burak karakus paylaştı.

Pazar günü seçim konusunu konuşmak serbest. Siyasi anlamda sözün bittiği yer olduğu için sonuç odaklı olunacak. Birbirinize girmezseniz kimsenin hesabı yanmaz. Ama oy fotosu atmak gibi şeyler yapmayın. Güncel gelişmeleri paylaşın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 32

Herkese selam.

Bildirim ledi olmayan bir telefona geçtim. Fakat gördüm ki benim için o led çok önemli bir şeymiş:) Bildirim ledi işini görebilecek bir uygulama var mıdır? Atıyorum bildirim geldiğinde ekranın bir köşesini aydınlatsın 10 saniyede 1 defa.

Google play'de çıkıyor bir şeyler ama kullanırken memnuniyet duyduğunuz bir uygulama var ise öğrenmek isterim.

Artık #akış yazmıyoruz sanırım:)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
burak karakus paylaştı.

📺 Aynı anda 9 ya da 16 haber kanalının canlı yayını izleyebileceğiniz, özelleştirilebilir multitv uygulaması. Özellikle önemli olaylar olduğunda kanallar arasında dolaşmak yerine kullanılabilir. İstenen farklı YouTube canlı yayınlarının da linkleri eklenebilir.

👉 https://lab.mertskaplan.com/multitv/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
burak karakus paylaştı.

Depremden 10 yıl önce belediye başkanı "burası riskli bir deprem bölgesi, ona göre planlama yapıcaz" demiş ve kararından geri adım atmadan görev süresi boyunca imar planına uymayan evleri onaylamamış, tek bir çivi çaktırmamış ve sonuç olarak 17 Ağustos depreminde bir tane bile bina hasar görmemiş. Buna rağmen hala adamın arkasından "halka imar konusunda çok eziyet etti" diyenler var 😀 Sonunda ne olmuş? Adam milletvekili olmuş, başka bir başkan gelmiş ve insanlar binalarına kaçak katlar çıkmış 😀

Videonun sonlarına doğru çıkan bir dayı;

Her yer 2 katlı diye ne oldu burası, Tavşancıl? Köy! Herkes binasını yapsın, 4 kat, 5 kat, 6 kat, neyse ne. Ben dün İstanbul'dan geldim gökdelenleri sayamıyorsun bile, o gökdelenler demek ki bir deprem olsa hepsi ölecek mi, bitecek mi?

17 Ağustos 1999 depreminde yıkılmayan yer

17 Ağustos 1999 depremi İzmit Körfezi'nde büyük can ve mal kaybına neden oldu.Ancak 7,4 büyüklüğündeki depremin merkezine çok yakın olmasına rağmen, körfezde...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Arkadaşlar selam.

QCY T7 kulaklık aldık bundan 2 ay kadar önce. İlk kullanımda sağ kulaklıktan ses gelmedi. Biraz araştırınca bağlantı ile alakalı bir sıkıntı olduğunu anlayıp, önerileri uygulayıp bir şekilde sağ kulaklıktan ses almaya başardık. Tamamen rastgele oldu ama bir şekilde oldu.

İlk birkaç gün kullandıktan sonra bu cihazların pek bize göre olmadığını anlayıp kutusuna koyup kenara kaldırdık. Bugün lazım oldu, kullanalım dedik ancak yine sağ kulaklıktan ses gelmiyor. Daha önce yaptığımız reset, kulaklığın dokunmatiğine uzun süre dokunma vs her şeyi farklı kombinasyonlar ile deniyorum ancak bir türlü başarılı olamadım. Sağdan katiyen ses gelmiyor. İşin bir de garip tarafı var, sağ kulaklığın dokunmatiği ile müzik kontrolü çalışıyor. Bağlı aslında ama ses yok. İlk günde de bu şekilde miydi yoksa hiç tepki vermiyor muydu emin değilim ancak şu an durum bu.

Önceden de böyle delirtmişti, şimdi de delirtti saçma alet. Tutup duvara vurmadan önce kullanıcı arkadaşlardan tavsiye almak isterim:)

#qcy #t7 #qcyt7 #twskulaklık #tws

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • undefined @undefined

    Aynı sorun bende de oluyordu. Sanırım otomatik kulak algılama biraz bozuk çalışıyor. Kulağınızda olduğu halde kulağınıza takılı değil sanıp ondan ses çıkarmıyor. QCY uygulamasından bu özelliği kapatıp tekrar deneyin. Ben artık böyle bir sorunu yaşamıyorum.

burak karakus paylaştı.

1989 BMW E32 750IL ve baş yapıt 1990 Mercedes W124 200E yan yana. 🙂

Tercihiniz hangisi olurdu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14
burak karakus paylaştı.

Hatırlayan arkadaşlar da olacaktır, savaş gemileri, özellikle de 1900-1950 arası dönemde efsaneleşmiş bazı gemilerin modelleri (Bismarck, Yamato, Missouri vs) ilgi alanımda. Bunun bir yan kolu olarak son dönem Osmanlı, ilk dönem Türkiye Cumhuriyeti donanmasının ikonik modellerini de toplamaya gayret etmiştim. Sitede ufak bir blog da açmıştım hatta

https://teknoseyir.com/blog/turk-donanmasi-modelleri

https://teknoseyir.com/blog/kendi-tarihimizden-11250-olcekli-gemi-modelleri

Son bit pazarı turumda da bu gemilerin bazılarının dönem fotograflarını yada kartpostallarını bulup satın aldım. Belki benim gibi keyif alan arkadaşlar vardır diye de paylaşayım istedim. Bulduklarım, Yavuz ve Midilli (Göben ve Breslau), Mesudiye ve Hamidiye zırhlıları. Bu fotograflar kitaplığımdaki gemi modellerinin arkasında yeni yerlerindeler şu anda 😊

BeğenFavori PaylaşYorum yap
burak karakus paylaştı.

Kadro, gidon, frenler ve ayna kol hariç komple restorasyon yaptım. Kadronun boyasını yenilemeyi bütçeyi aştığımdan şimdilik beklemeye aldım.
Jantları ayrı satıcıdan alınca farklı olmuş oldular 🙂 Yalnız ilk kez duble jant kullanıyorum aradaki farkı hak ediyor.
16 senelik kadroyu bir şekilde ayaklandırmış oldum, mazotun ederinden ötürü hava müsait olduğunda işe ulaşım böyle artık. #tsbisikletkulübü

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10
burak karakus paylaştı.

Evimizde yıllardır hizmet eden sehpanın alt kısmı. Gazete 02.04.1995 in gazetesi olmalı. Çocukluğumdan bu yana o sütçünün kızını hep merak etmişimdir. 😁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8