Full HD 144 Hz 1 ms Freesync2 IPS sport monitör olarak güzel bir aday...:=))) Fiyatı ilk bakışta yüzsek gibi gözükebilir. Bu özellikler için iyi gözüktü... 1.840,- TL.

https://www.hepsiburada.com/lg-24gn650-b-23-8-144hz-1ms-hdmi-display-full-hd-freesync-ips-monitor-p-HBV000017CGNX?magaza=Gamers_Arena

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Kadir Gündüz paylaştı.

Bimde çalışan tanıdığımız söyledi #bimcell yeni hat 115 lira olacakmış ayın 14unde almak isteyen biraz acele etse iyi eder şuan 85 lira

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Kadir Gündüz paylaştı.

#ikinciel Lenovo Ideapad 3 Intel Core i5 10300H 16GB 512GB SSD GTX1650 4 gb 120 hz olan versiyondur. 7000 TL'ye satılık 054345143-63

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mersinli İTÜ Makine Mühendisliği son sınıf öğrencisi Can, online eğitimde su kaynatınca olan olmuş ve bu video kurgusu ve şiir çıkmıştır. Önce Sağlık...:=)))

Adam Makine dairesinde staj yaparak Çin'e gidecem dediğinde Pandemi patladı. Bizimkisi de kaynağa doğru giderken buldu kendini. Son macerası oldu pratikte. Sanayiye gir dizel motor üzerine kamyon motorları üzerinde çalış dedim! İyi gidiyor. Arada CSGO da tozunu alıyoruz...

https://youtu.be/LFT05TJlC0o

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Kadir Gündüz paylaştı.

Oyun Şirketi Roblox, Miadını Doldurmuş Prusya Eğitim Modelini Devirecek mi?
Kısa bir süre önce New York Borsası’nda ilk halka arzı gerçekleşen video oyun şirketi Roblox, çok kısa bir sürede sektörün en önemli oyuncuları Take-Two (Grand Theft Auto’nun geliştiricisi) ve Electronic Arts’ı (Battlefield ve FIFA’nın geliştiricisi) piyasa büyüklüğü bakımından geride bırakarak dünyanın en değerli oyun şirketlerinden biri haline geldi.

Hem de gelirleri bu devlerden çok daha düşük olduğu halde. Bunun nedeni Roblox’un sadece bir oyun şirketi değil, eğitim sektörünü de kökten değiştirecek bir platform olması. Roblox’un 200 milyon aylık kullanıcısının üçte ikisi henüz okul çağındaki çocuklar - bu ABD, İngiltere ve Kanada’da okul çağındaki tüm çocukların toplamından da fazla. Böyle bir ölçekte öğrencilere doğrudan erişim sağlıyor olması Roblox’a şimdiye kadar değişime en fazla direnç gösteren sektörlerden biri olan trilyonlarca dolarlık eğitim sektörünü dönüştürebilme gücü sağlıyor.

Günümüz eğitim sistemlerinde ilköğretim ve lise sınıflarında verilen eğitim - Prusya eğitim modeli - 19. yüzyıla dayanıyor. Yaklaşık 170 yıl önce Batı’da inanılmaz popüler hale gelen bu sistemde öğrenciler ortak bir ulus kimliği altında birleşmek ve hayatları boyu fabrikalarda istihdam edilmek üzere eğitiliyordu. Kökü bu hedeflere dayanan bu sistem öğrenci üniformalarıyla, teneffüs zilleriyle ve hiyerarşik not alma sistemiyle, birbirine çok benzeyen ve standart özgeçmişlere sahip vatandaşlar yetiştiriyor. Ancak bu tepeden inme eğitim sistemi artık miadını doldurmuş gibi.

Bugünün öğrencileri artık belirli bir şirketin veya ülkenin kültürüne “uyum sağlamak” zorunda değil. Birçok araştırma yazılım geliştirme gibi odaklanma gerektiren aktivitelerde zil sesiyle bölünmenin ne kadar verimsizleştirici olduğunu ortaya koyuyor. Progresif şirketlerin bir çoğunda hiyerarşi de tarih olmaya başladı. Otomasyonun yaygınlaşması da birçok gelişmiş ülkede fabrika temelli istihdamın giderek düşmesini sağlıyor.

Dijitalleşmeyle birlikte, özellikle de pandemi sürecinde teknoloji eğitim enstrümanlarından da biri haline geldi. Ancak Prusya eğitim modeli hala kalesini koruyor ve öğrencileri karşılaşacakları hayattan çok daha farklı bir hayata hazırlamaya devam ediyor. Roblox ise, Zoom gibi platformlar üzerinden kapalı kameralarla ve tek taraflı yapılan eğitimi oyun sektöründeki tecrübesiyle harmanlayarak çok daha interaktif ve demokratik bir eğitim ortamı sunuyor.

Yabancıların çocuklarla online ortamda etkileşim kurması birkaç yıl önce çok daha riskliydi ancak gelişmiş güvenlik teknolojileri ve pandemide artan talebin ardından Roblox 300 eğitim kurumuyla işbirliğine gitti. Roblox üzerinde okul öğretmenleri kodlama, animasyon ve dijital nezaket gibi farklı alanlarda dersler vermeye başladı. New York Borsası’ndan önce dünyanın en büyük video oyun pazarı Çin’de halka arz edilen şirketin oradaki başarısı da öncelikli olarak eğitimsel faydalarıyla dikkat çekmişti. Hem öğretmenlerin, hem de öğrendikleri yetkinliklerle gelir elde etmesine de olanak sağlayan platformda 2020 yılında 345 bin kullanıcı eğitim içeriği üreterek toplamda 250 milyon dolar ödeme aldı.

Bunun ne kadarı öğretmen, ne kadarı öğrenci bilmiyoruz ancak Roblox’un sanal eğitim ekonomisinin tüm katılımcılarına fayda sağlaması yaygın bir eğitim platformuna dönüşmesini sağlayabilir. Platformda özellikle de çağdaş bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarında eğitimler veriliyor olması, öğrencilerin yazılım mühendisliği, robotik ve medya gibi sektörlerdeki işlere girmelerini de destekliyor. Roblox yalnız değil, Microsoft’un Minecraft’ı da son birkaç yıldır okullarda bir eğitim enstrümanı olarak kullanılıyor. Bu trend devam ederse önümüzdeki on yılda birbirini besleyen bir döngüye şahit olacağız. Roblox’un dünya genelinde resmi bir eğitim enstrümanına dönüşmesiyle dijital dönüşüme hayli dirençli olan eğitim sektöründe kökten bir değişimin fitilinin ateşlendiğini görebiliriz.

KAYNAK: MEDIUM

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • lterlemez :) @lterlemez

    İlk çıkış amacını bilemem ama hala kullanılmaya devam edilmesinin başka nedenleri var. Bunlardan biri ikincil ekonominin öneminden kaynaklanıyor. Yani, öğrenci bireylerin yaratacağı/devam ettireceği ekonomi birincil iken, o safhaya gelene kadar yaratılması/devam ettirilmesi gereken ikincil bir ekonomi var: Ebeveynlerin ekonomisi.
    Eğer, bu, ikincil ekonomi devam ettirilemez ise eğitim ne şekilde verildiğinin hiçbir önemi kalmaz. Eğer, genç birey evde kalacak ise ebeveynlerin bir tanesi de mutlaka evde kalmalıdır. Aksi halde, sanal eğitimin amacı amaç olmaktan çıkar. Ebeveynlerden birisinin evde kalması demek, göreceli olarak aile dediğimiz birey grubunun ekonomik gücünün düşmesi demektir ve günümüzde bunun bir şekilde subvanse edilmesi gerekir. Eğer bir ebeveyn evde kalamıyor ise evde kalacak bireyin, konuya ebeveynden daha ciddi bir şekilde yaklaşması gereken bir birey olmalıdır ki bu da öğretmene yakın özelliklerde bir birey olmalıdır. Dönüp, dolaşıp, yine Prusya Modeline döndük bir nevi; aradaki fark özel öğretmenin olması, bir üniformanın olmamasıdır.
    Önemli olan model değil bence, önemli olan modelin nasıl uygulandığıdır. Finlandiya vb bazı ülkelerin sistemleri parmakla gösteriliyor. Peki aradaki fark nedir?

Kadir Gündüz paylaştı.

(Yeni Ürünler Eklendi, Hatırlatma amaçlı tekrar gönderi)
Teknodostlarım, geçen gün sistemimi güncelledim ve Asus Z170i Pro Gaming anakartım, i5 6600K işlemcimi, bir kaç parça sıfır ve ikinci el ürünü TeknoSeyir'e özel fiyatlarla elimden çıkarmak istiyorum, Ankara içi elden teslim edebilirim ve şehir dışındaki arkadaşlara havale sonrası kargo ücreti alıcı ödemeli olarak kutulu köpüklü hızlı bi kargo yapabilirim. Bu ileti her türlü yoruma açıktır, fiyatları belirlemede saçmaladıysam söyleyebilirsiniz, listem şöyle:
-ASUS Z170I PRO GAMING Intel Z170 Soket 1151 DDR4: Düz 600 lira eder diye düşünüyorum.
https://www.vatanbilgisayar.com/asus-z170i-pro-gaming-intel-z170-soket-1151-ddr4-3400mhz-o-c-usb3-1-anakart.html
Anakart sorunsuz, kutu ve aksesuarları tamdır..
-Intel Core i5 6600K Soket 1151 3.5GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci: 600 lira dedim.
https://www.epey.com/islemci/intel-core-i5-6600k.html
Son aylarda RX6800 ekran kartı almamla beraber işlemciye overclock yapmıştım, Asus anakartın Otomatik OC özelliği ile 4.5 Ghz'de stabil çalışıyordu, daha üstünü denemedim, işlemcide herhangi bir sorun yoktur..
-Sıfır kapalı ve güvenlik bantı açılmamış Western Digital Green WDS240G2G0B 240 GB 545-465 MB/s m2 SSD: Düz 250 lira
https://www.epey.com/sabit-disk/wd-green-wds240g2g0b.html
-Yine sıfır ve güvenlik bantlı Logitech MX518 Kablolu Optik Oyuncu Faresi: Düz 200 lira
https://www.epey.com/klavye-mouse/logitech-mx518.html
-Sadece m2 SSD bozuldu mu diye kontrol etmek için 1 sefer kullandığım Dark USB3.0 - M.2 SATA Disk Kutusu: 75 Lira..
-İstediğiniz ramlar 20'şer lira, hepsi çalışıyor.. (Samsung 2GB DDR3 1066 Mhz, Hynex 2GB DDR3 1333 MHz, Samsung 1GB DDR3 1066 Mhz, Ramaxel 2Gb DDR3 1066MHz, 2x512 MB DD2)
-Philips X-Treme Vision H1 Otomobil Far Ampulü (12258XV+S2) +%130 FAZLA IŞIK: 75 Lira
-Philips H1 Diamond Vision Ampül 12V 55W 5000K 12258DVS2: 75 lira
Far lambaları sıfır açılmamış kutudur, daha önceki arabam için almıştım ama arabaya takamadan perte çıkmıştı arabam 😄
#ikinciel #ikincielfıyatı #Satılık

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Kadir Gündüz paylaştı.

#Satılmıştır
Merhabalar, WD My Book 3 TB diskimi satıyorum. Dslr makinem ile çektiğim fotoğrafları depolamak için almıştım 2-3 yıl önce kadar Vatan bilgisayardan. Garantisi bitmiştir. Faturası kutusu kendi adaptörü duruyor. Sadece işim olduğunda çalıştırdım onun dışında kapalı durdu her zaman. Az kullanıldı diyebilirim.
Fiyat olarak sahibinden.com da 450-500 gibi fiyatlar yazılmış.
Teknoseyir için 400 tl ve kargosu bana ait şekilde satmayı düşünüyorum. #ikinciel #Satılık

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10
Kadir Gündüz paylaştı.

#Raspberry #PICO ve #MicroPython ile #IoT
Bu #udemy kursu ile temel mikro denetleyici-programlama-IOT konuları ve elektrik devrelerinin işleyiş mantığını öğreneceksiniz
https://www.udemy.com/course/draft/3938330/?instructorPreviewMode=guest

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Keşke bizim oğlanda meraklansa. Tüketici değilde üretici olsa...:=)))

https://youtu.be/4RcArSrRlng

Arduinoyu Tahtından Edecek YENİ Raspberry Pi Pico | Detaylı İnceleme |...

Maker piyasasını yeni ürünü raspberry pi pico diğer raspberry modellerine kıyasla bir bilgisayar değil programlanabilir bir mikrokontrolcü. bunu arduino nano...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#RingOfElysium oyununa yıllar sonra bakayım dedim. #PUBGMobile veya #PUBGLite oynuyorsanız daha güzel ve eğlenceli, ücretsiz bir seçenek. Özellikle TPP modunu seviyorsanız. Konsolda da var diye biliyorum. FPP modunu bayağı iyileştirmişler. Artık rahat adam vurabiliyorum...:=)))

https://youtu.be/AXeTYYKl4Ko

The King is Back...:=))) SuperNoob ROE

Kanalıma Abone olmayı, Alarmı kurmayı, Beğendiysen LİKE atmayı ve Sosyal ağlarda Paylaşıp tavsiye etmeyi Lütfen unutma... Oyun içeriklerimiz bütün hızıyla de...
BeğenFavori PaylaşYorum yap