#anket #MGM “Anonim” kelimesinin anlamı nedir? Önce anonim demek ve sonra e-posta adresine kadar bilgi istemek…

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Steam #SurvivingMars Bekleyen ya da türü sevenler için oyun ön satışa açılmış. Şu anda LIRIK adlı twitch kanalında 24.000’den fazla izleyici toplamayı başarmış durumda. Fiyat 61 TL.
https://www.twitch.tv/lirik

LIRIK - Twitch

add a descriptive title
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#steam #Portal2 #Güncelleme An update has been released for Portal 2.

-- Fixed crashes on multi-core and multi-CPU systems that can allocate more than 32 threads.

O kadar işlem gücüyle gerçekten portal açılır yahu 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#OtoSeyir #sorun #VW Arkadaşlar, 2014 Polo göstergede, 19 rakamı ve üzerinde küçük bir daire işareti çıkıyor. Daha önce yoktu. Kılavuzda bu işareti bulamadık. Sesli uyarı yok. Bu bir sorun işareti midir? @can

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

#TeknoTavsiye @gamsizm Murat Bey;
Abonelik sisteminde anladığım kadarıyla reklam göstermemeye odaklanılmış durumda. Peki abone önerileri doğrultusunda ya da aboneye özel video hazırlamayı düşünüyor musunuz?

İkinci olarak biz arkadaşlar kendi aramızda konuşuyoruz ama bir konu önerisi olarak -daha derli toplu ve tecrübeye dayalı anlatım olabileceği düşüncesiyle-;

-Ekran kartlarındaki düşüş beklentisinin boşa olduğunun iyice su yüzüne çıkmış olması dolayısı ile konsol tarafına doğru bir kayış başlayacak. Bunun sonucunda konsol fiyatlarında da benzer bir durum oluşacaktır. Peki bundan sonra ne olur? Crowdfunding mecralarında türeyip -çoğunluğu- batan eski tip 8/16 bit konsolların yeniden, daha yeni teknoloji ile yapılmış sürümlerine nur yağar mı? (SNES gibi başarılı bir örnek de varken)

-Bu durum oyun üreticilerinin, batmalarına neden olacak maliyetlere sahip AAA oyunlardan, kadro olarak daha küçük sayıda elemanla yapılabilecek oyunlara yönlenmelerini ivmelendirir mi?

-Oyun yapan arkadaşlar gelecekte nasıl bir pozisyon almalıdırlar?

Bu ve buna benzer sorulara yanıt olabilecek 10-15 dakikalık bir video yapabilir misiniz? Hatta bu işlerle uğraşan kişilerle (örneğin Sinan Akkol gibi) sohbet şeklinde daha uzun bir video hazırlanabilir. Böyle, konuya özel videoları özledik. Şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 16
 • memedeath @memedeath

  Mantıklı. Ancak düşününce, eskiden sistem toplanan paraya bir ekran kartı almak da bir süre sonra insanlara koymaya başlayacaktır diye düşünüyorum.

 • arsenik @sha-2

  Konuya özel video olma konusunu ben de destekliyorum.

 • scorptr @scorptr

  Amaci sadece oyun oynamak olan kisiler konsola gecer elbette ama gecmeyen bir cok kiside var hala ve bunlarda oyun oynuyor ama baska islerde yaptiklari icin pc mecburi

 • zalades @zalades

  Oyuncuya kart gitmezse oyun firmaları zarara uğrar orası kesin. Benim anlamadığım herkes mining ,etherium kazar oldu. Bu para bunlara nereden geliyor nasıl ulaşıyor. Bunlara para verene para nerden gidiyor. Herkesin kazandığı bir senaryo çok ilginç valla.

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   Herkes kazanmıyor, kaybedenlerin sesi bu kadar çok çıkmıyor, hepsi bu. Kendimden örnek vereyim, kazanıyorken burada coin paylaşımlarına dahil oluyordum, son düşüşten önce parayı çekmedim, biraz da sıkılmıştım, “nasılsa artar” dedim, artmadı 😛 İşte kazananlar benim kaybettiğim parayı kazanıyorlar, ben de kazandığım sıra başkalarının kaybettiği parayı kazanıyordum. Böyle sürüyor döngü. En çok madenciler kazanıyor ama, maliyeti çıkarabildikleri sürece hep kardalar. Tabii coinlerini satın alacak -yani para kaybedecek- birilerini bulabildikleri sürece.

  • zalades @zalades

   @ermanyurdakann yatırımcılardan bahsetliyorum. Bu ekran kartıyla sürekli kazan kitleyi konuşuyorm. Bunlara parayı kim veriyor mesela neyin karşılığında.

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   @zalades Yatırımcılar veriyor. Coinlerini borsada bir yerden bir yere aktarırken, alım-satım yaparken, en son parayı çekerken hep komisyon ödüyorsun, bu komisyonun bir kısmı da bu aktarımın, alım-satımın gerçekleşmesini ekran kartını bu iş için kullanarak sağlayan madenci alıyor.

#LP #Eskişehir Kendi adıma Eskişehir Summit Of Future notları:
1.Benim için çok yoğun bir gündü. Önce bir cenazeye katıldım, ardından bakım için verdiğim laptopumu almam gerekti. Bu arada @kosmer arkadaşımızla mesajlaşıp gidişattan sürekli haberdar oldum. Çocuğu kurs çıkışı almam gerekiyordu ama yetişebilmek için eşimi aradım ve işi üstlenmesini rica ettim Tepkisi: “Demek kumama gidiyorsun. İyi haydi git bakalım” oldu. Evli olanlar bunun sonuçlarını tahmin edebiilirler sanırım.

2.Atacan kardeşim ve abisi çok tatlı insanlar. Tanıştığıma çok memnun oldum. Birlikte bir foto çekilmeyi akıl edemediğim için çok hayıflanıyorum şu an 🙁

3.Ben kayıt olmamıştım. Açıkçası elimi kolumu sallayarak girdim, kimse de “Kimsin? Necisin?” demedi. Yalnız yine de laf etmesinler diye en öne değil, bir arka sıraya oturdum 🙂

4.Konferansta Mesut Çevik, Ekin Kollama (ve Timur Akkurt’tu sanırım; üçüncü kişiyi hatırlayamadım)’dan sonra salonun yarısı boşalmış. O görüntü beni üzdü. Ayrıca kapanışta fakülteden herhangi bir hoca da yoktu. Konuşmacılara TEMA Bağış Sertifikası (adını doğru hatırlamıyor olabilirim) ve kupa verdiler.

5.Ben saat 16’dan sonra katılabildim. Levent Pekcan 17’de sahne aldı. Çıkmadan önce bir foto almayı başardım. Hiç de o videolardaki huysuz ihtiyar değil. Hiç kimseyi kırmadı. Kısacası herkesin sazına oynadı.

6.(Ben) ölmeden kendisi ile tanışma fırsatı bulduğum için çok memnunum. Umarım o da Eskişehir’den memnun ayrılmıştır. Hayatta çok sevip de yüz yüze konuşabilme şansı bulabildiğim insanlar arasında Adile Naşit ve Şener Şen ile birlikte birinci sırayı paylaşıyor kendisi. (Belki Adile Naşit bir tık öndedir 🙂 ) Tabii bu cümlemden sonra Levent Bey ile birlikte konferanstaki “dinozor” tabir edilen ikinci insan olduğum çıkarımını yapmışsınızdır.

Umarım herkes bu fırsatı bulur, tanışır, ayaküstü de olsa sohbet edebilir. Ahali, hep birlikte çiğ börek (aslı çibörektir ya neyse) yemeye gitti ama ben cezam daha fazla artmasın diye eve dönmek zorunda kaldım. @gamsizm @leventp

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#KonuDışı #mizah Pazarlama olayından anlamam ama benim ilgimi çekmeyi başardı 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#BirazMizah #teknomizah
Yeni topladığınız bir PC’yi ilk kez nasıl açarsınız?
Adım 1: Güç düğmesine basın.
Adım 2: Panikleyin.
-- Çalışmıyor, şimdi s**tık!
Adım 3: Güç kaynağını açın ve 1. adımı tekrarlayın.
Adım 4: Övünün!

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#kışoyunları2018 bugün başlıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap