçok başka ülkenin siyasi yönetimiyle olan ilişkileri gibi gizemli yönlerine ışık tutan bilgiler izleyicilerle paylaşılıyor.
Zamanında birimde önemli görevler icra etmiş üst kademe yöneticiler ya da saha ajanları; röportaj şeklinde, kadrajda olmayan kişilerce sorulan soruları yanıtlayarak bilgilerini paylaşıyor. Sık sık da araya arşiv görüntüleri(Çok çarpıcı görüntüler de mevcut) serpiştiriliyor.
İşin elbette propaganda boyutu var, zaten olması da normal. Fakat kalite olarak çok iyi diyebilirim. Ben şahsen keyifle ve ilgiyle izledim. İlgi alanına girenlerin de izlemesini şiddetle tavsiye ederim.
https://www.netflix.com/title/80244929

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • mcm @saturasyon

  Mossad propagandasını çok iyi yapıyor. İsrail, Filistin'i savunan belgesellere açık olarak Kültür Bakanlığı desteği filan da veriyor. Çok ilginç bir halkla ilişkiler anlayışı var onların.

  Bundan dolayı izlediğiniz şeylere hemen teslim olmayın.