Bisiklete atf yağı sürdükten sonra artık pedala basarkende boşluk oluyor geriye çevirirken de zincirde boşluk yapıyor ,98 model Peugeot freehub dene yeri yaglandi yada bozuldu ,pedal çevirmeden giderken çıkan seste yok , varmıdır bir çare.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Accubatery ye fabrika ilan edilen mah değerini girdim %85 gözüküyor sağlık yanılma payı varmı bu programın yoksa yuvarlak bir degermi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kkm için hazine boşaltılıyor diyorlar ama bu son 3 aylık dönemde pek boşalmayacak gibi 2 aydir döviz 1 lira oynamadı 3ay banka kullandı vereceği %17 hiçbir şey değil hazinede 0.80 gibi bişey ... Bankalar nasıl bu kadar promosyon veriyor gayette net.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Zelos S. @zelos

  Benim tahminim KKM yılbaşından sonra kalkar. Anlık sıcak para ihtiyacından dolayı çıkmıştı o para geldi ama sonra kat kat daha fazlası çıktı. Hükümet Arap dostlarımıza bir şeyler sata sata şu anda sıcak para ihtiyacınï gideriyor.

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  sen seçime yakın gör 🙂 AB USA o kuru öyle bir patlacak ki 🙂 belimizi doğrultamayacağız.

  • Orcun @orcun

   Diyelim patladı bir sabah uyandık 1 dolar 100 lira olmuş. Çok basit detaylı düşünmeyin oalcak şeyi yazıyorum, '' TL'DEN GENE 1 SIFIR ATMAMIZ İCP ETTİ 1 SIFIR ATIYORUZ DAHA GÜÇLÜ EKONOMİ İÇİN '' bitti. 100 lira dolar 10 lira oldu denilecek sonra da '' YABARSA İŞTE ... YAPAR YA GÖRDÜNÜZ DOMBIRANI ALARMAN YÜREK SAZI ÇALARMAN ATTIRIBATTIRA DOMBURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAĞ '' diye bağıracaklar. 😀

  • Daviance @daviance

   @orcun özgür Demirtaş dediya baz etkisiyle enflasyon düşer ama bugüne kadar gelen her zam size montelendi zaten bunun hesabını kim verecek dedi ,bunu bile anlamayacak o kadar kişi varki.

  • Orcun @orcun

   @daviance Tabi çok büyük sorun. Ya ekonomiyi yöneten adamlar yetkin değiller ki ? veya bilerek böyle yapıyorlar ? bilmiyoruz. Çünkü kaostan ve de acıdan besleniyorlar. Bunu pazarlayıp mağduru oynuyorlar her seçim bu millete bu yedirildi. Çıkarlar gene dış güçler şu bu denilir dini pazarlanır vs. işte bizim böyle olmamızı şunlar bunlar kıskandı derler vs. ondan bu savaşları uğraşları falan fişmekan. Ya inanan oldukça yediriyorsun işte bir şekilde. 🙂

  • Ebubekir Bilen @ebkrbln

   @orcun Abi 2 sıfır atsana 1 dolar 1 lira olsun

  • Orcun @orcun

   @ebkrbln O da olur, yedirebilirlerse olur. Ama maaş çok düşecek. 😀

 • Cihat @cihat

  Son 1 ay içinde 370 milyar tl para basıldı 😀

  • Daviance @daviance

   Mevduat verse idi inan 2 katı basacakti ,memur emekli ödemeleri için mecbur basmak zorunda mevduatı attı başından ama.

  • Cihat @cihat

   @daviance halkın alım gücü çok düştü, bu demek oluyor ki döviz harcamaları çok çok azaldı. Bu zaten devletin gizlice yapmak istediğiydi.

   1 ayda 370 milyar tl demek toplam mevduatın %5'i gibi bir şey yapıyor. Aynı şekilde geçen senede böyle bastılar dolar bir patladı 1 ay içinde 8 liradan 18 liraya çıktı. Ben sene sonu minimum 24-25 bekliyorum doları.

  • Daviance @daviance

   @cihat aslında yapmak istedikleri mevduat i olanları zorla ev , araç ve hizmet satın almaya zorlamaktan ibaret hani bir ara alin verin ekonomiye canınızı verinin artık sopalı hali bu .zorla güzellik yapacaklar illa.

  • Cihat @cihat

   @daviance Ben mesela ev almak istiyorum. Evin fiyatı şuan 2 milyon civarı. 1 yıl sonra bu ev 4 milyon olacak deseler beni dövseler ben yine gidip alamam ama gider zengin alır. 1 yıl sonra evi 4 milyona satar dolara basar gider %5 dolar faiziyle evin kredisini öder.

   Bu piyasada evi, arabası, altını, doları olan adam zengin olur. Fakir yine fakfakir kalır.

   edit: Eskiden fakirin alma umudu vardı. Artık hepten yok oldu.

  • Daviance @daviance

   @cihat bilemessin o evi satanda belki 50 tane ev var ama nakiti yok hemen paraya çevirmesi lazım ,belki çakacak kaçacak ,belki evler biraz düşecek ve 20 yıl daha degerlenmeyecek ,kim zengin oldu satan kişi, bugün bir anda yabancıya satış dursa o evlerin fiyatları nasıl patlar biliyormusun yandım Diye bağırır alanlar,yada y.disindan bir anda 2.el araç gelse ÖTV de matrahlari kallavi guncelleseler veya ÖTV dilimleri bir anda ayarlansa neler neler olur .mahvolur alanlar olmayacak şey değil.

  • Cihat @cihat

   @daviance İşte halkın anlamadığı en büyük şey evin fiyatları yabancılar veya müteahhitler arttıyor sanması

   Evlerin fiyatları hammadde'den dolayı artıyor. Demir 5-6 yıl önce 1500 lirayken şuan 16 bin civarı. Çimento 5-6 yıl önce torbası 10 lirayken şuan 80 lira civarı. Müteahhit'in çalıştığı kepçe kamyonun fiyatı bile 8-10 kat pahalandı. Bu durumda ev fiyatları düşer mi?

   Geçen hafta evin çatısı için sac alacaktım. Metrekare fiyatı 66 lira dediler. Bende erteledim nakitim yoktu bugün sabah gittim 70 liraya çıktı abi dediler. 240 metre kare sac alım yaptım 5 gün içinde 1000 lira zarar ettim. Piyasanın böyle olduğu ülkede kimse ev alamasa bile fiyatlar düşmez. Çok çok zor durumda olmayanda evini satmaz.

  • Daviance @daviance

   @cihat yabancıya satış baya etkiler stok articagindan pazarlıkta elin yükselir ,yabancilardan çok alan var simartiyorlar emlakçıları ,evet zam baya geldi 50liralik kalekim 190 lira olmuş 25 kg ama bu artış lar ev fiyatındaki artışı açıklamıyor pek.

  • Cihat @cihat

   @daviance hocam yabancıya medyada lanse edilen kadar ev satılmıyor. İstastiklere göre temmuz ayında 74756 adet ev el değiştirmiş. Bunların sadece 3900'ü yabancıya satılmış. Ve bu satışların büyük bir kısmı da istanbulda satılmış. Eee Türkiye'nin her yerinde ev fiyatları uçtu gitti? Yabancıya satış oranı %5 ya var ya yok.

   Bahsettiğiniz gibi hammaddeler oranında ev fiyatları yükseldi zaten. Demir 10x yükseldiyse ev fiyatlarıda 10x yükseldi.

Bazen diyorum ki , keşke Amazon emlak ve arac alım satıma girse ,bizde kaziklanmaktan kurtulsak ama dünyada böyle bir iş modelleri yok .

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bisikletle ilgili bir sorunum var 21 vites , pedalı geri çevirince zincir sarkıyor bir süre yolda gidince olmuyor genelde elde goturdukten sonra oluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aç kapa musluğun başlığını sökmek için kıl kadar alyan lazım , başka birşeyle sökülebilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Balkon alt kenarlari sıvaları çökmüş , bunları nasıl sıvamak lazim köşe file profilleri var onları takıp direk sıvamak mı lazım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 15
 • Mandos @mandos

  Komple düşecek gibi duruyor. İyice temizleyip, alttan tahta çakarak düzlüğü sağlamak lazım. Sonrasaında Hazır kaba sıvalar oluyor onunla derin yerleri doldurmak lazım. Kaba sıva kuruduktan sonra ince sıvayla üzerinden geçince mis gibi olur. Eski sıvanın çıkmayan kısımlarına, keserle çentik atarsanız tutuculuk daha iyi olur.

  • Daviance @daviance

   Yanı yapıyorlar onun durumu biraz daha iyi ağlı köşe profil koyup ustune sıva çekmişler ,destek yapıyor herhalde ,balkon çökme tehlikesi varmı acaba ?

  • Mandos @mandos

   @daviance Çökme yapacağını sanmam demirler falan görünüyor, tutar onlar. Derin yerleri o profille düz çıkarabiliyorlarsa sorun yok. Gelgelelim önce bi kaba sıva atılsa daha ii olur gibi geliyor.

  • Daviance @daviance

   @mandos daha önceden bir yerde kalekim sivayla doldurdum kurudu baya taş gibi oldu ama tabi şekil şemalı kalmadığından bu profilde elimde olmadığı için al çizgiyi yapamıyorsun hâliyle bundan uzunca bir satın almak lazım birde kaba sıva aliyim ,peki bu kaba sıva kalekim gibi anında yapisirmi ,yoksa aşağı dogru akarmi ,kalekim baya iyi şekil aldi ve akma yapmadı o yüzden soruyorum ? Teşekkürler.

 • Mandos @mandos

  Akma yapmasın diye kalıp koysanız iyi olur. Böyle bi şansınız yoksa, sıvayı az sulu yapıp o şekil tutturun. Sıvamadan önce duvara güzelce su tutun. Kaba sıva kuruduktan sonra, profillerin altına ince sıvayı sürüp (dalmaçyalı marka tavsiye ederim, yapışması şahane) profilleri düzgünce yapıştırın. Sonra üzerini sıvayın. O kadar derin yerlerde kalekim düzgün tutar mı bilemiyorum açıkcası. Birde resimde kırmızı ile belirttiğim kısımlar sağlamsa, keserle çentik atın, düngünce yapışşsın sıva.

 • Mandos @mandos

  Bende kendi evime yapa yapa öğrendim. El becerin varsa her türlü yaparsın. Lifli kaba sıvalar var onlardan al. Tutuşu sağlam onların. İnce sıvayı kafana göre alsan da farketmez ya, eve en son dalmaçyalı aldım, hem daha basit yapılıo, hem de gerçekten sağlam oluyor. Bir de şu maladan lazım. Kurumaya yakın süngerini çektin mi mis gibin olur.

  • Daviance @daviance

   Dalmaçyalı buralarda bulabileceğimi sanmıyorum ama sorucam , buralarda kalekim köpük sıvası ve ince sıvası oluyor genelde ,lifli sivayida soriyim bakalım ne vericek bana weber marka gördüm internette iyi birşeye benziyor ,bu araba camlarını yapan saint gobain firmasının oda yoktur buralarda sanırım ,birde bu mala kaba yerleri doldurmada etkili midir genede duz duvarda surerlerken görüyorum.

  • Mandos @mandos

   @daviance Bu malayla yapamayacağın şey yok. Harcı bolca alıp kaba kısımlara sağlamca bastır. Alt kısımlara tahta kalıp koyabilirsen tek seferde dümdüz çıkartırsın. Weber iidir. Dediğim gibi lifli bulursan daha sağlam oluyor.

Laptopda edge nete giremiyor opera giriyor bağlantı mevcut ,bir türlü çözemedim daha önceden giriyordu , başına gelen varmı daha önceden.

Çözüm: güvenli dns kullan seçeneğini kapatmak, dns diyenleri tebrik ediyorum 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap