Yok mu bunun ikisi üçü falan? 😀 Bayağı sevdim oyunu da erken bitti bee 🙁 #Limbo
Bu arada bu siteden birinin paylaşımıyla bedava almıştım oyunun anahtarını, bu durumu okuyorsa o kişi: Buradan teşekkürlerimi iletiyorum 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 18

Yarıyıl tatiline CS:GO ile başladım, nova3 girip mg2(solo oynadım hep) çıktım. Ahanda şimdi sildim gitti 😀 2 haftamı artı 8 gb internet paketimi çaldı namussuz 😀 #CSGO

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yaklaşık 2 buçuk ay önce, video yüklendiği gün izlemiştim bu videoyu. Taktım kafaya, sürekli kontrol ediyorum adamı, hala ban yememiş adam 😀 Çok şey bekliyoruz bence Valve’dan, resmen utançtır bu bir oyun şirketi için. Not: Video küfür içerir. Adamın Steam hesabı da şu:
http://steamcommunity.com/id/HiImXinoSmurf/
https://www.youtube.com/watch?v=R_kxaQcKqs4

CS:GO - SİZDEN GELEN OVERWATCH VAKALARI #8 - 66 KILL!

Merhaba AYARSIZLAR, bu seride sizin bana attığınız 50 kill ve üstü olan maç vakalarını hep beraber değerlendireceğiz umarım videoyu beğenirsiniz. Hoşunuza gi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yatakta miskin miskin uzanmış, sırıtıyorum şu an 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoseyir’e 5 dakika aradan sonra tekrar girdim, 4 tane bildirim, sonra döndüm dedim ki: deiksdiaaaaak!!!! 😀 😀 @dxdiag

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Küfür etmenin zararları adlı çalışmam 😀 😀 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

@phoenixim Evrim teorisinin müfredattan kaldırılması ile ilgili yazını kendi isteğinle mi sildin yoksa site yönetimi mi sildi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 19 / 31
 • Noway @noway

  fikirlerini soylemekten zevk aldigi kadar insanlar, baskalarinin fikirlerini soylemesine izin verse sorun kalmayacakta. Iste kanunlar cogunluktan yana, o yaziyi yazan arkadasi bilmem ama onun savundugunu veya tersini, soylediklerine karsi goruste fikirleri duymaya tahammul edemedigi icin bazi insanlar, bazi kurallar sert uygulaniyor. Fikir ozgurlugu tek tarafli olmuyor malesef ve ceza hukukunda kanunun toplum huzurunu bozma goruluyor karsi fikirler soylendiginde. Burasi siyeaset ve din tartismasi yapilacak platrform degil, 1000 lerce var, oradalarda yazip daha cok kisiye ulasabilir. Burasi teknoloji sitesi. Oyle kalmasini istiyoruz. Konuyu bilmiyorum, hangi aciyi savundu bilmiyorum ama buraya onu koymanin veya yazmanin kimseye bir faydasi olmadigini bilmiyorum. O yuzden bence kendi coplumuguze sahip cikip bu tip konular yerine teknolojik konulari yazip paylasalim.

  • alipektas @alipektas

   Bu sitede teknoloji ve bilim içeren konuları paylaşmak, konuşmak, tartışmak yasak değil, bunu kendileri de defalarca ifade ettiler, ki Bilim Notları adında bizzat kendileri paylaşımlar yapıyorlar, sizin bilimi teknolojiden ayrı tutmanız garip olmuş. Bilimsel bir konuyu sırf bazı insanlar farklı yerlere çekip kurallara aykırı davranıyor diye silmenin benim fikrimce bir mantığı yok.

  • Noway @noway

   @alipektas evrim hipotezi bilimdir evet. Ben tatmin edici bulmam bu hipotezi ve benim icin teori olarak kalmistir ama ben yaradilisida inanmiyorum. Ikisinide bilimsel anlamda tartisabilirim. Ama bunu yaptigimda bazi manevi degerleri elestirmem ve itham etmem gerek. Bunu yaparsma bu konu siyasi ve dini bir aciya mutlaka kayacaktir. O yuzden bu konuyu kendi icinde degerlendirirsen kendine ozel tedirginlikler yarattigini gorursun. Ben senin tarafindandayim, ama su siteye baktigimdada insanlari siyasi, dini veya fanatik spor taraftarligi ile kumelere ayirmadiginda nasilda birlikte huzur icinde kaldiklarini gorunce, ne guzel bizi baska soyut degerler ile bolup birbirimizden ayirmislar diyorum. Bosver o konuyuda burda konusmayalim, su sakinlik ve huzur ortamini, kaybetmeye degmeyecek ufak bir nokta o. Sen haklisin.

  • alipektas @alipektas

   @noway Öncelikle şunu belirtmekte yarar görüyorum: Ben bilimsel bir konuyu kesinlikle huzursuzluk çıkarmak amacıyla paylaşmam/paylaşmadım. Huzursuz olan kişinin beni engelleme lüksü var mı? var, o zaman engellesin, gelip de altında aşağılayıcı, hakaret içeren yorumlarla bilmediği bir konu hakkında atıp tutmasın. Seni anlıyorum, din insanlar için yüksek maneviyat taşıyan bir değerdir ve benim de inançsız biri olarak samimi söylüyorum; saygım sonsuzdur ama bilimsel bir mesele insanların öznel değerlerine, manevi düşüncelerine göre değerlendirilemez, değerlendirilmemeli. Evrim konusu da bilimsel açıklama getirdiği konuların çokluğu ve önemi olmasından ve canlılığın gelişimine getirilen önemli bir açıklama olmasından ötürü, bilime ilgi ve alakası olan, destekleyen ya da desteklemeyen birçok kişi tarafından merak edilen ve maalesef pek üzerine konuşulmayan bir konu, yani üzerinde üslupluca konuşulması çoğu kişinin yararına olur diye düşünüyorum. Senin dediğin gibi, huzursuzluk çıkaracak kaygısından bu konuları konuşmazsak biimin topluma kazandırılması için çaba göstermemiş sayıyorum kendimi ve beni kötü hissettiriyor bu. Kaldı ki evrim kuramını araştıran biri temelinde dini öğretilerle çelişmediği, herhangi bir dini görüşe atıfta bulunulmadığını, tanrının varlığıyla ya da yokluğuyla ilgilenilmediğini anlayacaktır, ben biraz da konunun toplum tarafından doğru çözümlenmediğini(hala birçok kişi tarafından maymundan gelmek olarak ya da canlılığın oluşumunu açıklıyor olarak bilindiği için mesela) düşündüğüm için biraz daha üzerinde durulması taraftarıyım, insanların değerlerini karalamak için değil kesinlikle. Yani bir insan inançlı diye bilimsel meseleleri tartışamaz, fikir paylaşamaz, bilime ilgi duyamaz diye bir şey yok, ki tartışmak istemezse de (konuda da dini değerlerine atıfta bulunulmamışsa) tartışmaz geçer, en kötü senaryoda o kullanıcıyı engeller, çözüm budur, bu konuların konuşulmaması değil. Benim de mesele hakkındaki görüşüm budur.

 • PhoeniXim @phoenixim

  Hocam bi tane primat gelip din konusu açtı. Öyle olunca konuyu sildi yönetim. Siyaset ve din yasak ne yazık ki.

  @parduscu @alipektas @dby

  @noway bilim ve teknoloji sitesi değil mi burası? Evrimin ve Darwin’in yeni müfredattan kalktığını söyledim. Bi tane primat gelip bu devirde evrim mi kaldı ya salak misiniz tarzı bi şeyler dedi. Dünyanın en iyi 500 üniversitesinden 1 tanesinin bile evrimi reddetmediğini, reddeden ve kabul eden ülkelerin seviyesinin belli olduğunu yazdım, görmediğim 3-4 post daha atılmış ve konu silinmiş.

 • alipektas @alipektas

  @gamsizm ve @hkellecioglu hocam, yukarıda paylaştığım yazıda bahsettiğim @phoenixim kullanıcısına ait, tamamıyla bilimsel temellere dayanan bir konudan bahsettiği yazısı, ikinizden biri tarafından silinmiş(sitede moderatörlük yapan başka biri var ise o da olabilir, ben sizleri biliyorum sadece müdahale edenler arasında). Her yaptığınız müdahale için sizden açıklama beklemiyorum elbette, yapmak gibi bir zorunluluğunuz da yok, evet. Fakat benim için bu, diğerlerinden çok daha farklı, bilimsel bir konuyu, altında ne tür tartışmalar olursa olsun kaldırmazsının, bunun yerine yorumları silmek ile daha adaletli bir müdahaleyle sitede düzeni sağlarsınız diye düşünüyordum şu ana kadar, site kurallarınızla da çelişmiyor o şekilde zira. O sebeple sizden bu konu için özellikle tek seferlik açıklama talep ediyorum. Bu açıklama benim için önemli çünkü sitedeki akıbetimi belirleyecek kadar önemli bir konu benim için.

  • Hamdi Kellecioğlu @hkellecioglu

   Evrim konusu bilimsel bir konu olabilir ancak “evrim müfredattan kaldırıldı” konusu siyasi bir konu ve gereksiz bir sürü tartışmaya neden olacaktı bu yüzden silindi.

   Bu konudan bağımsız olarak şunu da söyleyeyim; bir konunun altındaki yorumları tek tek okuyup doğruyu yanlışı ayırmak için zamanımız yok bu yüzden genel olarak bir konu siyasi mecraya kaymışsa toptan silmeyi tercih ettiğimiz oluyor. Burada konuyu açan kişinin hassasiyet gösterip alta gelen yorumlara dikkat etmesi gerekiyor.

  • alipektas @alipektas

   @hkellecioglu Öncelikle zaman ayırıp yanıtladığınız için teşekkür ediyorum. İlk olarak şunu belirteyim: Bilimsel bir konunun müfredattan kaldırılması siyasi tartışmaya çekilebilecek bir konu, evet ama kesinlikle siyasi bir konu olduğunu düşünmüyorum, sonuçta bahsi geçen müfredat bile bilimsel temellerce oluşturulan bir eğitim programıdır, o programdan bilimsel bir içeriğin kaldırılmasını konuşmak, tartışmak nasıl siyasi olabilir cidden aklım almıyor. Normalde yorumunuzdaki ikinci paragraftan yola çıkarak, meselenin siyasi olmasa bile oraya kaydırılmasından ötürü, yine paragrafta belirttiğiniz sebepten(tek tek yorumları okuyacak zamanınızın olmaması)ötürü kaldırılmasını normal karşılardım ama yorumunuzun bütününden de anlaşılacağı üzere, yorumlardan bağımsız olarak konuyu siyasi görüp kaldırmış olmanız üzülerek söylüyorum ki teknoloji ve bilim temelli medya içerikleri oluşturan bir site/oluşum olmanızdan ötürü çelişkili ve yanlış bir bakış açısında olduğunuz(bu konu özelinde konuşuyorum) izlenimi uyandırdı bende.

  • Hamdi Kellecioğlu @hkellecioglu

   @alipektas herhangi bir şeyin eğitim müfredatında olup olmaması bilimsel bir konu değil bu bildiğiniz siyasi bir konu. Zaten bu kararı tartışmaya açan da Milli Eğitim Bakanlığı. Bakın bu yapılan doğrudur yanlıştır demiyorum konu siyasi olduğu için burada yeri yok diyorum.

   Bunun dışında evrim nedir, nasıl işler gibi konuları TS’de bilimsel çerçevede konuşabilirsiniz. Daha önce benzer konular şikayet edilmesine rağmen kaldırılmadı zaten. Ama evrimin eğitimde olup olmaması bu kapsama girmiyor bu bilimsel bir konu değil bildiğiniz günlük siyaset.

  • alipektas @alipektas

   @hkellecioglu Hocam konuyu uzatmak, çıkmaza sokmak gibi bir niyetim kesinlikle yok, o sebeple son bir kez kafamdaki soru işaretini kaldırmak adına size bir soru yöneltmek istiyorum. Sorum şu ki: bağlantılarını paylaştığım
   https://teknoseyir.com/haftalik-gundem-degerlendirmesi-201514 -- https://teknoseyir.com/haftalik-gundem-degerlendirmesi-201603 haftalık gündem değerlendirmelerinde, konular içerisinde, kodlama dersinin müfredata alınması da var, sizin üstteki yorumunuzdan yola çıkarak: Bu konuların da siyasi olmasından ötürü gündemde olmaması gerekmiyor mu? Veyahut bir konunun müfredattan çıkarılması ya da müfredata dahil edilmesi Teknoseyir sitesinde, siyasi olduğu düşünülmeden de konuşulabilceği, tartışılabileceği anlamını doğurmuyor mu?

  • Hamdi Kellecioğlu @hkellecioglu

   @alipektas Şöyle anlatayım sadece siyasi olması açısından bakarsan dediğin gibi konuşulmamalı ama meselenin bir de sorun çıkmadan adam gibi tartışılabilirliği var. Kodlama dersinin eğitim sistemine eklenmesine itiraz edip konuyu rayından çıkabilecek pek kimse yok. Ama evrim gibi (neden öyle olduğunu benim de anlamadığım bir şekilde sanırım bir ucu bir şekilde dinle ilişkilendiriliyor) hassas bir konunun müfredattan çıkarılması tam bir saatli bomba. Bunlarla uğraşacak zamanımız olmadığı için sorun çıkarmaya meyilli konuları silebiliyoruz.

   Daha önce bir başka konuda da söylediğim gibi kişisel fikrim her şeyin açık rahat bir şekilde konuşulabilmesi ama ne yazık ki tartışma kültürümüzün buna izin vermediğini çok uzun yıllar forum ve benzeri alanları yöneten birisi olarak görüyorum. İnsanlar kendileri gibi düşünmeyen ve bunu belki biraz da iğneleyici bir şekilde ifade eden birisini hemen şikayet edip hakkında işlem yapmadığınız zaman sizi de onlar gibi düşünmekle bile suçlayabiliyorlar. Halbuki ifade özgürlüğü olacaksa herkes ve her düşünce için olacak. Ama dediğim gibi bu bizim buraların kültüründe yok ne yazık ki.

  • alipektas @alipektas

   @hkellecioglu Hocam sizi anlıyorum, insanların bir arada etkileşime geçebilmesi amacıyla oluşturulan bir sosyal platformda, suç unsuru kabul edilebilecek hiçbir şeye(hakaret, küfür, tehdit vb) o platformun yasal sahipleri olarak sorumluluk almamak ve yasal olarak bir sorunla karşılaşmamak adına sitede yer vermek istemiyorsunuz ki kesinlikle size hak veriyorum zira sizin açınızdan ciddi manada yasal sorumluluk barındırıyor bu site varlığıyla. Lakin şöyle belirteyim: Evrim konusun müfredattan kaldırılmasını saatli bomba olarak nitelendirmişsiniz, evet, maalesef öyle ama asıl mesele şu ki evrimi sizin önceki yorumunuzda belirttiğiniz gibi, bilimsel çerçevede konuşmamız bile saatli bomba. Yani ben sizin tavsiyenize uyup bilimsel çerçevede evrimi konuşmaya devam etsem de bahsettğiniz insanlar konuyu aynı şekilde üslupsuz tartışmaya, kavgaya, hakaret içeren atışmalara çevireceklerdir ve siz de yüksek ihtimalle yasal sorumluluk almamak adına müdahale edecek, tek tek uğraşacak vaktiniz olmaması sebebiyle de konuyu sileceksinizdir ki bu da ben ve benim gibi birçok kişinin, o tarz insanlara taviz verdiğinizi düşünmemine sebep olacak ne yazık ki. Tabi ki bu şekilde taviz verdiğinizi düşünsem de bunu kötü niyet ile yaptığınızı düşünmüyorum zira konunun bir de yasal, hukuksal boyutunu ciddi manada düşünmek gibi bir sorumluluğunuzun var olduğu bilincini taşıyorum. Sonuç olarak: Sizin tarafınızdan kabul görsün/görmesin sitenin yukarıda belirtiğim hususlarda, bazı insanları haksızlığa uğratma potansiyeli olan bir açığı var maalesef, sizi kötü niyetli olmak ya da bunu kasıtlı olarak yapmakla suçlamıyorum kesinlikle, ama inanın benim açımdan görünen, çıkarılan sonuç bu. Zaman ayırdığınız ve sorularımı samimiyetle yanıtladığınız için tekrar teşekkür ediyorum. Esen kalın.

  • Hamdi Kellecioğlu @hkellecioglu

   @alipektas Ne yazık ki genel kitleye hitap eden büyük bir yayın söz konusu olunca her durumda düşüncesi ne olursa olsun bazı insanların haksızlığa uğraması ya da en azından böyle hissetmesi kaçınılmaz oluyor.

   Bu arada evrim konusu henüz müfredattan kaldırılmış değil, MEB bu konuda görüşleri alıyor. Evrim Ağacı’nın başlattığı bir imza kampanyası var orada MEB’in sitesinde katkı vermek için izleyeceğiniz yol da anlatılmış. Bu kampanyaya imza atarak ve duyulmasını sağlayarak destek olabilirsiniz.

   https://www.change.org/p/t-c-milli-e%C4%9Fitim-bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-yeni-meb-orta%C3%B6%C4%9Fretim-m%C3%BCfredat%C4%B1na-evrim-ve-ya%C5%9Fam%C4%B1n-ba%C5%9Flang%C4%B1c%C4%B1-konusu-eklensin?recruiter=73109249&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink

 • okk @ok

  Ben daha önce yorumlarda ben maymundan gelmedim arkadaş gelen arkadaşlara hayırlı olsun manasında yorum okudum bu sitede , simdi ben buraya evrim teorisi ile ilgili yazı yazarak yaratılış inancına ters düşmüş oluyorum ve tartışma yaratacak birşeyler mi yazmış oluyorum. Ben buraya fiziğin en temel , en tartışılmayan konusu olan yoktan var edilemez, var yok edilemez yazdığım zaman .. Tanrı’nın varlığına inanlara( evet inananlara) laf atmış ve tartışma mi yaratmış oluyorum yanı . @hkellecioglu

Apple’ın Iphone’u geliştirmesinden daha büyük başarısı varsa o da fanboyları yolma başarısıdır 😀 Bence sonuna kadar da hak ediyorlar kazandıkları paraları. Paranın hak etmeyenlerde kalmasını modern dünyanın en büyük sorunlarından biri olarak görmüşümdür hep 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Muhammed Can @de-tl3

  Apple’ı sadece iPhone’la tanımakta ilginçmiş.

 • alipektas @alipektas

  Ben seni ciddiye alamıyorum istemsiz, kusuruma bakma olur mu? 😀

 • Orcun @orcun

  Her marka için geçerli bu durum bu arada, ha ama sorun ne dersen şayet birinde kullanıcısı kemikten bağlıyken öbüründe böyle bir bağı veya bağlı değil falan ya apple’da öyle olay yok. Ya feci kötüleyeni var yada yere göğe sığdıramayanı vs.
  Ha tabi biz ihtiyacına göre kullananlara demiyoruz onlar ayrı bir durumda. Bir arkadaşımız vardı siri ile baya iletişime geçiyordu. Boyundan altı yanılmıyorsam felç idi hani böyle bir senaryoda siri eli kolu oluyor. Bu ayrı ihtiyaç sahibidir tartışmanın ve fanboy olayının dışındadır.

  • alipektas @alipektas

   Hocam paylaştığım yazıda fanboy kelimesini o sebeple kullandım zaten. Kişi isterse gider parası da varsa, tipini beğenir alır, ihtiyacı olur alır, bana ne ki? 😀 O arkadaşı da biliyorum, gerçekten de işini görüyor adamın ve alması çok mantıklı o cihazı. Hatta şöyle başka bi’ örnek vereyim: Görme engelli bi’ arkadaşım aldı bizzat benim tavsiyemle Iphone 😀 Kabalık olsun diye demiyorum ama bu yorumu yapmana gerek yoktu diye düşünüyorum.

  • Orcun @orcun

   @alipektas Tartışma çıkıyor ya hemen o yüzden yaptım. 😀 Anında çünkü gelmişler. 🙂

  • alipektas @alipektas

   Bu arada, yeri gelmişken söyleyeyim: O arkadaşın Siri üzerine yaptığı bir tane video vardı, bu yorumu okuyan fanboylar açıp tekrar izlesin. Adam birçok Iphone kullanıcısından daha çok fayda elde ediyor o cihazdan ama videosunda bir tane dahi fanboy vari cümle, tavır göremezsin 😀 Zaten bu da benim yazıda anlatmak istediğim şeyi bir örnekle destekliyor 😀 Arkadaşın ismi Ali Konuk olması lazım(yanlış hatırlıyor olabilirim)

  • alipektas @alipektas

   @orcun Bu videodan bahsediyordum, evet. Sağ ol bağlantı için.

  • ups & downs @ups-downs

   @alipektas kabalık olmasın ama senin şu yazdığın zaten binlerce kez burada olsun diğer forumlarda olsun yazıldı çizildi tartışıldı. Tekrar gündeme getirmenin anlamı yok bence. Gereksiz. 😂 şaka bir yana bazı insanlar aşırı derecede fanboy olmaya meyilli. Birde çok yüksek miktarda para verdiği için bunu bir şekilde meşrulaştırması lazım. O da ön plana çıkan özelliklerini abartma, eksikliklerini kabullenme, bahsetmeme, görmezlikten gelme şeklinde tezahür ediyor. Böyle yapmadığın da adam kafayı yer. 3000-4000 lira para veriyor. Yani psikolojik olarak gayet normal bir durum.

  • alipektas @alipektas

   @ups-downs Kabalık olmaz, sen daha önce benzer yazılar, yorumlar görmüş olabilirsin, o durumda gereksiz gelmesi gayet normal. Ben çok fazla denk gelmedim konuyu benim ele aldığım açıdan tartışanı, fikir belirteni, benzer tartışmaları görünce de çoğu zaman okumadan geçtim, geçmeye çalıştım, ama bu yazıdaki düşüncem temelde bayağı uzun zamandır kafamda vardı ve düşüncemi destekleyecek çok net örnekleri de görünce paylaşmak istedim. Şunu da belirteyim: Fanboylar hâla gündemimde değil, bu yazının da ana konusu değil, ben Apple’ın bu fanboy ortamındaki rolüne, yaklaşımına, elde ettiği başarıya odaklandım daha çok. Fanboylara gelince: Bi alt yorumda başka bir kullanıcı ile tartışırken de belirttiğim gibi, onları nasıl algıladığım, açıkladığım bir başka yazının konusu, ama şu kadarını söyleyeyim: Senin görüşlerine genel olarak yakın görüşlere sahibim. Dediğim gibi, o güruh hakkında belli başlı düşüncelerim olsa da genelde pek tartışmaya girmek istediğim konular değil, zira adamlara psikolojilerini açıklasan da yine aynı psikolojik yapılarından ötürü seni anlamayacak, hatta dinlemeyeceklerdir bile. O sebeple o tür tartışmaları genelde okumadan geçiyorum zaten üstte de belirttiğim gibi.

 • Bora @retotul

  Neden böyle birşey yazmayı hissettiniz ki? İnsanlar kendi dünyasında, kendi halinde yaşamaktan mutlu. Siz böyle bir çagda bu dünya da, sadece iphone kullanan insanları kafanızda algılayamıyor,sindiremiyor, sorguluyorsanız burda sorgulanacak kişi sizsiniz bence.

  • alipektas @alipektas

   Yazdığım yazıyı ya tam okumamışsın ya da daha da kötüsü; okuyup da anlayamamışsın 😀 “…algılayamıyor,sindiremiyor, sorguluyor…” dediğin kitleyi bütün Iphone kullanıcıları olarak anlamışsan besbelli, anlamamışsın. Ayrıca sen de ben ve benim gibiler hakkındaki görüşünü, yorumunu belirtecek yazı paylaş o zaman, madem beni sogulanacak kişi olarak görüyorsun. Tutan mı var?

  • Bora @retotul

   @alipektas peki hocam fanboyları neden algılayamıyor ve sindiremiyorsunuz ? Ayrıca ben insanları siz,biz veya fanboy gibi gruplara ayırmıyorum ve böyle birşeyi tercih etmiyorum. Zaten başımıza ne geldiyse insanları gereksiz sınıflandırmamızdan ve ayrımlaştırmamızdan geldi.

  • alipektas @alipektas

   @retotul Önce şunu belirteyim: Benim yukarıda paylaştığım yazının ana fikri, fanboylar değil, onlardan ticari kazanç elde etme başarısının, bir başka başarısı olan Iphone’dan daha önemli olduğunu düşündüğüm Apple şirketidir. Yani fanboylar meselenin bi’ alt boyutu, ve onları algılayıp algılamadığım, sindirip sindiremediğim, algılıyorsam ne algıladığım ise bir başka yazının konusu. Ayrışma konusuna gelince: Ortada ayrıştırma, sınıflandırma falan yok, bahsi geçen kitlenin var olduğu su götürmez bir gerçek, bunu inkar etmenin anlamı yok. Üstteki yorumları okursan sen de görebilirsin zira.

Çocuğuna tablet alacağınıza şunu yapın/alın, ileride çok faydasını görürsünüz 😀
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1203568139692322&id=113430605372753

BeğenFavori PaylaşYorum yap