Sabah uyanınca heryerin bembeyaz olması kadar mutlu eden bir şey yok 🙂 Sofya'nın kışı ayrı güzel, kar neredeyse hiç bitmiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

İlk defa bir telefonumun ekranını kırdım 🙂 Redmi Note 7 şortumun küçük cebinden betona düştü.
Telefon çalışıyor, sorun yok ama ekrandaki kırık sinirimi bozuyor. Bu telefonu operatörden 170 Euro civarına almıştım. Şuan sağlamlarının ikinci el piyasası 100 euro'nun altında.

Şimdi önümde 2 seçenek var:
1- Aliexpress'ten 25-30 euro'ya ekran almak, onu 1 ay beklemek, sonra değiştirmekle uğraşmak. Ardından telefonu birkaç yıl daha kullanmak. Ancak değiştirdikten sonra su-toz geçirmezliği eskisi gibi olmayacak. Hatta kendim değiştireceğim için belki bir yerlerinin bozulma riski ortaya çıkacak. Uğraşmaya değer mi bilmiyorum

2- Kırık telefonu arabada değerlendirerek (müzik ve navigasyon için), operatörden taksitle yeni telefon almak. Yeni telefon olarak Samsung S20 FE'ye baktım. Tarifeye ek 24 ay taksitle alınca 400 euroya geliyor ama nasıl bir telefondur, iyi midir, kötü müdür, kronik sorunu var mıdır hiç bilmiyorum.

Benim yerimde olsanız ne yapardınız? Yeni telefon almaya karar verirsem Samsung'un hangi modelini önerirsiniz?
Not: telefonda oyun oynamıyorum, kamerayı nadir kullanıyorum ama kaliteli olması iyi bir şey. Ekran kalitesi, genel performans ve şarj kapasitesi benim için en önemli etkenler. #sanatelefonöneremem

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 22

Yine kadın terörü! #ErkeğeŞiddetSonBulsun #erkeğeşiddetehayır

Not: İnternette duyar kasmaya yeni başladım, olmuş mu?

Kocasını vurup intihar etti

Kocasını vurup intihar etti Manisa’nın Akhisar ilçesinde bir kadın boşanma aşamasında olduğu eşini vurduktan sonra kendisini 7. kattan boşluğa bırakarak intihar etti.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16
 • ad33p @ad33p

  Çok güzel olmuş, yakışmış.

 • Rasko @rasko

  Türkiye'de kadın cesedinden nemalanan bir kesim var çünkü. Kadın haklarını başka emellerine alet edenler var.Belirli derneklerin yöneticilerine bak anlarsın. Bir de bunlardan habersiz, tek amacı internette click almak olan bir gürüh var.
  Hayvan hakları konusunda da aynı şeyi görmek mümkün. Sokak hayvanlarının kısırlaştırılmasına karşı çıkan "hayvansever" dernekleri var bu ülkede 😀 Neymiş hayvanların da çoğalma özgürlükleri olmalıymış. "Ben o hayvanı sömürerek yolumu buluyorum, sokak hayvanının çektiği çile biterse benim rantım da biter" diyemiyor tabii.

 • Rasko @rasko

  @erkanox Araba çok modelli bir şey değilse ve bulgar plakaysa, çingene mahalleleri hariç herhangi bir yere park edebilirsin, sorun olmaz. Kıymetli bir arabaysa veya TR plakaysa bir otoparkla günlük-haftalık-aylık anlaşabilirsin, neredeyse hepsini abonman tarifesi var, fiyatları çok değil. Kalacağın yere yakınsa Ring Mall'un kapalı otoparkı da bir çözüm. Bariyerleri hep açık, hiç kapatmıyorlar 😀 Ücretsiz sınırsız otopark ama yeri biraz ters.

 • Rasko @rasko

  @erkanox Vallaa yıllardır arabam var, hiç garajım olmadı, hep sokağa park ettim. Sadece bir gün arkadaş "senin arabanın anteni ne güzelmiş, çok iyi çekiyor" dedi. Aynı gece anteni çaldılar 😀 5 levalık bir şey zaten gittim yenisini aldım. Başka bir şey gelmedi başıma. Bir de benim arabada yabancılara verilen mavi plaka var. Bir şey olsa bana olurdu.

Ya arkadaş bu BluTV'nin sitesi ne katar kötüdür böyle. Aman yarabbi!!!
Player çakar almaz tüfek gibi, bazen başlatıyor videoyu bazen başlatmıyor. O anki psikolojisine bağlı sanırım.
İzlemek istediğim diziye giriyorum, direkt ilk sezon ilk bölümden başlıyor. Bölüm veya sezon listesi çıkmıyor. Daha doğrusu yine bazen çıkıyor bazen çıkmıyor. Çözemedim. Google'da sezon+bölüm aratıp öyle buluyorum izlemek istediğim şeyi.
Bir de bu platforma para istiyor adamlar ahahaha şaka gibi bir oluşum 🙂
#BluTV

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu video, ehliyeti olan herkese devlet zoruyla izletilmeli. Türkiye'ye gelince milletin anasına küfretmeden 2 km yol gidemiyorum. #otoseyir .

SİS FARI MAGANDALARI! | AutoClub

Sis farını gereksiz kullananlar hakkında bazı yourumlarda bulunduk :) Ne yapmak istediklerini neyin peşinde olduklarını anlamaya çalıştık. Henüz aramıza katı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu skecin bugün yapıldığını düşünsenize, Silivri'ye gitmeniz 3 saniye falan sürer. Siyasetçi eşinin çantasının ne kadar pahalı olduğunu söylemek bile yasak artık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Mümkün değil. Silivriyi geçtim yani kanalı kapatırlar ondan sonra ne davalar vs olmadan anında infaz. Levent Kırca'ı o yüzden zaten bitirdiler ve yasaklattılar. Yasaklatılınca da yerine başkası bu işi yapmaya cesaret edemedi. Çünkü yapmaya kalksa biliyordu ki anında fişini çekecekler. Bu siyasi zihniyet çok kötü yani eleştiremiyorsun eleştirmek için bile izin alman gerekiyor kuralı nizamı var ohooo. Şimdi aşk meşk tecavüz dizileri vs dönüyor kadın programları kalktı işte yerine benim halamın kızına dayım atladı ondan çocuk yaptı gibi gibi absürd gerçek dışı şeylerin döndüğü programlar revaçta, akşama işte yemek programları oluyor. Komple orada farklı bir olay dönüyor o onu şey etti bu bunu şey etti araya azcık duygusallık sokalım benim babam öldü yok kocamdan dayak yedim gibi gibi trajik tamamen tiyatro şeyler dönüyor. Bunların hepsi bu arada danışıklı dövüşlü yani hani insanlara siyasetçilere işte seni yönetenleri eleştirmek ondan sonra kötülük dahi yapsalar yermek söylenmek olayını zihinlerinden yok ettiler. Çünkü ona elleme cız buna elleme cız böyle böyle bir nesil yetişti. Yani sadece biat edeceksin tapacaksın üstüne kurulu bir zihniyet yetiştirdiler. Aslında dönen tiyatro çok büyük sadece bazı şeylere dikkat etmek lazım. En basiti sorgulamakla başlamak gerekiyor. Bunun A siyasetçisi B siyasetçisi C siyasetçisi yok yani hepsi birbirlerine düşmanlar. Toplumda dikkat ederseniz birbirine düşman bu yüzden çünkü tutunacak bir dal yok. O şekilde yapılmak istendiği için zaten yapılıyor. Elinden mesela birinin özgürlüğünü alın ondan sonra içeri de atın ekmeğini suyunu az az verin kulunuz köleniz yaparsınız. Ona sadece az az şeyleri göstere göstere vermeniz lazım. Bazı mesela kadınlar var kocalarını elde tutmak için benzeri taktiği uyguluyorlar. Aile baskısı çocuk vb. gibi şeyleri öne sürerler ama kadın dominant karakterdedir ve erkeğini kölesi gibi kullanır. Fiziki olarak sana yaptırmayabilir işte tasmanı takmaz yerde süründürtmez ama psikolojik olarak sana bunların çok daha ağırını yaşatır.

 • Burak A. @carlelias

  Bizzat L.Kırca kendi anlatmıştı. En son yaptığı programda, hükümet direk kanalı tehdit etmiş.(galiba FOX idi) Sizin Türksat lisansınızı iptal ederiz diye. Oradan hesaplayın artık.

 • alaria @alaria

  Aslında yapılması lazım eğer baskı gelirse millete dönersin o zaman birşey yapmaya çekinirler. Yok mu bir babayigit siyasi mizah yapacak?

Ben gibi sabaha kadar çalışmak durumunda olanlara gelsin. #birazmüzik

Patrick Swayze - She's Like The Wind ft. Wendy Fraser

Patrick Swayze's official music video for 'She's Like The Wind'. Click to listen to Patrick Swayze on Spotify: http://smarturl.it/PatrickSSpotify?IQid=Patric...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hidrojen bana elektrikten daha mantıklı geliyor. Elektrikli araç çılgınlığının 15-20 yıl içerisinde hidrojene kayması muhtemel gibi görünüyor. #otoseyir

Hidrojen teknolojisi I Almanya'nın dünyada bir numara olmak istediği...

Hidrojenin temiz, güvenli, iklim dostu ve uygun fiyatlı bir enerjinin geleceğinde anahtar rol oynayacağı düşünülüyor. Sadece otomobiller değil, uzun mesafeli...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8
 • Mr. Can 2.0 @extreme

  Ne guzel NCAP testine vs gerek kalmaz hepsi SIFIR yildiz

 • Batuhan @achfighter

  Sadece elektrikli arabaların verimliliği hidrojenli arabalardan daha yüksek. Hidrojenli sistem uzun mesafe yol araçlar için kullanılabilir.

 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  https://www.youtube.com/watch?v=7ynupYBLlyA&t=696s hidrojen yakıt hücreli kamyonlar üreten Nikola firması hakkındaki şu video güzel şeyler anlatıyor. Mesela spesifik enerji denilen bir kavram var. Kilogram başına ne kadar enerji depolandığını gösteriyor. Bu tırlar için önemli çünkü taşıyacağın yükten feragat ediyorsun. Lithium-ion için bu değer 250 wh/kg iken hidrojen için 40.000 wh/kg. Arada ciddi fark var. Dolayısı ile taşıyacağın yük yerine ağır bataryayı taşıyorsun Lithium-ion bataryalı bir kamyonda. Diğer önemli bir konu altyapı. Hidrojen için istasyon sıkıntısı var. Ama Amerika için kamyonların kullandığı belli başlı güzergahlar, otobanlar var diyor videoda. Bu güzergahlara istasyon sağlanırsa bu sıkıntının da üstesinden gelinebilir şeklinde mantıklı bir açıklama yapılıyor. Videonun anlatımı güzel.

 • Coupe @coupe

  Hidrojen otomobillerde değiil ama ağır vasıtada iş yapacak gibi.

Zamanında tek oturuşta 10-12 saat oyun oynayabilen biriydim ama oyunlardan sıkıldım artık. Ne senaryoları, ne oynanışları ilgimi çekmiyor. Başladığım 5-6 oyunu yarıda bıraktım. Her gün girip 1 saat oynayıp çıktığım Battlefield'ı açmayalı en az 6 ay oldu. Eskiden oyun oynarken hissettiğim sürükleyiciliği yakalayamıyorum. Ya oyunlar değişti yada bende bir şeyler değişti.

Eskiden oyuna harcadığım zamanı da doğa yürüyüşü, kamp vs yaparak değerlendiriyorum. Yapacak hiçbir şey bulamazsam birkaç samimi arkadaşla sakin bir yere oturup muhabbet ediyorum. Neden böyle oldu bilmiyorum ama iyi oldu sanki.
#OyunSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11

Aracınızda hangi marka motor yağını kullanıyorsunuz? Ben Renault için üretici önerisi olan Elf yağ kullanıyorum. Fiyatı çok uygun ve bağımsız testlerde iyi sonuç veren bir yağ. Aracı şehir içinde çok kullandığım (ortalama 3 ayda bir, 7-8k kilometrede yağ değişiyorum) ve araç LPG'li olduğundan, daha kaliteli bir yağa geçsem mi diye düşünüyorum.
Sizce 2 kat fiyat farkı olan Castrol veya Mobil 1 gibi bir yağa geçmeli miyim? #otoseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 22
 • gugukkuşu @gugukkuscusu

  Lpg için ayrı üretilmiş motor yağları var ,ambaljda LPG ibaresini görebilirsin

 • zatisahaneleri @zatisahaneleri

  Corolla için Castrol 5w 30 A5 kullanıyorum. Daha önceki focusta da bu yağı kullanmıştım. Aracı devirli kullanırım bazen de değişmem gerekenden birkaç bin km geç değiştiririm ancak bir sıkıntı çıkarmadı şimdiye kadar. Yağ alırken üretim tarihi yakın olanı tercih ediyorum. Bir de güvenilir yerden alıyorum sahtesi çokmuş piyasada.

 • *__Y__K__* @ykenan

  2004 model 1.6 benzin+lpg 215 binde laguna 2 ye 10 gün önce motul 5w30 koydurdum 5 lt sini (4.8 lt alıyor araç ) 260 liraya koydu usta renaultun kendi kitapçığında yağ özellikleri var,bende ordan baktım,

  ilk aldığımda filtre+yağ bakımları için sanayiiye gittiğimde yağ tıpasını açınca bildiğin balçık gibiydi
  yağ katkısıda koydurdum bu seferki bakımda yağın kıvamıy o kadar çamurumsu değildi.

  15 ay 8500 km de değiştirdim,bakım kitapçığına 10 bin de yazmışlar yeni değişim.