Bu fiyata biraz fazla iyi sanırım. Media Markt'ta görünce baya şaşırdım, renkleri falan da gayet güzel.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_lenovo-legion-r25f-30-24-5-in%C3%A7-240hz-280hz-oc-0-5ms-pivot-freesync-full-hd-gaming-monit%C3%B6r-siyah-1234744.html

LENOVO Legion R25f-30 24.5 inç 240Hz(280Hz OC) 0.5ms Pivot FreeSync Full HD...

Legion R25f-30 24.5 inç 240Hz(280Hz OC) 0.5ms Pivot FreeSync Full HD Gaming Monitör Siyah fiyatı ve özelliklerini incelemek için hemen tıkla, sen de kazananlar kulübüne katıl. Kazananlar...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Temp @temp

  VA varyasyonu bu ips tercih edilir bu paralara mantıklı gelmedi bana.

  • anıl @anil_

   Bu hz'de Ips'leri pahalıya satıyorlar, bu fiyatlara satılanlar da eski oluyor. Hepsinin artısı eksisi var. Ips'lere mesela renkleri iyi diyorlar ama film dizi izlerken ışık sızması ve ips glow kötü halde etkiliyor bence o filmi - diziyi. Ben keyif alamıyorum o görüntüden. İlla oyun için bakılıyorsa monitör TN panel bakmak daha mantıklı zaten. Hareket netliği olarak Oled ve TN'ler daha iyi hâlâ. Şunu da ekleyeyim VA'lar kontrast olarak Ips'ten çok daha iyi ama bu hz'de VA'larda scanline sorunu oluyor. Bunu da dikkate almak gerek bence.

  • ALPOLIC_FR @alpolic_fr

   @anil_ Arkadaş her panelin kendine has sorunları oluyor, neyi neye göre alacağımıza nasıl karar vericez, derdimizi seveyim 🙂

  • anıl @anil_

   @alpolic_fr Kim neye dikkat ederse ona göre alacak. Eğer akşam, gece kullanıyorsanız ips'i ips glow ve ışık sızması sorun benim için. Gündüz sıkıntı değil ama mesela. Ne zaman kullandığınız da önemli. Ofisteki adam ışık alan bir yerdeyse ışık sızmasını göremez ips'te. Karanlık ortamda belli oluyor. Bir de görme durumu da önemli. Bu atlanıyor. Göz ne kadar iyi görüyor o da bir faktör aslında. Yani birinin ışık sızması, ips glow, ölü piksel, scanline gördüğü yerde başka biri görmeyebilir.

  • ALPOLIC_FR @alpolic_fr

   @anil_ scanline tam olarak ne oluyordu.

  • Kreetwight @kreetwight

   @alpolic_fr Çare MiniLed. Benim çok hoşuma gitti, bilinen bi derdi de yok zaten.

  • anıl @anil_

   @alpolic_fr Yüksek hz'li Va panellerde oluyor. Mavi, turuncu renklerde çizgi oluyor.

USB belleğe bir virüs dadandı, sürekli dosyaların adıyla .exe dosyası olarak kendisini kopyalıyor ve her çıkartıp taktığımda tekrar musallat oluyor. Bilgisayara bulaşmamış gibi gözüküyor ancak emin de olamıyorum. Win defender her yakaladığında karantinaya alıp kaldırıyor. Bu virüsten nasıl kurtulabilirim? Hem usb bellekte hem bilgisayarda kritik dosyalar var(akademik projeler, hali hazırda inşaa edilen metro projeleri gibi)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 15

Telefon Bağlantısı uygulamasının bilgisayarımla birlikte açılmasını istiyorum ancak uygulamanın ayarlarından bu ayarı aktifleştirmek istediğimde "yönetici bu işlevi devre dışı bıraktı" uyarısı alıyorum(1. fotoğraf) ve başlangıç uygulamalarını değiştir dediğimde yalnızca ayarların ana sayfasına atıyor(2. fotoğraf). Görev yöneticisinin altındaki kısımdan uygulamayı bulup, başlangıç ayarını değiştirsem de başlangıç uygulamalarını kısmına tekrar girdiğimde devre dışı bırakılmış olarak görünüyor(3.fotoğraf). Bunu nasıl çözebileceğime dair fikri olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

3 yıllık ultimate yaptım ancak hiçbir yerden gamepass oyunlarına erişemiyorum. Uygulamayı tekrar tekrar silip yükledim. Çözümü hakkında bir fikri olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilgisayarımda yüklü olan iki video var. Bu videolardan birinin sesini(1. video) diğerinin ise görüntüsünü(2. video) kullanmak istiyorum ve senkronize de edebilmem lazım. Aklımdaki fikir ise; 1. videodaki sesi bir uygulama yardımıyla almak ve diğer videoya ses olarak eklemek ancak bunu yapmamı sağlayacak ücretsiz bir program bilmiyorum. Bilen varsa yardımcı olabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://psref.lenovo.com/product/ideapad/ideapad_gaming_3_15ach6?tab=spec

Şu dizüstüne(r5 5600h ve 3060) 512GB artık yetmemeye başladığı için 2TB'lık ssd almak istiyorum ancak kararsız kaldım. Elimde yalnızca ziraat bankası kartı var ve taksit imkanı benim için önemli. Ne önerirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dslr kameralar ile ışık şiddeti ölçümüyle ilgili bilgisi olan var mı? Yakın tarihte yürüteceğim bir akademik çalışma için buna benzer bir ışık şiddeti ölçere ihtiyacım var. Bir şekilde termal kameraların çıktısı gibi, bir ısı haritasına benzer ışık şiddeti haritası oluşturmam gerekiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12
 • Murat Gamsız @gamsizm

  Harita vereni görmedim. Pozometre ama bizim kullandığımız cihazın adı. Bunu cep telefonları ile de yapıyorlar da ne kadar güvenilir bilmiyorum. O zaman telefonun gördüğünü kayıt etmek mümkün olurdu.

 • eaydogan @eaydogan

  DSLR ile ışık şiddetini ölçemezsiniz, kamera bunu ortalama, spot, nokta vs. şeklinde yapıyor ve sadece pozlama değerini buna göre hesaplıyor. Size bir değer lazım (ışık şiddeti için kandela(cd)), DSLR bu değeri vermez. Dolaylı şekilde ışık şiddetini durumları karşılaştırarak daha az/fazla şeklinde sıralamanızı sağlar ancak. Diyaframın ve pozlama süresinin kaç durağında ışığın ne kadar değiştiğinin hesap tabloları var, kameranın verdiği diyafram/enstantane değerlerine göre bu hesaplamayı yapıp durumlar arasında sıralama yapılabilir. Bu da belli aralık için mümkündür, her kameranın ölçüm ve hesap yaparak doğru pozlama değerini vereceği aralık, bir fotometreye göre oldukça kısıtlı olacaktır.

  Siz ancak sabit pozlama/diyafram/iso değeri ile fotoğraf çekip siyah/beyaza çevirerek ve her pikselin gri değerini ışık değeri olarak hesaplayacak bir algoritma ile dolaylı yoldan buna benzer bir şey yapabilirsiniz. Aynı sabit pozlama değerlerlerine göre bilinen farklı ışık şiddetinin gri değerleri ile ilişkilendirme yaparak dolaylı yoldan ölçüm yapabilirsiniz belki, ne kadar sağlıklı olur bilemem, dinamik aralık da yeterli olmayacaktır çünkü.

  Kamera, sensör, lens özelliğine göre hazır çekilmiş fotoğraflardan bunu yapacak bir program vardır belki araştırmak lazım.

  Akademik bir çalışma için size gelişmiş bir fotometre gerekecektir, DSLR ile yapmak/yapmaya çalışmak çok zorlu ve dolaylı olacağından yanlış sonuç verebilir.

 • Shyrelia @shyrelia

  @gamsizm @eaydogan @johan28 @barisener hocam tek bir noktanın değil bir alanın değerlerini okuyabilmem gerekiyor.

 • Shyrelia @shyrelia

  https://gloptic.com/products/gl-opticam-1-0/

  Bahsettiğim işi yapan bir ekipman varmış, inş pahalı değildir.

Monster Abra A5 v16.6 için 2. Ssd almayı planlıyorum. Önerisi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap