Dikkatimi çekti de; NVidia laptop grafik kartlarında “max-q” diye bir seri çıkarmış. Örneğin 1060 var, bir de 1060 max-q var. 1050 serisine bakmadım ama 1070 ve 1080 serisi de öyle. Adamlar çaktırmadan “m” serisi grafik kartı isimlendirmesini geri getirmişler. Performans olarak biraz daha düşükler. Bence dikkat etmek lazım.

GTX 1060 ____________Core Speed:1506 Boost:1708
GTX 1060 max-q______Core Speed:1265 Boost:1480
#Nvidia #laptop #gtx1060 #ekrankartı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Çeviride son nokta. Bir an paralel evrenler arasında sıkışıp kaldım sandım. (that70sshow)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Sabah ilk iki bölümünü izlediğim dizinin 3. bölümünü izlemek istediğimde “Bu diziye ait bölüm bulunmamaktadır ” yazısının çıkması. Hayır sabah üç sezon, toplam 30 bölüm yüklüydü. Belki çok çok iyi bir dizi değildi ama sıcakta dışarıdan gelmişsin, duşunu almışsın, soğuk sodanı açmışsın, dizi yok. Ben böyle işe… #haltandcatchfire #dizibox #üstünesoğuksuiçmek #dizi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türkiye’de düzgün iş yapan insanlardan biri olan Göktuğ Gedik, sihirlielma.com adlı sitesini artık yürütmeyeceğini, sitenin bir süre daha açık kalacağını ancak yeni yazı paylaşmayacağını açıkladı. #akış #Apple

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Aytaç @aytacesmebasi

    apple ile alakam olmadığı için duymamışım. Ancak ne kadar düzgün olursan ol tek başına bir yerlere gelemezsin. Bütün dünyanın sorunu olan kopipaste habercilikten çektiğin bir yana, Türkiye’de bir kişi ya da bir kaç kişi ile teknoloji haberciliği çok zor çünkü her önüne gelen yapıyor bu işi artık, diğerlerinden sıyrılıp bir yerlere gelmen imkansıza yakın.

LMG #Twitch te The Long Dark yayınına başladı (Story mode)
Türkçe isteyenler 21:00’da Pintipanda’yı beklesin.
https://www.twitch.tv/lmgtwitch

LMGtwitch - Twitch

24+Hour Wintermute Charity Marathon with LMG (SPOILERS) Story Mode
BeğenFavori PaylaşYorum yap
memedeath paylaştı.

Adamın dibi be bize bu kafalar lazım işte ! https://www.youtube.com/watch?v=j_CAEvz-Snc

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#KonuDışı #mizah

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu yukarıdaki banner aşağıda olmuyor muydu? Hemen altındaki reklamın kapladığı alan zaten can sıkıcıyken kaçak kat çıkmış gibi olmuş. Neyse belki de bir bildikleri vardır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#bilim @hkellecioglu
Clockwork Orange (Otomatik Portakal) filminin son sahnesinde baş karakterin ağzını şapırdatarak yemek yemesi karşısında ayakkabımı perdeye fırlatasım gelmişti. Evde de sorun çıkarıyorum böyle yemek yenildiğinde. Meğer ben hastaymışım.
“Time’da yer alan habere göre; misophonia, kişilerin yemek yeme, çiğneme, yüksek sesle nefes alma ya da tekrarlayan kalem tıkırtısı gibi seslerden nefret etmesi anlamına gelen bir bozukluk olarak 2001 yılında adlandırıldı.

Bilim insanları, yıllar geçtikçe misophonianın gerçek bir tıbbi rahatsızlık olup olmadığı konusunda şüpheye düştüler ancak İngiltere’nin Newcastle Üniversitesi’ndeki bir ekibin liderliğini yaptığı yeni araştırmalar, misophonialı olanların beyninin frontal lobunda farklılık olduğunu kanıtladı.

Current Biology dergisinde yayımlanan rapora göre; bilim insanları, misophonia hastalarının taramalarında tetikleyici bir ses duyulduğunda beyin aktivitesinde değişiklikler olduğunu buldu.”
Kaynak: Habertürk

BeğenFavori PaylaşYorum yap