61 milyon kişinin E-devlet şifrelerinin çalındığı iddiası var. Gerçek midir bilmem ama şifre değiştirmekte fayda var. #HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Her sokağa ikişer asker dikilmeli, vahşi batıya dönmüş ortalık. Kimin ne yaptığı belli değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 21
 • yahya @yahya

  bu zamanda bu nasıl iş arkadaş ya

 • Tai per Dog Un @alipektas

  Yalnız dikkatimi çeken bir şey var:
  Herifler soruyor "yiyecek bir şey var mı?" diye, yok cevabını alıp ısrardan da sonuç çıkmayınca salıyor. Yani ihtiyaç için değil de maddi kazanç için yapsalar bu ayrıma gerek duymaz, bu yağmaya başvurmuşken geri de salmazlardı diye düşünüyorum. Bu da yağma nihayetinde, ihtiyaç da olsa gıda da olsa koca tıra el koymak bir kere diğer ihtiyacı olanların yine hakkını gasptır da bunu şu sebeple yazıyorum: Maddi kazanç için yağmalayanlarla aynı kefeye koymak doğru olmaz fikrimce. Bunlar cahil, canı yanınca gıdaya hücum eden köylü tayfadan belli ki. Ceza almalılar lâkin diğer yapmacılar gibi "sıkın kafalarına" diyemiyorum açıkçası.

 • UnicornKnight @unicornknight

  en çok bu nedenle gitmek istiyordum. hem UTS-15'i hem TP9'u yanıma alıp böyle bir halde güzelce kevgire çevirecektim teşebbüs edeni/edeneleri. kısmet olmadı.

  • Rasko @rasko

   UTS için reliable değil diyorlardı, doğru mu o? Bende süperpoze var, torunumun torunu kullansa bozulmaz 🙂

  • UnicornKnight @unicornknight

   @rasko 3. nesil ve epey bir uğraştım yine de. (takoz da yok ayrıca, full çekiyorum her iki hazneye de eheh)

  • Rasko @rasko

   @unicornknight O tüfekte takoz sökmemek günah zaten. İlk çıktığı zaman bayağı gömüyorlardı yerli-yabancı. Sonra takip etmedim.

  • UnicornKnight @unicornknight

   @rasko mühimmat da farkettiriyor, paraya kıyıp hakiki İtalyan alınca arada bir yaptığı afacanlıkları da yapmıyor. ama ilk iki nesilde o da yok, cidden kusurlu onlar.

  • Rasko @rasko

   @unicornknight Ben de bir otomatik alıp süperpozenin yanına koyacaktım ama daha mevcut tüfeğin ruhsatını yenileyemedim. Türkiye'de sabit adresim olmadığı için yenilemediler, eskiden ikinci adrese kaydedebiliyorduk, kalkmış o uygulama. Ruhsat yenilenmese bile eski ruhsat bulundurma olarak geçerli oluyor, evden çıkarmadıkça yasadışı bir durum teşkil etmez dedi emniyetteki polisler. Koydum babamın evine duruyor.

  • UnicornKnight @unicornknight

   @rasko yalnız yasal olarak o ruhsatlar zaten taşımaya müsade etmiyorlar, yanlış ya da eksik bilgilendirme yapmışlar size. ola ki ava ya da poligona gidiyor olduğunuzu beyan etseniz bile mekanizma sökülü ve çantasında taşınır vaziyette olmasını istiyorlar öyle bir durumda. (ava gidiyorsanız renkli yelek vs yanınızda mı, av izniniz var mı vs vs onu bile kontrol ederler) kanunu olması gerektiği gibi uygulayan bir polis ya da jandarmaya denk gelirseniz hem para cezası yer hem mahkemelerde uğraşırsınız, aman diyeyim.

   tabanca için ayrıca ilçe emniyetten yol izin belgesi başvurusu almak gerekiyor bulundurma ruhsatlarda. zaten taşıma ruhsatını kuyumcu, döviz büfesi sahibi ya da muhtar vs değilseniz hiç kimseye vermiyorlar artık o yüzden o topa hiç girmiyorum. "ben gözümü karartmıştım" diyeyim, bir şekilde bölgeye gidiyor olduğum ve risk büyük olduğu için göz yumulurdu muhtemelen diye umuyordum, zaten kısmet olmadı.

  • Rasko @rasko

   @unicornknight Yivsiz av tüfeği ruhsatından bahsediyorum ben. Ruhsat almak taşıma izni veriyor. Kılıfında ve kullanıma hazır olmayan bir şekilde (boş, parçalanabiliyorsa parçalı) istediğin yere taşıyabiliyorsun. Ben arabanın bagajında taşıyordum, en az 10 kere polis-jandarma kontrolüne girdim (thanks doğu anadolu), kimse laf etmedi. Av sahasında yakalanırsan, kılıfında da olsa başın belaya girebilir, o ayrı mevzu. Zamanında kanun böyleydi, değiştiyse bilmiyorum.
   Ruhsat süresi dolduğundan beridir evden çıkmadı zaten tüfek. Çıkarmam da. Ev savunma silahı oldu o artık 🙂

  • UnicornKnight @unicornknight

   @rasko e aynı şeyi diyoruz zaten hocam, mekanizma sökülü ve çantasında olacak. ayrıca ava gittiğinizi beyan ediyorsanız ruhsat harici av izninizi ve diğer ekipmanınızı (yelek vs) görmek istiyorlar. (poligon için bu sorgu yok sanırım ama av tüfeğiyle de poligona gidilmez zaten, dünya para oldu artık poligonlar da) bildiğinize göre sorun yok.

  • Rasko @rasko

   @unicornknight Ben arabanın bagajında taşırken sebep sormuyordu kimse. Bazen Jandarma ava mı gidiyorsun? diye soruyordu, av yapmadığımı, ruhsatlı tüfeğimi arabamda taşıdığımı söylüyordum, kontrol edip bırakıyorlardı. Taşımak için geçerli sebebe ihtiyaç yok yani. Şartlar sağlandığı sürece istediğin gibi taşıyabiliyorsun.

  • UnicornKnight @unicornknight

   @rasko uğraşmamışlar, normali o değil işte hocam onu diyorum.

  • Rasko @rasko

   @unicornknight Vallaa mevzuattı tam bilmiyorum, onun için bir şey diyemem. Zamanında okumuştum ama illa ki değişmiştir bir şeyler.

nevşin mengünün fonlar yatmış yine. Tacizci kaçakları savunmak için "Onlar taciz ettiklerinin farkında değil, şaka yapmaya çalışıyorlar, oyun istiyorlar abisi" diyen nevşin şimdi de yağmacı kaçakları savunmak için "zaten dükkan sahipleri dükkan kapılarını açmış, onlar da aç olduğu için alıyor ne yapsınlar" demiş.
Televizyon - beyaz eşya çalan, cenazelerin üstündeki altınları çalarken yakalanan yağmacıları hiç görmedik sanıyor galiba.
Dünyanın en aşağılık insanını bulsan, 3-5 kuruş için kendi milletine bu kadar düşmanlık yapmaz. Umarım sonun, o umarsızca savunduğun sığınmacılardan gelir nevşin. Başka bir şey demiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tiplere bak, 1 tane insan yok aralarında.

https://twitter.com/BekirAbiniz/status/1623358150832230412

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Birileri deprem ve ölümler için "bunlar kader planı içerisinde" dedikten ve halktan tepki gördükten sonra VPN'siz Twitter'a ulaşılmadığını bildirenler var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Videoyu izleyip kendi çıkarımınızı yapın. Kanal Halk TV.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11
 • UnicornKnight @unicornknight

  raji adamın yüzüne telefon kapatıyor bariz. Halk TV'nin, Tele 1'in ATV ve Akit TV'den zerre farkları olmadığını zaten biliyoruz.

 • Recai @recai

  bunlarin derdi nedir? muhalefet basini degil mi?
  ciddi soruyorum, bilen söylesin, neden böyle davraniyolar?
  @burakozyurek @rasko

  • Rasko @rasko

   Çünkü hiçbiri sığınmacıların gitmesini istemiyor. Daha düne kadar sığınmacıların gitmesi gerektiğini söyleyenleri "ırkçı, faşist" diye yaftalıyorlardı. Ümit Özdağ halkta karşılık bulunca seslerini kestiler ama hala içten içe sığınmacı seviciliği yapıyorlar.
   Niye sığınmacıların gitmesini istemiyorlar dersen, ülkemizdeki malum azınlık sığınmacıların gitmesini istemiyor, bu sözde muhalefet de onlara ters düşmek istemiyor.

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   Muhalefetin diğerlerinden farklı olduğunu düşündüren nedir? Muhalefetten umut bekleniyor. Onların çözüm üreteceğini mi düşünüyorsun? Yönetim sisteminin ve yöneticilerin komple değişmesi lazım. Bir kişiyi 30-40 sene görmeyelim. Maks. 10 sene olsun.

  • Recai @recai

   @rasko
   umariim siyaset sahnesinden silinirler. Igrenclik bu.
   @awsalli
   muhalefetin zaten bos oldugunun farkindayim ama multeciler konusundaki fikir degisikliklerinin sebebini merak ettim ki turkiyede siyaset sahnesinde bir tane dun dedigini bugun yalanlamayan insan kalmamis.
   sadece tiksiniyorum, kusacak kadar!

 • motac @motac

  Suriye ve ırakta demografi değiştirildi bu geri gönderemeyiz muhabbeti vs ondan orada bir ülkecik kurulmaya çalışıyor bizimkilerin ne mal olduğu alayı belli. Zamanında Özal ardından shp ve Mersin demografisinin nasıl değiştirildiğine bakarsanız birileri suya çıkmaya buraları da parçalı bir yapı oluşturmaya çalışıyor. Ki güneydeki bazı petrol zengini ülkeler finansör bazıları uygulayıcı eh İsrail'in güvenliği ve genişlemesi için gerekli olunca böyle ilginç çıkışlar garip karşılanmamalı bence

Basit bir görsel lazım oldu, Windows içinde gelen Paint 3D ile yapayım dedim. İlk defa kullandım, 20 dakika uğraşıp görseli tamamladım. Son dokunuşları yaparken Paint 3D çöküp kapandı. Kayıt falan da almamış.
Thanks microzort! Yine şaşırtmadın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

Şu yutubdaki "ilk gösterim" olayı kadar aptalca bir şey yok. İzleyicinin ileri sarma hakkını elinden alıyor, başka hiçbir özelliği yok. 2000'li yıllardaki video sitelerinde ileri sarma özelliği yoktu, o yıllara dönmüş gibi hissediyorum kendimi.

Adam 6 saatlik videoyu ilk gösterim ile yayınlamış, bana sadece 30 dakikalık son kısmı lazım ama "ilk gösterim" olduğu için ileri alamıyorum. 30 dakikalık video izlemek için 5.5 saat beklemem lazım. Canlı yayın değil, bir şey değil. Yükle normal video olarak izleyelim işte.

BeğenFavori PaylaşYorum yap