#GününYeniFilmi #3HitlikFilmdir #amazonprime

Haile 2: Var mı, Yok mu? (2023) Korku/Gerilim 2 saat 12 Dakika Alışıla gelmiş kötü kaynana vs.. büyü yapar gelin delirir filmin sonunda nas suresini okur düzelir gibi klişenin önüne geçmiş bir damla çığlık bunaltı sesi olmadan geren Güzel bir film. Tonlarca cin filmi izlemiş ve burada paylaşmaya bile gerek duymamıştım. Ama bu yapım güzel. Küçük kız oyuncuyu çok yerinde kullanmışlar. Çekim kalitesi, oyunculuk güzel. Binlerce film izlemiş birisi olarak her şeyi kapattım zihnimde öyle izledim. Çok büyük keyif aldım. En güzelide hasan karacadağ filmlerinde ki cin sahnelerinde ki yükses ses bağrış çağrış çıldırma durumu yok. Karakterin babalara gelmesini ve çaresizliğini izliyoruz. Tam tadında.
Gözümü ayırmadan izletti. Evde tekim. ışıklar kapalı, kulaklık %80 seste izledim. Sinemada izlemiş gibi oldum.
Filmin büyüsünü bozmadan anlatmaya çalıştım. Zihninizde şalteri indirin. ve filme dalın.

Filme 10 üzerinden 7.25 veriyorum. (Yerli yapım korku filminde ilk 7 puan. Kutlarım.)

TKDB: https://drive.google.com/drive/folders/17xXafF4q98dwo1jiCtjdmgTdcT2umhiV?usp=sharing

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  Alper mestçiden daha iyi yapan yok şu an bu işi. Ek olarak söylediğin gibi küçük kız çok tatlı oynamış ve o köylü baba Alper döktürmüş gerçekten
  Haile serisinin ikisinde de drama korku eşit ağırlıkta sonunda gözleri doluyor insanın.
  Makyaj kamera işleri de oldukça iyi sese gelince sinemada oldukça kötüydü burada kulaklıkla izledim bir çık detayı kaçırmışım sinemada.
  Eğer gitmediysen şu an gösterimde Alper mestçinin yardımcı yönetmeninin nazar filmi var o da fena değil. Siccin 7 de geliyor az kaldı:

 • Otroligt @otroligt

  Bu filmi ben de 5 gün önce izledim, post karşıma çıkınca yorum yapmak istedim 😀 Film her ne kadar konu olarak alışılagelmişin dışına çıkabilmiş olsa da başroldeki hanımefendinin mimiksiz, cansız oyunculuğu filmin seyir zevkini yerle bir etti benim için. Ne kadar başarısız bir duygu yansıtışı, ne kadar donuk bir oyunculuk... Yahu dünyanın acısını çektin, hala evinde ilk gün başına gelen olaydaki ifade ile aynı ifadeye sahipsin. Hiç mi yıpranmadın, yorulmadın be güçlü kadın 😀 Benim için çok çok kötü bir filmdi ne yazık ki...