@strdex , beni etiketlediğin paylaşımın sahibi beni engellemiş ama gizli pencerede açtım 🙂 NAP'ta benim de kaydım var. Adresim değişti ama telefonum aynı :/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ne kadar "işi hızlandırma, pratikleştirme" yazılımı varsa hepsi çöp.
Linux'de Docker, PHP'de composer vs. hepsi iddia ettikleri gibi işi kolaylaştırmak bir yana dursun, her şeyi daha da zorlaştırıp zaman kaybettirmekten başka bir halta yaramıyorlar. Paketleri tek tek elle kursam 1 saatte halledeceğim işi, Docker'ın sebep olduğu saçma salak hatalar yüzünden 3 saattir çözemedim. Sözde 1 saatlik işi 5 dakikada yapmamı sağlayacak 🙂
Bu tür yazılımların düzgün çalışanına denk gelmedim daha. Hepsi, gariban çalışanların ömürlerini törpülemek için üretilmiş araçlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#otoseyir #teknoyardım
Uzun zamandır araba için düzgün bir telefon tutucu arıyorum.
"Ugreen iyi markadır" diye güvenip şu resimdekinden aldım, 7 inç'e kadar desteklediğini söylemesine rağmen 6.3 inç telefonumu o kadar sıktı ki bir anda ekran buğulandı. Hemen söktüm. Neyse ki kalıcı bir hasar olmadı.
Kollardan birini açıp araya lokma takımından bir parça sıkıştırarak sıkma sorununu çözdüm ancak benim aracın havalandırma ızgaraları eğimli bir yerde ve etrafında çıkıntılar olduğundan (megane 2) dolayı bu tutucunun sapı çok kısa geliyor, tutucu çok içerde kalıyor ve etraftaki çıkıntılar yüzünden telefonu düz bir şekilde monte etmek mümkün olmuyor.

Şimdi yapışkanlı ve manyetik bir tutucu alıp, havalandırma yerine radyonun etrafında bir yerlere yapıştırmak istiyorum ancak bu manyetik olanların GPS sinyalini, pusula sensörünü falan etkilediğini söyleyenler var. Bunlardan kullanıp da böyle sorunlar yaşayan var mı? Tavsiyelere açığım.
Not: cama yapışan veya herhangi bir şekilde görüşümü engelleyecek tutuculardan istemiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12

Bu Google kadar aptal bir firma daha yoktur. Telefonumu kaybettim ve Google'ın "telefonumu bul" sayfasına giriş yapmaya çalışıyorum, şifremi ilk seferde doğru girmeme rağmen "Farklı bir cihazdan girdiniz, giriş yapabilmek için telefonunuzu yanınıza alın" gibisinden bir hata veriyor. Giriş yapmama izin vermiyor. Üstelik telefona göndereceği şifreden başka bir güvenlik seçeneğine de izin vermiyor.
Koskoca firma hiç mi kullanıcı testi yaptırmıyor arkadaş bu ne salaklıktır ya.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

UBER de bitti. Taksiye binip; dolandırılmamak, tecavüze uğramamak veya dayak yememek için dua ederek gitmeye devam 🙂 Türk halkı buna layık.

UBER XL servisi Türkiye’de bitti

UBER XL servisi Türkiye’de bitti UBER Türkiye'deki XL servisini durdurdu. Yani UBER artık Türkiye'de VIP taşımacılık yapmayacak. Siyah van araçlar artık UBER taşımacılığı yapamayacak.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • protego @protego

    Polis arabasında 2 tecavüz yaşadı bu ülke. Basına yansıyanlar tabi. Bilinmeyen, kurbanların ses çıkarmaya korktukları kimbilir kaç tane olmuştur. Taksilerde minibüslerde vs. olmasına şaşırmıyorum o yüzden. Ülke baştan aşağı bok çukuru

İnşallah olur öyle bir şey. #HaftalıkGündemeMalzeme

TÜRGEV: Hacklendik, bağışcı listesi yayımlanabilir | Son dakika haberleri

TÜRGEV: Hacklendik, bağışcı listesi yayımlanabilir | Son dakika haberleri Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da yöneticisi olduğu TÜRGEV, sunucularının...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Spark.bg araç paylaşım uygulamasından kiraladığım elektrikli Hyundai Kona.
Daha önce aynı uygulamadan Volkswagen E-up ve Nissan Leaf kiralamıştım; Kona, bu araçlardan çok daha konforlu ve kaliteli hissettiren bir araç.
Elektrikli araç deneyimimde en hoşuma giden şey araçların torku oldu. Gaza bastığın anda, motorun devirlenmesini beklemeden full tork almak güzel bir his. Öte yandan "vites" diye bir kavramın olmaması, benim gibi manuel vites araç tercih eden biri için hayal kırıklığı yaratıyor 🙂
Vitesi düğme ile değiştirmek, freni bırakınca aracın yürümeye başlaması hoşuma gitmiyor, kontrol bende değil de aracın bilgisayarındaymış gibi hissediyorum, bu durum bende huzursuzluk yaratıyor. Otomatik vitesi tercih eden insan da çok ama ben bu konuda biraz daha tutucuyum, otomatik vitesi sevemedim.
Araç satın alacak olsam tercihimi petrolden yana kullanırdım, elektrikli araçların hala menzil sorunu var, bir yere gitmeden önce "menzil yetecek mi? yolda kalır mıyım? geri dönebilir miyim?" diye kafa yorup hesap yapmak çok sinir bozucu. Ayrıca apartman dairesinde yaşayan insanların genellikle arabayı evde şarj etme imkanı yok. "Ben şehirden çıkmıyorum" diyenler veya benzinli aracın yanına ikinci araç olarak düşünenler için iyi bir seçenek olabilir. @electric 'e selam olsun #ElektrikliAraçlar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 35

#sansürtesti

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 18