Çin yönetimi sanki Kuş Gribi için Wuhan'a (ve diğer yerlerine) kümese girer gibi girmiş sanırım. Ciddi miktarda ölü sayısının gizlendiğinden bahsediliyor. Bahsedenler Twitter'dan hesaplar tabi de, 1 milyar küsür nüfuslu ülkede açıkladıkları ölü sayısı bana şaka gibi geliyor. O sebeple iddialar mantıklı geliyor bana açıkçası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yoğun bakımda, aşırı yüksek ateş, zatürresi var ve hayati tehlike yok. Nasıl oluyor bu yahu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Migros sanal marketi zor bela denk getirdik bu saatte, onu da değerlendiremiyoruz iyi mi. 😀
Banka kartı kabul etmiyormuş, saçma şekilde kapıda ödeme seçeneği de deaktif durumda. 🙂
Ben bu olayı tecrübe edemeyeceğim yakın zamanda, anlaşıldı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

[SON DURUM: Bornozu da giydim, Dalai Lama gibi oturuyorum şu an odada. 😀 ]
Saçı 3 numara keseceğim birazdan. Nasılsa rahat bir ay daha evdeyiz, fırsat bu fırsat kısa kesitreyim dedim. Size de tavsiye ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 17

"FBI! Open app!"

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bizim evdeki kilerde çok dandik bi' dolap var, eve taşındığımızda da vardı. Onu balkona taşıyıp bağlantıdaki ürünü almayı düşünüyorum. Evdeki hem derinlik olarak fazla büyük, hem de eğiliyor arkasındaki mdf plaka falan çıktığı için. Sizce bu fiyat iyi midir ürün için? Artı sağlam olur mu bu? Duvara mümkünse menteşe ile, değilse çift taraflı bant ile sabitlemeyi düşünüyorum. Alternatif ürün önerilerine de açığım. Bütçe aşağı yukarı bağlantıdaki ürün fiyatı kadar.
https://urun.n11.com/raf/6-katli-galvaniz-uzeri-firin-boya-celik-raf-arsiv-rafi-depo-rafi-P253940321

6 Katlı Galvaniz Üzeri Fırın Boya Çelik Raf Arşiv Rafı Depo Rafı - n11.com

6 Katlı Galvaniz Üzeri Fırın Boya Çelik Raf Arşiv Rafı Depo Rafı 202,26 TL ve ücretsiz kargo ile n11.com'da! Diğer Raf fiyatı Mobilya kategorisinde.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

@gamsizm Abi evde gıda muhafazası, stok için uygun gıdalar, kiler dizaynı gibi konularda (ne miktarda, ne kadar zaman için, ne çeşitlilikte gıda alınmalı, nerede ve nasıl muhafaza edilmeli gibi) TS ya da kişisel Youtube kanalından bir rehber videosu gelir mi? Deprem zamanı yapmıştın, o tarzda bir şeyi kastediyorum. Bence bayağı izlenme alır. Deprem çantası videonu keyifle izlemiştim, böyle bir videoyu bekliyordum salgın öncesinde de. Bence anlatış tarzına falan gayet uygun, çok iyi bir video çıkar ortaya diye düşünüyorum. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kaç gündür bir türlü Migros sanal markette uygun saati denk getiremiyorum. Hep "Önümüzdeki 4 gün için seçtiğiniz mahalleye teslimatımız bulunmamaktadır." hatası veriyor. Burada sürekli "sanal market var ağbicim, teknolojiye ayak uydurun biraz.." diyen bir grup var, tek tek kullanıcı sayamam, hatırlamıyorum ama birden fazla kişi yapıyor bunu. Gidip marketten almasak babayı almıştık bu bir buçuk haftadır. Dışarıdan kolay geliyor tabi "öyle yab, şöyle yab, ya mal mısın şöyle yabıcan ağbicim" demek. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14
 • steelfiist @steelfiist

  Lokal değişiyor sanırım. Ben hep migrostan akşam 9 a sipariş veriyorum kapıya geliyo çokda mutlu oluyorum

  • alipektas @alipektas

   Toplu alınacaksa o da iş görür, burada "nasılsa sanal market var, stoğa bile gerek yok" tarzı yorumlar yapılıyordu. Yani kullanılmaz demiyorum, garantisi yok diyorum. Şimdi böyle sende ama haftaya böyle olacağının garantisini verebilir misin? Marketi de veremezsin tabi, ama buna güvenip bu salgında günlük ya da en kötü haftalık alış verişle idare eder msiin? Ben etmem. Buradan yine yaparım ama aylık alırım, yarın teslimatın durmayacağı garantisi yok.

  • steelfiist @steelfiist

   @alipektas zaten bu ülkede garanti kelimesini kullanan kişiye itibar etmemelisin. Ben normal kullanımımda da sorun yaşamadım. Stok yapılırken biraz fazla ürün aldım evde duruyo.

  • alipektas @alipektas

   @steelfiist Çevremde var valla öyle çok insan. Hemen yapıştırıyorlar cevabı: "Ağbicim bu devirde stok mu kaldı yaa, her şey akıllı sistem tufanda aç kalmazsın o derece." Onlara güvensem zaten şu an bomboş evde Migros'un sayfayı yeniliyor olurdum. Daha iki gün önce çalıştığım yerden biri araba istiyordu tanıdığından alış veriş yapmak için. O kişi bana stok ne yaa falan diyordu. 😀 Sanal marketlerin depoyu da bilgisayarlar dolduruyor falan sanıyorlar galiba. 😀

  • steelfiist @steelfiist

   @alipektas boş insan çok kafayı takma. Ben bu olaylar başlamadan stoğumu yaptım kime ne ki stok yaptım gücüm vardı yapamayan me yapsın. Karantina olmasa aylarca zamdan etkilenmicem birde bu durum var.

 • Housedakitopal @housedakitopal

  Korona virüs muhabbeti çıktığında 1000 küsür tl'ye yakın alışveriş yapıp buraya fişini atmamış mıydınız?

  Ne ara bitti erzak stoğu 😀

  • alipektas @alipektas

   1000 lira değil 825 TL'lik yapmıştım, onun da tamamı gıda değildi. Tencereden üçlü prize bir süre de gıda dışı eşya almıştım. Ayrıca gıda stoğunda sıkıntı yok. Et ve peynir alacaktım, biraz da kediye konserve. Ben daha çok burada lafı geçince deneyeyim diye kovalıyordum alış verişi. Da işte denk getiremedik bir türlü, ne mutlu ki güvenip alış verişi haftalığa çevirmemişiz. 😀

 • Emre Ayaz @emreayaz4

  Sanalmarket'in yanında Migros Hemen adlı başka uygulaması var migrosun, motosikletle teslimat yapıyor(sanalmarket araç çıkarıyor). Ankarada kullanıyorum, yoğun zamanlarda bile bir saati geçmeden teslimat yapılıyor. Bulunduğunuz şehirde açıksa kullanmayı deneyebilirsiniz.
  Motosiklet kullandıkları için fazla sipariş veremeyebilirsiniz tabi, ama ufak tefek siparişler için kullanılabilir.

 • Martin @martin

  Ben stok yapmadım arkadaşlar. Süreç bittiğinde/hafiflediğinde tecrübelerimi paylaşacağım.

Kilit ekranında gözüküyormuş meğer. Dün meraktan bayağı debelendim ayarlarda operatör ismini gösterebilmek için. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap