Anakart ölünce ikinci el bi anakart aldım ama bu sefer orjinal lisanslı windowsa korsan diyor. Ubuntu deneyeyim dedim bi macera olsun. Rufus ile Ubuntu kurulum Usb stick hazırladım ama usb'den boot yapmaya çalışınca resimdeki ekranda kitleniyor ve hiçbir tuş çalışmıyor. Usb belleği çıkarıp reset yapmak zorunda kalıyorum. Usb stick ve portların hepsi win 7'de sorunsuz çalışıyor. Bu arada usb sandisk cruzer 8gb. Bi fikri olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

phenom ll x4 965 işlemcim kullanılmaz hale geldi. Hafta başı eğik pinleri ile ilgili bi paylaşım yapmıştım. 5.5 yıllık sisteme fazla masraf yapmak istemiyorum. Hani ryzen almak isteyip de muadili bir işlemciyi satmak isteyen var mı? phenom ll zor biliyorum. Fx-6300 var kafamda. Sıfırı 400 tl civarı. Satmak isteyen varsa bana mesaj atsın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Birazdan mikro cerrahi ameliyatına başlıyorum iğneyle. Şaka bi yana ekrana bi türlü görüntü gelmiyo. Eğik pinler yüzünden midir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Bu arkadaşla apartmandan çıkarken kapıda karşılaştım. "Nasıl gidiyor?" dedim. "Ne olsun be abi, sürünüyoruz işte" dedi.

LG G2 ile çekildi (iPhone'a nazire yapıyorum)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Android'de fotoğraf dosya ismini ekranda rahat okunacak şekilde gösteren bir program bilen var mı? Yani fotoya tam ekran bakarken üstte dosya ismi de rahatça görünsün. Örnek resimdeki gibi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Madem ki konusu açıldı ben de geçen yaz Alanya'da çektiğim bir fotoyu paylaşayım. Gördüğünüz gibi raw'da pozlama çok düşük olmuş ve herşey karanlık çıkmış. Biraz pozlama artırma ve biraz da doygunluk ve canlılıkla fotoğraf gayet güzel hale geliyor. Hatta hala duvar kağıdı olarak kullanıyorum. Ben her zaman eksik pozlamayı tercih ediyorum özellikle güneşli havada çünkü geçmişte yüksek pozlayıp kurtaramadığım bölümler oldu. Bir de vibrance (canlılık) ve saturation (doygunluk) biraz abarttınız mı her foto kartpostallık oluyo. Bu da işin küçük hilesi 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Quizlet diye bir Android dil öğrenme programı tavsiyesi yapayım. Flashcard mantığıyla çalışıyor. Kendiniz dosyalar oluşturabiliyor veya diğer kullanıcıların oluşturduğu dosyaları kaydedip kullanabiliyorsunuz. Kullanması başta biraz karışık gelebilir ama kavrayınca pratik oluyor. Kelime testleri çok kullanışlı. Gramer için olmasa da kelime öğrenmek için çok güzel bir program.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sentetik benchmarklarda gayet iyi ama oyun benchlerinde biraz daha zayıf görünüyor. Yine de fiyatına göre iyi sayılır. Bi de tabi zamanla yazılım iyileştirmeleriyle biraz daha performans verebilir.

Ben şahsen R3 serisini merak ediyorum acaba G4560 performansını ondan belirgin seviyede ucuza verecekler mi. Pek mümkün görünmese de.

https://www.youtube.com/watch?v=mW1pzcdZxKc

AMD Ryzen 7 1800X & 1700X Review: Live Up to The Hype?

Check Ryzen Prices Now! Ryzen 7 1800X - http://amzn.to/2mw5HcR Ryzen 7 1700X - http://amzn.to/2mgShkg Ryzen 7 1700 - http://amzn.to/2luHkY0 X370 Motherboard ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap