Csgo pubg gibi oyunlar 1 saat oynandığında kaç mb internet götürüyor? Mobil veriyi riske atmayalım sonra.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15

30-40 liralık joystick ile 90-100 liralık arasında ne kadar fark var? Değer mi fiyat farkı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 14

Arkadaş millette bir intel sevdası var anlamamak mümkün değil. Ekran kartı 1650 olan laptopu illa öneriyorlar işlemcisi i5 9300h diye. Aynı fiyata ryzen 7 3750h ve 1660Ti var. AYNI FİYAT bakın. Adam inatla intel öneriyor. Söylüyoruz, yok ya amdye güvenemem diyor. Üstelik bunun alma amacı oyun. Yani ekran kartı önemli buna. Ama inandıramıyoruz. Te allah’ım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 16
 • Burak @burakk

  Hp Pavilion Notebook GTX1650 + i5 9300 + 16gb ram + 512 m2 ssd + philips 27" ips 75hz 4ms ile huzurluyum şimdilik. Ben ağustosun sonu gibi almıştım 6500 tl'ye. Şimdi aynı ürün 8.500 tl civarına satılıyor aradan geçen 5 ayın ardından.
  Eğer 8500 tl'ye şu an 1660 ekran kartlı bir notebook var ise ona yönelirdim aynı parayı şu an kullandığım 1650 ekran kartlıya vermek yerine.

 • ahmet faruk @ahmet-faruk

  Amd uzun yıllar çöp üretti güvenmemek normal

  • Burak @burakk

   Ben aslında bu yüzden bir pişmanlık yaşadığım için 2011-12 yılında tekrar güvenemiyorum amd'ye. Ancak şimdi yeni ürünleri kullananlardan bir şikayet duymuyorum. Şimdi 2020'de tekrardan kullanırdım AMD herhalde.

 • xpow3r @xpow3r

  amd li bi laptopdan ağzım yandı performans filan çok düşük çıktı ondan sonra laptopda amdye zor para veririm.

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Ryzen işlemci ilk çıktığında yaşadığım deneyimleri sende yaşasaydın, emin ol Ryzen işlemcinin adını bile anmazdın. Problem yaşamaktansa, sorunsuz bir sistem kullanmak istiyor olabilir. Rx 570 alacağıma, Gt1030 alsaydım diye söylenmiştim.

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @agab Şu an sorunsuz olması, önceden yaşanılan sorunları unutturmuyor. Ben ikinci bir şans verdim. Herkes o şansı vermedi. Kaç kişinin sistemi çöp oldu. Bu kişiler tekrar Ryzen işlemciye bulaşmak istemediler. Ryzen işlemcilerde sorunlar bitti mi dersen, bitmedi. İlk çıktığı zamana göre ciddi oranda azalsa bile şu an sorunsuz demek çok doğru değil,

  • Agab @agab

   @awsalli Yahu tarih mi bu geçmiş unutulmaz diyorsunuz arkadaş. Intel’in şu an ben kadar sorunu varsa amd’nin de o kadar var.

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @agab Ciddi bir problem yaşayınca nasıl unutabilirsin? Ucuz ürünlerde değil, ucuz olsa sık sık değiştir. İntel hakkında bir şey yazmadım. Ryzen işlemci ile birlikte İntel kullanmayı bıraktım, kullanmadığım işlemciler hakkında yorum yapmamam. 2010 yılında aldığım işlemciyi 7 sene sorunsuz kullanınca, Ryzen 1800x aldığıma pişman ettirdi. Bir sistemi açmak için 15-20 dk uğraşmak zorunda kalmamalıydım. Çözüm olarak ha düzeldi ha düzelecek derken, 1.5 sene geçti.

Fan sorunu derdinden hala kurtulamadım. Görselde gözüktüğü gibi yük altında olmasa bile, hatta cpu 30 derece bile olsa fan %100 çalışıyor.

Bu durum oyundan çıktıktan sonra oluyor. Mesela GPU fan %100 çalışıyor oyunda. Sonra oyunu kapatınca gpu soğuyor ve fan da kapanıyor. Fakat CPU fan bugta kalıyor ve %100 çalışmaya devam ediyor. Restart atana kadar da düzelmiyor bu durum. Ne yapmam gerek bilmiyorum. Çok gürültülü çalışıyor çünkü dayanılacak gibi değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 16

Şu fan ayarını bir türlü kafama göre ayarlayamadım. fn+f5 yapıp fan modunu seçebiliyorsunuz normalde fakat bende düzgün çalışmıyor bu nedense. Ekranda "sessiz, turbo" vs. yazsa da değişmiyor fan hızı. Var mıdır çözümü? Bilgisayar yük altında değilken hatta arkada indirme yapsın diye açıp bırakıp gittim geldiğimde fanlar son hızda çalışıyordu. Cpu 30 derece arkadaş neden yüksek hızda çalıştırıyorsun?

*Armoury Create ve Service son sürüm yüklendi. Silip baştan kurdum hatta.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • MehmetRoer @mehmetroer

  Özellikle açıp bırakılıp gidilince dahili windows antivirüs devreye girip, test başlatıyor. Son hızda fan çalışmasının nedeni bu olabilir.

 • Dr. Mahmut Sami Uçar @mahia-ucar

  @agab Linkteki modeli almayı düşünüyorum.
  https://www.epey.com/laptop/asus-fx505du-bq024.html
  Birkaç sorum var size. Beklemede iken, video izlerken, chrome açıkken, oyunda iken sıcaklığı kaç oluyor ve bu durumlarda iken fan sesi ne kadar? Oynadığınız oyunlarda işlemci ve gpu kullanım yüzdeleri ne oluyor, işlemci mı darboğaz oluşturuyor yoksa ekran kartı mı? "Bu işlemci yetersiz" dediğiniz oldu mu?
  Bilgilendirebilirseniz sevinirim.

  • Agab @agab

   ilk görüşlerim olarak kesinlikle ısınma sorunu yok. Csgo oynarken 70 dereceyi geçmedi işlemci ve gpu. Fan son ses çalışırsa aşırı ses çıkıyor fakat bu sürekli bu ayarda çalışmıyor.
   İnternette gezinirken fan çalışmıyor. Eğer ısınırsa 3-5dk hafif açıyor fanı. 0 desibel yani genelde.

   Darboğaz için kendim test etmedim ama bir sorun görmedim kendim. İnternette ise %5 kadar darboğaz olduğu yazıyor.

   Aynı ekran kartı ile i7 9750h’da 70fps verirken bu işlemci ile 67fps veriyor. Oyundan oyuna değişmekle birlikte 3-7fps arası fark var işlemci yüzünden intele göre. Ama zaten bu değerler 90 üstünde ortaya çıktığı için sorun yok. Yani biri 90 iken diğeri 94-95 olsa ne? Zaten ekran 60hz. İntelli versiyon 4bin daha pahalı. Kesinlikle değmez.

   Sistem boş olduğunda gpu devre dışı kalıyor. İşlemcinin kendi ekran kartı r10 mu rx10 mu neydi o devreye giriyor. Boştayken yine fan çalışsın mı çalışmasın mı ayarlayabilyorsunuz.

   online oyun oynadım özellikle işlemciye yük binecek. asla yetersiz bu dediğim olmadı. birkaç saate r6 inecek onda da test ederim.

  • Agab @agab

   linkteki yerine 16ramli ve 512ssd+1tb versiyonu öneririm. ben 6800e aldım çünkü.

   bu arada bu yazdıklarım 16 ram içindi.

  • Agab @agab

   Şimdi r6 oynadım. Oldukça akıcıydı. Kaç fps olduğunu gösteren programı indirmedim fakat ultra ayarlarda 60fps üstü olduğu çok belliydi. İşlemci ile bir sorunu yok yani ekran kartının.

  • Dr. Mahmut Sami Uçar @mahia-ucar

   @agab Öncelikle yazdıklarınız için teşekkür ederim. Attığım linkin sadece 1 TB hafızası ve 8 gb belleği eksik. Bilgisayarı alınca ekstradan 8 gb ram alacağım, o da yaklaşık 200 TL. 512 GB hafızanın da bana yeteceğini düşünüyorum. Yıllardır 480 GB hafızalı PC kullanıyorum yetmediği olmadı.

  • Agab @agab

   @mahia-ucar 2x8 yaparsanız daha çok performans alırsınız o halde. Gariptir ki bu işlemcide dual channel ram yapınca oyunlarda bir anda 20-30fps artma oluyor. Youtube’da öyle test videoları var. Ama içini açarsanız garanti dışı kalabilir aklınızda bulunsun yine.

   Şimdiden hayırlı olsun, en yakışıklı f/p cihazını alıyorsunuz 😀

 • Yuded @yuded

  O tuşlar genelde işin göz boyama kısmı oluyor. Detayını bilmiyorum ama mantıken işlemci sıcaksa sen istediğin kadar silence moda al. Cihaz kendini soğutmak için uğraşacaktır.

Laptoptaki ram 1x16 mı yoksa 2x8 mi olduğunu nereden anlarız içini açmadan? BIOS’da direkt 16gb diyor, ya da ben bulamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni bilgisayar aldıktan-format attıktan sonra yaptığınız, indirdiğiniz şeyler neler?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 22

2 uçlu kulaklık girişini tek girişe indiren aparat tavsiyeniz var mı? Mikrofon ve hoparlör kablosunun ucunu tek kablo yapıp bilgisayara takılacak yani. Bunlarda fiyat kalite ne kadar öneml?

BeğenFavori PaylaşYorum yap