Selam arkadaşlar bir apartmanın kentsele girip girmeyeceğini belirleyen veya sorgulanabilen bir site var mı pafta ada no su ile mesela ,bazı daireler var adam yenilemiş ama bina yıkılacaksa orayı almanın bir manası yok mesela.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Beylikdüzü ikamet edilebilir kısımları hakkında bilgiye ihtiyacım var hangi mahalleler ,barbaros hayrettin mi yoksa sahil tarafındaki adnan kahveci caddesi ve çevresimi bu iki kısımda arada baya fark var tercihim site değil ,sahil kesiminin çürük olduğuda kulağıma gelen doğrumu bilmiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 20
 • çöküş @noisecash

  Bana göre Yaşanacak yerleri işaretledim

 • çöküş @noisecash

  Sarı ile cizdigim alanlar daha sessiz sakin yeşili daha bol bölgeler

 • Coppermine @coppermine

  Ihlas Marmara Evleri 2. Kisim'da oturmustum bir ara, Beylikdüzünün civcivli bölgesi degildir ama yesili bol, manzarasi cok güzel bir de tüm bloklar tünel kalip ile insa edildigi icin deprem dayanimi da normal kolon kiris sistemine göre daha iyi. Eger merkezden biraz daha uzak olmayi ve muhafazakar bir sitede yasamayi dert etmiyorsaniz düsünülebilir.

  • Daviance @daviance

   ben site istemiyorum bana göre değil

  • çöküş @noisecash

   @daviance hocam bende siteden çok memnunum , otoparkı olsun yesil alanları kamelyalari çocuk oyun oynama alanları olsun,ne elektrik ne su kesilir ,depolar , hidroforlar jeneratörler sağolsun

  • Coppermine @coppermine

   @daviance Öncelik tabiiki bütce durumu ancak Beylikdüzü gibi biryerde yasamayi göze aldiysaniz deprem durumunu ciddi sekilde düsünmeniz gerekli. Sonucta hangi binanin zarar görecegi az bucuk kader olsa da cogunlukla binanin konumu, dizayni, yasi ve malzemesiyle direkt olarak etkili. Site olmayan münferit apartmanlarin saniyorum %90 hatta belkide fazlasi, bildigimiz kolon kiris sistemi ile yapilmis, alti dükkan, üst katlarinda cikmalari olan ve ucuza insa edilmek icin hangi malzemenin hangi iscilikle nasil kullanildigi pek de kesin olmayan yapilar olabiliyor.
   Eger böyle bir evde yine de yasarim derseniz, Beylikdüzü degil de en azindan Istanbul'un zemini daha kuvvetli bir muhidini secin derim.

  • Daviance @daviance

   @coppermine öyle olmayan yerlerde var yeni bina ama bilemem tabi ne nedir.

  • Coppermine @coppermine

   @daviance Acikcasi ben tünel kalip yöntemi ile insa edilmis hicbir münferit apartman görmedim diyebilirim. Az bucuk bilgim ile tünel kalip sisteminin de deprem dayanimi en kuvvetli yapi sekillerinden biri olmasindan dolayi yazdim. 1999'da lise ögrencisiyken Gölcük depremini Yalova'da kolon kiris bir binada yasamis biri olarak artik ne muhitin lüks olusu, ne evde kullanilan ankastreler ve klimalar, ne asansör ne de otopark/kapici ilk önceligim degil. Kaderden kacilmaz tabiiki ama yurtdisina cikma sebeplerimden biri de yaklasan Istanbul depremiydi. Yine de takdir sizin tabiiki.

 • Erhan M. @erhanm

  Oralardan site olmayan yerlerde düzgün yer bulmak çok zor. Çok karışık insanlar var. Bir de oradaki emlakçılara çok çok dikkat edin.

  • Daviance @daviance

   biliyorum duydum yanlış yer gösterip aslında ev buydu diyenler var diyorlar ama bişey diyimmi şehirin göbeğindeki emlakçı bile artık böyle ,emlakçılık gebermiş ,satıldı diye ilan kapatıp 3 gün sonra yeni ilan gibi fiyat arttırarak açıyorlar ,haysiyet şeref bunlara uğramamış hiç.

Göz koyduğum aracın 1 günde a galerisinden b galersine transferine şahit oldum ister istemez diş biliyor insan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

daha dün 14.5 tl lik 1.5 kg lık yoğurt 3 harfli marketlerin ortak kararı olarak 17.5 yapılmış artık hızlarına yetişemiyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Garanti bankasının sms serveri çöktü herhalde yok gelmiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Komik ama güzel şarkı #music

https://www.youtube.com/watch?v=4_vtOKcfCG8

Ahmed Saad Ft. 3enba & Double Zuksh - El Melouk ( Music Video ) احمد سعد...

Subscribe To Ahmed Saad Channel | إشترك علي قناة احمد سعدhttps://goo.gl/w58esQ#Ahmed_Saad | #3enba | #Double_Zuksh Ahmed Saad Ft. 3enba & Double Zuksh - El ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kulağım tıkanmıştı onadron damla kullandım dün açıldı fakat bugün gene hafif çınlama ile doluluk hissi var açılır mı damlayı hala kullanıyorum sebep o mu acaba.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Şuan en ucuz rx 6600 7 bin lira 1060 dan geçmeye değermi sizce ,perf olarak 3060 ayarındamıdır ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 29

Selam arkadaşlar hisseli olan tapularda belediye daha mı fazla vergi alıyor yoksa tek kişinin üstündeki vergiyi 2 ye mi bölüyor ,sanki tek kişiye ait ken daha az vergi ödüyordum gibi bir his oluştu bendede.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

polosmart ps4 gampadden bugüne kadar memnundum halada memnunum ama sol analog da ölü noktalar oluyor test ederken sağ ileri doğru konumda yerinden oynamadan duruken sol da 15-20 puanlık değişim oluyor sabit durmuyor ,potans arızasımı illa değişmem mi gerek ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap