#Çin #nüfusplanlaması Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi 3 çocuk sahibi olmanın önünü açacakmış. Allah'ım n'olur bir simülasyonda yaşıyor olalım ve bu da geri alınabilir bir güncelleme hatası olsun. En son geri yükleme noktam 45 yıl önce çünkü 😰

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 16

#dolandırıcılık #Turkiye #Çin #Bakır Daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum ama büyük iş. Çin'e bakır lazım oluyor (7000 tondan biraz fazla). İsviçre'den biri aracı oluyor. Türkiye'den bir şirketle 40 milyon dolarlık anlaşma yapıyor. Nasıl oluyorsa incelenip mühürlenen konteynerler Çin'e vardığında bakır rengine boyanmış taşlar çıkıyor. Olay hâlâ çözülememiş ve bakırdan da haber yok. Ha bizler için şaşırtıcı değil ama İsviçreliler büyük dumur olmuşlar 😀
https://twitter.com/business/status/1410953675250356230?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Tencent #Tekelleşme Çin Piyasa Düzenleme Kurulu çok fazla güçleneceği gerekçesiyle iki video yayın platformunu satın almasına izin vermemiş. Halihazırda her iki şirketin de kabaca üçte bir hissesine sahipmiş.

Kaynak: https://www.bloomberght.com/cin-den-tencent-e-birlesme-engeli-2284069

Çin'den Tencent'e birleşme engeli

Çin'in piyasa düzenleyici kuruluşu, Tencent’in hissesinin de bulunduğu ülkedeki en büyük iki video oyun yayını sitesinin birleşmesini engelledi
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Windows10 #Epic Arkadaşlar; iki gündür bilgisayarımda sorunlar var. Öncelikle Epic Store'a girememeye başladım. Win güncelleme yapmış hem de ertelememe rağmen. Microsoft Store'a ve hesabıma da bağlanamıyorum. İnternetim olduğu halde "Bağlantınız yok" diyor. Halbuki her gün girdiğim sitelere rahatlıkla giriyorum, bir bağlantı sorunum yok. Denediklerim:
-Güncellemeyi kaldırmak.
-Sistem sıfırlamak.
-Modemi açmak-kapamak
-Router firmware güncellemek
-Windows güncelleme yardımcısı ile tekrar güncellemek
-İnternette bulduğum 100 çeşit öneriyi uygulamak...
Evde oğlum sorunsuzca giriyor, oyun oynuyor. Yani sorun yalnızca benim bilgisayarımda. Başına gelen bir arkadaşımız var mı? Varsa sorunu nasıl çözüldü?

EDIT: Web'den bağlanmaya çalışınca da şu hatayı veriyor: ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT
Ayrıca Ubisoft'a da bağlanamıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Epic #Steam #launcher
Arkadaşlar, internet yurtdışı çıkışlarda bir sorun mu var? Ne Epic ne de steam launcher'ları bağlanamıyor. BBC İngiltere sitesini denedim, "Bağlantıyı kesti" uyarısı veriyor. Yurtiçi sitelerde sorun yok. Özellikle Epic ya da Steam launcher'dan giriş yapmayı deneyebilecek bir arkadaşımız var mı?
EDİT: Kablonet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#dipses #elektrogitar Bir kez benim de başıma gelmişti. Daha karmaşık bir sebep beklerken en temel şeyleri göz ardı edebiliyor insan 😀
https://youtu.be/a_90uFCrWWY

Where is that noise coming from?

✉️ [email protected]📷 https://www.instagram.com/2_sich 💲 https://www.paypal.com/paypalme/2SICH
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#GülünecekBirSeyYok #geridönüşüm Yorumlarda İngilizlerin genel olarak sorduğu soru: "Bizim atıklarımız Türkiye'de ne arıyor?
Haberin özeti: Geri dönüşüm yapılsın diye Türkiye'ye gönderilen atıkların yakıldığı ya da bir kenara atıldığı ortaya çıkmış. Ya ne olacağıdı.
https://twitter.com/guardian/status/1394158019873759233?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap