Unity ile ilk oyunumu yapıyorum. Tower Defense oyunu olacak. Modelleri toplamaya başladım. Temel kodlama aşağı yukarı tamam. Bölümleri de tasarladım mı bu iş tamam. Zaman zaman geldiğim seviyeyi, ekran görüntülerini paylaşacağım. İnşallah zevkli bir şeyler çıkarabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Deprem ölçeği lineer bir birimle anlatılmalı. Logaritmik ölçeği halkımız anlamıyor ve küçümsüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Özgür @ozgurg

  Halkımız salaksa mühendisler ne yapsın?

 • Rasko @rasko

  Depremi, birilerinin kuran yırtmasına bağlayan adama lineer birimle anlatsan ne olacak? "Teknolojiyi takip eden adam az-çok bilgili olur, cahil değildir" diye düşünürdüm ama bu platformda bile 10 tane "Ses kaydı varmış, bu gece saat 4'te deprem olacak, halktan gizliyorlarmış" diye başlık açıldı. Yani dünyanın bütün bilgisi cebindeki ufacık bir cihazda duruyor, açıp 2 satır okumuyorsun "böyle bir şey mümkün mü?" diye. Bunlar eğitilemezler, bırak anlamasınlar. Anlayanlar bize yeter.

 • Erdinç B. @erdincb

  Herkes çok katı burada. Benim annem 8 yaşında babasını kaybetmiş. Kardeşlerine bakmış okuyamamış. Gizli gizli okula gittiğinde annesi, dayısı dövüp eve getiriyormuş. Şimdi kadın 60 yaşında logaritma mı öğrensin? Salak halk dediğiniz insanlar ne hayatlar yaşamış ne eziyetler çekmişler. Bilim insan içindir, insanın faydası içindir. Kendi dünyalarında richter kullansınlar ama yayınlarken halkın anlayabileceği, başına gelebilecekleri tahmin edebilecekleri anlaşılır lineer bir ölçek kullansalar keşke diyorum. İnsan beynine 6 ile 7 arasında 10 kat fark olduğunu kabul ettirmek zor.

 • Chell @alperenxx

  Okullar bunu yapmalı da işte eğitim sistemi. Ben lisede derste laf arası hoca değinmişti. O günden beri aklımdadır ama bu sadece o an hocanın aklına gelen bir şeydi. Ayrı anlatmamıştı.

Bim'den lisanslı iPhone şarj kablosu aldım. Bugüne özel 30 lira. https://www.bim.com.tr/aktuel-urunler/lightning-kablo-1-2-m-apple-lisansli/aktuel.aspx

Bim A.Ş.

Bim Kaliteli Hizmet
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Haftalık Gündem Değerlendirmesi ne zaman gelecek? Koşu yaparken izleyeceğim de...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Bugün bilinmeyen bir numara tarafından arandım. Aynı anda ekranda uzakdoğulu bir hatun odasında gayri ahlaki hareketler yapıyordu. Çağrıyı kapatmamla ekrandaki görüntü kayboldu. Böyle birşey nasıl olur? Toplantıda falan denk gelse rezil oluruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bizi kimlerin engellediğini gösteren bir liste var mı? Bugün daha önce hiç görmediğim, tanımadığım birinin beni engellediğini farkettim. Böyle kimler var merak ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

Bugün ev interneti için Vodafone'dan aradılar. Eski tarifem 100Mbit kotasız 79 TL idi. Aynı fiyattan 1 yıl uzatma teklif ettiler kabul ettim. Bütün operatörler fahiş fiyatlara geçmişken bu teklifi takdir ettim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap