Bugün ev interneti için Vodafone'dan aradılar. Eski tarifem 100Mbit kotasız 79 TL idi. Aynı fiyattan 1 yıl uzatma teklif ettiler kabul ettim. Bütün operatörler fahiş fiyatlara geçmişken bu teklifi takdir ettim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şöyle bir film var. Duymayan, bilmeyen çoktur. Ne olduğu bilinmeyen ve sese aşırı duyarlı yaratıklar dünyayı ele geçireli çok az zaman olmuştur. Bir şekilde hayatta kalmaya çalışan insanlar sessiz bir yaşam sürmektedir. Oldukça gerilimli güzel bir filmdi. Arkasına yaslanıp seyretmek isteyenler için birebir, tabi yaslanabilirlerse.

https://www.youtube.com/watch?v=p9wE8dyzEJE

A Quiet Place (2018) - Official Teaser Trailer - Paramount Pictures

Silence is survival. Watch the teaser trailer for #AQuietPlace, starring Emily Blunt and John Krasinski. In theatres April 2018. Facebook: https://www.facebo...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Balıkesir'in yazlık bir bölgesinde kaldım bir hafta. Lanet bir böcek var her yerde, hava kararınca çıkıyor kocaman birşey. Çok gürültülü bir şekilde uçuyor, sesi bana yaklaştıkça tüylerim diken diken oluyor korkudan. İnsanın saçlarına kıyafetlerine falan yapışıyor, kovuyorsun gitmiyor yılan gibi tıslıyor garip bir hayvan.. Dün gece hele bir tanesi sinekliğe yapıştı, yarasa kadar. İçeriden dürtüyorum dürtüyorum gitmiyor, tıslayıp duruyor. Yeminle tatilden soğudum..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Evrim kanıtlandı beyler. Ara tür Diyarbakır'da bulunmuş, hem de fosil falan değil canlı 🙂

https://www.mynet.com/turk-berberin-videosu-dunya-capinda-fenomen-oldu-190101159419

Türk berberin videosu dünya çapında fenomen oldu!

Diyarbakır'da yaşayan Türk bir berber vücut kıllarını tıraş ederek kıldan bir atlet yarattı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Az evvel Lenovo laptopumla çalışırken ufak cızırtı gibi bir ses geldi ve birden kapandı. Fişe takıyorum, çıkarıyorum, tekrar takıyorum, resetliyorum en ufak bir hayat belirtisi yok. Sanırım anakart gitti. İnternetten araştırdım, birisi bios pilini çıkar tak düzelirse düzelir düzelmezse servise gönder diye video hazırlamış.

Neyse yarım saat ince ince parçaladım laptopu. Anakartın altına baktım ki bios yok! Üstünde siyah bantlı yuvarlak birşey var kablo ile bağlı. Herhalde bios bu, anakartı da boşuna sökmüş oldum. Neyse söktüm kabloyu resetledim, geri taktım resetledim ne yaptıysam olmadı yine en ufak bir hayat belirtisi yok. Artık yapacak birşey kalmayınca servisi aradım kayıt açtırmak için. Garantisi bittiğinden çok yüksek bir masraf çıkacak sanırım. Servis de mesai saatleri dışında kapalıymış.

Topladım laptopu güzelce birleştirdim fişini taktım masanın üstüne bıraktım son umut belki kendi kendine düzelir diye. Acayip canım sıkıldı. İşim gücüm o laptopta, hadi ssd'yi söküp verileri kurtarırım da yeni bilgisayar 5000 liradan başlıyor. Ya da aynı parayı servise vereceğiz. Çok moralim bozuldu çok...

Derken prizden fişi çektim ne göreyim, prizden adaptöre giden kablonun ucu çıkmış 😀 Çıkmış dediğim gevşemiş. Yani nasıl karışık bir duygu yaşadım anlatamam. Kendi kendime deli gibi kahkaha attım, acayip sevindim, bir yandan da kendime kızmakla gülmek arasında kaldım. Verilmiş sadakamız varmış, taktım fişi çalıştı 😀 Evde kimse olmayınca sevincimi sizinle paylaşayım dedim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Sinemia üyeliğimi iptal ettim Allah belalarını....

BeğenFavori PaylaşYorum yap