Autobot Eye Araç İçi Kamerası

Herkese Merhaba,

İnceleme konuğumuz; Tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken Autobot Eye. Alimunyum dış yüzey,Ufak yapısı, cep telefonu üzerinden uygulama ile yönetilmesi sayesinde diğer rakiplerinden ayrılıyor.

Ürünü Gearbest üzerinden temin ettim. Bugüne kadar en hızlı şekilde elime geçen cihaz oldu. 04.02 verilen kargo paketi 11.02'de İstanbul'da adresime teslim edildi. Yurtiçinde bile aldığımız ürünlerin ortalama 2-3 günde geldiğini hesaba katarsak oldukça etkileyici. Gearbest ve Macar/Türk Postasına teşekkürler 🙂

Ürünü satın alabileceğiniz link: http://goo.gl/bMcGB5 "AutoBoteyeFiona" İndirim kuponu ile "80.99$" alabiliyorsunuz.

Cihazın kutusu oldukça sade tasarlanmış. Ancak kutusu bile kaliteli:) Kutuyu açtığımızda; Cihaz&Bağlantı Aparatı&Çakmaklık sünger içerisinde ayrı ayrı sabitlenmiş şekilde duruyor. Sünger kutunun tamamını bir kalıp şeklinde kapladığı için cihaz ve kutu içeriğinin zarar görmesi imkansız.

Cihazı 3 (Gri, Altın, Pembe) farklı renkte alabiliyorsunuz. Ben gri olanı tercih ettim. Küp formunda tasarlanan cihazın üzerinde herhangibi ekran yok. Tek açma/kapama tuşu ve iğne ile basılabilecek "Reset" tuşu mevcut. Micro-SD kart yuvası cihazda bulunan tek giriş, 32 GB kadar desteklediği belirtilmiş. Bağlantı aparatı tasarım olarak oldukça zarif, sanırım Autobot firması çekim kalitesi yanında işlevsellik ve tasarıma da oldukça özen göstermiş.
Reset tuşunun sağında 3 tane ufak led bulunuyor. Bunlar sırası ile (Wifi/Power/Video).

Ledlerin gösterim mantıkları ise kullanma kılavuzunda şöyle belirtilmiş;
1- Wifi: Sürekli yanıyorsa bağlantı var, yanıp sönüyorsa bağlantı yok.
2- Power: Sürekli yanıyorsa Pil dolu, yanıp sönüyorsa pil şarj oluyor.
3- Video: Yanıp sönüyorsa kayıt yapıyor.

Çakmaklık şarj adaptörü üzerinde 2 adet usb çıkışı mevcut. Bu sayede kameranızı kullanırken diğer bir cihazınızı şarj edebiliyorsunuz. Ufak ama hayat kurtaran bir ayrıntı. Cam bağlantı aparatı mıknatıslı, takması ve çıkarması oldukça kolay. Mıknatıs&Tırnaklı yapısı sayesinde cihaz takıldıktan sonra sallantı,düşme gibi sorunlar yaşanması önlenmiş.

Cihazda piyasada birçok modelde kullanılmış olan ve 1080P çekim kalitesi sorunsuz olan Novatek 96655 işlemci var. Videoları MOV (H264) formatında kayıt ediyor. Resim formatı ise JPG. Sony lens kullanılması çekim kalitesine pozitif yönde etki ediyor. Örnek çekimler için aşağıda linkini verdiğim kanalıma abone olabilirsiniz.(İş yoğunluğu nedeniyle örnek videolar inceleme yazısından daha sonra yükleniyor.) Lensin 150 derecelik açısı yeterli. Bugüne kadar diğer modellerde karşılaşmadığım dikey çekim açısı bilgisi firma tarafından 114 derece
olarak belirtilmiş. GPS desteği şu an için yok. Ama mini kameralarda olduğu gibi GPS gömülü yeni bir cam bağlantı aparatı ile yaparlarsa güzel olur:)

Cihazda ekran bulunmadığı için tüm kontrolü akıllı telefon/tablet üzerinden yapıyorsunuz. Android 4.3 ve iOS 7 üzeri desteklendiği belirtilmiş. Uygulamaları indirmek için kullanma kılavuzunda QR barkodlar mevcut.

Sonuç olarak kaliteli bir araç içi kamerası arayan, fazla dikkat çekmesin küçük olsun birde üstüne tasarımı güzel olsun diyenler için tercih edilebilir.

Başlıca Teknik özellikler;
Boyutları (L x W x H): 3.60 x 3.60 x 4.00 cm
Novatek 96655 işlemci
1080P - 30FPS video çekim
Geniş kamera açısı (F2.0) (114 derece dikey, 150 derece yatay)
Dahili Wi-fi modülü (2m kapsama alanı)
Dahili mikrofon/Hoparlör
Kablosuz video transferi (Android/Ios telefon yada tablette kayıt edilmiş video izleme&indirme,anlık görüntü izleme)
Döngüsel Kayıt
WDR (Wide Dynamic Range) desteği
Sony IMX322 Exmor CMOS sensör
Alimunyum cihaz kasası
Dahili G sensörü
Kutu içeriği: Autobot eye, çift usb girişli çakmaklık, cam bağlantı aparatı, usb kablo

Facebook sayfam: https://www.facebook.com/ankaytech/
Youtube kanalım: https://www.youtube.com/channel/UCj54Mkw_tCA0aODZgTvq6bg

#akış #araçiçikamera #OtoSeyir #inceleme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Kingston DataTraveler SE9 G2 32GB

Merhaba arkadaşlar size yakın zamanda aldığım Kingston DataTraveler SE9 G2 3.0 32 GB model USB belleği anlatacağım.

Metal yapıdaki kapaksız USB bellek oldukça şık ve sağlam bir yapıda. Tek el ile tutumun kolay olması için oval delikli yapıdaki USB bellek tasarımsal açıdan hoşuma gitti. Ama biraz uzun diyebilirim.

USB 3.0 yapıdaki bellek yüksek performans vaad etmekte. Özellikle okuma performansı çok hoşuma gitti. Testler resimlerde yer almakta.

#Akış #kingston #USBbellek #Depolama #flashbellek #DataTravelerSE9G2 #SE9G2

BeğenFavori PaylaşYorum yap