kurutma makinesi siyah pantalonun rengini soldurur mu? kendi halinde oda sıcaklığında mı kurusun? elde kalan tek siyah pantalonum iyi bakmam lazım 😀 bir pantalon olmuş 100 lira!

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tıp fakültelerimizin eğitimi çok iyi diyen arkadaş vardı sabah nerede o?
https://eksisozluk.com/sivrihisar-devlet-hastanesi-acil-servisi-rezaleti--5974399

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 16
 • seckyn @seckyn

  Bu daha iyi hali. Tıp fakültesine öğrenci kayıt ederken sınav sıralamasında belirli bir kişiye kadar alıyorlar. O sayıdan sonrasında kontenjan boş kalsa bile almıyorlar.Yanlış hatırlamıyorsam geçen sene o sayıyı daha da yukarı çektiler( Mesela önceden otuz bininci kişiyi alıyorlarsa artık elli bininci kişiyi de alabilecekler)

  • turker @turker

   bunu şu bilgiyle değerlendirmek lazım. ilk 30bin kişi iyi diyebileceğimiz 5-10 üniversitenin müh, tıp vb. kontenjanlarına rahatça yerleşiyorsa o zaman bu rakamın yukarı çekilmesi normal. var olan kontenjanlarda da artış olmuş demektir bu. eskiden 50 kişilik sınıf şimdi olmuş 70 kişilik gibi.

 • Ahmet aykök @systemnet

  Marmara üniversitesi babamı öldürdü

 • overkill @overkill

  Örnek gerçekten iç sızlatıcı ancak ben bir örnek vereyim, arkadaşımın babası baya güle oynaya hastaneye gidiyor (hastaneye gitme sebebi tamamen bambaşka) ve eski adı ile Kartal Devlet Hastanesi'ndeki acil servis doktoru, arkadaşın babasının sadece bakışlarından, kalp krizinden şüpheleniyor ve tetkikler sonucu gerçekten de kalp krizi geçirdiğini anlıyor. Hayatı kurtuluyor.

  • giovanni @gio

   Lütfi Kırdar yeni hastaneye geçecekti bakalım bir şey değişecek mi. Tetkik yaptırmayı geçtim sıra bulmak, muayeneye girmek bile zulüm. Gidenler bilir. Babam orada çalıştı yıllarca ve oraların iç yüzünü gördüm, şansa hayatta kalıyoruz.

 • eamedic @eamedic

  Bir olay üzerinden giderek ülkedeki tüm tıp eğitimini kötüleyemeyiz, bu ülkedeki tıp eğitimi eleştirilmeyecek anlamına gelmez. Eğitimim boyunca akreditasyon komitelerinde çalıştım ve kendi okulumun akredite edilmesinde büyük katkım vardır o yüzden kimse kusura bakmasın bu mecrada tıp eğitimi konusunda benimle tartışmaya girebilecek kimse olduğunu düşünmüyorum baştan belirtmek isterim. Öte yandan tıp eğitiminde artan kontenjanlardan dolayı altyapının kontenjana yetmediği ve dr açığını azaltmak için çok mezun verildiği gözlenmektedir. Bu durumun kaliteyi düşüreceğini çokça kez belirttim. Avrupa ve amerika ile karşılaştırdığımızda (pisa benzeri karşılaştırmalar mevcut) ortalama hekim bilgi düzeylerinin özellikle klinik bilimlerde geride olmadığımız gösteriyor. Ancak bu demek değildir ki tüm hekimler aynı kalitede ve bilgi düzeyinde. Yoğun bir acilde asistan hekim olarak görev yapıyorum, gerçekten zamanı geliyor ve bize sevk edilen hastalarda ciddi hatalar yapıldığını görüyoruz. Bunları geriye dönük uyarmak amacıyla ben elimden geleni yapıyorum ancak herkes üstüne düşmüyor, sağlık bakanlğı göreve getirdiği kişilerin göreve uygun olup olmadığını değerlendirmeden herkesi acillere atayabiliyor, bunda kanun koyucu ve yürütücünün hükmü olduğundan sizin bir şey deme yetkiniz yok, bu ülkenim sağlık politikası siz ve biz karışamıyoruz maalesef. Acilde karar vermek herkesin yapabileceği bir iş değil bunun hekimlik ile ilgisi yok, eğitim ile ilgisi yok kişinin karakteri ile ilgili maalesef. O yüzden kimse dermatoloğun hatası adamı öldürdü diye haber yapmıyor, haberler genelde acil ve cerrahiler üzerinden yürüyor, çünkü bu branşlarda çalışmak eğitimden fazlasını gerektiriyor, çok fazla hekim acillerden istifa ediyor çünkü yapamıyor sadece yapabilen bir azınlık kalıyor peki buna karşın ne oluyor acile başvuru sayısı ülke nüfusunun 3 katı, böyle olunca çoğu hekim acilde çalıştırılıyor ve uygun olan olmayan herkes çalışıyor bu sefer. Halk da ilaç yazdırmak için acile gittiğinde pratisyeni küçümserken, önemli bir şey için gittiğinde hoca gibi tedavi bekliyor. Sonuçta halk heran doktora ulaşmak istedi ve ulaştı, ancak aldığı hizmetin kalitesi ortada. Bir saatte 40 hastanın bakıldığı yeşil poliklinikler ile acillerin işlevselliği tartışılıyor şimdi. Bu tarz haberleri duyunca üzülüyorum çünkü insan hayatının ne kadar değerli olduğunun farkındayım, kendi nöbetlerimde kliniğimden bu tarz bir haber çıkmaması için kendim ve altımdaki asistanların afedersiniz bir tarafı yırtılırca çalışmasına şahit olduktan sonra, 24 saat çalıştıktan sonra eğitimimiz eksik olmasın diye öğlene kadar nöbetteki hastaları kritik ettiğimizi düşündükten sonra gerçekten birilerinin çıkıp “yeaa işte tıp eğitimi kötü” demesine üzülüyorum. Toplum olarak bunu biz istedik ve sonucu bu, “acilde beş dk da ilacımı yazdırdım” diye hava atmaların sonu bu. Son olarak akredite okulların tıp eğitimi gayet yeterli belritmek isterim.

Her şeyi satacan. Alıcan tırı, yanına sevdiğin insanı. Hem gezeceksin hem kazanacaksın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

Game of Thrones dizisinin finali kitabında yok mu ki herkes finali merak ediyor? Tamam kitapla birebir aynı gitmiyor ama sonuçta hemen hemen benzer olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vodafone artık cidden sinir ediyor yavaşlığı ile. Turkcell’de önerdiğiniz paket var mı? Ben şu an vodafonea 4gb akşam 6gb gündüz 750dk ve kullanmadığım smslere yaklaşık 40 lira veriyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Tansiyon ölçer bileklik lazım. Teknostoreda var 100 lira ama değer mi? Gerçekten ölçüyor mu ki? Bix MyBand diye bir marka.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Nasıl anlıyorlar ki vpn ile bağlanan bir ülkeyi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Şarj kablosu bir anda şarj etmez oldu yahu. Doldurmuyor telefonu bir türlü. Atasım da gelmiyor daha alalı 1 ay olmadı. Ne yapabiliriz ki buna?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Android uygulaması olan bir sitenin aynısını iOS’a geçirmem lazım. Swift ile mi yapmalıyım, yoksa başka kolay yolu var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap