arkadaşlar şu tarz kulalklık arayışıındayım spor yaparken kullanıcam aliexpress vss tüm tavsiyelere açığım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Benim kadar kredi kartı limiti olan yoktur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 19

laptop kullanıcısıyım ekranda böyle çizgiler çıkıyor web te gezerken,başka ekrana takıncada çıkıyor.bunu nasıl çözebilirim arkadaşlar ? gittikçe artıyor gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Işık hızı, saniyede 299.792.458 metreyse, karanlığın bir hızı var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 17
 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  Işığın hızından büyük eşit olmalıdır mantıken diye düşünüyorum. Işık yetişemezse asla geri yansıyamaz, dolayısıyla karanlık olur. Evrenin ışık hızından daha hızlı genişlediği için karanlık görüldüğü gibi bir mevzu vardı sanki ama araştırmak lazım, emin değilim.
  Edit: Gerçi ışık hızı aşılabilir mi onu da bilemedim 🤔.

  • Murat Şentürk @senturkmurat1999

   Aslında şimdi biraz daha düşününce bir şeyin hızının varlığını anlayabilmemiz için onun hareketini bir referans noktasına göre gözlemleyebilmemiz de gerekir gibi bir çıkarım yapıyorum. Karanlık mevzu bahis olunca bir referans noktası da gözlemlenemez hale geliyor. Bir de olayın kara delik boyutu var. Kara deliklerin bir hızı var mı bilmiyorum ama vardır diye tahmin ediyorum 🙂. O zaman karanlığa yol açan şey ya maddenin yokluğu ki var olmayan bir şeyin hızından da bahsedemeyiz, ya ışık hızı ile eşit veya daha hızlı (böyle bir şey var mı bilmiyorum) bir şey veya herhangi bir hızda ama kara delik gibi de devasa kütleli bir şey olabilir gibi bir sonuca varıyorum. Tabi kara deliklerin ne olduğu da bir muamma galiba.

 • sawgent @sawgent

  Peki karanlık nedir? İnsan gözünün karanlık algısı mı yoksa mutlak karanlık mı? Evrende gerçekten karanlık bir yer var mıdır? Işığın hiçbir zerresinin ulaşamadığı...

 • armagan @93-truva

  2. yorumum. karanlık ve ışığı karşılaştırmak yanlış denklem.
  Karanlık ve aydınlık karşılaştırması daha doğru; ikiside ışığa bağlı olgulardır, bunların hızını tartışmak anlamsızdır, çünkü ikiside soyut kavramlar.

2 seçeneğiniz var,
1- ya beyninizde ki istediğiniz şeyleri sonsuza kadar silme,
2- yada beyninizde ki istediğiniz şeyleri sonsuza kadar kaydetme
hangisini seçerdiniz ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13