Amazon'un sahip olduğu IMDB, The Rings of Power sayfasında 6'dan düşük puan veren bütün değerlendirmeleri silmiş.
Bu linkten değerlendirmelere ulaşabilirsiniz:
https://www.imdb.com/title/tt7631058/reviews

Geçen burada birisi "Amazon'a helal olsun, kendi yapımına torpil geçmemiş" diyordu 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Anıl @anil

  Bence 1 puanları da silsin, o kadar salakça bir tepkiyi hak etmiyor, tamam beğenmezsin ama 1 puanlık dizi mi? Dizi daha başlamadan saçma sapan antileri çıktı. Lore lore diye ağlıyorlar, Peter Jackson diye ağlıyorlar, bu adam Yüzüklerin Efendisi filminde de Hobbit filminde de lore un içinden geçti, Hobbit filminde ise görsel efektlerin içinden geçti ama kimse "hüüü 1 puan" diye gezinmedi. 2. çağda çok az olay işlenmiş, bolca yer tarih zaman var ama olaylar çok az. Adamlar bu yüzden 2. çağda geçen bir diziye başladı, istedikleri gibi şekillendirmek için. Tolkien vakfı da çekilen içerikten gayet memnun. Bu ağlayanlara sadece o geçişleri göstersinler, öyle bir dizi vermek lazım. Habire oradan oraya geçiş olsun tarih olsun ve olay yazsın. Tıpkı Tolkien'in 2. çağ için verdiği bilgiler gibi. Ayrıca bu 1 verenler dizinin devam bölümlerini izlerse benim gözümde bir gram değerli olmaz yorumlarının.

  • Rasko @rasko

   Kime göre, neye göre salakça? Tepki gösteren insana göre de senin fikrin salakça olabilir. Zaten bu tür platformların amacı da bu; herkes fikrini özgürce dile getirsin diye var bu platformlar.
   Puan silmeye başlayacaksak o zaman tüm yapımcılar kendi filmlerini değerlendirsin, her yapım 10 puan olsun platformda. Senin mantığın buraya çıkıyor.

   Not: Dizi hakkında bir bilgim yok, kitabını da bilmem; zamanında filmlerini izleyip geçmiş biriyim.

  • Anıl @anil

   @rasko Aynı adam bu dizi için kullandığı argümanlar ile buna 1 filmlere 10 veriyorsa evet gayet salakça.

  • Murat S @atehaa

   @anil Büyük bir yüzük hayranı sayılmam kitaplarını okumadım ama severek izlerim yapımlarını. "Woke-shit" dolu bir yapım olduğu için 1 verdim. Yaptığımın salakça olduğunu düşünmüyorum. Saygılar.

  • Anıl @anil

   @atehaa umarım bundan sonraki bölümleri izlemezsiniz. Saygılar.

  • dolunay @dolunay

   @anil Kusura bakmayyın başkasının verdiği puana salakça demek kimsenin haddi değil. Verilen puanları silmek en büyük saygısızlık. Ben 1. bölümü izledim, çok beğenmedim, tabi bana göre de 1 puan değil, şimdilik 5 (benim ölçüme göre - ben daha hiçbir yapıma 10 puan vermedim, notum yukarıya doğru kıttır)

  • Anıl @anil

   @dolunay Çok net bir şekilde açıklama yaptım, neyi nasıl anladığınız size kalmış.

  • katan @katan

   Dizi kötü arkadaşım. Bu bir Legendarium uyarlaması. Lore'a bir şeyler eklemeleri ya da bazı kısımları anlatmadan geçmeleri beni çok rahatsız etmez lakin olanı değiştirmeleri çok rahatsız edici.

   Woke'unda falan da değilim ha, o zenci elf dizide en iyi elf rolü yapan elf çıktı günün sonunda.

   *** SPOİLER ***
   Güya 2. çağı anlatıyor, ama 1. çağda evlenen Galadriel'in eşi Celeborn ortada yok Galadriel sağda solda milletle flört ediyor. Sauron tek yüzüğü takmadan kimsenin Sauron'dan haberi yok, ama daha dizi açılırken Sauron peşinden koşuyorlar.

   Koskoca Celebrimbor, Elrond ile birlikte tek başlarına Eregion'dan yürüyerek Khazad-dum'a gidiyorlar. Adamlar kapıyı açmıyor, sonra Celebrimbor tek başına geri yürüyor.

   Koskoca Galadriel her önüne gelenden ayar yiyor. Genç göründüğüne bakmayın hepsinden de yaşlı ha Galadriel. Celebrimbor'un akranı Galadriel. Feanor'a ayar veren Galadriel'den bahsediyoruz. Adamın aklını alır yemin ederim, yan bakamazsın Galadriel'e. Gitmişler mahallenin toy ve asi kızı yapmışlar.

   Çekimler güzel, cast 1-2 kişi hariç fena değil. Oyunculuklar pek sırıtmıyor ama henüz kendilerini ispatlayabilecekleri pek sahne de görmedik. Kostümler net kalitesiz, detay var ama kullanılan malzemeler, köpük ve plastik her sahnede kendisini belli ediyor. Ama hikaye çöp arkadaşlar. Bu haliyle ederi zaten 5-6 puan bu dizinin.

  • Anıl @anil

   @katan biz seninle başka bir şey izlemişiz galiba.

 • tigiy @tigiy

  Ben ilk 2 bölüm itibariyle sevdim diziyi tamam bir başyapıt değil ama 1likde değil 7 veririm ben

Bir asbestli gemimiz eksikti o da oldu. Avrupa'nın çöpünden sonra asbestli gemiyi de bize itelediler. İzmir'de yaşayanlara geçmiş olsun.

Zehir yüklü gemi yola çıktı! 7 Ağustos 2022 FOX Ana Haber Hafta Sonu

Gemi gerçekten tehlikeli mi? 7 Ağustos 2022 FOX Ana Haber Hafta Sonu Bülteni yayında hemen izle!FOX Haber Merkezi'nin güçlü ve deneyimli kadrosu tarafından t...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım
Eski bir DOS oyunu arıyorum. Oyun 3 boyutlu, uçak veya uzay gemisi gibi bir şeyin kokpitindeyiz, diğer uzay gemisi tarzında şeylerle savaşıyoruz ama bütün oyun kapalı alanda geçiyor. Kapılar falan açıp geçiyoruz. Duvarlarda, ateş edince aktifleşen paneller vardı diye hatırlıyorum.
Var mı fikri olan?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Evim son katta, balkonun da üstü açık olduğu için (teras gibi) arada bir kömürlü mangalda ızgara yapıyordum ama son yaptığımda komşum, penceresini çarparak kapattı 😀 Kokudan rahatsız oldu sanırım. Bu sebeple artık kömürlü mangal kullanmayı bıraktım.

Şu resimdeki gibi bir elektrikli ızgara alayım diyorum, alt kısmındaki tepsiye su koyuluyormuş, etin yağı suya damladığı, dolayısıyla yanmadığı için duman ve koku olmadığı iddia ediliyor ama hiç kullanmadım böyle bir şey.
Tecrübesi veya marka-model önerisi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 26

Operatörden taksitle Samsung S21 FE almayı düşünüyorum. Bu modelin kronik bir sorunu var mı?
Sanırım Snapdragon'lu model çünkü özelliklerinde Kyro 680 falan yazıyor.

Operatörde çok fazla seçenek yok:
S22 modelleri var ama çok pahalı
A serisi var ama almışken iyi bir şey alayım diyorum (telefonlarımı uzun yıllar kullanıyorum).
S20 FE ve S21 FE var, başka Samsung modeli yok.

Bana en mantıklısı S21 FE geldi. Sizin fikriniz nedir?
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 19 / 20