Bu son yayınlanan “Eczacıbaşı Bilişim ile Wannacry saldırısı ve etkilerini konuştuk” videosunun Youtube’taki yorumlarına şöyle bi’ göz gezdirdim de.. Adamların oturuşundan dış görünüşlerine, konuşmalarından kıyafetlerine kadar demediklerini bırakmamışlar. Öküz, dağ-mağara adamı diyenler bile var. Eleştirmeyi, izlediğini anlamayı beceremeyen, etik nedir bilmeyen ne çok insan türemiş, ne ara türemiş arkadaş bu memlekette.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Sen de mi bibisi? 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi akşamlar, voltaj değeri aynı ama amperi değeri biri 4.7A diğeri 3.3A olan iki adaptör var. Dizüstü bilgisayarın orijinal adaptörü 4.7A olanı. 3.3A olanı kullanmamın uzun/kısa vadede etkileri, zararları olur mu? Olursa ne gibi şeyler olur? Çok önemli, yardımcı olabilen olursa çok makbule geçer.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Steam’de rozet işlediğim için KnightShift isimli bir oyunda geçerli 90% indirim kuponu verildi. Oyunun fiyatı 13 tl ama indirimle 1.30 tl oluyor. Bilen, almak isteyen ya da ben dedikten sonra inceleyip almaya karar veren varsa karşılıksız takas yapabilirim. Son kullanma tarihi var ve ben kullanmayacağım için heba olacak envanterimde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Prime lensli dslr/aynasız herhangi bi’ makineyi ilk defa eline alanların, kullananların verdiği ilk tepki genelde şu oluyor:
-- Zoom hangisi bunda?
Ulan hiç şaşmadı, kaç kişide tanık oldum 😀 Bendeki a5000’i denedi az önce arkadaşlar da; sırayla zoom yapmaya çalıştı adamlar 😀 En son biri “ne biçim makine bee bu, kendinden yakınlaştırmalı falan(50mm den bahsediyor 😀 )” dedi, aldım artık makineyi 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

There is a connection between @seckyn and @aglaknecmi Am i wrong? 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Orijinal lisanlı kullanmaya kalksam her kullandığım yazılım için bağlantıdakine benzer paralar vermek zorundayım ki öyle de altından kalkamam. Bence geliştiricilerin fiyat politikalarını gözden geçirmeleri gerekiyor. Bu şekilde kimse almaz çünkü, ortalık cracklerle, keylerle dolu.
https://secure.piriform.com/502/uurl-9rvfvj1xet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16
 • Orcun @orcun

  Küreklisini kullanırım işim bitince de fırlatır atarım. Ki bu yazılımların free olanları da var onlarıda kullanıyorum da gidip pro işte bilmemnesini almam.

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Eger sectigin yazilimlar benim gorduklerimle ayniysa (CCleaner, recovery bisiysi, backup vs vs) Bunlar kusura bakmasinlar para verilecek yazilimlar degil. Milyon tane alternatifi var.
  Autocad, Adobe paketleri vs gibi urunler icin ise 2 ihtimal var. Normal ogrenci, siradan kendi halinde insansindir. O zaman crackle yada ucretsiz surumlerle kullanirsin (ki autocadinki ucretsiz) zaten firmalar da buna goz yumar her zaman. Ama ne zaman bu islerden para kazanmaya baslarsin hele kayda deger para kazanirsin, sirket filan olursun, odeyeceksin arkadas. Yoksa yaptigin hirsizligin dik alasidir.

  • alipektas @alipektas

   Ccleaner seçili bir tek 101 tl fiyat için, diğerlerini fiyatı ayrıca ekleniyor seçildiği takdirde ki zaten ücretsiz olarak da kullanmam onları, belik Recuva olur olsa olsa. Bu yazılımın bir de iş versiyonu ile network versiyonu da var, ona rağmen pahalı bence. Çok fazla format attığım için sürekli trial olarak kullanıyorum yazılımları, diğer türlü ne olduğu belirsiz crackli versiyonlara kalmış durumdayım.

 • likeable @likeable1

  Eğer o işten para kazanıyorsan kimse kusura bakmasın bal gibi mebleğ ödemek zorunda kim olursa olsun. Free sürümler yada alternatif uygulamalar ile idare edilir eğer imkan yok ise para kazanma durumu yok ise.

 • fzt.azc @fzt-azc

  Bence eskiden bu tarz uygulamalar gerekli ve bilgisayar ı hızlandırıyordu (Xp vista win 7) Windows 10 gerek yok bence bu tarz uygulamalara kullansan bile sistemi bozuyor

Yanlış anlaşılmasın, aykırı olma çabasıyla demiyorum fakat ben de girdim bu seneki YGS sınavına deneme amaçlı ve silgiden hiç şikayetim olmadı nedense 😀 Bayağı da kullandım hatta 😀 Benim işimi gör(e)medi dersem yalan söylemiş olurum. Çok denk geliyorum şu “Pelikan” silgi muhabbetine bu aralar, fikrimi belirtmek istedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 21
 • Paralelport @paralelport

  Bir silgi ihalesi açmışlardır. KİK sitesinde detayı bedeli yazıyor olabilir. Fakat silgiyi tedarik eden firma muhtemelen tüm parti silgilerde kaliteyi tutturamamıştır. Sizin silgi iyi çıktıysa herhalde mantıklı açıklaması bu olsa gerek.

  Elbette silginin yerli olmaması hepimizin ayıbı. Bu acı vaka ile el atılması iyi olur.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Milletin derdi silgi değil. Verdikleri para 50-100 tl ve 50 100 liralik mal bekliyorlar.
  Sinav gunlerinde devlet:
  -- görevli herkese para vermek zorunda.
  -- Binalarin elektrik vs masraflarini cikarmak zorundalar. Getirilen malzemeler icin ayarlanan araclar ve yakit giderleri vs…
  -- Verilen malzemelerin bir maliyeti var.
  -- Verilen malzeme kağıt parcasi olabilir ama arkasinda büyük bir teknoloji var.

  • protego @protego

   Sınava girmedim ama, dediğinize katılmıyorum. Geçen senelerde nasıl Faber verdiyse bu sene de verebilirdi. Sınava girenlerden alınan para her yıl artmıyor mu? Peki nasıl daha dandik silgi verilebiliyor? Yukarıda bir arkadaş kurumun yaptığı kârı yazmış. 500 milyon gelir, 212 milyon gider. Kusura bakmayın da yok kağıt parçasının ardındaki teknoloji falan fistan geçiniz bunları. Okullarda dağıtılan tabletlerdeki ihale rezilliğini herkes biliyor. Bunun da farkı yoktur. Yoksa gidip de silgi ithal edilmezdi heralde 🙂 Tabi canım dış ticaret açığımız fazla yerli mal kullanalım, ama ihalelerde yurtdışından herşey..

 • Manik Depresif @manikdepresif

  İhaleler de mantık şudur:
  Meclis Genel Kurul Salonu’nun giriş kapısının tamiri gerekiyormuş. Konuyla ilgili bürokrat, iki ayrı firmadan marangoz davet ederek kapıyı göstermiş, fiyat istemiş… Birinci marangoz:

  “500 TL olur bu iş.” demiş… “200 TL malzeme, 200 TL işçilik, 100 TL da kâr…”

  Bürokrat ikinci marangoza dönmüş:

  “Siz aynı işi kaça yaparsınız?”

  “2500 TL …”

  “Nasıl olur bu kadar fiyat farkı?”

  “1000 TL bana, 1000 TL size…” demiş ikinci marangoz, “500 TL’de bu arkadaşa veririz kapıyı yapar…”

 • Mehmet Temiz @mehmettemizs

  Kalem traş daha güzel silerdi bence. Kötü değil korkunç bir silgiydi.