Göç etmek için doğdular, ya göç edecekler ya da ölecekler. Korkunç tehlikelere rağmen ilerliyorlar. Yaşlılar bunu defalarca yaşadı, gençler sürüden ayrılmama gereğini biliyorlar. Büyük tehlikelere rağmen ilerliyorlar, yollarına devam etmeliler. Dünya onlara fısıldadı: Harekete geç, harekete geç ve yaşa... Son 400'lüğe gelirken Gülbatur birinci Şahbatur sondan geliyor Gülbatur birinci Şahbatur geliyor Gülbatur birinci geliyor... 10'ncu yıl Gazi koşusunu Süleyman Atlı'yla Gülbatur alıyooor Gülbatur alıyooor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu madencilerden çıkma ekran kartları alınır mı? Bir zaman sonra hepsi boşa çıkacak ya, o zaman piyasa madenci çıkması ekran kartı dolacak, o zaman garantili olanlardan alınır mı? Ne gibi bir yıpranma yaşıyor bu kartlar? Ömürleri mi kısalıyor, performansları mı düşüyor, soğutucuları mı arızalanıyor, ya da günün birinde birden ölüyorlar mı? Yani işte ne sormak istediğimi anladınız, siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Sıfırının yarı fiyatına mesela alır mısınız madenci çıkması kartı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 25

Bunu paylaşmazsam sizlere ihanet etmiş sayarım kendimi. Disney Junior kanalında BLUEY diye bir çizgifilm var. Okul öncesi çocuklar için yapılmış. Ama sanırım 3 - 9 yaş arası gayet keyif alarak izler. Bu yaş aralığında çocuğu olan herkese öneririm.

Süperkahramanlardan, vurdulu kırdılı çizgifilmlerden bunalanlar için harika bir çizgi film. Tamamen günlük hayatı anlatan, bence çocuklara karşılaşabilecekleri zorluklarla nasıl baş edebileceklerini ve ayrıca iyi bir insan olmanın önemini öğreten çok çok eğlenceli bir çizgi film. İlginç kısmı ise Avusturalya günlük hayatını anlatmasına rağmen hayatlarının bize çok benzemeleri. Çocuk her yerde çocuk galiba... Küçük bir not: Çizgi film Avusturalya hükümetinin desteği ile hazırlanıyor. Keyifli seyirler.

https://www.google.com/search?q=bluey&oq=bluey&aqs=chrome..69i57j35i39j0l3.3503j0j4&client=ms-android-lge-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#ip=1&vch=https://m.youtube.com/watch?v%3DM-OfNG0u0cs

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#bitcoin Şimdi maillerime baktım da 2014'te 22.5 bitcoinim varmış. Yanlış hatırlamıyorsam dogecoin için almıştım. En son değeri iyice düşmüştü, Naruto izleyeceğim diye yüklediğim VPN'lerden biri yüzünden gmailim ve ardından tüm borsalardaki hesaplarım hacklenmişti. Borsa ile görüşmüştüm ama siz işlem yapmışsınız yapacak bir şey yok deyip üstüne yatmışlardı. Şimdi belki kırıntı kalmıştır diye eski borsalardaki hesaplarıma bakıyorum. İki tanesine giriş yaptım hiç işlem yapmamışım gibi gösteriyorlar, bir tanesinin yerinde zaten yeller esiyor. O zaman için çok da büyük bir para değildi, şimdiye kadar tutacağımı da hiç sanmıyorum, muhtemelen iki katı olmadan satardım ama yine de insan bir iç çekmiyor değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11
 • mkyb @mkyb

  5 milyon 680 bin lira. Of of. Gece uyutmaz adamı, uyku kaçırır.

 • Erdinç B. @erdincb

  Şimdi dogecoin cüzdanının backup'ını buldum. En son şu anki değeri Beşyüzbin dolar olan dogecoin'i cryptsy diye bir borsaya aktarmışım ordan hacklenmiş. Şimdi yerinde yeller esiyor borsanın ve adım gibi eminim ki beni hackleyenler de zaten kendileriydi. Bir cüzdan 6 ay işlem yapmazsa cold backup'a alınıyor. Hackleyen adamın benim hesabımı tam 5 ay 15 gündür kullanmadığımı biliyor olması tesadüf olamaz sanırım. Zaten benim olaydan bir süre sonra bizi hacklediler diyip milletin parasıyla kaybolmuşlar.

 • kei @kei

  daha büyük kerizlik benim 2014 başında bilgisayarda bir süre mining yapıp sonra bu bilgisayarı çok kasıyor çok bir ederi de yok deyip uninstall etmem. Yetmeyip o bilgisayarın harddiskini ssd ile değiştirip harddiski arkadaşa satmam. arkadaşın tıka basa diski doldurması. Belki satmasam recovery programı ile bir ihtimal olsun bulabilirdim o cüzdanı ve şifresini.

  • Gardırop Fuat @gardirop-fuat

   İlk başlarda isen sende de bayağı vardır.
   İlk başlarda millet bitcoin forumlarında bugün 3 tane,5 tane kazdım v.s yazıyordu 🙂

  • kei @kei

   @gardirop-fuat ben öyle çok ilklerinde değilim 2014 pek de ilk zamanları sayılmaz ama en azından tek laptop ile kazılabiliyordu o kadar zorlaşmamıştı, dev gibi farmlar kurulmamıştı.
   yapacak bir şey yok dediğim gibi kaybetmeseydim bile büyük ihtimal 3-5 liraya satardım. 2017'de de elimdeki birazçık bitcoini bozmuştum 9 bin liradan sorf ay sonunu getirebilmek için. birkaç ay sonra işte 10 bin dolar seviyesine çıkmıştı malum. Şu an 300 bin liraya yaklaşıyor.

 • Gardırop Fuat @gardirop-fuat

  Nasıl hissediyorsun ?
  Garip bir his değil mi ?

  • kei @kei

   yapacak bir şey yok hocam. kaybetmesem bile büyük ihtimalle biraz yükselince satardım herkes öyle yaptı geçmişte. 10 dolardan giren 1000 dolar olunca çıktı 1000 dolardan giren 10 bin olunca çıktı vs.

Bankalar arası cep telefonu, tc kimlik no ya da email adresi ile para transferinde sadece 1 banka seçebiliyorsunuz. Açıkçası sadece telefon numarası ile transfer pratik gözükse de banka adı + telefon numarası da iş görürdü. Şimdi benim gibi 3 banka ile çalışanlar ve çok sık işlem yapmayanlar için hangi bilgiyi hangi bankaya kaydettiğimizi karıştırma ihtimali yüksek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu oyun bana çok güzel göründü paylaşmak istedim:
https://www.youtube.com/watch?v=J5vZLRQ1tuk

Black Myth: Wu Kong - Official Gameplay Reveal Trailer

A souls-like action-adventure game meets the classic Chinese tale of the Monkey King in Black Myth: Wu Kong. Take a look at 13 minutes of impressive pre-alph...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Yabancıdizi
Sevgili TS ahalisi, bir dizi arıyorum. Burada biri önermişti sanırım ama favorilerime eklememişim. Aradım taradım bulamadım. Konusu uzaylılar. Dizinin bir görseli aklımda sadece, ya fragmanını seyrettim ya da dediğim gibi burda paylaşılan görsel aklımda. Ergen yaşlarda iki kardeş (bir kız bir erkek diye hatırlıyorum) laboratuvarda suda bir şey inceliyorlardı. Uzaylılar zaten dünyadalar da bu gençler bunu farketmişler gibi bir konusu vardı. Bakmadığım yer kalmadı. 8 bölüm diye yazmıştı galiba paylaşan kişi ama tam emin değilim. Yılını hatırlamıyorum ama eski değildi, bir kaç yıllık olsa gerek. Fikri olan yazsın lütfen atış serbest.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu da son olsun çok sıkmayayım. İngiliz gençliğinin halini anlatan eserimiz.
https://youtu.be/iRYvuS9OxdA

Amy Macdonald - This Is The Life (Official Video)

Amy Macdonald - This Is The Life (Official Video)Taken from the album 'Life In A Beautiful Light' out now!Stream/download the album: https://amymacdonald.lnk...
BeğenFavori PaylaşYorum yap