Arkadaşlar bugün 2 farklı gözlükçüye gittim, kaliteli cam üzerinde mor lazer ışığıyla geçirmedipini gösterdi. Sizce bu olayın gerçekliği var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8
 • Fırat Duran @firat_duran

  Olay gerçek. Arkadaş aşırı kalın gözlük kullanıyor, akşamları göremiyor, bu gözlüğün yarı yarıya incelmiş halleri var ve aşırı pahalı. Adam buğu, uv ışık, ıslaklık önleyici vs bir sürü kaplama gösteri. Uv ışığı kendi gözlüğün de tutuyor ve normal görüyor, bir de özel gözlükle deniyor ve uv ışık yok. Tabi gün içinde görüşte bir tuhaflık yapar mı bilmiyorum.

 • N Ziya Çeliksu @ziya-celiksu

  Yıllar önce özellikle parlak ışığa bakamadığım için özel cam almıştım. Şimdi yine iyi bir markanın normal camını kullanıyorum. Açıkçası fark yok. Sadece eski cama farklı açılardan bakınca morumsu oluyordu. Belki farklı senaryolarda daha farklı bir sonuç çıkıyordur bilemiyorum.

 • cgdincer @cgdincer

  Uv filtresi çok şart değil. Ama camın içine yansıma engelleyici işe yarıyor.

 • emreCAN Bayrak @flagbearer

  mor dediğin UV ışıktır. UV önlemesi en önemli özellik ama hemen hemen her camda vardır. onun dışındaki mavi ışık filtresi yok antirefle kaplama bunların hepsi hava civa sana daha pahalıya ürün satmak için attıkları yalan. Yok polorize yok bilmem ne ya ucak mı kulanacam ben polarize olsa ne olur olmasa ne olur. hatta olmasa daha iyi

Bence akılsağlığı yerinde olmayan insanlarda Bu platformda yürüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • alaria @alaria

  Yillaaaar once Twitter hesabı açtım kısa bir süre kullandim ve kapattım. Aldığım en doğru kararlardan biri.

  • Hamdi @hamdi

   Deprem haftası bende sildim ettim girmiyordum. Kafa rahattı bi iki hafta da. Son bir iki haftadır geri girmeye başladım. Hiçbir şeyden keyif almıyorum. Sürekli başım ağrıyor.

  • Erhan M. @erhanm

   2009'da açmıştım. O zaman siyaset vs hiç yoktu. Gezi olaylarından sonra kullanmayı bırakmıştım. İki sene önce de hesabı sildim. Facebook ve Instagram hiç olmadı. Burası dışında takıldığım yer de yok. Beyne yazık.

 • ersoy @ersoy

  Valla ben daha bu Twitter ne işe yarar çözemedim. Bir tek bisiklet yarışları için kullanıyorum. Mesela bir hastag var gündem olmuş, tıklıyorum alakasız şeyler. Sanırım birilerini takip etmem lazım ama Instagram falan beni takip etmeyeni etmem. O dallama benden daha mı akıllı. Böylece akışlar tertemiz.

 • okanaytimur @okanaytimur

  Kullanımına göre şekil alıyor. Ben ağırlıklı olarak programlama, teknoloji ile ilgili konuları ve kişileri takip ediyorum. Türkiye gündeminden uzaklaşmak için ayarlarda USA ve ya başka bir Avrupa ülkesini seçiyorum. Israrla önüme düşen bi gündem olursa kelimeyi sessize alıyorum.

 • when a blind man cries @fusuf

  bence twitter'ın sanat ve sanatçı tarafı çok güzel. özellikle anime çizerlerinin eserlerini görmek, çıplaklığı sanata dökenlerin paylaştıklarını görmek zevk veriyor.

  ama tw'nin politikası gereği gündemden kaçış mümkün olmuyor. twitter diğer tüm konularda da midemi bulandırıyor.

Eskiden çöplerin yanına hayvanlara vermek için küflü ekmek bırakılıyordu. Son birkaç yıldır hiç yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Ben hala bırakıyorum bazen çünkü sütçü dolanıyor o atıyla vs o alıyor veya koyun vs otlatılıyor onlar alıyorlar falan.

 • Rj0lnir @rj0lnir

  Ben hayvanlar yesin diye olmadık yerlere bırakılan ekmek ve yemek artıklarına karşıyım. Sözde iyilik yapıyorlar ama aslında çevre kirliliğine sebep oluyorlar. Orta yere dökmek yerine uygun bir kap ile bir kenara koysalar hayvanlar yine yiyecek zaten.

  • POfficer @felixfelicis

   Sonunda hemfikir olduğum birini buldum ya. Bütün meydanların içine sıçtılar vicdan mastürbasyonu yapacaklar diye. Bir sürü meydanda kuş yemi dışında çeşitli yemek artıkları, ekmek kırıntıları görmekten tiksindiğim oldu. Üstüne birde kolay yemek bulunca anormal bi artış mı oluyor nedir acayip fazla kuş oluyor ve hep tedirgin geçiyorsun ha sıçtı ha sıçacak diye. Herif gelmiş meydana kuru fasulye pilav döküyor. Valla yıldım artık bu medeniyetsiz ülkeden. Hayvan sevgisi bu değil bence ya.

 • Vizuvv @vizuvv

  Artık çoğu ev ekmek hesabını lokması lokmasına yapmak zorunda kaldığı içindir.