Amazon siparişim eksik geldi, ulaştım hemen ücret iadesi yapalım dedi 😀 Arkadaş hayır iade yapmayın dedim. Sonra fırsatçı durumuna düşüyoruz, eğer eksik ürünü temin etme imkanınız varsa gönderin yoksa iade falan istemiyorum dedim. Kadın illa iade edelim öyle bir duruma düşmezsiniz diyor. Yahu diyorum paramı istemiyorum kalsın eksik olsun, illa mail geldi iade yaptık tarafınıza diye 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Migros Gel Al'da %15 indirim var. -> TIKLAGELAL15
Ayrıca 2 adet pizza alımına 1lt coca cola hediye (bizim mağazaya mı özel bilmiyorum)
Böylece 2 pizza + kola 70 liraya gelmiş oluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hesapta 150 parapuan birikmiş gözükür. Bu ne diye baktığımda da, 0.1Kr ile çarpın diyor.
Muhtemelen ülkecek matematik özürlüsü olduğumuz için 0.1TL’dir o. 0.1Kr olsa duramazsın.

ParaPuan | CardFinans

CardFinans kredi kartları ile fırsat ve avantajlar dünyasına adım atın! CardFinans kredi kartı başvurusu ve kampanyaları hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar şu Apple kalemi muadillerini kullanan var mı? Memnun musunuz?
Bu arada 2. El orijinal veya muadil kalem satan varsa talibim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

+Hocam benim "Şeylerin İnterneti" tezimi inceler misiniz?
-Neylerin interneti evladım?
+Hocam şeylerin interneti işte. Şeyler..
-Hay sizi ülkeye alanın...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Şu üniversitede kişiye özel kontenjan açıyorlar ya, aynı işi burs başvurularında da yaptıklarını düşünüyorum artık 😀 Biri demiş kişi başı gelir aylık 1200 liradan az ise, diğeri demiş şöyle de böyle de. Burs, illa ekmek alamayan insana verilmemeli bence. Sallıyorum Raspberry Pi 4 ile proje yapacaksın, e alet olmuş 3k en az. Bunlar için burs var mı? Yok. E sonra senden akademik yayın yapmanı bekliyorlar. Neyle, kendi cebinden harcayarak. İş? Çalışamazsın çünkü tez yazmaktan vaktin yok.
Hele bir tanesinde "Vicdani Yükümlülük" belgesi imzalatıyorlar 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 15
 • ahmeturan @ahmeturan

  Tabiki öyle. Dedikleri şartları virgülüne kadar sağlasan dahi vermeyecekler. Geçen sene 30 küsür yere başvurmuştum bir tanesi döndü. Ekmek alamayan insan olayına katılmıyorum. Dönüm dönüm tarlası olan insana cihaz pahallı diye burs çıkmamalı bence. üstün başarı bursu değilse tabiki.

  • Agab @agab

   Dönüm dönüm tarlası olan adam neden başvuru yapsın, yapsa bile zaten kabul edilmesin. Onun bir oranı olması lazım. Mesela kişi başı gelir / cihaz fiyatı = 5 üstü ise burs çıkmasın gibi.

  • ahmeturan @ahmeturan

   @agab onun kontrolü zor olur. Yanlış bilmiyorsam Tübitak projeler için finansman desteği sağlıyor. Ben geçen yıl tıp alanında yaptığım proje için 4 bin tl destek almıştım. Sonra bunu faturalandırıp sisteme yüklüyoruz tabiki. Ama bir cihaz, proje için burs veren kurum ben şu ana kadar görmedim. Ya üstün başarı bursu veriyorlar ya da sosyal yardım bursu ki bunda gelire bakmak çok mantıklı.

  • Agab @agab

   @ahmeturan Benim demek istediğim bu değil tam olarak. Sen birinden bir makale bekliyorsun. Yayın istiyorsun. Diyorsun ki günde 12-13 saat aralıksız çalışıp bir şey keşfet diyorsun. Ama sana maaş vermiyoruz diyorsun. 30 yaşında doktora yapan adam gelirsiz bunu nasıl yapsın? Ailesi var, olmasa bile 30 yaşında babasından para mı isteyecek? Hasbelkader tübitak veya başka burs çıkarsa 4 bin lira ile yaşamaya çalışıyor. O da çıkarsa. E bu adam cihaz alacak. Tamam sonra geri ödüyorlar lakin adamın parası var da mı geri ödemeyi bekleyecek?

  • ahmeturan @ahmeturan

   @agab haklısınız hocam işte bu yüzden tıp okumak lazım 😀

  • parka @parka

   @agab bizim zamanımızda Antep fıstık tarlasi zengini fak fuk yardım aldi yarı aç ben beni gibi bir kaç arkadaş açıkta kaldık. Biz elimize geçen 3 beş kuruş yazmışiz Antep gelir yok yardım ile geçimimizi sagliyoruz yazmış. Hala aklıma geldikçe söverim soysuzlara.

 • ammavelakin @ammavelakin

  Mülakat isteyen gördüm ben de 🙂

 • Türker Sezer @dirigeant

  Raspberry Pi 3k mi olmus? Ilk nesillerini takip eder, her ciktiginda nasil olsa ucuz diye alir bakardim. Ne ara oralara gitmis fiyati.

 • dolunay @dolunay

  Bursun öncelik sıralamasının gelire göre yapılması bana doğru geliyor. O sınırı koymasalar tahminen o gelir seviyesi üstüne başvurulara burs sırası gelmeyecek, yetmeyecek. Eğer bu sınırı koyup sonra kimse başvurmadı burs vermedik diyorlarsa başka ama ellerindeki imkanının hepsini kullanıyorlarsa geliri iyi olanların boşuna zamanını almamış oluyorlar. Burslar çoğalmalı ve miktarları da artmalı, başka konu. Öğrenim için alınan krediler ABDde en büyük borçluluk nedeni,sistem böyle kurulmuş.

  • Agab @agab

   Benim dediğim bu değil. Gelir durumundan ayrı burs seçenekleri de olmalı. Mesela A firması al kardeş sana Raspberry, ama karşılığında üreteceğini bize lisansını ver vs gibi de olabilir.

Çiçek Gibi Müşteri Başvurusu

Çiçek Gibi Müşteri kampanyası kapsamında işlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz. Değerli Müşterilerimiz, Bu ilan Çiçeksepeti Extra kampanyamız...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple'ın işlemcisi ve mühendis kayıplarıyla ilgili güzel bir video.
Bu adamın bazı görüşlerine hiç katılmıyorum, ama bazılarına da çok katılıyorum. Anlam veremedim 😀

Apple'ın M2 İşlemci Mimarisi ve Ayrılan Mühendisler Sorunu

Apple M2 işlemcili Macbook Air dizüstü bilgisayarını duyurdu. M2 işlemcisinin M1'e göre ne artıları var ve acaba Apple donanım takımının çok mühendis kaybetm...
BeğenFavori PaylaşYorum yap