Beyler HSBC kredi kartında 3 ay faizsiz nakit avans veriyor 30.000 pound’a kadar bunu nasıl fırsata çevirebilirim bir fikri olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Coppermine @coppermine

  3 ay icinde saglam bir devalüasyon olacagini düsünmüyorsaniz parayi wise ile Türkiye'deki banka hesabiniza transfer edip faize yatirin 🙂 Türkiye'nin risk priminin düsecegini öngörüyorsaniz (ekonomik olarak daha iyi bir konuma gelecegini yani) Eurobond alip 3 ay sonra satabilirsiniz de.

  Türkiye'ye yollamayayim derseniz de Ingiltere'de Equity fonlarina (equity funds) nasil yatirim yapacaginizi arastirip sectiginiz birkac sirkete yatirabilirsiniz ama 3 ayda nasil bir etki görürsünüz kestirmek zor.

  Usulen yazalim: Yatirim tavsiyesi degildir 🙂

Beyler sizce Amerika’da çalışmak bir fırsat mıdır?

Suan Manchester’da çalışıyorum. New jersey’deki şubeye gönüllü kişileri göndermeyi planlıyorlar diye dedikodu dolanıyor. Burada şartlar cok iyi hatta mesaiye kalırsak cumartesi işe gelirsek çok daha iyi.

Amerika’da aynı işe 5000$ gibi ücret verdikleri söyleniyor. Sizce İngiltere’den ABD’ye gitmeye düzen değiştirmeye değer mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 20
 • Joker @jokerx2

  Ne İngiltere de ne de Amerika'da bulundum ama dışardan gördüğümüz izlenim iş hayatı hakkında bir bilmiyorum ama İngiltere medeniyet anlamında ABD 5'e katlar. Huzur rahat yaşam için İngiltere... Zaten gönüllü aradıklarına göre pek rağbet gören bir durum değil.

  • Hasan yuksel @hasan-yuksel

   Amerika’da millet işsizlik maaşıyla dünyayı geziyor 1 sene çalışıyorlar 10 ay işsizlik maaşıyla geçiniyorlar 2640$ işsizlik maaşı alsan sende Türkiye’ye gezmeye gidersin 😅

  • imperio @imperio

   @hasan-yuksel İşsizlik maaşı ile geçiniyorlar da ondan mı Amerika'da milyonlarca evsiz sokakta yaşıyor. 😀 Milyonlarca kişi tek odalı döküntü dairelerde yaşıyor? Milyonlarca kişi trailer parklarda yaşıyor? Siz bi Amerika turu yapın hocam, gözünüzle görmüş olursunuz 🙂

  • Hasan yuksel @hasan-yuksel

   @imperio reis oradaki adamlar tembel! Çalışman istemiyor. Sosyal yardımlarla hayatta kalıyorlar. Her yer yana yakıla işçi ariyor bakın adamlar 5000$ haftada 4 gün çalışacak eleman arıyor Avrupadan yana yakıla. Bu evsizler bu işleri yapamaz mı? Adamlar çalışmaya karşı bir hayat yaşıyor

  • imperio @imperio

   @hasan-yuksel Evet 5000 dolara eleman arıyor o elemanı nereden arıyor? Vasıfsız eleman olarak mı arıyor? Kendi şirketinden yetişmiş işi bilen tecrübesi olan "title"a sahip eleman arıyor. Amerika'da iş bulma kurumları ağzına kadar dolu vasıfsız eleman kabul ediyorlarsa orada rahat rahat bulurlar. Amerika'ya gidip 35 yaşında 3+1 apartman dairesinde 4 oda arkadaşı olarak yaşamak zorunda olanları gördüğünüzde anlarsınız. 🙂 Amerika'da şu an ayda 5000 dolar anca tek başına yaşanacak standart bir evin kirasına ve faturalara yeter. Araç bile alamazsın. Aracın olsa onun vergisini sigortasını ödeyemezsin. O 5000 doların vergisini de vereceksin daha yıl sonunda. Özel sağlık sigortası ödeyeceksin üstüne, ödeyebilirsen. Bi ciddi hastalığın çıksa kredi çekmek ve hayatının sonuna kadar ödemek zorunda kalırsın. Amerika'da ayda 5000 dolar demek fakirlik demek. Şu 10 dakikalık videoyu izlemek bile sana biraz fikir verir hocam. 2640 dolar ile Amerika'da hayatta kalınabildiğini, 5000 dolar ile rahat yaşanabildiğini düşünüyorsan gerçekten Amerika ile ilgili bilgilerin ya hiç yok ya da 15 sene öncesine ait demektir. Amerika hiç sandığın gibi bir yer değil. O çalışmaya karşılar dediğin insanlar döküntü evlerde yaşayıp 2 işte birden çalışıyorlar. Dediğim gibi, git kendin gör, bakalım iş mi "beğenmiyorlar"mış. Tam bizim siyasilerin kafasına döndürdün.

   https://youtu.be/Y6T966zGnDs

  • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

   @hasan-yuksel kusura bakma ama hakikaten tum bilgin yanlis. Hani Avrupa desen sosyal yardimlarla yasayanlar filan tamam da. Amerika'da? Bir de dunyayi geziyorlar filan demissin.

   Bence sen bir git ne var ne yok gor bir yil yasa orada. Sonra konusalim.

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  sağlık sistemi açısından kesinlile uk

 • Recai @recai

  Bekar adamsan macera ariyorsan olabilir
  Onun disinda dunyanin mevcut durumunda, isci cikarmalar falan, amerikadaki calisan haklari, saglik guvencesizligi falan hesaba katinca bence ingiltere daha iyi.
  Avrupa suan icin bence daha iyi.
  Not: isvec

 • rafflesia @rafflesia

  Hedefin para kazanmaksa tabiki ABD, İngiltere'de yaşayan biri olarak burada para kazanmanın zoruluğunu, maaş ve diğer vergileri en iyi sen bilirsin.

  Sağlık sistemi denmiş için UK denmiş, NHS'ten haberi olan böyle konuşmaz, ABD'de en azından özel hastaneler var özel sağlık sigortan varsa karşılıyorlar ki çoğu şirket bunu yapıyor. Burada büyük şehirlerde birkaç private hastane dışında her türlü NHS'e bağlısın. NHS randevularının geç verilmesi yüzünden ölen yüzlerce hasta var, birkaç ay önce raporu açıklandı.

Beyler erkek kardeşim 25 yaşına geldi askerlik tecil hakkının dolmasına 2 ay kaldı. Askerlik yapmak istemiyor suanda. Bende yanıma İngiltere’ye gelsin hayatını kurtarsın istiyorum.

Kendisi suan 1.78m boyunda 108kg kilodan dolayı çürük alabilir mi?

Neden böyle bişey istiyorsun diyorsanız, suanda myk belgesi alıyor ve İngilizce kursuna gidiyor. Daha bir 6 ay süre lazım…

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 20
 • dQw4w9WgXcQ @ugurcansayan

  178 cm için askere elverişliliğin kütledeki üst sınırı 105 kg olmalı. Kardeşin bu şekilde aile hekimine görünse hastaneye sevk edilir ve oradan da askerliği ertelenebilir, çürük (askerliğe elverişli değildir) raporunu sadece buna bakarak direkt vermezler

 • Mr.Bell @mr-bell

  1 Ocak - 30 Haziran 2024 tarihleri arasında geçerli olacak bedelli askerlik ücreti 182.609,04 TL'dir.

  • Hasan yuksel @hasan-yuksel

   Böyle bir parayı neden verecekmiş mantıklı bir şey mi sence?

  • Mr.Bell @mr-bell

   @hasan-yuksel Aşağıda bedelli yap diye teklif ettim yapmadı diyorsunuz sonra bana neyin bedeli yazmışsınız. Bu tam olarak neyin bedeli onu linkleyeyim;
   https://www.msb.gov.tr/Askeralma/Duyuru/1cf378618b944b9d96a46178c9a6003f
   01 OCAK – 30 HAZİRAN 2024 TARİH ARALIĞINI KAPSAYAN BEDELLİ ASKERLİK MÜRACAAT DUYURUSU
   Tarih : 05.01.2024

   1. Hazine ve Maliye Bakanlığının 05 Ocak 2024 tarihli ve “Mali ve Sosyal Haklar” konulu Genelgesi ile 01 Ocak-30 Haziran 2024 dönemi için Memur Aylık Katsayısı 0,760871 olarak açıklanmıştır. Bu kapsamda;

   Bedelli Askerlik Bedel Tutarı: 240.000 x 0,760871 (memur aylık katsayısı) =182.609,04 TL

   Ek Bedel Tutarı (Aylık) : 3.500 x 0,760871 x 1 = 2.663,05 TL (Yoklama Kaçağı/Bakayalar için) üzerinden uygulanacaktır.

   2. 08.01.2024 tarihinden itibaren bedelli askerlik müracaat işlemleri başlayacaktır.

   3. Bedelli askerlik hizmetine müracaat ederek iki aylık ödeme sürenin bitim tarihi 30 Haziran 2024 tarihi saat 23.59’dan sonraya kalan yükümlüler, ödemelerini yeni bedel tutarı üzerinden yapacak ve celp tercihlerini e-Devlet kapısından veya askerlik şubesi aracılığı ile güncelleyebilecektir. Ayrıca bu yükümlülere başvuru işlemlerinin durdurulduğu süre kadar olan ilave ödeme süresi merkezi olarak verilecektir.

   Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
   Ödenen bedel bunun bedeli.
   Hea normal giden adama 6 ay orada zaten ilk 1 ay temel eğitim sonrası gerekli işleri yaptırıyorlar, görece işçi gibi temel işler yaptırılıyor. Lakin bedelli gidilen bir çok yerde bile kimse bedelli erler ile uğraşmak istemediği için temel eğitim bile daha temele ve basite indirgenerek yaptırılıyor.
   Hea ama bence bedelli yapan bir çok lavuğun kesinlikle 6 ay böyle burnu sürtülerek kanırtılarak askerlik yaptırılıp terbiye edilmesi lazım, çünkü anasının, babasının terbiye etmediği, ahkam kesen bozuk bir kitle ve çok fazlalar, islah edilmeleri çok zor başka şartlarda.
   Ama siz derseniz benim kardeşim çürük raporu alsın vs sizin bileceğiniz iş, böyle sınırdan gidenleri uzatırlar, süre verirler git zayıfla gel şuraya kontrole git vs derler, yapmazsa bir şey yaparlar mı billmiyorum ama sonra tekrar kontrole gel derler. Gitmezse kaçak durumuna düşer diye biliyorum.

  • Hasan yuksel @hasan-yuksel

   @mr-bell İngiltere’de 20-35 yaş aralığında askerlik yapmayan Türkler kaynıyor. Adamlar elini kolunu sallaya sallaya Türkiye’ye girip çıkıyor kimse bişey demiyor.

   İlk geldiğim sıralar bi abiyle laf lafı açınca askerliğe gelmişti konu ben askerlik yapmadım dedi 37 yaşına geldim her sene Türkiye’ye gider gelirim kimse bana askerlik yapmadın demedi dedi. Türkiye’de devletin gücü garibana yeter anca dedi kestirip attı.

   Bilmiyorum bu kadar paralı askerin olduğu ülkede 6ay askerlik yapmak bana pek mantıklı gelmiyor

 • Issız_adam @systemnet

  Bende gelebilirim yanına ingiltereye kardeşin olurum ölürüm o akşam. Ölürüm

 • Emre @emre1393

  şimdi bedelli başvursa, ödese, seneye gidecek, aralık ayını falan seçse kafadan 15 ay falan var.
  o arada ingiltere'ye gider, parasını kazanır, gelir 1 ay askerliğini yapar, sonrasını kendi bilir.

Beyler turkiyedeki tatil fiyatlarından yakınmayan var mı?

Fiyatlar inanılmaz pahalı sanki Türkiye değil Amerika’da tatil yapıyoruz gerçi Amerika’da Arjantin Brezilya vs tatil 3/1 fiyatı ama neyse konuya geçiyorum…

Aşağıda gördüğünüz hazır şişme kamp çadır seti 499 pound’a aldım. 15dkda kurduk. 6m eni 4m boyu 2,25m yükseklik ve balkonuyla 10 numara bişey. En iyi şeyi 12v akü alıyorsunuz gerekli yerlere bağlıyorsunuz içinde 8 tane led lamba ve şarj istasyonları var 10/10 bir çadır…

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Beyler marketlerde kullanabileceğim hem de banka karti gibi kart veren bir cüzdan uygulaması yok mu?paycell hariç!

İngiltere’ye gidince Türkiye’deki tüm hesaplarımı kapattırdım. Yenisini açtırmak istemiyorum. Bu gün 100 pound bozdurdum 4100₺ cüzdana sığmıyor 😂 nakit taşımak istemiyorum.

resimdeki 3500₺. parayı bozdurup eve gelene kadar 600₺‘si gitti paranın bereketi 😂

Neyse burada bilgili kişiler olduğunu düşünüyorum yardım lütfen…

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14

Beyler sizce bu ülkede neden işsizlik sorunu var neden kimse kendi işini kurmuyor?

SEBEBİNİ DİKKATLİCE DİNLE!👂

Örnek olarak kendine bir iş yeri açmak istiyorsun gerekli miktar 800.000₺ bu kadar sermaye için bankaya gidiyorsun. 1 ton evrakla yapacağın işi anlatıyorsun sana kredi verdi diyelim. Bunun faiziyle 3.000.000₺ olarak ödeme alıyorlar 💰

Yaptığın işi batırırsan eyvah eyvah! Evine haciz gelir psikolojin çöker ömür boyunca o borcun altında ezilir kalırsın ama gelin birde avrupaya bakın 👀

Adamlarda kosgep’e benzer sistem var iş yeri acmak isteyen randevu aliyor projesini sunuyor risk haritasi çıkarıyorlar %75 ihtimalle kabul görüyor. Önce o kişiyi bir kurs merkezine gönderiyorlar sonra staj yapıyor ve 0 faizli krediyi veriyorlar. Daha sonra iş yerini açıyor çok düşük miktarlarda 10 yıl vadeli ödüyor. Eğer batırırsan iflas ettigini açıklarsın dükkanındaki ürünleri satarsın kalan borcun %40’ini sigorta karşılıyor onun için borç batağına istesende batamazsın…

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

Beyler kamu atamalarında geçerli sertifikalar nelerdir?
Hangi sertifika ile kolay iş bulunabilir. Hangi sertifika ile kamuda atama şansım yüksek olabilir?

Not:bilişim teknolojileri okudum lisans!

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Beyler petrollerde LPG mazot benzin yakıt katkısı satılıyor. Bunlar ne işe yarıyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5
 • Mr.Bell @mr-bell

  Lpg sistemine böyle katkı adı altında satılan şeyleri almayın bence arbaaya yazık.

 • arandur @arandur

  Dizel için olanından iki kez aldım, işe yarıyor mu anlamak zor tabi.

 • AB9 @sqn

  LPG yakıt katkıları genellikle LPG'li araçların performansını artırmak, yakıt verimliliğini iyileştirmek ve motorun daha temiz çalışmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Bu tür katkı maddelerinin bazı olası faydaları şunlar olabilir:

  Performans Artışı: LPG yakıt katkıları, motorun daha düzgün çalışmasını sağlayarak güç ve tork artışına katkıda bulunabilir. Bu, aracın daha iyi hızlanmasını ve tepki vermesini sağlayabilir.
  Yakıt Ekonomisi: Bazı LPG katkıları, yakıtın daha verimli yanmasını sağlayarak yakıt ekonomisini artırabilir. Bu, kilometre başına daha uzun menzil sağlayabilir ve yakıt masraflarını azaltabilir.
  Motor Temizliği: LPG katkıları, motor içinde biriken kir ve tortuları temizleyebilir. Bu, motorun daha temiz kalmasını ve performansını korumasını sağlar. Aynı zamanda yanma odası, enjektörler ve valfler gibi kritik bileşenlerin temiz kalmasına da yardımcı olabilir.
  Emisyonların Azaltılması: Daha temiz ve etkili bir yanma süreci, egzoz emisyonlarını azaltabilir. Bu çevresel etkiyi azaltırken, aracın egzoz gazı emisyonlarındaki karbon ve diğer zararlı maddelerin miktarını azaltabilir.
  Ancak, LPG yakıt katkılarının etkinliği üründen ürüne değişebilir ve her araçta aynı sonuçları vermeyebilir. Ayrıca, bazı araç üreticileri garanti kapsamını, belirli katkı maddelerinin kullanılmasını gerektirir veya önerir. Bu nedenle, bir LPG yakıt katkısı kullanmadan önce, aracınızın kılavuzunu kontrol etmek ve uygunluğunu doğrulamak önemlidir.

Beyler ben bu konularda biraz cahil kaldım😕

Şimdi benim tıbbi sekreterlik ve hasta kayıt sertifikam var uluslararasında geçerli. Bununla Türkiye’de kamuya atabilir miyim?

Malum özel asgari ücret veriyor. Eğer kamuya atanma şansım varsa kpss çalışır atanınca Türkiye’ye dönerim…

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Beyler böyle bişey olabilir mi?

Gerçekse eğer çok korkunç 😰

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11