Arkadaşlar #Steam ay takvimi indirimleri başladı. Ben de bu vesile ile oyun deneyimi pek olmayan yakın bir arkaşıma (kız) karmaşık dinamikleri olmayan ancak sanatsal ve duygusal yönleri ile ön plana çıkan, deneyimlediğim iki güzel oyun Gris ile Limbo'yu hediye ettim. Bu doğrultuda tam hediye etmelik dediğiniz ve tavsiye edeceğiniz başka oyunlar var mı? (Oyun deneyimi az olan insanlara hediye edebileceğimiz benzer oyunlar yani. Bun arada henüz oynamadığım halde This War of Mine'ı da hediye ettim. Çünkü Uğur (@ugury) abinin oyunu tanıttığı sekanslarda en az oynamış kadar etkilenmiştim. En kısa sürede oynayacağım inşallah 😅 )

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12
 • KRAK3NN @passenoir

  Don't Starve Together alın beraber oynayın 😀 Zaten bir alana bir bedava veriyor

 • Equitatus @equitatus

  This War of Mine fazla abartılmış bir oyun bence. Mekanikleri yetersiz, oynanış üzerine çok düşünülmemiş, hikaye anlatımı vasat. Oyunu bitirebilmek için belli bir günden sonra sadece evdekilere yemek yapıp günün bitmesini beklemeniz gerekiyor. Son 9-10 (tam hatırlamıyorum uzun zaman oldu) gün bu şekilde geçmişti bende. Bu kadar zaman hiçbir şey yapmadan sadece günlerin ileri sarılmasını beklemek bir oyun değil. Daha önce hiç anlatılmamış muhteşem hikayeler anlatıldığı söylenir oyun hakkında ama tek olan şey yaptığınız bir eylem sonucunda ekrana çıkan bir yazı. Bu da pek etkileyici değil. Fazla abartıldığı için insanlardaki beklenti de çok artıyor. Base kurma oyunlarına farklı bir bakış açısı getiren vasat bir oyun aslında.

  • Ekrem @huseyinekrem

   Oyun olmaya çalışmamış bence burada eleştirecek bir durum yok. İlla süper kahramanlarla oynayıp kendimizi kurtarmamız gerekmiyor iyi bir oyun olması için. Gerçekte de böyle olurdu sonuçta niye her gün insan avına çıkılsın ki?

  • Equitatus @equitatus

   @huseyinekrem Süper kahramanlarla oynamak istemem, oynamam da. Oyunun son 9-10 günü tek yaptığım yemek pişirip yedirmek, günün bitmesini beklemek, herkesi uyutmak oldu. Bu süre yaklaşık 3-4 saat sürüyor. 3-4 saat boyunca bir nevi grinding yapıyorsunuz, hiç keyifli değil. Oyun olmaya çalışmadıysa neden oyun olarak satılıyor? Her gün insan avına çıkması gerekmiyor, oyunda insan avı diye bir şey yok zaten. Belirli bölgelere girip buralarda scavenging yapıyorsunuz. Başarılı bir oyun son birkaç saati bu şekilde harcatmaz, enerjiyi olabildiğince yükselterek bitirir. Bu oyunda bir crescendo yok. Crescendo denilebilecek bir noktanın yarısında bile yaklaşamadan bir anda düzleşiyor enerjisi ve düşüşe geçiyor.

 • Fatih Sivaslıoğlu @fatihzibabogg

  beyler satılamayan arka planları nasıl satabılırım
  veya trade yapcak varsa The Forest King
  https://steamcommunity.com/profiles/76561199003065850/inventory/
  8 tl lik csgo itemi veya 10 tl lik steam cuzdan kodu

"Geçtiğimiz yıl HBO, son yılların en popüler video oyunlarından biri olan #TheLastOfUs’ı diziye uyarlayacaklarını duyurmuştu. Başroller belli oldu: Bella Ramsey ve Pedro Pascal."
https://filmloverss.com/the-last-of-us-dizisinde-ellieyi-bella-ramsey-canlandiracak/
#OyunGündemineMalzeme #Oyun #oyungundemi

The Last of Us Dizisinin Başrollerinde Pedro Pascal ve Bella Ramsey Yer Alacak...

HBO tarafından hazırlanan The Last of Us dizisinin başrollerinde Game of Thrones ile çıkış yapan Bella Ramsey ve Pedro Pascal yer alacak.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

"Ben senin yuvarlanan tekerleğin değilim
Ben yolun ta kendisiyim
Ben senin uçan halın değilim
Ben gökyüzünün ta kendisiyim."

#birazmüzik
https://youtu.be/725iONdAu9Q

Audioslave - I Am The Highway Live

Audioslave performs "I Am The Highway" Live
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çeşitli denemeler ya da makaleler yazmak için açacağımız bir blog sayfasında başkaları tarafından yapılabilecek olan intihallerin önüne nasıl geçebiliriz? Peki bu tarz makaleler ya da denemeler yazmak için şahsi bir blog sayfası mı daha iyi olur yoksa medium vs. gibi siteleri kullanmak mı sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Faruk paylaştı.

Yeraltında Bir Yunan Aile Draması, kaldığı yerden devam ediyor. Saat 21:00'da.

#Hades

https://www.twitch.tv/teknoseyir

TeknoSeyir - Twitch

TeknoSeyir'in Twitch kanalına hoş geldiniz!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Pdf ve korsan kitap okumayı tercih eden biri değilim ama ne yalan söyleyeyim fiyatlar ve ekonomik durumlar bazen insanı bu tarz yöntemlere sevk edebiliyor. The Man in the High Castle kitabının piyasadaki en uygun fiyatı D&R'da 72 lira. Aslında ödenemeyecek bir fiyat değil ama son sözü cüzdanlarımız söylüyor tabi. Peki sizce böyle durumlarda geçici olarak Pdf kitapları tercih de bir sakınca var mıdır? Aşağıdaki vurgu da insanı vicdani bir sorgulamaya itmiyor değil. 🙂 #kitap #ekitap #themaninhighcastle

https://www.dr.com.tr/Kitap/The-Man-In-The-High-Castle/Foreign-Languages/Literature-And-Novel/Fantasy/urunno=0001746801001

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14

Arkadaşlar Amazon'da kitapların fiyatı neden bu kadar artmış ya? Ben de okudukça alırım diye sipariş etmemiştim okuyacağım kitapları :/ Bir daha önceki gibi indirime girer mi acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Az önce mahalledeki Bim'e gittim. Eleman içerideki kalabalıktan dolayı kapıyı kitliyordu başka kimse girmesin diye. Mause ve kulaklık satılmış :/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Rock severler bunu sevdi 🙂 Dinleyeni oradaymış gibi hissettiren bir sinerjiyle çalmışlar. Müziğin kapanış kısmı mükemmel olmuş.
#BirazMüzik
https://www.youtube.com/watch?v=-ZDOihr4cBc

The Cranberries - Promises 1999 "Paris" Live Video

The Cranberries - Promises (Album Bury the Hatchet 1999) "Beneath the Skin" Live concert at the Palais Omnisports de Paris-Bercy 1999 Paris, FranceDolores O'...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kilo problemi olmayan birinin ana öğünlerine dikkat etmesi kaydıyla şekerli aburcuburlar tüketmesinde bir sakınca var mıdır? Bir de şeker tüketiminin diyabete yol açma riski ne kadar acaba? Babam genetik faktörün daha baskın olduğunu söylüyor. Kendisi 50 yaşında ve iyi bir tatlı tüketicisi. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 12
 • konsolide simülasyon @konsolide-simulasyon

  Diyabet konusunda doktorla konuşmak doğru olur
  Şekerli abur cuburun da bir tanımı olmakla birlikte, kahve yanında, akşam çayın yanında vs çok da problem yapmıyorum.

 • Orcun @orcun

  3 beyazdan uzak duracaksın. Ne kadar uzak durursan o kadar iyidir. Şeker dediğin şey birde doğal değil artık, ülkemizde şekerin çok çok daha ağırı ve katkılısı var. Tamam kilo sıkıntın yok ama diyabet öyle birşey değil ki ? benim hatta çevre gördüğüm akdarıyla diyabet hastalarının çoğu zaten obez değil ? Ne kadar az şeker un tuz o kadar sağlıklı yaşam ama öyle de et yağ vs abanılmayacak sebze ağırlıklı yemekler tüketilecek ve dengeli beslenilecek. Balığı salatası sebze yemeği vs ayrı et'i ayrı olacak. Mesela sen atıyorum her öğünde etli yemek yersin her akşam etli yemek vs. e bu sefer ne olursun gut hastası ? hani bu işin matematiği çok basit herşeyden az az kararında yiyeceksin.

  • Gump @runforrest

   Aşırı ekmek tüketimi var ülkemizde. Yani gelirle de ters orantılıdır muhtemelen, insanlar doymak için yiyor. Beyaz ekmek de öyle bir şey k, şimdi can sıkıntısına 2-3 tane gömerim, o yüzden hiç bulaşmıyor geçiyorum..

  • Orcun @orcun

   @runforrest Mesela birde zengin kesime bak tükettikleri aldıkları ürünlere bak abur cubur çok nadirdir. Hatta birtane araştırma da vardı çöpleri araştırıyordu birisi bir haber hatta zengin muhitlerdeki çöplerde daha sağlıklı gıdaların ambalajı varken fakir muhitlerde hep abur cubur.

  • Faruk @talebekedi

   @orcun Bazı uzmanların aslında iştahın vücüdun doğal bir sinyali olduğuna dair demeçleri de var. Mesela canın tatlı istediyse bu kan şekerindeki bir düşüşe işaret olabilir diyorlar ve kararınca tatlı tüketilmesinde bir sakınca gömüyorlar. Canan Karatay ve Ümit Aktaş gibi fitoterapi uzmanları da bu gıdaların hayatlarımızdan tamamen çıkartılması gerektiğini söylüyor. Bizlerde ne yapacağımıza şaşıyoruz doğrusu. Ama işin tuhafı diyabet olduktan sonra geri dönüşün olmaması; hem tedavisi yok hem de neredeyse pirinç dahil minimum düzeyde glikoz içerin gıdaları bile hayatından çıkarmak zorunda kalıyorsun.

  • Faruk @talebekedi

   @runforrest Alışkanlıkları değiştirmesi zor gerçekten 🙂 Bizim millette ekmek tüketmeyince doyulmayacağı gibi bir kanı var. Biz ailecek uzun zamandır beyaz ekmek tüketmiyoruz. Onun yerine tam buğday ekmeği tüketmeye başladık hem besin değeri (lif, kepek vs.) daha yüksek ve daha doyurucu hem de glisemik indeksi düşük.

  • Orcun @orcun

   @talebekedi Onun da tek sebebi var. Bağırsak dediğimiz organ aslında 2. beyin hatta kimi uzmanlara göre de ispatlanmış birşey yani komple bizi karın bağırsak sindirim sistemimiz yönetiyor diyorlar. Şimdi orada yaşayan bakteriler organizmalar vs. vs. tatlı yada şekerli gıdalar tüketince belirli tip organizmalar daha baskın oluyor. Devamlı da tatlı birşeyi canının çekmesi de o yüzden asıl beyne bağırsak uuuff ya şimdi bir baklava olsa da yesek komutunu yolluyor beyinde saf ya aha benim vucut elden giyeah diye hemen sana onu pompalıyor uf ya çıtır çıtır mis gibi tereyağ kokulu falan bir antepli baklava olsa da yesek diyorsun. 😀

 • turker @turker

  şeker gibi aşırı rafine ürünler sağlık için iyi değil. olabildiğince az tüketmek lazım. kiloya, yaşa vs. bakmaz

  • Faruk @talebekedi

   @turker Aslında baya azalttık ama zaman zaman yiyorum gene de. Bazen kriz gibi bir şey geliyor, yemediğim zaman beynim çalışmıyormuş gibi hissediyorum. Haftada bir falan bisküvi tarzında gıdalar yiyorum. Bu arada düzenli spor yapan biriyim. 🙂

 • lterlemez :) @lterlemez

  35 Yaşıma kadar 1,83 boy ile 63-68 aralığında gezindim. 35'ten (Askerden) sonra önce 72 sonra da 83'e kadar çıktım. 80-83 aralığında geziniyorum, yemek yemeyi ve özellikle sütlüler olmak üzere iyi (ve doğal) yapılmış tatlıyı çok severim. 4 Kişilik 1 büyük boy pizza ile 2 kişilik orta boy 2 pizzayı rahatlıkla yiyebilirim. Genetik aslında şeker ama yine de dikkat etmek lazım, diğer tüm ürünlerde de olduğu gibi aslında şekerin kendisinden ziyade yanındaki diğer içerik çok önemli ve dikkat edilmesi gerekiyor. Şekeri de çok severim ama azalttım. Mümkün olduğunca az tüketmeye çalışıyorum. Biliyorsunuzdur, beyin de şeker tüketir. Makul oranda doğal şekeri tüketmek gerekir.