Arkadaşlar eşim birinde görmüş karaoke makinesi. Kablosuz mikrofonu var. Arkadaşının cihazı eski model. Kullanan var mı acaba. Kablosuz mikrofon olması lazım. Bütçe 400.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2016 yılında aldığım, MacBook Pro'mu dün sattım. i5'li modeldi, ekran kartı radeon 450 , şu meşhur kelebek klavyesi sorunlu, bazı harfleri takılan modeldi. 2019 yazında klavye bende tutukluk yaptı. Garantisi bitmişti ama apple ürünün alt kapak ve işlemci bloğu dışında bana yeniledi ve gönderdi. Pil'de dahil buna. Gel zaman git zaman cihaz sorunsuz çalışan touchbar'lı modeldi ama gözüm m1 olandaydı. Dün itirbariyle 9500 tl'ye sattım cihazı. m1'li MacBook ikinci elde birinden buldum, üzerine ekleyerek m1'li 8 256 olandan aldım. Yine touchbarlı olan bir pro..

Bunca yıldır kullandığım yeni m1'i bilmiyordum. Yeni klavyeyi ve üzerinde fiziksel olarak duran esc olandan kullanmamıştım.

M1 gerçekten çok hızlıymış, akıcı, seri, ısınmayan, sesi çıkmayan ama çok güçlü ve pili bitmeyen bir güç sağlamış Mac'lere. Neredeyse uzun yıllar Mac kullanan ve intel mac'li kullanan biri olarak M1 muhteşem bir işlemci olmuş.

Pili bitmiyor cihazın, bir sürü sekme, uygulama açık bana mısın demiyor. Bu böyleyse yeni çıkan m1' pro ve Max'leri düşünemiyorum. önceki Mac'im dizimde ısınıyor, film açınca fanları çalıştırıyordu bunda hiçbir şey yok.

Bu arada "klavye" gerçekten çok iyi olmuş. Eski Mac'imde sanki tahta üstüne vuruyor gibiydim parmaklarımı ama bunda hissi, yazma akıcılığı ve tepkisi çok iyi olmuş.

Böyle bir izlenim paylaşmak istedim.

#macbookpro #AppleM1

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11

Arkadaşlar vidalar bu deliklere küçük kalıyor. Bu parça üstüne taktığım için vidayı büyütme şansım yok. Acaba bu delikleri dolduracak bir sıvı var mı. Sonra katılaşacak falan ya da önerisi olan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

#amazon #amazonprime bu gün Amazon’dan bir kutu geldi. Bende soya sütü almıştım ve bebek bezi. Kutuyu açtım ama içinde Bingo siyahlar için beş tane üç litre deterjan. El Kremi. (Büyük bir kutu) Hacı Şakir 20 kalıp sabun. Kosla sıvı vardı. Şok oldum. Kutu üstünde adım yazıyordu. Aradım Amazon’u durumu kontrol ettiler. Benim kargom daha dağıtıma bile çıkmamıştı. Bu gelen kimin dedim. Araştırdılar buldular. Dedim ki ne yapalım, nasıl geri alırsınız. Gerek yok sizde kalsın dedi. Anlamadım dedim. Nasıl ya. Özür dileriz hata için, sizin olsun hepsi dedi iadeye gerek yok. Hala olayın şaşkınlığı içindeyim. Amazon prime geldiği günden beri kullanıyorum. Helal olsun. N11 den alsaydım beler yaşardım acaba.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17
 • onimarsynn @onimarsynn

  Bana tişört yerine baya devasa boyutlarda makita taşlama tezgahı göndermişlerdi, gelin alın diye arıyorum sizde kalsın diyorlar. Kocaman tezgah, benim evdeki yemek masası boyutlarındaydı, adamların malını zorla adamlara geri verdim. O zaman baya güzel bir çek tanımlamışlardı hesaba. He belki satsam daha çok para kazanırdım ama uğraşılacak gibi bir şey değildi, aşırı büyük ve ağır bir şeydi.

 • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

  Bende de geçenlerde iadede zorluk çıkaran satıcı için 110 TL'yi ceplerinden verdiler. Sonra satıcıdan aldılar mı bilmiyorum.

 • ahmet @ahmet0

  Bende type c kablo almıştım baktım çok kalın gerek yok, iade ettirmediler

 • Yunus Emre Arslan @yunusemre

  Aslına bakıldığı zaman paraları kurdan dolayı çok değerli 300 lira bile olsa gram koymaz ama bir müşteri kazandılar ister istemez bunu okuyanda sizde şirkete karşı bir sempati kazandınız. Herkese 300 liralık çek veriyoruz diye kampanya yapsalar bu marka bağlılığını sağlayamazlar ama yeri geldiğinde 30 liralık kabloya gerek yok sizde kalsın demeleri müşteri için marka samimiyeti ve bağlılığı olmuş oluyor. Bizdeki şirketlerin kullanıcı deneyimi vs. hakkında bildikleri gram şey olmadıkları için Amazon'un 300 liralık malı geri almaması onlar için aptallık ve para kaybı olurdu. En büyük alışveriş sitelerimiz bile klasik esnaf kafasında maalesef

#Amazon

Arkadaşlar Amazon Amerika'dan bir ürün almıştım. uzun süre gelmeyince ürünü amazon otomatik iptal etti, paramı iade etti. İki hafta önce oldu bu, 1.5 aydan fazla beklemiştim bu gün ürünler geldi
ne yapmam lazım? Bir türlü nereye mesaj atacağımı da bulamadım kayboldum resmen.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

Uzun yıllardır yazı çizi işiyle uğraştığımı az buçuk bilen biliyordur zaten. Yıllar önce yazdığım romanımı yayına hazırladım sonunda.. Buradan dostlarla paylaşmak istedim.

https://www.kitapyurdu.com/kitap/bir-kucuk-zevk/569715.html

Bir Küçük Zevk

Bir Küçük Zevk - KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) - Vural Balıkçı - Leyla bütün bir hayatı boyunca her şeyi kuşlarayem verir gibi ya
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam arkadaşlar, bu maske, telefon sterilize eden makinelerden kullanan var mı acaba? 400 tl bütçem var, önereceğiniz model var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#fotoğrafçılık öyle denk geldi bir an. #Iphone12ProMax ile çektim. Snapseed ile bir kaç düzenleme yaptım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Arkadaşlar #spotify hesabımı yıllar önce facebook ile açtım. Bu gün artık facebook işine Son vermeye karar verdim ama Spotify hesabım aile hesabı, kaldırınca herkesten gidecek, ne yapabilirim. Şifre Değiştirme olamaz mı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5