Youtube iyice çığrından çıktı #HaftalıkGündemeMalzeme

YouTube is now ALTERING our comments?

I can't be the only one who noticed this odd phenomenon occurring in the comment section. You type out a comment, and the posted comment is converted into so...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Youtube çöktü, 5 dakikadır hiçbir video çalışmıyor.
Edit: 1 buçuk saat oldu, umudu kestim artık, uyuyorum 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

1.0 fındık motorlar patlamaya başladı 🙂 #OtoSeyir

Ford owners left out of pocket - BBC London

Imagine you’re driving on a busy motorway when your car suddenly loses all power - or worse, you start to see smoke and flames coming from your engine. Hundr...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 16
 • Serkan Özer @serkanozer

  1.3 punto var o da findik sayilirmi ben hic anlamiyorum araba dan ya 2007 model

  • Rasko @rasko

   Sorun küçücük motora aşırı besleme(turbo) ile güç vererek sürekli yük altında çalıştırmaktan kaynaklanıyor. İşin içine bir de kötü tasarım girince sorunlar çıkmaya başlıyor. Her küçük hacimli motorda aynı şey olacak diye bir kaide yok.

  • Orcun @orcun

   @rasko Bakımını yaparsan, yağını balını kayışını filtresini eksik etmezsen anasını da ağlatmazsan aletin sana ömür boyu gidebilir. Belki 30 yıl belki 50 yıl ama gider. Ama bakımı aksatırsan, dandik yağ koyarsan, üstüne birde boyna anasını ağlatırsan motorun e o motor sana iyi dayanır ölür yani 3-5 yıla rektifiye ettirir durursun. Krank çatlar mesela ben gördüm çatlatılmış motoru yağsız kullanmış herif ortadan çatlamış, dünya para çıkartır. Dolgu molgu derler ama nafile çatlamışsa çöp haberiniz olsun bir usta yapıyormuşta vs. alayı palavra zırva alüminyum'a kaynak yapıyoruz eskisini yeni yapıyoruz olayı da yalan bu arada bilginize alüminyum eğer kaza anında eğilir bükülürse çöptür. O direkt geri dönüşüm hop çöpe gider. Ona kaynakmış işte doğrultmaymış olmaz sonra çukurda bilmemende en ufak şeyde aaa araba yamuldu aaa ortadan ayrıldı olur. 😀 Ha nereden biliyorsun dersen ben kaportacıda çalıştım. Benim çocukluk sanayilerde geçti sayılır. Mutlaka bu arada bir motorun eksik yanı bilerek sanki bırakılmış hatası oluyor, onu bilip hastaya güzel muayene yaparsanız hiç üzülmezsiniz.

  • Furkan Emir @furkanemir

   yok hocam 1.3 multijet yağını suyunu değiştir ölümsüz olur, fındık motordan kasıt düşük hacimde yüksek güç almakla alakalı mesela 1.0 65hp araçta var 1.0 145hp araçta var

 • lterlemez @lterlemez

  Keşke alt yazı ekleselermiş, İngiliz İngilizcesi hiç takip edilemiyor ya...

 • lterlemez @lterlemez

  Ben de bu duruma şöyle bir eklemede bulanayım. Bilmiyorum başka kullanan var mı ama özellikle çok nemli havalarda, sıcaklığı doğrudan içeri yansıtan bir araç. Yani, mesela çok yağmurlu havalarda motorun daha rahat soğumasını beklersiniz değil mi? Enteresan şekilde, doğrudan aracın içine yansıyor. Elbette yalıtımın da etkisi vardır ama yinede bu kadar fazla olmaması gerekir diye düşünüyorum.

 • batuhan.sener @batuhan-sener

  1.0 ecoboostların ilk çıkanlarında soğutma borularıyla ilgili bir sıkıntı vardı ve borular sızdırdığı için soğutma sıvısını kaybetiip hararet yapıyorlardı. Türkiye'de satılan ilk 1.0 Focus III'lerde bu sebeple motor bozan vardı ama bildiğim kadarıyla madur olmadılar. Bu videodaki araç ta benzer bir sıkıntı mı yaşadı acaba? (https://forum.donanimhaber.com/ford-focus-1-0-kronik-sorunu-motor-degisimi--109903817)

Çok sevdiğim monitörüme sonunda nazar değdi 😀 Sadece beyaz ve açık renklerde görünen lekeler (parlak noktalar) çıktı. Ölü veya takılmış piksel değil. Koyu renklerde görünmüyor bu lekeler, panelde bir sıkıntı var sanırım. İlk başlarda 1 tane varken şuan 3-4 tane oldular (veya diğerlerini daha önce farketmedim, bilmiyorum).
Daha önce başına böyle bir şey gelip, garantiden değişim veya iade alabilen var mı?
TEMSİLİ RESİM:

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • zatisahaneleri @zatisahaneleri

  Laptopta başıma gelmişti. Komple ekranı değiştirmişti servis. Marka Lenovo

  • zatisahaneleri @zatisahaneleri

   O zaman netten araştırdığımda darbeden olur, diye bir şeyler okuduğumu hatırlıyorum. Panelin arkasındaki kaplamadan kaynaklanıyor sanırım .

  • Rasko @rasko

   @zatisahaneleri Masanın üstünde sabit duruyor monitör, herhangi bir darbe vs. olmadı. İlk aldığımda böyle bir sorun yoktu. Bütün renklerle ölü piksel testi yapmıştım çünkü aldığımda. Şuan o testlerde, açık renklere bakınca bariz görünüyor bu lekeler. Garantiye vermek mesele değil de yedek monitörüm yok. Tamir süresince bilgisayarsız kalacağım bu da maddi zarar demek benim için. Bir de üstüne tamir etmezler, para isterlerse al başına belayı. Lekeler bazen göze batıyor sadece, başka bir zararı yok ama sayıları artacak diye endişe ediyorum.

 • Anonim @anonim

  Benim monitörde de var bu beyaz lekelerden, evde başka monitörüm olmadığı için hiçbir yere gösteremedim

 • Daviance @daviance

  pixel veya panel değil arkadaki ışık reflektörü beyaz dosyamsı şeyden oluyor onlar kaymış veya zarar görmüştür sanırım 4 tane arka arkaya duruyor.

 • cglrozgn @cglrozgn

  panelin içindeki reflektörde fiziksel hasar olmuş. İlk aldığınızda olmamasından dolayı bunu sizin yaptığınız belirtip ücretli değişim yapacaklardır büyük ihtimalle.

  • Rasko @rasko

   Benim ekrandakiler resimdeki gibi değil, çok daha küöük noktalar. Okuduğuma göre arka panele toz girerse de aynı şey olabiliyormuş. Monitörün camın önünde durduğunu ve herhangi bir darbe almadığını göz önüne alırsak toz girmiş olma ihtimali yüksek. Bu da benim hatam olamaz herhalde. Neyse gönderip bakacağız.

#teknoyardım Çok eski bir platform oyunu vardı, uçan gözlerle savaşıyorduk. Hatırladığım tek detay bu. İsmini hatırlayan var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Son zamanlarda izlediğim en iyi video.

The Zipf Mystery

The of and to. A in is I. That it, for you, was with on. As have ... but be they. RELATED LINKS AND SOURCES BELOW! http://www.twitter.com/tweetsauce http://w...
BeğenFavori PaylaşYorum yap