Akşamları evde bilgisayarın karşısına geçip gamepad'imi bağladıktan sonra arkama yaslanıp sakin sakin kafa yormadan oynayabileceğim oyun önerileriniz var mı? Tür olarak bir kısıtlamam yok, kafa yormayacak herhangi bir şeyi oynarım 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 18

Selamlar, bir yakınım 2. el olarak bisiklet satın alacak. Satın alacağı ürün kapalı kutu olarak satılıyor. Bisiklet 29" olarak konuşmuşlar. İlk defa bisiklet alıyor ve ben 29" ile 27" i nasıl ayırt edeceğim, yanımda metreyle gidip kutuyu açıp çap mı ölçeceğim diyor. İnternette daha önce belirtilen " boyutundan farklı " bisiklet alanları görünce işini sağlama almak istemiş. Bu durumu ayırt etme yolu var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

Merhabalar, Excelde şöyle bir komut yazmaya çalışıyorum. Şimdi diyelim ki 3 sütunumuz var. Birinci sütunda parça isimlerim yazıyor A-B-C gibi. Hemen yanındaki sütunda da 2 markalama boyasından hangisi ile markalanacağı yazıyor. Sarı/Yeşil gibi. 3. sütunda ise bu A-B-C parçalarımdan kaçar adet üreteceğim yazıyor.

Yapmak istediğim şey, Bir eğersay ile toplamda kaç adet markalama bandına ihtiyacım olduğunu bulmak. Komut 2. sütunda her bir satırda yeşil yazısını arayacak, yeşili bulduğu satırın 3. sütununa geçerek üretim adedini sayacak. En sonunda ise bunların hepsinin toplamını verecek.

Bir de ekran görüntüsü ekleyip tarif etmeye çalıştım. Umarım açık olabilmiştir. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://twitter.com/ajans_muhbir/status/1623392323290660864

Kontrol etmedim, onaylayabilecek varsa ve işine yararsa bakabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar. Bilgisayarımda Adata SU630 250gb SSD kullanıyorum. Son zamanlarda aşağıda da ss olarak eklediğim gibi durduk yere disk kullanımım %100'e çıkıyor ve bilgisayar adeta tamamen kilitleniyor, hiçbir işlem yapamıyorum. Kendi yazılımı ile baktığımda sağlık olarak iyi görünüyor. %100 iken işlemlere girip baktığımda disk kullanımım %50 görünüyor, sadece system kullanıyor oluyor bu oranın büyük çoğunluğunu. Başına gelen, bilgisi olan var mıdır?

Ek: Disk doluluğum 147,6/222GB

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar. https://teknoseyir.com/durum/1603642 bu postta başlayan Turknet fiber altyapı maceram bugün tamamlandı ve kablo döşenerek modem kuruldu. Ancak masaüstü bilgisayarımda hızım 100/100 üzerine çıkmıyor. Bilgisayarda yapmam gereken ekstra bir bağlantı ayarı mevcut mudur?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar. Aralık ayında bedelli başvurusunda bulunarak ödememi gerçekleştirmiştim. Başvuruda celp tarihlerini seçerken hiç ellemedim ve Ocak 2023’ten başlayıp sırayla dizili olacak şekilde bıraktım. Bu yıl içerisinde askere alınır mıyım, sizlerin tecrübesi, askere gitme süresi nasıl oldu acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12

Türknet'in müşteri hizmetlerine işim düşmeyinceye dek çok güzel bir hayat yaşıyordum ancak şu an beni de üzmeyi başardılar 😀 Mahalleme yaklaşık 5 hafta önce altyapı geldi ve binaya getirip Turknet Fiber kutusunu yerleştirdiler. Bugün kendi sitelerinden sorgulama yaptığımda altyapının aktifleştirildiğini ve 1000 mbps hızı kullanabileceğimi gördüm. Bağlantı konusunda destek almak ve yönlendirilmek için bir şekilde Türknet ile iletişime geçmeye çalışıyorum ancak şaka gibi, hiçbir kanal yok 😀 Telefonla aramak için 5-6 farklı numara bırakmışlar internet sitelerine, arayınca hepsi aynı sesli asistana yönlendiriyor. Bir tanesi bile farklı bir kelime etmiyor, tamamen aynı tüm numaralar 😀 Online işlemler merkezinden soru sorayım diyorum o da yok, destek kaydında sadece arıza ve sorunlar seçenek olarak konulmuş. Bakalım nereden nasıl iletişime geçebileceğim 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10
 • cgdincer @cgdincer

  Online üzerinden aranma talebi bırakıldığında aranıyorsunuz.

 • Tarık @xahve

  Türknet şu an için yeni abonelere çok hızlı kurulum yapıyor, ama eski abonelerin dönüşümü konusunda aylarca süren gecikmeler mevcut. Size tavsiyem evdeki interneti kapattırın, sonra sıfırdan başvuru yapın, max 3-4 günde gelip kuracaklar

 • Yunus Emre Arslan @yunusemre

  Eski aboneyim bayrama denk gelmesine ragmen 1 haftada kurdular. Insanlar turknet'in derdini anlayamadi adamlar aramayin destek kaydi veya twitter uzerinden derdinizi yazin diyor.

  • Otroligt @otroligt

   Twitterdan kaç kere yazdım, kaç tane görmezden gelinmiş tweetim var bugüne kadar anlatamam. Bir keresinde düştüğüm durumu gören bir adam bana destek çıkıp " yahu bu adama neden cevap vermiyorsunuz ne hale düştü yarım saattir :D" şeklinde yanıt vermişti. Adam seçiyolar gibi geldi bana biraz 😀

 • Otroligt @otroligt

  @uaee nin yorumunu okuduktan sonra kayıt oluşturdum ve az önce telefonla arayarak tarafıma ulaştılar. Destek kaydı üzerinden bir link bırakacaklarını ve buradan bağlantı talebi oluşturmam gerektiğini ilettiler. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Sinirim geçmiştir 😀

Merhaba, bir süredir kombimiz alttan su kaçırıyor. Alttan fotoğraf almaya çalıştım, çok netlemedi ancak görseldeki bölgeden her 1 saatte toplamda hemen hemen 1 orta boy leğen su damlıyor. Bu bölgeye nasıl bir önlem almalıyım, ters giden şey nedir yardım edebilecek varsa memnun olurum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

Gözü karartıp bilgisayarı Windows 11'e güncelledim. 11'e geçtiğimde bozulmasından endişelendiğim, ilaçla kullandığım CAD programlarım ve Adobe programlarım sorunsuz şekilde çalışıyorlar. Sanırım kazasız belasız atlattık bu durumu 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap