Buda bizim külüstür. VW 1200 73 Model Düz Cam.
Not: Satılıktır 🤗

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15

Uzun süredir süre gelen kablosuz mouse arayışımı SteelSeries Rival 650 modeli ile sonlandırdım. Çok uzun süre Logitech G700 modelini kullanmıştım. Elimin büyük olmasından dolayı avucumu kavrayacak ve yine alışkanlıktan dolayı (G700 147 g) ağırlık olarak G700'e yakın bir şeyler aradım. Rival 650 121 g standart ağırlığı 153 grama kadar özelleştirilebilir yapıya sahip. 4'er gramlık 8 adet ağırlığı mouse'un iki tarafına istediğiniz şekilde takabiliyorsunuz. Ben 6 tanesini kullanarak aradığım ağırlık dengesini buldum.

Aklımda yine Logitech'in G703 modeli vardı. İndirimlerini takip ediyordum fakat istediğim fiyata yakalayamadım bir türlü. Rival 650 daha pahallı bir model olmasına karşın her zaman aklımda istediğim bir model olarak kalmıştı. Ve en sonunda bütçeyi arttırıp güzel bir indirim yakalayınca alma kararı verdim.

Ürün normalde piyasa 899 TL Fiyat ile giriş yaptı fakat 699 TL fiyatlarına çok rahat bulunuyor. Ben ürünü 630 TL fiyatına ve 15 TL n11 indirim 80 TL puan indirimi ile 535 TL civarına aldım.

Kesinlikle tavsiye edebileceğim güzel bir ürün. Kablolu ürünler daha ucuz fiyata bulunuyor olsa da ben laptop kullandığımdan ötürü ve kablonun gereksizliğini hissettikten sonra kesinlikle kablolu ürünlerden uzak durmaya çalışıyorum. Özellikle mouse konusunda kablodan kurtulmak çok büyük nimet.

Son olarak bu kadar indirim denk gelmeseydi kesinlikle almak için erteleyeceğim yada başka bir ürüne yönleneceğim bir ürün. 699 TL bir mouse için benim için çok fazla. Bunun yerine g703 yada g603 modellerine yönelmekte mantıklı. Fakat bütçenizi zorlayabilirseniz bu ürünü bir test etmenizi tavsiye ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Birkaç hafta önce Beyaz Eşya arayışı içinde olduğumu söylemiştim. Siz değerli dostların tavsiyelerini dikkate alarak sonunda Arçelik markasında karar kıldım.

https://teknoseyir.com/durum/1103704

Bu kararda en büyük etmen alacağım özelliklere karşı fiyatın makul düzeyde olması ve eşimin de bizzat görerek onay vermesi oldu. Aldığım ürünleri ve fiyatlarını yazıyorum. Belki bu arayış içinde olan arkadaşlar varsa fikir verebilir.

Ürünleri henüz teslim almadım. Yıl sonuna kadar aldığım firmada duracak ne zaman teslim almak istersem haber edeceğim ve evime gelecek.

Buzdolabı: Arçelik 2476 CEI
https://www.arcelik.com.tr/no-frost-buzdolabi/2476-cei-buzdolabi
3750 TL

Bulaşık Makinesi: Arçelik 65881
https://www.arcelik.com.tr/bulasik-makinesi/6588-i-bulasik-makinesi
2750 TL

Çamaşır Makinesi: Arçelik 9123 YCM
https://www.arcelik.com.tr/camasir-makinesi/9123-ycm-camasir-makinesi
2500 TL

TOPLAM: 9000 TL

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9
Volkan EKMEN paylaştı.

Bir türlü çözemiyorum monitör renk profilini birtakım programlar ele geçirip sürekli değiştiriyor. Sabit kalmasını sağlayamıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yav su evlenenler nasıl yapıyor bu işi bı el atın. Bu beyaz eşya nereden alınır nasıl olur. Hangi marka iyidir. Buzdolabında çamaşır makinesinde neye dikkat etmek gerekir. Bı el atın beni evlendiyiruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 38
 • Kenan @72pinedoram

  Geçen sene evlendim. 2018 temmuzunda eşya işini hallettim, aldığım ürünleri 1 yıldır kullanıyorum.
  Bir markanın tüm ürün grubu iyi değildir. İyi bir markanın en düşük ürünleri de iyi değildir.(Araştırmalarım sonucunda benim fikrim.)
  Bosch-Siemens-Profilo aynı ve Arçelik-Beko markası yaklaşık aynı ürünlerdir.(Alt model, Üst Model farkı olabilir.)
  Aldığım marka ve modelleri yazayım belki yardımcı olur. Tüm ürünleri Fiyat/Performans olarak değerlendirip aldım, daha pahalı ve kaliteli ürünler mutlaka vardır.
  Buzdolabı: Arçelik 570470 MI (Bosch-Siemens-Profilo hem pahalıydı hem de sürekli buz kırma sesi geliyor sinir oluyorum. Arçelik daha sessiz.)
  Bulaşık Mak: Profilo BM6480MA (Memnunum), BM4285EG da olabilir.
  Çamaşır Mak: Profilo CMG140DTR (Sessiz ve başarılı)
  Ocaklı Fırın: 8315 S Turbo fırın (Kesinlikle multi fonksiyonlu üst modeli alınmalı, arasında çok az fiyat farkı var. Bunda zamanlayıcı ve alt-üst rezistans yok. Acemiliğime geldi.) Ama işini yapıyor.
  Süpürge: Electrolux Ultra Silencer EUS8X2DBT (Kesinlikle tavsiye ederim. çok sessiz ve güçlü, fiyatı uygun)
  Mikrodalga: Arçelik MD 674 S (Ucuz olduğu için aldım, aynı fiyatlara samsung falan olsa daha iyi tabii. (Memnunum)
  Mobilya: Her şeyi Bellona'dan aldım. (Tüm markalar neredeyse aynı kalite.) 8. ayda koltuk süngerleri çökmeye başladı. Ama diğer markaların da farklı olacağını düşünmüyorum.
  Mobilyacılar genelde takım alınca 102 ekran Samsung TV hediye ediyor. Hediye Tv yi kullanıyorum işimi görüyor.
  Umarım yardımı dokunur.

 • gordonfreeman @gordonfreeman

  hiç bosch siemens iyidir kafasına girme çünkü beyaz eşya işide aynı elektronikde olduğu gibi şans işi. Yerli üreticileri tercih ederdim ben olsam. (vestel hariç)

 • Veysel @spectrum

  Bütçenizi bilmiyorum. Ama tecrübelerimi söyleyeyim. Para harcamayın, para harcamayın, para harcamayın 🙂 Beyaz eşyayı Bosch veya Siemens alın, uzatılmış garantiyi mutlaka yaptırın.

  Mobilyaya para HARCAMAYIN! Kaliteli ama ucuz bir şey alın, geçin. Bütçenizi bilmiyorum ama sizi yormayan bir şey alın. Ben evlenirken, ucuz ve kaliteli takım aldım geçtim, çocuklar içine ediyor zaten. Hiç umrumda değil. Koltuklar mutlaka ama mutlaka leke tutmayan olsun, bu söylediğimi hatırladıkça dua edersiniz 🙂

  Nişanda, düğünde saçma sapan masraflardan kaçının. Borca çok girmeyin. Müstakbel eşinizi de bu yönde yönlendirin. Nişan elbisesi için 24 ay kredi çeken çalışanımız var, kıza geçen gün yarım saat nasihat çektim, inşallah anlamıştır...

  Ben TV'yi iyi almıştım o zamana göre. Mobilya eh işte,, beyaz eşya Bosch. Memnun kalmıştım. Eşimin kardeşi bizden bir sene sonra evlendi,Bizim 5 katımız kadar masraf yaptı. Ki bizim gelirimizle onların geliri arasında çok ciddi fark olmasına rağmen. Kayınvalide, çocuğun düğününü ve masraflarını karşılamak için, 1 ev sattı, kayınpederin emekli maaşını kullandılar, kredi çektiler. 6 sene olmuş o evleneli, daha yeni düzlüğe çıktı aile. Yazık... Bir düğün böyle olmamalı.

 • ciddiyetsiz @ciddiyetsiz

  Her şeyden önce marka takıntısı yapmayın. Bütün evi bosch yapayım kafasına girmeyin mesela. Ben eşimi bu düşünceden zor vazgeçirdim ama şimdi o da bundan memnun. Söylenmiş ama tekrar edeyim; en hayati beyaz eşya buzdolabı. Bizim düşüncemiz bütçe yettiğince geniş hacim olsun olduğu için 84 cm olanlara baktık genelde. Arçelik 720 lt buzdolabı çıkarmış tam o aralar, bosch ile de ciddi fiyat farkı vardı onu aldık. Ama şans işte kompresör ses yapıyordu, gelip değiştirdiler bir de garanti uzattık. Aradığımız her özellik var, geniş, buz makinası, uygun tüketim verisi.
  Aynı şekilde tv de Beko aldım. Az daha Phillips alacakken vazgeçtim çünkü aynı fiyata aynı görüntü ve ekstra özellikleri vardı. Kullanmasam da 3D ve önemli bir özellik çift tuner. Bu sayede PIP yapabilir veya bir kanal izlerken diğer kanalı kayıt edebilirrsin. Yine onda da ufak bir ışık sızması çıktı, servisi aradım 2 saat içinde değişim kararı çıktı.
  Çamaşır, bulaşık makinesi bosch ama bekar evimdeki beko 8008 bulaşık makinesinden hiç bir farkı yok yıkama performansı olarak. O nedenle Beko tavsiye ederim. Çamaşır makinesi de hem bekar hem kendi evimde bosch grubu, aynı modelin farklı varyasyonları. Ama hanım yorgan programı var diye battaniye atmış şimdi makine ses yapıyor. Servis çağıracağız bakalım ne olacak.
  Özetlersek aslında aldığın her üründe sorun yaşama ihtimalin var. Ama önemli olan sorun yaşadıktan sonra servisin tutumu. Ben bölgemdeki Arçelik /Beko servisinden memnunum. O nedenle Beko öneriyorum. Tv için de f/p olarak belki Vestel seçilebilir.

  • homosapien @biggestliar

   Işte tam da sizin uzun uzun yazdığınız durumlar için markalar arasında fark var; yeni aldığınız ürünlerde sıkıntı yaşamışsınız ve servis halletmiş. İlginç olan, 2 yeni ürünün ikisinde de yaşamanız. Kuvvetle muhtemel garanti bitince sıkıntı yaşamınız olası.
   İnsanların Bosch ve Siemens demesi bu sıkıntıları yaşama ihtimalinizin çok Daha az olması ve kullanım ömürlerinin pekçok markaya göre çok uzun olması.

  • ciddiyetsiz @ciddiyetsiz

   @biggestliar ancak Bosch marka çamaşır makinesi de sorun çıkardı. Bekar evimdeki Siemens marka da olsa görece aynı serinin farklı modelleri. Belki bilmiyorsunuzdur diye belirteyim Bosch, Siemens ve Profilo aynı grubun markaları ve aynı üretim bandındann çıkarlar. Bosch kalitelidir diye aldık ama onda da sorun çıktı. Aynı ürün grubuna dahil diğer markasında sorun yok.

   Tabi küçük bir bilgi bekar evimdeki Siemens alman üretimi. Bosch yerli üretim.

  • homosapien @biggestliar

   @ciddiyetsiz
   Ben makine Müh. Üstadım.
   Arçelik beko bosch Siemens vs. arasındaki tambur farkını da. Motor endüvi ve sarım farkını da, kayış kasnak aktarımlı mekanik hareketli ürünlerde kullanılan kayış kalitesini de (bazılarının içinde kevral bileşikleri bile var). elektronik komponentler farkını da (örneğin PLC) pekçok insandan çok çok daha iyi bilirim. Hatta tambur malzemesi haddesi içinde kullanılan krom ve nikel alaşım oranları farkına kadar ve bu farkların hangi sonuçlara varacağına kadar çok iyi bilirim. Hatta şalt grubunda kullanılan malzemelerin kalitesi arasındaki uçurumu da çok iyi bilirim.

   Sizin yaşadığınız sıkıntıyı her markada yaşama ihtimaliniz var ama önemli olan bunun oranı. Siemens tüm dünyaya saniyede bilmem kaçta dayanıklı tüketim malı satan firma, işte fark burada.

  • ciddiyetsiz @ciddiyetsiz

   @biggestliar sizi küçümsemek için söylemedim bunu. Hani sıradan bir kişi Bosch ve Siemens apayrı Arçelik ve Beko apayrı olarak bilebilir. O nedenle söylemiştim. Sonuçta sizin mesleğinizi de bilemem. Ayrıca mesleğinizde başarılı olmanızı isterim ki ülkemizin iyi yetişmiş mühendislere her zaman ihtiyacı var.

   Elbette dediğiniz doğru. Sorun çıkarma oranı önemli ama servis kalitesi de önemli. Bosch ile sorun yaşayan çok tanıdığım da var ve bir çoğu servisten memnun değil. Hele garanti süresi bittiyse bosch grubu ciddi fiyatlar istiyor. Arçelik bu konuda daha uygun. Ben biraz da bunu aktarmak istemiştim.

  • homosapien @biggestliar

   @ciddiyetsiz
   Haklısınız ama servis işi gerçekten bulunduğunuz bölge ile alakalı bir şans. Dengesizin biri gelir aldığımıza alacağınıza pişman eder. Ya da çok yapıcı ve yardımcı biri denk gelir ve "iyiki almışım" dersiniz.
   Muhtemelen konu servis olunca yılların arçelik'i servis konusunda hepsinden öndedir diye tahmin ediyorum.

  • ciddiyetsiz @ciddiyetsiz

   @biggestliar aynen öyle. Zaten dikkat ederseniz bulunduğum bölgedeki servisten memnunum diye belirttim. Her bölge aynı ilgi alaka düzeyinde olmayabilir ama genel kanı memnuniyet oranı Arçelik grubunda daha yüksek.

Google Play Store yeni tasarıma geçmiş yükleyeyim dedim. Sunucu ağ hatası veriyor yüklemeden sonra. Eski sürüme döndüm,güncellemeri kaldırdım, verileri temizledim nafile hiçbiri işe yaramıyor. Öylece kaldı. Şimdilik bir çözümü yok.

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-15-1-24-release/

Not: Update kaldırdım ve bir süre sonra kendisi doğru sürüme güncelleyerek düzeldi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir açıp bu şarkıya bakıyorum; bir dönüp ülkeme bakıyorum, yaşadıklarımıza, kavgalarımıza, insansızlığımıza...
https://youtu.be/ZJuBqyZtEbY

Hayki - B1R

Hayki'nin, DMC etiketiyle yayınlanan "B1R" isimli tekli çalışması, video klibiyle netd müzik'te. Söz: Hayki Müzik: Can Volkan Video: Mehmet Torni Metin Düzen...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

S7 Edge telefonumun Ekran ve arka kapak kırılmasından dolayı BDH Samsung servisine göndermiştim aşağıdaki gibi bir maliyet çıkardılar. Kameranın'da camı kırık. Bataryayı'da ben sordum ne kadar diye.

Şimdi böyle bir durumda tamir yaptırmak mantıklı mı emin olamadım. Bu telefon şuan yapılsa kullanılmayacak ve yedek olarak duracak. Siz olsanız nasıl bir yol izlerdiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Uygun fiyatlı kablosuz mouse arıyorum.
Daha önce uzun süre G700 kullanmış biri olarak büyük mouse seven biriyim. G700 tam aradığım mouse aslında. Programlanabilir tuş yapısı ve ağır olması benim hoşuma gidiyordu.

Uzun zamandır Rival 650 takip ediyorum ama 650 TL den ucuza düşmedi. Şuan için GamesDonkey kablolu bir mouse kullaaktayim fakat kablo karmaşası gerçekten laptop kullanan biri için eziyet.

G700 ayarında sensörü iyi programlanabilir tuş yapısına uygun ucuz bir mouse arıyorum. Bu kriterlere uyan neler önerebilirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

SATILDI
MSI GE60 0ND 453TR Notebook

Intel Core i7-3630QM
nVIDIA Geforce GTX660M 1085Mhz
8 GB DDR3 1600MHz
250GB SSD
750GB HDD
15.6¨ FHD (1920×1080) Mat Ekran
Daha ayrıntılı bilgiler aşağıdaki linkte mevcut.
https://www.msi.com/Laptop/GE60_0ND.html

2013 senesinde aldım. Temizlik ve termal macun yenilemesi yapıldı.

Bataryası değiştirildi. Üzerinde Hyperlife markasının bataryası var ve 2 - 2.5 saat film süresi veriyor.
https://www.dataservis.net/urun/838876-ot-9299/msi-ge60-0nd-453tr-batarya-pil-japon.html - 250 TL

Klavyesi değiştirildi tertemiz ve sorunsuz bir klavyesi var.
https://www.dataservis.net/urun/957535-lb-7945/msi-ge60-0nd-453tr-klavye-v1.html - 200 TL

OYUN PERFORMANSI
GTA V 60+ fps
CS:GO 150+ fps
BF4 60+ fps
Projetc Cars 2 1080p 60+ fps
Rainbow Six 60+ fps
PUBG 60+ fps

Benim kullandığım cihaz 1085Mhz OC’li şekilde. Aldığımdan beri bu hızda kullanıyorum ve %15-20 performans artışı var standart GTX 660m'e göre.

Fiyat 2500 TL
#ikinciel

BeğenFavori PaylaşYorum yap