Dişimin röntgeni çekildi , dişçi bu diş kurtulmaz ölmüş, çekmek gerekiyor dedi , içinizde varsa röntgeni inceleyerek görüşünü almak isterim, bu dişin sinirini vs öldürerek istifade etmek mümkünmüdür ,1 ay evvel antibiyotik ile iltihabı almıştım fakat tekrar etti şuan gene kullanıyorum , çabuk bir aksiyon almak gerekecek sanırım ,birazda covidden çekinerek geç kaldım malesef.sarı çizgi ile isaretledigim diş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 32

Turksat dondurmuştum dün açtırdım 55 lira ödüyorum aylık çıkan fatura 120 lira nedenini bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bedaş gibi bir firma daha görmedim ,iskiyide ,igdasi da edevletten kolayca üstüme aldım , bedaş hem aldırmıyor hemde yerlerine gittim ve tam 4 saat sıra bekledim sonunda dask yok diye işimde olmadı , lanet bir yer Allah büyük sabır versin oraya düşene ,bu zamanda boyle bir yer kaldimi ? Tapuya belediyeye iskiye vdairesine hepsine gittim bu kadar sıra bekledigimi bilmiyorum 10 yıldır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İett de aşı zorunluluğu varmı şuan ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Binaya elektrik gelen kablodan sonra bir taş sigorta var ondan sonra evin normal şalterli sigortaları ve saat var ,evin içinde voltaj düşüyor en cokta klasik telli ampullerden anlaşılıyor , taş sigorta ile ilgisi varmıdır incelince içindeki tel vs yapar mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Ümit M. @umitm

    Şehir şebekesindeki trafolar 3 kademeli 5 kademeli gibi kademeli oluyor tüketim arttığında ve azaldığında trafolar kademeler arasında geçiş yapıyor o sırada voltaj bir miktar dalgalandığında bu ışığın parlaklığında değişime sebep olabilir. Elektrik şebekesinin herhangi bir bölümünde bu evin içi veya şehir şebekesi olabilir ihtiyaç duyulandan daha az akım çekecek kablolar kullanılmışsa özellikle yükseg güç çekildiğinde voltajda bir düşme olabilir. Yine bölgedeki trafo yetersiz geliyorsa çekilen akım trafonun kapasitesinden çok daha yüksekse bu durumda hem trafo fazla ısınır hem trafoda bir elektrik kaybı oluşur hm de voltav bir miktardüşebilir. Eve yakın yerde yüksek güç çeken bir yer varsa ve şehir şebekesinin elektrik tesisatı yetersizse ondan da yapabilir.

Bosch wfk 4000 çamaşır makinesi ,B yani ikinci programda suyu aldıktan sonra takılıyor , ışığı hafif göz kırpıyor bazende tambur çalışmaya başlıyor programin diğer yarısında takılıyor ,makine timer denen mekanik kurulumlu olanlardan 92 malı , kömürler bitiyor olabilirmi motorda acaba ?!

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu arkadaşı gören bulan iyi davransın yolu açık olsun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sultan papağanı tırnakları nasıl keseriz yada torpuleriz ,elletmeye pek niyeti yok ,elime geliyor omzuna geliyor sadece o kadar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15