#Uber de memleketi terk etmiş. Sadece sarı ve turkuaz taksileri çağırma fonksiyonu kalmış ki hiçbir önemi yok bana göre. UBER XL artık olmayacakmış. Yakında ikinci el piyasası VIP yapılmış araçlarla dolup taşar herhalde.

https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/uber-xl-servisi-turkiyede-bitti-5006501/

#HaftalıkGündemeMalzeme

UBER XL servisi Türkiye’de bitti

UBER XL servisi Türkiye’de bitti UBER Türkiye'deki XL servisini durdurdu. Yani UBER artık Türkiye'de VIP taşımacılık yapmayacak. Siyah van araçlar artık UBER taşımacılığı yapamayacak.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Humble Bundle'dan Kingdom Come:Deliverance alıp Steam Key kalmadığı için yenisi gelsin diye bekliyordum. Şimdi key'ler elime ulaştı. Satın alıp aynı durumda olanlar e-posta kutularını bir kontrol etsinler.

#HumbleBundle #KingdomComeDeliverance #Steam #PCOyun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

#DetroitBecomeHuman 'ın #EpicStore fiyatı 20 TL görünüyor. Bence bu kaçmaz. Ben Epic'e güvenmediğim ve zaten PS4'de oynadığım için almadım ama 20 TL'nin çok fazlasını hakeden bir oyundur. #Oyun #PCOyun #oyunindirimleri

https://www.epicgames.com/store/tr/product/detroit-become-human/home?sessionInvalidated=true

Detroit: Become Human - ÖZGÜRLÜĞÜN BEDELİ VARDIR

"Detroit 2038. Teknolojinin geldiği son noktada, insan benzeri androidler her yerdeler. İnsan gibi konuşabiliyor, hareket edebiliyor ve davranabiliyorlar, ancak onlar insanlara hizmet eden...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 20

#Başakşehir 'in kötü gidişi devam ediyor gibi görünüyor. #Ankaragücü 17. dakikada deplasmanda 0-1 öne geçti. Başakşehir'i sadece deplasmanda yenebilen Ankaragücü geleneği devam ettirebilecek mi acaba?

#Futbol #SüperLig #Ankaragücü #Başakşehir

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Symantec 'in #BlueCoat 'u satın almasından sonra tüm şirketin CEO'su olarak göreve başlayan eski Blue Coat CEO'su Greg Clark görevden alınmış. Şirketin beklenen gelişmeyi gösteremiyor olması nedeniyle CEO ile birlikte CFO'nun da görevini bırakmasına karar verilmiş. Siber güvenlik sektörü hızla büyürken eski şirketlerin bir türlü işleri yoluna koyamadığı ortam devam ediyor gibi görünüyor.

#HaftalıkGündemeMalzeme #HaftalıkGündemDeğerlendirmesi #SiberGüvenlik #CyberSecurity #Symantec #Norton

@gamsizm @leventp

Detay bilgi için kaynak :
https://www.theregister.co.uk/2019/05/10/symantec_ceo_quits_amid_dismal_financials/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@leventp video çeksin, tozlu raflar yapsın, çıksın sadece konuşsun diye kendini parçalıyor hesapta insanlar. Disket Kutusu ile yapılan program 5000 izlenmeye bile ulaşmamış. 70'li yıllarda doğup bilgisayarla erken tanışanlar için çok tanıdık konular var. Yenilere hiçbir değer ifade etmiyor muhtemelen.

#TozluRaflar #Nostalji #DisketKutusu

Gözden kaçıranlar için video linkini de bırakayım :

https://youtu.be/IaE0z5je1T0

Levent Pekcan ile Geçmişe Yolculuk | Disket Kutusu Bölüm 43 (A Yüzü)

Uzun zamandan beri istiyordunuz, en sonunda Levent Pekcan 'ı konuk aldığımız o Disket Kutusu bölümü geldi işte... Daha doğrusu "o iki Disket Kutusu bölümü ge...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 12

1 milyon 150 bin müşteri ve 5400 satıcının kayıtlı olduğu iki Dark Web market Europol'un desteklediği global bir operasyonla çökertilmiş.

#HaftalıkGündemeMalzeme #HaftalıkGündemDeğerlendirmesi #SiberGüvenlik #Antivirus #HackNews

@gamsizm @leventp

https://www.securitymagazine.com/articles/90212-europol-takes-down-dark-web-marketplaces-that-sold-illegal-data

Europol Takes Down Dark Web Marketplaces that Sold Illegal Data

Two prolific dark web marketplaces have been taken down in simultaneous global operations supported by Europol: the Wall Street Market and the Silkkitie (known as the Valhalla Marketplace). 
BeğenFavori PaylaşYorum yap

3 Amerika'lı Antivirus üreticisi hack edilmiş ve ürünlerinin kaynak kodları 300.000 USD bedelle satışa konulmuş. Yakında hangi üçü olduğu da duyurulur. Bu arada üreticilerin browser plugin kaynak kodları da satışta olduğuna göre bu plugin ile çalışanlar olduğu kesin gibi görünüyor.

#HaftalıkGündemeMalzeme #HaftalıkGündemDeğerlendirmesi #SiberGüvenlik #Antivirus #HackNews

@gamsizm @leventp

https://arstechnica.com/information-technology/2019/05/hackers-breached-3-us-antivirus-companies-researchers-reveal/

Hackers breached 3 US antivirus companies, researchers reveal

Source code, network access being sold online by "Fxmsp" collective.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İsrail siber savaşın dibini görmüş. Bundan ötesi olmaz artık siber savunma konusunun.

https://thehackernews.com/2019/05/israel-hamas-hacker-airstrikes.html

#haftalıkgündem #haftalikgundememalzeme #HaftalıkGündemeMalzeme #HaftalıkGündemDeğerlendirmesi

@gamsizm

Israel Neutralizes Cyber Attack by Blowing Up A Building With Hackers

Israel Neutralizes An “Attempted” Cyber Attack by Blowing Up a Building in Gaza with Jihadist Hackers of Hamas Militant Group.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Darkhardware’in sunucu arızası nedeniyle kapanması sonrasında kullanıcılar olarak kendimize yeni bir forum platformu kurduk. Bu foruma üye olmak isteyenler http://www.cursedhardware.com/ adresinden ulaşabilirler. #DHW #Darkhardware #Forum #CursedHardware #akış #akis

CursedHardWare

Bilgisayar dünyası tüm donanım bileşenleri ve yazılımları
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Bayadır var bu olay dostum ama bende katılacaktım. Levent abi siteyi açabilirim dediği için pek takılmıyorum. Ondan da kesin bir cevap alamadık.

  • Pablo Vader @definitive

   @leventp 'nin kendisi de CHW'de üye zaten. 🙂 DHW bu saatten sonra açılmaz.

   Dallanmak budaklanmak ne demek onu da anlamadım.

  • Orcun @orcun

   @definitive Üye olamıyorum bir ara almışım zaten. De şifresini bilmiyorum We could not find the member account for the name or email address you supplied. Please verify the information and resubmit the form. böyle bir hata veriyor. Kullanıcı adım ya orcun yada orcun89 olması lazım. Bir türlü sıfırlatamadım.

  • Ufkabakan @ufkabakan

   @orcun
   LP, siteyi açsada Forumu açmaz. Forum, dinamik siteler vakit ister. Benim beklentim Levent Beyin sadee ESKI DH içeriğinin HTML haliyle yeniden aktif etmesi. Arşiv amaçlı bile gayet güzel bir veri tabanıdı olur.

  • Orcun @orcun

   @ufkabakan Bir gündemde en son benim hatırladığım. '' DHW açacağım ama kendi halinde dönmesini sağlayacağım, o şekilde açacağım '' gibisinden bir söz söylemişti. E geçen bana Murat hoca da açabilirde açmayabilirde pek umut bağlamayın demişti. Şimdi eskisi gibi açılacak ama forum olayı arşiv kalacaksa açsın çünkü o kadar yazı içerik puf oldu gitti. E şimdi açar o halde kendi halinde bırakırsa cursedhardware'de de takılmayalım dhw açılır falan diye düşündüm.
   Ha ama işin şu boyutuda var e ts var. DHW açıp öylece bıraksa bile bir ayağı ts'de olacak değil mi ? zaten buralara çok çok nadir yazıyor. Levent abiye iyice sorup öğrenmek lazım açmayacağım vs. diyorsa elbette kendi kararıdır.

 • Pablo Vader @definitive

  Ben kişisel sebeplerle artık üyesi değilim ama samimi ve beynini kullanamayan kişilerin barındırılmadığı bir ortam isteyen varsa gidip buraya baksın. Çok kalabalık değil, gayet düzgün arkadaşça bir ortamdır.