"İlluminati tarikatı, ABD'li emlak kralı Michael Shvo'nun Türk eşi Seren Shvo'ya "Tarikata katıl, ayda 500 bin dolar kazan" mesajı attı. Tuzağa düşmeyen Seren Hanım, mesajı takipçileriyle paylaşarak tarikatın oyununu bozdu."
Kusturmalı Türk haberciliği...

Emlak Kralının Türk Eşi, İlluminati Tarikatının Oyununu Bozdu

İlluminati tarikatı, ABD'li emlak kralı Michael Shvo'nun Türk eşi Seren Shvo'ya 'Tarikata katıl, ayda 500 bin dolar kazan' mesajı attı. Tuzağa düşmeyen Seren Hanım, mesajı takipçileriyle...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Pahalı bi' ürün alıp kargoyu beleşe getirdim ya hani, illa satıcının diğer ürünlerine de bakıp "hazır kargo beleş oldu, ufak tefek işime yarayacakları da alıp aradan çıkarayım" kafasıyla, aslında hiç de işime yaramayan ürünleri boş yere alıp, kargo parasından da fazlasını harcayacağım. Huyumdur 😀 Ne mutlu ki çoğu zaman, sepeti onaylarken "Ne yapıyorum aga ben?!" sitemiyle yaptığım hatadan geri dönüyorum 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elimde Seagate marka bir harici disk var 3.5 inç. Kutunun içinde usb 3.0 çevirici devre var. Devre kartını çıkarınca direkt sata 3.0 arabirim çıkıyor. Amacım sata'nın veri giriş/çıkış kısmını(ufak kısım) Banana Pi'ın sata girişine, güç kısmını(uzun kısım) da uzatma kablosu ile çevirici devre kartına bağlamak. Bu şekilde güç kaynağı olarak diskin adaptörünü kullanıp Banana'ya sata ile bağlamış olacağım. Alttaki bağlantıda satılan ürünü alıp, veri ve enerji iletiminin sağlandığı(kısa ve uzun) kısımların ortasından plastiği kırıp/kesip sadece enerji kısmını bağlayacağım. Bunu yapmamdaki amaç, o şekilde takılınca veri kısmının da kapanmasından ötürü Banana'ya bağlayacağım kabloyu takamayacak olmam.
Burada elinde Banana Pi olup da NAS için kullanan ama harici güç olayı sebebiyle sata arayüzünü kullanamayan kişiler vardı diye hatırlıyorum, onlar ya da elinde Banana Pi olan başkaları da bilmek ister diye paylaşayım dedim fikrimi. Benim şu zamana kadar nasıl aklıma gelmedi ona şaşıyorum.
https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/sata-uzatma-kablosu-4617p-15-7-pin-erkek-disi-ek-kasa-ici-hdd-harddisk-baglanti-data-power-411901613

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Banana Pi üzerine kurulu Openmediavault ile dosya paylaşımı sonucu aldığım hızlar. USB 2.0 arayüzü ile Pi'a bağlı, 3.5 inç 2 TB diskten masaüstüne attım dosyayı. Bilgisayar da, Banana Pi da Gbit ethernet ile router'a bağlı. Sata için diske harici güç kaynağı ayarlayabilirsem, bir de öyle deneyeceğim hızı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ben hep aynı cihaz üzerinden birden fazla hesapla yapıyorlar sanıyordum. Böyle bir görüntü şaşırttı beni 🙂
Bu arada, olay sahte beğeni/paylaşım falan yapılması.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bence değmez; bu şehre de, bu kadar reklama da değmez ama yine de sen bilirsin abi 🙂
@gamsizm
Bu arada reklam siyasi, bağlantısını da yoruma bırakıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 14

Arkadaşlar selam,
Mevcut bir hosting'e "yonetim.siteninkendisi.com" subdomain'i açıp oradan ufak çapta üretim yapan bir fabrikanın bazı(stok girdileri, sipariş girdiğileri, test edilen ürün girdileri gibi) formlar/tablolar girebileceğim yönetim panelli bir site hazırlamak istiyorum. Hosting'te 3 adet mysql db hakkı var. Bir db yeter mi 5-6 farklı form girdisi için? Artı olarak, o site için script'i nereden bulabilirim? Literatüründe nasıl geçiyor bu iş bilmediğim için script de arayınca sonuca ulaşamıyorum.
Subdomain'in olduğu sayfada kullanıcı adı/şifre ile giriş yapılacak, her form için bir başlık olacak ve kullanıcı oralara verileri girecek, gerektiğinde Excel çıktısı alabilecek. Bir de stok sorgu yapacak atıyorum. Bunlar bana kaça patlar? Nasıl yapılır? Burada yapan var mıdır?
Aylık ücret ile bunu hizmet olarak satan şirketler var fakat işletme küçük olunca gerek görmedik. Aslında şu an için Excel ile NAS'a kaydetme ile de devam ederler çok rahat da ben biraz kendimi geliştirmek, onlara da kolaylık sağlamak istiyorum. Çok basit bir fikir bile olsa belirtmekten çekinmeyin, amaç biraz da bu konularda fikir alışverişinde bulunmak, muhabbet etmek. Kafada bir şeyler toparlamaya çalışıyorum kısacası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ömer Cava @ucdortgenkare

  Açıkcası envanter uygulamaları var onlara yönel cpm master isimli programı bir süre kullandım birçok erp crm programı var çok niş bir alan olmadığı sürece bu tür uygulamar iş görüyor. Bence uğraşmaya değmez.

  • alipektas @alipektas

   Bu da bahsettiğim gibi paralı hizmet satanlardan anladığım kadarıyla. Benim kafamda daha çok, Windows yazılımı olmadan, sunucu tabanlı, yani her yerden veri giriş çıkış yapılabilecek bir sistem var. Buldum birkaç script bootsrap ve php karışımı, onları subdomain'e yükeyip denemem lazım. 20 dolar civarı en ucuzu. Demo'su iş görüyor ama kullanmadan bilemiyorum. İşimizi görürür mü görmez mi orası da kesin değil.

  • Ömer Cava @ucdortgenkare

   @alipektas artık birçok yazılımın web arayüzü var isteklerinize göre şekllenen uygulaöalar bunlar.

  • alipektas @alipektas

   @ucdortgenkare Ne kadar ödüyordun sen buna hocam? Ayrıca, lisans mı satıyorlar yoksa aylık/yıllık abonelik tarzı mı?

  • Ömer Cava @ucdortgenkare

   @alipektas ben firmada çalışıyordum lisans işleri v.s nasıl oluyor bilmiyorum bizde 15 el terminali 40 adette pc vardı hepsindeki sistemde aynıydı sadece modülerdi.

  • alipektas @alipektas

   @ucdortgenkare Bu biraz kurumsala kaçıyor işte hocam. Ücreti yüksektir artı bizde ona ihtiyaç duyacak bir şirket trafiği yok. İleride bu raddeye gelirse düşünülebilir tabi.

  • Ömer Cava @ucdortgenkare

   @alipektas şöyle birşey yapabilirsin free stock managment php script diye aratın birşeyler çıkıyor..

  • alipektas @alipektas

   @ucdortgenkare Aslında sadece stok, ürün sayısı, satış falan gibi değerleri tutan çok fazla script var da, bizde bir de ürünlerin test raporları olacak, ürünlerin sayısı dışında başka birçak veri daha olacak yani. Mesela ürünlere girdiğinde ürünün test sonuçları da, revizyonu da, kime üretildiği de, hangi projede üretildiği falan filan detaylar olacak. Başka bilmediğim şeyler de olacak hatta. Quality Management aslında bize lazım olan. ISO 9001 standardı ne gerektiriyorsa onları tek arayüzden, online olarak yönetmek. Birkaç script buldum, yarın gösteririm artık patrona 🙂

Bu da benim fakirhane 🙂
9 yıl boyunca yurt köşelerinde, 3-4 kişiyle g*t kadar odayı paylaşmak zorunda kaldıktan sonra insanın odası gözünde fena değerleniyor/anlam kazanıyor.
Kişinin yalnız kaldığı, kendini bulduğu/keşfettiği/tanıdığı, kendiyle konuştuğu ortamın olması çok önemli bana kalırsa.
Çocuğunuz varsa ya da olduğu vakit, size şiddetle tavsiyem; on(lar)a sağlam bir oda tahsis etmek(Babam ve Oğlum'a gitti di mi aklınız 😀 ) birincil analık/babalık görevlerinizden biri olsun.
Ülkecek evimize hobi için şaşaalı, donanımlı, bol malzemeli bir garaj tahsis edecek konuma gelmedik henüz ama sağlam bi' oda da medeniyet için güçlü bir adımdır 🙂
Avrupa toplumlarının kalkınma gücünde bu küçük ayrıntının önemi yüksek diye düşünüyorum.
Çocuklarını birey olacak şekilde yetiştiriyorlar.
O çocuklar büyüyünce kendi adına düşünmeyi, karar vermeyi, hareket etmeyi öğrenmiş oluyor büyük oranda ve çoğu zaman.
Öyle kolay kolay makarnaya, kömüre oy satmıyorlar mesela.
Kendilerini kurtarması için renkli gözlü kurtarıcı falan da beklemiyorlar.
Kısacası; herken kendi evinin önünü süpürse, ülke tertemiz olacak gibi bir şey 🙂
Neyse çok uykum var, burada noktalıyorum.
Haydi selâmetle 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 55
 • Nostromo @nostromo

  Tam da adam ne güzel bir paylaşımda bulunmuş derken, şu ''Öyle kolay kolay makarnaya, kömüre oy satmıyorlar mesela'' cümlenizi gördükten sonra bir anda değersizleşti tüm yazdıklarınız. İlla her yere, her şeye bir siyasi gönderme sokuşturacaksınız yani. Ne gerek vardı buna, ne güzel odanızla ilgili şeyler yazmışken oraya nasıl geldiniz hayret ettim

  • alipektas @alipektas

   Şimdi açık söyleyeyim: Bir şey yazıp yazmama konusunda tek tereddüt ettiğim yorum bu oldu. Yazmaya karar verdim ama yazdımı da her şeyi açık açık yazarım, şimdiden söyleyeyim.
   O cümleye gelirsek:
   Birincisi, ben o cümleyi siyasi içerikli görmüyorum, o amaçla da yazmadım. Açık açık da söyleyeyim; sen orada AKP'ye oy veren insanları aşağıladığımı düşündün okuduğun anda. Hiç de öyle değil. Ne o davranışı, oy verme biçiminden değil de oy verilen parti yüzünden yanlış buluyorum, ne de diğer partilere verilen oyların verilme biçimini alttan alta övüyorum. Derdim siyasi partiler falfn filan değildi orada, kişinin kendi kararını kendi verememesiydi. Bu bırak siyaseti, bizzat insanın, toplumun ciddi bir problemidir. Hatta bak; yanlı, taraf/hedef belirtiyor gibi algılanmasın diye(ki cidden de öyle değil) allta görmezden geldiğin bir cümle daha kurdum. O cümleyi de okursan, içeriğin siyasi olmadığını kolaylıkla anlarsın diye düşünüyorum. Bu konu hakkında da daha fazla yorum yazmayacağım, şimdiden belirtmiş olayım.

  • Nostromo @nostromo

   @alipektas Akp ve ona oy verenler ile işim olmaz. Önyargılı davranıp beni direkt akp li sandınız. Bir fotoğraftan nerelere alıp götürdünüz konuyu, bunu söylemeye çalışıyorum, gerek yok yani. Her aile ferdinin, özellikle çocukların kendine ait odası olsa kömür makarna karşılğında oy vermez , bu mudur ?

  • alipektas @alipektas

   @nostromo "Her aile ferdinin kendine ait bir odası olsa kömür makarna karşılğında oy vermez , bu mudur ?" Bu değildir hocam, hiç anlamamışsın sen olayı. Ben burada pes ediyorum...

  • Nostromo @nostromo

   @alipektas Demek istediğinizi anladım. Anlayamadığım, en basit şeylerden bile bir siyaset malzemesi çıkarmaya çalışmanız. Altı üstü bir tane basit fotoğraf

  • alipektas @alipektas

   @nostromo Yahu sana basit, bana mânâ dolu; ne saçma bi' bakış açısı bu. Ben fotoğrafı bırak, odamdaki manzarayı görünce direkt bende oluşan düşünceyi paylaşmak istedim. Mesele sadece fotoğraf değil ki burada. Ayrıca ikinci ve son kez söyleyişim: İnsanların kendi adına oy dahi verememesini eleştirmek/yorumlamak BANA GÖRE SİYASET DEĞİLDİR. Ondan diyorum ya işe "olayı hiç anlamamışsın" diye...

  • Nostromo @nostromo

   @alipektas Siyaset değil mi ? Vallahi billahi pes, tamam abi

 • Lütfi Dereli @ltfdre

  Okul bitsin benim de hayalimde şöyle bir setup var. İnsanın tek başına kalabildiği, kendisine ait boşlukları olması gerekiyor (o boşluk iyi bir sistemle doldurulursa güzel tabi) 🙂

 • PCMODTR @pcmodtr

  40. beğenmede benden en iyisi sahip olduğundur. Hayırlı olsun iyigünlerde kullan.

 • Hamdi @hamdi

  Masa lambası Tertial mi? Bir tane de ben almayı düşünüyorum ama karar veremedim. Avize ışığı başımı ağrıtıyor nedense.