@yasinilkaya 3 yıllık domain + hosting almayı planlıyorum. Sanırım wordpress kurarım. Ekonomik paket yeterli olur. Yardımcı olabileceğiniz bir konu var mıdır 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Meraklısına tower defense oyunu. Ben yaptım 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=xZ9WwonlvhM

THE LAST DEFENSE!

The Last Defense is a Tower Defense Game with four maps and three difficulty levels.Easy to play...Enjoy it!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • CanSimit @cansimit

  YouTube'da oyun oluyor mu ki? 😛

 • Eminentia @eminentia

  Elinize sağlık. Tundra dışındaki haritaları pek beğenmedim. Ortam ışıklandırması ile kulelerin ışıklandırması birbiriyle çok uyuşmamış, tundrada ise bu pek göze çarpmıyor. Plain haritasında yollar acayip göz yoruyor, yeşilin tonunu da pek sevmedim. Bence o haritanın tamamen değiştirilmesi gerekli.

  • Erdinç B. @erdincb

   @eminentia Çok teşekkür ederim. Benim için çok değerli yorumlar. Şimdilik böyle yayınlayacağım çünkü artık geliştirmeye ayıracak hiç zamanım yok. Satış performansına göre bir güncelleme yapıp özellikle ilk haritayı gözden geçireceğim. Yorumlarınız tamamen doğru, plain ilk harita olduğu için tüm amatörlükler orda yoğunlaştı. İlk kez oyun yapıyorum, muhteşem kesinlikle değil, belki iyi de değil ama çöp bir oyun olmaması için gayret gösterdim. İki asset koyayım, sağdan soldan kod kırpayımla olmuyormuş onu iyi anladım. En basit oyun bile bir ton emek istiyor.
   Aslında başlarken aklımda 10 haritalı, en az 10 - 15 tip turretlı bir oyun yapmak vardı ama her şeyi tek başına yapınca zaman bulmak çok zor oluyor. Neticede şimdilik 4 haritalı, 9 turretlı, tower defense meraklılarına hitap eden bir oyun çıktı.
   Videodan anlaşılmıyor ama strateji tarafı bence epey kuvvetli oldu. Öyle kafama göre şuraya iki turret koydum, bütün paramı da çar çur harcadım diye oynayınca darmadağın oluyorsunuz. Belli bir strateji yürütmeniz gerekiyor. Steam'de yayınlayınca burda da link paylaşacağım zaten. O zaman oynayanların da yorumlarını dinleriz.

Delireceğim ya bunların yaptığı işe başlarım ben...

Eşim üniversitede öğretim görevlisi olduğu için bebeğe bakıcı bakıyor. Tam kapanmada evden de olsa eşim çalışıyor. Çalışmak dediğim günün yarısı online ders anlatıyor. Ben de çalıştığım için bakamıyorum. Bebek alerjik, bakıcı SGK'nın eğitimli bakıcılar projesi aracılığı ile işe başlamıştı, SGK'ya çalışma iznini sorduk, kaymakamlığa gidin dedi. Dün tam tamına 2 saat kaymakamlıkta sıra bekledik ve 1 kişiye bile işlem yapmadan, yüzlerce insanı başvurularınızı e devletten yapacaksınız diyerek gönderdiler. E-devlette izin belgelerinde bebek bakımı ile ilgili bir seçenek yok, bebek kendine baksın diyor devlet. En yakın seçenek tedavi ihtiyaçları var. Onunla kayıt yaparım diyorum 2 gündür sistemde hata var deyip kayıt oluşturmuyor. Ne yapsın kardeşim bu insanlar, çocuk riskli grupta diye ben 3 aydır her gün evinden alıp bırakıyorum bakıcıyı. Buna bile izin vermiyor devlet...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaş bir tane logo yapayım dedim kendime, yok üye ol, yok 60 lira öde, yok kredi kartını ver... 3 tane siteye baktım hepsi böyle. Yok mu bunun bedavası ya alt tarafı 1 tane logo yapacağım kendime.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emre @emre64

  Ne logosu hocam? Burda yapıveren çıkar belki 😀

  • Erdinç B. @erdincb

   Yaptığım oyunu yayınlayacağım da, şirket logosu koyayım oyunun başına diye. Tasarımını yaptım aslında ama hayata geçiremiyorum, siteler yeşil istiyor...

  • Emre @emre64

   @erdincb Logo işi yeşilsiz olmaz hocam 🙂 @doga Yardımcı olur belki de o da yeşille çalışıyor 😀 Ben eskiden AI ile uğraşıyordum da uzun süredir ilgilenmiyorum, yapıyor olsam ben yapıverirdim elindeki tasarımdan logo 🙂

  • Doğa @doga

   @emre64 bu mesleğimiz, uzmanlığımız, geçimimizi sağladığımız şey. Tabi ki yeşilsiz yapılmayacak. Bir sanatçı olarak buradaki tavrınızı da yanlış bulduğumu söylemeliyim @erdincb hocam. Belki kötü niyetiniz yok ama "alt tarafı logo" diyerek bedava olmasını beklediğiniz şey sizi uzun yıllar tanımlayacak, akılda kalmanızı sağlayacak, sizi kelimelerden ve diğer her şeyden önce insanlara anlatacak unsur. İçten içe "alt tarafı logo" olmadığını biliyorsunuz ki siz de çözüm arıyorsunuz. Canva vs ile işlerin çok basite indirgendiğinin farkındayım ve bir yandan bunu destekliyorum. Herkesin üretim gücüne sahip olduğu bir dünyada, herkesin fikirlerini, üretimlerini online ortamda bir logo altında sergileme isteği gayet normal. Bu kadar hızlı markalaşmaya da hızlı tüketilen logolar lazım tabi, eskisi gibi 10 bin dolarlar, 3 ay düşünce süreçleriyle logo yapma kalmadı. Ama 60 liraya kimlik yaratmak çok diyorsanız tekrar düşünmeniz lazım. Bu hizmetler bedavadan biraz ucuz. Kalitesizler ama çok ucuzlar. Bunların pahalı bulunduğu ülkede bizlerin yaşaması çok zor.

 • salihcln @salihcln

  Abi oyunu yollarsan bizde bi denemesini yapalım. UX testi yapılmadıysa testini yapmış olurum. Tüm ekip hala akşamları oyuna bekliyoruz seni. Tam sokağa çıkma yasağında en kötü bekleriz seni.

Şimdi dünyanın içini boşaltsak, sadece dıştakı ince yer kabuğu kalsa ve bir delik açıp merkeze atlasak ne olur? Yerçekimi bizi tam dünyanın merkezinde mi tutar? Yoksa atlayıp bir müddet düşüp yüzeydeki kütleden dolayı yukarı çekilip aynı delikten geri mi çıkarız? Yoksa deliğin tam karşı noktasına çarpar mıyız? Bu konuyu araştıran var mı aramızda?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 44

Yorumsuz...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 21

Göç etmek için doğdular, ya göç edecekler ya da ölecekler. Korkunç tehlikelere rağmen ilerliyorlar. Yaşlılar bunu defalarca yaşadı, gençler sürüden ayrılmama gereğini biliyorlar. Büyük tehlikelere rağmen ilerliyorlar, yollarına devam etmeliler. Dünya onlara fısıldadı: Harekete geç, harekete geç ve yaşa... Son 400'lüğe gelirken Gülbatur birinci Şahbatur sondan geliyor Gülbatur birinci Şahbatur geliyor Gülbatur birinci geliyor... 10'ncu yıl Gazi koşusunu Süleyman Atlı'yla Gülbatur alıyooor Gülbatur alıyooor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu madencilerden çıkma ekran kartları alınır mı? Bir zaman sonra hepsi boşa çıkacak ya, o zaman piyasa madenci çıkması ekran kartı dolacak, o zaman garantili olanlardan alınır mı? Ne gibi bir yıpranma yaşıyor bu kartlar? Ömürleri mi kısalıyor, performansları mı düşüyor, soğutucuları mı arızalanıyor, ya da günün birinde birden ölüyorlar mı? Yani işte ne sormak istediğimi anladınız, siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Sıfırının yarı fiyatına mesela alır mısınız madenci çıkması kartı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 25

Bunu paylaşmazsam sizlere ihanet etmiş sayarım kendimi. Disney Junior kanalında BLUEY diye bir çizgifilm var. Okul öncesi çocuklar için yapılmış. Ama sanırım 3 - 9 yaş arası gayet keyif alarak izler. Bu yaş aralığında çocuğu olan herkese öneririm.

Süperkahramanlardan, vurdulu kırdılı çizgifilmlerden bunalanlar için harika bir çizgi film. Tamamen günlük hayatı anlatan, bence çocuklara karşılaşabilecekleri zorluklarla nasıl baş edebileceklerini ve ayrıca iyi bir insan olmanın önemini öğreten çok çok eğlenceli bir çizgi film. İlginç kısmı ise Avusturalya günlük hayatını anlatmasına rağmen hayatlarının bize çok benzemeleri. Çocuk her yerde çocuk galiba... Küçük bir not: Çizgi film Avusturalya hükümetinin desteği ile hazırlanıyor. Keyifli seyirler.

https://www.google.com/search?q=bluey&oq=bluey&aqs=chrome..69i57j35i39j0l3.3503j0j4&client=ms-android-lge-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#ip=1&vch=https://m.youtube.com/watch?v%3DM-OfNG0u0cs

BeğenFavori PaylaşYorum yap