Evde 100mbit internet var (KabloNet). Modemin bulunduğu yer (çalışma odam) ve salon arasında 2 duvar ve 10 metre mesafe var. WiFi sinyali haliyle zayıf, ara sıra da olsa TV'den online bir şey izlerken donma/kopma oluyor. Sinyal aktarıcı (Asus RP-N12 https://www.asus.com/tr/networking-iot-servers/range-extenders/all-series/rpn12/) denedim, pek verim alamadım çünkü modemin WiFi sinyali tırt olduğundan onu da kablo ile bağlamak lazım ve böyle olunca çalışma odamdan çıkaramadım.
Şimdi aklıma Powerline kullanmak geldi. Her ne kadar 35 senelik apartman dairesinin elektrik tesisatına çok güvenmesem de biraz okuyunca özel bir tesisat gerekliliği olmadığını anladım (yanlışım varsa düzeltin). Şimdi istediğim tavsiye bu özellikler için hangi marka ve model Powerline adaptörü tercih etmeliyim?
Olursa iyi olur dediğim şeyler TV tarafında takacağım adaptörde elektrik prizi olması çünkü duvarda tek bir priz var, çoğaltıcı sıkıntı yaratır mı emin değilim ama prize adaptörü takıp adaptörün üstündeki prize de TV'yi takmak daha mantıklı gibi. Bir de yine TV tarafına takacağım adaptörde WiFi imkanı olursa salonda otururken telefonlar ile biz de ona bağlanıp rahat ederiz diye düşünüyorum (yine yanlışım varsa düzeltin lütfen).
Şimdiden teşekkür ederim.
#TeknoYardım #Powerline #adaptör #ağ #internet #wifi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.hepsiburada.com/yesper-dizustu-bilgisayar-oyunlari-icin-fare-bilek-ergonomik-destek-silikon-fousepad-yurt-disindan-p-HBCV00003QVC46?magaza=Yesper Bu tarz bir ürün kullanmış ya da kullanıyor olan var mı aramızda? Kullanışlı ve rahat mı? Ben normalde bilek destekli mousepad kullanıyorum ama böyle sadece bilek desteği daha rahat olurmuş gibi geliyor. Deneyimi olanlar paylaşırsa sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Hamdi @hamdi

    Eğer düz mouse kullanıyorsan işe yarıyor bir miktar. Bende var ama çalışırken dikey mouse kullandığım için işime yaramıyor şuan. Birde oyun oynarken zor oluyor. Çalışırken güzel ama.

https://www.amazon.com.tr/Codegen-Codmax-Sata-Kutusu-CDG-HDC-30TC/dp/B07Y9J2PHG Bu disk kutusunu nasıl bilirsiniz? Type-C olması bir avantaj mı? Yoksa hiç riske girmeyip Ugreen 3.0 bir kutu mu alayım? (Ugreen neredeyse 2 katı fiyatına)
#TeknoYardım #TypeC #HariciHDDKutusu

Codegen Codmax 2.5" USB 3.1 Sata 3 Disk Kutusu (CDG-HDC-30TC) : Amazon.com.tr:...

Codegen Codmax 2.5" USB 3.1 Sata 3 Disk Kutusu (CDG-HDC-30TC) : Amazon.com.tr: Bilgisayar
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

https://haber.doviz.com/gundem-haberleri/kargo-teslimlerinde-yeni-donem-basladi-amazon-dan-ek-ambalajsiz-gonderi-hizmeti/722733 "Amazon Türkiye, uygun ürünleri, üreticinin orijinal paketinden başka ek bir ambalajlama yapmadan, sadece adres etiketi ekleyerek teslim etmeye başladı."
En basit ürünü bile saçma sapan şekilde kargolayan Amazon'un aklı başına gelmiş (ya da maliyetler acıtmaya başlamış) sanırım 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kent Gıda, Türkiye'de satılan Toblerone sütlü 100 gramlık çikolataları imha etmek üzere geri çağırma kararı aldığını Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na bildirdi.
https://haber.doviz.com/borsa-haberleri/kent-gida-dan-toblerone-cikolatalari-geri-cagirma-karari/721577
Tüketen varsa bilgisi olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://haber.doviz.com/gundem-haberleri/kart-sifre-ve-kodlar-kdv-ye-tabi-olacak/721317
Sanal ortamda veya fiziki mağazalarda satılan aktivasyon, e-pin, oyun, dijital ürün, cüzdan kodları, hediye kartı/çeki ve benzeri mahiyetteki ürünlerin ithali ve satışı katma değer vergisine (KDV) tabi olacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://youtu.be/3QyVRsMA_3g Diablo 4'e DLSS3 geliyormuş. Çok lazımdı gerçekten, oyunun tek eksiği buydu 😅
#Diablo4 #Oyun #DLSS3

Diablo 4 - Nvidia RTX Trailer | CES 2024

Check out the Diablo 4 Nvidia RTX trailer, shown at CES 2024. See Blizzard's Diablo 4 in a demonically good new light, with added Nvidia Ray Tracing. Hacking...
BeğenFavori PaylaşYorum yap