Hasan Alp İNAN paylaştı.

Mozilla’nın İnternet Sağlığı 2018 Raporu (53 sayfalık İngilizce rapor)
Burada biraz özet ve grafikler var.
https://www.extremetech.com/internet/267226-mozillas-internet-health-report-rings-alarm-bells
https://internethealthreport.org/2018/

How healthy is the Internet?

Mozilla's Internet Health Report is about the human experience of the Internet.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Burada daha önce paylaşıldımı bilmiyorum. Ancak paylaşma gereği duydum. Resmi sayfasından alıntılayarak aşağıda paylaşıyorum.

Bilgeiş Projesi Nedir?

Bilgeiş Projesi, Türkiye’de işçi ve işverenlerin uyum yeteneklerinin geliştirilmesine katkı sağlanması, teknolojiye uyumu geliştirilmiş bir işgücü piyasası oluşturulmasının desteklenmesi, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımın ve etkinliğinin artırılması, işçi ve işveren düzeyinde kapasite geliştirilmesi doğrultusunda uygulanmaktadır. Bu çerçevede, Ankara, İstanbul, Eskişehir, İzmir ve Gaziantep olarak belirlenen 5 pilot ilde üniversiteler, ticaret ve sanayi odaları, sürekli eğitim merkezleri, organize sanayi bölgeleri gibi paydaşlarla işbirliği protokolleri imzalanması, pilot illerde yaşayan işçi ve işverenlerin eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, işletmelerin ihtiyacına yönelik 100 çevrim içi ders oluşturulmasına yönelik faaliyetler yürütülmesi planlanmıştır.

– Projenin temel amacı işçi ve işverenlerin yeni teknolojilere uyum yeteneklerinin artırılmasıdır.
– Bu kapsamda işçi ve işverenler için çevrim içi derslerden ücretsiz faydalanabilecekleri bir çevrimiçi bir platform oluşturmak amaçlanmaktadır. (grafik tasarımı, web sitesi geliştirme, yazılım geliştirme, dijital fotoğrafçılık vs. gibi başlıkları içeren en az 100 ders)
– Çevrimiçi kurslarla KOBİ işveren ve çalışanlarının mesleki yetkinliklerini arttırmak amaçlanmaktadır.
– Projeyi yaygınlaştırmak amacıyla konferanslar, toplantılar, seminerler ve atölye çalışmaları düzenlenecektir.
– Projeyi sürdürülebilir hale getirmek için portalin ve çevrimiçi dersleri paydaşlardan alınacak geri bildirimler doğrultusunda sürekli olarak güncellenecektir.
– KOBİ’lere ulaşma konusunda desteklerini almak amacıyla seçilen paydaşlarla protokoller imzalanacaktır. Bu protokoller yardımıyla, paydaşlar ile sürdürülebilir kurulacaktır.
– İşveren ve işçiler yönetsel ve mesleki kapasitelerini artırmak için bu eğitimlere katılmaya teşvik edileceklerdir.

https://bilgeis.net

#ODTU #Bilgeiş #Bilişim

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mount & Blade Banner Lord’un yeni bir trailer’i yayınlanmış.

http://www.pcgamer.com/mount-blade-2-bannerlord-trailer-reveals-five-on-five-captain-mode-combat/

#MountAndBlade2Bannerlord #MountAndBlade

Mount & Blade 2: Bannerlord trailer reveals five-on-five 'Captain Mode' combat

The new mode enables 'large scale' combat for up to ten players.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dolu felaketine bu seneden bir örnek daha. Colorado ‘da meydana gelen dolu fırtınasının videosu. Tam bir felaket. Video’nun sonunda aracı gösteriyor.

https://youtu.be/zh7Kx2bcVqM

#Felaket #Disaster #Dolu #DoluHasarı

May 8, 2017 Wheat Ridge, Colorado Hail Storm (Dash Cam)

Driving home from work on I-70W, ran into a little weather... Please excuse the incorrect date/time on the footage (based on the GPS, the clip starts at ~3:1...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Film: Hardcore Henry

Bu filme daha yeni rastladım. İlgimi çekti. Daha önce izleyenlerin yorumlarını merak ediyorum. Bence gayet başarılı olmuş.

Film Hakkında (Youtube açıklaması) : Ilya Naishuller’ın yapımcı, oyuncu ve yönetmen olarak adeta tek başına hayat verdiği Hardcore, sinemada daha önce bu seviyede hiç denenmemiş bir yaklaşımla filmin tüm perspektifini aksiyon kameraları ile filmin ana karakterinin gözünden perdeye yansıtıyor. 40. Toronto Film Festivali kapsamında da gösterilen filmle adeta bir FPS(first person shooter:birinci şahıs nişancı/olayların birinci tekil şahsın gözünden gözükmesi) oyununun içine dahil oluyoruz. Bol aksiyon içermesinin yanında bilim kurgu türünden de izler taşıyacak olan filmde öldükten sonra bir cyborg olarak hayata döndürülen Henry’nin hikayesi anlatılacak. Olayları onun gözünden izleyeceğimiz karakterin karısı kaçırılır. İngiltere vatandaşı olan Henry, hiç bilmediği bir şehir olan Moskova’da, telekinetik güçlere sahip bir psikopatın kaçırdığı karısını kurtarmaya çalışır. Burada Jimmy dışında herkes, Henry’nin ölmesini istemektedir.

https://youtu.be/otlQVor7d3I

#Film #Movie #HardcoreHenry

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ETS2 yeni DLC’sini satışa sundu. Bilginize.

http://blog.scssoft.com/2017/05/ets2-heavy-cargo-dlc-is-here.html

#ETS2 #EuroTruckSimulator2 #DLC #HeavyCargoPackDLC

ETS2: Heavy Cargo Pack DLC is here!

SCS Software's official blog - information, screens & movies from our truck simulator games. Euro Truck Simulator 2 news right from the authors.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 20

Türkiye Haritası’nın ETS2’ye eklenmesi ile ilgili bir kampanya başlatmışlar. Destek vermek isteyenler bağlantıyı takip etsin.

https://www.change.org/p/truckersmp-türkiye-haritası-nın-oyuna-dlc-gelmesini-isteyenler

#ETS2 #Oyun #Game #GameMap #EuroTruckSimulator2

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11
 • Player 1 @player-1

  Edirne, İstanbul ekleseler yeter.

 • supernova @supernova

  Eklerler merak etmeyin. Adamlar oyun satışından çok moddan para kazanıyor. Next gen bir oyun çıkarsalar başla bir şey istemiyorum bunlardan.

 • Emre @emre64

  Bu haritanın çok fazla eksiği var bu haliyle girmesi mümkün değil. Düzeltilmesi de mantıklı değil, yeni harita hazırlamaları lazım.

 • Hasan Alp İNAN @hainan

  Muhtemelen yeni harita içindir bu kampanya. Mevcut haritanın aktarılacağını düşünmüyorum. Türk oyuncu sayısı çok fazla. Oynayan kalitesi tartışılır. (Mutide görüyoruz durumu.) Firmanın aklının bir köşesinde kalsın bence. Türkiye nasıl bağlanır diye merak etmeye gerek yok. Karayolu harici deniz yoluyla da Türkiye haritasını bağlayabilirler. İtalya’dan bir kaç noktadan feribot ile ulaşım var. Yaparlarsa görürüz artık. Ayrıca haritayı hemen beklememek gerek. ATS Amerika haritasına ağırlık verdiler. Oyuncular mevcut haritayı yedi yuttu. Acilen oraya harita lazım.

Arkadaşlar bir konuda fikrinize ihtiyacım var. Dün Logitech G29 + Vites kolu satın aldım. Ancak mağazada oldukça açık görülen montaj kısmı kullandığım masanın altındaki demir sebebiye dar geldi ve montajnı yapamadım. Bende vites kolunu sehpa gibi bir şeye monte edeyim diye düşündüm. Bu konuda daha önce sorun yaşayıp çözenler varsa fikir verirse memnun olurum. Sehpa üzerine monte eden var mı? Başka çözüm önerilerine de açığım tabi 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 10 son güncellemesi ile 500GB diskim 4TB’ın üzerine çıkmış. 4TB’da atık dosyam varmış. Windows öyle diyor. Bu nasıl bir hatadır arkadaş 😀

#Windows #Windows10 #WindowsBug

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7