#linux
#LinuxMint

Eski bir netbook'a ssd takıp Linux Mint yükledim.
Amacım Torrent vs download yapmak ve Plex server kurmak.
Ancak aynı adaki nas cihazımın paylaşımda olan diskine erişip nasıl kalıcı network map yapacağım bulamadım bir türlü.
Tüm dosyalar ağdaki nas sürücüsünde hem ona ulaşıp filmleri Plex e atmak hem de Torrent ile oraya download yapmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz 🙂
Vakti olana uzak erişim dahi açarım 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

2bin maksimum bütçe ile p20 lite düşünüyorum eşime. Şuna da bak diyeceğiniz marka model var mı arkadaşlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar iki adet birinci versiyon dualshock 4 var elimde. İkisininde sol ve sağ analoglar soyuldu. Tetiklerde de bazen basmama sorunu var.
Ankara'da güvenle yaptırabileceğim bir yer var mı? Ya da kargo ile de yollayıp tamiri yapan bildiğiniz bir yer varsa o da olur?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ohhhhh durmak yok yola devam. Enflasyon ile mücadele tam gaz. 2019 çok daha güzel geçecek bizlere.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Turk.net davet kodu alabilir miyim? ACİL
#turknet

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba
Ps4 kolunun sol ve sağ analog uçları soyuldu 🙁 Bir kaç tane üzerine geçmeli vs şey denedim ama sevemedim. Ankara'da bunların tamirini orijinal gibi yapan yer var mıdır? Deneyip beğendiğiniz bir yer? Ankara dışı kargo ile de yollayabilirim bildiğiniz güzel bir yer varsa.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ikinciel
Satılık "PS4 Gold Wireless Headset"
Amazon'dan alınma neredeyse hiç kullanılmadı.
Kutu kitapçık garanti yok
200TL

https://www.playstation.com/en-us/explore/accessories/audio-and-communication/gold-wireless-headset/

https://eksiup.com/61780b8ae20
https://eksiup.com/4cd794f9a60

Gold Wireless Headset

Gold Wireless Headset
BeğenFavori PaylaşYorum yap

TS Plus içerikleri ilgili de yazayım şurda dursun. TS olarak ayda 24 video yayınlıyoruz. 5 gün video ve bir podcast. Podcast video olunca onu da ekledik. Her gün video giren bizim tarzımızda başka kanal benim bildiğim kadarı ile yok, bildiğiniz varsa söyleyin bir takip edeyim.

Resmi tatiller ve olağan dışı durumlar hariç tabii.

Bizim sözümüz Plus olmayanların 24 videoyu izlemeye devam etmesi. Ama bazı videolarda süreyle oynayarak YouTube abonelerinde farkındalık yaratmaya çalışacağız. Misal benim geçen haftaki canlı yayınımdan sonra 100 kişi abone oldu. Gündemleri de bir gün geciktirip bunu da videoda belirterek buraya yönlenmelerini sağlayacağız. Podcastler de iTunes ve benzeri uygulamalar üzerinden herkese açık.

Ama plus ne bu durumda?

1-Plus öncelikle destek olmak isteyenlerin bize ulaşma yöntemi. Yüzde yüz yasal. Fakat bu şekilde 5000 hedefi tutmaz.
2-Plus özgür basın idealimizin gerçekleşme yolu. 5000 sayısını hedef olarak koyduk ama 2000'den itibaren çok ciddi bir adım atmış olacağız. TS kadro ve imkanlarının yüzde yüz sizin için çalışması için yüzde yüz sizin tarafınızdan finanse edilmesi gerekiyor. TS yerine istediğiniz bir yayını yazabilirsiniz, anlamı değişmez.

3-TS Plus içerikleri dediğimiz şeyi 24 videodan 34 videoya çıkmak olarak düşünmeyin. Sayı artabilir gerçekten ama bu geçmişte de olan bir şeydi. Esas fark, normalde reyting almaz diye yapmadığımız videoların çekilmesi ya da sizin 'şişirme' dediğiniz videoların yerine daha faydalı videoların yapılması ve yine yorgunluk dışında bize bir getirisi olmadığı için uğraşmamayı seçtiğimiz yayınları yapmak şeklinde olacak. Gelen paranın bir kısmını da bizim için içerik üreteceklerin masrafları için kullanacağız. Yakında bu isimleri görmeye başlayacaksınız.

Bu videoların yayına girme süreleri gündemlerdeki gibi temsili gecikme ile değil daha büyük aralıklarla olacak. Gündem sadece bu yöntemin testi gibi düşünülebilir. Ama onları da herkes izleyecek. Plus abonelerinin maddi gücü, sağladığı moral ve motivasyonun etkisi ile çekilecekler.

4-Ekstralar. İki şekilde olacak, düzenli çekilişler ve indirim kuponları. Çekiliş en kolayı ve çok yakında başlıyoruz. Ama kupon daha karmaşık. Her plus abonesine kendine özel bir kod verip yapılması gerekiyor. Yok eğer belli adette ya da stokla sınırlı ise o oranda verilmesi gerekiyor. İndirim yaptıracağımız yerin altyapısı ile TS'yi konuşturmak mümkün olduğunda bu da çözülmüş olacak. Ticaret ile uğraşmadığımız için ve bu yöntemi deneyen kimse olmadığı için firmalara ulaşma ve bu sorunu çözme işi zaman alacak. O yüzden ilk etapta doğrudan hediye verme işiyle başlayacağız.

5-Canlı yayınlar. Bunlar YouTube üzerinden herkese açık yayınlar. Orada yoruma kapalı olacak. Soru sorma panelini teknoseyir.com üzerinde çalıştıracağız. Plus aboneleri öncelikli olacak.

6- Teknoseyir üzerindeki fiziki değişimler. Yine söz verdiğimiz gibi mevcut TS yapısında en ufak bir değişiklik, plus işareti dışında, yapmadık. Ancak bundan sonra TS'ye bir özellik eklenecekse, önce ya da duruma göre sadece plus abonelerine özel olacak.

Son olarak unutulmaması gereken bir şey var, plus sistemi TS'nin varlığı için olmazsa olmaz. Aksi yollar TS'nin ya komple yok olması ya da hobi sitesi düzeyine inmesi demek. Reklam ve sponsorluk minimumda tutularak bu işi yapacağız dediğimiz anda alıştığımız teknoseyir düzenini plus olmadan sürdürmek mümkün değildi. Sağladığımız ayrıcaklıklar ya da bazen normal üyelere vereceğimiz rahatsızlıklar, firma esiri olmak zorunda kalan bir yayına kıyasla kesinlikle tahammül edilebilir şeyler diye düşünüyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 72
 • Shockwave error @stormeagle

  @gamsizm her şeyi yasaya %100 uygun şekilde yapmaya çalışırsanız devlet zaten sizin şirketinizin %40 ortağı oluyor bu ayrı konu.TR deki her şirket için geçerli bu.
  ayrıca bağışı teknoseyir.com adına değil şahıs bazında yaparsanız sorun olmaz. Murat Gamsız'ın şahsi twitch hesabında sata kablonun tarihini anlatırken gelen bağışı gelir vergisi olarak göstermemeniz problem değil.

 • H.U. @h-u

  Her büyük işin arkasında bir yatırım var haliyle... Teknoseyir için yapılmış uzun, zahmetli ve maliyeti yüksek yatırım dönemi tamamlandı; LP, MG ve HK...
  Şimdi işin kolay ve düşük maliyetli bölümü kaldı; yıllık 150-200 tl ayırabilen en az 2000 ve mümkünse 5000 kişi... İlk 2000 kişi yalnızca ve yalnızca destek olmak amacıyla uzun süre ciddi bir ayrıcalığı olmadan bekleyecektir emin olun. Bu sizlere 5000 aboneye yükselmek için bir fırsat verecektir. 5000 çıtası aşıldıktan sonra tamamen başka bir mecra oluşacak ve başka meseleleri tartışıyor olacağız, daha zaman var acele etmeyelim.
  Bugüne kadar gösterdiğiniz çabaya karşılık 2000 destek abonesi az bile... Lütfen bu ilk dalga aboneleri mutlu etmek için uğraşmayın, asıl amaca yönelin... Asıl amaç gerçekleştiğinde bu aboneler gereğince mutlu olacaklar zaten.. Sizleri saygıyla ve sevgiyle kucaklıyorum...

 • H.U. @h-u

  Bir de kişisel finansman analizi yapayım izin verirseniz. Yıllık teknoloji giderim yaklaşık 10bin tl... Her alışverişimde Teknoseyirden istifade ediyorum. Buradan öğrendiklerim sayesinde yaptığım alışverişlerden hep kazançlı çıkıyorum, hedeflediğim sonuçları alıyorum. Ürün yenileme süresinin uzaması bile bana yılda 1000 tl kazandırır. Çarçur olma olasılığı olan miktarı da buraya ekleyelim. Bir de bir teknoloji vizyonu edinme meselesini ekleyin. Tabii bir de burayı izlerken aldığım keyif var. Yılda kaç lira kazançlı çıkıyorum, farkında mısınız! Ürettiğiniz ve bizlere kazandırdığınız değeri lütfen küçümsemeyin.

 • Ali Kandemir @alikandemirtr

  Türkiye'de tamamen bağımsız en azından bir yayının var olması için mecburi bir şey Plus. Yapılmasının zorluğunu biliyorum ama 2000 üstü abone olduğunda gündem değerlendirmeleri canlı yapılabilir. Çok çok güzel olur ve ilgi çeker o yayınlar.

eliptik bisiklet almayı düşünüyoruz eve. Tecrübesi, yakın zamanda alım yapan var mıdır aramızda. Çok fazla bir bütçe ayırmayı düşünmüyorum. 500-1000 arasında bir alet almayı düşünüyorum. Alıp memnun kaldığınız marka modeller var mıdır arkadaşlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ikinciel #sıfırürün
WD 250 GB 540 MB/s Okuma Blue SSD Disk
Açılmamış kutu. Garantili ürün 350TL

BeğenFavori PaylaşYorum yap