Arkadaşlar şu an ne eksik? Bunu takip edebileceğimiz bir duyuru falan var mı? Hala malzeme yardımı gerekiyor mu? Çünkü daha ulaşamayan tırlar da var. Aynı şeyi yüzlerce kez göndermek yerine ihtiyaç olanı bilsek de öyle göndersek keşke.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Adam hem müslüman yardımcıdır zekat olarak verin diyor, hem de dini karıştırmayın diyor.
Zekat mekat bırakın önce insani olarak yardım edin din işi sonra konuşulur diyorum. Engelleyip sen inançsızsın islam düşmanısın falan diyor. Benim attığım mesajları da siliyor ve arkamdan agab yardım edilmesin dedi mesajını bırakıyor 😀 Siz kafayı yemişsiniz. Kendi menfaatiniz olmadan götünüzü bile kıpırdatmazsınız siz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 15

Deprem yardım yayını yapıyor Elraenn. 800 bin tl toplanmış şimdiye kadar. Daha yayını açalı çok olmamıştır üstelik. 101 bin kişi izliyor.
Aynı zamanda Jahrein de 90k izleniyor. Herhalde onda da bağış kısmı var.
https://www.twitch.tv/elraenn

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Saatlerdir paranoyak oldum. En küçük çıt sesinde deprem oluyor diye korkuyorum. Oturduğum yerden sallanıyorum gibi hissediyorum. Twitterda geziyorum insanların çaresizliğine ağlıyorum. Elimiz kolumuz bağlı oturuyoruz burada. Elimizden bir şey gelse keşke diyorsun ama ne yapabileceksin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar deprem olurken evden kaçmış hemen. Tam çıktıktan sonra da bina yıkılmış. Çıkmasalar enkaz altında kalıyorlarmış.

Deprem olunca hayat üçgeni vs. eğer eski yapıda oturuyorsan bazen mantıksız olabiliyor demek 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fırat Duran @firat_duran

  Hayat üçgeni boş iş zaten. Onu sağlam binada yapabilirsin, hayat ücgeni bina yıkımından korumuyor, bina içinde dağılacak eşyalardan, kafana düşebilecek şeylerden korur. Bir de sakin kalmanı sağlıyor. Sallanırken kaçabiliyorsan kaç ama tehlikeli, sarsıntı azaldığı anda kaçman lazım binadan. O an yıkılmaz 5-10dk sonra yıkılır ki genelde öyle oluyor. Daha dün akşam 12-1 gibi arkadaşlarla discordda konuştuk, dolapları, çekmeceleri sağlama alın, mutfağa girmeyin, kaçış yolunda devrilecek şeyler olmasın diye konuşuyorduk, bir de şu kış gününde umarım deprem olmaz gibisinden konuştuk.

 • Halid @abdhbal

  Bir hastanededen atılan fotoğrafta da merdivenler yıkıldığı için 7.katta mahsur kalanları görebiliyoruz. Merdivene koşup da yıkılmayan binada can vermek de bir olasılık. Arkadaşlarınıza çok geçmiş olsun. Bu işlerde stratejik davranmak için önceden planlanmış şekilde hareket etmek daha iyi olur diye düşünüyorum.

 • Hüseyin H. @hsynn

  Bende aynısını yaptım. Deprem bittiği gibi hemen dışarı attım kendimi, bina sağlam bile olsa psikolojik olarak içerde olmak insanı yoruyor o sırada.

 • Daviance @daviance

  1 dakika 36 saniye sürmüş deprem çok çok uzun ve şiddetide hiç azalmıyor süre boyunca çok fena.

İçim kan ağlıyor resmen. Hayatta depremden korktuğum kadar hiçbir şeyden korkmadım. Şu alttaki video resmen buz kesti beni.
https://twitter.com/haskologlu/status/1622459415382171649

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Benim eski şirketle yaşadığım sorunu hatırlıyordur bazıları.
Günü güzel haberle bitirelim. Aradan geçen bu süreçte sırayla HERKES biir bir istifa etmiş 🙂 Şu an patronla temizlikçi abla kalmış bir tek 😀 İçimin yağları eridi var ya. Beter olsun.

İşten ayrılış bildirgeme baktım,

İşten ayrılış bildirgeme baktım, kırmızıyla işaretlediğim kadar ödeme yapılmış gösteriliyor. Hatırlarsanız bana Eylül ayında maaş vermeyeceklerini söylemişlerdi. Birkaç sorum...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şirket sodexo'ya geçmiş 🤦🏻‍♂️ Küçük şehirde yaşamak çok kötü. Hiçbir yerde harcayamıyorsun bunu. Multinet en azından Mavi, Koton'da vs. kullanılıyordu.
3-5 restorana da gittim, komisyon alıp nakit veremeyiz dediler. Kafayı yersin. Ömrüm boyunca kahve dünyasından kahve içeceğim herhalde günlük 100tl hakla.

BeğenFavori PaylaşYorum yap