Nokia Lumia 735

Merhaba arkadaşlar ablama aldığımız lumia 735 sizler için değerlendircem 🙂

Tasarım-Malzeme kalitesi
Turuncu rengi çok şık duruyordu fakat stokra olmadığı için beyaz rengini aldık elimize aldığımız zaman kaliteli bir his uyandırıyor plastik ama Elite den daha kalitesi bir kasası var mat olduğu içim çızıkları belli edeceğini düşünmüyorum.Kaygan değil masada kaymıyor.Elimde tutuğum zaman elime oturuyor rahat kullanabiliyorum.

Performans
Snapdragon 400 işlemcisi ve 1 gb ram ile geliyor.Ekran 720 p olduğu için yeterli bir performans sunuyor modern combat 5 denemek için yükledim takılmadan olmadan oynayabildim.Telefonu ablam kullanacak genellikle basit oyunları oynuyor snapdragon 400 yetecektir.Ama modern combat 5 yüklenirken telefonda bariz donmalar oldu sanırım onda ram yetersiz geldi whatsapp zor girmiştim.

Ekran
4.7 inçlik 720p bir ekrana sahip ekran oled ve clear black teknolojisini kullanıyor.Ekran ayarlarında standart soguk ve canlı modu var ben canlı modda kullanmayı tercih ettim kimisi sevmiyor ama benim ilk oled deneyimim oldu ve çok sevdim elite tekrar elime aldığımda renkler soluk gelemeye başladı açılar gayet iyi sanırım buda oled ekranın etkisi elite sag üst çaprazdan baktığımızda renkler soluyor bunda gayet iyi ayrıca renk profilinde gelişmiş ayar var renk sıcaklığını istediğiniz gibi ayarlıyosunuz.

Kamera
Fotoğraflaı ekledim bence bu fiyata göre sonuç yeterli bu yazıyı yazarken video çekimine bakmadığımı hatırladım sonra ediletlerim artık 😀
Ön kamerası fena değil fotoğraf çekindimde buraya koymaya utandım 😀

Fiyat
Cihazı hızlı aldan aldım 599 tl alırken 25 tl indirim çeki verdi son toplam 580 tl geldi.

Androidden widows phone geçiş
Burası en zor kısım anlatmasıda zor artık elimden geldiği kadar anlatcam 🙂
İlk geçtiğimizde alışmak biraz zaman alıyor ama keşfetmeyi sevdiğim için hoşuma bile gitti bu 😀 Bluetooh ile dosya alıp gönderebiliyorsunuz ios taki gibi bir kısıtlama yok.
Uygulamar konusunda hala yol alması gerektiğini düşünüyorum.Olan bazı uygulamarda wp varız demek için var mesala twitter uygulaması çok kötü özensiz hazırlanmış instagram hala beta periscope parmanya gibi bazı uygulamalar daha gelmemiş.
youtube yerine tubecast kullanıyorum twitter,instagram yerine farklı uygulamar mevcut
kısca windows phone sevdim bi tarafım androidde alışmışlığı istiyor bi tarafımda bırakamıyor bi tarafımda acaba 2 gb ramli snapdragon 800 windows phone nasıl diye merak ediyor

Telefon 1 hafta daha bende duracak sorularınız varsa yanıtlamaya çalışırım.
#akış #Lumia735 #TeknoSeyir #WindowsPhone #inceleme #HaberinizOlsun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 24 / 37