Çeyizimi @asaltek ten düzüyorum 😀 Her birinin işçiliği özene bezene yapılmış, alan kişi verdiği paranın hakkını alsın diye uğraşılmış. Arasaka keycard'a oğlum el koyunca eksik kalmıştı, bugün o da tamamlandı. Ayrıca her sorunuza sabırla, usanmadan yanıt veriyor Ozan bey. Ellerine sağlık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#brexit Bu paylaşımı yapan bizzat arkadaşım. Akıllı İngilizler "Yabancılar işlerimizi elimizden alıyor"deyip AB'den çıktılar, şimdi tır şoförü eksikliğinden benzin istasyonları yakıtsız kalmış durumda. Başka birçok hizmet sektöründe de aynı sorunlar başlamış.
https://twitter.com/uturantekin/status/1441727235803828226?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10
 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Geçici bir durum, o kadar da büyütülecek bir şey değil. Kapatamayacakları bir açık da değil. Haberin detayında, çoğu şoförün emekli olduğu, geri kalanının ise ya sektör değiştirdiği ya da kovidten etkilendiği yazıyor.

 • suicide @suicide

  Koca ingilterede hic mi tir sürecek adam yokmuş?

 • Papa Emeritus @pope

  Sancılar olacak tabii ama mantıklı olanı yaptılar. AB gibi kamburu çekmek zorunda değillerdi. Bunu aşı olaylarında çok net gördük. İngiltere %50 civarına çıkmışken %20’yi zor görmüştü benzer nüfuslu Fransa, Almanya, İtalya vs… Şimdi benzinleri bitmiş olabilir ama aşıya AB gibi kamburları olmadığı için erken ulaşmaları sayesinde kim bilir kaç bin İngiliz kurtuldu. Bu her şeyden önemli. Bir göçmen politikası devreye sokarak bu tip işler için çalışacak kişileri rahatlıkla bulabilirler. Zamanla her şey rayına oturur.

 • güray @gurayd

  Hiç sormayın. Şu göçmen karşıtlarının anlamadığı noktada bu. Kimse kusura bakmasın. Öyle işler var ki local insanlar hiç bir şekilde yapmaz. Çok ucuz ücretlere çok ağır işlerde çalışan çok fazla göçmen var. Oturup bir restoranda yemek yemesini bilirler ama arkada kimin bulaşıkları yıkadığını kimin tuvaletleri temizlediğini kimin sabahın en kör saatinde nakliye işlerinde çalıştığını merak etmez

#fikritakip Birkaç gün önce SKT 2 ay sonrası olan yumurtalardan bahsetmiştim. Firmaya yazmıştım, yanıt geldi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Far_ChangingTides #OyunGündemineMalzeme İlk oyunu çok sevmiştim. Bu da güzel olacak gibi. Çıkış tarihi bulamadım ama Steam'de istek listesine ekledim.
https://youtu.be/vMokRSI2M0g

FAR: Changing Tides - Announcement Trailer | PS5, PS4

FAR: Changing Tides | Announcement TrailerSet sail for a new journey in FAR: Changing Tides, an atmospheric vehicle adventure in the post-apocalyptic world f...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#gıda #SonKullanmaTarihi Arkadaşlar ben yumurtaların raf ömrünü 3 hafta gibi biliyorum ama yanlış mı biliyorum acaba? İki ay dayanabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

Ben böyle indirim görmedim 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#kitaptavsiyesi #andyweir #projecthailmary Marslı romanından sonra Artemis biraz hafif/basit gelmişti. Project Hail Mary (Kurtuluş Projesi) ile yine aynı havayı yakalamış Andy Weir. Gerçi okurken "Yeter ulan, bir şey de sorunsuz yürüsün" dedim bir yerden sonra ama yine bol fizik hesaplamaları ve bol kelime oyunlarıyla ağzımda güzel bir tat bıraktı. Tavsiye ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Covid19 #pcrtesti #anket Ne desem boş. Öğretmenlerin bile böyle düşündüğü bir ortamda bu hastalık da varyantlar da yavaşlamaz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

#batarya #aku #kota
Batarya, akü ve LED devre kartları ile duvar kağıdı ithalatına kotalar tanımlandı. Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeye göre ilgili ürünlerde tarife kontenjanının dağıtımı, gümrük idarelerince beyanname sırasına göre tahsis yöntemi kullanılarak yapılacak.
Kaynak: Bloomberg

BeğenFavori PaylaşYorum yap