Çantada 3 farklı adaptör taşıdığımı fark edince sanırım bir powerbank ihtiyacım var diye düşündüm 😀 20.000'lik ve Quick Charge 3.0 destekli olması lazım. O şartlarda da bir tek Xiaomi modelleri var sanırım. Yalnız HB'de versiyon 2 ve 2C şeklinde modeller çıkıyor ve koduları yazmadığı için farklarını tam olarak çözemedim. Hangisi bunun güncel olanı, veya bu özelliklerde başka tavsiye var mı?

#TeknoTavsiye #Powerbank

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Filtre @kahve

    Eğer hızlı şarj olan cihazların varsa ikisini aynı anda Xiaomi 2C model ile şarj edemezsin. İki port var ama 1 tanesiyle hızlı şarj yapabilirsin aynı anda 2 porttan izin vermiyor tıkanıyor cihaz. 2C 2'ye göre daha yeni. Onun haricinde memnunum. Bir de iphone cihazın var ise uzak dur. Benim pil sağlığımı düşürdü 2C modeli. Porttan maximum çektiği amper 1.5. Ama ciddi anlamda düşürdü. Ne zaman powerbank ile şarj etsem birer birer düştü. Keşke Anker marka olanı alsaydım dedim. Onun için daha kaliteli diyorlar.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyununa başladım. Daha önceki oyunları ile ilgili hiçbir fikrim yok ama Reddit'te düşünmeden bodoslama girin demişler, öyle yaptım bakalım 🙂 İlk saat itibariyle ucu çok açık bir oyun gibi görünüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yarın yine acilde nöbete gidiyorum, muhtemelen günü tek maske ile tamamlayacağım. Geçen hafta hâlâ çözülememişti bu sorun. Eldiven ve el dezenfektanı sınırlı da olsa yetecek kadar var ama maske yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yıllardır kullandığım uçlu kalemim birkaç ay önce askerde kayıplara karıştığı için yeni bir tane almayı düşünüyorum. Almışken de düzgün olsun uzun süre idare etsin diyorum. Bütçe en fazla 150 lira. Büyük ihtimalle 0.7 uç olacak ama 0.5'e mi dönsem mi diye de soru işaretim var 🙂

Ek: Amaç yazı yazmak, not tutmak.

#Kalem

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 22

Xbox Series X alınır, oynanmayan eski oyunlar ve yeni çıkacak ortak oyunlar bir güzel bitirilir.

Aradan geçen birkaç senede Sony'de exclusive'ler birikmeye başlar ve Xbox elden çıkarılıp lite PS5 veya çıkarsa Pro modeli alınır. Yeni nesle kadar idare edilir.

Şu anki duruma bakarsak param olsa böyle yapardım sanırım 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Masaüstü PC'de marka takıntım hiç yok ama öylesine bakındığım dizüstü bilgisayarlarda işlemcisi Intel olmayanlar tadımı kaçırıyor. Nedense AMD hâlâ o alanda önyargımı kıramamış.
İlk ve tek dizüstü bilgisayarım beni 7 sene idare eden bir birinci nesil Core i5 olduğu içindir belki 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Mustafa N. @mustafanr

    Tek çekirdek gerektiren oyunlarda hala kafaya oynuyor intel ama çok açık çıkıyor işlemci bazında.

  • Mr.Tekin @tekin224

    Ben o önyargımı kırıp ryzen 7 li notebook aldım. Genel kullanımda gayet memnunum ısınma yok denecek kadar az, ancak çoğu oyunu rahat oynatan bilgisayar knight online gibi eski oyunu 10 fps ile oynatıyor. Böyle birşey mümkün mü bilmiyorum ama, programlar ve oyunlar yapılırken intel tarafına daha çok özenilerek yapılmış gibi bişey var.

Birkaç günlük aranın ardından sabah 8 itibariyle acil röntgende 24 saatlik nöbetle işe dönüyorum. Hastalık ülkede resmen duyurulduğundan beri ilk mesaim olacak. Bakalım neler değişmiş, ne gibi önlemler alınmış. En son nöbette dezenfektan ve maske sıkıntısı vardı, umarım bakanın dediği gibi halledilmiştir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

Parayla sağlık bakanımızı övme yüceltme çalışmaları baş gösterdiğine göre gidişat iyi değil. Düne kadar ben iyi yönetildiğini düşünüyordum ve hâlâ çoğu ülkeden iyi önlem aldığımızı düşünüyorum ama kit olmadığı için çok az sayıda kişiye tahlil yapılmış olması büyük sorun. Önümüzdeki gün ve haftalarda pozitif sayısında patlama da olabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Nöbetten selam ve sevgi ile...

https://teknoseyir.com/durum/1204459

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sanırım düzelttiler, akşam kontrol edeyim 🙂

Upload Çıkış Gücü : -4.1
Download Çıkış Gücü : 13.9
Upload Kapasite Hızı : 49324 kbps
Download Kapasite Hızı : 134741 kbps
Upload Mevcut Hızı : 4095 kbps
Download Mevcut Hızı : 77823 kbps
Upload Noise Margin : 37.2 dB
Upload Attenuation : 0.0 dB
Download Noise Margin : 20.3 dB
DownloadAttenuation : 5.8 dB

#turknet

https://teknoseyir.com/durum/1221527

Bağlantı değerlerim çok iyi olduğu için 10 gün önce internet hızımı...

Bağlantı değerlerim çok iyi olduğu için 10 gün önce internet hızımı 35Mbit'ten 75Mbit'e çıkartmıştım ve sorunsuz bağlanıyordum. Bu öğleden sonraki
BeğenFavori PaylaşYorum yap