5 aydan uzun süredir kullandığım Realme 3 pro hakkında bir uzun kullanım değerlendirmesi yazısı yazmak istedim. Yazı daha çok en ufak sorunları bulmaya yönelik olacak yoksa cihazı o kadar beğendim ki bir tane daha aldım.

Bu telefonu tercih etme sebebimden başlarsam, benim için telefondaki en önemli oyuncu işlemci gücü ve güncellik. Cihazı yaklaşık 5 ay önce aldım. O sırada rakiplerine göre bu konularda öne çıktığı için realme tercih ettim. İyi ki de tercih etmişim. Gene aldığım sıralar cihazı açtığımda 2 sorunla karşılaştım birinci sorunun farkındaydım aslında sorun saılmaz.

Realme kendi servisini kuracaktı yani aldığım gün cihazın yetkili bir servisi yoktu. İkinci yaşadığım sorun ise cihazın imei kaydı yapılmamıştı, biraz tırstım ama koşulsuz iade (15 gün) içerisinde sorun çözüldüğü için sorun etmedim. İmei kaydının olmamasının nedeni cihazın ülkeye geleli çok kısa süre geçmesi ve btk'nın elini yavaş tutmasıyla ilgili yani firmanın bir şuçu yok aslında. Biraz fazla ayrıntıya girdim ama bunarı anlatmadan geçmemem gerektiğinden eminim. Cihazın benim anlayamadığım bazı yazılımsal abuklukları var mesela otg destekliyor ama taktığınızda ayarlardan ayarlardan izin vermenizi istiyor ve 15 dakika boyunca kullanabiliyorsunuz.

Bunun dışında eskiden sorun olan bir şey güncellemeyle çözüldü ekran süresini göemiyorduk dediğim gibi çözüldü. Ekan parlaklığı otomatikdeken bazen kendini ayarlayamıyordu karanlıkta son parlaklıkta kalabiliyor veya gün ışığına çıkıldığında karanlık kalabiliyordu. Güncellemeyle tamamen çözüldü sanırım.

Asus'un falan arayüzünü kullanmıştım fi tarihinde o yüzden belki çözmüşlerdir ama bu gibi küçük firmaların arayüz yapamama sorunu var bazen tasarımı çok kötü oluyor veya performans açısından sorunlu oluyor. O konuda özellikle Realme'nin kendi arayüzü gelecek dediklerinde biraz tedirgin olmuştum. Ama yazılım konusunda aşırı başarılılar. Sürekli yazılım ve güvenlik güncellemeleri geliyor. Fiyat performans liderliğine oynamaya devam eder. Buraya kadar sıkılmadan okuduysan helal olsun diye bir easter egg de ekleyeyim. son olarak cihaz özelinden başarılı marka özelinde de huawei gibi tanınmasını istediğim bir firma umarım dediklerim kötü anlamda değişmez.

Bu arada ikincifotoğrafı ayarlar kısmına ölümüne scroollarayak elde ettim. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

Steam betayı etkinleştirdiğinizde gelen yeni arayüz güzelmiş. Ancak bazı oyunlar daha uyum sağlayamamış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

Merhaba Teknoseyir ailesi, Realme firmasının ülkemizde satışa sunulan telefonu realme 3 pro ile ilgili ilk izlenimlerimi paylaşmak için buradayım.1800₺ fiyatıyla ülkemiz için önemli olan 1500-2000₺ fiyat bandında olan telefon aynı fiyat bandındaki telefonlarda bulunmayan özellikleri barındırması sayesinde bana göre fiyat performans kralı.

Telefonun öne çıkan özellikleri Snapdragon 710 işlemci kullanıyor. 20W hızlı şarj özelliği var bu sayede rakiplerine göre yaklaşık 40 dakika daha hızlı şarj oluyor ancak şarj aleti ve kablosu özel. VOOC denilen bir teknoloji kullanıyor bu yüzden bu şarj aletini alıp farklı bir cihazı hızlı şarj edemiyorsunuz. Veya herhangi hızlı şarj aletiyle bu değerleri göremiyorsunuz. Ancak orjinal şarj aleti kutudan çıktığı ve bozulduğunda ayrı etten alınabildiği için bence sorun değil. Kamera başarımı olarak birkaç örnek resim çektim ancak benim için fotoğraf çekmek otomatik modda çekim yapmaktan ileri gitmediği için bir şey demen zor. Bu noktada kendi ihtiyacım olan otomatik modda ayar yapmadan iyi çekme konusunda şimdiye kadar kullandığım en iyi telefon. Güncelleme konusunda ise Android 10 gelecekmiş. Bu konuda Xiaomi ve Meizu dan bir tık daha umutluyum ancak ilerde göreceğiz güncellemelerin gelip gelmeyeceğini.

Toparlarsam birkaç saattir kullandığım bir cihaz için gerçekten iyi. Bu fiyat bandında kesinlikle bu cihaz alınır. Satın alırken birçok konuda yardımcı olduğu için @umtk ye teşekkür ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 17

Böyle çok kaba olmayan, mikrofon kalitesi oyun içinde kullanmak için yeterli, müzik dinlemek amaçı ses seviyesi de gürültülü ortamlarda yeterli olan bir kulaküstü kulaklık önerir misiniz? Bütçe olarak 200-300 tl düşünüyorum ama işimi görecekse kesenin ağzını açarım. Şimdiden teşekkürler. #teknoyardım #tavsiye .

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Netflix uygulaması bir anda açılmamaya başladı,windows yeniden yüklemek gerekiyor dedi. Peki yükle dedim yükleyemedi tekrar baştan kurayım dedim sorunum yine de çözülmedi. Hata kodu 0x80073D0A . Birkaç çözüm denedim ancak düzelmedi. .çözümü bilen biri yardımcı olursa sevinirim. #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Monitör alırken sanırım şu son tercihim oldu son olarak teknoseyire de sorayım diyorum nasıldır bu monitör?
https://www.hepsiburada.com/viewsonic-va2419-sh-24-5ms-vga-hdmi-full-hd-ips-monitor-p-HBV000008CYAB

ViewSonic VA2419-SH 24" 5ms (VGA+HDMI) Full HD IPS Monitör Fiyatı

ViewSonic VA2419-SH 24" 5ms (VGA+HDMI) Full HD IPS Monitör en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 18

Teknoseyir oldu trolseyir, moderatörler de uyuyor. Meydanı boş buldular tâbi. Şu üyeliği onaylatma işini düşünmeye başladım. Her gelen üye olamasın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hakkaten yeter kusacam yav.

BeğenFavori PaylaşYorum yap