Sonunda MIUI saçmalıklarından bıkıp Redmi Note 7'ye LineageOS 17 yükledim. Gapps'ın da mini versiyonunu yüklediğim için, hiçbir zaman kullanmadığım 50 tane google servisinden kurtulmuş oldum. Gcam de düzgün çalışıyor.
Telefon çok sade bir hale geldi ve eskisinden belirgin şekilde daha hızlı. Denemek isteyenlere tavsiye ederim. Bu kadar sorunsuz olacağını tahmin etmiyordum açıkcası. #xiaomi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 16
 • Orcun @orcun

  Portlanmış rom mu ? orjinal mi ? birde ota'dan güncelleme alıyor muydu ? bana demesin yani ''HACİ ZİPİ İNDİRİVERCEEEEN GÜNCELİNİ ÖYLE TEVEREPEDEN KURACAAAAĞN '' sırf bu yüzden masik şu bu birkaç tane daha romu bıraktım. Sene olmuş 2020 ya onla mı uğraşacaz ? 😀

 • Mustafa Sakallı @swish41

  Saf android cidden farklı boyut katıyor cihaza.

 • Guapo @guapo

  Huaweicilerin gözü yaşlı🚬🚬

 • Doğukan @dogukany

  Animasyonlardan mıdır nedir bilmiyorum ama custom rom yüklediğimde telefon hafiflemesine rağmen miui akıcılığını hissedemiyorum bir türlü. Bu yüzden bir süredir -eu rom hariç- custom rom yüklemiyorum. Multitasking, açılış hızı falan miui kadar akıcı hissettiremiyor. Lineage os, aosp extented, paranoid ve resurrection remix kurmuştum. Hepsinde de aynı olay vardı. En basitinden ekran kapalıyken parmak izini okuyup açma süresinde bile bariz bir hız farkı vardı.

Bir arkadaşım PlayStation4 getirdi. Update yaparken takılıp kalmış, şimdi cihazı açınca güvenli moda giriyor ve "İçinde re-installation dosyası olan bir USB bellek takın" gibi bir mesaj çıkıyor. Reinstallation dosyasını playstation.com'dan indirmeye çalışıyorum ama dosya inerken %49'da takılıyor, inmiyor. Bu nasıl bir saçmalık ben anlamadım. Bu dosyayı indirebileceğim başka bir yer var mı? Versiyonu 7.50 veya üzeri olmalı. #playstation

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yaşasın bireysel silahlanma hakkı! #KonuDışı
https://9gag.com/gag/adVL23j

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 24

Devletler + yüz tanıma teknolojisi
Not: Video İngilizce

Facial Recognition: Last Week Tonight with John Oliver (HBO)

John Oliver takes a look at facial recognition technology, how it’s used by private companies and law enforcement, and why it can be dangerous. Connect with ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez @lterlemez

  Devlet işi özel sektöre yıkmadığı sürece kontrol edilebilir bir durumdur. Çünkü, devlet, kendi çalışanını göreceli daha kolay denetleyebilir. Ancak, özel sektörde bu çok zor; hem devletin üzerinde hem de vatandaşın üzerinde çok rahat baskı uygulayabilir. Bu maddi olabilir, manevi de olabilir.

ABD'deki bireysel silahlanma karşıtları, dün silahsızlandırmaya çalıştıkları insanların bugün dükkanlarını yağmalıyor, arabalarını yolda ters çevirip ateşe veriyor, evlerine saldırıyor. Bir daha bireysel silahlanmaya karşı olan birine denk gelirsem ağzının üstüne kürekle vuracağım.
https://9gag.com/gag/a7WdXGw

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 33 / 37
 • ad33p @ad33p

  Yağmacı da silahla oraya gidince tam istediğiniz özgürlük ortamı oluşur.

  • Rasko @rasko

   Kötü niyetli insan zaten bir şekilde silah buluyor. Onu silahsızlandıramıyorsun, adamın her şeyi illegal zaten. Silahlanma karşıtı kampanyalar sadece kendini savunmak için önlem almak isteyen sıradan vatandaşı etkiliyor.

  • ad33p @ad33p

   @rasko Kötü niyetli insanın bakkaldan silaha ulaşması ile zorlanarak ele geçirmesi arasında fark var. En güzel örnek de yakın zamanda Türkiye'deki silah sayısındaki artış. Devlet göz yumunca milyonlarca silah şu an başıboş geziyor ülkede.

  • Ali Pektaş @alipektas

   @ad33p Kötü niyetli adam bakkala değil yaylaya da koysan gidip bir şekilde alır silahı hocam. Bizim ülkede bireysel silahlanma zor iş, öyle hat diye geçilmez ama eğitim seviyesi belli bir düzeyin üstünde olan toplumlarda olmalı bence. Zira yüzde beşlik kötü niyetli kesim bile eğitimli ams kendini savunamayan toplumu dize getirebilir. Avrupa'da mülteciler neler neler yapıyorlar. Çünkü kendi ülkesinde yapsa sert karşılık göreceği şeyleri orada yapınca gık çıkmıyor karşıdan. İsrail o konuda iyi benim gözümde, kendi içlerinde gayet modernler ama iş savunmaya gelince babalarını bile tanımazlar. Onların da başka toplumsal problemleri var ama bu konuda güçlüler.

  • Rasko @rasko

   @ad33p İngiltere'de dünyanın en sıkı silah kanunlarından biri uygulanıyor, öyle ki sokaktaki çoğu polisin bile üzerinde silah yok. Buna rağmen silahla işlenen suçlar devam ediyor. Silah dediğimiz şey, biraz donanımlı bir torna atölyesinde birkaç günde üretilebilecek bir şey. "Kim onla uğraşır" diyorsanız, niyeti bozuk adam uğraşır. Evini savunma derdinde olan aile babası uğraşmaz. Anlatmaya çalıştığım bu. Ha, muhtemelen İngiltere'de işlenen silahlı suçlar diğer ülkelere nazaran daha azdır ama silahı olmadığı için kendini saldırganlara karşı koruyamayan, tecavüze uğrayan, öldürülen insan sayısını da göz önünde bulundurmak gerek.

  • ad33p @ad33p

   @rasko Şöyle düşünmek lazım, herkese vatandaşlık belgesiyle bir tane de silah verirsek, dünya bugünden daha güvenli bir yer olur mu? Caydırıcılık bir tarafta olmadığı zaman anlam kazanıyor zaten, eğer siz bunu herkese yayarsanız bir anlamı kalmıyor. Üzerine silahla ilgili kazalar ve suçlar artar.

  • Rasko @rasko

   @ad33p Bahsettiğim şey her önüne gelene silah verilmesi değil. Öyle bir şey zaten ortalığı kovboy filmine çevirir.
   ABD dahil hiçbir gelişmiş ülkede, suç kaydı olanlara, akli melekeleri yerinde olmayanlara silah verilmiyor. Bahsettiğiniz silahla ilgili kazaları ve kötüye kullanımı engellemek için de kılıf içinde taşıma, evde kilitli kasada tutma gibi zorunluluklar var.

  • Ali Pektaş @alipektas

   @ad33p Peki sana şunu sorsam:
   Herkesin evinde silah olduğunu bilen kötü niyetli biri eline silah alıp her haltı yeme cesaretini yine gösterebilir mi? En ufak kavgada komşusunun evini pompalıyla basabilir mi? Bizim apartmanda vardı, aynı su sorununu biriyle yaşayıp pomplıyla kapıya dayanmıştı, doğulu bir aile ile sorunu olunca araya başka bir doğulu tanıdığını sokmuştu. Niye, çünkü doğulu ile o işe girişmek yemedi de ondan. Bazı uçuklar sende silah olduğunu bilse de durmaz, kendi canı bile ucuzdur seni hiç düşünmez ama çoğu öyle değil. Can tatlıdır, onlar da silahı caydırı olsun, korkutsun diye kullanır.

  • Rasko @rasko

   @erkan123
   Annen bireysel silahlanmanın daha yaygın olduğu bir yerde yaşasa şu olacaktı: https://www.youtube.com/watch?v=qMol7Jtn8p4

  • ad33p @ad33p

   @rasko @erkan123 Ya da silah kullanmayacak olan hırsız, silah çıkarıp ateş ederek kendini savunmaya da çalışabilecekti.

  • reducto @protego

   @rasko Bireysel silahlanmanın yasak olduğu bir yerde yaşasa o 3 it bakkaldan sakız alır gibi silaha ulaşamayacaktı. Amerika'da silahlanma büyük sorun. Tamamen yasaklanmasına gerek yok, ancak şu andaki gibi isteyenin kafasına göre ordu standardı silahları alabilmesinin de anlamı yok. Adam gelecek başvuracak, alma sebebini açıklayacak, siciline bakacaksın psikolojik muayenesinden geçireceksin o zaman silahı vereceksin. Şu andaki hali çok anlamsız.

  • Rasko @rasko

   @ad33p Bu mantıkla biz orduyu da dağıtalım, krize girdiğimiz bir ülke olursa bizim gücümüzden endişe edip bizden önce savaş başlatmasın.

  • ad33p @ad33p

   @alipektas Elbette gösterir, yani eğer normal o ise artık o duruma uyum sağlayıp hareket eder. Bu sefer de yer altı piyasasında çelik yelek dolaşıma girer, "kötü" adam bu sefer yine evindeki insandan avantajlı olur.

  • Rasko @rasko

   @protego Sanılanın aksine, şuan ABD'de sistem bu zaten. Gidip marketten silah almak gibi bir durum yok yani. "Adam gelecek başvuracak, alma sebebini açıklayacak, siciline bakacaksın psikolojik muayenesinden geçireceksin o zaman silahı vereceksin."

  • ad33p @ad33p

   @rasko Zaten öyle oluyor. Silah olduğunu bile bile çıkmıyor mu savaşlar? Silahı olmadığını mı varsayıyor saldıran ülke? Caydırıcılık olarak işe yaramıyor yani sadece gözüne kestirmeye bakıyor. Aynısı normal yaşam için de aynı yere gelecek, akıl sağlığı yerinde olan herkes silaha kavuşursa, normal o varsayılacak ve ona göre kanunsuzluğa meyilli kişiler devam edecek.

  • reducto @protego

   @rasko Yasal olarak öyle olabilir ama pratikte öyle değil. Hiçbir Avrupa ülkesinde veya başka hiçbir gelişmiş ülkede Amerika'daki gibi insanların evinde silah müzesi gibi görüntüler olmaz. Birilerinin ordu düzeyi silahlarla bir yerleri okulları basıp onlarca insan öldürmelerinin sadece Amerika'da yaşanmasının bir sebebi var.

  • ad33p @ad33p

   @erkan123 Zaten giremez, kanun bunu öngörüyor. Giren kişi bunu bile bile kanunsuz iş yapıyor. Senin silah sahibi olman bu adamın yasaya aykırı iş yapmasını engelleyeceğini düşündürüyor ama öyle olmuyor işte, o adam yine o işi yapıyor. Bunun sonucunda daha fazla kişi ölecek ama bu ölenler sadece hırsızlar olmayacak.

  • Ali Pektaş @alipektas

   @ad33p Öyle kolay değil hocam o işler. O insanlar neyle korkutuyorsa ondan korkar. Yasadan korkmuyorlar, silahtan korkuyorlar. Taşıma olayına kesinlikle karşıyım ama her hanede kayıtlı ve kontrollü bir adet silah olmalı bence eğitim düzeyi yüksek bir toplumda. Evine kadar silahla giren adama sıkacaksın yani başka alternatifi yok. Yukarıda paylaşılan videoda da 3 kişi giriyor eve, silah sesini duyunca üçü de toz oluyor saniyeler içinde. Buna ben çözüm derim.

  • ad33p @ad33p

   @alipektas Benim de karşı olduğum şey bu işte, eğer o eve üç kişi içerdekilerin silahlı olduklarını bilerek ve onlar da silah taşıyarak gelince ne olacak? Bu sefer silah ile onları kaçıramayacaksın, bu bir çözüm olmaktan çıkmayacak mı?
   Bu arada videoya baktım, hırsızlar da silahlı ama ev sahibinin silahlı olacağını düşünmemişler muhtemelen.

  • Ali Pektaş @alipektas

   @ad33p İşte gelmeyecekler. 3 kişi 3 tabanca var ona rağmen saniyeler içinde üçü de topuk yaptı hocam, bu sana neyi ifade ediyor? Belli ki canları tatlı adamlarım, e o eve girmeye değer görmeyecekler silah olduğunu bildikleri vakit. Mesele sadece girmekten vazgeçirmek de değil. O kadının silahla değil de silahsız lambayı açarak o insanlarla karşılaştığını düşün. Ne olurdu sence? Bi sakatlık çıkma olasılığı artar mıydı azalır mıydı?

  • ad33p @ad33p

   @alipektas Herkes silah sahibi olunca hırsızlık son mu bulacak diye öngörüyorsunuz?
   Bunun çözümünü ben burda göremiyorum malesef. Tamam hepimiz çözüm istiyoruz ama ben sizin çözümünüzü, sonu olmayan bir el yükseltme olarak görüyorum ve yanında getireceği ikincil derece hasarları da fazlaca üzücü olacaktır.

  • Ali Pektaş @alipektas

   @ad33p Tabii ki olmayacak, ama caydırıcı olacağına ben kesin gözüyle bakıyorum. Kolay görüyorlar hırsızlığı, 5 dakikada gir al sonra rahat para. Bu şekilde kolay olmayacak ama. Olay sadece kötülük değil ki. Kaldı ki, hırsızlığı önlemekten de bahsetmiyoruz burada sadece. İşin kendi canını koruma boyutu da var. Ben şahsen evime kadar silahla girmiş hırsızın karşısında silahsız olmak istemem. Kapıya çamaşır ipine silah asıp hırsızı korkutmak değil yani mesele, geldiğinde kendini savunabilmek. Kendi canımı da, ailemi de çöpte bulmadım.

  • reducto @protego

   @alipektas Dünya'da neden ordu düzeyi silahlarla sağın solun okulların basılıp onlarca insanın taranması sadece Amerika'da var?

   Dünya'daki gelişmiş ülkeler arasında; neden "kişi başına düşen silahlı olay" ve "kişi başına düşen silahlı ölümler"in oranı konularında Amerika açık ara önde?

   Dünya'da gelişmiş ülkeler arasında neden polislerin ölüm oranı konusunda Amerika açık ara önde?

   Amerika'da bireysel silahlanma özgürlüğü olduğu için olabilir mi? Bunları hep atlıyorsun. Ülke içinde milyonlarca silah dolaşırken bunları kontrol etmek mümkün değil, ki Amerika edemiyor da. Bu yüzden normalde Türkiye'de olsa elinde çuvalıyla hırsızlığa girişecek adam Amerika'da beline bir de silah takarak hırsızlık yapıyor. Olması gereken bu değil. Gelene silah alma sebebini soracaksın, siciline bakacaksın, psikolojik testten geçireceksin sonra vereceksin. Ve bunu resmi yollardan yapacaksın. Her köşebaşında silah satan dükkan olunca işte en üstte saydıklarım oluyor, ülke içinde milyonlarca kayıtdışı silah dolaşıyor.

  • Ali Pektaş @alipektas

   @protego Yorumlarımın tamamını okusan da eleştirsen mesela?
   ABD toplumunun eğitim düzeyi yüksek mi?
   Sadece kayıtlı ve evde tutulabilecek bir tane silaha mı izin veriyorlar ABD'de?
   Ordu düzeyinde silahlara serbestlik gelsin dedim mi?
   Yukarıda saydığın koşulların (sicil, test vs.) olmaması gerektiğini savundum mu?
   Artı işin "evinde" kendini savunmanın yasal zeminini hazırlamak da var. Evime gelice vurduğumds beni hapse atmayacaklar, sadece silah barındırmama izin vermeleri olmaz.
   Yoksa gidip Migros'tan uçak savar alınsın, özgür olalım dediğim falan yok. Şu an av tüfeği falan kolay alınıyor zaten bizde de, ama ne toplum müsait ne de sadece tüfekle olacak bir şey bu.

  • reducto @protego

   @alipektas Zaten Amerika'da kendi evinde silahla giren birini vursan seni hapse atmazlar. O konuda sıkıntı yok. Ancak bireysel silahlanma denen zımbırtı yüzünden Amerika'da bu kadar silahlı olay oluyor çünkü silaha ulaşmak çok kolay. Bunun eğitim düzeyiyle çok alakası yok. Eğitim düzeyini istediğin kadar yükselt yine de kötü insanlar her zaman olacak. Onların silaha ulaşamaması lazım.

   Yorumlarını okudum bu arada "Herkesin evinde silah olduğunu bilen kötü niyetli biri eline silah alıp her haltı yeme cesaretini yine gösterebilir mi?"

  • Ali Pektaş @alipektas

   @protego Hapis olayını bize gelirse anlamında dedim. Eğitim düzeyini de suçlular değil de evinde silah bulunduracaklar için söylemiştim aslında. Yani en ufak kavgaya da alıp götürmeyecek olgunlukta olmalı en azından toplumun büyük kesimi. Suçluyu eğitmek söylemi saçma olurdu zaten, eğitimli olsa suça bulaşmaz nihayetinde. Bizim topluma yine de gelmesini istemem. Zira çok fevri ve iiddete meyilli bir toplumuz. Fakat Avrupa'nın (en azından bazı ülkelerinin) buna müsait olduğunu düşünüyorum.

 • Bill Gates @billgates

  Bireysel silahlanmaya karşıyım, hadi gel vur

 • gugukkuşu @gugukkuscusu

  Hocam deli ormanda seni Bulgar çingeneleri ile birlikte mi bıraktılar 😳😁

 • Osman Öztürk @ptseeker

  @rasko Şu anda saldıranlar sizin zannettiğiniz illegal işlerle uğraşan insanlar değiller sadece. Normal halk da işin içinde olduğu için bu kadar büyüdü durum. Bireysel silahlanma olan durumda bu saldıran halk da çok daha güçlü saldırabilmiş olacaktı.
  Ayrıca şu anki durumda sadece maddi zarar oluşuyor, silahlanma arttıkça maddi zarar azalsa da bu can kayıplarına dönüşecektir.
  Daha iyi değil bence bu durum.

Bu yeni mi gelmiş? Yoksa mağaradan selamlar mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Oyun, oynanacak halde değil. Hiç boşuna "Early access" arkasına saklanmayın kardeşim. Biri de çıkıp demiyor "aga 8 yıl uğraştınız, ne early access'i?". Parasını verip, oynanamaz halde olan ve ne zaman düzeleceği belli olmayan bir oyun alıyorsunuz. En azından temel bazı şeyler çalışıyor olsaydı, "Early access, şimdilik idare edilir" derdik ama oynanacak gibi değil. 8 yılın sonunda ortaya böyle bir şey çıkarmaları tam bir fiyasko.

Şimdiye kadar incelemeleri sadece Türk basınından izlemiştim ve almayı düşünüyordum ama yabancıların videolarını izlemeye başlayınca direkt vaz geçtim. Tarafsızlığına güvendiğim Teknoseyir'de bile yeterince eleştirilmemiş oyun. "Rezalet" diyememiş hiçbir Türk yayıncı. #OyunSeyir

MEDIEVAL WARFARE HAS PEAKED - Mount and Blade 2 Bannerlord Highlights and Funny...

It's almost harvesting season! Buy Bannerlord here! (affiliate:) https://www.humblebundle.com/store/mount-blade-ii-bannerlord?partner=nano Patreon► https://w...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13
 • Yukare @yukare

  Oyunu Twitch aracılığı ile izledim ve neredeyse her izlediğim yayıncıda kuşatma aleti kurarken veya kuşatma savaşı sırasında oyun çöküyordu ve Türkçe’nin durumu berbat bir vaziyetteydi. Oyunda içerik eksikliği olabilir ama 8 yıldır yapım aşamasında olan bir oyunun en temel kısımda bile böyle hatalara sahip olması gerçekten rahatsızlık verici.

 • toroskartali @toroskartali

  bu oyun hiç sekiz yıllık gibi durmuyor.

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   Çünkü 8 yıllık değil. Aynı valve'ın half life'ı geciktirme nedeni gibi ilk önce oyun motorunu geliştirmeye çalışıyorlar sonra oyunu geliştirmeye başlıyorlar. Bu mount and blade'in 3. arayüzüymüş. 3 kere baştan yapmışlar. Muhtemelen bir kaç seneden beri direk oyun üzerinde çalışıyorlar.

 • Uğur Yurtsever @ugury

  Ben oynadığım süre boyunca gerçekten çok ciddi bir problem yaşamadım. Yaşadığım en ciddi sorun, yapay zekanın bir süre sonra 2. Dünya Savaşı Almanyası gibi bir anda bütün haritayı hızla ele geçirmeye başlamasıydı. İrili ufaklı yapay zeka ve denge problemleri ve Türkçe çevirinin içler acısı halinden falan da bahsetmiştik.

  Çevremden de ilk zamanlarda multiplayer kısmında çökme sorunları dışında başka bir ciddi sorun duymadım.

  Yaşamadığımız sorunlardan nasıl bahsedebiliriz bilemedim.

  Erken erişim bunun için var. Bittikten sonra (bir gün biterse tabii) oturup değerlendirilir.

  Bu arada oyunun 8 yıldır geliştirilmediği zaten bilinen bir şey. Oyunu da kendi istekleriyle çok gönüllü bir şekilde duyurmamışlardı 2012 yılında. Anadolu Ajansı sızdırmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

  • Yukare @yukare

   Oyun 8 yıldır geliştirilmiyor olsa bile bunun mount and blade “İKİ” olmadığı ortada daha çok warband ın günümüze modernize edilmiş hali gibi duruyor. Hatta warbandın Viking counquest DLC’si daha çok içeriğe sahip. TaleWorlds 4 yıl önce kuşatma savaşının videosunu gösterdi ve şuandaki ile neredeyse hiç farkı yok, yapay zeka sı iyi olsa bari ancak o da warbanddan 2 adım ileri gidememiş maalesef.

   4 yıl önceki kuşatma savaşının videosu

   https://youtu.be/pv2qb66PbUg

  • Rasko @rasko

   @ugury Haklısınız, gönderinin başına "Bana göre" yazmam daha doğru olurdu. Zira ben videolarda gördüğüm hataları, oyunu oynarken yaşasam sinirlenip kapatırım. Bu tür hataları sorun etmeyecek oyuncular olabilir. Her pc'de aynı hatalar çıkmıyor da olabilir. Neyse sonuç olarak oyun adam akıllı bir hale gelene kadar satın almayacağım.

 • rozabay @rozabay

  Fan boyluk yapmaya gerek yok. Tek kişilik modu henüz sıkıntılı durumda. Ben aldım ve oynuyorum sık sık eski save dosyasına dönmemi gerektirecek hatalar alıyorum. En sonunda dayanamayıp hile ile oynamaya başladım. Maksat single player oyunu şuanki hali ile bitirebilmek. Şuan tavsiye edilebilecek durumda değil. Ama yerecek durum da yok, çünkü günlük yama yayınlıyorlar.

Windows update geldi, "Windows bilgisayarınıza yeni özellikler ekliyor" diye uyarı çıktı. Önce ses gitti bilgisayarda, sonra mavi ekran verip kapandı. 5 dakikada bir mavi ekran veriyor şimdi. Bu nasıl "özellik" ben anlamadım. Thank you Microsoft!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 20

Donanımhaber'in Youtube kanalı ne oldu şimdi kökten gitti mi? Youtube Türkiye neden yardımcı olmuyor? Basit bir doğrulama ile geri verebilirler kanalı bence.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

1 Nisan şakası dimi bu?

NEW WARRIORS Trailer | Marvel Comics

Night Thrasher reunites with Firestar, Rage, Speedball, Namorita and Silhouette to mentor a whole new generation of heroes…whether they like it or not. Intro...
BeğenFavori PaylaşYorum yap