Yutub videosunda eleman "like this video" dediği anda like butonu şöyle yanıp sönüyor. Bu yeni mi geldi yoksa mağara mı? 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Karnı tok, nazı çok Bulgar ustalar sağolsun, triger seti + su pompası değişmeyi de öğrendik.
Trigerin sentesi kayacak, motor çöp olacak diye aklım çıktı ama 5 saat uğraşın sonunda başardım, saat gibi çalışıyor 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Supermaniac @supermaniac

  Türkiye’de yaptırsaydın Almancılar gibi

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Chrisfixit kanali cok guzel anlatiyor bunlari. Genel bilgi icin.

 • Mehmet Aybars Işken @kahraman810

  Olay ne orada tam olarak? Devlet ustalara aylık 2-3 bin Euro ödememi yapıyor da bu kadar rahatlar? 😀

  • Rasko @rasko

   Sadece ustalara özel bir durum değil bu. Tüm Bulgarlar bu kafada, akşam içecekleri 2 biranın parasını çıkarınca müşteri falan görmüyor gözleri. Bir kere alet takımı alacaktım, internetten buldum, dükkana gittim, çıkardı ürünü, barkoduna baktı, İnternette yazandan daha yüksek fiyat söyledi.
   Niye böyle diye sordum, internet fiyatı farklı dedi.
   Tamam, bi saniye internetten sipariş edeyim dedim, dükkandan alma seçeneği de var.
   Olur ama yarın alırsın dedi
   Niye yarın alayım ürün burada hazır işte dedim
   Yok, internet siparişlerinin hazırlanması 1 gün sürüyor dedi
   Yüzüne karşı küfredip çıktım.

   Bunun gibi yüzlerce örnek anlatabilirim. Yahu parasını verip mal alamıyorsun. Adamlar satmamak, çalışmamak için özel çaba gösteriyor. Türkiye'deki arkadaşlara anlatıyorum inanmıyorlar.
   Kapitalizmin gözünü seveyim! O Türkiye'de sosyalizm, komünizm güzellemesi yapan cahillerin de beynini seveyim.

  • Mehmet Aybars Işken @kahraman810

   @rasko Hepsi de mal sahibi sanırım, kira dertleri filan yok. 😀
   Gözünün içine baka baka hangi mantıkla hazırlaması bir gün sürüyor dedi acaba? 😀

  • Rasko @rasko

   @kahraman810 Yahu anlamadığım kısmı orası zaten, öyle zengin, alım gücü olan bir millet de değiller genel olarak. Özellikle yaşı 40 üstü olanlar felaket. Son 10 yılda özel şirketler kafalarına vura vura müşterinin ne demek olduğunu öğretti gençlere ama yaşı ileri olanlar komunizm kafasından kurtulamıyor. Gece benzinliğe gidiyorum mesela, kadın kasada horul horul uyuyor, meraba deyip uyandırıyorum, "öff püff" ederek uyanıyor, verdiği ilk cevap "söyle".
   Komunizm zamanında işsizlik yasak olduğu ve herkes devlet memuru olduğu için böyle bir kültür oluşmuş. Hala aynı kafadalar malesef.

 • Recai @recai

  Helal olsun
  Kriko ustune motor indirip triger kayışı degistirmissin
  Herhalde anliyorsundur bu islerden?
  Isvecte 1000 euro isterler, premium araçlarda 2-3bin euro

  • Rasko @rasko

   Evet, öğrenmeyi sevdiğim bir konu. Yeri geliyor saatlerce araştırıyorum, en ince detaylarına kadar öğreniyorum hiç sıkılmadan. Zevkle yaptığım, ayrıntılara dikkat ettiğim için sonuç da piyasadaki ustaların işinden daha iyi oluyor genelde.

Bazı ilkel kabilelerin en büyük ortak yanı, şartlar ne olursa olsun mağdur olmak. Dünyanın neresinde olursa olsun değişmiyor bu, hep mağdurlar. İnsan gerçekten hayret ediyor.

Not: Taraf tutmuyorum, "yiyin birbirinizi..." modundayım. Şimdi o elindeki fanta şişesini yavaşça yere bırak, dökme sokağa, yapış yapış ettiniz her yeri.

https://twitter.com/etkilihaber/status/1716261183186182468

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  insanlığın en mal dönemini yaşıyoruz.

 • qubit @qubit

  Bu çocuk herhalde:
  https://www.tiktok.com/@salh_aljafarawi
  İlk anda sevinmesi çok doğal. Doğduğundan beri hapis ve zulüm görüyor. İşgal altında yaşayan herkes böyle tepki verir. Ukrayna'da da HiMARS'lar geldiğinde böyle videolar çekildi.

  Bir yerde günahsız çoluk çocuk ölüyorsa o bela gezegenin tamamına yayılacaktır. Birbirlerini yiyip ucunun bize dokunmaması mümkün değil. Kim bunları iddia ediyor anlamıyorum.

  • Rasko @rasko

   O sevinçle gösterdiği roketler de günahsız çoluk çocuğun kafasına düşmeye gidiyor. Bu eleman o günahsızların ölümüne seviniyor yani. Benim gözümde iki taraf da teröristtir. Tek fark; biri daha organizeyken diğerinin daha ilkel olması.
   Ucunun bize dokunup dokunmaması ile ilgili bir yorum yapmadım.

  • qubit @qubit

   @rasko dediğim gibi HIMARS'a sevinen Ukraynalı da böyleydi. Çok normal bir tepki. Benim Rusya vatandaşı tanıdıklarım vardı; zorla askere alındılar ve Ukrayna'ya gönderildiler. Sözde Rus askeri ama ölen de aslında sistemin kölesi gariban. Her Rus vatandaşı Tatar, Kazak zengin değil, Antalya'ya kaçamayan milyonlar var. Zaten Moskova'dan askere adam almadılar gibi bir şey. Hep sömürge toplumlardan. O HiMARS da işgalciyi vuruyor, seviniyorlar ama ölen de insan. Oh olsun diyen insan olamaz. Burada saldırdıkları yerlerdekiler elleri silahlı, orduda en az 2 yıl geçirmiş tipler, onlardan nasıl toprağını geri alacaksın bilemiyorum. İnsan ölümü çok büyük bir afet.

   Bizim dinde çocuk vs. öldüremezsin, ölümüne sevinemezsin. Net. Bomba kaymış kusura bakma diyemezsin. İngilizlerin Osmanlı'yı Ortadoğu'dan çıkartmak, Hindistan'da sömürüye devam edebilmek için finanse ettikleri sapkın akımlar var, onlar İslam dinini kafalarına göre değiştirdikleri için onlarda her türlü anormallik olur. Gerçi Filistin'de o tipler yok.

   Sizin yesinler birbirlerini sözünüze binaen yazdım. Cidden afet üstüne afet felaket yorulmuş durumdayım. Günahsız çocuk öldü mü anası halası beddua edecek. Bu afetler öyle onların başına geldiği gibi gelmiyor. Yağış kesiliyor, onlar gibi susuz kalıyorsun. Ruslar, Araplar geliyor, tutacak ev bulamıyorsun, evsiz kalıyorsun. Kötü yönetici seçiyor halk, doğruyu anlatamıyorsun.

Bir resimle twitter özeti.
Not: Sayfaların hiçbirini takip etmiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13

Ahahahaha, arkadaşlarla kendi aramızda dalga geçmiştik "Bizim bakanın radyoaktif çay içmesi gibi bu Japonlar da radyoaktif ahtapot falan yer" diye. Yemişler 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Şahane bir kanal. #YoutubeKanalTavsiyesi

Fishing invasive brook trout in Sweden.

Swedish Kokkaffe: http://Lemmelkaffe.comI know i'm not supposed to love the Swedish brook trouts, but I do. My first fish on a dry fly was a brook trout and ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İnternet kesilirse güvenli bir yere park etmelerini sağlayacak bir kod yazamamışlar mı? Mal gibi yolun ortasında duruyor hepsi 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8