Uzun süredir çekmecede duran eski Lenovo p1m lazım oldu ben de sıfırladım(hard reset) ama kurulum sihirbazı durdu yazısı çıkıyor bunun çözümü var mı ? YouTube da baktım kurulum sihirbazına kişiler ve telefon için izin vermek gerekiyormuş fakat böyle bir menü yok telefonda var mı başka yolu acaba ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 24

Vodafone 100 mbit fiberden 200 mbit pakete geçtim fakat 20 metrelik cat 5e ethernet kablosuyla bağlı olan pc yine 100 mbit veriyor.(Cat 5e kablo ile pc arasında ethernet switch var.)Cat 6 kablo alsam çözülür mü ya da başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir mi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 19

2 aydır kullanılan laptopun batarya döngüsü 90 ve aşınma(wear) seviyesi %1 görünüyor.Bu değerler normal midir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mustafa @oz

  @yavuzz bunun kontrolünü hangi program ile sağladığınızı öğrenebilir miyim?

 • Yılmaz @yilmazarslan

  90 döngü meselesini evet bilemiyorum şu an dediğiniz durumda ilginç olabilir ama hani biraz bile takıyor olsanız sayılır döngüye illa ki tam dolum tam boşalım olması gerekmez. %10’a gelirsek eğer çok düşük bir yüzde, %20 civarlarından daha aşağıya indirmemehe çalışın olabildiğince pil sağlığını arttırmak adına. Sık sık düşük pilde kullanım ömrün hızlı tükenmesini sağlar.

 • murat avcı @muratavcith

  Lityum batarya şarz döngüsü yüzde 30-80 arasında olursa batarya yıpranması azalır.Hatta ben bazen 40-70 aralığında kullanıyorum(priz yanımda başımda oolduğu için,)

 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  Bence hatalı bir kullanım oluyor bu şekilde. Lityum bataryaların belirli bir döngü sayısı vardır ve her döngüde ömrü azalır. Bu sebeple priz imkanı varsa mutlaka prize takılı kullanılması daha mantıklı. Ancak bir taraftan bataryayı %80 üzerine çıkarmak da ömrünü azaltabiliyor ve bazı bilgisayarlarda sürekli prizde kullanılıyorsa bataryayı korumak için %60 ya da 80'in üzerine şarj etmeme ayarı var. Sizinkinde var mı bir araştırın.

Komşu laptop sormuştu geçenlerde 7000 lira civarına kızı için biz de kardeşime huawei matebook 14 2020 modelini almıştık.Bir kaç gün kullandım çok beğendim kardeşimin de bir şikayeti olmamıştı yaklaşık 1 ayda o yüzden onu önerdim. Bugün öğrendim macbook almışlar ama eski model almışlar ben de bir şey demedim hayırlı olsun dedim geçtim.Şimdi benim takıldığım yer bu kadar eski cihaz almak mantıklı mı hiç macOS kullanmadım belki de sorun çıkartmaz bilmiyorum. Karşılaştırmalı link olarak koyayım https://www.epey.com/laptop/karsilastir/86423-620705/apple-macbook-air-13-3-mqd32tu-a_huawei-matebook-14/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 21

Amazon prime video servisinde 4k içerikler 1080p açılıyor.4k televizyonda da bu şekilde.Acaba netflixin sadece microsoft edge üzerinden 4k oynatması gibi bir şey mi bu yoksa başka bir şeyden mi kaynaklı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşın evde elektrik sigortasından kaynaklı televizyon ve kombi yanmış.Çıkan masrafı kiracı mı yoksa ev sahibinin mi karşılaması gerekiyor? Araştırdım biraz kombi demirbaş olduğu için ev sahibinin karşılaması gerektiği falan yazıyordu.Bu gibi durumlarda neye göre karar veriliyor bir yazı bulamadım bilen var mı ya da başına böyle bir şey gelen var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Kulaklığımın mikrofonunu kullanmak için şu ürünü https://www.hepsiburada.com/alfais-4652-3-5mm-kulaklik-mikrofon-coklayici-switch-splitter-p-HBV0000036H5H aldım ama yine laptop üstündeki mikrofondan alıyor sesi bir ayarı mı var yapmam gereken kurcaladım ama değişmedi bir şey.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

VHS kasetleri bilgisayara aktarmak için https://www.hepsiburada.com/alfais-4522-usb-rca-capture-easycap-kamera-uydu-kayit-karti-p-HBV00000CPY9Y linkteki ürünü aldım fakat bilgisayara tanıtamadım bir türlü kendi programı görmüyor o yüzden obs indirdim fakat o da görmüyor.Aygıt yöneticisinde bağlı gözüküyor ses ve video aygıtı olarak.Televizyona direkt vhs yi av olarak bağladım ordan da görüntü alamadım.Var mı bilen eden daha önce kullanmış olan?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 13

Windows 10 2004 sürümüne güncelledim dengeli modda işlemci frekansı 3 ghz den aşağıya inmiyor haliyle fan sesi daha çok çıkıyor. Normalde 1 ile 3 arası geziyordu var mı bunun bir ayarı ? İşlemci 7700hq bu arada.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 10 update synaptic mouse sürücü güncellemesi yaptı ve touchpad çalışmıyor şu an bunu nasıl geri alırım daha önce aygıt yöneticisinden sürücüye geri dön ayarından çözmüştüm ama şimdi olmadı.Bilen var mı çözümü ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap