#akış #windows10 #Nvidia
Merhaba, şimdi temiz Windows 10 1809 kurdum. İşletim sistemi 64 bit ve ekran kartı 1050 Ti seçeneğine göre 417.22 son sürücüyü de nvidia web sitesinden indirdim. Sürücü kurulumun başında sistemi yanlış algılayıp yanlış sürücü diyor ve kapanıyor.

Windows bu arada otomatik olarak kendi sunucudan sürücüyü yükledi bile 😀

Başına böyle bir hata gelen var mı? Varsa nasıl çözdü?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #akış
Merhaba arkadaşlar, Microsof Edge'de Youtube karanlık mod desteklenmiyor mu? Yaptığım araştırmada konsoldan bir komut ekleme öönrisi var, denedim ama çalışmadı. Google çakallık yapıp karanlık moda geçiş düğmesini sadece Chrome'da mı gösteriyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #HaftalıkGündemDeğerlendirmesi
Dün şu bizimkilere hakaret eden adamın Cuma raporu isimli programını izleme gafletinde bulundum. Aman Allah'ım... Bir daha para verseler izlemem. Sırf haber olsun diye bir otomobilin çıkış haberini koymuşlar, ikisi de otomobilden bir haber... Hepi topu 6 konu üzerinde konuşmuşlar yarısı da konu ile alakası olmayan konuşma.

Teknoseyir'in kıymetini bilelim arkadaşlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • alper212 @alper212

  Bu yorumu yazdığınız iyi olmuş adamlarda kanalı kapatıp gider artık. Cidden sosyal medya, boş insanları çok "değerli" kişiler haline getiriyor.

  Para veren yok zaten izleme. (Bu yorumumu onlar için değil X haber sitesi içinde yaparım. )

  • Erhan M. @erhanm

   Alper Bey, adamlar kapatıp gitsin diye yazmadım bu yorumu. Boşu boşuna iki program kıyaslanmış ona anlam veremediğim için yazdım. Kaldı ki orada olan kısa saçlı arkadaş bence değerli biri, işini de güzel yapıyor.

   Boş insan dediğin LP ve MG mi? Sana göre olabilir ama bence değiller. Bu onların her işine bayıldığım anlamına gelmez, yeri geldiğinde de eleştirim. Ama iki şeyi kıyaslarken de neyin daha iyi olduğuna bırakın ben karar vereyim.

   Madem beğenmiyorsan izleme diyorsunuz o zaman siz de beğenmiyorsanız buraya yorum yazmayın diyeyim. Sizce bu mantıklı mı?

   Kaldı ki ilk defa izledim dedim, bir kere izleyeceksiniz ki ondan sonra kıyas yapalım değil mi?

#saçekimi
@mesutcevik saç ekimi yaptırdı. 10 gün içinde videolu süreci anlatacak. Darısı benim, @hkellecioglu, @gamsizm başına 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#batman #ChristopherNolan ın yönetmenliği. Yapılabilecek her şeyi CGI olmadan çekip gerçek mekanlar kullanmasına bayılıyorum.

Marvel filmlerine bakınca mavi ve yeşil perde ve stüdyo içinde hayal kurarak sahne çekimi...

https://youtu.be/DebeSCmB7lo

The Dark Knight - Rare Behind The Scenes HD BTS MAX

Dir: Christopher Nolan, Starring Christian Bale, Heath Ledger, Michael Caine The Dark Knight (UHD/ BD) (4K Ultra HD) [Blu-ray]: 👉https://amzn.to/2oLiRll Dark...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Deniz EFE @deniz-efe

  Thanos,ironman vs'i yada superman'i CGI olmadan nasıl yapacaksın ?

  • Erhan M. @erhanm

   Adamlar normal ormanlık alanda geçen sahneyi bile stüdyoda çekiyor. Marvel filmlerini sever ve izlerim, bok atmak için örnek vermedim. Nolan'ın çekse çok daha az CGI olurdu diye düşünüyorum.

   Ha gerçek ha CGI sahne belki seyirci için fark etmez ama yönetmene olan saygımı etkiliyor.

 • Tolga Altaş @tolgaaaltas

  Marvel filmlerini izlerken (Kevin Feige'in yapımcılığını üstlendiği filmler için geçeri bu yorumum sadece) çocuk filmi izlemiş gibi oluyorum. Adam dünyayı kurtarıyor çok afedersiniz enseye şaplak *** parmak geziyorlar. Espriler şakalar eksik olmuyor. Yahu bu karakterlerin üzerinde bir sürü dram var, neredeyse hepsi yakınlarını kaybetmiş. Küçükken yaşanılan dramların bir ağırlığı olur. Yok, bunlar Teletubbies gibi el ele tutuşup sağa sola koşuyorlar, arada da ayıp olmasın diye iki yumruk atıyorlar. Filmler çok açık renkli yine Marvel dünyasında. Ben az ışık ile yapılan iyi çekimlere bayılırım. Tonlar karakterleri yansıtacak şekilde koyu olduğunda ise tadından yenmez. Çok kişisel bir mesele elbette bu, Marvel severler bana katılmayacaktır muhtemelen ben de saygı duyarım. İzleyenler "çocuktur" demiyorum yanlış da anlaşılmak istemem, ama bence hikaye işleyişi ve filmlerin tonları ağırlıklı olarak herkes izlesin diye yapılıyor.

  Zack Snyder'ın yarattığı DCEU'yu gerçekten seviyorum. Ben kendisini Vero üzerinden de yakından takip ediyorum. BvS'yi sinemada izlediğimde hayatımda bu kadar kötü senaryo görmedim diye sinirlendim. Ancak WB'nin kestiği sonradan ortaya çıktı ve Extended Cut ile hikayenin ne kadar güzel anlatıldığını fark ettiğimde WB'ye cidden kızdım. Aynı şeyi Justice League de de yaptı WB. Şimdi Zack Snyder ve çalışma arkadaşları tarafından paylaşılan gönderilere ve fanlar tarafından sorulan sorulara verdikleri cevap ile büyük potansiyellerin kaybolduğu bariz. Zack gerçekten vizyonlu birisi ancak WB onu hak etmedi.

 • Emre @emre64

  Bu Batman'lerden sonra gelen bir sürü çizgi roman filmi Batman'in ekmeğini yedi. Yüz milyon dolarlar harcayıp şu filmerin tırnağı olamıyorlar ama. Yazık ya.

#trendyol reklamı görmekten midem bulandı, aklı dengemi kaybedeceğim artık. Yeter yahu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap