Elektrik elektronik mühendisi arkadaşım Paris’e gitti geçen ay, bu ay kargocu olarak işe başlamış. Hayatından çok memnun şu an 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kanal D’de Yargı dizisi var. Bugün 5. bölüm vardı.
Dandik türk dizileri gibi değil, hatta ben de başta tereddütle izledim ama sarıyor bayağı. Öneririm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ulan bu bıçakların üstü, yani sırt kısmı da keskinmiş 😀
Bugün bulaşığını yıkarken bulaşık beziyle sivri kısmını siliyordum, baş parmağımı bıçağın sırtında gezdirerek 😀 O da ne bir anda sıcaklık geldi elime yanma hissi 😀

Bugün bim’e Tefal şef bıçağı gelmiş.

Bugün bim’e Tefal şef bıçağı gelmiş. Paslanmaz çelikten yapılmış. Hemen koşa koşa almaya gittim çünkü sadece 59 lira :) İlk izlenim bıçağın kondisyonu güzel. Ağırlık...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vodafone'da 2. ayım:
Bela okumaya başladım.

Google bile açılmıyor o kadar yavaş. 3 kere müşteri hizmetlerini arayıp internet yavaş dedim. Hat ayarlarını güncelliyorlar, 10dk düzeliyor sonra tekrar yavaşlıyor. Speedtest'e zorla girebildim ve 0.1mbps download aldım 😀

Şimdi 1 sene taahhüt olduğu için çıkarsam ceza da alacağım. Bıktım yeminle.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Bugün bim’e Tefal şef bıçağı gelmiş. Paslanmaz çelikten yapılmış. Hemen koşa koşa almaya gittim çünkü sadece 59 lira 🙂

İlk izlenim bıçağın kondisyonu güzel. Ağırlık merkezi öne doğru. Çok aman aman keskin değil lakin aldıktan sonra keskinleştirebilirsiniz.
Et kalınlığı mı deniyordu neydi, üst kalınlığı işte. Gayet iyi. İcecik değil.

59 liraya meyve bıçağı anca alırsınız bu kalitede. Zaten hemen havada kapmışlar. 4 bim gezdim de öyle buldum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hayatımda ilk defa ıslak hamburger yaptım ve yedim. Bu lezzeti daha önce yapmadığım için çok üzüldüm. Herkese öneririm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çoğunuz biliyorsunuz işten ayrıldım. 2-3 hafta geçti. Artık yavaş yavaş kafamda canlanmaya başladı bazı konular. Bir tanesini sizinle paylaşmak istiyorum.

Bir keresinde toplantıya girdik. Patron dedi ki;

“Ben daha önce siemens’e gittim. 100 tane personel çalışıyordu bir bölümde. 100 personelin yaptığı işi 5 personel çok rahat yapardı. Önemli olan nitelikli eleman olması, bu yüzden biz de büyümek yerine, sizi nitelikli eleman yapalım, şirkete yeni yazılımcı almak yerine sizinle devam etmek daha mantıklı görüyorum”

O zamanlar tabi gaza geliyorsunuz vay amk işe yarar elemanız bak falan diye bir havalara giriyorsun. Kafa o an farklı düşünemiyor. Sorsana halbuki koskoca Siemens gerizekalı da bir sen mi akıllısın 😀

Neyse, zamanla zaten bunun nitelikli eleman tanımı çıkmaya başladı. Ofisteki yazılımcıya powerpoint sunumu yapar mısın demeler, bir yazılımcıdan tüm dillere hakim olmasını beklemek, benim bile 4-5 farklı görevim vardı: IOS uygulaması, android uygulaması, gömülü sistemler kodlaması, mqtt ile m2m sistemlerin entegresi, yeni gelen anakartların kablosuna makaron bağlama 🙂, hatta bir ara video edit bile yaptım şirketin reklamı için 😀

Çok sağlam tecrübe oldu benim için. Bundan sonra her şeyi yaparım demek yok. Arkadaş benim görevim ve alanım bu, ben bilmem, işine gelirse. İş mi yok başka, kim kime muhtaç bu ülkede değişiyor resmen.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 15
 • otisabi @otisabi

  ben bu sözleri duyduğumda hemen linkedin kariyernet hesaplarımı devreye sokardım. zaten 150 yıllık şirket bizi çorumdan amele pazarından, sokaktan topladılar 5 kişilik iş var 100 kişi rahat rahat yaparsınız 15k maaş diye kimse talip olmayınca biz girdik napalım. ben daha küçük çaplı firmada da çalıştım (250 çalışan) ama patronumla sadece bir kere asansörde boynumda şirketin yaka kartını gördüğü için selam verdi selamlaştık bu kadar patronla yüz göz olunan fazlaca micromanagement olan şirketten genelde bir yol olmaz zaten. buralara girenler 6ay-1sene tecrübe kazanmak için girerler.

 • catpower @catpower

  “Ben daha önce siemens’e gittim. 100 tane personel çalışıyordu bir bölümde. 100 personelin yaptığı işi 5 personel çok rahat yapardı.

  keşke tanısaydım kendisini dava açacagını bilsemde gerizekalı derdim. Hayatı boyunca ezilmiş ezikkimsenin ciddiye almadığı bir adam olduğuna kesin eminim eline bir iş ve yöneticilik geçince kendi ezikliğini yansıtıyor.

 • RockandRage @rockandrage

  Hollanda da Siemens'te çalışan birisi var.Yazılımcı kendisi Türkiye'den 2 sene önce gitti.Kendisine verdikleri işi 1 günde yapabilecekken 2 hafta da yapmasını istiyorlarmış.Aynı işi ülkemizde 1 günde yapıyordum demiş hayır 1 günde yapmanı istemiyoruz bu iş 2 haftalık bir iş ve 2 hafta sonra teslim etmeni bekliyoruz demişler. Evden toplantılara katıldığında toplantı esnasında davul çalıyordu.Evini ve arabasını aldı.Hayatı gayet iyi.Böyle çalışmaya can kurban diyordu en son.

Peder maske ile ders anlatmak sıkıntı olduğundan dolayı, sınıfta sesini duyurmak için yaka mikrofonu + hoparlör arıyor. Kablo olmadan bluetooth ile çözmek gerekiyor. Öneriniz var mıdır en uygun fiyata nasıl çözebiliriz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7