#stablediffusion #AI #leagueoflegends #jinx
Seçim kafasından biraz uyanıp dünyaya döndüm. Yapay zekaya resim çizdirme olayı aşmış artık ya. Programı zor indirdim, kullanmayı bir kaç saatte zor çözdüm. Ortaya çıkan sonuçlara bak... Daha yüksek çözünürlüğe 8gb ekran kartı yetmiyor, sonradan upscale edilebilir tabi. Şu an en fazla 512x768 çözünürlüğünde çıktı alabiliyorum.

Gerçek olmayan bir oyun karakterinin (Jinx - League of Legends) Eyfel kulesi önünde gözü kapalı kulaklıkla müzik dinlerkenki hali bu. Tam olarak verilen komutlar şu şekilde:
Olumlular:
(JinxLol:1.1),1girl, ultra detailed, , beautiful, masterpiece, best quality, detailed face, perfect lighting, sports wear, headphones, closed eyes, standing, in front of eiffel tower
Olumsuzlar:
(low quality, worst quality:1.3), (lowres), blurry,text,watermark,signature,artist name,letterboxed, nsfw

Gram çizim bilmeden 5 dakka'da bunlardan 20 tane çıkartabilmek çok saçma geliyor insana, ama gerçek. Bu eğitilen modellerden bir tanesi. Bunun dışında farklı stillerde de çıktılar almak pekala mümkün. Ve bu bedava...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

1950 'lerde Harvard' da yapılan vahşi bir araştırma sırasında Dr. Kurt Richter ve ekibi suda ne kadar dayanabileceklerini kontrol etmek için fareleri suya bırakıyor.
Araştırmalarında ortalama 15 dakika içinde pes edip ve boğulduklarını tesbit ediyor.
Daha sonraları araştırmacılar fareleri yorgunluktan boğulup ölmeden önce, onları sudan çıkarıp birkaç dakika nefeslenip dinlenmelerine izin verip ve ikinci raund için tekrar suya bıraktılar.

İkinci denemede sizce ne kadar dayandılar?

15 dakika daha mı?
10 dakika mı?
5 dakika mı?
Hayır!
60 saat! Evet.
Bu bir hata değil.
Doğru! 60 saatlik yüzme. 60 saat suyun içinde kalabildiler.

İkinci test raundu farelere sonunda kurtulabileceklerine inandıkları için, vücutlarını daha önce imkansız sandıkları şeyden uzak tutmaları gerektiği sonucuna inanmalarını ve ona göre davranmalarını sağlamıştır.

Buradan şu yorum çıkarılıyor;
Eğer umut, yorgun fareleri bu kadar uzun süre suda tutabiliyorsa, kendine ve yeteneğine inanan ve ona uygun davranan daha da iyisini yapabilir.

İnsan pes etmediği sürece daha güçlüdür...

(Erich Maria Remark. Üç yoldaş. / Golbis )

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yurtdisindan vpn ile Turkiyeyi server olarak seçsem, spotify, steam de falan Turkiye fiyatlandirmasindan faydalanabilir miyim? #TeknoYardım #VPN

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • AB9 @sqn

  tidal'de işe yarıyordu, hatta güney amerika'dan bir ülke seçiyordu bizim vatandaşlar. diğerlerinde yarıyor olsa çoktan duyardık herhalde.

 • RMD @rmd

  bu tür durumlarda bazen kart lazım oluyor o ülkeden yani sadece vpn ile alamayabilirsin türkiye fiyatlarını görsen de

 • Kreetwight @kreetwight

  Evet ben yapıyorum. Netflix, spotify ve youtube'u o şekilde ödeme yapıyorum ama Türk bankaların kartıyla öde kesinlikle, yoksa sorun yaşarsın.

 • Türker Sezer @dirigeant

  Servisine gore degisiyor. Apple, Google vs ile odeme yapacaksaniz TL odemek icin TR hesabindan odeme istiyor. Ayrica lokasyonu TR olan bir hesap gerekebiliyor. TR marketine ozel icerikler yurtdisi hesabinda gorunmuyor.

  Spotify kayitli oldugunuz ulkeye gore fiyat cekiyor. Ulkeyi TR olarak degistirip TL odeyebiliyorsunuz ama o zaman da VPN’siz baglaninca seyahat moduna giriyor, zaman kisitlamasi vs geliyor. Odemeyi yaptiktan sonra ulkeyi tekrar degistirmeyi saglayan bir bug bulmustum ama hala acik mi bilmiyorum.

  Steam’de hic riske girip denemedim. Oyun kodlarinda bolge kilidi vs var diye emin olamadim.

  Microsoft uyeliklerini (gold live/gamepass ultimate) hesabin ulkesini TR olarak degistirip, VPN ile alabildim. Ulkeyi tekrar degistirince sorun olmadi.

Çok iyi gerçekten sketchden rendere çevirmiş. Şimdi o renderi normalde almak isteseniz saatler sürer üstüne oradaki eşyaları yerleştirseniz günleriniz gider. Oraya uyumlu malzeme oraya uyumlu kaplama ışıklandırma çevre düzenlemesi büyük işten kurtarmış.

Fakat ben kendim bu tarz çizim ypamayı render almayı bildiğimden bir tık canımı sıktı. O kadar öğrenmeye harcadığım zaman boşa gitmiş gibi geliyor şuan. Tabi farklı açıdan bir sketch verdiğinizde büyük ihtimal daha farklı olacak materialler nesneler fakat öyle bile olsa ileride o sorunda aşılır.

Create Realistic Render from Sketch Using AI (you should know this...)

Okay, let me show you how you can turn these quick drawings into realistic renders like these using AI in just seconds.You can find all the recourses here: h...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar deli gibi absürt komedi izlemek istiyorum. Uçak, Mr. Bean tarzı değil de absürt karakterleri olan Zoolander, Ace Ventura vb. gibi filmlerden. Tavsiyeleriniz bekliyorum.
#FilmTavsiyesi #AbsürtKomedi

Tavsiyelerim: Dodge Ball (Ben Stiller adamım ya 😀 ) , Zafer Patenleri, Anchormen (Will Farell efsanesi ) .. devamı gelecek (aslında blog halinde paylaşabilirim. Bunca zamandır TS'deyim bir faydam olsun 🙂 )

Kendime not:
Due Date, The Hitman’s Bodyguard, Jump Street, Movie 43, The Nice Guys

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ChatGPT premium bitince çok çok yavaş geldi. 🙁
Kodları bile devam ettirmiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

Ingilizceyi gelistirmek icin mumkunse nativelerin oldugu bildiginiz discord gruplari var mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 13