cengiz paylaştı.

@umtk ile birlikte çeşitli kategorilerde fiyat performans kulaklık tavsiyeleri verdiğimiz canlı etkinlik yayınında sizlerle buluştuk. Güzel bir yayın oldu. Siz de önerdiğiniz veya deneyimlediğiniz modeller varsa yorumlarda belirtebilirsiniz. Bir aksilik olmazsa haftaya yurt içi versiyonuyla sizlerle olacağız. Herkese teşekkürler. 👋

Fiyat / Performans Kulaklık Tavsiyeleri (Yurt Dışı)

Bu canlı yayında konuğumuz Yasin Karaca ile birlikte size çeşitli kategorilerde fiyat performans olduğuna inandığımız kulaklık tavsiyeleri yapıyoruz. 00:00 G...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

@ardazeytin Hocam müsaitsen c# ve unity ile ilgili sana danışmak istediğim bir konu var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uzun süredir sorunsuz bi şekilde lastpass kullanıyorum. Ancak bir süredir giriş yapamıyordum şifren yanlış moruq diyordu halbuki doğru. Telefondan ve edge tarayıcıda buyur moruq diyen uygulama chrome'da hop bakalım bu şifre yanlış diyor. Bunun çözümünü veya aternatif şifre yöneticisi önerecek var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ali Sezai @ali-sezai

  bunu denemedim ama bitwarden çok iyi ve ücretsiz

 • ScKn @scknn

  Bu tarz programlar bana çok ürkütücü geliyor. Nasıl güveniyorsunuz anlamıyorum gerçekten çok güvenilir mi bu programlar ? Bu sistemlerin hacklenmeyeceğinin bir garantisi var mı ?

  • alaria @alaria

   Hacklenmeyecegi garanti olan birşey var mı ki internette? Çok büyük kolaylık sağlıyor, o kadar şifreyi hatırlamak ve elle gitmek zorunda kalmiyorsun. Yıllardır kullaniyorum bir sorun yaşamadım.

  • ScKn @scknn

   @alaria Kolaylık sağladığından hiç şüphem yok ama atıyorum X üye olduğunuz site hacklense tüm şifreleriniz gitmez belki ama bu sistemde hacklendiğinizde sanırım tüm şifreleriniz gidiyor. (Daha önce hiç bu sistemleri kullanmadım çalışma mantığını bilmiyorum o yüzden yanlış yorumluyor olabilirim.)

  • alaria @alaria

   @scknn şifreler düz metin olarak saklanmiyor ki kripto şekilde saklanıyor tüm bilgiler. Sağladığı rahatlık patlama ihtimalini gozardi edecek seviyede.

  • cengiz @cengiz

   Şifrelerimin çalınmasının ardındaki tek endişe benim adıma benden habersiz paylaşım lapılması bunun dışında bütün şifrelerim çalınsa bie endişe edeceğim bir şey yok. Lastpass tanınmış güvenilir bir şirket olduğundan uzun süredir bilinen bir şifre sızıntısı - hack haberi vb olmadığından bence güvenilir. İki arkadaş bitwarden bahsetmiş sanırım açık kaynak, ona bakacağım. Tabi ayrıntılı araştırma yaptıktan sonra geçme kararı veririm.

  • ScKn @scknn

   @alaria @cengiz Buradaki arkadaşların yorum ve tecrübelerine güveniyorum bu kadar övdüğünüze göre bende ön yargısız davranıp deneyeceğim. 🙂

  • reducto @protego

   @scknn Önemli olan şifrelerin kriptolu saklanması. Ayrıca lastpass'de bir de ana şifren var yani lastpass'i hackleseler önce o şifreni bulmaları lazım veritabanında böyle saklandığı için. O şifreyi bulduktan sonra bir de tek tek şifrelerinin kriptosunu çözecekler... DH hacklendi mesela geçen kriptosuz tutuyolarmış heralde her şey ortalığa saçıldı, büyük amatörlük. Lastpass'te böyle bir şey yok en azından.

  • ScKn @scknn

   @reducto peki hocam Google ın kendisinin şifreler diye bölümü var böyle kolay giriş için kullandığı tam olarak bu sistemlerin karşılığı mı oluyor yoksa bu sistemlerin daha farklı avantajları mı var ?

  • reducto @protego

   @scknn Fark aslında şu, lastpass'i istediğin tarayıcıya yükleyebiliyorsun. Hatta telefonuna bile yüklersen tüm şifrelerini her yazılımda giriyor yani büyük rahatlık. Google'ı daha çok kendi yazılımlarına özel gibi

 • Emre @emre64

  Kayıtlı şifreni sil hocam, Chrome şifrelerden lastpass'e ait bir şifre vardır mutlaka.

 • alaria @alaria

  Ben de kullanıyordum stabil olmadığı için bitwarden kullanmaya başladım çok memnunum.

5 aydan uzun süredir kullandığım Realme 3 pro hakkında bir uzun kullanım değerlendirmesi yazısı yazmak istedim. Yazı daha çok en ufak sorunları bulmaya yönelik olacak yoksa cihazı o kadar beğendim ki bir tane daha aldım.

Bu telefonu tercih etme sebebimden başlarsam, benim için telefondaki en önemli oyuncu işlemci gücü ve güncellik. Cihazı yaklaşık 5 ay önce aldım. O sırada rakiplerine göre bu konularda öne çıktığı için realme tercih ettim. İyi ki de tercih etmişim. Gene aldığım sıralar cihazı açtığımda 2 sorunla karşılaştım birinci sorunun farkındaydım aslında sorun saılmaz.

Realme kendi servisini kuracaktı yani aldığım gün cihazın yetkili bir servisi yoktu. İkinci yaşadığım sorun ise cihazın imei kaydı yapılmamıştı, biraz tırstım ama koşulsuz iade (15 gün) içerisinde sorun çözüldüğü için sorun etmedim. İmei kaydının olmamasının nedeni cihazın ülkeye geleli çok kısa süre geçmesi ve btk'nın elini yavaş tutmasıyla ilgili yani firmanın bir şuçu yok aslında. Biraz fazla ayrıntıya girdim ama bunarı anlatmadan geçmemem gerektiğinden eminim. Cihazın benim anlayamadığım bazı yazılımsal abuklukları var mesela otg destekliyor ama taktığınızda ayarlardan ayarlardan izin vermenizi istiyor ve 15 dakika boyunca kullanabiliyorsunuz.

Bunun dışında eskiden sorun olan bir şey güncellemeyle çözüldü ekran süresini göemiyorduk dediğim gibi çözüldü. Ekan parlaklığı otomatikdeken bazen kendini ayarlayamıyordu karanlıkta son parlaklıkta kalabiliyor veya gün ışığına çıkıldığında karanlık kalabiliyordu. Güncellemeyle tamamen çözüldü sanırım.

Asus'un falan arayüzünü kullanmıştım fi tarihinde o yüzden belki çözmüşlerdir ama bu gibi küçük firmaların arayüz yapamama sorunu var bazen tasarımı çok kötü oluyor veya performans açısından sorunlu oluyor. O konuda özellikle Realme'nin kendi arayüzü gelecek dediklerinde biraz tedirgin olmuştum. Ama yazılım konusunda aşırı başarılılar. Sürekli yazılım ve güvenlik güncellemeleri geliyor. Fiyat performans liderliğine oynamaya devam eder. Buraya kadar sıkılmadan okuduysan helal olsun diye bir easter egg de ekleyeyim. son olarak cihaz özelinden başarılı marka özelinde de huawei gibi tanınmasını istediğim bir firma umarım dediklerim kötü anlamda değişmez.

Bu arada ikincifotoğrafı ayarlar kısmına ölümüne scroollarayak elde ettim. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Steam betayı etkinleştirdiğinizde gelen yeni arayüz güzelmiş. Ancak bazı oyunlar daha uyum sağlayamamış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

Merhaba Teknoseyir ailesi, Realme firmasının ülkemizde satışa sunulan telefonu realme 3 pro ile ilgili ilk izlenimlerimi paylaşmak için buradayım.1800₺ fiyatıyla ülkemiz için önemli olan 1500-2000₺ fiyat bandında olan telefon aynı fiyat bandındaki telefonlarda bulunmayan özellikleri barındırması sayesinde bana göre fiyat performans kralı.

Telefonun öne çıkan özellikleri Snapdragon 710 işlemci kullanıyor. 20W hızlı şarj özelliği var bu sayede rakiplerine göre yaklaşık 40 dakika daha hızlı şarj oluyor ancak şarj aleti ve kablosu özel. VOOC denilen bir teknoloji kullanıyor bu yüzden bu şarj aletini alıp farklı bir cihazı hızlı şarj edemiyorsunuz. Veya herhangi hızlı şarj aletiyle bu değerleri göremiyorsunuz. Ancak orjinal şarj aleti kutudan çıktığı ve bozulduğunda ayrı etten alınabildiği için bence sorun değil. Kamera başarımı olarak birkaç örnek resim çektim ancak benim için fotoğraf çekmek otomatik modda çekim yapmaktan ileri gitmediği için bir şey demen zor. Bu noktada kendi ihtiyacım olan otomatik modda ayar yapmadan iyi çekme konusunda şimdiye kadar kullandığım en iyi telefon. Güncelleme konusunda ise Android 10 gelecekmiş. Bu konuda Xiaomi ve Meizu dan bir tık daha umutluyum ancak ilerde göreceğiz güncellemelerin gelip gelmeyeceğini.

Toparlarsam birkaç saattir kullandığım bir cihaz için gerçekten iyi. Bu fiyat bandında kesinlikle bu cihaz alınır. Satın alırken birçok konuda yardımcı olduğu için @umtk ye teşekkür ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 14

Böyle çok kaba olmayan, mikrofon kalitesi oyun içinde kullanmak için yeterli, müzik dinlemek amaçı ses seviyesi de gürültülü ortamlarda yeterli olan bir kulaküstü kulaklık önerir misiniz? Bütçe olarak 200-300 tl düşünüyorum ama işimi görecekse kesenin ağzını açarım. Şimdiden teşekkürler. #teknoyardım #tavsiye .

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Netflix uygulaması bir anda açılmamaya başladı,windows yeniden yüklemek gerekiyor dedi. Peki yükle dedim yükleyemedi tekrar baştan kurayım dedim sorunum yine de çözülmedi. Hata kodu 0x80073D0A . Birkaç çözüm denedim ancak düzelmedi. .çözümü bilen biri yardımcı olursa sevinirim. #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap