Gabe Newell denince zihnimde canlanan görüntü hep genç olanı. Güncel hali yabancı geliyor, tanıyamıyorum 😃

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım

Arkadaşlar selamlar. Yakın zamanda AMD R9 5900X li iş bilgisayarı toplamayı düşündüğümü söylemiştim. Ama çoğu yerde stokta yok olanlar da 6 bin TL civarında.

Acaba Intel i9 10900K mı alsam diye düşünmeye başladım. Sonra 10850K nın hemen hemen aynı işlemci olduğunu ama buna rağmen 1000 TL daha ucuz olduğunu görünce iyice kafam karıştı.

Yardım edin bu kardeşinize. R9 5900X yerine i9 10850K alsam üzülür müyüm çok. Bir de 10900K bin TL fark vermeye değer mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#verginibil

Bilmediğimiz vergi var ödemediğimiz vergi yok. Güzel slogan.

http://verginibil.com/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Acaba dünyanın diğer taraflarında öğrenciler okula gitmeyiz diye hashtag açıyor mu.

Ülkece dingonun ahırı gibiyiz. Yönetenler saçmaladıkça halk daha da saçmalıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Ryzen 9 5900X 550 dolar ile duyurulup 850 dolara nasıl çıktı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • prometrik @prometrik

  Klasik firma taktiği olarak rakip olmayınca ve/veya talep fazla olunca arttırılmış olabilir. Bir diğer etken ise pandemi nedeniyle üretim zora girmiş ve arz azalması ile de yükselmiş olabilir.

 • Barış Ataç @barisatac

  Hangi mağaradan çıktınız? Belliki 9-10 aydır içerideymişsiniz. Silikonla üretilen neyin fiyatı tavsiye edilen üretici fiyatına satılıyor ki? Benim dolar 8tl iken 8700 tl ye aldığım ekran kartı şu anda 20bin tl üstünde.

  • Erhan M. @erhanm

   Üslup mükemmel, tebrikler 👏
   Sizin ekran kartınız silikon arzının azalmasından değil coin sebebiyle o fiyatta.

  • Barış Ataç @barisatac

   @erhanm Hayırdır bir kusurumuz mu oldu? Üslubumdaki sorun nedir?
   Konuyla ilgili olarak da, "Fiyat grafikleri tutan sitelere bakarsanız coin yerin dibinde iken fiyatların yüksek olduğunu görürdünüz" yazardım ama siz bunu da biliyorsunuz, amacınız trollemek gibi duruyor. Hata ben de kusura bakmayın.

  • Erhan M. @erhanm

   @barisatac trol de olduk çok şükür. Ne kusuru estağfurullah, kusur bende. Bende ki hangi mağaradan çıktığımı soran birini dikkate aldım.

   Profilimde teknoloji gurusu mu yazıyor diye baktım ama yok yazmıyor. Her gün fiyatları takip edip haber de sunmuyorum. İşlemciyi alma niyetinde biri olarak fiyatı görünce şaşırdım. Sonra dolar fiyatına baktım o da artmış. Buna şaşırdım.

   https://teknoseyir.com/durum/1380689

Perseverance Rover’s Descent and Touchdown on Mars (Official NASA Video)

NASA's Mars 2020 Perseverance mission captured thrilling footage of its rover landing in Mars' Jezero Crater on Feb. 18, 2021. The real footage in this vide...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • qubit @qubit

  Video çok güzel de NASA artık bu tarz videolardan bolca yayınlamak mecburiyetinde orası kötü. Meclis'teki boynuzlu elemanı, 30 trilyon dolarlık borcu, yarım milyon kişinin virüsten ölmesini..bütün bunları unutturma görevi adamlara yüklenecek. Adamlar da bilim adamı. Zor iş.

#starlink

Tam o esnada çanağı tuttum ama bir sinyal alamadım 😅

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#gmail #spam

Gmail spam konusunda çok iyi ama son zamanlarda gelen iş maillerinin bazılarını spam olarak algılıyor. Kaç defa bu mail spam değil diye işaretledim ama sorun devam ediyor. Filtreleme yapıp şu kişiden mailleri asla spama atma dedim yine işe yaramadı. Çözümü bilen varsa bildirim simgesini kırmızılandırmasını rica ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#pctoplama

Selam arkadaşlar. İş bilgisayarım artık yapısal analizler (inşaat mühendisiyim) için yeterli olmamaya başladı. i5 6500, 16 GB RAM, SSD ve 1050 Ti.

Aklımda R9 5900X, 64 GB RAM, nvme SSD toplamak var ama DDR5 bir seneye çıkacak. Beklesem değer mi diye kararsız kaldım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap