Merhaba,
Herkesin ızdırabı olan 0850484XXXX numaraları bu şekilde toptan engellemek için bir uygulama, yöntem, vs. var mı kullandığınız? (Telefonum Root edilmiş, Android 7.0)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam arkadaşlar,
https://www.amazon.com.tr/dp/B013SVOPV2/ Bu ürün hakkında bilgisi/tecrübesi olan var mıdır? Laptop için bir USB çoğaltıcı arıyorum ve üzerindeki Type-C portunu pek kullanmadığımı fark ettiğim için oraya takabileceğim bir çoğaltıcı bakıyorum. Amacım çoğunlukla harici klavye ve fare bağlamak, zaman zaman da USB Flash Disk takmak. Bu durumda linkini verdiğim cihaz yeterli olacaktır diye düşündüm ama benzer ya da daha uygun fiyatlı bir tavsiyeniz olursa da beklerim. Çok dandik, 2-3 kullanımdan sonra bozulacağı için çöpe atacağım bir şey de istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Baseus round box HUB adapter (USB3.0 to USB3.0*1+USB2.0*3)White CAHUB-F02:...

Baseus round box HUB adapter (USB3.0 to USB3.0*1+USB2.0*3)White CAHUB-F02: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

Selam arkadaşlar,
Uydunet (KabloNet) kablosunu uzatmak için nasıl bir kablo/bağlantı ucu almalıyım, nereden bulabilirim, bilgi paylaşabilecek olan varsa sevinirim.
Bir kablo aldım, üzerinde KabloTV uzatma kablosu yazıyordu ancak internet bağlantısı sağlamadı, belli ki başka bir gereksinim söz konusu.
Şimdiden teşekkürler.
#TeknoYardım #kablo #tavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 24 / 29
 • Rj0lnir @rj0lnir

  Cevaplar için teşekkürler. Benim denediğim kablo resimdeki gibi. RG6 olduğu yazdığına göre sorun olmamalı ama hiçbir şekilde bağlantı alamadım. Kabloların arasına taktığım erkek bağlantı parçalarında mı sorun oldu acaba?

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   kalitesiz bir şeyse onun sorun olma ihtimali var

   geçmişte çalıştığım bir ofiste araya T atarak ekleme yapmışlardı, biri tv kutusuna biri modeme gidiyordu, ama kablonetin kendisi ek yapmıştı sanırım, ne kullandılar hatırlamıyorum şu an

  • Rj0lnir @rj0lnir

   @gurkan-atilgan 10-12 TL'ye aldığım bir kablo, kalitesi konusunda bir şey diyemeyeceğim çünkü pek anladığım bir konu değil. F Ara Konnektörleri de 3 TL'ye almıştım. Garanti olsun diye 2 tane aldım hatta ama ikisinde de aynı sonucu aldım; başarısız. Modemin ışıkları dahi yanmıyor bağlayınca. Belki kabloda arıza vardır, nasıl test edebilirim fikriniz var mı? Voltmetre ile yapılabilir mi? Yoksa gidip başka bir kablo daha almak mı daha sağlıklı olur?

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   @rj0lnir uyducudan kablo yaptırıp denesen daha iyi olur, digitürk f konnektör istiyorum uçlarına dersin, kaliteli bir ara bağlantı parçası da sorarsın gitmişken 😀

  • marquis @marquis

   Kaliteli bir kablo ve RG6 Splitter'da kullanılabilir. En az 2way olanları var. Benim evimde 3 adet splitter var, internetim 100/10 şeklinde. Ping 8-9ms arası. Splitter olmasa idi 5-6ms arası alabilirdim. Büyük ihtimal kablo sorunlu.

  • BURAK A. @brkadgn

   Benzer durumda Rg6 Ara Birleştiriciyi (gri aparat) ters taktığımda sinyal gelmişti. Sanırım bakırın uzunluğundan sorun yaratıyor.

  • Rj0lnir @rj0lnir

   @gurkan-atilgan Yakınımda uyducu ya da benzeri bir dükkan ne yazık ki yok. Bu kabloyu da marketten almıştım zaten, hazır satılıyordu. E-ticaret sitelerine bakayım en iyisi. Teşekkür ederim.

   @marquis Ben doğrudan modeme gelen kabloyu modemin yerini değiştirmek istediğim için uzatmayı planlıyorum. O yüzden splitter'a ihtiyacım olmayacak diye düşünüyorum.
   Ancak yeri gelmişken şunu sorayım; Uydunet'in kendisinin takıp TV ve Modem'e giden kabloyu ayırdığı noktada bir splitter var ve üzerinde 1 tane boş Çıkış mevcut. Bu boş Çıkışa kendim bir kablo takıp ikinci bir televizyona standart KabloTV yayını alabilir miyim? Bilginiz var mı? (hanım ne zamandır mutfağa TV istiyor da 🙂 )

  • Emre @emre64

   Ben bu kabloyla hem internet hem görüntü alabiliyorum.

  • BURAK A. @brkadgn

   @rj0lnir Kablo üstünde Ulusal SD yayın mevcut. Boş uçtan, klasik anten girişinden yayın alabilirsiniz.

  • Rj0lnir @rj0lnir

   @emre64 Tamam, aklımda olsun, teşekkürler.

  • marquis @marquis

   @rj0lnir Ben eve girişte 1 splitter (3way) bağladım, 1tanesi internet diğeri mutfak tv, salon tv. Modeme giden sabit. Daha sonra salon tv ye 1 splitter (3way) daha ekledim, onu da yatak odasına uzattım. Daha önceleri çocuk odasına da giden bir splitter vardı. Onu iptal ettim, F konnektör ile ekledim. Daha önce dikkat etmedim fakat splitter üzerindeki yerlerini değiştirirsem internet gidebilir. Deneme yanılma ile çözülür o iş. Fakat bende modem hattı ayrı onu da belirteyim tekrar.

  • Rj0lnir @rj0lnir

   @marquis Tüm eve hat çekmişsiniz yani 🙂 Anladım, teşekkürler. Normalde bu iş için Turksat ücret alıyor yanlış bilmiyorsam, ama haberi olmazsa herhalde sorun çıkmaz, değil mi?

  • marquis @marquis

   @rj0lnir Bir ara internetim yavaşlamıştı (3yıl olmuştur) 1mbps falan alıyordum, Servisi çağırdım, fazla bölmüşsün dediler. Yıllardır çalışan sistem halbuki, daha sonra binanın kutusundan bir ayar yaptı düzeldi. Çok bölmemek lazım fakat o durumda bile çalışıyor sonuçta benimki. Çalışıyor diye dokunmuyorum. Aslında bu kadar TV hattına ihtiyacım yok şimdi.

  • BURAK A. @brkadgn

   @marquis Kaça bölmüştün? 1-2 tv data -> 1-4 \ 5-1000 bölünmüş ağda dört tv ve modem çalışıyor.

  • marquis @marquis

   @burakadagun Giriş 1 data, 2tv, 2tv den sonra 2 tv daha, ondan da 2 tv daha şeklinde. Benimki biraz kara düzen, 2 tane teledünya ve kablo tv kullanılıyordu önceden, Şimdi 1 teledünya kullanılıyor. Üşenmesem düzeltecem aslında, fakat çalışmasında da bir sıkıntı yok. Şu an evde online ders var, upload normalde 9½ üzeri olur.

  • BURAK A. @brkadgn

   @marquis Aynen düzen biraz kötüymüş. Aynı hattı bir iki kez bölünce sorun çıkabiliyor. Benzer bir yapıyı önceden kullanıyordum, iki tv çalıştığı için sorun azdı. Servis "sinyal güçlendirici" diye yarım parmak soket vermişti ama etkisini görmedim. Apartaların kalitesi de etkiliyordur.

  • marquis @marquis

   @burakadagun Aparatlar en az 18 ila 10 senelik. TV - Data şeklinde bir ayrımı da yok. Galiba ben şanslı olanlardanım. 18 sene önce almıştım evi, arada 1 kere tadilat yaptırdım.

 • BURAK A. @brkadgn

  Kullanılan kablo RG6, genelde "uydu kablosu" olarak tanınır. Bölücü olarak 5-1000 kullanılıyor, ayrıca hat üzerinde TV - Data diye ayrı bir bölücü daha bulunur. Bu aparat bildiğim kadarıyla tv ve net yayınını bir birinden ayırıyor. Eğer TV kanalından gelen kabloya modem bağlanırsa net sinyali alınamıyor.

 • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

  @superzademehmed bence demişsin ben de öyle olduğunu onayladım seni tasdikledim yani 😀

  ağ için cat6 kullanıyoruz, uydu için de rg6 var 🙂

 • Rj0lnir @rj0lnir

  Fikir ve öneri veren herkese teşekkür ederim. RG6 U4 kablo ve 2 tane F uç alarak uzatma işini hallettim. Sorunsuz çalışıyor. Marketten aldığım herhalde çok düşük kalite veya sadece TV sinyali içindi, ondan çalışmadı. Tekrar teşekkürler!

Google Authenticator'dan Microsoft Authenticator'a hesapları aktarmak mümkün mü? (Belki ihtiyacı olan başkalarına da yardımcı olur diye yeni durum olarak açmak istedim) #2FA #Google #Microsoft #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba,
Evimde KabloNet kullanıyorum ve modem olarak da Netmaster CBW-383ZN kullanıyorum. Fakat kablosuz bağlantı konusunda evin uzak noktasında sıkıntı yaşıyorum. Yaklaşık 10-15 metre mesafeye ve aradaki 2 duvar ile kablosuz bağlantıyı uzatmak için ASUS N300 Range Extender RP-N12 aldım. Bağlantısını da talimatlarındaki gibi yaptım, bağlandığını gördüm. Ama nereye yerleştirirsem yerleştireyim bir türlü performans alamadım. Modemden gelen kablosuz sinyalden farklı bir sinyal sağlamadı.
Bu konuda yardımcı olabilecek, eldeki aletler ile deneyebileceğim bir fikri olan varsa dinlemek isterim. Belki başka bir alet ile çözüm olabilir ancak malum bu ekonomik koşullarda yeni bir alet almaya çok sıcak bakmıyorum. Yine de çok pahalı olmayan çözümlere de açığım.
Şimdiden teşekkürler.
#TeknoYardım #internet #kablosuz

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • TongYabguHan @tongyabguhan34

  Birebir aynı amaç için bunu kullanıyorum ve memnunum. 35 olan hızımı arka odalara 23-25 arası veriyor. Ama sizde ki alet de bunu rahatlıkla yapabilecek bir ürün. Evin tam ortalarına koyunca randıman alıyorsun. Daha doğrusu Wifi bağlantısının orta karar çektiği alana. Kurulumu doğru yaptınız mı acaba? Tekrarlayıcı modunda doğru şekilde çalışıyor mu? Kesinlikle etki etmesi gerekiyor çünkü alet bozuk değilse.

  • Rj0lnir @rj0lnir

   Evet, kurulumunu talimatlarındaki gibi yaptım, bağlantı kurulduğunu da gördüm. Ancak çok sık kopuyor ve bağlantı hızı da oldukça düşük kalıyor. Bir süre normal çalışsa bile bir süre sonra baktığımda yine aynı şekilde sürekli kopuşlar oluyor. Aletin arızalı olabileceğini düşünmedim aslında çünkü kısa bir süre de olsa düzgün çalışıyor. Belki de Firmware güncellemesi bakmalıyım, şimdi aklıma geldi 🙂

 • Rj0lnir @rj0lnir

  Kablo çekme imkanım olsa aslında doğrudan istediğim noktaya çekip oradan yayınlardım kablosuz olarak ama ne yazık ki bu imkanım yok 🙂

 • Rj0lnir @rj0lnir

  @kurtcuk Anladım, kablosuz yayını başka cihazdan yapın diyorsunuz. Aklımda bulunsun ancak elimdeki Range Extender varken mümkünse başka masraf yapmak istemiyorum. Tekrar teşekkürler.

 • Rj0lnir @rj0lnir

  Güncelleme: @kurtcuk 'un önerisi ile elimdeki Asus RP-N12'yi modemden ethernet kablosu ile yine modemin yanındaki prize taktım ve modemin kablosuz özelliğini kapatıp eve kablosuz yayını bu cihazdan verdim. Uzak noktalarda sinyal gücü çok yüksek olmasa da en azından kesintisiz çekmeye başladı. Belki ilerde daha uzunca bir kablo ile daha ortada bir noktaya çekebilirsem bu da ortadan kalkacak.
  Bu tarz sorun yaşayıp çözüm bulmak isteyenlere yardımcı olması için bu güncellemeyi yazıyorum. Öneri için tekrar teşekkürler @kurtcuk

Rj0lnir paylaştı.

Geçen gün bir üye sormuştu yanıt yazamadım şimdi aklıma geldi yazayım. Gözünüz korkmasın, kolay okunacak şekilde yazdım bitince bu kadar şeyi ne zaman okudum diyeceksiniz 🙂

TS içerikleri eskiden daha iyiydi diye bir eleştiri var. Sonradan gelen gençler muhtemelen anlam veremiyordur hep böyleydi zaten diye. Ama değildi.
TS’nin üç tane versiyonu var. Sitenin V2.0 olmasından bahsetmiyorum o ayrı.
İlki kuruluş dönemi. Büyükçekmece ofisi.
İçerik üreten kadro şöyle. Sunucu değil, içerik üreten yani ürün inceleme yapan ya da dosya konusu hazırlayan.

TS1
1-LP
2-MG
3-Özkan Erden
4- Emirhan Döngel
https://vimeo.com/20409602

Bu kurucu kadro. Macid kısa süre sonra video çekebildiği de anlaşılınca oyun editörü olarak katıldı. PC Labs yazarı idi. Yine kısa süre sonra Can’ın kamera önünde de konuşabildiği fark edildi ve kadroya eklendi. Böylece her gün 10 dakika, haftada 5 video ve bir gündem üretmek için elde tam 6 kişilik bir kadro oluştu.
İlk zamanlar açık olan PC Labs kadrosundan, gündemde haber taramasında işimizi hızlandıran Erdem Gükrer ve arka planda çekimler dışında testler konusunda da yardımcı olma kapasitesi olan Serkan Levent de vardı. Videoları o zaman da Gökhan Aslan montajlıyordu. Tüm TS içeriği sadece cuma günü çalışılarak çekiliyordu, gündem dahil. Herkese sadece bir konu düşüyor ve bunu hazırlamak için tam bir hafta zamanı oluyordu.

Sonra Suadiye dönemi başladı. TS2 diyebiliriz. Yükseliş ve yıkılış dönemi.
https://www.youtube.com/watch?v=VmOvPptXCK8

Kadro aynı. PC Labs’ın kapanma süreci olduğundan yazarlar birer birer gidiyor. TS’ye de etkisi Emirhan Döngel’in ayrılması oluyor. Ama yeni isimler var. Çağrı Dinçer, o zaman OtoSeyir ve BasÇek edergi projeleri için grafiker olarak katılıp daha sonra kamera önüne de geçiyor. Yunus Emre Şahin de test ekibine katılıp hem test yükünü hafifletiyor hem de kamera önüne çıkıyor. Serkan Levent de yine geride destek olmaya devam ediyor. Selim Güney, prodüksiyon kadrosuna giriyor ve kamera önüne de çıkabiliyor. Mono kedi kadrosundan kadraja giriyor. Meriç Türkbıkmaz’ın katılımı ile Can, OtoSeyir için destek buluyor. Değişik değişik isimler zaman zaman kadroya süreli içerikler üretmek için katılıyor. Burak Akmenek, Salih Çelen ve Barış Özkök gibi.

Özkan Erden içerik üretmiyor eskisi gibi ama tüm yönetim ve pazarlama işinden sorumlu. Macid de onunla beraber muhasebeyi idare ediyor. Reklam ve pazarlama işlerinde Özkan’a yardımcı oluyor. Kalan kadro sadece içerikle ilgileniyor. TS’nin sosyal medyası ile Serkan Levent ilgileniyor. İçerikler düzenli olarak paylaşılıyor.

Kadro ve zaman zenginliği ile teknolojinin gelişmesi, 10 dakika sınırını kaldırıyor. Artık yeri geldiğinde belgesel uzunluğunda video da çekiliyor. Teknik olarak tüm sorunlar aşılıyor. İlk TS’nin tek planlı jaluzisinden göze en hoş gelen TS’ye geçiliyor. Artık sadece cuma çalışılarak içerik üretilmiyor. Ofisin taşınması ve merkezi konuma gelmesi ile her gün çekim yapılabiliyor, gündemin önemli olayları o gün değerlendirilebiliyor. Ayrıca ekip çalışması mümkün oluyor. Gerçek bir iş ortamı sağlanıyor. Reytingler ve TS’nin tüm rakamsal değerleri eskiye oranla fark atarak gelişiyor.

‘ikinci içerik’ denen içerik türü başlıyor. Yüksek adette üretilen içerik nedeni ile günde bazen iki bazen üç video girişi yapılıyor. Sponsorlu içerikler yanında mutlaka bir asıl içerik giriliyor.
Sonunda tesadüf değildir ki teknoloji yayınları içinde 100.000 abone barajını ilk aşan kanal TS oluyor.

PCL komple kapanıyor.

Daha sonra TS’nin bağlı bulunduğu şirketin geçmişten getirdiği yükleri TS’nin gelirlerinin karşılamaması ve Özkan’ın da SkyPro yatırımına yoğunlaşıp TS’nin ömrünü biraz daha uzatması ile çareler aranıyor. Hamdi yeni bir fikirle aramıza katılıyor. TS’nin sosyal ağa dönüşmesi ve Plus fikri üzerinde çalışılıyor.

Ama çare olmayınca TS’nin bağlı bulunduğu firma dayanamayıp kapanıyor.
Özkan kendinde bulunan tüm hakları MG-LP-HK’ya devrederek yayıncılıktan çıkıyor.
Rakip kanallar çoğalıyor. Youtube’ta kanal patlaması yaşanıyor. Oyun kanalları her yeri sarıyor ve aşırı büyüyor. YouTube’un kurallarına göre oynayan kanallar kazanmaya başlıyor. İçerik kalitesi düşüyor. Tüm dünyada YouTube’ta ilk yayınlayan olmanın yarışı yaşanıyor. Kamera ile çekip düzenleme, yerini cep telefonları ile çekip hemen yayınlamaya bırakıyor. Klasik yayıncıların büyümesi yavaşlıyor. Kurumsallık kalkıyor ve fenomenler devri başlıyor.
Bireylerin, kurumları hem reytingte hem gelirde geçtiği dönem başlıyor. Reklam harcamaları fenomenlere kaydırılıyor. Önce Twitter fenomenleri, daha sonra YouTube fenomenleri geliyor. Twitter’ın ciddi güç kaybı sonrası, yerine Instagram fenomenleri geçiyor. Espor Türkiye’de de ciddi güç kazanıyor. Kurumsal yayınların da beslendiği donanım camiası, bütçeleri espor takımlarına kaydırıyor. Reşit olmayan, 18 yaş altı, kitle yeni dönemin yüksek izlenme rakamlarının kaynağı ve gözdesi oluyor. Not: TS’de 13-17 yaş arası takipçi % 3.5, 18-44 arası %84.

İçerik üretenlere kullanıcı üzerinden para desteği sağlayan yabancı uygulamalar büyük ilgi görüyor. Bireysel yayıncılara maddi güç sağlıyor.
Yayıncılık kökten değişiyor.

TS3
TS, Ataşehir’de yeni firması ile borçsuz harçsız yeniden başlıyor.
https://www.youtube.com/watch?v=JQI9b2h6unQ

Ama içerik üreten kadro;
1-LP
2-MG
3-HK
4- Can

olarak kalıyor.

Hamdi yazılımcı olarak girdiği işte kamera önüne de geçmek zorunda kalıyor. İzleyiciler tarafından seviliyor ve düzenli olarak kamera karşısına geçiyor. TS sosyali açıyor. Forum mantığı terk ediliyor.
Arka planda yardımcı olan ekibin tamamı SkyPro’ya geçiyor. Yunus Emre Şahin kendi yoluna gidiyor.

Bir tek Gökhan Aslan video montaj yanında ürün çekim işlerini de üstlenip kalıyor. Daha sonra dışarıya yapılan prodüksiyon işleri için İsmail Telli kadroya giriyor.
Ancak kadronun küçülmesine rağmen, her gün içerik girilme sözü yine süre sınırı belirtmeden tutulmaya devam ediyor.

Kadroya Cantuğ Şahiner giriyor ve oyun kanalı deneniyor. Olmayınca ısrar edilmiyor. OtoSeyir kanalı ayrılıyor. Üstüne sitesi açılıyor. Can ve Meriç OtoSeyir kanalından sorumlu hale geliyor. Rakamlar iyi olsa da maddi karşılık gelmiyor ve o proje de devam etmiyor. Can işe girip TS kadrosundan çıkıyor. Konuk olarak sürekli olmasa da Bilim Gündemi’ne geliyor.
Aktif içerik üreten kişi sayısı üçe düşüyor. Bu üç kişi aynı zamanda giden kişilerin idari sorumluluklarını yükleniyor.

İkinci içerikler kalkıyor. Zaman zaman üretilen sponsorlu videolar, TP-Link ürünleri gibi, başka video üretilemediğinden asıl video olarak giriyor.
Advertorial video yayınlanmaya başlıyor. Bu videolar için özel intro ve oyuncu kullanımına gidiliyor.

Mazağa açılıyor. İlk defa eşya satışı başlıyor. İlgi büyük olmasına rağmen TS’ye gelen gelir, satışın üçte biri ile sınırlı kalıyor. Her yıl bir kez yapılıyor.
Efaturaya geçiliyor.

Kamera altyapısı yenileniyor. Canlı yayın kabiliyetine geçilip deneniyor. Ancak internet altyapısının yetersizliği ile devam edilemiyor.
Konuk sayısı TS3’te eskisine oranla artıyor. TS de farklı yayınlara konuk oluyor.
Sponsor sayısı azalıyor. Bkz. Espor yatırımları.
Gündem videolu hale gelip TS’nin en çok izlenen bölümü oluyor. (dakika cinsinden izlenme süresi)

Donanım ürünlerinin reytingleri tüm yayınlarda olduğu gibi TS’de de azalıyor.
Telefon incelemeleri en çok izlenen incelemeler haline geliyor. (Apple ve Samsung başı çekiyor)
İçerik üreten kişilerin azalması, içerik çeşitliliğini azaltıyor.
Youtube için MCN ile çalışılıyor. Ancak en ufak katkısı olmuyor ve bırakılıyor.
Youtube gelirleri 2000-2500 TL bandında kalıyor. Site reklamları ise engellendiğinden Google adsense ile bu rakam 3000 TL civarına çıkıyor. (Kira ve personel gideri artışının çok altında) 2017’de İlk kez kira gideri YouTube gelirini aşıyor.

TS için üretilmeyen videolar kazancın çoğunluğuna ulaşıyor. TS’nin video üretim gücü de bu kısımla paylaşılıyor.

100.000 aboneye ilk ulaşan TS, 200.000’i rakiplerinden sonra geçiyor. 300.000 de 2018’e kalıyor.

YouTube için özel olarak üretilen kanallar milyon aboneye ve video başına milyon izlenmeye ulaşırken, teknoloji kanalları için 500.000 civarı abone ve video başına en fazla birkaç yüz bin izlenme tavan değer oluyor.

Sonuç olarak TS3, TS1’den bile daha az kadro ile, TS2’nin şartlarını sürdürmeye çalışıyor. Doğal olarak içeriklere bir hafta zaman ayrıldığı dönem bitiyor, bir iki gün zaman ayrılması ya da içeriklerin geç girilmesi sonucu doğuyor.
İzlenme rakamları toplamda düşmese de artış duruyor. Yeni abone kazanımı diğer gelişmelere de paralel olarak yavaşlıyor.
Unuttuğum şeyler de vardır ama kabaca böyle.

Bitirirken bir de denklem sorusu:
TS1, 6 kişi ile 1 saat gündem ve 10’ar dakikalık 5 bölüm üretiyorsa, TS3, üç kişi ile kaç dakika ve kaç içerik üretmeli?

TeknoSeyir

This is "TeknoSeyir" by teknoseyir on Vimeo, the home for high quality videos and the people who love them.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 146
 • FIRAT KÜÇÜK @firatku

  Plus üyelik isteyenler zaten genelde eksta içerik istemiyor, tek amaç Teknoseyir'e destek olmak ve devam edebilmesini sağlamak. Bir an önce ne yapılacaksa yapılsın ki destek olalım. Teknoseyir ailesi, bu güzel adamları yalnız bırakmayacaktır ki zaten hiç bırakmadı 🙂

 • Ufkabakan @ufkabakan

  @gamsizm @damsizm O montaj tesisi kapandı (Tarih olarak da 2015 sonuydu sanırım)

 • teknociger @teknociger

  @teknostil Twitch'de aylik uyelikler genelde 5dolar, 15 lira plus bedeli olsa en azindan kira bedelini cikarir vergilerden sonra

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Bu fikrinizi benden çok beğendim. Nasıl özel konuşmacılar ücret karşılığı bir yere gidip konuşuyorsa, bu ekipde deneyimini ve muhabbetini bu şekilde pazarlıya bilir.
  Örneğin:
  Gündüz saatlerinde TeknoSeyir Kahveli Sohbet 45TL
  Akşam saatlerinde TeknoSeyir Yemekli Sohbet 95TL
  Akşamın ilerleyen saatlerinde TeknoSeyir Özel Sohbet (Alkollü mekanda) 175TL
  Bu özel buluşmalarda bilete dahil olan fix bir menü + isteyen olursa kendi ekstra tüketimini öder.
  TeknoSeyir, Bilet satışından ve kendi topluluğu ile buluşmasından dolayı kitlesiyle bağlılığını artırır, hizmet sağlayan, mekan sahibi firma ise hem reklam yapmış olur hemde bilet fiyatından maliyetin az üstünde bir komisyon alarak kazançlı çıkar.

"Doktora yapanlar bilmez" 🙂
Dün temizlik yaparken tesadüfen bir kutunun içinde buldum. Niye sakladığımı bile hatırlamıyorum ama muhtemelen nostalji amaçlıdır. Epey de temiz saklamışım, muhtemelen hala çalışıyordur ama bu zamanda seri port nereden bulacaksın 😉
#TozluRaflar #Mouse #Nostalji

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Artık böyle oyunlar yapmıyorlar. https://youtu.be/ty0hP53rDLY #RedAlert3 #OhSnap #FMV

Red Alert 3 Oh Snap Remix

EA Official Remix for Red Alert 3
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Paranoyaklık derecesinde dikkat ettiğim halde uçaktan iner inmez kredi kartım kullanılarak alışveriş yapıldığına dair bir mesaj geldi. Hemen arayıp kartı iptal ettirdim. Nasıl oldu aklım almıyor. İşin garibi yapılan alışveriş hakkında elimdeki tek bilgi JAPON YENİ (35.600) olarak ve çok dallı bir Japon firmasından yapıldığı. İnternet şubesinden hareketlere baktığımda açık provizyon olarak iki hareket görünüyor, birisi 3 Liralık bir işlem ve hemen 40 saniye ardından da 900 Liralık ikinci bir işlem. (Sanırım banka otomatik olarak Türk Lirasına çevirmiş).
Yarın sabah şubeme gidip ne yapmam gerektiği hakkında detaylı bilgi alıp gerekeni de yapacağım. Ayrıca neden bu harcama ile ilgili onay vermeden önce beni SMS ile bilgilendirmediklerini de soracağım. Eşimin ve annemin kartlarında tüm işlemler için SMS ile onay istiyorlar.
Biraz araştırdığım kadarıyla çok yüksek ihtimalle bu tutarı ödemem gerekecek. Daha sonra itirazım değerlendirilip haklı görülürsem (yaklaşık 3-6 ay arasında sürebilirmiş) tutar iade edilirmiş. Çok şanslı değilimdir ama umarım en azından bu sefer çok fazla uğraşmama gerek kalmaz. Bundan sonra da paranoyaklık seviyemi iki katına çıkartırım! Ben bile bu halimle bu duruma maruz kalıyorsam başkalarının başına neler geliyordur kimbilir.
#akış #kredikartı #bankacılık #dolandırıcılık #konudışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15
 • Rj0lnir @rj0lnir

  Yorumlar için teşekkürler. Kart Garanti Bankasının Bonus kartı. 2008'den beri aktif. Ama Ondan önce de yine bonus ek kart kullanıyordum, nereden baksanız 15 yıldır kullanıcısıyım.
  Ben de mümkün olan yerde 3D Secure kullanıyorum ama bugüne kadar 3D Secure seçeneği sunan siteler hariç hiçbir yerden ödeme onay SMS'i gelmedi.
  Normalde Internet açık Telefon kapalı şekilde kullanıyorum ama Sigorta şirketi için Telefon ile alışverişe de açık son 4 yıldır ve ilk defa böyle bir sorun yaşadım.
  Aslında ilk başlarda ben de sanal kart kullanıyordum internet alışverişlerinde fakat son yıllarda sanal kartı kabul etmeyen sitelere denk gelmeye başladım, o yüzden asıl kart kullanımı alışkanlık oldu. Epey de aktif olarak kullanıyorum kartı internetten bir şeyler alırken, bunca yılda ilk defa başıma böyle bir iş geldi.
  Birazdan şubeye gideceğim, bakalım neler olacak...

 • Fatih @fatihy

  itiaz sonrasında eğer karşı tarafta şifre kullanılmadan bir işlem yapılmış ise iade yapılır.
  sonuçta ödeme alan tarafta parayı bir süre elinde tutuyor

 • Rj0lnir @rj0lnir

  Sabah şubeye gidip durumu anlattım, dilekçe yazdırdılar, şu ve şu harcamalar tarafımdan yapılmadığından iptalini rica ederim filan falan... birkaç AY içinde çözümlenirmiş. Tabi ki o sırada bu meblağı ödemem gerekiyormuş. Eğer lehime çözümlenmezse (yani banka beni haksız (!) bulursa) yasal yollara başvurabilirmişim. Şimdilik başka da yapabileceğim bir şey yokmuş. Ben yine de durumu haklı müşteri hattına da bildirdim e-posta ile. Bakalım ne olacak.

 • kizilsakal @kizilsakal

  Sonuç ne oldu kardeş merak ettim 🙂

  • Rj0lnir @rj0lnir

   Sonuç olarak herhangi bir ekstra ödeme yapmam gerekmedi. Önce tutarı açık provizyona düşürdüler, sonra kart kesim tarihi gelince de direkt silindi. Ama ne aradılar ne sordular. "Sizin böyle bir durum vardı, şu şekilde hallettik" filan demediler yani. Artık çok daha dikkatli kullanıyorum, gerekmedikçe internet ve telefon kullanımına açmıyorum kartı. Gerektiğinde internet veya cep şubesinden girip kullanıma açıp gereken ödemeyi yaptıktan sonra hemen kapatıyorum. Veya mümkün olduğunda sanal kartı kullanarak ödeme yapıyorum.

  • kizilsakal @kizilsakal

   @rj0lnir hatta ininal kart al yıllık en fazla 12 tl gider ama en azından aklın kalmaz ben öyle yapıyorum gerçi paypal kullanıyordum kapancağıniçin ininal e geçtim ama en azından bir katman daha güvenlik oluyor

Rj0lnir paylaştı.

Çağımızın sorunu obezite. #akış #otoseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap