BeğenFavori PaylaşYorum yap

23 Kasım 2018 tarihinde amazon.tr'den sennheiser cx300 almıştım şimdi farkettim hareket edince sol taraftan ses kesik kesik geliyor.Şimdi benim merak ettiğim garantisi bitmediği için servise göndersem yapılır mı sennheiser servisi nasıldır daha önce tecrübe eden oldu mu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 14
 • Halil @hcaktuna

  ben xbox one s kontrolcüsüne alışamadığımdan satıp ps4 almıştım. ps4 kontrolcüsü bana çok rahat geliyor.

 • SonkaBonka @sonkabonka

  Xbox 360 gamepad (kablosuz alıcısı olan model) ve orta karar bir şarj aleti + 4 tane şarj edilebilir AA pil seni sonsuza kadar götürür. 7 senedir bu kombinasyonu kullanıyorum. Bir kere tık etmedi. Microsoft'un donanım olarak bugüne kadarki en iyi ve en dayanıklı ürünüdür.

  Xbox one gamepadinin tetik tuşlarını manyetik olarak kullanmayı tercih etmiş Microsoft ve bu seçim kesinlikle yanlış bana kalırsa. Çünkü mıknatıslar ve alıcı zamanla hassasiyetlerini kaybederler. X360 kolunda tetikler için potansiyometre kullanılmış. Elbette potansiyometreler de aşınır ve zamanla bozulurlar ama bu kullanım alışkanlığına göre değişiklik gösterir. Manyetik ürünlerin bozulması / aşınması için kullanılmasına gerek yok. Fabrikadan çıktığı gün itibariyle eskimeye başlarlar.

  Sonuç itibariyle gamepadi mezara götürecek değiliz ve artı olarak uzun ömürlülük bu aletleri tercih ederken tek kriter değil zaten. Ergonomi, kullanım kolaylığı, kişiden kişiye değişen ağırlık / büyüklük oranları, windows altındaki oyunların uyumluluğu, vs.. Liste uzar gider. Bana göre Xbox 360 gamepadi, tüm rakiplerinin yaptıklarını yapıp üstüne dayanıklılık avantajıyla öne çıkıyor.

 • yavuzz @yavuzz

  ilk defa gamepad alıcam hiç tecrübem yok o yüzden.Teşekkür ederim yorumun için 🙂

 • Player 1 @player-1

  Xbox'ın gamepad'ini indirimde almıştım, bir türlü sevemedim. Bence PS analoglarının yerleşimi daha iyi. Ufak ellere sahip birisiyim, çabuk elimi uyuşturuyor. USB'den şarj olmuyor. Analoglarda çok fazla sapma var. Tetik analoglarında ölü bölge mevcut. Niye bu kadar övülüyor hiç anlamıyorum.

Sony televizyon aldık hepsiburada üzerinden servis kurulum için kutuyu açtı ekran komple kırılmış çıktı.Kutusunda ve içindeki köpüklerinde hiç darbe izi yoktu.Servis hemen merkezi arayıp hasar tespit tutanağı hazırlattı sonra size iade evrakı yollayacağız dediler onu cihazla birlikte satıcıya göndereceksiniz dediler.Ertesi gün servis arayıp cihazı biz alıp inceleyelim elimizde varsa size yenisini gönderelim satıcıyla işlemleriniz çok uzun sürer eğer elimizde yoksa iade evrakını size yollarız siz de para iadesi alırsınız dediler. Şimdi benim merak ettiğim servis böyle bir şey yapabiliyor mu yoksa ben hepsiburadayı arayıp sorsam mı bilemedim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 32

Bu aralar televizyon arayışı içindeyim.Max 5000 tl bütçe var.Araştırırken Mediamarkt'ta https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_vestel-65ud8950-65-165cm-ultra-hd-smart-led-tv-1181348.html
bu modele denk geldim ekran boyutuna göre fiyatı çok iyi geldi ama vestel olması bi tık düşündürdü beni var mı bir bilginiz ya da görüşünüz ? Ek olarak teşhir ürün olma ihtimali var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

XZ1 kullanan arkadaşlar en son gelen 47.1.A.12.270 güncellemesinden sonra bataryanın daha çabuk bittiğini farkettim. Sizin cihazlarınızda da aynı durum geçerli mi acaba internette biraz araştırdım fakat kayda değer bir şey bulamadım. #sony #xz1

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Pazartesi günü hepsiburada.com'dan aldığım freedos laptopu beğenmediğim gerekçesiyle iade etmek istedim müşteri hizmetmerini aradım kutusu açıldığı için iade alamayız dediler sadece yetkili servisten iade raporu alırsam geri alıyorlarmış.Servisi arayıp sordum pc de arıza yoksa iade raporu veremeyiz dediler.Bu durumda ne yapmam gerekir ? 14 gün içinde cayma hakkım yok mu ? #akış #TeknoYardım
http://tuketici.gtb.gov.tr/data/5994288e1a79f54410c61923/G%C3%BCncel%20T%C3%BCketici.pdf
Bu linkte şöyle bir madde var.Bilgisayar denmiyor sadece sarf malzemelerini kastediyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 30
 • Ali ŞİMŞEK @asdera

  Abi çalışanlara kızıyorum ben. San ki babalarının dükkanı iade alırlarsa maaşlarından kesilecek o paralar. Bi bizim insanımız da var bu tipler dikkat ettim yani bura da da böyleler. ( genelleme oluyor kusura bakmayın )
  Kardeşim alsan ne olur durum bundan bundan ibaret bu işin cilvesini sen biliyorsun sebep sorma hakları yok ki.
  14 gün giydiğim ayakkabıyı geri iade ettim, ayakkabı sıkıyor diye. Gerçekten sıkıyordu 1 numara büyüğünü almıştım.
  İş arkadaşımın ev adresi olmadığından benim evime iphone5s siparişi verdim. Ürün geldi pakedini teslim ettim kutusunu açtı, cihazını çalıştırdı çalışmadı pil bitik ekranı geldi. Araç şarj kablosunu takınca telefon açıldı ve şarjı %50 gösterdi. Arkadaşım şüphelendi bunun batarya da sorun var geri gönderebilirmiyiz?
  Hay hay paşa dedim tekrar postaladım kutunun içerisine beğenmediğimi belirttim.
  Gönderme parasına kadar iade aldım.
  Tabi ki de aldığınız yer köşe bakkalı değilse.
  Not: Hollanda'dayım.

 • Tuna CENGİZKANER @tunakaner

  Ben zamanında bilgisayar almıştım internetten sonra daha iyisini bulunca beğenmedim bahanesiyle iade ettim iade işlemi 48 saatte tamamlandı, sonra gittim diğerini aldım. Bu cayma hakkıdır sonuçta o ürünü görerek satın almadınız.

 • KalemTraş @zmuratk

  Cayma hakkının istisnaları

  MADDE 15 – (1) Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

  a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

  b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

  c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

  ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

  d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

  e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

  http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/11/20141127-6.htm

  • KalemTraş @zmuratk

   Link payşaılmıştır. Açılmış paketlerde yer alan bilgiler. 14 gün içinde ben beğenmedim geri alın demek maalesef olmuyor.

  • Eren İpek @erenipek-kat

   İyi de ç ve e maddeleri bu duruma girmiyorki

  • Tuna CENGİZKANER @tunakaner

   @zmuratk şuan kendi yazdığınız şeyi bile anlamamışsınız. Açılmış paketlerin iadesi olmaz yazmıyor orda. Açıldıktan sonra sağlık - hijyen açısından tekrar kullanılamayacaklar ve kitap, dijital içerik ve tüketilebilir malzemeler iade edilemez diyor ki bu mantıklı zaten, yasaya göre bunlara aykırı olmayan bilgisayarı 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

  • KalemTraş @zmuratk

   @tunakaner bilgisayar terimi gecen tek secenek e secenegi. Bunu her firma kendine gore yorumluyor. İsleyis her firmada ayni. İade edilecek olan urun tekrar satisi mumkun degil ise teknik servise gidecek. Sen acilmis bir bilgisayar alir misin ? Burada herhangi biri alir mi? Sayfayi acip bastan asagi bi okursan zaten iade yazan seceneklerde saticinin uygun gordugu sartlar da yaziyor.

  • Tuna CENGİZKANER @tunakaner

   @zmuratk yorumlamak mı? yorum falan değil bu yasa bu. Tekrar satar veya satmaz. Bu ülkedeki her satıcı satılan malın mesafeli sözleşmeden doğan koşulları ile iadesini almakla mükelleftir. İadesi alınan malı artık firma ile anlaşıp test edildikten sonra fabrika ayarlarına çekerek tekrar kutulanması aşaması bizi ilgilendirmiyor.

Freedos laptopa windows 10 kurarken bir problem oldu galiba normal bir şekilde yüklendi ve yeniden başlatırken tekrar freedos ekranı geldi bende tekrar aynı işlemi yapıp sürücü kısmında her şeyi silip tekrar yeni bölüm oluşturdum fakat şimdi ileri tuşu aktif olmuyor nedir bunun çözümü ? #akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap