Eskiden Aliexpress'te 3-4 doların üstündeki hemen her ürün ücretsiz takipli kargoyla geliyordu. Artık 15 dolarlık ürünlere bile 1-2 dolar takipli kargo parası istiyorlar. 10 dolar altı olup da bedava takipli kargosu olan ürün kalmadı zaten. Bir şeyler değişti ama nedir bilmiyorum...
#Aliexpress

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu insanların hepsi kolektif şekilde gırgır mı yapıyor yoksa ciddiler mi anlayamadım. İnsanların doğadan bu kadar uzak olabileceğine, toplu şekilde bu kadar aptallaşabileceklerine inanmak istemiyorum.

Ulan hayvan kesimhaneye gittiğini nasıl anladı? Yoldaki tabelaları mı okudu? Kesimhane diye bir yerin varlığından bile haberi yok hayvanın. Ya bir sağlık sorunu var, ya yolda gözüne vuran rüzgardan yada başka bir sebepten göz yaşı salgılıyor. Doğada duygusal sebeplerle gözyaşı salgılayan tek tür insan.

Onlarca insan ineğin ağladığına inanmış bir de utanmadan duyar kasıyor. "Bu ne bilimsizliktir!"

https://eksisozluk.com/kesimhaneye-gittigini-anlayinca-aglayan-inek--6174921?a=popular

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Web sitelerinde en nefret ettiğim şey siteye girince önüme çıkıp duran uyarılar. Altı üstü 2 satır yazı okuyup çıkmak için giriyorum, önce bildirim izin uyarısı çıkıyor, onu kapatıyorum çerez uyarısı çıkıyor onu da kapatıyorum bu sefer adblock uyarısı çıkıyor, direkt siteyi kapatıp çıkıyorum, bir daha da girmiyorum o siteye.
İnternette alternatifi olmayan hiçbir platform yok, site sahiplerindeki bu özgüven nereden geliyor merak konusu gerçekten.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Outlook, Microsoft'un ürettiği en kötü yazılım olabilir. Internet Explorer bile 10 kat daha iyidir bundan. İşim gereği sürekli içli dışlı oluyorum kendileriyle, farklı farklı bilgisayarlarda hep aynı sorunları yaşatıyor. Kitleniyor, çöküyor, data dosyalarını eklemek, çıkarmak, yedek almak Çin işkencesi. Bugün 2 mailin yedeğini almak için 45 dakika uğraştım, normalde 5 dakikayı geçmeyecek bir iş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10
 • Fatihmi @distance

  Ben nadir sorun yaşadım kendisiyle. Eklenmiş yedek data dosyaları 10gb vardır.

 • SeMMiH @semmih

  Maalesef iyi bir alternatifi de yok. (3 yıldır bir alternatifi çıktıysa bilmiyorum)

 • Player 1 @player-1

  Ben Windows'un kendi içinde gelen mail istemcisini kullanıyorum. Sadece kişisel kullanım amaçlı kullandığımdan heralde bir sorun yaşamadım.
  Windows update'ten kontrol ederek outlook'u güncel kullanıyorsunuz sanıyorum.

 • Orcun @orcun

  Sıradan iş mail gelmiş outlook üzerinden açıp yazdırt demişiz pc çöktü. Windows 10 son sürüm lisanslı bilgisayara mavi ekran verdi ÇÖKTÜ. Kurtama şu bu hiçbirşey yapamadık, seve seve taktık allahtan ana bilgisayar değildi üzerinde yedek medek yoktu ama formatı ağ ile cebelleşmesi şuyu buyu programı onların lisansı neredeyse 5 saatimi yedi. Pc durduğu yerde outlook üzerinden mail geliyor pdf'i yazdırt diyorsun gidiyor ya böyle malca birşey olabilir mi ? biri bana anlatsa küfür ederdim ya olur mu lan öyle şey senin kabahatinden vs. vallahi billahi gitti. Geri dönemedik olmadı işte güncellemeleri sil vs dedik yemedi, ben usb'e win 10 attım onarmayı denedim onu da yemedi. Bu olaydan sonra zaten bütün makinelerin yedeklerini aldık, komple yansımaları herşeyleri kaydedildi. Düşün bu olay ana makinede olsaydı bütün yedekler onda ? haftalık yedek alınıyor geçen haftanın sonu vs bu olay oldu sıçtık, bütün haftanın çalışması uçmuştu. Otur tekrar baştan yap. O arada ms'u arayıp sönmez reyiz gibi takır takır sövesim gelmişti.

Bugün yine dilenen begpackers gördüm. "İşimden ayrıldım, dünyayı geziyorum, özgürüm" ayağına gelip sokaklarda yemek parası dileniyorlar, otogarlarda yerde, milletin ayağının dibinde yatıyorlar. Leş gibi ter ve bok kokuyorlar. "Özgürüm" diyerek asalak hayatı yaşıyorlar.
Çok ilginç kafalar...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 24

Nihayet ucuz etin yahnisi kötü tad vermeye başladı 🙂 Birkaç ay önce aldığım Redmi note 7 telefonun GPS sinyali o kadar kötü ki, ağaçlık alandan geçerken bile sinyal kesiliyor. Biraz araştırınca gördüm ki herkes bu sorunu yaşıyormuş, sebebi de Şayomi'nin gps.conf dosyasına Çin gps havuz sunucularını yazmasıymış. Yani telefon çok alakasız/uzak gps uydularına bağlanmaya çalıştığı için sinyal hep zayıf kalıyor.
Bu dosyayı düzenleyip google havuzunu ekleyince düzeliyormuş ancak bu işlem için root gerekiyor. Bootloader kilidini Şayominin resmi aracıyla açmayı deneyince de "15 gün bekle, sonra izin veririm" diyor. Gök Tengri belanı versin şayomi!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

#teknoyardım
Önümüzdeki hafta birkaç günlüğüne Türkiye'ye geleceğim. Birkaç gün işimi görecek, internet ve konuşma paketli bir telefon hattı almak istiyorum. Önerisi olan var mı? Bimcell dediler ama onun da aktif olması zaman alıyormuş sanırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

@strdex , beni etiketlediğin paylaşımın sahibi beni engellemiş ama gizli pencerede açtım 🙂 NAP'ta benim de kaydım var. Adresim değişti ama telefonum aynı :/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ne kadar "işi hızlandırma, pratikleştirme" yazılımı varsa hepsi çöp.
Linux'de Docker, PHP'de composer vs. hepsi iddia ettikleri gibi işi kolaylaştırmak bir yana dursun, her şeyi daha da zorlaştırıp zaman kaybettirmekten başka bir halta yaramıyorlar. Paketleri tek tek elle kursam 1 saatte halledeceğim işi, Docker'ın sebep olduğu saçma salak hatalar yüzünden 3 saattir çözemedim. Sözde 1 saatlik işi 5 dakikada yapmamı sağlayacak 🙂
Bu tür yazılımların düzgün çalışanına denk gelmedim daha. Hepsi, gariban çalışanların ömürlerini törpülemek için üretilmiş araçlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap