Arkadaş bir deprem oluyor bütün hatlar kilit. Aklım çıktı aileme ulaşana kadar, elim kolum titredi. Yine ulaşamadım da onlara ulaşabilen birine ulaşıp haber aldım. Ne sms ne internet ne normal hat, hiçbir şey çalışmıyor. Depremi yaşayan bir ülkeyiz işte verin parasını adam akıllı yapın şu altyapıyı. #deprem

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 18

Sırf takipli kargoyla gelsin diye Aliexpress'te 2 dolarlık ürüne 3 dolar kargo parası verdim, takipsiz alınca çoğu zaman gelmiyor, gelse de geç geliyor, imza zorunluluğu olmadığı için postacı kapıya atıp gidiyor vs.

Gel gör ki sevgili Çinli arkadaşımız ürünü takipsiz kargoyla göndermiş. Daha doğrusu, girdiği takip kodu, kargo hedef ülkeye girince takip edilemeyen kod türünden. Satıcıya ulaştım ama muhtemelen İngilizce konuşmuyor. Söylediğim şeylere alakasız cevaplar verip duruyor.

Muhtemelen gelmeyecek bir kargo için 2 ay beklemek istemiyorum. Kargo elime ulaşmadan veya 60 gün beklemeden dispute açıp kargo parasını geri almamın bir yolu var mı? Başka bir satıcıdan tekrar sipariş edeceğim.
#AliExpress #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13

Bulut = başkasının bilgisayarı diye boşuna demiyoruz. Al sana ücretsiz sınırsız depolama. Millet nasıl bu kadar güveniyor bu servislere, benim aklım almıyor.

https://eksisozluk.com/google-fotograflarimi-gasp-etti--6333170

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 25
 • alper212 @alper212

  Bulut dediğin de internete bağlı bilgisayar temelinde.
  İsim olarak bulut diyince insanlarda hiç kaybolmayacak algısı yaratıyor galiba. Bir sata girişinin kırılması ardından 1 online 2 offline yedek almaya başladım artık.

 • ozmo @ozmo

  04.04.2010 tarihinden beri kullanıyorum bana hiç hooop bilader demedi google bu arkadaşın söylemediği birşey var. Tabi yedek almak güzeldir hayat kurtarır.

 • Six @six

  Ne yapmış da google hesabı kapatılıyor? Dürüstlük göremedim ben entry'de. Açıkça söyleseymiş ne halt yediğini.

 • Papa Emeritus @pope

  Google hesap banlama konusunda en kötü şirket olabilir. Özellikle geliştiriciler bundan dolayı sıkıntıya düşebiliyor. Atıyorum sizin evinizde yaşayan birinin hesabı banlanırsa sizin hesabınızı da “İlişkili hesap” diyerek banlayabiliyorlar. En kötüsü bunu anında ve habersiz yapıyorlar. Apple ve MS ise bir hesap banlama durumu olacağı zaman 14 gün süre verir. Hele geliştirici hesabı falan banlanıcaksa telefonla ararlar.

Steam size de çok karmaşık geliyor mu? Bir de sözde arayüz güncellemesi geldi, Windows 8 gibi bazı sayfalar eski bazı sayfalar yeni tasarım, iyice çorba oldu. Oyunların sayfalarına konan Community Content kısmı da tam olarak tüy dikti. Eskiden DLC ayarlarının falan çıktığı yerde şimdi asimetrik şekilde dizilmiş saçma salak capsler falan çıkıyor.

Geçen gün bir oyun için bir DLC'yi deaktif etmek istedim ama oyun sayfasında DLC'lerin göründüğü yer çıkmadı. Mecbur oyun ayarları kısmındaki DLC menüsüne girdim ama orada da sadece DLC'yi yükleme veya silme seçeneği var, deaktif etme seçeneği yok. Mecbur kaldığım için sildim. Şimdi tekrar aktif etmek için 8GB DLC indirmem lazım. Ayrıca DLC deaktif etme seçeneği olan yeni menü tekrar görünür olmuş bugün. Gel de küfretme!
#oyunseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap

😀

Suç makinesi Sertaç Göçmen tahliye oldu

Annesi hakim babası savcıyken 9 farklı suça karışan ve her seferinde serbest bırakılan Sertaç Göçmen, 6 kişiyi yaraladığı olaydan yine serbest bırakıldı
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15

Şu internetle Vimeo'dan 1080p izleyemiyorum. Plus alacaksanız da buradan almayın, Youtube'dan alın beyler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 19

Elektrikli Golf ile uzun yol denemesi. Adam 150 kilometrede bir 40 dakika şarj etmek durumunda kalıyor. Hızlı da kullanmıyor 100km/s'e sabitlemiş. Bu haliyle arabayı şehirden çıkarmak eziyet olur. #OtoSeyir

VW e-Golf 1000 km challenge

My Tesla referral code: http://ts.la/bjrn3169 My other YouTube channel for general vlogs: https://www.youtube.com/channel/UC9tzLCjbIJ1Gw51Og2RlzuQ Scan My Te...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9
 • BraVe @brave

  VW'in yüksek hacimli elektrikli aracı bu değil. Bu sadece deneme diyebiliriz. Esas dikkate alınması gereken ID3.

 • suicide @suicide

  Elektrikli araclar bence dur kalk ya da sehir ici trafikte kullanilmali. Sabah evden ciktin dura kalka 20-30-40 neyse yolu gidip isyerinde sarja takiyorsun, aksam donerken tam tersi...
  Bir tane de dogru duzgun aracin oluyor ona da sehirler arasi giderken biniyorsun, bitiyor gidiyor. ozellikle yuksek hizlarda pillerin cabuk bitmesi olayini asmak icin enerji yoğunluğunu baya bi artirmalari lazim pillerdeki.

 • thundermack @thundermack

  Sorun elektrikli araçların ucuz olmaması. Buda seçimde öne çıkmalarını engelliyor. 150 km'de akülü araba mesafesinde olmuş bu arada 🙂

 • Denklem2a @denklem2a

  Elektirikli araclar gelisimini henuz tamamlamadi, yaninda bi yakit hucresi (yani hybrit) olmadan uzun yola uygun olmayacaklar. Hydrojen motorlu araclarin bu sorunu cozecegini dusunuyorum

  Menzil ne kadar uzun olursa olsun sarj suresi bu teknolojinin yumusak karni olmaya devam edecek, ya pil teknolojisi degisecek cok daha kisa zamanda sarj olacak ya da hybrit olacak.

Metro Exodus'u bitirdim (SPOILER YOK)
-Açık dünyamsı bölüm tasarımları, eski metro oyunlarından alıştığımız sürükleyiciliği tamamen bitirmiş. Oyunun en kötü yanı bu. Eski oyunları oynarken, kitap okuyormuş veya film izlermiş gibi senaryoya kaptırıyordunuz kendinizi. Exodus'da kendinizi haritada gezerken, kargaları falan öldürürken buluyorsunuz. Bir de açık dünya olunca görmediğiniz, keşfedemediğiniz yerler kalıyor. Hepsine bakmaya kalkınca da oyun süresi çok uzuyor, bölümden sıkılıyorsunuz.

-Gizliliğe gereksiz şekilde önem verilmiş. Görevlere giderken oyundaki diğer karakterler "Sessizce hallet, kan dökme" falan diyor. Oyunu neredeyse hiç çatışmadan bitirmek mümkün. Ha bundan zevk alanlar da vardır ama LP'nin dediği gibi ben oyunda masanın altına saklanmaktan zevk almıyorum. Aksiyon ve çatışma istiyorum. Oyunun senaryosunu etkilemeyecek şekilde daha fazla aksiyona girme imkanı verilmeliydi.

-Düşmanların yapay zekası kötü, saçma sapan hareket ediyorlar ama aimbot açmış Çinli gibi, mesafe çok uzak olsa bile attıklarını vuruyorlar.

-Oyunun çoğu kısmında yalnız ilerliyoruz. Diğer Metro oyunları da böyleydi ama ben bu oyunda, yanımda birileri ile ilerlediğim yerlerde daha çok zevk aldım. Yancı verilen kısımlar daha fazla olabilirdi.

-Oyunun büyük kısmı trende geçiyor ama trenle giderken hep aynı yerlerden geçiyorsunuz, yolculuk hissini bitiriyor bu olay.

-Ekipmanlarımızı geliştirebilmemiz güzel.

-Oyun default olarak en düşük zorluk seviyesinde başlıyor, ben onu "Normal"'a çektim, yine de öyle çok mermi sorunu falan çekmedim. Oyunda fakirlik seviyorsanız bir sonraki seviyede de oynanabilir.
#OyunSeyir #MetroExodus

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2003 yılında alınan bir microsoft yazılımını 2019'da telefondan aktif etmek mümkünmüş 🙂

Activating Microsoft Plus! Over the Phone in 2019

● Liked this video? Subscribe for more: http://mjd.yt/subscribe This is an excerpt from the full Plus! Digital Media Edition on Windows 10 video. I had to ac...
BeğenFavori PaylaşYorum yap