Merhabalar.

Ofiste kullandığımız access pointler cortlamaya başladı, kendi kendine kilitlenip hiçbir tepki vermiyor. Başına gidip restart etmek gerekiyor. Biz de değiştirelim bunları dedik.

Sormak istediğim soru ise şu; Amerika'dan cihaz getirme şansımız var. Getirdiğimiz cihaz burada çalışır mı? Voltaj/priz meselesini çözüyoruz, o sıkıntı değil. Bağlantı protokolü, bant genişliği, bizim firewall'dan gelen hattın sinyal standardı vb uyumsuzluk yaşar mıyız?

Bir de router mı alalım yoksa access point mi? Mantıken router almak daha makul. Ama bir yandan da biz bunu sadece wifi için kullanıyoruz, routera gerek var mı diye düşünüyorum? Sizler nasıl kurulumlar yapıyorsunuz? Hangi markayı tercih etmeliyiz? Mevcutta TPLink access pointlerimiz var, biraz soğuduk bu markadan yaşadığımız sorundan ötürü. Garantisi biter bitmez arıza çıkarmaya başladılar. Asus'a geçelim mi mesela? Ya da uzun ömürlülük bakımından başka hangi marka olabilir?

IT'ci değiliz pek anlamıyoruz, o yüzden genel manada biraz fikir verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

#router #AccessPoint #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar,

Yakında zamanda şöyle bir paylaşım yapmıştım; https://teknoseyir.com/durum/1690859

Burada soran eden olmayınca iş biraz daha olgunlaştı, sahibinden'de bir ilan açtım; https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-oyun-konsol-aksesuar-logitech-g29-shifter-yoktur-elden-satilacaktir-1141527356/detay/

Kafamda en başta 7500 vardı. Dediğim gibi, hiç soran olmayınca yüksek olduğunu düşünüp ilanı 7000'den açtım. Bu fiyattan soran çok oldu ama bir türlü netleşmedi, en son 6850'ye düştüm. Piyasadaki sağlam cihazlar arasında sanıyorum en uygun fiyat. Bundan uygunlarında arızalar mevcut. İlave olarak pazarlığa da açığım. G29 almayı düşünen varsa ulaşabilir.

#akış #ikinciel #LogitechG29

Herkese selamlar. Neler olmuş neler,

Herkese selamlar. Neler olmuş neler, şaşkınım biraz açıkçası. Umarım herkes için hayırlısı olur. Kayıt tarihi 12.05.2014 olanlardanım ben de. Hiçbir zaman aktif bir kullanıcı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese selamlar.

Neler olmuş neler, şaşkınım biraz açıkçası. Umarım herkes için hayırlısı olur. Kayıt tarihi 12.05.2014 olanlardanım ben de. Hiçbir zaman aktif bir kullanıcı olamadım ama güzel bir ortamımız vardı, özleyeceğim.

Bu vesileyle epeydir ertelediğim bir şeyi de yazmış olayım. 2018 yılında aldığım bir Logitech G29 direksiyon setim var(shifter yok). 2020'ye kadar kullandım. Evlenince annemin evinde bırakıp çıktım. 3 senedir el bile değmiyor, bu sebeple elden çıkarmak istiyorum.

İstanbul'da, Kandilli Rasathane civarından teslim edebilirim. Kargo yapalım ya da Başakşehir'e getirebilir misin şeklindeki teklifleri kabul etmiyorum. Sahibinden'de ilanı falan yok ama bu mecradaki piyasaya bakıldığında dip fiyat 7500 TL gibi görünüyor, ben de bu fiyata satmayı düşünüyorum. Teslimat lokasyonu ve ücret size uygun ise iletişim adresi bırakabilirsiniz.
Gidecekse bir teknoseyirciye gitsin, gitmeyecekse de elimde de kalabilir yani, bana bir zararı yok çünkü.

Cihazı anlatacak olursam. Direksiyon simidinin üstünde metal bir hizalama bandı var. Bunun üzerindeki mavi boya söküldü kullanıma bağlı olarak. Bir de pedallara ayaklarımı acıtmasın diye(büyük ayaklarım var, pedalların kenarları sivri olduğu için ayağıma batıyordu) yumuşak ses izoasyon bandı yapıştırmıştım zamanında. Bu şekilde 2 küçük kozmetik farklılığı var. Bunlar haricinde eksiği gediği yok. Ciddi alıcılara fotoğraf veya video da gönderirim isteğe bağlı olarak.

Herkese selamlar tekrardan. Benzer bir ortamda görüşmek üzere...
#satılık #g29 #logitech
Ve son kez; #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
burak karakus paylaştı.

Selamlar. https://cokcekirdek.com açık.

Kısa da siteyle ilgili bilgi vereyim;

Site aslında 6 aydır açıktı. Fakat bir gece ansızın açmış ve sonrasında tekrar bakamamıştım iş yoğunluğundan. 2 gün öncesine kadar da tekrar siteye girmemiştim. 2 gün önce bir anda beklenmedik şekilde sabah üye kayıt mailleri yağınca ne oluyor diye girip ts kapanma olayını gördüm. Ardından madem dostlar geliyor biraz düzelteyim, herkes rahat etsin diye acil bir kaç düzeltme yapıp sağlamda bir sunucuya taşıdım siteyi.

Şuan site rahat şekilde kullanılabilir ve üye yoğunluğunu kaldırabilir durumda. LP'nin de yazabilirsiniz demesiyle birlikte ben de siteyi paylaşmak istedim. Hala sitede uzun bir yapılacaklar listesi var, vakit oldukça düzenleme ve geliştirme yapmaya çalışıyorum. Sitede bu arada reklam yok ve olmayacakta. Site kapanmayacakta. Moderasyon kısmında ise ts den gelen tanıdık bildik, aklı başında, sakin, yaşını almış arkadaşlara sormadan doğrudan yetki veriyorum ki site kendi kendine gidebilsin ne bana ne başkasına muhtaç olmadan. Sitenin 1 yıllık domain, sunucu ve lisans ücretlerini de peşin ödedim, yani min 1 sene açık. Ölmez sağ kalırsam ve site de kullanılıyor olursa 5-10 yıllık olarak uzatıp tamamen topluluğun kendi kendini idare ederek çalıştığı bir şekilde benden de bağımsız gidecek hale getireceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 25
burak karakus paylaştı.

Pazar günü seçim konusunu konuşmak serbest. Siyasi anlamda sözün bittiği yer olduğu için sonuç odaklı olunacak. Birbirinize girmezseniz kimsenin hesabı yanmaz. Ama oy fotosu atmak gibi şeyler yapmayın. Güncel gelişmeleri paylaşın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 31

Herkese selam.

Bildirim ledi olmayan bir telefona geçtim. Fakat gördüm ki benim için o led çok önemli bir şeymiş:) Bildirim ledi işini görebilecek bir uygulama var mıdır? Atıyorum bildirim geldiğinde ekranın bir köşesini aydınlatsın 10 saniyede 1 defa.

Google play'de çıkıyor bir şeyler ama kullanırken memnuniyet duyduğunuz bir uygulama var ise öğrenmek isterim.

Artık #akış yazmıyoruz sanırım:)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
burak karakus paylaştı.

📺 Aynı anda 9 ya da 16 haber kanalının canlı yayını izleyebileceğiniz, özelleştirilebilir multitv uygulaması. Özellikle önemli olaylar olduğunda kanallar arasında dolaşmak yerine kullanılabilir. İstenen farklı YouTube canlı yayınlarının da linkleri eklenebilir.

👉 https://lab.mertskaplan.com/multitv/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
burak karakus paylaştı.

Depremden 10 yıl önce belediye başkanı "burası riskli bir deprem bölgesi, ona göre planlama yapıcaz" demiş ve kararından geri adım atmadan görev süresi boyunca imar planına uymayan evleri onaylamamış, tek bir çivi çaktırmamış ve sonuç olarak 17 Ağustos depreminde bir tane bile bina hasar görmemiş. Buna rağmen hala adamın arkasından "halka imar konusunda çok eziyet etti" diyenler var 😀 Sonunda ne olmuş? Adam milletvekili olmuş, başka bir başkan gelmiş ve insanlar binalarına kaçak katlar çıkmış 😀

Videonun sonlarına doğru çıkan bir dayı;

Her yer 2 katlı diye ne oldu burası, Tavşancıl? Köy! Herkes binasını yapsın, 4 kat, 5 kat, 6 kat, neyse ne. Ben dün İstanbul'dan geldim gökdelenleri sayamıyorsun bile, o gökdelenler demek ki bir deprem olsa hepsi ölecek mi, bitecek mi?

17 Ağustos 1999 depreminde yıkılmayan yer

17 Ağustos 1999 depremi İzmit Körfezi'nde büyük can ve mal kaybına neden oldu.Ancak 7,4 büyüklüğündeki depremin merkezine çok yakın olmasına rağmen, körfezde...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar selam.

QCY T7 kulaklık aldık bundan 2 ay kadar önce. İlk kullanımda sağ kulaklıktan ses gelmedi. Biraz araştırınca bağlantı ile alakalı bir sıkıntı olduğunu anlayıp, önerileri uygulayıp bir şekilde sağ kulaklıktan ses almaya başardık. Tamamen rastgele oldu ama bir şekilde oldu.

İlk birkaç gün kullandıktan sonra bu cihazların pek bize göre olmadığını anlayıp kutusuna koyup kenara kaldırdık. Bugün lazım oldu, kullanalım dedik ancak yine sağ kulaklıktan ses gelmiyor. Daha önce yaptığımız reset, kulaklığın dokunmatiğine uzun süre dokunma vs her şeyi farklı kombinasyonlar ile deniyorum ancak bir türlü başarılı olamadım. Sağdan katiyen ses gelmiyor. İşin bir de garip tarafı var, sağ kulaklığın dokunmatiği ile müzik kontrolü çalışıyor. Bağlı aslında ama ses yok. İlk günde de bu şekilde miydi yoksa hiç tepki vermiyor muydu emin değilim ancak şu an durum bu.

Önceden de böyle delirtmişti, şimdi de delirtti saçma alet. Tutup duvara vurmadan önce kullanıcı arkadaşlardan tavsiye almak isterim:)

#qcy #t7 #qcyt7 #twskulaklık #tws

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • undefined @undefined

    Aynı sorun bende de oluyordu. Sanırım otomatik kulak algılama biraz bozuk çalışıyor. Kulağınızda olduğu halde kulağınıza takılı değil sanıp ondan ses çıkarmıyor. QCY uygulamasından bu özelliği kapatıp tekrar deneyin. Ben artık böyle bir sorunu yaşamıyorum.

burak karakus paylaştı.

1989 BMW E32 750IL ve baş yapıt 1990 Mercedes W124 200E yan yana. 🙂

Tercihiniz hangisi olurdu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14