Arkadaşlar bugün elektrik faturası geldi 200 TL. Çok canım sıkıldı, daha geçen sene 70 - 80 ortalama ile gidiyordum. Şimdi sorum şu ki bireysel olarak evime güneş paneli koyabilir miyim? Balkonum iyi güneş alıyor. Oraya yerleştirmem ekonomik olur mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Az evvel metrobüs durağında polis kimliğimi aldı rutin kontrol için. Sordum kaç zamandır dikkat ediyorum sadece erkeklerin kimliğini kontrol ediyorsunuz, neden? Yanında bayan olmadığı için dedi. Sorumun cevabı değildi ama polis hakkındaki genel fikrim daha da derinleşti.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 23

Çok çirkin olduğu için çektim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Garanti mobil uygulama çalışmıyor bende. İmkanı olan deneyebilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Unity ile ilk oyunumu yapıyorum. Tower Defense oyunu olacak. Modelleri toplamaya başladım. Temel kodlama aşağı yukarı tamam. Bölümleri de tasarladım mı bu iş tamam. Zaman zaman geldiğim seviyeyi, ekran görüntülerini paylaşacağım. İnşallah zevkli bir şeyler çıkarabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Deprem ölçeği lineer bir birimle anlatılmalı. Logaritmik ölçeği halkımız anlamıyor ve küçümsüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Özgür @ozgurg

  Halkımız salaksa mühendisler ne yapsın?

 • Rasko @rasko

  Depremi, birilerinin kuran yırtmasına bağlayan adama lineer birimle anlatsan ne olacak? "Teknolojiyi takip eden adam az-çok bilgili olur, cahil değildir" diye düşünürdüm ama bu platformda bile 10 tane "Ses kaydı varmış, bu gece saat 4'te deprem olacak, halktan gizliyorlarmış" diye başlık açıldı. Yani dünyanın bütün bilgisi cebindeki ufacık bir cihazda duruyor, açıp 2 satır okumuyorsun "böyle bir şey mümkün mü?" diye. Bunlar eğitilemezler, bırak anlamasınlar. Anlayanlar bize yeter.

 • Erdinç B. @erdincb

  Herkes çok katı burada. Benim annem 8 yaşında babasını kaybetmiş. Kardeşlerine bakmış okuyamamış. Gizli gizli okula gittiğinde annesi, dayısı dövüp eve getiriyormuş. Şimdi kadın 60 yaşında logaritma mı öğrensin? Salak halk dediğiniz insanlar ne hayatlar yaşamış ne eziyetler çekmişler. Bilim insan içindir, insanın faydası içindir. Kendi dünyalarında richter kullansınlar ama yayınlarken halkın anlayabileceği, başına gelebilecekleri tahmin edebilecekleri anlaşılır lineer bir ölçek kullansalar keşke diyorum. İnsan beynine 6 ile 7 arasında 10 kat fark olduğunu kabul ettirmek zor.

 • Chell @alperenxx

  Okullar bunu yapmalı da işte eğitim sistemi. Ben lisede derste laf arası hoca değinmişti. O günden beri aklımdadır ama bu sadece o an hocanın aklına gelen bir şeydi. Ayrı anlatmamıştı.

Bim'den lisanslı iPhone şarj kablosu aldım. Bugüne özel 30 lira. https://www.bim.com.tr/aktuel-urunler/lightning-kablo-1-2-m-apple-lisansli/aktuel.aspx

Bim A.Ş.

Bim Kaliteli Hizmet
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Haftalık Gündem Değerlendirmesi ne zaman gelecek? Koşu yaparken izleyeceğim de...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6