Yeni aldığım sistem için yaşadığım iki servis tecrübesi var. Birisi çözümlendi diğeri hala devam ediyor. Bunları paylaşayım :

RTX 3090 Ekran Kartı / incehsap.com
Ürün arızalı olduğu için değişim talep ettim. Email ile gayet hızlı bir şekilde cevap vererek yeni bir ekran kartı gönderdiler. 29 Aralık - 8 Ocak arasında hızlı bir şekilde değişim çözüldü. Satış sonrası hizmetleri hızlı , biraz iyileştirme gerektiren yönler olduğu kesin. Bu konuda kendilerine geri bildirim paylaşacağım ama sonuçta mağdur olmadan çözüm buldum.

680x Kasa / Aptek (Hepsiburada mağazası üzerinden)
Ürünün üstünde gelen fanlardan biri arızalı. Firmaya telefonla ulaşılmıyor, defalarca mail attım ve sonunda 27 Aralık'ta gönderdiğim maile ancak bugün 11 Ocak'ta distribütör firmayı arayın biz destek vermiyoruz, distribütör kim onu da garanti belgesinde bulun diye cevap verdiler. Bu firmayı kesinlikle önermiyorum ve uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Satış sonrası hizmeti yok denebilecek seviyede kötü. Hepsiburada ve diğer pazar yerlerinde Aptek'in sattığını gördüğünüz ürünlerden uzak durmanızı öneririm.

#Aptek #Hepsiburada #incehesap #Alışveriş #Shopping #TeknoYardım #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13
 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Ürünü alırken iyiler, iş garanti sürecine gelince, zorluk çıkarmaya başlıyorlar. Distribütör aracılığı ile garanti sürecini çözmek işlemin hızlanmasını sağlıyor. Vatanbilgisayar ve teknosa, fiziksel mağazaları olduğu için, garanti sürecini hemen başlatabiliyorsun. İnternet üzeriden satış yapan çoğu firmada bu iş uzuyor, garanti sürecini takip etmek zorlaşıyor. Türlü türlü sorun ile uğraşıyorsun.

  Bazı çakal satıcılar, iade gelen ürünleri tekrar paketleyip satıyorlar. (itopya)

 • FreeRun @freerun

  Akrabama sistem toplarken vatan mağazasına gidip aynı gün aldık fazla fiyat oluyor ama sorun çıktığında en azından kafan rahat

 • Guapo @guapo

  Garantili diye sıfır ürün almam hiçbir zaman.

 • KontDRACULA @kontdracula

  Yeni bir iş metodu var; İnternet Satıcılığı.

  Satıcı aslında hiç bir ürünü görmüyor. Sanal bir dükkan açıyor. Anlaşmalı firmalardan ürün bilgisi alıyor. Sanal sayfasına koyup satıyor sadece. Ürünü aldığı yerdeki stok nedir bilmiyor. Ne ürünü biliyor ne satış sonrası ne yapabileceğini. Bilgisayar sektörü için konuşursak bir çoğu işlemci ile ram arasındaki farkı bile bilmiyor. Yani kısaca BİLMİYOR.

  İş metodunu üreten firma; sadece sayfana koy sat şunu gir bunu gir diye anlatmış ona zaten.

  Kendisi Sadece bir arabirim. Sanal sayfasına bir sipariş mi geldi? Anlaşmalı firmasına bilgi geçiyor. Kargo sizin mal aldığınız satıcıya hiç uğramıyor bile.

  Bu tür satıcılara bilgi eğitim veren danışmanlık firmaları var. (YouTube'un lisans avcıları gibi.)

  Ana satıcılar da bunu destekliyor. (Amazon, Hepsiburada vs) Bir tür yanında eleman çalıştırmadan, işçi çalıştırmak gibi bir şey bu. Sigortası yok, maaşı yok (sattığından komisyon alıyor). Sorun olunca kendi elleri temiz kalıyor. Satıcı gözüken adam düşünsün.

  Aptek denilen mağazada bu mağazalardan olabilir. Satıcı muhtemelen distribütör firmayı bilmiyordur bile.

  İleride bu satıcı türü ile daha çok karşılaşacağız.

  • CimAdam @cimadam

   Drop shipping deniyor sanırım buna, bu işten çok bu işin nasıl yapıldığını anlatanlar para kazanıyor 🙂

  • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

   Aptek diye Google'da aratınca mağazası falan olan fiziksel bir bilgisayar şirketi görünüyor, o yüzden hem kasa hem de PSU'yu sipariş vermiştim arada da Hepsiburada var diye. Kasanın içindeki tek bir fan arızalı olduğu için HB üzerinden işlem yapmak istemiyorum. Çünkü tüm kasayı geri gönderin diyecekler. Boğaziçi Bilgisayar'mış distribütör garanti belgesiyle arayacağım bakalım ne olacak.

Amazon.com ve Aliexpress.com 'a aynı gün sipariş geçtim. (20 Aralık 2020)

Çin'den takipli posta ile gelen ürün Türkiye'de PTT ile geldi ve kapıda haracımı ödeyip teslim aldım.

Amerika'dan Aramex ile gelmesini beklediğim ürün ise Dubai'ye ancak dün ulaşabildi. Amazon US'den ilk defa bu kadar geciken bir siparişim oldu ve çok şaşırdım. Amazon'a da ticket açıp bilgi istedim bakalım ne diyecekler.

#Amazon #AliExpress #Shopping #Alışveriş #akış #AmazonCom #amazonprime

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Avrupa Birliği ve İngiltere haricindeki ülkelerde yaşayanlar WhatsApp kullanmaya devam edeceklerse kişisel bilgilerinin Facebook ile paylaşılmasını kabul etmek zorunda kalacaklar gibi görünüyor.

Paylaşılacak bilgiler içerisinde isim, profil resmi, güncellemeler, telefon numarası, kontak listesi ve IP adresi gibi kişisel bilgilerin yanında telefon modeli, işletim sistemi ve operatör detayları da bulunuyormuş. Ayrıca WhatsApp üzerinden nasıl oluyor bilmiyorum ama alışveriş yapanların da sipariş detayları, gönderi adresi ve para harcama detayları gibi bilgiler de Facebook'la paylaşılacakmış.

Türkiye'nin de paylaşım yapılacak ülkelere dahil olduğunu düşünüyorum ve çok rahatsız edici görünüyor.

ARStechnica 'nın başlığı daha çarpıcı olmuş, onu da ekledim kaynak olarak.

#HaftalıkGündemeMalzeme #WhatsApp #Facebook #akış

The Register
https://www.theregister.com/2021/01/06/whatsapp_terms_change/

Arstechnica
https://arstechnica.com/tech-policy/2021/01/whatsapp-users-must-share-their-data-with-facebook-or-stop-using-the-app/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoseyir'in din ve siyaset konularındaki yaklaşımı sadece Türkiye'deki konu başlıklarını mı kapsıyor? ABD'de yaşanan siyasi temelden gelen toplumsal olaylar da dahil midir? @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Turkcell yıllardır kullandığım Platinum Plus paketinin Internet kapasitesini 1 GB fiyatını da aylık 12 TL arttırmaya karar verip SMS ile bu kararını bildirmiş. Hiç aklımda yokken girip tarifemi kontrol ettim hem benim hem de benim adıma hat kullanan kızımın tarifelerini güncelledim. İki hat için ödediğim aylık toplam fatura 35 TL azaldı. Dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmak böyle birşey olsa gerek.

#Turkcell #GSMTarifeleri #akış #Mobile

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mr.Bell @mr-bell

  Sözleşmesi olan fiyatı nasıl yükseltirler.
  Neden sözleşmesi var o zaman yani ne anlamı kaldı ?

  • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

   Taahhütlü bir hizmet kullanmıyordum. Yeni paketleri 12 aylık seçtim, aktif kullandığım paketlere yıllık seçeneği koymamışlar ve zam yapmışlardı. Taahhüt altında sözleşmeli bir paketim olsaydı arayıp zammı iptal ettirirdim.

   Tarifeleri epeydir kontrol etmediğim için Turkcell'in beni uyandırması faydama oldu diyelim de iyi tarafından bakalım. 🙂

  • Mr.Bell @mr-bell

   @definitive O zaman başka, bazen imkan varsa taşıma yaparak çok daha uygun tarifelere geçilebiliyor,

  • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

   @mr-bell Doğru ama Turkcell Tek Fatura sistemini kullanıyorum. 2 telefon, 1 data hattı ve Superonline Fiber hizmetini tek faturada ödüyorum. Superonline fiber tarifesi de Turkcell Platinum Avantaj diye birbirine bağlı tarifeler. Özetle bir hat taşımak demek benim için 3 tane GSM hattı ve 1 fiber taşımak demek ki zaten oturduğum sitede sadece Superonline Fiber hizmeti var.

  • Mr.Bell @mr-bell

   @definitive Öyleyse zor olur dediğiniz gibi.
   Ancak tek fatura sisteminden çıkılıp en azından fibere bağlı olmayan hat taşınabilir ancak dediğim gibi imkan yoksa uğraşmaya değmiyor bazen.
   Firmalar mevcut müşteriye de güzel kampanyalar verseler de müşteriler taşımakla uğraşmasa,

#Exxen hiç ilgimi çekmiyor, oradaki içeriği üstüne para verseler bile pek izlemem. #GAIN 'i ise merak etmiştim ama sadece mobil platformda varmış. Cep telefonu yada tabletten video içerik izlemeyi sevmediğim için genelde bilgisayar veya Apple TV ile LG WebOS üzerinden izliyorum.

GAIN'i bilgisayardan da izletmek için bir plan var mı merak ediyorum.

#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sistemi kurmayı tamamladım ama maalesef yeni aldığım ekran kartı arızalı çıktığı için #incehesap 'a geri gönderdim. Sistem şimdilik geçici olarak RTX 2070 Super'le çalışıyor.

Sistemin konfigürasyonu da şöyle oldu :

AMD Ryzen 7 5800x with Corsair Hydro H115i Platinum
Asus Rog Strix X570-E
G.Skill 32 GB (16 GB x 2) 3600Mhz Trident Neo
PNY GeForce RTX 3090 24GB XLR8 Gaming UPRISING EPIC-X RGB
500 GB Samsung 980 Pro
1 TB Samsung 850 Pro x 2
Corsair Crystal Series 680X with Corsair AX1200i
Corsair Gaming K95 RGB Platinum Cherry MX Speed
Corsair Harpoon RGB Wireless
Samsung ODYSSEY G9
ASUS PG279Q
Corsair Void Elite RGB 7.1 Wireless
Corsair ST100

#AMDRyzen #Ryzen5800x #Asus #PNY #RTX3090 #Samsung #Corsair #PCGaming #BattleStation #benimmasaüstüm #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 54

Bugün @ugury ve Tansel'in canlı yayın saatinde gidip Konsol Üssü kanalında yayın yapmayı tercih etmenin hem izleyiciye hem de Oyun Gündemi'ni yapan arkadaşlara saygısızlık olduğunu düşünüyorum.

@leventp ve @gamsizm 'ın buna benzer davranışlarla da Tekno Seyir'e zarar verdiğini düşünüyorum. Sonuçta kendi mecraları elbette keyifleri bilir.

Bu hareketten rahatsız olduğum için hem Konsol Üssü hem de Tekno Seyir'e Twitch ve Youtube'dan kendi çapımda destek olmak için verdiğim katkıları artık yapmayacağım.

#OyunGündemi #oyungundemi #akış #konsolüssü

________________________________________________________________

Edit : Yorumlara yazdım ama gözden kaçmaması için duruma da aşağıdaki güncellemeyi eklemek istedim.

Kesinlikle para veriyorum o zaman her istediğim yapılır demek istemedim. Öyle anlaşıldıysa elbette çok üzüldüm. Mesaj ve gelen yorumlardaki bütünlüğü bozmamak için yazdığım mesajı güncelleyip o bölümü silmiyorum.

Teknoseyir ve Konsol Üssü emeklerine değer verdiğim, sektörde olmalarını iyi ve kötü yanlarıyla desteklemekten keyif aldığım yayınlar. Sahiplenip, hoşlanmadığım ve doğru olmadığını düşündüğüm durumlara karşı fikir belirtmem buna dayanıyor. Değer vermiyor olsaydım zaten bana ne der bırakırdım. Geri bildirimlerim daha iyi olması için paylaşılıyor ve başka türlü algılanmasını kesinlikle istemem. Öyle görünüytorsa da gerçekten özür diliyorum.

Üyelerin görüşlerine ve daha önemlisi gönüllü bir iş yapan ekip arkadaşlarına değer verip açıklama yaptığı için @gamsizm ve @ugury 'ye teşekkür ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 34
 • lterlemez @lterlemez

  Hiç gerek yok bu tür tartışmalara; hatta, bazı durumlarda faydalıdır bile. Çünkü, olağan TS takipçisi Konsol Üssü yayınına gider ise ki gitmiştir, onların dışında yeni takipçi çekip çekemediği daha anlaşılır olur.

 • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

  Kesinlikle para veriyorum o zaman her istediğim yapılır demek istemedim. Öyle anlaşıldıysa elbette çok üzüldüm. Mesaj ve gelen yorumlardaki bütünlüğü bozmamak için yazdığım mesajı güncelleyip o bölümü silmiyorum.

  Teknoseyir ve Konsol Üssü emeklerine değer verdiğim, sektörde olmalarını iyi ve kötü yanlarıyla desteklemekten keyif aldığım yayınlar. Sahiplenip, hoşlanmadığım ve doğru olmadığını düşündüğüm durumlara karşı fikir belirtmem buna dayanıyor. Değer vermiyor olsaydım zaten bana ne der bırakırdım. Geri bildirimlerim daha iyi olması için paylaşılıyor ve başka türlü algılanmasını kesinlikle istemem. Öyle görünüytorsa da gerçekten özür diliyorum.

  Üyelerin görüşlerine ve daha önemlisi gönüllü bir iş yapan ekip arkadaşlarına değer verip açıklama yaptığı için @gamsizm ve @ugury 'ye teşekkür ediyorum.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Bu takılınacak bir şey değil. Haftada 7 gün var. Denk gelmiş ertelenememiş de olabilir. Herkesin emek verdiği düşüncesindeyim.