Şimdi ben 250 TL alışveriş yapsam gidip arabamı istesem haklı mıyım haksız mıyım.

Bu nasıl bir amatörce hatadır. Amerika'da dava açsan kazanırsın bence. Aynısını bilboardlarda ve yol üstü reklamlarda da gördüm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12
Volkan Ekmen paylaştı.

Merhaba
Teknoseyir’de sadece üyeler için soru - cevap etkinliklerine başlayacağız. Başlangıçta sorularınızı bizim açtığımız başlıklarına yazı, biz soruları öncelikle başlık altında yanıtlayacağız . Sizlerin isteklerine göre ve Levent Pekcan’ın kararına göre bu etkinlikleri şekillendireceğiz. İleride videolu yanıtlamaya başlayabiliriz. Daha sonrada bu etkinliği youtube da canlı yapmayı düşünüyoruz.
Sizin fikirleriniz çok daha önemli, yazar mısınız ?

https://bilendenal.com/

Bilendenal.com Doğru ürünü bilendenal

Masaüstü, Dizüstü ve Sunucular için RAM , SSD , HDD ve Kızaklar ve Server, Bilgisayar Bileşenleri, Bigboy, Kingston, Samsung, Transcend Resmi Satıcısı
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14
 • Housedakitopal @housedakitopal

  XMP-EXPO ve onu çevreleyen faktörler ( örneğin anakartın memory controllerı nasıl bir etki yapar, 4 stick-2 stick karşılaştırması zira 4 stick EXPO-XMP stabil kullanımı pek zor)

  Bellek bantgenişliği ve gecikmesi kısmında denge nedir, hangisine son kullanıcının daha fazla dikkat etmesinde yarar vardır.

  SSD seçiminde püf noktalar.

  Sanırım bunlar çoğu insana fayda sağlayacak şeylerdir.

 • Alperen @byalperen

  Elimde sorunlu bir ram bellek var, memtest ile test ettiğimde (emin olmak için 36 saat kadar test ettim) sadece bir (veya birkaç) hücresinde hata veriyordu. Ben bir süre bu bellek modülünü kullanmak zorunda kalmıştım ve haliyle nadiren de olsa ram ile ilgili hata kodu olan mavi ekran hatası alıyordum. Benim bu ram modülündeki bu hatalı hücreleri disable etmem mümkün mü? Windows veya biosta bir ayar olsa ve "bu ram modülündeki bu spesifik hücreleri kullanma" diyebilsem hiç hata almadan kullanmaya devam edebilecektim.

 • Sezer SEVİNÇLER @sezers

  benim sistemim asrock b450m, amd ryzen 5 2600, Patriot Viper 2x8gb ddr4 3600mhz ramları 3466mhz'te CL 16-17-18-39 CR1 olarak kullanabiliyorum fakat 4x8gb ile 3000mhz'te %100 stabil anca kullanabiliyorum, anakartın bios v8.01 ile bu değerlerde kullanıyorum fakat son versiyon v10.08 ile yapılan güvenlik güncellemelerinden dolayı olduğunu tahmin ettiğim sorundan dolayı 2933mhz cl değerleri daha yüksek olarak anca stabilite sağlıyorum.

  bu kadar uzun açıklamadan sonra pc'lerin parçalarının arasındaki uyumluğu sağlamanın test etmeden sağlamamın bir yolu yok gibi. Parça üreticilerinin destekli donanım listelerini en azından yeni bioslarla birlikte yenilemelerini istiyorum. @bilendenaldestek sizden istediğimde en azından karşılaştığınız sorun ve çözümleri ara ara paylaşım yaparsanız çok makbule geçer.

 • memedeath @memedeath

  Kingston Fury sorunu hâlâ giderilemedi mi?

Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47mm modeline biraz ısındım gibi. Samsung A54 ile kullanacağım. Görüşler tavsiyeler nelerdir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 24
 • Issız_adam @systemnet

  fiyatı amazonda düştü bende almak istiyorum ama sonra bu zamanda gerek yok diyip iptal ediyorum şarjı 2 gün gidiyor ama şunu bil bu özellikte her saat bu kadar gidiyor adam taşınabilir medikal alet.

 • Omer @omerf97

  Ben ilk ciktiginda aldim. S23 ile kullaniyorum. Sarji cok kotu geri kalan ozellikleri idare eder. Sormak istedigin bir sey varsa sorabilirsin

 • altalena @altalena

  Ben bu modeli kullanıyorum memnunum. Bataryası keşke daha iyi olsaydı. 2 gün gidiyor yaklaşık benim kullanımımda. Bildirimler gecikmesiz geliyor. Dönen çerçevesi kullanımı çok kolaylaştırıyor çünkü küçük ekranda dokunmatikle bir şeyler seçmek zor olabiliyor. Uyuduğum ve uyandığım saatlerde herhangi bir hata yapmıyor birebir tutturuyor. Bence kendiyle gelen klasik kordon da gayet güzel ve kullanışlı, onu da değiştirme gereği duymadım hiç.

  Ek: Düz Watch 6'nın fiyatları da çok düşmüş,dönen çerçevesini sevsem de bu kadar fiyat farkına değer mi değmez mi bilemiyorum: https://www.amazon.com.tr/dp/B0CBHV7FM1/

 • Reginald 'Bubbles' Cousins @digitalanimal

  web tarayıcı var içinde daha ne olsun. şarjım 15 gün gidiyor diye hava atan huawei sahibi arkadaşlara, saatin web tarayıcısından youtube açıp şov yapıyorum 🙂

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   Kullanışlı mı tartışılır ama kabiliyeti var, bence H'ın ki de yapar ama soru "gerek var mı?" Ben daha çok ana yazılım genelinde ve müşterii memnuniyetine taktım, Samsung'ta. Mesela, Sport'u çöp oldu sayılır (sadece HBM bozuk olmasına rağmen).

O kadar masa araştırdım bütçemi arttıra arttıra nerelere geldim. Gel gör ki tam karar verdim sipariş geçeyim dedim. İkea'nın %10 taşıma ücretiyle karşılaşınca tekrar en başa döndüm hayallerim yıkıldı 🙁

https://www.ikea.com.tr/urun/trotten-beyaz-160x80-cm-yuksekligi-ayarlanabilen-calisma-masasi-79429602

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 20

Bayram tatilinde aile ziyareti için Batman ve çevre illeri kapsayan bir doğu turu attım.
Fiat Egea 1.4 Fire (Benzin) araç ile gittim geldim. 2 kişi ve az yük ile gittik.
Toplamda 2500 km'si uzun yol olmakla beraber şehir içi dahil 2744 km yol yaptım.
Uzun yolda ortalamada 120-130 km/h saat üstünde kalmaya çalıştım. Özellikle dönüş yolunda yoğunlukla beraber hızım daha düşüktü fakat giderken 120-130 hız sabitleyici ile otobanı geçtim.

Toplamda: 181,1 LT yakıt harcadım.
2744 KM yol yaptım.
LT Fiyatı: 45 TL
Yakıt İçin Harcanan: 8150 TL

6,6 LT / 100 KM
2,97 TL / KM

ortalama ile bitirdim. Araç sorunsuz götürdü getirdi ama 1.4 Egea hem şehir içi hem şehir dışı için uygun bir araç değil. Hem çok yakıyor hem gitmiyor. Şirket aracı olduğu için çok dert etmiyorum ama araç alacak olsam kesinlikle uzak dururdum. Şehir içi tüketimden bahsetmiyorum bile ama 9,5 ortalama gelirse seviniyorum.

Araç bakımları yola çıkmadan önce yapıldı yağı ve filtreleri değişti. Yakıtı hep Shell'den aldım. Başka yer olsa belki daha da kötü gelecekti değerler.

İçimden geldiğince genel bir değerlendirme yazmak istedim araç hakkında. İleride de belki birilerine referans olur. Geçmiş bayramınızda bu vesile ile kutlu olsun. 🍬🎀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 38
 • totsu @totsu

  @zisegned 120-130lu hızlarda kaç devir civarında oluyor. Birde 5vites değil mi?

 • s1234 @s1234

  Siz bunu FB Egea grubunda yazsaydınız, sizi araba kullanmayı bilmemekle vs suçlayacaklardı 😀 1.4 motor gitmiyor, uzun yol çileli, benim gibi manyak bile uzun yolda 5,5 in altını göremedi. Ben yine de gram pişmanlık hissetmiyorum. Aynı paraya gidip 100bin 150binde başka bir araba alsaydım, belki 10 km sonra sıkıntı yaşatacaktı.O kadar borç dertle aldık bir de sanayi masrafıyla boğuşurdum. 60bin km'ye yaklaştım bakımdan bakıma sanayiye gidiyorum. Belki 10 km sonra sıkıntı yaşayacağım ama sorunsuz gezdiğim 60bin km'ye sayarım. Maalesef bizi bu araçlara mahkum ediyorlar. Azeri arkadaşım 15 bin Manat'a (250 bin TL) hibrit Prius'a biniyor. Biz o paralara Şahin alıyoruz. Harbi yazık bizlere...

 • Kerem @deadpool

  az yaksın diyorsanız fiat motorundan uzak durun reno motoru ile tanışın ıkısı de teneke ama en azından reno gercekten basarılı bır motor dizel de torku da fena degıl aracı tasıyor yanı 1.5 dci

 • welle @welle

  Atmosferik benzinli bir araç için değerler çok yüksek değil hatta gayet iyi bi değer sayılır. Benzinli turbolu bi araçla yapacağınız bu yolu 5 - 5,5lt dizel bi araçla 4 - 5 lt gibi bi değerle yapacaktınız muhtemelen. Eski model benzinli atmosferik 1.6 bi arabayla 9-10 litreyi bulabilirdi. Uzun yolda malesef dizel çoğu zaman daha avantajlı. Genişlik ferahlık bakımından iyi araç. Arabanın bi suçu yok sadece yakıt pahalı.

Kampanya!

İnstagram postundan alıntıdır. #işbirliksiz

"1 Mayıs tarihine kadar Ankara Şımart Mağazamıza, markası farketmeksizin eski ya da yeni, bozuk veya çalışır durumdaki ampullerinizi getirdiğinizde, ücretsiz ve yepyeni bir Şımart Akıllı Ampule sahip olma fırsatı yakalayacaksınız. Bu fırsat kaçmaz!

📌 Not:

Her aileden bir katılımcı bu kampanyadan yararlanabilir. Kampanyamız günlük 10 adet ile sınırlıdır."

https://www.instagram.com/simartteknoloji/
https://www.instagram.com/p/C48OPbvKdol/
https://www.instagram.com/p/C4-LwR-KvWz/
https://www.instagram.com/reel/C4-LwR-KvWz/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Günaydın,

Bir abimize Samsung A54 aldık. Bende vardı beğendi telefonu. Bende de Amazon'dan aldığım kılıflar vardı. Piyasada ki kılıfları beğenmedi bana da alalım dedi.
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0BRKVNZWW/?th=1
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0BRSD2XBQ/?th=1

Hem kendi hesabımdan hem eşimin hesabından 2-3 defa denememe rağmen, Amazon'a mesaj atmama rağmen bir türlü siparişi onaylatamadım. Artık yıldım yani.

Bana güzel 2 tane kılıf önerin size zahmet. Bir tane şeffaf sert plastik bir tane de siyah lazım. Güzel bir şeyler varsa yollayın gelsin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Sisteme bir iki küçük modifiye yaptım.
Kasanın içinde böyle küçük dokunuşlar hoşuma gidiyor. 💯

9 ay önceye bir selam verelim.
https://teknoseyir.com/durum/1652466

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

Umarım Thor, Mjölnir'i ekran kartı desteği olarak kullandığım için bana kızgın değildir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11

@systemnet

Sanırım bu monitöre bakıyordun.
https://www.amazon.com.tr/dp/B0C4PTSVKF

Saat 9'da indirime girecekmiş. Amazon satıyor. Monitör nasıldır bilmem ama görünce atayım dedim.

Şuan ki fiyatı: 11.985 TL

BeğenFavori PaylaşYorum yap