#bisiklet
Arkadaşlar uzun süre kullanılmayan iki bisikletim var. Bunların temizliği nasıl yapılır? Yani mekanik parçalarla hafif pas ve kadife görünümlü yağ tabakaları var. Normal bezle mi sileyim? Yağ sökücü mü sıkayım, pas sökücü mü sıkayım? Yağlayayım mı? Ne ile yaşanır? Hangi sıra ile işlem yapmalıyım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#bisiklet
Arkadaşlar uzun süre kullanılmayan iki bisikletim var. Bunların temizliği nasıl yapılır? Yani mekanik parçalarla hafif pas ve kadife görünümlü yağ tabakaları var. Normal bezle mi sileyim? Yağ sökücü mü sıkayım, pas sökücü mü sıkayım? Yağlayayım mı? Ne ile yaşanır? Hangi sıra ile işlem yapmalıyım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Rasko @rasko

  Böyle işlerde balata spreyi çok iyi iş görüyor. Önce balata spreyi ile komple temizleyip, sonrasında hareketli tüm parçaları yağlayabilirsin.

 • Adem Alp Yıldız @ademalp

  kadro vs temizliğinden sonra zinciri wd 40 ile temizleyin sonra gres ile yağlayın

 • onurkenan @onurkenan

  az önce decathlonda bisikletime bakım yaptırdım. metal/metal aksamda yani sele demir bağlantısına sprey gres yağı kullandılar. zincirlerde ne kullandıklarını sordum, zincir yağıymış 🙂 gres yağı kullanmayın denildi zincir için, toz tutar yapışır denildi. bence tüm bisiklet için öncelikle wd-40 sprey aynı zamanda güzel bir çözücü olduğu için, onunla her şekilde artık, pas ve tortuları temizleyip, ardından ilgili yağlayıcılar ile yağlayabilirsiniz gibi.. bu arada ben, geçen sene, 30 yıllık bir bisikletimi, direk araba yıkayıcıda yüksek basınçlı su ve araba deterjanı ile yıkatmıştım, ardından bakım yaptırmıştım, bu da gayet oldu bende yani..

Sizce bu küçük çıkıntılar nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Modem
Bir arkadaşım modem tavsiyesi istedi. Anladığım kadarıyla Vdsl kullanıyor. Önemli olan wireless kapsama kapasitesi ve ucuz olması. Hiçbir ekstra özellik ihtiyacı yok. Sadece kablosuzu iyi çeksin yeter diyor. Var mı kablosuzu şahane diyebileceğiniz ucuz bir modem?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

@orcun Sana bir laptop yollamayı düşünüyorum, eski bir thinkpad edge 13. Açıldıktan bir süre sonra siyah ekranda takılıyor. Göndereyim mi ne dersin?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#enpara Kredi kartımla yurtdışı alışveriş sitelerinin birinden bir adet ürün aldım. Zamanında gönderilmediği için de siparişi iptal ettim. Şimdi sorum şu ki ben kredi kartımı online alışverişlere kapalı tutuyorum. Sadece alışveriş esnasında açıyorum ve hemen ardından kapatıyorum. Sizce bu durumda kredi kartı iadesi gerçekleşmesi için kartımın online alışverişe açık olması gerekir mi yoksa hiç alakası yok mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#bisiklet Arkadaşlar merhaba... 8 yaşındaki kızım için bisiklet almayı planlıyorum. Yazlıkta 2 senede bir bisiklet alıyorum ucuz bir şeyler, küçük gelince imkanı olmayan birine verip yenisini alıyorum ama bu sene en az 4 yıl kullanılacak daha kaliteli bir bisiklet almayı planlıyorum. Ama markalara o kadar uzağım ki uzmanlarına sormak istedim. Benim 24 yıllık Bisan Art900 hala taş gibi duruyor hala biniyorum. Yaşım gereği Bisan ve Bianchi’den başka marka bilmem. Sizce ne marka almalıyım? Bütçe 750 TL ama içime sinerse 1000e kadar yolu var. 20 inç ne alayım sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7
 • Erdinç B. @erdincb

  Teşekkürler arkadaşlar btwin iyi bir marka mı? Decathlona her gittiğimizde kızım turluyor bu marka ile, kaliteli de görünüyor ama bisiklet dünyasındaki yerini bilmiyorum. @emmi @jaguar

 • Erdinç B. @erdincb

  İki bisikleti de beğendim. 18 Mayıs’tan sonra yasak kalkınca gidip deneriz 24 inç büyük gelir mi denememiz lazım. Teşekkürler

 • Erdinç B. @erdincb

  Teşekkürler Erkan. Kaskı eldiveni dirsekliği var. İkinci el araştırıyorum şimdi.

 • onurkenan @onurkenan

  merhaba. hikayemiz benzer. ben de sanırım neredeyse 30 yıllık olmuş (>28), çelik-karbon karışımı bisikletime binmeye devam ediyorum; bakımı yenilemesi kolay, başına ise bir şey gelmiyor.. aynen 8 yaşında kızım var ve her 2 senede bir bisiklet alıyorum ve son (bu sene binsin diye) aldığım bisikletin 3 sene gitmesi beklentisindeyim. bu kadar kısa sürelerde hiç bir bisiklet yapısal olarak eskimiyor aslında, neredeyse parça değişimi/yenileme/bakım bile gerekmiyor; bisikletten beklenti tamamen ağırlık, denge, keyif üçgeninde dönüyor.. aslına bakarsanız bi de benim gibi bisikleti taşıyorsanız lastikleri çıkabilen modeller biraz olsun kolaylık sağlıyor.

  bu kadar uzun girizgahtan sonra söyleyeceğim, önceki yorumlarda bahsedilen decathlonun çocuk-hibrit bisikletleri gerçekten bu seviyede aranan özellikleri sağlıyorlar. parça değişim ve bakım için de uygunlar.

20 yılı aşkın süredir dinlediğim bir soundtrack. Streets Of Rage 4'ün çıktığı bu günlerde yine gündeme geldi. Yeni oyunun ana müziklerini de Yuzo reis yapmış. Bu arada @ugury gündemlerde ya da oyun önerilerinde bahsetti mi bilmiyorum ama dördüncü oyun efsane olmuş. Street Fighter 4'ün başardığını Sega da başarmış. 30 yıl öncesinin tadını günümüzde yaşatmış. Üstelik bunu nostaljiden güç alarak yapmamışlar. Vuruş hissi mükemmel, gamepadle oynamak lazım tabi. Karakolda zırhlı polislerin adının Murphy olduğunu görünce tamam dedim. 3 gündür 7 yaşındaki kızımla deli gibi oynuyoruz. İlerlemeli dövüş türünü sevenler mutlaka denesin derim. Umarım Capcom Final Fight için harekete geçer Haggar reis ölmeden.
https://youtu.be/5EBbX0rj0wc

Streets Of Rage 3 Soundtrack - Good Ending

The fast-paced hardcore techno soundtrack, from High Quality FLAC audio versions. Thanks to Vertiphon. Composed by Yuzo Koshiro
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar video içeren bir siteden videoları nasıl indirebilirim? 3 tane program denedim üçü de yapamadı. Site geçici süreliğine bedava eğitimler veriyor, benim de takip ettiğim bir eğitim var ama evde iki tane küçük çocuğum var. Büyüğün online dersleri, ödevleri, küçüğün oyalanması, oyun, alt değiştirme ve üstüne kendi işlerim de eklenince günde 1 saat o da uykudan fedakarlıkla ayırabiliyorum. Yani eğitimi çok beğendim ama bitiremeyeceğim ve ücreti karşılığı ile de eğitimi alamıyorum, kurum içi bir platformu herkese açtılar geçici süre. Yarıda kalmasın diye videoları indirmek istiyorum. Zaten tahmin eden çoktur da direk isim vermeyeyim, Türkiye'nin en büyük iki holdinginden biri. Boynuzlu bir amblemleri var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8