1958 Facel Vega FVS Series 4 Sport Coupe #OtoSeyir #Eskiotomobiller

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

New Holland Methane Power Traktör #akış #OtoSeyir
http://slmn456.tr.gg/New-Holland-Methane-Power-Trakt.oe.r.htm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vivian Maier ölümünden sonra fotoğrafları bulunmuş fotoğraf sanatçisidir. onu tanıyanlarla yapılan söyleşilerde çok ilginç karakteri olduğu anlatılmıştır.
Kendi anlatımlarından derlersek : vivian ilk bulduğu iş olan dokuma fabrikasında kalamayıp çocuk bakıcılığına başlamış.çünkü kapalı yerlerde kalmak istemiyor, dışarıda özgürce fotoğraflar çekmek istiyordu.
Günün her saati, bakıcılık yaparken bile sürekli boynunda o meshur kamerasıyla yaşamı boyunca çekti. öldüğunde binlerce fotoğrafını görememişti. tüm fotoğraflarını kendine sakladı.tıpki kendi gizlerini kendine saklaması gibi. Hep yalnızdı.evlenmedi, çocukları olmadı. onu tanıyanlar onun cok uzun boylu olup bazen tok sesle fransız aksanıyla ingilizceyi konuştuğunu söylerler.
Hatta bazen asker gibi kollarını ileri doğru uzatarak geniş adımlarla yürürmüş. geleneksel kadın profiline uymuyor farklı oluşuyla dikkati çekiyordu. Sık sık yalnız kalması, tek başına sokaklarda saatlerce dolalması ve bazen agresif davranışlarda bulunup insanlara, çocuklara bağırması dikkat çekiyordu. sosyal yaşamdan kopuk olmasına rağmen bir kaşif gibi tek başına dünyayı gezebilmişti.bu gizemli kadın yaşantısına yüzbinlerçe kareyi sığdırdı. öldükten sonra negatifleri bitpazarından bulan john maloof onları değerlendirmeseydi bugün dünya bu hüzünlü bir o kadar da gizemli sanatçıyı tanımıyor olacaktı.

http://unutulmazfilmler.co/finding-vivian-maier-vivan-maierin-pesinde.html/
http://www.vivianmaier.com

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eskiden Telefonla Fotoğraf Çekmek Ciddi Bir İşti

Zamanında Nokia 7650'nin çıkışı ile dünyada epey çok şey değişmişti. Telefonlarla fotoğraf çekebilmek o zamana kadar keşke yapabilsek'ten öteye gitm
BeğenFavori PaylaşYorum yap

MAZDA RX-500 1970 Concept /wankel -- #OtoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11