Bir arkadaşıma 3500-4000 tl arası telefon alacağız fiyat performans hangi modeli alabiliriz

BeğenFavori PaylaşYorum yap

samsung galaxy s21 ailesinde çift uygulama var mı? facebook whatsapp için var ama banka uygulamarı için göremedim.
Xioami kullanıyorum bende nerdeyse her uygulama gözüküyor samsunglarda durum nasıl?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

2500-3000 tl arasında hangi telefonlar alınır fiyat performans öneriniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aklımızda bir kanun teklifi var diyelim bunu vatandaş olarak öneri verebilir miyiz?
Veya millet vekiline bir şekilde ulaşsak mail twitter felan ona söylesek böyle bir şey yasal olur mu bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://oyuncukoltugum.com/alisveris/
Bu koltukları bilen var mı nasıldır fiyat diğerlerine göre uygun geldi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Madencilik işlerin çok anlamıyorum bir şeyi merak ettim.
Bitcoin tahminen kaça düşerse ekran kartını rahat bırakırlar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 19
 • Orcun @orcun

  Bu coin işinin ağası da babası da bitcoin zaten. Bitcoin ise asic miner denilen asic türünde şey yapan harici cihazlar ile bitcoin kazılıyor. Ama o kadar zor ki ? böyle hesaplama gücü yüksek olan cihazlardan bir depo dolusu oluyorki anca düzgünce kazılabilsin. Öbür türlü çünkü sarfiyat yüksek kazmaya değmeyebilir az cihazla yani o iş pek olmuyor.

  PC donanımında ise durum farklı. Birtane gereksiz cibbiliyetsiz haysiyetsiz çocuk çıktı dedi ki ben pc donanımı ile kazılan eteryumu yaptım. Böyle bir destek gördü derken piyasayı mahvettiler. O da yetmedi bunlara birde pc üreticileri donanım üreticileri arkadan destek çıktı çünkü 300 500 dolarlık şeyleri direkt 2000 3000 4000 dolara satabiliyorlar heriflerin ekmeğine yağ sürüldü. E haliyle onlarda bir üstü kapalı desteklediler vs. oyuncu camiası falan umurlarında değil. Göstermelik ah ah vah vah diyorlar ellerinde paraları sayıyor bunlar.

  Neyse bu ayrı mevzu ama iş borsa gibi oldu. Bitcoin'in değerinin düşmesi demek bu alt coin denilen diğer coinleri de direkt vuruyor. O yüzden bitcoin ne kadar düşerse alt coinlerde düşecek. Bu coin işinin olayı neydi ? insanlar enflasyondan ondan bundan etkilenmesinler parasının gerçek değerini koruyabilsinler diye ortaya çıkmış digital bir sistemdi. Yanılmıyorsam yani olayı bu işin buydu. E şimdi değer kaybetmesi demek bu olayı sarsıyor demek. Güven giderse zaten manası yok. Zaten dolandırıcısı bol bu işin yani.

  İnternette çok çakal var, coinci trader ıvır zıvır türüyor bunlar çıkıyor diyor ki ya işte şikişikibaba coin'in tanesi 0.000001 cent yığılın beyler buna ben 1000 dolar gömdüm. Amerikadan duyum aldım 1 hafta içinden 10'a katlanacak diyor. Ne kadar keriz sazan pekin ördeği yağlı ballı varsa damlıyor enayi gibi yükleniyor ne oluyor ? hooop değeri yükseliyor. Bu öneren dalkavukta yüklü girdi ya laps diye satıyor. Karını alıyor kokoinlerle acaip acaip manken karılarla yiyip içip gömüyor millette sonra ağlıyor. 😀 Elon denilen ... ... ... şeysi de bunu yapıyor ama global ölçekte yapıyor. 😀

  • Alptekin @alptekinck

   bu piyasa amerikanın kara para aklaması ve diğer ülke vatandaşlarının parasını çalmak için yaratıldı. düne kadar amerika vatandaşının piyasaya girmesine bu yüzden engel olunuyordu. kendi paramızı çalacaksak ne diye bu işi kurduk yani 😀

  • august @august

   Değer kaybetmeme olayı farklı. Çıkış amaçlarından birisi ya da manifestosu dünyada en çok kullanılan para birimlerinin bir merkez bankasına bağlı olması ve o para birimlerinin (dolar, euro, pound, tl vs.) kaderini birkaç kişi ciddi şekilde etkilemesine engel olmak için.

   Dediğin gibi olmuyor işte, bu sefer birkaç manipülasyoncu etkiliyor. Bunun sebebi de toplam değerinin az olması, birkaç milyar dolardan bile ciddi etkileniyor.

  • Orcun @orcun

   @august Aynen öyle işte bir merkez bankası birşeyi olmayacak ve tamamen farklı olacak yani 1 bitcoin heryerde 1 bitcoin değerinde olacaktı. Güvenli para birimi işte insanların sığınacağı bir liman olsun diye bu olay bu kadar popüler oldu ama işte altcoin olayı fırladı bu sefer. O kadar büyüyememesinden dolayı haliyle çıkıyor birtane zırdeli elinde para olan palavracı düzenbaz herifin teki sıkıyorda sıkıyor.

  • august @august

   @orcun İyi yanı 1btc hala 1btc :d

  • Orcun @orcun

   @august Düşsün düşsün de bakalım belki para denk gelir btc alıveririz. 😀

 • Onur Ortakaya @onur-18-fb

  eth madenciliğinde al sat ne kadar çok olursa şuanki değişken blok ödülü sistemi ile karlılık o kadar artıyor madenci için aslında tam olarak eth nin düşmesi yada çıkması değil eline geçen parayı etkileyen kıstas kazım zorlugu ve blok ödülü değişimine göre kazan değişiyor örnegin piyasa bir günde yüzde 30 değer kaybedebilir lakin panik satış yapanlar uzun vadeli yatırım olarak düşünüp alım fırsatı oldu alalım diyenler bu piyasaya haftaya toparlanır alayıp yüzde 10 20 30 neyse üzerine koyar eski yerine geldiginde tekrar satarım diyenler vs vs kısacası al sat çok oldukça kazanç artar piyasa düştü belki ama şuanki anlık kazanç kontrol ettigimde geçen hafta ve son 3 gün ortalamasının neredeyse 2 katı o sebeple eth şuan yüzde 20 düştü gelirleri bu adamların dahada düştü diye düşünmemek lazım kaldıki hadi düşmüş dahi olsa halen çok kazandırıyor ütopik getirilerden normal kazançlar seviyesine düşsün gene kazım devam eder diyelim temmuzde yeni fee politikasına geçti kazançlar azaldı bu seferde eth al sat ve transferlerindeki ücretler azalacagı için daha fazla işlem ve dolayısıyla daha fazla kazanç gibide düşünülebilir adi onuda geçtik eth mining tamamen mantıksız oldu diyelim öldürdüler e bu seferde farklı coin kazımları olacak ergo rvn trtl vollar aıon vs vs artık kim ne kazarsa mınıngcılerın o coınlere geçişi dolayısı ile o coinleri hype layacak al satı artacak piyasa hacmi büyüyecek vs vs 5 kazanmazda 3 kazanır 4 kazanır yada hadi 2.5 kazanır mevcut kartlarını tutarlar kazıma devam ederler he belki şuanki kadar ekran kartı toplamaz madenciler karlılık daha az oldugu için amorti süresi uzaması sebebi ile daha az kart alan madenci olur vs ama birde şöyle bir durum var şimdi nvidia mınıng lımıtlı oyuncu kartları cıkartacak birde sadece mınıngcılere ozel kartlar cıkartacak ama tabiki gamıng kart üretim adedini kısacak fiyatlar ve bulunabilirlik çok çok rahatlamayacak üretici gene hepsini kapış kapış yüksek fiyattan satacak son tüketicinin ekran kartlarına rahat rahat makul fiyatlar ile ulaşması için benim şahsi düşüncem daha en az 1 yıl var

 • bekir @bekirb

  Bitcoin 10.000 dolar
  ETC 300 dolarlara düşerse

 • qubit @qubit

  @gamsizm güzel video konusu #TSvideönerisi

Çalışma masası öneriniz var mı? 500-600 liralık.
Bilgisayarı ve kitapları koyacağım fiyat performans ürünü arıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 17

youtube den toplu şekilde sadece ses olarak bir şeyler indirebilir miyiz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

bir arkadaşıma oyun için bilgisayar lazım kasa işin bütçesi 7-8 bin tl teknobiyotik itopya incehesap gibi yerlerden toplanmış hazır olanları almamız lazım kendi takamaz fiyat performans neyi önerirsiniz

BeğenFavori PaylaşYorum yap

M1 işlemcili macbook kullanan var mı?
Bu cihazlara ipad deki uygulamaların açıldığı bir video görmüştüm ama sağdan soldan siyahlık vardı yani çözünürlük tam uyumlu değildi son durumda mobil uygulamalar ne durumda mesela mobil oyunlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ozturka @ozturka

  dokunmatik deneyimi için tasarlanmış uygulamalar mac te açılsa ne olacak. En son benim bildiğim tam ekran bile olmuyordu. Hadi oldu diyelim dediğiniz gibi çözünürlük problemi var.

  Belki surface pro serisi gibi dokunmatik, tablet formunda bir cihaz çıkarıp(macOs işletim sistemli), klavye ve kalemi ayrı ayrı satabilir. Apple çok sever böyle şeyleri.