Bir vegan olarak Soya sütü bizim için çok önemli ama fiyatı malum çok pahalı. Bende çinden Soya sütü makinesi aldım. N11 üzerinden aldım. 15 günde geldi. Biraz pahalı evet ama gerçekten ihtiyacım vardı. Hemen video çektim yükledim. Henüz bu cihazı deneyen kullanıp video çekeni görmedim. Acemilik var, AFFOLA. SORUSU OLAN böyle bir şey arayana umarım faydalı olur.

https://youtu.be/UbF33tn2rb8

Xiaomi Youpin Soya Sütü Yapma Makinesi

Youpin Soya Sütü Yapma Makinesi ile Soya sütü yapımı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 14
 • 486 DX2 66 @haruns

  Tadı nasıl?
  Bir de soya kolay bulmuyor mu?

 • Zrrck @zrrckkk

  Pirinc demissiniz ama badem de yapabiliyor mu? Posasini nereye atıyor peki.

  • vural balıkçı @vuralbalikci

   Pirinç yaptım, çok güzel, süte en yakın olan o. Badem başka bir şey, onda pos miktarı var. Soya da bir posa görmedim, dibinde birazcık bişi kalıyor o kadar. Onu bardağa koymuyorum o kadar.

  • Zrrck @zrrckkk

   @vuralbalikci smoothie makinesinde badem yqpmaya calistim defalarca ama lezzet acisindan basarili olmadi hic. Posasiydi suzmesiydi mesakarli oluyordu. Bu alet halletseydi iyi olurdu.

  • vural balıkçı @vuralbalikci

   @zrrckkk Badem sütü zor, ben geceden ısladığım bademleri sabah kabuklarını soyup blendıra atıyorum, sonra da ince süzgeçle süzüyorum, biraz pütürlü oluyor ama posa ile uğraşılmıyor. Makine olarak da hurom gi chef kullanıyorum, onda çok kolay posa ile uğraşmadan badem sütü yapıyorum ama yine de hem çiğ badem pahalı hem de ne olursa olsun oldukça dediğiniz gibi meşakatli.

 • Yetkin @tozyet

  Soya sütü sizin için neden önemli, normalde hazır soya sütünün fiyatı nedir? Bu aletin fiyatı nedir? Cevaplarsanız sevinirim.

  • vural balıkçı @vuralbalikci

   Bir litresi 25 tl hazır soya sütünün. Vegan olduğum için süt ihtiyacımı bununla karşılıyorum. Kalsiyum olsun, öteki vitaminler olsun hepsi soya da var. Ayrıca kahve ile güzel gidiyor 😀 Fiyatı 700 tl, ben aldığımda şimdi 770 mi ne olmuş. Yurt dışından geldi, pahalı bir şekilde geldi ama ayarca bekleyip, gümrük yolu gözleyecek zamanım yok. Küçük çocuğum var o da vegan, ona da gerekiyor.

 • Orcun @orcun

  Valla güzel bir ürünmüş. Ekstra olarak bu veganlık zor değil mi ? hani bir tercih sonuçta ama zor olmuyor mu ? bende bir ara vejetaryen olmayı düşündüm hatta ciddi ciddi uyguladım. Zaten sebze ağırlıklı besleniyorum ama insanın canı arada sucuk vs çekiyor. Bir kurufasulye yapıyorsun azcık sucuk varsa pastırma çok güzel oluyor. Makarna yapıyorsun mesela kıymalı sos üstüne biraz kaşar falan, vegan işini düşününce çok daha zor geliyor sizde hayvansal gıdalarda yok malum sadece sebze değil mi ? hani bilmiyorum ekstra saygı duyuyorum böyle insanlara ama merakta ediyorum. 🙁

  • vural balıkçı @vuralbalikci

   Veganlık zor değil, bütün zeytinyağlı mutfağı vegandır. O yüzden sıkıntı yok. Ben hem "etik" olarak hem de "bu hayvanlardan üretilen" ürünlerin artık zararlı olduğunu düşünerek üç yıl önce vegan oldum. Ondan önce de bir beş yıl vegeteryanlık var. Alıştıra alıştıra oldu. Makarnayı bezelye proteini ile yerseniz aynı kıymalı makarna oluyor 🙂 kaşar olarak vegan kaşar, mozeralla falan var ama gerek yok, bir yerden sonra alışıyorsunuz 🙂

  • Orcun @orcun

   @vuralbalikci Bana açıkçası çok zor geldi. Tabi ki bizim taraf full giritli mesela egeliyiz zaten zeytinyağlı yemekler tabi ki efsane derecede ancak dediğim gibi zor. Mesela kıymalı dolma yerine kıymasız yapacaksın ya da kıymanın yerine alternatif başka bir gıda koyman gerekecek. Peynir mesela denemedim ama izmir tulumunun yerini vegan izmir tulumu tutar mı ? mesela kuzu etli sebze yemeği onun da yeri ayrı, yerine hep başka birşey koyuluyor, geçen gördüm köfte hamburger vs hep vegan yapmış adam öyle satıyor. E şimdi bu seferde şu oluyor. Vejetaryen yada vegan olduğunda da bu sefer hep et benzeri sütle yapılan şeylerin yerine vegan'ı koyuyorsun ama o da bir sektör ? yumurta mesela haşlanmış içi sulu olacak ekmeği az banıp yiyecen onun yerine de ne koyabilirsin ? veya tavada yapıyorsun mis gibi göz yumurta zeytinyağı ile vs. onun yerine de birşey koyamıyorsun. Elbette vegan egg işte bilmemne sütlü peyniri var ama bu seferde ne oluyor gene o sektöre bağlı kalıyorsun. Bunları düşününce de diyorum ki kendime ya ondan kaçtık ee bu da onun laciverti oluyor. Ama vejetaryen işine daha yatkınım. Onda çünkü hayvansal gıdalarda bir sınırlama yok sadece hayvanın etinden faydalanmıyordun.

  • vural balıkçı @vuralbalikci

   @orcun siz "bu" güne kadar beğendiğiniz lezzetler yüzünden vazgeçemiyorsunuz, çoğu insan öyle. Benim de canım en başlarda sucuk çekiyordu artık hiç aramıyorum. Ayrıca normal ürünlerin vegan karşılığı var ama saçma derecede pahalı ve gerçekleriyle alakasız 🙂 Ben onlara hiç bulaşmıyor, bakliyat ve yeşillik ile yaşıyorum. Vejeteryanlık sizin için bir başlangıç olur, en azından bu kadar kalitesiz etleri yemezsiniz, sağlığınıza katkısı olur.

  • Orcun @orcun

   @vuralbalikci Öyle, damak tadına yemeğe baya düşkünüz. Ben deniz mahsüllerini de seviyorum. Yengeç ahtapot balık kalamar vs. vs. hani hergün yemiyoruz tabi ki ama ayda yılda bir yani yanına aslan sütü vs de olunca insan dayanamıyor. Sucuğu ben kendim yapıyorum, kasap zaten tanıdık mesela hala geçen sene yaptığım sucuklar duruyor. Hani birde tamam insan vegan olabilir kendi tercihi ama sektör çok insafsız. Yalandan vegan sucuğu yok vegan sosis salamı yok işte vegan eti vs pazarlanıyor marketlerde satılıyor. Tabi ki bir sektör ama e bu da kötü birşey. Hani yemeği ben doymak için değilde zevk için yiyorum daha çok. Yada öyle yapmaya gayret ediyorum. Vejetaryen bana şuan için daha yakın mesela onu da bir ara başlamayı düşünüyorum.

Bu ürün Türkiye de yok mu arkadaşlar.

#Aliexpress TRY 19.51 22%OFF | Evrensel telefon montaj braketi Gamepad denetleyici klip için Xbox One standı tutucu ile kablosuz denetleyici braketi
https://a.aliexpress.com/_dSS9ew7

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sonunda mekanik klavyenin takır tukur sesinden kurtuldum, hangi akla hizmet o akıma kapıldım bilmiyorum, eskiye döndüm 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 15

Cumartesi yer içer dağıtırım arkadaş kimse karışamaz 😁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar adaptöre takacağım ucu typc öteki ucu hem typc hem de lightning olacak bir kablo arıyorum. Mac adaptörüyle her iki cihazı da şarj etmek istiyorum. Kullanan, önerecek var mı? Mac'in adaptörü 30w.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İkea'dan böyle ekmek olurdu zaten. Kutuya fırın dahil 😛

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 18

Herkes Muhteşem Cuma'da bilgisayar parçası, teknolojik ürün alır, ben taze badem aldım ve yaşlandığımı anladım..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 14