Merhabalar herkese. Excel'de bir şeyi çözmeye çalışıyorum ama videolarda aradığımı bulamadım. Şimdi diyelim ki bir sınıf için kaldı/geçti tablosu oluşturuyorum. Eğer komutu ile not ortalamalarına göre belge alamadı, teşekkür, takdir şeklinde belgelerini yazdığım bir de sütunum var. Ben bu sütundaki bilgileri alarak Toplam belge alan öğrenci sayısını yazmak istiyorum. Eğersay komutuna 2 ayrı ölçüt ekleyemedim. EĞERSAY(j16:j60;"Teşekkür Belgesi","Takdir Belgesi") gibi bir şey denedim ama çalışmıyor. Bunu nasıl oluşturabiliriz bilen var mı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Otroligt paylaştı.

Beyler olur da üniversiteler açılırsa Ankara-Kırıkkale civarlarından Eskişehir'e gidip gelen olursa özel aracım var. Bla bla ile uğraşmadan sürekli olarak aynı kadro gidip gelebiliriz. Duruma göre her hafta sonu olabilir. Vize final ve tatil dönemlerinde kesin olur.

#Eskişehir #EskişehirAnadoluÜniversitesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

IOS için hepsiburada bildirimleri kapatılmıyor mu ya? Hem tarayıcı üzerinden hem de app üzerinden kurcaladım ama bulamadım. Olur olmadık yerlerde telefonun ekranını uyandırıp duruyor. Neymiş, 5 lt zeytinyağında indirim varmış. Bana ne kardeşim varsa var ne hoş. Uygulamaya girdiğimde falan söyle işte bu haberi bana. Pire için yorgan yakıp uygulamayı silmek de istemiyorum.

DURUM ÇÖZÜLDÜ. Whatsapp hattı üzerinden hepsiburada ile iletişime geçip kampanya bildirimlerini kapattırabiliyormuşuz. 2-3 dakika içerisinde yetkiliye bağlanıp bildirimleri kapattırdım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

IOS garanti bankası uygulamasında 2 farklı hesap ekleme seçeneği yok mu ben bulamadım da. Başka bir müşteri numarası ile giriş yapmak istediğimde uygulamayı komple silip yeniden yüklemek durumunda kalıyorum gibi şuan için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kahvaltı eşliğinde izlemek için Ed Stafford ile Sokakta 60 Gün videosunu aradım ancak bulamadım. DMAX her yerden kaldırmış, twitch platformunda izleyenlerin tepki videolarına da telif atmış. Ne oldu bu programa bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sözünün de arkasında ha, yan çizmiyor. İnşallah dediğin gibi olur amazon, bakalım 😀
#Amazon

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13

Acaba ios için iMessage'dan normal sms'e dönmenin basit bir yolu yok mu? Bir sms atmak için bin türlü takla atıyorum bir saattir ancak beceremedim halen 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Otroligt @otroligt

   Kendime zarar vermeden bulmayı başardım 😀 Yeni mesaj yaz diyip mesaj atacağım kişinin adını yazıyorum, kişinin yanında bir ok işareti var. Bu işarete basınca icloud hesabı ve telefon numarası seçenekleri çıkıyor. Eğer numarayı seçersem yeşil mesaj yani sms atabiliyorum. icloud hesabını seçersem de mavi mesaj yani imessage atabiliyorum. Kafamı duvarlara vurmaktan son anda kurtuldum 😀

   Ek: Verdiğiniz görselde aşağıdaki Send as SMS ayarını açmak gerekiyor öncelikle.

 • Agab @agab

  Mesaja basılı tutup sms olarak gönder seçeneği var hocam 😀

  • Otroligt @otroligt

   Bende Kopyala, E posta adresine gönder ve Fazlası seçenekleri çıkıyor sadece. Her şeyi denemiştim ancak olmadı bir türlü 😀 Sanırım benim konuşmam ilk önce icloud hesabı üzerinden başlatılmıştı bu yüzden hep iclouda göndermeye çalışıyordu mesajları.

  • Agab @agab

   @otroligt Eğer karşıdakine mesaj iletilmediyse bu seçenek çıkıyor. Ama karşıdakinin interneti açıksa mesajı aldıysa çıkmıyor sms ile gönder şeklinde. Mantıklı da zaten, mesaj ulaştıysa nasıl ulaştığının önemi yok attık 😀

  • Otroligt @otroligt

   @agab Karşımdakinin interneti olmadığı için mesajlarım gidiyor ancak iletilmiyor. İnterneti varken gönderdiğim mesajların altında Gönderildi yazısı varken şuan gönderdiklerimin altında bulunmuyor. Buna rağmen söylediğin o seçenek çıkmadı bende niyeyse. Bir şeyi yanlış yapıyorumdur muhakkak ama bilemedim 😀

Merhabalar. Bir tanıdığımın İntel HD Graphics 500 - 4GB Ram - Intel Celeron N3350 donanımlarına sahip eski bir laptopu var. Bilgisayar içerisinde windows 10 yüklü gelmişti ancak zaman zaman yaşanan donmalar sonucunda 1 hafta önce win 8.1 e geçirdik bilgisayarı. Şimdi de yine aynı sorunlar var ve bu yüzden alternatif bir OS a geçiş yapmayı düşündüm. Acaba bilgisayara ubuntu işletim sistemi kursam kullanımda hızlanma yaşanabilir mi? Bir de kullanan tanıdığım öyle komutlardan vs. anlamaz. Windows gibi, bir şeylerle uğraşmadan dümdüz kullanabileceği bir OS olması gerekli. Genel olarak tavsiyeleriniz varsa çok memnun olurum. (Donanım yükseltmek gibi bir durum şuan için söz konusu değil maalesef.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Merhabalar. Önümüzdeki aylarda bir telefon değişimi yapmayı planlıyorum. Mi 9T ve Mi Note 10
cihazlarının 128GB modelleri arasında kaldım. Gönül isterdi ki artık 23 yaşımda bir iphone deneyimi tadalım ama bütçe zorlayarak 5.500 ü bulduğu için xiaomi yine başlıca seçeneğim şuanlık 😀 Bir çok video izledim ancak sizlerin de fikirleri önemli benim için. Acaba bu iki cihazdan hangisini tercih edilmeli?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 31
 • Orcun @orcun

  Çentiksiz cihaz istersen 9t güzel. Ama birazcık daha iyi istersen mi note 10 lite de güzel. Ama o pilinin hakkını veriyor mu dersen ? çok şikayet var. Keza ön yakınlık sensörü sorunları da varmış. Ama bunların harici güzel cihaz ama 9t bilemiyorum hoşuna gidiyorsa çentiksiz deliksiz ekran istiyorsan güzel bir alternatif.

  • Otroligt @otroligt

   Çentiksiz ekran gibi bir takıntım yok açıkçası. Tek istediğim kamera konusunda beni memnun etmesi ve iyi şarj ömrü. Mi note 10 için bu şikayeti güncelleme ile hallederler belki. Yeni miui güncellemesi ile pil süresini tekrardan kontrol etmek gerek.

  • Orcun @orcun

   @otroligt Miui 12 çok feci sömürüyor. Sistemde daha öncesinde hiç olmayan animasyonlar kullanılmış. Hani 11 de şarj iyi 12 de feci. Birde kıvrık edge ekran yüzünden klavyede yazı yazarken o kıvrımlı alana daha sert basmak gerekiyormuş. Hani ekran koruyucusu vs takarsan bu da aklında olsun. İkisinin de ana konuları vs var son 10 12 sayfaya göz gezdirsen soruları sorsan en azından aklında soru işareti kalmaz.

  • Otroligt @otroligt

   @orcun Tamamdır çok teşekkürler.

 • Stroker @stroker

  Baya severek 9T kullanıyorum özellikle ekranı için almıştım ve yanıltmadı beni öneririm açıkçası

 • 1Kan @birkanurlu

  Eğer tasarımı ve ekran boyutu sizi rahatsız etmeyecekse SE 2020, 4-5 yıl boyunca keyifle kullanabileceğiniz bir telefon olur. Ben iP7 kullanıyorum değiştirmeyi düşünüyorum fakat ekran boyutu ve tasarımı nedeniyle aynı cihazı kullanıyormuş gibi hissetmemek için iP11 alacağım sanırım.

  • Otroligt @otroligt

   Tasarım olarak bir problemim yok hocam. Ekran boyutuna gelecek olursak zaten telefonda oyun oynayan birisi değilim. Bir şeyler izleyip mesajlaşmak, sosyal medya uygulamalarını kullanmak için de gayet yeterli gibi duruyor cihazın boyutu.

  • 1Kan @birkanurlu

   @otroligt Kesinlikle yeterli diyebilirim. Mesajımda da belirttiğim gibi 3 senedir aynı ekran boyutuna sahip iP7 kullanıyorum, aktif bir kullanıcı olarak pil performansı dışında cihaz ile ilgili en küçük bir şikayetim yok. Stabilite konusunda ne kadar alay edilse de Apple bu işi çok başarılı yapıyor. Bahsettiğiniz senaryoyla uzun yıllar keyifle kullanabilirsiniz ve gün gelip satmak istediğinizde güzel bir fiyata satabilirsiniz.

  • Otroligt @otroligt

   @birkanurlu Teşekkürler hocam. Sanırım SE 2020'yi tercih edeceğim bir sonraki telefonum olarak 😀

#kz 5 Ekim 2019 tarihinde satın aldığım KZ ZSN Pro model kulaklığın kablosunun 2 farklı noktasında, kulaklığın dış yüzeyine kaplanmış olan kaplama yıpranarak açıldı ve içerisindeki bakır teller dışarıya çıktı. Ben de bu durumu firmaya mail atarak belirttim. Vermiş oldukları yanıtı alıntılıyorum.
"Merhaba, üründe ve kablosunda kullanıma bağlı oluşan fiziki hasarlar garanti kapsamı dışındadır. Yedek kablo alarak ürünü kullanmaya devam edebilirsiniz."
Siz bu durumda kimi haklı buluyorsunuz acaba? Yani bir kulaklığa 2 yıl garanti veriyorsun, ama kablosu kopunca bana 60 liralık kabloyu satın almamı söylüyorsun. Ben bunu bile garanti kapsamına almıyorlarsa hiç garanti vermesinler daha iyi diyorum. Bu davranışlarından dolayı da gidip yeniden bu firmaya para kazandırmam şahsen. Şunu da rahatlıkla söyleyebilirim ki kulaklığı asla hırpalayan, hor kullanan birisi değilim. Görselleri aşağıya ekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • cicikuş nazmi @cicikus

  Bende bu kulaklıgı kullanıyorum kablosundan bende pek memnun degilim hem yapısını begenmiyorum hemde kısa ama performansından çok memnunum. Benimkinde bi problem olmadı henüz ama olursa eski kulaklığımın kablosunu aktarmayı düşünüyorum. 2 yıl garanti veriyolarsa bence en azından kablosunu yollamaları lazımdı. Benim başıma gelse hiç uğraşmam açıkcası sonuçta uzun süre kullanmışım kablo kalitesi de belli görerek alıyorum ya yeni kablosunu alırdım yada kablo modlardım işte dedigim gibi ki öyle yapıcam 😀