#AlışVeriş #gittigidiyor Şimdi ben bu ifadelerden ne anlamalıyım? Acaba “Elimde mal var ama sana ulaşması 2-3 gün sürer” mi diyor yoksa “Ben stokta var yazdım ama sen inanma. Tedarik etmem 2-3 gün sürer, sonrası Allah kerim” mi demek istiyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#NZXT #Anakart NZXT anakart işine girmiş. Z370 platformu. Benim iki yıl önce aldığım anakartta bile USB 3.1 Gen2 varken bunda yokmuş. Fiyatı da 300 dolar. Sanırım kendi oyuncaklarına yönelik özellikler var.
https://www.youtube.com/watch?v=R2UqsKsemec

NZXT's FIRST MOTHERBOARD! The Z370 N7

One of the biggest surprises from this year's CES is an unexpected direction for NZXT: they've created a motherboard! The N7 Z370 is clean and blends in perf...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#bilendenal #SSD Ürün sağ salim ulaştı. Hediyesi kendinden ağır bir alışveriş oldu. Kahveyi öğretmen arkadaş hemen kapıp kaçtığı için çekemedim. Yoksa kahve de vardı 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10

#samsungs6 #SamsungS6EdgePlus #AndroidOreo Samsung S6, S6 Edge ve S6 Edge+ telefonların Oreo güncellemesi almayacakları kesinleşmiş gibi.
https://www.theandroidsoul.com/samsung-oreo-update-release-date/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hah ha… Flight Simulator’da donanım dizene alışığım da Euro Truck Simulator’da da yapılacağı hiç aklıma gelmemişti. #eurotrucksimulator2

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#HaftalıkGündemeMalzeme #Nvidia #gtx1060 5 gb sürümünü çıkarıyormuş. 3 ve 6 gb’lık versiyonda memory bus 192 bit iken bu modelde 160 bit olacakmış. TDP dahil diğer tüm özellikler aynı.
http://www.guru3d.com/news-story/nvidia-to-launch-geforce-gtx-1060-with-5gb-graphics-memory.html

NVIDIA To Launch GeForce GTX 1060 with 5GB Graphics Memory

For a while now there has been some chatter on the web that Nvidia would be releasing or at least preparing a new GeForce GTX 1060, it seems the mystery has been solved. Nvidia is to launch a...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

#Seagate #Firecuda #kampanya #AC Seagate Barracuda ve Firecuda HDD alana Assassin’s Creed:Origins oyununu 27 Ararlık’a kadar hediye ediyormuş. 2.5″ versiyonu 5400 rpm olsa da hibrit (SSHD) olduğu için sık kullanılan programlarda 7200 rpm disklerden daha performanslı, SSD’lere oldukça yaklaşıyormuş. Notebooklar için düşünülebilir. Fiyat 550 TL civarı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@blackmamba Dell 7577 almaya karar vermiştiniz. Satın aldınız mı? Aldıysanız inceleme yazmayı düşünüyor musunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#YouTube #telif Böyle bir şeyi neden aleni yapıyorlar ki. Bilmediğim bir şeyler mi var?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#kitaptavsiyesi #BilimKurgu Belki bu dönem çok fazla bilim kurgu okuduğumdan belki de kitabın adından dolayı sürekli okumayı ertelediğim bir romandı “Kaplan! Kaplan!”. Sürekli “Daha iyi kitaplar var” önyargısı içindeydim. Dün başladım, bugün bitirdim. Tek kelimeyle harika. Isaac Asimov’un Vakıf’ından sonra -ki yalnızca birinci kitabı okudum- eski (!) bilim kurgu eserlerinin daha yaratıcı, daha zamanının ötesinde, hatta zamansız oldukları fikrini perçinleyen bir kitap oldu benim için.

Yazarı Alfred Bester çizgi roman dünyasına da çokça katkıda bulunmuş bir kişi imiş. Bu romanı yazdığında yıl 1956; tam 61 yıl önce. Bu nasıl bir kafa yapısıdır ki tüm gerçeklikten sıyrılıp kendine özel bir dünya, hatta kavramlar deryası yaratıp bunu okuyucuya hissettirmeden, içine alarak kabul ettirebiliyor. Artık modern bilim kurgudan soğudum diyebilirim. Hepsi bu klasikleri taklit etmeye çalışıp tekrara düşüyorlarmış gibi geliyor bana. Tabii herkes aynı düşünceye ve zevke sahip olmayacaktır. Bunlar tamamen benim hislerim. Bilim kurgu seven arkadaşlara tavsiye ederim.

Yazar : Alfred Bester
Orijinal Adı: The Stars My Destination
İlk Basım: 1956
Yayınevi: İthaki

BeğenFavori PaylaşYorum yap