Konuşuldu mu bilmiyorum ama Samsung geçen hafta çıkardığı son güncelleme ile S20 FE'lerin şarj sistemini bozdu 🙂 Telefonu şarja takıyorsun, doluyor gösteriyor dolmuyor. Çıkarıp takınca düzeliyor. Yarım saat sonra bakıyorsun biraz dolduktan sonra yine kesilmiş. Güncellemeyi kuran herkeste sorun var. Samsung cephesinden hiçbir açıklama veya hotfix gelmedi geçen bir haftada.

#SamsungGalaxyS20FE

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Alptekin @alptekinck

  arada oluyor öyle. bir ara da hızlı şarjı kapatmıştı düzeltmişti. (başka model)

 • BlueFear @bluefear

  Benim S10'da da son zamanlarda arada bir ilkinde şarj almıyordu. Ben de toz falan kaçtı herhalde diye çıkartıp üfleyip geri takıyordum, düzeliyordu. Güncellemeden miymiş yoksa? 🙂

 • Orcun @orcun

  En son ağustos yaması bile çözemedi bu durumu. 15 wattlık şarj aletiyle şarj ediyormuş ama gene de sapıtıyor diyenler var. Bu samsung'un klasiğidir yani ne olursa olsun 1. tane ana android sürümünü verip aleti BOK etmek üzerine programlıdır. Bu şeklinde bok ettiği düzgün çalışan telefonunun p...ç ettiği çooook model vardır. Ha denilebilir ki '' YAW GARDAŞIM AYFONDA BİLE SORUN OLUYOR YA GOCAMAN EYNDİROYİD YA BORU MU TABİ Kİ ARADA İŞTE PÜRÜZLER OLACAK ''

  Heeeee şimdi işte geldik kuru fasülyenin faydalarına. 😀 Be abicim bu samsung denilen kapçık ağızlı firma 2 senedir mi android telefon üretiyor ? bu herifler 2009 yılından beri android telefon üretiyorlar. Bakın 2009 diyorum, İKİBİNDOKUZ. El insaf yani bunu diyenin yatacak yeri yok, çünkü böyle bir kıyas olamaz. Bu herifler sistemi android'i yani açık kaynak olarak google'dan alıyorlar. Güye android açık kaynak ama ne hikmetse geliştiren de sadece google. 😀 O da ayrı bir olay ya neyse, bu samsung denilen zırzopun birtane bile yazılımda adamı yok mu ? binlerce var belki değil mi ? bu herifler one ui'a abanıyorlar kafa patlatıyorlar vs. vs. vs. sırf diğer android telefonlardan sıyrılmak için çabalanıyor uğraşıyorlar. E iyi güzel de kardeşim telefonların işlemcileri belli, snapdragonlu birde yani android'in temelinde qualcomm var el insaf, ya ne kadar boktan ne kadar sorunlu yapabilirsin ki ? yapamazsın, üstüne uğraşıp bok gibi yapman lazım. Bilerek ve isteyerek sadece bunu başarırsın.

  Bunlarda bunu istiyorlar işte, o telefondan sen pil ömrü olarak küfret memnun kalma arada takılsın kassın fps drop olsun işte kamera kalitesi tırtıklansın ses kalitesi birşey olsun da sen de bıkıp '' EEEEEH YETER YA ESKİMİŞ DEMEK Kİ DUR ŞU S27 ULTRA'I ALAYIM '' diye bunlar sana hazırlanmış minicik minicik tuzaklardan ibaret. Yoksa yani sistem dönmüyor. Ha s21 s22 bunlar çok mu sorunsuz ? hayır değiller ama s20 fe'nin android 12'den çektiği kadar bir sorun sıkıntı çekmediler. Ben mesela s21 fe konusunda böyle saçma salak şeyler duymuyorum. İşte s22 ultra kullanıcısı gelip böyle abidik kubidik şeyleri saymıyor. Veya galaxy fold 3 kullanan adam sayamıyor çünkü onlar daha sorunsuz bunlar bilerek ve isteyerek yapılan şeyler. Seni ufaktan ufaktan bıktırıp mikro mikro seni tüketip sabrını sana tekrar en yenisini satmak üstüne kurulu bir sistem.

 • xsoldier @coffee0

  Bende en son 2 Eylül yaması yüklenmiş. 5V 2A adaptör ile şarj ediyorum. Sıkıntı yok bende. Pil koruma açık kullanıyorum, en fazla %85 şarj oluyor.

Mükemmel paketlemenin sonucunda dağılan 3 bardak ve sağlam gelmeyi başaran tek bardak. Neyse ki Amazon böyle durumlarda sorun çıkarmadan uğraştırmadan para iadesi yapıyor, iletişime geçtim hemen onayladılar 3 tanesi için iadeyi. Bir 4 tane de farklı model almıştım heyecanla bekliyorum onlar ne durumda gelecek bakalım 🙂

#amazontürkiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Edit: Yoruma ek yapıldı.

Geçen günkü Amazon Germany indiriminden kardeşime Ryzen 5600 almıştık, UPS'ten SMS gelmiş gümrük işlemleri için yapmanız gerekenler var gibilerinden ama PDF'i indirdim içerisinde firmalar için istenen gibi belgeler var. Kargo takip kısmına bakınca da gelen SMS'ten birkaç saat sonra yola çıkmış gibi görünüyor. Yarın bir telefon açacağım bakalım otomatik olarak geçmiş mi oldu öğreneyim. Yoksa oradaki belgelerden vekalet falan istense bile altından kalkılmaz, değmez.

#gümrük #upskargo

https://teknoseyir.com/durum/1562333

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Babama hediye olarak cüzdan alacağız ama nereden alınır şöyle kaliteli ve uzun yıllar kullanılabilecek bir ürün hiçbir fikrimiz yok. Tek kriter fazlaca kart yuvası olması. Tavsiyesi olan var mı?

#cüzdantavsiye #Cüzdan

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

PlayStation'ın yeni abonelik sistemi kullanıma açıldı.

Kendi hesabım için baktım az önce, 575 gün kalan Plus hesabı için 346 lira karşılığında en üst pakede geçiş yapabiliyorum.

Ama bir bug mı yoksa feature mı olduğunu bilmediğim bir durum var, kalan Plus süresi 2.5 yılın falan üzerindeyse sabit 575 lira istiyormuş şu an Deluxe için. Yani 3 yıllık Deluxe yükseltmesi için de 575 lira istiyor, 10 yıllık Deluxe için de. Belli bir sürenin üzerinde Plus'ınız varsa onu 5 yıla falan tamamlayıp öyle Deluxe'e geçmek cazip olabilir nispeten.

#PlaystationPlus

BeğenFavori PaylaşYorum yap

10 gün önce kardeşimin toplayacağı PC için PttAVM üzerindeki Teknobiyotik sayfasından 3 taksitle 4800 liraya Ryzen 5600X sipariş etmiştim. Teknobiyotik'in kendi sitesinde de teslimatın 20 Haziran'da yapılacağı yazıyordu ama orada taksite vade farkı olduğu için PTT'yi tercih ettik.

Bugün mail geldi, stokta yok diyip siparişi iptal etmişler 🙂 Teknobiyotik'in sitesinde hâlâ var gözüküyor ama karta komisyon aldığı için fiyat minimum 4950 oluyor. Firmaların hesap kitap yapmayıp müşteriyi bu duruma düşürmeleri çok sinir bozucu.

#teknobiyotik

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 14

Eskisi su alıp bozulunca yeni bileklik ihtiyacı doğdu, bir kere de son teknoloji kullanalım diyip yüksek fiyatına rağmen Mi Band 7 aldım.

Ancak henüz 24 saat olmamasına rağmen kullanım deneyimim olumsuz maalesef. Önceki bileklik yine Mi Band 6'ydı, ona göre kıyaslıyor olacağım.

+Ekran büyük, bayağı bilgi sığıyor ana sayfaya.
+Parlaklık artmış, gerçi ben eskisinde de sorun yaşamıyordum.
+Pil mah olarak fazla, bitirecek kadar kullanmadım ama daha uzun süre gider gibi.
+Bildirimler geçmişe dönük bakılabiliyor ve uzun mesajların tamamı okunabiliyor.

-Ekranda bir response time, lag sorunu var. Linkteki videonun 3:33'ten sonraki birkaç saniyesinde de görülüyor. Sadece o menüde değil normalde ekran kapalıyken dokununca da nispeten geç açılıyor. Hatta bazen ilk dokunmayı algılamıyor çok sinir bozucu.
https://youtu.be/x1qKvgYnUsM
-Rahatsız etme modunu öncekinde widget olarak yan sayfaya eklemiştim, bunda seçenek olarak çıkmıyor.

Birkaç gün daha kullanıp duruma bakacağım. İade edip 6 alabilirim.

#Xiaomi #MiBand7 #XiaomiMiBand7

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Birkaç gündür soruluyordu, bugün de zaten gündemin ana konusu.

Disney Plus'ın TV uygulaması benim 2019 Samsung için açılmış, yüklendi şimdi. Siz de kontrol edin kendi TV'leriniz için.

#DisneyPlusTR

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomi Mi Band 7 için yavaştan stok açmaya başlamışlar. Gönderim tarihi 20 Haziran diyor. Fiyat 899TL.

#xiaomi #miband7 #XiaomiMiBand7

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-band-7-akilli-bileklik-p-HBCV00002F4N0U

BeğenFavori PaylaşYorum yap