Söyle bir sorunla karşı karşıyayım. Yeni bir güç kaynağı aldım xpg reactor 650. Elimdeki vs600'ı çıkardım ve xpg olanı bağladım. Calistirdigimda ekrana görüntü gelmedi. Fanlar ve anakartın rgb ışıkları çalışıyor. Sonra dedim herhalde psu'da sıkıntı var eskisini bağladım. Yine görüntü yok. Sizce ne yapılabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sihirli Annem Remake'i izlemek için Exxen almayı düşüyorsanız, şimdilik gerek yok. TV8'de şu an var 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Son bir hafta içerisinde aldığım en iyi karar Twitter'ı kapatmak oldu. Her sabah uyandığımda saçma salak şeyleri görünce kafayı yiyordum. Kafa dinlemek istiyorsanız, twit işinden uzaklaşın mutlaka.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Herkese merhaba, video oyunları ve siyaset hakkında ufak bir anket oluşturdum.Anket Yüksek Lisans dersimdeki bir ödevde kullanılacak. Eğer vakit ayırıp cevaplarsanız sevinirim.

Türkçe: https://tr.surveymonkey.com/r/6MV85S2
İngilizce: https://tr.surveymonkey.com/r/6STCHZ6

Anketi istediğiniz dilde doldurabilirsiniz. Şimdiden katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum.

Video oyunları ve siyaset

Take this survey powered by surveymonkey.com. Create your own surveys for free.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • reducto @protego

  Bence biraz daha detaylandırılması gerek anketin. Oyunlarda siyasi mesajlar olabilir hatta olmalı da ama oyunları yönetimler propaganda için kullanmamalı. O oyunu yapan firma siyasi mesajlar koyabilir mesela bunda bir sorun yok. Ki çok örneğini gördük. Ama devletlerin oyunları bunun için kullanmasını istemem. "Sizce video oyunları siyasi mesajlar içermeli mi?" sorusu mesela hangi anlamda soruldu? Oyun firmasının oyuna politik bir iki ufak mesaj gönderme yerleştirmesi mi yoksa devletin etkisiyle oyunun propaganda aracına dönüştürülmesi mi?

  • eballack @eballack

   Evet çok güzel bir noktaya değindiniz aslında. İlerleyen zamanda tekrar daha detaylı bir anket hazırlayacağım. Bunları sorarken nasıl formüle edebileceğimi bulmam gerekiyor öncelikle. Danışman hocamla konuşacağım bu durumu. Geri dönüşün için çok teşekkürler.

  • huseyin/azuren @hegemen

   "hatta olmalı da" niye olmalı ?
   Bence oyun bu ,siyaset amacı güdülmüş bir şey değil.Zaten insanlardan oynasın diye parası alınıyor.Bunlar insanlar eğlensin diye yapılmıyor.Ticari kaygısı ve bir de siyaset girmesin işin içine.

  • reducto @protego

   @hegemen Propaganda amaçlı değil, firmaların kendi yerleştirdiği mesajlar. Siyaset amacı güdülsün demedim. İkisi çok farklı şeyler. Bu mesajlar her yerde var, filmlerden dizilere kitaplara kadar. Birçok oyunda da bugüne kadar gördük. Siyasi mesaj/gönderme dediğimiz şey hayata dair şeylerdir esasında. Kalkıp parti reklamı yapılsın demiyor kimse. Örneğin GTA V'teki siyasi mesajları çıkarsan oyundan geriye bişey kalmaz. Oyunun neredeyse kendisi siyasi mesaj. Oyunları siyasi amaçla güdülenmesini ben de istemiyorum bunu yukarıda yazdım. Ancak birilerinden korkmak yerine vermek istediği mesajı da vermeli, GTA gibi.

  • huseyin/azuren @hegemen

   @protego GTA oynamadığım için bilmiyorum açıkçası.O yüzden fazla yorum yapamıyorum.Siyasi mesaj dan anladığımı da yukarıda yazdım.Oyunlarda mesajlar olmalı evet.Oynarken eğlendirip geliştirmek de olmalı.Ve bence farklı bir bakış açısı kazandırmak bütün oyunlarda olmalı.

Netflix'te yeni çıkan the midnight sky'ı izledim. İşin açığı vakit kaybı, değerlendirme bile yapamazsın yani. LP gibi izlerken sürekli hadi bir şeyler olsun dedim ama olmadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ne zaman yüzümüz gülecek bizim...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2 sene kadar önce Steam'den kaldırılan #Devotion, 18 Aralık'ta GOG'ta yayınlanacak. Güzel haber ama indirime girmeden almak çok zor gibi.

https://twitter.com/redcandlegames/status/1339148313032060929?s=20

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Biliyorum #Cyberpunk2077 hakkında çok fazla paylaşım yapıldı ancak oyundaki NPC'lerin nasıl olduğunu gösteren bir paylaşım yapmak istedim. 2012 yılında çıkan oyunlardaki yapay zekanın bundan çok daha fazla gelişmiş olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca araba lastiklerini patlatamıyorsunuz 😀

https://www.youtube.com/watch?v=XSUpJiwiVcM

Cyberpunk NPCs at another level

Sorry about the quality game runs like crap.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Ekran kartları az olduğundan fiyatları her yerde uçmuş durumda. Normalde 400 Euro olması gerekn kart 589 Euro. Bizde de en ucuz 3060ti 5000'e anca bulunuyor. Zaten bu artan dolar kuruyla gelecekte orta seviye ekran kartı almak bile hayal olacak. Hatta oldu.

https://www.alternate.de/GIGABYTE/GeForce-RTX-3060-Ti-GAMING-OC-8G-Grafikkarte/html/product/1694048?event=search

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Cyberpunk2077 oynamak için güncel bir ekran kartı şart. Rx570 4gb ve R5 2600 ile oynuyorum ve low-medium karışık ayarlarda ancak 30 küsür fps alabiliyorum. Bazen 30'un altına da düşüyor. Pek tadı yok işin açığı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8