Cüzdanlarınız hazır mı? Steam Summer Sale 2022 için 5 gün kaldı (23 Haziran-7 Temmuz)
https://steamdb.info/sales/history/

Steam Sale Dates · When is the Next Steam Sale? · Countdown and History

A list of all Steam sale events. When is the next Steam Sale? Steam runs multiple big sale events every year.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Pathfinder serisi CRPG oyunlarından tanıdığımız Owlcat Games Warhammer 40.000 evreninde geçen bir CRPG yaptığını duyurdu. İlk fragman da yayınlandı. https://www.youtube.com/watch?v=I4VUmndj9rw

Announcement Teaser Trailer | Warhammer 40,000: Rogue Trader

Owlcat is proud to announce the first classic cRPG in the Warhammer 40,000 Universe!Take the mantle of a Rogue Trader and explore the vast and dangerous Koro...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kingston KVR26S19D8 16 GB RAM aldım laptop için. 2666 Mhz ancak HWinfo ile baktığımda ekteki resimde olduğu gibi görünüyor. Tek RAM yuvası olduğundan 1333 Mhz çalışması gerekir diye düşünüyorum (belki yanlış biliyorumdur) ama bu 1197 Mhz çalışıyor. Bu neden olur? Normal mi? Değilse nasıl düzeltebilirim? (BIOS'ta RAM ile ilgili bir ayar yok ne yazık ki) Yorum ve öneriler için şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Değişik olma arzusu mu yoksa satış yapmak için uydurulan bir ürün mü? Yetkili birileri anlatsın 🙂 #HaftalıkGündemeMalzeme https://www.pcgamer.com/lg-unveils-1618-ratio-2560x2880-resolution-monitor/

LG unveils 16:18 ratio 2560x2880 resolution monitor

As well as a monitor aimed at graphic designers.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Merhaba, https://www.amazon.com.tr/gp/product/B078HDYKMY şu üründen veya benzerini kullanan var mı aramızda? Deneyimlerini paylaşabilir mi? Navigasyonun gözümün önünde olması rahatlık gibi geldi bunu görünce ama kullanımda ne kadar iyi olduğunu kestiremedim 🙂 Şimdiden teşekkürler.
Ek: Bir de Baseus'un varmış benzer ürünü https://www.amazon.com.tr/dp/B017QTUS8Q/ Fiyatları benzer olduğundan marka olarak bu tarz ürünlerde hangisi daha çok tercih edilebilir?

Ugreen Kadran Üstü Araç içi Telefon Tutucu : Amazon.com.tr: Elektronik

Ugreen Kadran Üstü Araç içi Telefon Tutucu : Amazon.com.tr: Elektronik
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar,
500-700 TL aralığında kablosuz, gözlüklü birinin rahatsız olmadan kullanabileceği şekilde kulaküstü ve mümkünse ofis ortamındaki seslerden rahatsız olmamasını sağlayacak aktif ya da pasif ANC'li kulaklık önerilerinizi alabilir miyim?
Şimdiden teşekkür ederim.
...
(Sanırım pek öneri yok. Anker SoundCore Life Q20'yi kovalamayı düşünüyorum, yorumları fena değilmiş)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Güncelleme: Bu sabah ofise geldiğimde her şey sorunsuz çalışıyordu. Hiçbir ayar da yapmadım üstelik. Umarım böyle devam eder 🙂

Selam arkadaşlar,
Bir adet Türk Telekom'un verdiği TPLIN AC1200 modem/router var ve hem 2.4 hem de 5 GHz WiFi yayın yapıyor. (24mbit) Aynı zamanda bir hub üzerinden 3-4 adet bilgisayara kablolu internet bağlantısı sağlıyor. Bu bilgisayarlardan bir tanesi sadece dosya paylaşım deposu olarak iş görüyor, diğer tüm bilgisayalar (ister kablosuz ister kablolu bağlanmış olsun) bu bilgisayardan dosya okuyup yazıyor.
Fakat WiFi sinyalinden şikayetçi olan birileri illa bir kablosuz bağlantı tekrarlayıcı (Xiaomi mi 4C) alıp sinyal gücünü artıralım diye ısrar ettiler. Aldık taktık, ayarladık da. Gayet güzel çalışıyor. Fakat artık bu dosya paylaşan bilgisayara sadece bu tekrarlayıcı üzerinden dosya yazıp okunabiliyor. Asıl modem/router'ın WiFi ağına bağlanınca bu bilgisayardaki dosyalara erişilemiyor. Kaldı ki bu dosya paylaşan bilgisayar hala kablo ile asıl modem/router'a bağlı.
Ben laptop kullanıyorum, 5 Ghz WiFi desteği de olduğu için asıl modem/router'ın 5 Ghz WiFi ağına bağlanmayı tercih ediyordum çünkü 2.4 Ghz'deki alet kalabalığı olmadan daha verimli kullanabiliyordum. Şimdi bu asıl WiFi Ağlarına bağlanınca dosya paylaşan bilgisayara erişemediğimden işime yaramıyor.
Bunun nedeni ne olabilir? Ne yaparsam düzelir?
Dosya paylaşan bilgisayarda Windows 7 kurulu ama dediğim gibi aslında ağ üzerinde bir harici disk gibi kullanılıyor. Başka detay gerekiyorsa verebilirim.
Şimdiden teşekkürler.
#TeknoYardım #Network #Internet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Rj0lnir @rj0lnir

    Açıkcası nereden bulabileceğimi kestiremedim. Biraz bakındım ama adres yazan herhangi bir sayfa da göremedim. Şu anda pek vaktim yok ama ilk fırsatta bir Fabrika Ayarına Dönme yaparak tekrar kontrol edeceğim zira Tekrarlayıcı Moduna geçince ayar sayfası değişti, daha basit bir hale geldi.

Arkadaşlar merhaba,
Yaklaşık 30 metrekare salonumuz var ancak binada mantolama olmadığından (yapılması da düşünülmüyor) kış aylarında (Ankara) soğuk nedeniyle bu salonda (kuzey/batı cepheli) oturamıyoruz. Ev kombili, 70 derecede bile yaksam salon oturulacak gibi olmuyor, illa ki kalın giyinmek ya da battaniye altında oturmak gerekiyor. Evin diğer odalarında böyle bir sıkıntı yok çünkü odalar pimapen ile kapalı balkona denk geldiğinden bir nevi izolasyona sahip. Diğer kısımlar da binanın iç kısmına denk geliyor.
Benim ricam, kışın salonu oturabileceğim kadar ısıtabilecek bir çözüm önerisi.
İçerden mantolama konusunu soruşturdum, her kafadan ayrı bir ses çıkmasının yanında genel kanı bir süre sonra izolasyon malzemesi ile dış duvar arasında nem ve küf oluştuğu ve bunun da hem koku hem de sağlıksız bir duruma neden olduğu yönünde. Tam tersini söyleyen, hiç de böyle bir şey olmadığını da iddia edenler de var ama konuştuğum kişilerin çoğu olumsuz yönde görüş belirtti. Ben de öyle olduğunu varsaydım. İçeriden mantolama uygulaması sırasında ortalığın ne kadar batabileceğini de göz önünde bulundurarak çok sıcak bakmadım.
Elektrikli ısıtma (UFO, yağlı radyatör, klima, vb.) konusunda ise hiç bilgim yok, hangisi daha mantıklı ve ekonomik (olabildiği kadar) olur bilmiyorum. Bu konuda da fikir ve önerilere açığım.
Şimdiden teşekkür ederim.
Ekleme: Ev benim, kiracı değilim. Alt katımdaki komşum salonda UFO kullanarak kendine çözüm sağlamış. Üst katımdaki ne yapıyor bilmiyorum. Camlarda çift camlı Pimapen mevcut.

#TeknoYardım #akış #Isıtma

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 21