Xiaomi telefonumda Whatsapp PiP özelliği çok sık bozuluyor. Telefonu formatladıktan sonra 1 hafta kadar kullanıyorum, sonra tekrardan tarayıcı ya da youtube üzerinden aç diye sormaya başlıyor. Önbelleği temizledim ancak düzeltmedi sorunu. 10k+ görsel olduğu için her seferinde kaldır tekrar kur da yapmak istemiyorum. Bir sebebi var mı ya da başına gelip sorunu düzeltebilen oldu mu acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar. Elektrikli bir aracın sebep olduğu emisyon ile içten yanmalı motora sahip bir aracın sebep olduğu emisyon gazları arasındaki fark ile ilgili bir bilginiz ya da fikriniz var mı? Günümüzde üretilen elektriğin büyük bir miktarı kömür ve doğalgaz kullanılarak elde ediliyor. Ayrıca elektrikli araçların artışıyla birlikte daha fazla ihtiyaç duyulan pil üretim malzemelerinin (Lityum vs) çıkarılması için de hatrı sayılır bir elektrik tüketimi varmış okuduğum kadarı ile. Bu durumda, örneğin yarın bir parmak şaklatarak dünyadaki tüm taksi araçlarımızı elektrikli olarak değiştirsek, günün sonunda karlı çıkabilecek miyiz?

Not: Tek bir hareketle tüm araçları dönüştürmenin getireceği altyapı problemi, yetersiz üretim gibi problemleri göz ardı etmenizi istiyorum. Odaklandığım nokta zararlı gaz salınımları ile ilgili daha çok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16
 • qubit @qubit

  Konu zararlı parçacıkların salınımı olunca şu nokta önemli: şehir içinde nefes alamıyor insanlar. Tüm büyükşehirler, Batı dahil, zehir gibi bir havaya sahip. Dizeldir şudur budur gidip yerine sıfır salınımlı araçlar gelirse bu konuda bir ilerleme olacağı açık.

  Tabii virüs sonrası ne olur onu kestirmek güç.

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  Teslaturk izlersen gayet iyi acikliyor. Eger elektrikli araba kullanirsan 0 emisyon imkanin var. Gunes enerjisi veya ruzgar ile sarj ettiginde 0 emisyon. Eget kömürlü termik santral kullanirsan yine dusuk emisyon. Santral daha verimli ve bacasinda filtte var.

  Pil oldugunde cope gitmiyor. Bu u donusturmenin de yollari var.

  Elektrikli arabanın yag degisimi de yok. Dolayisi ile filtr vs atigi da yok.

  Termal bir cikti da yok. Havaya 400 derece gaz vermwdigin icin küresel isinmaya etkin cok az.

 • 3dfx @3dfx

  Elektrikli araclar aslinda daha büyük bir konseptin parcasi. Bu konseptte elektrik üretiminin daha cevrecilesmesi, evlerin kendine yetecek hale gelmesi. Her evin az da olsa kendi elektrigini üretmesi, bu elektrigin kullanilamadigi zamanlarda bosa gitmesi yerine araclarin akülerine yönlendirilmesi gibi olaylar var.

  Bu olmadiktan sonra aslinda cok bir anlami da yok. Tesla bu sebepten ayni zamanda ev elektrifikasyonu icin cözümler satiyor. VW bu yüzden elektrik sirketi kurdu.

Freelance iş platformu olan bir site vardı, değişik bir ismi var dilimin ucunda ancak hatırlayamadım. Her türlü işin olduğu bir platform idi. PC temizleme hizmetinden logo çizime vs. Bilen var mı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

http://www.baseusturkiye.com.tr/urun/detay/baseus-l41-usb-type-c-3.5mm-kulaklik-ve-sarj-donusturucu-baslik-101182

Bu işlevi gören bir aksesuara ihtiyacım var. Marka hakkında bilgim yok ama olumlu oldu ilk izlenimlerim. Marka hakkında bilgisi olan ya da şunu al diye tavsiye edebileceğiniz ürün var mı acaba?

Baseus Türkiye | Baseus Cep Telefonu Akseusları Türkiye distribütör...

Baseus Türkiye Satış Temsilcisi İletişim ve Satış Kapıda Ödeme seçenekleri ve toptan satış | Baseusturkiye.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

İtopya'da yer alan beyaz kutu ibaresi ne demek bilginiz var mı acaba? Hayatımda ilk daha duydum, hiç bir yerde de yazmıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Merhabalar. Arkadaşım 9 ay önce itopya'dan topladığımız sistemi satıyor. Burayla da paylaşmak istedim. Fiyat konusunda da bir karar veremedik. Sizce ederi nedir, kaç istenir?
Not: Sistemi parça parça satmayı düşünmüyormuş. #ikinciel #TeknoSatış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13

Merhabalar. Laptopumun görselde olduğu gibi mikrofon ve kulaklık için 2 ayrı girişi var. Bu yüzden telefon kulaklığını bağlayıp hem mikrofon hem kulaklık özelliklerini kullanamıyordum. Ben de 2. görseldeki aparattan satın aldım ancak mikrofon hala çalışmıyor gibi discord testlerinden anladığım kadarıyla. Denetim masasında biraz kurcaladım ama ayarını yapamadım. Ne yapmam gerektiği hakkında fikri olan var mı acaba?

Ek: Tüm driverları yeniden kaldırıp tekrar güncel kurdum ve şuan Nahimic mikrofonumu görüyor. Şuanlık tek sorun sesi algılaması çok kötü. Mikrofon kısmını ağzıma yapıştırsam bile çok kötü alıyor sesi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 20

https://internationale.zaumstudio.com Disco Elysium oyununun sıradaki dil desteği için oylama mevcut. Türkçe için oyunuzu kullanabilirsiniz.

Disco Elysium

Community translations
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, yine bir word problemi ile karşınızdayım ne yazık ki 😀 Şimdi ben ödevim için bir şekiller tablosu eklemem gerekiyor giriş sayfasına. Bunu oluşturmak için Şekil adında bir yazı stili oluşturup tüm şekil başlıklarını (örn Şekil 3.1.) bu yazı stiliyle yazdım. Ardından içindekileri bu yazım stili ile yazılanları kullanarak oluşturdum ve bir tablo ekledim. Ancak bu tablo görsel 1'de görüldüğü gibi tabloların isimlerini almadan, yalnızca numaralarını kullanarak oluştu.

Görsele tıklayıp Resim yazısı ekle seçeneğini seçtiğimde ise bana Şekil 5.1. şeklinde değil de Şekil 1, Şekil 2 gibi tek rakam ile numaralandırılan seçenek sunuyor (2. Görsel) ancak benim ödevimin yazım kurallarına göre Şekil 5.1. yapmam gerekiyor. İşin içinden bir türlü çıkamadım valla. Bu durumda ne yapılır bilen var mıdır acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Alt tarafı bir sayfa numaralandırma farklılığı yapacağım adamlar 15dk video çekmiş üzerine... Abicim bir telefonun her özelliği anlatılan videolar 15dk sürüyor artık ne yapıyorsunuz ya. Versene bilgiyi kapsül şeklinde işte.

BeğenFavori PaylaşYorum yap