Bulmaca oyunlarını seviyorsanız Türk firması tarafından geliştirilen Havsala: Into the Soul Palace isimli oyuna bir bakmanızı tavsiye ederim.

Steam bağlantısı :
https://store.steampowered.com/app/1732750/Havsala_Into_the_Soul_Palace/

Üreticinin oyun sayfası :
https://stratera.co/havsala/

Şu anda Steam indirimlerinde 14,39 TL gibi çok uygun bir fiyata satılıyor, türü sevenler için bu fiyatı fazlasıyla hakettiğini düşünüyorum.

#PCGame #Puzzle #Bulmaca #Oyun #OyunGündemineMalzeme #Havsala

BeğenFavori PaylaşYorum yap

PC'de Forza Horizon 5 oynuyorum. Müzayededen bir araç almam lazım ama ne zaman denesem şu anda kullanılamıyor hatası alıyorum. XBOX Hesabının güvenlik ayarları ile ilgili önerilen ayarları kontrol ettim doğru görünüyor ama sorun çözülmedi. Bu konuda tecrübesi ve önerisi olan var mı?

#ForzaHorizon5 #Microsoft #GamePass #nasılyapılır

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Döviz kurunun Ocak 2022'de kaç TL olduğunu gösteren yorumumu sessizce silip , insanlara tavırlarını gördükten sonra arkadaşın zamla ilgili bana göre saçma mesajındaki yorumlarımı silip kendisini de engelledim.

Egosu ve bilgisi olmadan fikir sahibi olan küstah tavırlarına yatarak mı kalkarak mı devam eder bilmiyorum ama ben görmeden devam etsin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Microsoft Gamepass aboneliğim bitti. Dün bir oyuna bakmak istediğim için kredi kartıyla aylık olarak uzattım. Bunu uzun süreli uygun fiyatla uzatmanın bir yöntemi vardı ama bulamadım. O yöntem hala işliyor mu? İşliyorsa nasıl yapılıyor?

#GamePass #XboxGamePassforPC #Microsoft

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 16

Microsoft Office 365 Family aboneliğinin yıllık ücreti 1299,99 TL olmuş. Çok işime yaramıyor olsa iptal edeceğim ama öyle bir seçeneğim yok. Bunun daha ucuz satıldığı bir yenileme yapma yöntemi bilen var mı?

#Microsoft #Office365

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Amazon Prime Gaming 'e Ocak ayı oyunları yüklenmiş. Jedi Fallen Order'ı Origin'den diğer iki ana oyunu Epic'ten vermiş.

#PCGaming #epic #origin #freegame #StarWarsJediFallenOrder #AmazonPrime #OyunGündemineMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

#Yemeksepeti üye iş yerlerine uyguladığı komisyonları arttırdı mı?

Genelde kapıda ödemekle uğraşmamak için online ödeme yaparak sipariş veriyorum. Son zamanlarda hemen her siparişimde ilgili restaurant arayıp o siparişi biz iptal edelim siz kapıda kredi kartı yada nakit ödeyin şu kadar ödeyin diyor. Örneğin 150 TL tutan siparişim için arayıp kapıda ödeyin 135 TL alalım olur mu dediler, sürekli sipariş verdiğim bir yer olduğu için olur dedim. Daha önce bu kadar sık olmuyordu neredeyse iki siparişimden birisinde aranır oldum , merak ettim o yüzden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Yeni bir sistem araştırıyorum. Üzerinde VMWare ile 10+ sanal bilgisayar çalışacak ve oyun oynanmayacak. Dahili grafik işlemcisi nedeniyle Intel bakayım dedim ama uzun zamandır takip etmediğim için hangi anakart chipset vs çıkamadım işin içerisinden.

İşlemci : INTEL Core i5 11600K
Anakart : ???
Ram : 128 GB
SSD : 2 TB
Kasa : ??
PSU : ??

Sistem evde çalışacak ama 7/24 açık kalacak. Ram'i azaltma şansım yok. SSD olarak bir tane yüksek hızlı M2 alıp işletim sistemi kurup bir tane de daha yavaş 2 TB model eklemeyi planlıyorum.

Kriter en iyi fiyat/performans oranını yakalamak. Üzerinde Multimedia veya Oyun işlemleri yapılmayacak.

Önerilerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

#teknoyardim #pctoplama #alışveriş #oempc #akis #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11
 • ilker @gilker

  IOPS değeri yüksek bir SSD tercih edilmeli Ram i neden azaltma şansın yok onu tam anlayamadım 64GB ram bence yeterli gelebilir. Kasa ve PSU çok sıkıntı değil ekran kartı olmayacağına göre beğendiğin 600w ve üzeri +80 bir psu al geç derim. Bu arada o nasıl ev 10 kişi sanal bilgisayardan bağlanıyor 🙂

  • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

   Kişi falan bağlanmıyor. Sanal makinalar Linux ve Windows sunucu sistemleri, üzerlerinde birbirlerine entegre edilecek uygulamalar veritabanları çalışıyor. IOPS değerine ihtiyaç yok çünkü uygulama ve veritabanları üzerinde transaction olmayacak, düzgün herhangi bir SSD rahat rahat karşılar ihtiyacı diye düşünüyorum. Sanal makinaların çoğunda GUI bile yok, Linux Server sürümleri çalışacak.

   Toplam hesaplanan ram kullanımı peak anında 102 GB olabilir gibi görünüyor o yüzden 128 GB düşünüyorum ama maliyeti çok gereksiz olursa 64 GB'a ineceğim.

 • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

  Öncelikle sistem evde kullanılacak. Bir işyeri falan söz konusu değil. Sanal makinalarda yük olmayacak. Sadece 1 hadi bilemedin 2 tane client ile üzerinde uygulama çalışma, public cloud senkronizasyonu gibi temel işlemler yapılacak. Docker üzerinde çok fazla işlem yapmayan uygulamalar çalışacak.

  Sanal makinaların çoğunda GUI bile yok, Linux Server sürümleri çalışacak. Bu yüzden grafik yetmez yorumlarını gözardı ettim.

  Kullanım amacıma uygun daha önce de benzer OEM makinalar toplamıştım. O nedenle entegre grafik kartından çok şüphe duymuyorum. İşlemci yoğun hiç işlem olmayacağından AMD TR falan gibi uçmaya gerek yok. Intel seçme nedenim Ryzen 5 ve 7'lerde dahili grafik yok ve harici kartların fiyatları gereksiz pahalılar.

  Samsung EVQ 2 TB üzerinde 6 aydan uzun sürediir 12 tane makina çalışıyor hala Health kısmında hiç bir problem yok. Kritik veri de olmayacağı için çok kafama takmıyorum.

  Kasa olarak saçma fiyatlara çıkmak yerine SHARKOON RGB LIT 100 düşündüm. Üstüne de düzgün bir Modüler PSU koyacağım.

 • Tony Montana @tonymontana

  GPU ile sizin de söylediğiniz gibi bir işiniz yok. Ben, 8 çekirdek Xeon 2640 işlemci ve 64GB Ram ile HDD üzerine kurulu Vmware sanallaştırması üzerinde 14 sistem çalıştırıyorum ve ciddi bir sorun yaşamıyorum.

 • BlueTeamer @blueteamer

  Ram tamam ama 10+ VM icin i5 11600K sanki az gibi geldi bana. 12vcpu oluyor galiba. 2'li verseniz hepsine 3 4 tane VM yuk altina girdiginde problem cikarir gibime geliyor. Nasil bir environment olacak bilgi verebilir misiniz?(calisacak uygulamalar vs.) Biraz hortlatiyorum konuyu ama 🙂

Açtığı başlıklara verilen cevap ve yorumları kafasına göre sildiği için @kaptanexa isimli kullanıcı gereksiz terbiyesizlik sınırlarını aşması gerekçesiyle engelleyip rahatladım.

#blockuser #Engelleme

Not : Kimi niye engelledim not alacak bir kısım olmadığı için akışa atıp etiket kullanıyorum. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap