Arkadaşın gazına gelip ilk defa Aliexpress'ten takipsiz kargolu ürün aldım, getirip kapıya atıp kaçmasınlar, gidip kendim alayım diye de postanenin adresini girdim kargo bilgilerine. 15 gün önce ülkeye giriş yapmış hala piyasada yok, nerede olduğu da belli değil. Postaneye gidip sormaktan bıktım. 3 dolar fazla vermemek için çekilecek dert değil.
Keşke yine garantici hislerime güvenip de takipli alsaydım. #KendimeNot

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 15

Araba park halindeyken köpek saldırmış, her taraf diş izi, tampon delik deşik. Buralarda sokak köpeği de yok, çok nadir görüyorum. Birisi köpeğini bilerek saldırttı herhalde.
Artık kafayı yemek üzereyim. Eski oturduğum yerde arabaya yumurta atmışlardı, yumurta boyayı yaktı, iz kaldı. Bir süre önce de, sabah arabanın ön kapısında tekme iziyle karşılaştım, kapı hala içeri göçük duruyor. Şimdi de bu köpek mevzusu 🤬🤬🤬
Kaza yapıp arabayı perte çıkarsam bu kadar üzülmem, kazadır olur der geçerim ama araba durduğu yerde hasar alıyor. Sabahları arabanın yanına giderken korka korka gidiyorum.
Seri katillere sempati beslemeye başladım, gerçekten kayışı koparmak üzereyim artık. Yine bütün tadım kaçtı...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10
 • Orcun @orcun

  Benim araba o yüzden pislik içinde yıkanıyor da leş gibi ama biliyorum ki it uğursuz musallat olmuyor kafam rahat.

 • Burhan @epsilon

  Arabayla hafif hafif giderken köpek gelip çamurluğu ısırmıştı diş izleri kalmıştı. Sizin arabanın başına da çok şey gelmiş belki de kendince sahiplendiği birinin yerine park etmiş olabilirsiniz. Komşular yapmış olabilir ya da sorumsuz yetiştirilen veletler yapmış olabilir.

 • Nakahella @nakah

  Benim de geçen gün yan kapıya iki çizik bırakmışlar. Durduğu yerde olduğu zaman çok can yakıyor. Kendim vursam neyse. Arabalar bu kadar pahalı olmasa neyse der geçersin, en ufak çizik binlerce lira değer kaybı yaratabiliyor.

 • Rj0lnir @rj0lnir

  Geçmiş olsun, çok can sıkıcı durum. Hele ki çalışıp cabalayarak elde ettiğiniz bir şeye başkasının gelip umarsızca zarar vermesi çok daha can sıkıcı. Belki de sizi görmedikleri, bilmedikleri için orayı kullanan yabancı birisi olarak düşünüp yapıyorlardır (saçma ama toplum olarak iyice manyak olduk). Belki kendinizi tanıtıp "ben de burada oturuyorum, komşunuzum" gibi bilgi verseniz zarar vermek yerine korurlar bile. Sadece aklıma gelen bir öneri 🙂

  • Rasko @rasko

   Resimdekine benzer bir komunist bloğunda kalıyorum, en az 100 daire var, karşısında bu binanın aynısından bir tane daha var. Kimi bulup da kendimi tanıtayım 🙂

  • Rj0lnir @rj0lnir

   @rasko Bina girişindeki panolarda bazen yönetimin iletişim bilgileri olur. Eğer varsa oradan iletişime geçip kendinizi tanıtabilirsiniz. Belki bina/site WhatsApp benzeri bir iletişim grubu vardır, oradan da olabilir. Kapı kapı gezmeniz tabi ki çok mantıklı değil (ama yapanlar var, şahit oldum 😀 )

İzmir otobanına alttaki işaretten girdim üstteki işaretten çıktım HGS 111 TL kesti. 10 dakikalık bir yol. Fiyatlar gerçekten bu kadar sapıttı mı yoksa bu işte bir terslik mi var?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 26

Yola hazırız! Diskler Bosch, balatalar Ferodo. Canımı çektirdin, ben de yaptım @kgk 😀 #OtoSeyir #DIY

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 43

İndir bayrakları indir!

My channel was deleted... HOW?

It wasn't exactly my finest hour, but it does go to prove that anyone can be scammed if the circumstances are exactly right. There were a few unfortunate inc...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

15 yıldır çektiğim sigara denen illetten elektronik sigara sayesinde kurtuldum.
Son sigaramı içeli henüz 20 gün oldu ancak şimdiden vücudumdaki değişimler inanılmaz.

- Tat duygum geri geldi. Sigara içerken bana bütün kahvelerin tadı aynıymış gibi geliyordu, artık kahve çeşitleri arasındakiş tat farkını bariz şekilde anlayabiliyorum. Meyve sebzenin tadı bile bambaşka.
- Koku duygum geri geldi. Yıllardır kullandığım arabada hiç almadığım sigara kokusunu almaya başladım.
- Nefesim acayip şekilde açıldı. Eskiden 2 adım atınca nefes nefese kalan ben artık uzun yürüyüşler yapınca bile nefes darlığı yaşamıyorum.
- Sabahları ölü gibi uyanma, daha doğrusu uyanamama sorunu bitti.
- Leş gibi kokan kıyafetler, eller ve pis nefesten kurtuldum. Artık sabahları ağzım çamur gibi olmuyor.

Elektronik sigaranın likitini kendim yapıyorum. İlk haftadan sonra nikotin miktarını 6mg'dan 3mg'a düşürdüm. Biraz baş ağrısı yaptı ama birkaç güne alıştım. Zamanla nikotin miktarını sıfırlayıp elektronik sigaradan da kurtulacağım.

Not 1: Bulunduğum ülkede elektronik sigara yasal
Not 2: Sigara kullanmıyorsanız ELEKTRONİK SİGARAYA BAŞLAMAYIN!!! Normal sigara kadar olmasa bile zararları var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 16
Rasko paylaştı.

Arkadaşlar yarın babam Siyami Ersek hastanesinde ameliyat olacak. B Rh (-) taze kan lazım. Uygun olan benle iletişime geçsin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Redmi Note 7 telefonumda LineageOS 17'den 18'e geçtim (Android 11). 2 gündür kullanıyorum. Şimdilik herhangi bir sorun yok, gayet düzgün çalışıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 15

Cildimde bıraktığı yağlı hissi sevmediğim için 5-6 ay önce duş jeli kullanmayı bırakıp sabuna geçmiştim. Normal beyaz sabun kullanıyordum ancak artık level atlayıp doğal zeytinyağı sabununa geçtim (yeşil sabun).
Resmen çocukluğuma döndüm. Çocukken hep bu sabunla yıkanırdık. Sonradan eve şampuan girmeye başlayınca yeşil sabun hayatımızdan çıktı. 1 aydır kullanıyorum ve bağımlısı oldum, her banyoya girip sabunlandığımda mutlu çocukluk zamanlarımı anımsıyorum. Mükemmel bir şey 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap