Prime lensli dslr/aynasız herhangi bi’ makineyi ilk defa eline alanların, kullananların verdiği ilk tepki genelde şu oluyor:
-- Zoom hangisi bunda?
Ulan hiç şaşmadı, kaç kişide tanık oldum 😀 Bendeki a5000’i denedi az önce arkadaşlar da; sırayla zoom yapmaya çalıştı adamlar 😀 En son biri “ne biçim makine bee bu, kendinden yakınlaştırmalı falan(50mm den bahsediyor 😀 )” dedi, aldım artık makineyi 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

There is a connection between @seckyn and @aglaknecmi Am i wrong? 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Orijinal lisanlı kullanmaya kalksam her kullandığım yazılım için bağlantıdakine benzer paralar vermek zorundayım ki öyle de altından kalkamam. Bence geliştiricilerin fiyat politikalarını gözden geçirmeleri gerekiyor. Bu şekilde kimse almaz çünkü, ortalık cracklerle, keylerle dolu.
https://secure.piriform.com/502/uurl-9rvfvj1xet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16
 • Orcun @orcun

  Küreklisini kullanırım işim bitince de fırlatır atarım. Ki bu yazılımların free olanları da var onlarıda kullanıyorum da gidip pro işte bilmemnesini almam.

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Eger sectigin yazilimlar benim gorduklerimle ayniysa (CCleaner, recovery bisiysi, backup vs vs) Bunlar kusura bakmasinlar para verilecek yazilimlar degil. Milyon tane alternatifi var.
  Autocad, Adobe paketleri vs gibi urunler icin ise 2 ihtimal var. Normal ogrenci, siradan kendi halinde insansindir. O zaman crackle yada ucretsiz surumlerle kullanirsin (ki autocadinki ucretsiz) zaten firmalar da buna goz yumar her zaman. Ama ne zaman bu islerden para kazanmaya baslarsin hele kayda deger para kazanirsin, sirket filan olursun, odeyeceksin arkadas. Yoksa yaptigin hirsizligin dik alasidir.

  • alipektas @alipektas

   Ccleaner seçili bir tek 101 tl fiyat için, diğerlerini fiyatı ayrıca ekleniyor seçildiği takdirde ki zaten ücretsiz olarak da kullanmam onları, belik Recuva olur olsa olsa. Bu yazılımın bir de iş versiyonu ile network versiyonu da var, ona rağmen pahalı bence. Çok fazla format attığım için sürekli trial olarak kullanıyorum yazılımları, diğer türlü ne olduğu belirsiz crackli versiyonlara kalmış durumdayım.

 • likeable @likeable1

  Eğer o işten para kazanıyorsan kimse kusura bakmasın bal gibi mebleğ ödemek zorunda kim olursa olsun. Free sürümler yada alternatif uygulamalar ile idare edilir eğer imkan yok ise para kazanma durumu yok ise.

 • fzt.azc @fzt-azc

  Bence eskiden bu tarz uygulamalar gerekli ve bilgisayar ı hızlandırıyordu (Xp vista win 7) Windows 10 gerek yok bence bu tarz uygulamalara kullansan bile sistemi bozuyor

Yanlış anlaşılmasın, aykırı olma çabasıyla demiyorum fakat ben de girdim bu seneki YGS sınavına deneme amaçlı ve silgiden hiç şikayetim olmadı nedense 😀 Bayağı da kullandım hatta 😀 Benim işimi gör(e)medi dersem yalan söylemiş olurum. Çok denk geliyorum şu “Pelikan” silgi muhabbetine bu aralar, fikrimi belirtmek istedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 22
 • Fırat Duran @firat_duran

  Milletin derdi silgi değil. Verdikleri para 50-100 tl ve 50 100 liralik mal bekliyorlar.
  Sinav gunlerinde devlet:
  -- görevli herkese para vermek zorunda.
  -- Binalarin elektrik vs masraflarini cikarmak zorundalar. Getirilen malzemeler icin ayarlanan araclar ve yakit giderleri vs…
  -- Verilen malzemelerin bir maliyeti var.
  -- Verilen malzeme kağıt parcasi olabilir ama arkasinda büyük bir teknoloji var.

  • protego @protego

   Sınava girmedim ama, dediğinize katılmıyorum. Geçen senelerde nasıl Faber verdiyse bu sene de verebilirdi. Sınava girenlerden alınan para her yıl artmıyor mu? Peki nasıl daha dandik silgi verilebiliyor? Yukarıda bir arkadaş kurumun yaptığı kârı yazmış. 500 milyon gelir, 212 milyon gider. Kusura bakmayın da yok kağıt parçasının ardındaki teknoloji falan fistan geçiniz bunları. Okullarda dağıtılan tabletlerdeki ihale rezilliğini herkes biliyor. Bunun da farkı yoktur. Yoksa gidip de silgi ithal edilmezdi heralde 🙂 Tabi canım dış ticaret açığımız fazla yerli mal kullanalım, ama ihalelerde yurtdışından herşey..

 • Ersin Gündem @ersin_gundem

  Bana faber castelin mavi silgisi denk geldi. Ankara’da yaşıyorum. Hiç pelikan silgi denk gelen birisini görmedim.

 • Manik Depresif @manikdepresif

  İhaleler de mantık şudur:
  Meclis Genel Kurul Salonu’nun giriş kapısının tamiri gerekiyormuş. Konuyla ilgili bürokrat, iki ayrı firmadan marangoz davet ederek kapıyı göstermiş, fiyat istemiş… Birinci marangoz:

  “500 TL olur bu iş.” demiş… “200 TL malzeme, 200 TL işçilik, 100 TL da kâr…”

  Bürokrat ikinci marangoza dönmüş:

  “Siz aynı işi kaça yaparsınız?”

  “2500 TL …”

  “Nasıl olur bu kadar fiyat farkı?”

  “1000 TL bana, 1000 TL size…” demiş ikinci marangoz, “500 TL’de bu arkadaşa veririz kapıyı yapar…”

 • Mehmet Temiz @mehmettemizsemail

  Kalem traş daha güzel silerdi bence. Kötü değil korkunç bir silgiydi.

Android SDK’nın boyutu ne öyle ulan 🙁 90 gigabaytı geçiyor. Çok fazla değil mi ya? İndirdiğime pişman oldum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hans Zimmer - A Watchful Guardian The Dark Knight

From The 2007 Film, The Dark Knight Rises
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoseyir ahalisine şiddetle tavsiyem: Logitech M560 kablosuz fareyi kesinlikle almayın. Ben bu böyle dandik bi’ fare görmedim. Mousepadin üstünde kayganlık çok az, orta scroll tuşu arada bi’ es geçiyor, bi adımı algılamıyor, sağ sol clicklerin plastiği yek pare, yani birbirine yapışık, hem basılmasını zorlaştırıyor hem de aynı anda basarken sıkıntı çıkarıyor. Bir tek malzeme kalitesi iyi, o da dışarıdan. Scroll tuşu sık sık sapıtınca yeter ulan kullanmayacağım derken masaya fırlattım hafifçe, orta tuş iç mekanizmadan kırıldı, yani içi de dandik anlayacağınız. 70 lira verdim, resmen çöpe gitti, sizin de gitmesin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Normalde mizahını dahi yapamayacak kadar iğreniyorum o tayfadan da paylaşasım geldi öyle 😀
https://seyler.eksisozluk.com/kapitalizmi-yikabilecek-gucte-cimrilige-sahip-tek-olusum-donanimhaber-oluculeri

Kapitalizmi Yıkabilecek Güçte Cimriliğe Sahip Tek Oluşum: Donanımhaber...

İnternette bir şeyler araştırkrken Donanımhaber'le mutlaka karşılaşmışsınızdır. Dünya üzerindeki tüm konuların konuşulduğu popüler bir forum sitesi. Üstelik üyeleri kampanyalar,...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Agah @agah_bagrik

  oh oh pek de güzel yapıyorlar, ben yapamıyorum bunlar yapsınlar.

  mesela şunu bugün öğrendim, telefonda söylemiyorlar tabi “tamam mı tamam hadi hayırlı olsun” neymiş paket 105 liraymış da bana 85 liralık indirim yapıp 20 lira alıyorlarmış, ben o paketin taahhütsüz fiyatının 105 lira olmasını internet sitelerinde didik didik aradım bulamadım, maksat cayma halinde kazığı kalın tutup vazgeçirmek. ayrıca uydu cihazı kirası da 12 liraymış. ne uyduymuş arkadaş 10 yıl kullansam toplamda 1450 lira vereceğim, gören de içinde i7 işlemci var sanır (ederi maksimum 200 lira)

  o yüzden küçük yazıları okuyan, detayları önemseyen bu arkadaşlara saygım sonsuz. böyle yapmazsan firmalar bir güzel sağıyor adamı.

  • alipektas @alipektas

   Firmalara karşı dikkatli olmak, tutumlu olmak ölücülük değildir zaten. Asıl ölücülük indirimli bir üründen 25 30 tane alıp başka insanların yararlanmasına mani olmak, 2.el ürün satan sen ben gibi kullanıcılara da firma muamelesi yapıp sömürmeye çalışmak, sözde zekiyim ben, hakkımı yedirmem tribiyle akla mantığa sığmayacak tekliflerle, piyasa bilgisi olmayan birini denk getirip kazıklamaya çalışmak vb. Bunları yapanlardan iğreniyorum, evet.

  • Agah @agah_bagrik

   @alipektas ikinci eldeki ölücülükle dh’deki kampanya ölücülüğünü farklı kategorilerde kabul ediyorum ben. başkalarının kullanımına engel olmaları eleştirilebilir ama eğer böyle bir durum yoksa kesinlikle destekliyorum.

   mesela coca cola’nın sinema bileti kampanyasında eğer bilet sayısını sınırlı tutuyorsa burada kabahatli olan coca cola’dır, sen 1 milyon kapağa kod yaz ama tüm kodlar karşına gelmeye başlayınca kıvırmaya başla, katılımı sınırla.

   bu kampanya ölücülüğünün zirvesi şudur herhalde, aferin adama ne de güzel yapmış:
   http://yemek.com/puding-adam/

 • Recai @recai

  magara ve internet espiri yapasim geldi, neyse 🙂

 • Burak ADAGÜN @burakadagun

  Coca Cola Cinemaximum kampanyasında benzer şeyleri yapmıştım. Kodları takip ettiğim Excel tablosu bile vardı. 😀 Logitech G510’nu 100TL’ye aldım zamanında. Arada yararı oluyor.

Hakikaten sanat eseri gibi oyun yaa 😀 Oynarken çok ilginç duygulara giriyorum ben şahsen 😀 Resim Steam’de oyunun topluluk sayfasında bir kullanıcı tarafından paylaşılmış.
#thelongdark

BeğenFavori PaylaşYorum yap