Moser 1400-0050 Traş Makinesi

Türkiye'de bu makinenin bulunmadığı berber salonu yoktur herhalde. İsmini hiç bilmeseniz bile, bu makineyle onlarca kez traş olduğunuza eminim.

Şahsen; saçını "modelli" kesmekten yıllar önce vazgeçmiş, düz kesim için de berberde sıra beklemeyi, hijyenik olmayan şartlarda traş olmayı, üstüne bir de para vermeyi mantıksız bulan bir insanım. Elimden bir sürü traş makinesi geçti, sizlere tavsiyem:
1- Saç traşı olacaksanız şarjlı makinelerden uzak durun.
2- Ucuz makineleri almayın, paranız çöpe gidiyor, üstüne yolunduğunuzla kalıyorsunuz.

Yıllarca yanlış makinelerle cebelleştikten sonra doğru-düzgün bir şey almaya karar verdim ve araştırmalarım sonucu Moser 1400'de karar kıldım. Yıllar boyu berberlerde kendini ispat etmiş olması, Alman malı olması ve hakkında çok az olumsuz yorum olması bu makineyi seçmemdeki ana etmenler oldu.

Fiyatlara bakarken fark ettim ki piyasada orijinalden çok "çakma" Moser dolanıyor. Moser'in kendi sitesinden Türkiye distribütörüne bakınca karşıma Fonex Kozmetik çıktı. Ben de en garanti yer orası olduğu için http://www.fonexkozmetik.com 'dan almaya karar verdim. Fiyatları da diğer yerlere kıyasla daha iyi geldi.

Sitede makinenin iki versiyonu var. İkisi de aynı makine ancak aksesuarları farklı. Benim aldığım 1400-0050 modelinde sadece 1 numara tarak çıkıyor. 1400-0278 modelinde ise 4 boy tarak var. Aradaki fiyat farkı 22TL.

Ben sade modeli tercih ettim, üstüne n11.com dan 11TL'ye 6'lı tarak seti aldım. Sipariş verdikten sonra n11.com'daki tarağın fiyatı 22TL'ye çıktı, sanırım 11TL'lik fiyat yanlış yazılmıştı 😀 Taraklar hala kargoda onun için bir yorum yapamayacağım ama çok sorun olacağını sanmıyorum, sonuçta tamamen plastik, basit parçalar.

Makineye gelince; gerçekten övgüleri hak ediyor. Evdeki 180TL'lik şarjlı Philips bunun yanından bile geçemez. En ufak bir takılma, yavaşlama, yolma yapmadı. Şarjlı makineyle 1 saatten fazla süren traş, Moser ile 15 dakika sürdü çünkü aynı yerden tekrar tekrar geçmeniz gerekmiyor. Tek sorunu biraz titremesi ama kafaya takılacak bir şey değil. Makineyle birlikte gelen 1 numaralı tarak tahmin ettiğimden biraz daha kısa kesiyormuş ama makinenin sol yanındaki mandalı kullanarak bıçağı biraz kaydırıp 2mm daha uzun kesmek mümkün. Bu mandalın tam simetriğindeki düğme de mandalı kilitlemeye yarıyor, sürekli basmak zorunda kalmıyorsunuz. Bu arada, kullanmadan önce bıçaklarını sökerek yağlamayı unutmamak gerekiyor. İnternetteki şikayetlerin çoğu, bu yağlama işleminin yapılmamasından kaynaklanmış anladığım kadarıyla. İyi bakılırsa ömürlük bir cihaz olacak gibi görünüyor. Fiyatı da göz önüne alındığında 10 üzerinden 10 vermemek elde değil.

Fiyat demişken Fonex'teki fiyat: 67.90TL ama sipariş ekranındaki kupon kısmına FONEX10 yazarsanız %10 indirim yapıyor, bu sayede kargo bedavaya gelmiş oluyor.
http://www.fonexkozmetik.com/Moser-1400-0050-ProfElektrikli-Sac-Kesme-Makinesi,PR-1.html

HAYIRLI TRAŞLAR...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 28

Jeber Quick Pad

Masam beyaz olduğundan dolayı farelerim doğru düzgün çalışmıyordu. Civardaki bilgisayarcıları ve teknoloji mağazalarını gezdim ancak büyük boy mousepad bulamayınca Gittigidiyor'dan bu ürünü aldım.

Öncelikle boyut konusu biraz karışık. Öyle ki Gittigidiyor ilanında 35x28 cm olduğu, kutusunun bir tarafında 355x254 mm olduğu, diğer tarafında 444x355 mm olduğu yazıyor. Üç farklı değer görünce kendim ölçtüm. Geçek boyutları 435x345 mm, yani ilanda yazandan çok daha büyük 😀 kalınlığı da 3mm ölçtüm.

Alt kısmı kalın ve yoğun bir kauçuktan oluşuyor, koyduğunuz yerden hiçbir şekilde kaymıyor. Üst kısmı parlak bir kumaşla kaplı ve kaydırma hissiyatı tam ayarında. Fare, ne yağ gibi kayıyor nede takılıyor. Dengeli bir kaydırma hissi var.

Fiyat olarak kargo dahil: 11,50 TL kargosunu kendiniz ödeyecekseniz 7.50 TL'ye de bulmak mümkün. Şuan için fiyat/performans olarak gayet tatminkar. Uzun süreli kullanımda çabuk deforme olmazsa bir tane daha alacağım. İhtiyacı olanlara tavsiye ederim.

Gittigidiyor ilanı: http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/buyuk-boy-oyuncu-mouse-pad-35-x-28-cm-159260953

#akış #Mousepad

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Curren 8106 (Aliexpress'ten aldığım saat)

Sipariş verdiğim gün akışta paylaşmıştım, sonunda geldi.
26.11.2014 tarihinde Çin'den kargolanan paket, 08.12.2014 tarihinde İstanbul'a vardı (12 gün). Ertesi gün Elazığ'da olan paket niyeyse 4 gün boyunca adresime gelmedi, bizim sokaktan sorumlu postacıyı bulup aradığımda "o tarafa gelemedim, yarın getiririm" dedi adam 🙂 ama ben güvenmeyip PTT'den kendim aldım.
Neyse sonuç olarak saat beklediğimden iyi çıktı, sorunsuz görünüyor, tarih göstergesi de çalışıyor. Kordonu benim bileğe biraz uzun geldiği için 1 baklasını basit bir işlemle çıkardım, şuan tam uyuyor. Fiyatına ( $11.86 ) göre gayet iyi bir ürün.

Almak isteyen olursa: http://www.aliexpress.com/item/CURREN-8106-Men-s-Tungsten-Steel-Analog-Quartz-Watch-4-kinds-of-color/978623176.html

@cromagnon Seninki daha gelmedi mi?
@ardazeytin hatırlat demiştin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

SHAREit kablosuz dosya aktarım uygulaması

Usb kablolarından veya Airdroid'den sıkılanlara ilaç gibi gelecek bir uygulama. Mobil cihazlar ve bilgisayar arası hızlı dosya alış-verişi için tasarlanmış SHAREit, çok basit ve kullanışlı bir arayüze sahip. Bağlantı için cihazların wireless donanımlarının açık olması yeterli, herhangi bir şifre, kod vs. girmeniz gerekmiyor. Alıcı cihazda "Al (Receive)" butonuna tıklıyorsunuz daha sonra gönderici cihazda "Gönder (Send)" butonuna tıklayıp göndermek istediğiniz dosyaları seçiyorsunuz ve radar şeklindeki arayüzde etraftaki uygun cihazlar beliriyor az önce "Al" butonuna tıkladığınız cihazı seçerek aktarımın başlamasını sağlıyorsunuz hepsi bu kadar.

İyi yönleri:
Sadece dosyaları değil telefondaki uygulamaları da paylaşmak mümkün.
Bütün platformlar destekleniyor.
Aynı anda birden fazla dosya gönderilebiliyor.
Aynı anda 5 cihaz bağlanabiliyor.
Gayet hızlı.
Türkçe dil desteği.

Kötü yönleri:
Telefonda dosya aktarımı sırasında wifi interneti kesiliyor.

http://shareitnow.businesscatalyst.com/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 17