İş aramak için hangi siteleri kullanıyorsunuz? En iyi dönüşler hangi siteden oluyor? Popüler siteler hangileri?

Benim takip ettiğim 2 site var ama arttırmak istiyorum. Listeyi genisletelim bu sayede iş arayan arkadaşlar da nereden başlaması konusunda daha bilgi sahibi olur.

http://www.kariyer.net
http://www.secretcv.com

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 14

Düğünde yapılacak eğlenceli aktivite tavsiyeleriniz var mı. Çevreyi rahatsız etmeden insanların görünce begenebilecegi eğlenceli birşeyler lazım. Havai fişek etkisi gibi düşünün ama kimsenin rahatsız olmaması ve çevreci olması şart. Yada yine düğün içinde halay çekmek yada çiftetelli oynamaktan daha zevkli birsyler. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 34
 • urzais @urzais

  Ne yaparsanız yapın erik dalı ve halay çalınca herkesin içindekiler ortaya dökülecek boşuna yorulmayın bence.

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  "Acık" ünlü biri gelip bikaç şarkı söylese hoş olur mesela 🙂
  Onun dışında köçek oynatmak geldi aklıma; bir tema belirleyip de onu üzerine de yürüyebilirsiniz mesela maske takmak gibi. Girerken herkese verirsiniz maskeleri ya da takı takana maske verin girişte 😀 Bu daha cazip gelebilir 😀

 • fikri @fikri

  Ayakkabı oyunu diye bir oyun var. Gelin ile damat sırt sırta oturuyor. Ellerinde ayakkabılar var.
  Sorulan sorulara göre ayakkabıyı kaldırıyorlar. Ayakkabı oyunu diye ayınca videolar çıkıyor.
  Soruyu soran kişi ve sorulara göre çok eğlenceli olabiliyor.

 • 1Kan @birkanurlu

  Ege'de Yaren ekipleri var. Seymen kıyafetleriyle eski oyun havalarını çalıp oynuyorlar. Bir araştırın isterseniz. Bir de ben yapamadım ama düğünümde sihirbaz tutup 15-20 dakikalık gösteri yapması fikri cazip gelmişti bana. Misafirler keyifli vakit geçirir diye düşünmüştüm.

İran'da E-ticaret sitesi?
Bir arkadaşım sordu bilen varsa burada vardır dedim. İran'dan bir ürün getirilmek isteniyor. Orada bulunan ve yurtdışına kargo yapan bir site var mı? Aradığı ürünü Safran olarak söyledi. İranda ortalama kilosu $1000 civarı iken Türkiye'de $4000 dolar civarındaymış.
Ben kendisine oraya gidip gelen birisiyle getirmesini söyledim ama o ben yasal olarak gümrüğünü ödeyip almak istiyorum dedi ama gümrük işinde de safranın özel bir yeri var mı ondan emin değilim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bazen güzel bir şeye gelirseniz ve bunu herkesin bilmesini istersiniz ya; işte bu öyle bir şey. Bende Youtube'da denk geldim. Sadece bu türkü değil çaldığı diğer türkülere de bakmanızı tavsiye ederim. #BirazMüzik #Müzik
https://www.youtube.com/watch?v=v2mTHlo09No

Candan - Seviyorum Seni | Cover

Candan - Seviyorum Seni | Cover #SeviyorumSeni #OnurAkın Bütün Şarkılarımız: https://www.youtube.com/playlist?list=PLNzJ6fp1RjeSJyLROKONQ1low3IQ71Mku Söz: Na...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

2019 6. Ayda beyaz esya aldim teslim tarihi 2019. 12. Ay olarak belirledim. Fakat suan erteletmek istiyorum firma 850 tl fark istiyor. Bana fazla gekdigi icin sozlesmeyi fes edip parami geri alma teklifini sundum kdv kesintisi yaparim diyor. Teslim edilmeyen urun icin kdv kesintisi yapilmasi yasal mi. Urunun faturasi kesildi.
@vergibilenler

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • burakzdnr @burakzdnr

  sözleşme imzaladıysanız esas olan odur. Her iki taraf içinde bağlayıcı olan o. Firma model güncellemesi yapmayacaksa neden fark istiyor? Onlar fatura kesmemiş bile olabilir, ürün gelmediyse fatura çıkışı yapmazlar, kestikleri faturanın geçici vergi dönemini atlatmak isteyeceklerdir. elinizde fatura mı var sevk irsaliyesi mi var iyi bakın. iade konusunda Muhasebe bilgisi olanlar daha iyi cevap verecektir.

 • turker @turker

  adam faturayı kesip, işlediyse ve senden ürünü geri alırsa tekrar faturalı satamaz. gider pusulası düzenlemesi lazım ki orada kdv diye bir matrah olmuyordu galiba.

  • Alican @cancagir

   Gider pusulası düzenlenecek, kdv kesilmesi falan söz konusu değil, ancak cayma hakkını kullandığında sözleşmede bir cezai şart var ise onu ödemek zorunda kalabilirsin. Bayi çakallık yapıp kdv vermek istemiyor ama öyle bir şey yok. Sana satarken hesaplanan kdv olarak devlet senden alıp ödüyor. Sen iade edince gider pusulası ile indirilecek kdv yazacak bu sefer tutar eşitlenecek.

 • Veysel @spectrum

  Siz önden ödeme yaptınız ama fatura kesilmedi mi? Faturayı kesip, bekliyor ve siz o esnada iptal ediyorsanız KDV kesintisi doğru olabilir.

  Ama 850 TL farkı anlamadım, ulan parayı almışsın zaten, malı göndermemişsin. Ne istiyorsun daha 😀

  • turker @turker

   850tl az da olabilir çok da, devasa bir bayi değilseniz "genelde" ürünleri 10lu, 20li guruplar halinde "önden" anlaşarak ve parasını ödeyerek veya çek yazarak alırsınız. sonraki gruplar için size farklı fiyattan satabilir üretici ve genelde de zamlayarak satar. parasını tamemen tahsil etseniz bile ürünü depoda tutmanın bile bir maliyeti var.1 ürün için 850 lira çok olabilir ama 5-6 ürünü depoda 1 sene tutacaksam ben de para isterim 🙂

Tek yaşayan biri için evde 1 yada 2 petek yakmanın bir zararı var mı? Bazı yerlerde kombiye zarar verdiği falan soylenilmis ama ben 1 kısa yakın süre bu şekilde kullandım ve bir zararını görmedim. Yanlış yaptığımız bir nokta mi var?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9
 • urzais @urzais

  Reglaj ayarı olarak arattır uygun petek ayarlarını yaparak daha verimli kullanabilirsin.

  • Erhan M. @erhanm

   Merhaba. Şimdi arattım bir çok video izledim. Kimisi alt kimisi ise üst vanadan kısma ayarını yapıyor. Hangisi doğru?

  • urzais @urzais

   @erhanm En geçerlisi yakın petekleri az açı uzaklaşan petekleri daha çok açmak dönüşleri ise komple açmak.
   Ama yalıtımı iyi olan evlerde dönüşede reglaj yaparak kazan suyu sıcaklığını daha yavaş düşürüp on off aralığını uzatmak.
   Ama sizde ev küçükse petek sayısı azdır yakın peteği yarım tur yada 1 tur çevirip diğerlerini biraz daha az açarak ideal kombinasyonu yapabilirsiniz.

 • 'Mahmut Demirci @mahmut_demirci

  Geçen kombi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler diye bir yazı okumuştum. En az 3 peteğin çalışmasına dikkat edin gibi bir bilgi görmüştüm. Su devir daimi ile ilgili birşeydi galiba. Bulursam atarım
  * edit :
  Buldum cevap şöyle
  Kombilerin çalışma sistemi gereği en az 3 peteğin kullanılması şarttır. Bu sizin için tasarruf olarak görünmeyebilir fakat 3 petekten az kullanılır ise bu tasarruf demek değildir. Kombilerde bulunan pompa devir daim sağlayarak peteklerin ısınmasına yardımcı olur. 3 petekten az kullanılır ise pompa sürekli devir daim yapmak zorunda kalır. Bu durumda parçanın ömrü kısalabilir ya da hasar görüp arızalanabilir. Bu nedenle genelde daire içinde en az 3 petek kullanmanız şarttır.

 • zatisahaneleri @zatisahaneleri

  Ben 3 kış o şekilde tek petek yaktım hiçbir sıkıntı olmadı. Petek biraz uzundu ama.

Elektrik ile ısınmak isteyen biri için klima dışında en iyi yöntem nedir?

Küçük bir odayı elektirik yardımıyla ısıtmak istiyorum. Odada ayrıca biraz nem var bundan da kurtulmam gerek. Ne önerirsiniz. UFO gibi infrared ısıtıcı mi yoksa direk elektirikli soba mi yada başka bir yontemimlniz var mı.

Hatta varsa indirimde linkler ile beraber bile verebilirsiniz. İnternet üzerinden de alınabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

Teknoloji ve Bilim Notları kapak resmi değişmiş. Artık Cevdet Acarsoy'da eklenmiş ve 1 - 2 küçük başka değişiklik yapılmış.
@acarsoy-cevdet @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Televizyon ve Monitör test etmek için kullanacağım bir USB bellek hazırlamak istiyorum. @gamsizm siz monitör test videonuzda RGB renkler ve siyah beyaz geçişler için birkaç video yada resim kullandınız sanırım. Bunları temin ettiğiniz bir yer var mı yada benimle de paylaşabilir misiniz?

Ayrıca 4K videolara da ihtiyacım var. Farklı bit değerleri ve formatlarda TV testi için. Kaynak gösterilebilecek yerler varsa paylaşırsanız sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap