Oral B Pro 3 3900
Arkadaşlar bu diş fırçasını almayın. Çok berbat bir tasarımı var. Adamlar iki kuruş fazla kazanacağız diye ikinci tuşu kaldırmışlar tek tuş koymuşlar. Düğmeye basarak açıyorsunuz ama kapatamıyorsunuz. Ya bir kaç kez basıp modlar arasında gezip sonra kapatacaksınız ya da basılı tutup kapatacaksınız. Tuş zaten çıkıntı değil göçük yapıda ve geniş bir alan içinde küçük bir tuş var. Tuşa bastığınızda da geri bildirimi yani tuşun içeri göçmesi çok az. Parmağınızla hissetmeniz çok zor, fırçalarken görmüyorsunuz da, saçma sapan yerlere bastırıp kapatmaya çalışıyorum. E bir de cihaz titriyorken iyice zorlaşıyor. Bir de üstüne üstlük benim gibi 2 3 kez ağzınız köpürdüğünde tükürüyorsanız yandınız, pause tuşu yok yine tek tuşla aynı eziyeti yaşıyorsunuz toplam eziyet katlanıyor.

İnsanoğlu en çok da kendine nankördür, en zor şartlara bile uyum sağlar, ben de kullana kullana tuşun yerini basıncını falan ezberledim otomatik kullanıyorum artık. Ama be kardeşim bu kadar saçma bir tasarıma, bu kadar gereksiz bir eziyete niye katlanalım yani.

Ben ettim siz etmeyin, gidin daha temel seviye alın hepsi aynı zaten, hem fazla para verip hem de eziyet çekmeyin.

https://www.akakce.com/dis-fircasi/en-ucuz-oral-b-pro-3-3900-siyah-beyaz-2-li-sarj-edilebilir-seti-fiyati,1365403899.html

Oral-B Pro 3 3900 Siyah Beyaz 2'li Şarj Edilebilir Diş Fırçası Seti...

Oral-B Pro 3 3900 Siyah Beyaz 2'li Şarj Edilebilir Diş Fırçası Seti arıyorsan site site dolaşma! Akakçe'de piyasadaki tüm fiyatları karşılaştır, en ucuz fiyatı tek tıkla bul.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Korona oldum, topuklarım ve sol dizim ağrıyor. Uzun adam gibi yürüyorum aynı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Anker SoundCore Life Q10 bluetooth kulak üstü kulaklık almaya karar verdim, alma ya da şunu al diyeniniz var mı?
Uzun pil ömrü, type c şarj girişi kriterlerim var. Ses kalitesi çok iyi olmasa da olur, film ve video için kullanılacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Siyasete çekmeden sadece ekonomik olarak yorumlarsak, bu dövize endeksli mevduat hesabı çıktı ya... Düşünüyorum da Türkiye'de mevduat hesaplarının 3 te ikisi döviz, 3 te biri TL iken şimdi bu 3'te biri de dolara endeksli hale getirmiş olduk. Yani TL'nin hiç anlamı kalmadı, ülkedeki tüm mevduat dolara endeksli oldu, üstelik kur artışındaki fark da yine hazineden karşılanıyor, yani daha fazla para basarak. Nereden bakarsan bak TL'nin daha fazla değer kaybedeceği bir sistem değil mi bu? Lütfen siyasi yönünü bir kenara bırakıp ekonomik bir model olarak yorumlayalım, bu sistemin avantajı ne? Amacı ne? Velev ki adam dolarını bozup tl mevduata geçti. E yine sen TL muamelesi yapmıyorsun ki, yine dövizmiş muamelesi yapıyorsun. Yani 3 te iki doları TL ye çevirmek yerine kalan 3 te 1 TL yi dolara çevirmiş oldun.
Ben işin içinden çıkamadım. Varın siz çıkın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 26

Cem Bölükbaşı bu sene Formula 2'de yarışacakmış. Çok güzel bir haber. Kendisi Espor'dan gerçek spora geçen ilk profesyonel pilot. Gerçi küçükken gerçek pilotluk da yapmış ama yine de espor başarıları onu gerçek yarışlarda yer almasını sağladı. F1'e geçmek için son adım F2'dir. Bütün yarışları F1 pistlerine ve aynı hafta sonları yapılıyor, aynı garajları kullanıyorlar. Eğer sezona ilk 3'te bitirir ve var olan sponsor desteğini artırırsa önümüzdeki yıllarda F1'de ilk Türk pilot olarak Cem'i görebiliriz. Motorsporlarında çok yetenekli bir ülkeyiz bence, her pilotumuz zirveye oynuyor, keşke ekonomik imkanlarımız daha iyi olsa da çok daha fazla pilot çıkarsak, orta seviye pilotlarımız, vasat pilotlarımız da olsa. Twitch yayınlarını izliyordum. İçten ve temiz bir çocuk. Yolu açık olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

PC'de Dual Sense Oyun Deneyimi

PlayStation 5 ile hayatımıza sadece yeni bir konsol girmedi. PlayStation 5, aynı zamanda DualSense kontrolcüsü ile de geliyor. DualSense kontrolcüsü, Sony'nin gelmiş geçmiş en iyi oyun kontrolcüsü. Üstelik sadece PlayStation5'te değil, PC'de de kullanılmaya hazır. Birazdan bundan detayları ile bahsedeceğiz ancak önce DualSense'in gelişmiş özelliklerini ve neden PC'de de kullanmak istediğimizi görelim.

Sony, DualSense ile kontrolcüyü yeni baştan tasarladı ve oyuncunun eline ergonomik olarak çok daha iyi oturan bir tasarıma imza arttı. Bundan sonraki adım ise size oyundaki titreşimleri gerçeğe uygun şekilde hissettirecek çift aktüatörün geliştirilmesiydi. DualSense, eskiye oranla yeni aktüatörleri ile bir yarış oyununda aracın motorunu ya da bir nişancı oyununda silahın tepmesini gerçekçi olarak hissetmenizi sağlıyor. Buradaki en büyük fark, titreşimin aktüatörlerden başlayıp kumanda geneline yayılması ve iki elinizin de titreşimi dolu dolu hissedebilmesi.

DualSense'in duyurulduğunda en merak edilen özelliği ise uyarlanabilir tetiklerdi. Kullanılmaya başladıktan sonra ise beklentiler tamamıyla karşılandı. Titreşim ile silahın etkisini hissedebiliyorsunuz ancak, silahın ne olduğuna göre değişen bir tetik gerginliğini daha önce hissetmemiştiniz. Ya da bir yayın gerginliğini, arabanın frenlerinin sertliğini... İşte uyarlanabilir tetikler, destekli oyunlarda daha önce deneyimlemediğiniz bir gerçekçilik hissini oyunlara katıyor.

DualSense, üzerinde dahili mikrofon ile geliyor ama isterseniz 3.5 mm jak ile istediğiniz bir kulaklık bağlayabilirsiniz. Ayrıca üzerinde entegre hoparlör de bulunmakta. Yine destekli oyunlar, DualSense'in ivme ölçer ve jiroskop özelliklerini de kullanabiliyor. Dahili pili ise USB Type-C bağlantısı ile şarj ediliyor.

DualSense, yarattığı etki ile PC oyuncularının da dikkatini çekmeyi başardı ve 'DualSense PC'de çalışır mı?' sorusu sorulmaya başlandı. Kısa cevabı, evet çalışıyor. Ama nasıl?

DualSense PC uyumlu üretilmiş bir kontrolcü. Dolayısıyla üçüncü parti yazılımlar kullanmanıza ya da hileler yapmanıza gerek yok. DualSense, PC'ye iki şekilde bağlanabilir. Windows uyumlu bilgisayarınıza ister kablolu ister bluetooth üzerinden bağlayabilirsiniz. Steam oyun platformu, DualSense’in PC’ye bluetooth üzerinden hızlı bağlantı kurmasını destekliyor. Kablolu kurulumda tek yapmanız gereken USB bağlantısını yapmak. Bluetooth bağlantısı içinse aşağıdaki adımları izleyin.

Steam istemcisini kurun.
PC'de bluetooth desteği olduğundan, sonradan USB adaptör ile ekleyebilirsiniz, emin olun.
Ekranın sağ alt köşesindeki sistem tepsisini açıp, Bluetooth simgesine çift tıkladıktan sonra sırasıyla, “bluetooth veya başka cihaz seçin” seçeneğini ardından “bluetooth”a tıklayın.
DualSense’in ışıkları mavi renkte yanana kadar PlayStation ve Share düğmelerine (PlayStation logolu tuş ile “\ | /” işaretli tuş) aynı anda basın.
Kablosuz denetleyiciyi seçtiğinizde DualSense’i bilgisayarınızla eşleştirmiş olacaksınız.
Bu aşamalardan sonra Steam geri kalan ayarları yapabilmeniz için özel bir ayar ekranı sunuyor.

Steam’de sırasıyla Ayarlar, Denetleyici, Genel Denetleyici Ayarları’nı seçtiğinizde karşınıza çıkacak olan büyük resimde PlayStation Yapılandırma Desteği kutusunu seçin. Eğer her şey yolunda gittiyse denetleyiciler listesinde 'PlayStation 5 Denetleyici: PlayStation 5 Denetleyici' yazacaktır.

Geniş ekran modunda, oyun içi menüsünü başlatmak için PlayStation düğmesine basarak DualSense’in ayarlarını da değiştirebilirsiniz.

Burada Steam örneğini gösterdik ama Epic platformu da aynı şekilde DualSense desteği sunmakta.

Peki PC oyunları DualSense'i destekliyor mu ya da tüm özellikleri çalışıyor mu?

Bu sorunun cevabı oyuna göre değişiyor. DualSense temel olarak bir gamepad. Dolayısıyla oyunlar bu şekilde çalışacaktır ancak DualSense'in başta saydığımız üstün özellikleri, PlayStation 5 oyunlarında olduğu gibi destek gerektiriyor. Eğer oyun destekliyorsa, PC'de de dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikler çalışıyor. DualSense ya da genel olarak Sony, PC oyunlarında en ufak teknik kısıtlama yapmıyor.

Eğer özellikle denemek isterseniz, bu senenin önemli oyunlarından Deathloop, bu özellikleri PC'de destekliyor. Tüm bunların yayında Sony'nin yeni oyuncu kulaklığı Pulse 3D de bluetooth üzerinden PC'de kullanılabiliyor.

Eğer PlayStation 5 sahibi iseniz, mevcut PC'nizde hemen DualSense'i deneyebilirsiniz. Eğer sadece PC sahibiyseniz, DualSense'i ayrıca satın alarak, PC oyunlarınızda Sony teknolojilerini kullanmaya başlayabilirsiniz. Ürünün detaylı özellikleri burada.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dondurma tavsiyesi: File marketlerde kendi markası olan Harras dondurmalar var. Yarım kilosu 25 30 tl civarı şu sıralar. Benim gördüğüm sütlü, çikolatalı, maraş dondurması, çilekli, vişneli, lavantalı, fıstıklı ve karamelli çeşitleri var. Sütlü, çikolatalı, çilekli ve vişneliyi denedim. Çok göreceli olduğu için lezzeti konusunda yorum yapmayacağım. Bana göre fiyat performans oranı en iyi dondurma bu. Çinli madodan alacağımıza bunlardan alırız, maraşta yapılıyormuş bu da.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5