Evrim kanıtlandı beyler. Ara tür Diyarbakır'da bulunmuş, hem de fosil falan değil canlı 🙂

https://www.mynet.com/turk-berberin-videosu-dunya-capinda-fenomen-oldu-190101159419

Türk berberin videosu dünya çapında fenomen oldu!

Diyarbakır'da yaşayan Türk bir berber vücut kıllarını tıraş ederek kıldan bir atlet yarattı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Az evvel Lenovo laptopumla çalışırken ufak cızırtı gibi bir ses geldi ve birden kapandı. Fişe takıyorum, çıkarıyorum, tekrar takıyorum, resetliyorum en ufak bir hayat belirtisi yok. Sanırım anakart gitti. İnternetten araştırdım, birisi bios pilini çıkar tak düzelirse düzelir düzelmezse servise gönder diye video hazırlamış.

Neyse yarım saat ince ince parçaladım laptopu. Anakartın altına baktım ki bios yok! Üstünde siyah bantlı yuvarlak birşey var kablo ile bağlı. Herhalde bios bu, anakartı da boşuna sökmüş oldum. Neyse söktüm kabloyu resetledim, geri taktım resetledim ne yaptıysam olmadı yine en ufak bir hayat belirtisi yok. Artık yapacak birşey kalmayınca servisi aradım kayıt açtırmak için. Garantisi bittiğinden çok yüksek bir masraf çıkacak sanırım. Servis de mesai saatleri dışında kapalıymış.

Topladım laptopu güzelce birleştirdim fişini taktım masanın üstüne bıraktım son umut belki kendi kendine düzelir diye. Acayip canım sıkıldı. İşim gücüm o laptopta, hadi ssd'yi söküp verileri kurtarırım da yeni bilgisayar 5000 liradan başlıyor. Ya da aynı parayı servise vereceğiz. Çok moralim bozuldu çok...

Derken prizden fişi çektim ne göreyim, prizden adaptöre giden kablonun ucu çıkmış 😀 Çıkmış dediğim gevşemiş. Yani nasıl karışık bir duygu yaşadım anlatamam. Kendi kendime deli gibi kahkaha attım, acayip sevindim, bir yandan da kendime kızmakla gülmek arasında kaldım. Verilmiş sadakamız varmış, taktım fişi çalıştı 😀 Evde kimse olmayınca sevincimi sizinle paylaşayım dedim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Sinemia üyeliğimi iptal ettim Allah belalarını....

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#sega #dreamcast
Arkadaşlar dreamcast konsolum var, isteyen varsa kargo karşı taraftan ödenmek koşuluyla yollayabilirim. En son birkaç yıl önce denedim, çalışır durumdaydı. Tek kol var, birkaç orijinal bir sürü de tekgözlü oyun var. Galiba hafıza kartı da vardı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Tüm akış seçili olmasına rağmen çok az paylaşım görüyorum. Saatte 10 tane falan. Paylaşımlar mı azaldı ben mi bir şeyi yanlış yapıyorum?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

@otakaraha
Mail adresini verirsen sana bir aylık plus yollamak istiyorum.
Sağolsun @distance Logitech mouse için çekiliş yapmıştı, oradan abonelik çıkmış bana da. Bende zaten uzun dönem abonelik olduğu için sana hediye etmek istedim. @xc de aynı çekilişte kazanmıştı ve hediye ediyordu. Seni ordan gördüm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Daft Punk'ın 2013 yılında çıkardıkları Random Access Memories albümünden harika bir parça. Bence Get Lucky'den bile iyi. Özellikle klibi çok başarılı. İki cansız mankenle bu kadar çok duygu nasıl anlatılır hayretler içerisinde izledim.

Daft Punk - Instant Crush (Video) ft. Julian Casablancas

Daft Punk's official music video for 'Instant Crush' ft. Julian Casablancas. Click to listen to Daft Punk on Spotify: http://smarturl.it/DaftPunkSpotify?IQ.....
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Günaydın arkadaşlar. İstanbul Ataşehir de deprem hissettim. İnşallah uzaklarda büyük bir deprem olmamıştır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#CepTelefonuFotoğrafçılığı
Lenovo Vibe X2 ile çekildi. Namussuz hep başka tarafa bakıyor, suratını çeviriyor. İçerenköy Veteriner Kliniği'nin kedisi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoseyir'de biri bizi engellediğinde profiline giremiyor muyuz? Daha doğrusu birinin profilini göremememizin sebebi bizi engellemesi mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14
 • Erdinç B. @erdincb

  İyiymiş o zaman. Vatandaşın biri beni engellemiş. Ben kimseyi engellemediğim için çok iyi olmuş.

  • Cüneyt Filiskaş -33- @sadas1453

   Bazen yazdığın bir cümle veya kullandığın bir kelime karşındaki kişiye çok dokunuyor.O yüzden engelleniyorsun.Ama belki nedenini sorsa engellemek yerine kendini açıklama fırsatı verse karşındaki kişi yanlış anladığını anlar ve seni engellemek zorunda kalmaz.

  • Erdinç B. @erdincb

   @sadas1453 Olay şöyle ki arkadaşın biri burada bir konu açmış ve sadece bir film ismi yazmış. Ben de dedim ki arkadaş neden böyle yarım yamalak konu açıyorsunuz? Filmi mi izledin? Biz mi izleyelim? Beğendin mi? Beğenmedin mi? Bizim fikrimizi mi soruyorsun? Torrent linki mi istiyorsun? Ne demek istiyorsun dedim. Bir cümle yazmaya mı üşeniyorsun dedim.

   "Sanane ulan istediğim gibi yazarım. Her boka maydanoz olan tipler çıktı böyle." yazmış ve beni engellemiş. İyi de yapmış.

  • Cüneyt Filiskaş -33- @sadas1453

   @pikapika Böyle bir cevap yazan kişinin böyle bir eylemde bulunması son derece normal.Arkadaş kurduğu cümle ile kendisini güzel anlatmış.Bu arada o maydanoz birçok yediği yemekte karşısına çıkıyor.Kimsenin bunu ona hatırlatmamış olması da ayrıca üzüntü verici bir durum tabii.

 • Orcun @orcun

  Doğrudur o kişinin profilini göremezsin ve direkt anasayfaya atar. Yaz nikini bir yere eski mesajı editle ona tıkla ekranda ufak şekilde profili çıkacak engelle geç.

  • Cüneyt Filiskaş -33- @sadas1453

   Bence de en güzeli.Toplumda yaşayan birçok farklı kişi var.Hepsi ile sağlıklı bir iletişim ne yazık ki mümkün olmuyor.

  • Orcun @orcun

   @sadas1453 Şimdi alınmayın kimsenin dinine karışmıyorum ama, özgürlük dediğin şeyi herşeyi yaparsın anlamında kullanan bir tayfa var öyle zannediyor.
   Toplumda özgürlük şudur, başka bir bireyin hakkına giriyorsan özgürlüğün yok, özgürlüğün tanımı toplumdaki nedir ? başka bir bireyin hakkına girmeden özgür olmaktır.

   Adam geliyor evrimsel bir süreci anlatıyorlar geliyor altında anında din tartışmasına giriyor. Ya bir dur ya hasta ruhlu manyak, git dinini yaşa başkasına dayatma kendi kendine tanrıcılık oynama ki yaptığıda günah bu arada bilmiyor. Allahçılık oynarsan sen kendini allah yerine koyarsın demek e demek ki karar yetkisi sende demek ? e buda megolomanlık gibi sorunlara yol açar. Ama yazdıklarına göre de kendisi doğruyu söylüyor ama allah değil. O da en büyük günahların başında geliyor. Ben o yüzden tartışmam engeller geçerim. Çok böyle tartışacaksam da trollerim farketmez. Biraz yani ipte oynatırım, bende böyle bir adamım. 🙂

  • Cüneyt Filiskaş -33- @sadas1453

   @orcun özgürlüğün sadece felsefi bir anlam içerdiğini ve insanları yeni düzende köleliğe alıştırmak amacıyla kullanıldığını ben de düşünüyorum.Bazı konularda karşılıklı(nüans farkı olabilir tabi) aynı düşüncelerde olmak sağlıklı bir iletişim için olmazsa olmazdır.Anladığım kadarıyla karşınızdaki kişiyle düşüncelerinizin çok farklı olduğunu görmüş ve yol yakınken size en uygun görünen yolu seçmişsiniz.Bence yapmış olduğunuz eylemde bir sorun yok.

 • Cüneyt Filiskaş -33- @sadas1453

  @johnsmith Kendisini tanıyorum.Biraz kaba ve esnek davranma yeteneği olmayan bir insan.Benim gibi kendisinde de ani sinirlenme özelliği var.

 • TeknoStil @teknostil

  Aaa beni engellemiş joe. Neden acaba? 😀