32" , curved, G-Sync desteği olan oyun ve Internet kullanımı amaçlı eve alınacak monitor alternatifi hakkında önerisi olan var mıdır? Asus PG279Q'dan geçmek için araştırıyorum.

#Monitor #G-Sync #alisveris #Tavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Microsoft "Xbox Bounty Program" ını 30 Ocak 2020'de duyurmuş.

Xbox sistem ve servislerinde bulunup rapor edilecek güvenlik açıkları için 1.000 USD ile 20.000 USD arasında değişen ödüller verilen programın detaylarını da yayınlamışlar. Program XBOX servisleri ile birlikte Microsoft oyun stüdyolarını da içeriyor.

Programın detayları ve tespit edilecek bir açığın rapor edilme yöntemiyle ilgili detaylar Microsoft'un web sitesinde yayınlanmış durumda.

https://www.microsoft.com/en-us/msrc/bounty-xbox

#Microsoft #XBOX #CyberSecurity #SiberGüvenlik #BountyProgram #HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Siber Güvenlik ile ilgilenip şirketlerin 2019 yılı için yayınladıkları istatistik, analiz ve sonraki yıllara yönelik tahminleri takip edenler için 300'den fazla yayını birleştirip tek bir rapor haline getirmişler. Sektör ve konuya ilgi duyanlar için faydalı bir kaynak olmuş.

Bağlantıya tıklamadan önce içeriği görmek isteyenler için içindekiler kısmının ekran görüntüsünü de ekledim.

https://www.comparitech.com/vpn/cybersecurity-cyber-crime-statistics-facts-trends/

#CyberSecurity #SiberGüvenlik #İstatistik #HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Coronavirus korkusundan her önüne çıkan web sitesi ve dökümanı okumak isteyenleri kolay hedef olarak düşünerek malware yaymak için bu konuya dadanmışlar. IBM X-Force bu konuda kısa bir açıklama yapmış.

Hem ev halkını hem de bu işle ilgili çalışanların şirketlerindeki farkındalık seviyesini arttıracak bir uyarı ile şirket çalışanlarını bilgilendirmekte fayda var.

https://www.securitymagazine.com/articles/91646-coronavirus-campaigns-spreading-malware

#CyberSecurity #SiberGüvenlik #HaftalıkGündemeMalzeme #CoronaVirus #Malware

Coronavirus Campaigns Spreading Malware

A new report by IBM X-Force Exchange found that cybercriminals are taking advantage of the coronavirus outbreak, and using it to spread malware.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Pablo Vader @definitive

   IBM'in yıllar önce satın aldığı siber güvenlik şirketi ISS'den bünyesine kattığı siber tehdit istihbaratı oluşturma ve paylaşım servisi. Global olarak siber güvenlik tehditlerini araştırıp analiz ediyor, karşı aksiyonlar almak için tedbirler öneriyor, bu bilgileri ücretli ve/veya ücretsiz şekilde üçüncü partilerle paylaşıyor. Saygın siber güvenlik şirketlerinin hemen hepsi bu iş için zaman, para ..vb kaynak harcıyorlar. Örnek bazı hizmetler :

   IBM X-Force
   McAfee GTI
   Forcepoint Threatseeker
   FireEye i-Sight
   Check Point ThreatCloud
   PaloAlto AutoFocus
   Cisco Threat Response
   ..vb

   Bunlar hemen aklıma gelenler ama daha onlarca global servis mevcut.

E-Devlet'te mobil/uydu/sabit .vb işletmecilerden borç ve alacak sorgulama hizmeti varmış. Sorgulama yaptığımda Turkcell ve Turk Telekom'dan toplam 52 TL alacaklı olduğumu gördüm. Alacak talep sayfasına da otomatik giriş yapıyor ve IBAN verip paranızı talep edebiliyorsunuz. 15 gün içerisinde IBAN verilen hesaba yatırılacaktır cevabı aldım başvurularım sonucunda. Havadan para geldi gibi oldu. 🙂

https://www.turkiye.gov.tr/btk-mobil-sabit-internet-kablo-tv-uydu-isletmecilerinden-borc-ve-alacak-sorgulama

#Turkcell #TurkTelekom #Vodafone

#HaftalıkGündemeMalzeme

Mobil/Sabit/İnternet/Kablo Tv/Uydu İşletmecilerinden Borç/Alacak Sorgulama...

Bu hizmet ile, abone sayısı 200.000'in üzerinde olan telekomünikasyon işletmecilerine ait varsa abonelik, borç ve alacak bilgileriniz gösterilmektedir.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

#Hack gibi konuları merak eden yada ilgi duyanlar için güzel bir oyun önermek istiyorum.

https://store.steampowered.com/app/544390/NITE_Team_4__Military_Hacking_Division/

Şu anda %50 indirimle 28.50 TL fiyatla satılıyor. Eğer beğenirseniz bu parayı fazlasıyla hak edecek güzel ve keyifli bir oyun olmuş.

Youtube'da incelemeleri de var. Türkçe bir incelemesi olmadığı için link vermek istemedim ama bir kaç güzel incelemeye denk gelip satın almaya karar verdim.

Oyun PC ile birlikte MAC desteğine de sahip.

Eğitim görevlerini bitirdim, story kısmına başlayacağım.

#Steam #PCOyun #NiteTeam4 #Macbook #GameforMac

Save 50% on NITE Team 4 - Military Hacking Division on Steam

NITE Team 4 is a military hacking simulation game that explores the world of cyberwarfare and features realistic mission scenarios.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 10 gerçekten en iyi Microsoft işletim sistemi olmayı başardı bana göre. Düzgün bir SSD'si olan bilgisayara USB üzerinden kurup güncellemek 1 saat bile sürmüyor. Üstüne cloud üzerinden Office kurup bir de Google hesabı bağlı Chrome'u kurar kurmaz kullanmaya başlamak bu süreye dahil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 15

Evde oyun amaçlı temiz kullanılmış GTX 1080'i kaça satmak mümkün olur? 2080 TI'a terfi etsem mi diye düşünüyorum ama eldeki kart kaç para eder acaba? MSI GTX 1080 Gaming X'i satıp yerine 2080 TI takmanın bir anlamı olur mu? (İşlemci Intel i7 6700K)

#ikinciel #GTX1080 #GTX2080TI #Nvidia

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 16

Bir sonraki insan ulaşımı nasıl olacak, drone'lar mı gelecek, ışınlanma mı geliştirilecek demek yerine yıllardır yapılana hiçbir katkıda bulunmadan, tek bir patent almadan üreteceğiz diye ortaya çıkmaksa bu ülkenin vizyonerliği eğer....

Daha fazlasını yazmaya bile gerek yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kullaniciadim @kullaniciadim

  doğru diyorsun. ne gerek var arabaya falan, dışarıdan alırız.

  • Pablo Vader @definitive

   “Bizde de şimdi okuma oranı arttıkça beni afakanlar basıyor. Ülkeyi ayakta tutacak olanlar okumamış cahil halk. Türkiye’nin okumuş kesimi profesörden başlayarak geriye doğru en tehlikeli olanlar üniversite mezunları. Olayları en rahat okuyanlar ilkokul mezunları. Üniversite ve sonrası çok vahim. Çünkü zihinleri bulanık. Sultan Hamit devrine dönelim. Sultan Hamit mülkiye olmak üzere sultaniyeleri kurdu. Yani Osmanlı Aydınlanması’nı sağlayan Sultan Hamit’tir. Bu okullarda okuyanlar Sultan Hamit’i devirdir. Bu okullarda okuyanlar Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranlar Osmanlı Aydınlanması’nın mezunlarıdır. Biz de de şimdi okuma oranı arttıkça beni afakanlar bazıyor. Ben açıkçası korkuyorum.”

   Güzel demiş değil mi? Okuduğunu anlamayanlar işte benim mesajımdan da anlayamamış. Ama onlar kurtaracak ülkeyi!!!

 • Erdinç B. @erdincb

  O işler bizi aşar. Biz ancak hayatta kalmaya çalışıyoruz bu ülkede. O vizyon için önce refah lazım, gelişecek zaman lazım. Önce refahı artırmak, sonra bilim ve gelişime zaman ayırmak, bütçe aktarmak en sonunda bu söylediğin hedefleri düşünmeye başlamak lazım. Önce toplumun ilerlemesi lazım. Millet 50 bin lira için birbirini öldürüp cesedi üçe bölüyor sen ışınlanma diyorsun. Bu iş bizim boyumuzu aşar. Her şey sırayla.

 • Emiel Regis Rohellec Terzieff- @regis

  Haklısın vizyon önemli yoksa hep geriden hep geriden olmaz ama bununda en azından tecrübe altyapı oluşturacak olması sevindirici. Tabii bugün araba yerine çıkın uçan elektrikli vasıta üretseler işte bu deseler pazarı yok deneme sürecinde kalır öyle. Sana katılıyorum bir sonrakini sorgulayanlar oldukça daha ileri gidebilecegiz haklı eleştiri budur.