Arkadaşlar Red Dead Redemption 2'yi yıllar önce oynamıştım ps4'de şimdi indirimde pc'ye aldım, Türkçe var mı, çalışıyor mu Türkçe çeviriler yoksa abi bulaşma mı diyorsunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bayram ziyaretinde efsaneye denk geldim 🤣

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Kaçmaz fırsat 🤣

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Pili unutmuşum ve akmış. Şimdi çalışmıyor. Oksitlenmiş yeri neyle temizleyebilirim arkadaşlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#windows11 arkadaşlar, windowsta ikinci masa üstünde ve sonrasında aşağıdaki görev çubuğunu gizleme seçeneği var mı? Sadece ilk masa üstünde çıkması sonrasında olmaması gibi. MAc'de bu şekilde çalışıyor da..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#lenova #ideapad #laptop

Geçen yıl uygun fiyata aldığım Xbox Series X’i güzel bir fiyata sattım. Yaz geliyordu, taşınabilir bir oyun cihazı aramaya başladım. Bütçemin de üstüne çıkma şansım pek yoktu. Açıkçası 16 bin civarı bir şeyi gözüme kestirmiştim. 3060’lı olanlara bakıyordum. Sağda solda indirim kovalıyordum.

Acer Nitro çok güzel görünmesine rağmen oyun laptopu olarak duruyordu ama fiyatı çok iyiydi. (şimdi değil o ayrı) Acer Nitro AN515-57 Intel Core i5 11400H 3060 işlemci. Yanında kurs veriyorlardı, onu da okutursam ve maxipuan kampanyasıyla 16’ya geliyordu. İyi fiyat, güzel cihaz aldım. Ürün geldi, ince, görece olarak hafif, güzel bir cihaz. Hemen kurulum yaptım oyunları falan yükledim. Sessiz çalışıyor, yük altında bile sorun çıkartmıyordu ama 60 kareyi gerçekten birçok yerde sıkıntıyla yakaladı. Cihazda tek 16’lık ram koymuş olmaları ciddi sıkıntı yarattığını fark ettim. Sonra ses meselesi çıktı, ciddi anlamda ses az çıkıyordu. Ne yaparsam yapayım sesi yükseltemedim. Ama cihazı almıştım bir kere. Olumlu yanı, power bağlantısı arkadaydı. Ama pili resmen akıyordu, intel yüzünden mi ne yüzünden bulamadım. Kardeşim cihazı çok beğendi, o da yaz için birkaç parça bir şeyi satmıştı, benden almayı teklif edince ben hemen atladım yenisine bakmak için.

Omen’den girdim, MSİ’dan çıktım , Monster’e göz kırptım Asus’un lapoplarına ağzımın suyunu akıttım! (Asus Rog Strix G15 5.Nesil Ryzen 9 5900HX 3070) Ama ya fiyatlar yükseliyordu ya da ucuz olanlarda işlemci eski oluyordu. Sonunda Lenova’nın bir modelini gözüme kestirdim. Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6 Ryzen 7 5800H modeli. 8x8 ram vardı üstünde benim için önemliydi. Ankara’da ve internette en uygun fiyat itopya’da vardı, neyse önce gittik kullanamadık cihazı sonra MM’da gördük, güzel görünüyordu, her yerini elledik, MM’a itopya fiyatını gösterdik o fiyata veremeyeceklerini söylediler.

Kardeş sabah erkenden İtopya’ya gitti, PC’lerde indirim varmış sanırım AMD olanlarda, sıra falan vardı, bekledi etti bana aldı getirdi cihazı. Maceramız böyle oldu, şimdi oyunları kuruyorum, bakalım nasıl bir şeyle karşılaşacağım ama ilk izlenimim razen 7 5800h çok sakin, sessiz ve az güç tüketen bir işlemci. İncelemenin devamı gelecek bu hafta 😊

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13

#itopya Dün bir oyun laptopu almak için kardeşimle vatan'a sonra monster'a en son da itopyaya uğradık. Vatan bildiğiniz kazık. İnternette satılandan 3000 fazla veriyorlar. İndirim falan diyorsunuz adamlar boş bakıyorlar. Gösteriyoruz ne kadara satıldığını kulp uydurmaya çalışıyorlar. Ürün teşhir var mı, o da yok, ürün kutuda duruyor. Tam bir fiyasko.

Monster güzel, ferah ama ürün yok. 17.3 olanlar var, ağırlar. 3060'lı baktığımız için o paralara çıkılması saçma olur diye çıkıyoruz.

İtopya'ya gidiyoruz , yeni açılmış Ankara'ya, biraz uzak ve arka sokakta. Mekan ferah ve pc kasası kokusu sıkılmış her yere 😀 Fiyat yok, barkod var, elimizde telefon barkod okutuyoruz, bir saçma geliyor. Sonra laptop katına çıkıyoruz 6 laptop var, başka bişi yok. Olanlar da daha büyük rezillik var. Kilitli. touchpad çalışmıyor, internete bağlı değiller. Adamlara soruyoruz kitli diyorlar. Ya arkadaş ne yapacağız burada , touchpad rahat mı, klavye rahat mı bakacağız ama yok. Adam geliyor "kitli" diyor aç diyoruz, ne yapacaksınız der gibi bakıyor.

Açıkçası saçma sapan Vatan'da bile laptoplar internete bağlı ve kullanıma açık. İtopya'da kimse yok, sanki lol oynayacağız açıp! Yani yanımıza birini çağırmadan laptop bakamıyoruz!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Orcun @orcun

    Ben geçen monster'ın mekana gittim. Benim t5'e kılıf alacaktım niyetim oydu derken onu aldım birde gamepad bakmaya yani meraktan vs.ya adamlar teşhirde koymuş önümde kocaman pc var diyorki deneyin istediğiniz gibi deneyin. Oturuyorsun adam senin başında seni darlamıyor otur öyle 1 saat oyna yani karışan yok eden yok. Her notebook açık önünde duruyor kurcala istediğini yap vs. kılıfın bile teşhiri vardı ya ona bile kurcalaya kurcalaya baktım. Birde esnaf gibiler diyorsun internette daha ucuz niye pahallı falan sana internetteki fiyattan bile veriyorlar. Ben biraz çıkıntılık yaptım 750 liraydı 2 gamepad dedim ki tanesini verseniz yarı fiyatına olmaz mı vs gitti geldi konuşuldu anaa verebiliriz dediler tak diye aldım. Hiç gamepad olayı da pek aklımda yoktu çünkü kötü yorumları vardı malzemesi hakkında vs ama ya adamların tavrı müşteriye bakışı vs önemli, benim gibi adama bile sattılar. 😀

Windows laptopu çatığımızda önce görüntü geliyor sonra yön tuşlarıyla yukarı itip şifreyi giriyoruz ya, kapağı kaldırdığımızda şifre ekranı çıkması ayarı var mı acaba? #windows11

BeğenFavori PaylaşYorum yap