Dün gece nihayet fırsat bulup The Godfather'ı izledim.
3 saatlik film ama sıkılmadan bitirdim. Tarzı sevmeyene işkence gibi gelir diye düşünüyorum ama.
Bu gece ikincisini izlerim herhalde, umarım aksilik çıkmaz.
Bu arada Kurtlar Vadisi'nde sanki buna alttan alttan özenmişler gibi ama bilemedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 18

Simple DNSCrypt kullanmak güvenlik sorunu yaratır mı sizce? Bankacılık, ödeme gibi işlemleri o kuruluyken yapmak sıkıntı olur mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Player 1 @player-1

    Zannetmiyorum. Normal bir DNS istemcisine göre tek farkı sorduğu adres verisinin şifreli gitmesi. O adres de zaten bankaya değil, DNSSec server'ına gidiyor (Eski DNS'de 8.8.8.8'e gitmesi gibi). Gelen cevaba göre de websiteye yönlendiriliyorsun.

Arkadaşlar elimde bir tane Transcend m2 sata 42mm 240 GB SSD var, yazma esnasında disk dokunamayacak derecede ısınıyor ve tahminim bu sebepten ötürü aktarım sırasında yazma hızlarını 10 küsür MB/sn'yelere düşürüyor. Bir müddet sonra yine normale dönüyor ve sonra ısınınca tekrar 10 küsürlere iniyor. Garantiye yollamayı düşünüyorum (bilendenal.com'dan almıştım) ama öncesinde belki bilgisi, tecrübesi olan vardır diye bir danışayım dedim.
Ekleme: @bilendenaldestek arayıp teknik servis desteği için bilgilendirdi, ürünü alıp inceleyecekler. İlgileri için tekrar teşekkür ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Burada sıkça görüyorum SSD'si özellikle yazma hızında sorun çıkaran, testlerde okuma normal çıkarken okuma 10 MB/sn falan gözüken. Benim de başıma geldi ve sanırım sorunun kaynağını buldum. SSD çok ısınıyor ve hızı kısıtlıyor. Şimdi tek tek üye hatırlamıyorum ama varsa daha önce o sorunu yaşayan, rica etsem tekrar test yapıp aynı düşük değerleri alıyorsa diskin ısı durumunu kontrol edip bizimle paylaşabilir mi sonuçları?
Ekleme:
Bendeki SSD m2 ve 42mm uzunlukta. Markası Transcend, boyutu 240 GB.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Pazardan aldığım yumurtalar çifterli çıktı hep. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 20

Arkadaşlar aramızda HDR monitör kullanmış ve onu HDR bir içerikle deneme fırsatı bulmuş kimse var mı? Ne derece fark oluyor sizce normal monitörle/videoyla?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Şimdi yarın fiberdeki bu 20 Mbps yükleme hızı tekrar 5 Mbps mi olacak? VDSL için de geçerli bu arada sorum. Sizce hakikaten 1 Haziran'da eski haline getirmememe ihtimali var mıdır? Benim içimde nedense hep bir umut var hızların (en azından yüklemede) bu değerlerde kalacağına dair.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

USB 3.0 çoklayıcı aldım, 5V 2A de adaptör bağladım fakat iki disk (biri m2 sata 240 GB, diğeri 2.5 inç 1 TB HDD) aynı anda bağlıyken sapıtıyor ve sürekli donanım gidiyor geliyor. Tek tek takınca ikisi de tam performans çalışıyor. Aklım almıyor nasıl akım yetersiz gelir diye. Acaba diyorum akımdan değil de cihazda mı sıkıntı var. Şu an o iki cihaz dışında USB depolama aygıtı yok elimde (müsait değil daha doğrusu). Müsait olunca (hem bilgisayarım hem donanımlar) deneyene kadar sizin fikrinizi alayım dedim. Sizce cihazdan olma ihtimali nedir? Ya da cidden akımın yetmeyeceğine ihtimal veriyor musunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 16

Puanı 8.3, pekâlâ. 😀

7 Kogustaki Mucize (2019) - IMDb

Directed by Mehmet Ada Öztekin. With Aras Bulut Iynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Deniz Baysal, Celile Toyon Uysal. A story of love between a mentally-ill father who was wrongly accused of murder and...
BeğenFavori PaylaşYorum yap