burak karakus paylaştı.

Hatırlayan arkadaşlar da olacaktır, savaş gemileri, özellikle de 1900-1950 arası dönemde efsaneleşmiş bazı gemilerin modelleri (Bismarck, Yamato, Missouri vs) ilgi alanımda. Bunun bir yan kolu olarak son dönem Osmanlı, ilk dönem Türkiye Cumhuriyeti donanmasının ikonik modellerini de toplamaya gayret etmiştim. Sitede ufak bir blog da açmıştım hatta

https://teknoseyir.com/blog/turk-donanmasi-modelleri

https://teknoseyir.com/blog/kendi-tarihimizden-11250-olcekli-gemi-modelleri

Son bit pazarı turumda da bu gemilerin bazılarının dönem fotograflarını yada kartpostallarını bulup satın aldım. Belki benim gibi keyif alan arkadaşlar vardır diye de paylaşayım istedim. Bulduklarım, Yavuz ve Midilli (Göben ve Breslau), Mesudiye ve Hamidiye zırhlıları. Bu fotograflar kitaplığımdaki gemi modellerinin arkasında yeni yerlerindeler şu anda 😊

BeğenFavori PaylaşYorum yap
burak karakus paylaştı.

Kadro, gidon, frenler ve ayna kol hariç komple restorasyon yaptım. Kadronun boyasını yenilemeyi bütçeyi aştığımdan şimdilik beklemeye aldım.
Jantları ayrı satıcıdan alınca farklı olmuş oldular 🙂 Yalnız ilk kez duble jant kullanıyorum aradaki farkı hak ediyor.
16 senelik kadroyu bir şekilde ayaklandırmış oldum, mazotun ederinden ötürü hava müsait olduğunda işe ulaşım böyle artık. #tsbisikletkulübü

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11
burak karakus paylaştı.

Evimizde yıllardır hizmet eden sehpanın alt kısmı. Gazete 02.04.1995 in gazetesi olmalı. Çocukluğumdan bu yana o sütçünün kızını hep merak etmişimdir. 😁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

Arkadaşlar merhaba.

Uzun zaman oldu uğramayalı, biraz sessizleşmiş buralar. Eskilere selamlar.

Her neyse, eklediğim fotolardaki gibi bir sıkıntım var. Özellikle düz beyaz renklerde ekranımda işaretli yerde daha aydınlık bir bölge var. Bu neden olmuştur? Ekran kendi kendini mi imha ediyor yoksa darbe mi almıştır? İlerde bu bölge büyür mü? Ne dersiniz?

Telefon Asus ZenFone Max Pro M1. Ekran amoled değil, dolayısıyla amoled yanığı değil diye düşünüyorum. Neredeyse 3 yıl oldu alalı, 2019 mart'ta alındı telefon.

Teşekkürler şimdiden.

#akış #ekran #asus #ZenfoneMaxProM1

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9
burak karakus paylaştı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
burak karakus paylaştı.

bugünkü 110kmlik turdan cektigim fotolar
#CepTelefonuFotoğrafçılığı
#tsbisikletkulübü
son 15 kmde cortlasam da gayet zevk aldim 😀 bacaklar bitti

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11
burak karakus paylaştı.

https://twitter.com/leventp/status/1422125507479486470

Huzurla uyu güzel abim. Şen ve Esen Kal....... 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
burak karakus paylaştı.

Arkadaşlar yarın babam Siyami Ersek hastanesinde ameliyat olacak. B Rh (-) taze kan lazım. Uygun olan benle iletişime geçsin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

10 gün önce aşağıdaki durumu paylaşmıştım. Ofiste kullandığımız nas cihazın riskli olduğunu belirten bir mail göndermişti Türk Telekom.

https://teknoseyir.com/durum/1397250

Bu sabah şirkette çalışan birkaç kişiye paylaştığım fotoğraflardaki mesajlar atılmış. Uzaktan bağlanıp kontrol ettik, hakikaten gitmiş dosyalarımız. Özel bilgileri içeren fotolar da var, onları eklemedim şu an. Ama şeceremize kadar sıralamışlar, öyle söyleyeyim.

Nas'ın snapshot özelliği sağolsun geri getirmeye çalışıyoruz dosyaları şu an. Adam uzaktan konreol edip, yedekten geri yüklüyorsunuz görüyorum, onları da sileceğim diye tehdit ediyor bir de:) Gelip internet kablosunu çektim. Şimdilik durum stabil.

Ttnet'ten gelen bu mailler önemli. Önerileri uygulasanız bile başınıza iş açılacağı aşikar gibi. Dikkat etmekte fayda var.

#ttnet #akış #some #hacker #nas #qnap

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 28

Arkadaşlar dün şirket adresine fotoğraftaki mail düşmüş. Daha önce bu şekilde bir mail alan var mı türk telekomdan? Google'da "Türk Telekom SOME" diye arattığım zaman hiçbir şeye ulaşamadım?

Kullandığımız cihaz mailde de belirtildiği gibi q-nap marka bir nas cihazı. Sanırım sabit ip hizmeti alıyor patron, güvenlik kamerası sistemi için. Onun haricinde gönderici adresi türk telekoma ait, yani mailde bir yamuk yok gördüğüm kadarıyla. Ama özellikle tt gibi bir firmadan böyle bir mail almak şaşırttı açıkçası. Ne dersiniz bu işe?

#akış #türktelekom #TürkTelekom #nas #QNAP

BeğenFavori PaylaşYorum yap