Elektrik süpürgesi almam gerekiyor. Torbasız olanlar var (susuz), bunların watt değerleri torbalılara göre yarı yarıya daha düşük gördüğüm kadarıyla. Torbasız olduklarından dolayı watt değerleri düşük olsa da iyi mi çekiyorlar acaba?
Bir de bu aletlerdeki HEPA filtresini zamanla değiştirmek gerekiyor mu?

#KonuDışı #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15
 • Phantom @phantom

  İlla torbasız alacaksanız öncelikle servisinden filtresinin fiyatını öğrenin derim.

 • emre87gs @emre87gs

  Geçen filtre sordum 219 TL dedi philips. Gerçi her marka aynıdır.
  B sınıfı torbasız 389a buldum, rowenta da A sınıfı var da çekiyormu mesele o.Toz kısmı bizdeki modele göre çok daha büyük ama filtre küçük. Malum tecrübe ile iyice çekiniyor insan.
  Bu arada bazı alışveriş sitelerinde 60 TL den satılıyor filtreler.
  Alacağınız ürüne göre filtre fiyatı bakıp alın, yoksa filtre eskiyince cihaz değiştirmek daha mantıklı oluyor.
  Kartuşu uyguna dolan yazıcı bakmak gibi biraz.

  Aslında eve boru döşeli olacak, duvardan priz gibi kapağı açıp hortumu takıp her odada kullanacaksın.
  Merkez cihaz da dışarıda olacak ve güçlü olduğundan 2-3 ayrı kullanımı karşılayacak.
  Ne ses, ne filtre derdi.
  Şartnamenizde mutlaka isteyin 😀

 • lterlemez @lterlemez

  Bende de Philips FC8260 torbasız var. Çook uzun süre birlikte gelen HEPA’ları yıkayarak kullandım. Bir ara yeni almak istedim, o zamanki para ile (tek bir filtresine) 54 lira dediklerinde vazgeçtim. 2017’nin Aralık ayında, Aliexpress’den iki filtresini de daha mantıklı bir fiyata aldım.

 • Rasko @rasko

  @phantom @emre87gs @lterlemez Resimde görünen aleti aldım. Aldığım modelin filtresi aynı sitede 7 euro olarak satılıyor. Ucuz bir şey aldım zaten evimde pek halı yok, bunun için 100 euro vermeye gerek görmedim. Teşekkürler tavsiyeleriniz için.

Battlefield 1 Revolution 60 eurodan 24 euroya düşmüş ve yarın son gün.
Sizce alınır mı? Yeterince online oyuncusu var mı? Mesela Titanfall 2 aldım, online oyuncusu çok az, bir maç bulmak 5-6 dakika sürüyor. BF 1 de böyle bir sorun var mı?

https://www.origin.com/irl/en-us/store/battlefield/battlefield-1/revolution-edition

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 17

Demekki neymiş? Aç gözlü olmamak lazımmış. 0.13 dolardan aldığım altcoin 0.22 dolara çıktı, 1K euro kârdayken satmadım “daha şişer bu” diye, 30 dakikada eridi gitti bütün kâr 😀 #POE #Bitcoin #altcoin

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11
 • Tekin @tekin224

  Tam terside oluyor bende ripple 1 den sattım daha çıkmaz diye simdi 3 oldu dussede alsam diye bekliyorum.

 • serhanhepsen @serhanhepsen

  Altcoinlerde bence 1. kural sizi tatmin eden bir kar oldumu çıkmak ve geri kalanında fırlamışmı düşmüşmü bir süre umursamamak. Bir , sıfırdan da eksiden de büyüktür. Birde altcoinlerin all time grafiklerine bakarsanız her tepenin bir dibi var ve bir daha o tepeye ulaşması zaman alıyor. Ufak paralar ile uzun süre hold yapılabilinir gelecek adına ama büyük paralarla bence mantıklı değil. En güzeli tatmin edici karlar ile al sat yaparak eldeki bitcoin miktarını arttırmak.

  Bu işe ilk girerken hayıflanıyordum ilk bitcoini duyduğumda yıllar evel alsaydımda saklasaydım diye ama şimdi anlıyorum ki en azından bende öyle bir sabır yok. Çok stresli bir iş.

 • kreşendo @karma-ruya

  Hangi coin alsam düşüşe giriyor 🙂 zaten 72k TL iken BTC almıştım sonrasında bahtsızlık devam ediyor

 • cengiz @cengiz

  Kârım aldığım koinin yükselişine göre çok çok düşük ama hiç zarar etmedim . %1,2 leri saymazsak. O zararı da koini aldıktan sonra vazzgeçip başka koine geçmek için ödediğim komisyonda yaptım.

Bu sorunu yaşayan bir ben miyim? Sabahtan beri aynı. @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 19

#OtoSeyir #Tesla
Tesla Model X’i 120.000 Kilometrelik servis geçmişi. Adam çok sakin anlatmasına rağmen, “ucuz” araçlarda bile kolay kolay karşılaşamayacağınız kadar çok sorunla karşılaşmış.
Üstelik bu durum sadece bu araca has bir şey değil, Tesla’nın üretim kalitesinin (build quality) çok düşük olduğuna dair bir çok haber ve kullanıcı yorumu bulmak mümkün.
Otomobil konusunda henüz “bebek” sayılabilecek bir firma olmalarına vermek gerekiyor sanırım…

Model X P90DL issues after 15 months and 120k km/75k mi

I list and explain the various issues I had with my Tesla Model X P90DL from July 2016. You can get $1000 discount when buying a Tesla Model S or X by using ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Çinden gelen, takip numaralı kargo teslim alınmazsa geri gönderiyorlar mı? Şubede bekleme süresi nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aliexpress Blackfriday için yeni bir kupon kazanma oyunu yapmış. Kartları çevirip çeşitli kuponlar ve coinler kazandım ancak “My coupons” sayfasında hiçbir şey görünmüyor. Kupon alabilen oldu mu? #blackfriday

BeğenFavori PaylaşYorum yap

18 Dolara Aliexpress’ten aldığım AC destekli wifi kartını denedim bugün, wifi ve Bluetooth sorunsuz çalışıyor. AC desteği olmayan laptoplara Intel AC-7260 çipli güzel bir çözüm, tavsiye ederim. #5Ghz

https://www.aliexpress.com/item/intel-Dual-band-Wireless-AC-7260HMW-7260-PCI-E-802-11ac-WiFi-BT-4-0-Mini/32824368737.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.Czi1fF

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Singapurpost veya Chinapost air mail ile kargo bekleyen var mı? Normalde 10 günde elimde olan ürünler 15 günü geçti henüz “Despatched to overseas” aşamasındalar. 3 kargom da bu şekilde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aralık ayında, 12 günlüğüne Türkiye’ye geleceğim. Sizce bu süre yeni ehliyet ve yeni kimlik çıkartmak için yeterli mi? Süreç nasıl işliyor? #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10