Disklerimde mevcutta kayıtlı az sayıdaki filmle sınırlı olmak üzere:
Şimdiye kadar surround sesini en sevdiğim film (hatta seri diyeyim) Harry Potter oldu. İzlemesi çok keyifliydi, hem arka uydular hem subwoofer bayağı işlevine uygun kullanılmış. Kaç defa arkamdan zıpladığını hissettim Voldemort'un sıfatsız yılanının. Atmos olsa tepemde baykuşu da hissederdim muhtemelen ama ona şu anlık uzağım teknik & imkân açı(sın)dan.
Fiber altyapı gelince denemek istediğim fakat henüz deneyemediğim çok film var daha gerçi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dicitürk ve yüzmegolayt interneti 99 teleye alıyordum ne güzel, "hanımefendi fiyat çok iyi, kabul ediyorum. Siz beni hangi aşamada dolandıracaksanız o aşamaya geçelim direkt" deyince kapattı. 😄😄

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İlginçlik böyle bir şey değil. Bu bildiğin geri zekâlılık. Tşk.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

O mu bu mu v2:
Soğuk / serin ev, yünlü kazak & patik & sıcak içecek - Sıcak ev (doğal gaz saati 7200 rpm), rahat kıyafetler, buz gibi bira (ya da gölnünüzden ne parçalanırsa)
Not: Mevsim kış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

na kodumun psikopatına bakar mısın alwfpgkahoahga

BeğenFavori PaylaşYorum yap

O mu bu mu v1:
Bi anda bitten şarkı - Yavaşça sesi azalarak biten şarkı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Düşündüm de, aslında sosyal medyada dislike butonu hakikaten gereksiz ve sosyal uyumun aleyhine bir eylem. Bir şeyi sevmiyorsan o şeyi görmeyeceksin yani bu kadar basit. Sevdiğine gidip sevgini ifade edersin de her sevmediğine bunu yapıyor musun / muyuz gündelik hayatta? Hayır çünkü gerek yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7
 • Rasko @rasko

  Yakınımdaki insanların beni rahatsız eden davranışları olursa uygun bir dille söylüyorum. Karşımdaki insanlardan da bana aynısını yapmalarını bekliyorum. Belki yaptığım bir şey, bir şekilde birilerini rahatsız ediyordur ve ben bunu farkedememişimdir, o açıdan bakmamışımdır.
  Sosyal medyadaki dislike butonu daha da önemli çünkü her yer b*ktan insanlarla dolu. Dislike oranına bakarak bu b*ktan insanlarla zaman kaybetmekten kurtulabiliyorsun mesela.
  Veya sevdiğin, takip ettiğin biri doğru olmayan bir şeyler yapınca/söyleyince tepkini gösterebiliyorsun.

  • Tai per Dog Un @alipektas

   Sadece senin görebileceğin "ilgilenmiyorum" vs. gibi istatistiki aksiyonlardan bahsetmiyorum. Kendin demişsin "yakınımdaki insanlar" diye. Sosyal medya da bu yakınlığın bir ölçüsü yok ve senin o kişiden ya da paylaştığından uzaklaşma lüksün var her daim. Yani benim hiç görmediğim birinin paylaştığımı beğenmediğini öğrenme ihtiyacım yok. Beğenen benimle ortak paydada buluşandır, onunla işim olur. Demek istediğim buydu. Eleştiri gelebilir ama işte onu engelleyebilirsin.

  • Rasko @rasko

   @alipektas Bu iş sadece siyah-beyaz değil ki. 10 yıldır takip ettiğim, içeriklerini faydalı bulduğum adam bir kere clickbait başlık attı diye engelleyip geçeyim mi? 🙂 Dislike atarım, yeterince fazla insan dislike atarsa paylaşımı yapan da bunun farkına varır. Sonrasında aksiyon alıp almaması kendi bileceği iş.

   Sonuçta internetin olayı bu, interaktif olması. Geleneksel medyanın önüne geçmesinin sebebi de bu.

   Öte yandan, mesela yutubda bir sorunun çözümünü ararken 10 dakika boyunca boş konuşup hiçbir çözüm sunmayan bir sürü insanın videosuna denk geliyorum. Eskiden dislike oranına bakıp direkt pas geçiyordum bunları.

   Bence dislike çok kullanışlı ve gerekli bir fonksiyon. "Beğenmiyorsan bakma" yaklaşımı bunun alternatifi değil.

 • Tarık @xahve

  bence gerekli. çünkü bir şeyin insanlar tarafından onaylanmadığını anlamak için beğenmeme sayısına bakmalıyız. İki farklı durum düşün, birisi 10 Beğeni + 3 Beğenmeme almış, diğeri 15 Beğeni + 20 Beğenmeme almış. Sadece beğeni sayılarını göre değerlendirirsek 15 beğeni alan daha iyi bir gönderi olmalı, ama öyle değil. 20 kişi beğenmediğine göre var bi fırıldak.
  Beğenmeme sayılarını gizliyorlar çünkü platform sahipleri her şeyin çok iyi olduğuna bizi inandırmaya çalışıyorlar.

 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  "Bir şeyi sevmiyorsan o şeyi görmeyeceksin yani bu kadar basit."
  .nasıl görmeyeceksin sayfayı kaydırırken denk geliyor.

 • dd6 @denemecik

  Bana istediğim şeyi göstermiyor ki. Bilerek takip ettiğim bir sayfada da beğenmediğim bir şey olabilir. Ya da Youtube'da mesela video yanıltıcı olabiliyor, biz de bunu dislikedan anlayıp videoyu izlemiyorduk.

Beyler bu Rust dilinin olayı nedir? Neden bu kadar popi oldu bu dil? Herkesin bi popisi varsa Rust kimin, kimlerin popisidir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12