Arkadaşlar dikkatimi çekti de; WhatsApp’tan direkt sesli mesaj atınca gönderilen ses kalite olarak çok kötü. Aynı telefondan, Sony’nin Audio Recorder uygulaması ile ses kaydedip doysa olarak atınca bariz artıyor ses kalitesi. Tamam, bunu veri trafiğini ve depolama alanını artırmak için yapıyor da; sizce de biraz daha kaliteli olması gerekmiyor mu? 30 saniyelik bi’ kayıt 64 kb mesela, bence fazla abartılmış sıkıştırma ve bitrate düşürme olayı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

satan.ist cecel.ist ego.ist marks.ist elit.ist kemal.ist darwin.ist art.ist aklıma bunlar geldi şu an için 🙂 Kapılıp ileride daha fazlasına satılabilir 🙂
https://tr.sputniknews.com/haberler/201711011030840153-istanbul-sehir-ist/

İstanbul alan adları satışa çıktı

Bugünden itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yerli alan adı uzantısı olan '.ist' ve '.istanbul' premium alan adlarının satışa çıkarılacağı açıklandı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilgisayardaki kablosuz adaptörü 5.2 GHz, telefonun modülü de Dual-Band destekli; ama Windows 10 Hotspot uygulamasından kablosuz paylaşım yapınca telefondan bağlanamıyorum, zaten Hotspot menüsünde de “you are sharing your connection over the 5ghz…(gerisini hatırlamıyorum)” gibi bi’ sarı renk uyarı yazısı çıkıyor. Telefondan ağı görüyorum, parola yazma ekranı da geliyor fakat parolayı yazıp bağlan dediğimde hiçbir şey olmuyor. Kablosuz adaptörünün ayarlarından 2.4 GHz bandını seçince sorun düzeliyor da; ben sorunun neden kaynaklandığını merak ediyorum. Not olarak ekleyeyim: Telefon da bilgisayar da daha önce 5.2 GHz bandında yayın yapan ağlara bağlanabildiler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar, mevcut Microsoft hesabımda Windows 10 Home Single Language lisansı var tanımlı olarak. Sorun şu ki: Elimde bir adet Windows 10 Pro lisansı var ve ben onu yine bu hesabım üzerinden, bu bilgisayar üzerinde, tekrar sistem kurmadan kullanmak istiyorum. Sistemi ilk önce elimdeki lisansla tekrar aktif etmeyi denedim fakat sürüm farkı nedeniyle normal olarak kabul etmedi. VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T bu lisansı buldum netten sürüm yükseltmek için fakat başta lisansı kabul edip yükseltmeyi kabul etmesine rağmen işlemin sonunda görseldeki hatayı veriyor. Var mı tecrübesi, tahmini ya da önerisi olan?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 16

Güncellemeyi kurduktan sonra Windows Defender’in işlmeci kullanımı hep bu düzeyde seyrediyor. Defalarca yeniden başlattım ama değişen bir şey yok. Var mı benzer durumu yaşayan?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@niyazi-saral Hocam Çizgi Elektronik’ten aldığım Banana Pi geliştirme kiti geçen hafta kargoya verilmişti, kargo takip nosu siteye girilmediği için ne zaman yola çıktığına bakamamıştım. Cumartesi gelmiştir deyip şubeye gittiğimde(şube adresi vermiştim) cuma günü kargonuz geri gönderilmiş dediler. Sitede bunun bilgisinin tekrar girilmesi için bekledim de bi’ değişiklik yok; hala kargoya verildi yazıyor. Ben tekrar kargoya verilmesini istiyorum, ne yapmam gerekiyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 16
 • Emre @emre64

  Çizgi’den alınan ürünler çok çabuk sürede geliyor ama kargo bilgilerinde sıkıntı var sitede. Alışveriş yaptığınız zaman kargonuzun gelebileceği en kısa sürede şubeye gidip sormak gerekiyor.

  • alipektas @alipektas

   Ben Hepsiburada, D&R’dan falan yapınca kargoya 3-4 güne falan verildiği için daha zamanı vardır dedim. Zaten yurttan merkeze gidiş geliş 2 saat, yol yorgunluğu ve parası da cabası. Gidip boş dönmek istemedim haftaiçi. Genelde o hafta verdiğim siparişleri cumartesi gidip alırdım, bu seferki hesaba uymadı.

  • Emre @emre64

   @alipektas Aynı durumu ben de yaşadım merak etme 🙂 Sağolsun Niyazi bey kendi mailinden gönderdi de öyle gittim çarşıya, aldım.

 • Fatih @fatihy

  Valla çok ilgisizler. Bende banana pi almıştım. Bir daha ordan alışveriş yapmam.

 • Çizgi Elektronik @niyazi-saral

  Ben de bunu anlamakta zorluk çekiyorum. Benim e-postam her yerde yazıyor. Telefonlarımız açık ve net. Takdir edersiniz ki e-posta bazen SPAM filtrelerine takılabilir.

  • alipektas @alipektas

   Hocam yanlış duruma mı yorum yaptınız? Neden böyle bir tepki verdiğinizi inanın anlayamadım, sonuçta bu durumu bir şikayet olarak dile getirmedim ve sizi ve kurumu hedef almadım ya da suçlamadım. Zaten telefonla ulaştım sonradan ve sağ olsunlar; çok ilgili bir şekilde yardımcı oldular. Ben sadece bilgisayar erişimim olmadığı bir zamanda, telefonla erişmek de aklıma kolay, pratik bir çözüm olarak gelmediği için(şahsi ya da şirketinize özel algılamayın ama ülkemizde, bu tarz durumlarda telefondan çözüm bulmak çoğu zaman çok daha uğraştırıcı oluyor) buradan şansımı denemek istedim, sonuçta sizin dışınızda bu konuda bilgi sahibi olabilecek kullanıcıların da beni doğru şekilde yönlendirme olanağı/olasılığı vardı. Kısacası buraya bu durumu yazmak bana pratik ve yapılmasından zarar gelmeyecek ilk eylem olarak geldi. Eğer farklı anlaşıldıysam ya da farkında olmadan sizi zor duruma soktuysam özür dilerim.

  • Emre @emre64

   @alipektas Sanırım yukarıdaki yorum için söylemiş Niyazi hocam. Ben de daha önce gorüştüm kendisiyle ve olayı çözdüm. Buraya durum da atmıştım ama @fatihy dediği gibi bir daha alışveriş yapmam demedim. Zira çizginin ne zor şartlarda çalıştığını biliyorum. Bu arada hocam siz Muradiye kyk’da mısınız?

  • alipektas @alipektas

   @emre64 Ben de arada kaldım bana yazıp yazmaması konusunda, o sebepten sordum zaten yanlış duruma mı yorum yaptınız diye. Yaptığı yorumdan da tam olarak anlaşılmıyor kime yazdığı açıkçası. Ben de her ihtimale karşı düşüncemi paylaşayım dedim yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için. Evet, Yunus Emre Öğrenci Yurdu’nda kalıyorum. Siz de oradasınız galiba? Ya da sadece Celal Bayar Üniversitesi’nde misiniz?

  • Emre @emre64

   @alipektas Evet hocam Yunus Emre’deyim 😀 O yüzden aynı durumu yaşamışız, güvenlik almıyor kargoları 😀

  • alipektas @alipektas

   @emre64 Bayağı şaşırdım şu an 😀 Gönderilerine, yorumlarına sürekli denk geliyordum da hiç gözüme çarpmadı şu ana kadar, ya da sen hiç dile getirmedin benim gibi; orasını bilemiyorum artık 🙂 Kargo olayı zaten başlı başına fiyasko, sadece Ptt Kargo’dan gelenleri alıyorlar; şaka gibi 🙂 Bu arada oda numaram B-418; her zaman, bir şeye ihtiyacın olduğu herhangi bir durumda mutlaka beklerim 🙂

  • Emre @emre64

   @alipektas Benimki de a513 🙂 Ben de beklerim her zaman 🙂 Steam’de de arkadaş mıydık biz? Değilsek ekleyebilirsin ( https://steamcommunity.com/id/m_emre64 )

  • Fatih @fatihy

   Niyazı bey eğer yazdığınız şey bana ise,
   Ben sizi bilmek durumunda değilim ben çizgiyi tanıyorum ve oradan alışveriş yaptım. Evet çizgide sorumlu sizsiniz ama herşeyle de sizin ilgilenmenizi beklemiyorum. Ben satın almış olduğum yere birşeyler yazdım ama kimse takmadı ve olay öyle kaldı.

  • Çizgi Elektronik @niyazi-saral

   @fatihy Sevgili kardeşim bizim şirkette herkes e-postanın mutlaka cevap verilmesi gerektiğini bilir. İlk 1 ayda bunu öğrenir. Mutlaka bir yerlerde takılmıştır. Çok oluyor bizim sunucularda veya yolda bir yerlerde takılmıyor. Benim e-posta adresim nsaral@cizgi.com.tr ve 1994 yılından beri değişmedi. Her yerde de kendi adımla yazarım. Bu amaçla söylemiştim.

Arkadaşlar şu iki dizüstünden birini alacak arkadaşım. Hanigsini almak daha mantıklı olur? Sebepleriyle açıklarsanız daha iyi olur.
http://www.ebrarbilgisayar.com/dell-inspiron-7567-4b30f81c-i5-7300hq-8gb-1tb-4gb-gtx1050-156-freedos-pmu358394
https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V12-1.html

Dell Inspiron 7567 4B30F81C i5-7300HQ 8GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDos

Laptop, Gaming Notebook, Toplama Pc, Oem Parçalar | Ebrar Bilgisayar
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 20

Arkadaşlar şu “tarayıcıdan mining” olayında Adblock’un bi’ işe yaramadığını farkettim. Bana kullandığınız, hem mining olayını çözmüş hem de reklam konusunda sorun çıkarmayacak bi’ reklam engelleyicisi önerebilir msiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12