Nvidia GeForce RTX 3090 ve Microsoft Xbox Series X

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emiel Regis Rohellec Terzieff- @regis

  Konsol ekran kartından ucuz arkadaş bir 3090 parasına hem ps5 hem xbox series x alınıyor. Aynı şekilde bir 3070 parasına ps5 ya da xbox series x alınabiliyor. Gpu üreticileri sadece işlem birimini satıyorlar ve deli gibi pahalı. Telefonlarda devleri şikayet ediyoruz ama kimse dönüp yahu kardeşim bu ne fiyat diyemiyor. Tabi bunu biz degil teknoloji basını söylemeli bix zaten söylüyoruz ama icraat yok. Şimdi dolarcılar saldırmadan diyeyim kardeşim dünya geneli pahalı bunlar.

  • Orcun @orcun

   Hatta 500 dolar ps5, 600 dolar series x desek eder 1100 dolar. Birde uygun fiyata 4k tv alsan ? 400 dolara birde bulursun ya amerikadaysan sonuçta hisense tcl şu bu deli gibi ucuza falan tv oluyor. Komple set diziyorsun. Ama böyle sadece '' OYUN '' için ekran kartı alınca bitmiyor ki ? 3090'I besleyecek işte psu ram ondan sonra işlemci nerde ? hadi hepsine okey televizyon mu alacan bu pc için ? yoksa 4k monitör mü ? tamam sonuçta bir bilgisayardan söz ediliyor ama nvidia da eşşeğin aklına karpuz kabuğu kaçırmayı geçmiş karpuzu resmen yağlayıp bütün sokuyor. Ha rakibi yok tabi istediği gibi at koşturuyor ki ? geberesice amd bok var aldı atiyi bırak işte sürme elini ? aldığından beri bok ettiler.

  • TeknoStil @teknostil

   Konsollar zararına satılıyor. Satılan oyunlarla zarar kapatılıp üzerine kara geçiliyor.

   DİYORLAR. 🙂

  • Emiel Regis Rohellec Terzieff- @regis

   @orcun Amd Ryzende fiyat rekabetini çok iyi getirdi intele karşı ama ne oluyorsa zorluk neresindeyse bilemiyorum ama gpu tarafında bir türlü fiyat rekabeti yok. Haa 5700 serisi kartlar gelince ister istemez biraz fiyat rekabeti oldu ama sonra kart satıcıları fiyatları Nvidia da hangi karta denk geliyorsa eşitlediler resmen. 2500-3000 bandında 5700xt kartlar satılırken 2070 ler 3500 civarıydı sonra 2070 super gelince fiyatlar her iki taraftada 4-4.500 diye yükseldi aniden. Bunlar olurken dolar öyle alelade yükselmemişti. Kart üreticilerinde de ipnelik var adam akıllı rekabet gözlemi yapacak mecra yok.

  • Orcun @orcun

   @regis Birde şimdi tamam intel kısmı ayrı ama amd'nin asıl olayı zaten işlemciydi ve core i serisinden beri amd toparlayamıyordu. E şimdi ryzen ile mobil ve pc tarafıdna bir öne geçme gibi durumu oldu ama intel zaten copy paste yapıyordu. Bugün bak yani 2. nesil i7 ile 7. nesil i7 arasında ne fark var ? arada kaçtane soket değişti ? e performans ? hala daha 4 core 8 izlek satıyordu. Vurdular tepesine balyozla bak kendi de çekirdeği seve seve arttırmak zorunda kaldı. Ama hala hinlik cinlik peşindeler o da ayrı konu. Ama grafik tarafı böyle değil. Nvidia çok pislik bir rakip, hani nasıl diyeyim mike tyson gibi, hani düşmez ama düşerse bile sağlam vurur devirir illa ki kinci inatçı vs. vs. vs. adamlar her nesilde birşey katıyor üstüne yani öyle yüzde 5 yüzde 10 koyalım aynı şeyi satalım demiyorlar. Ray tracing işte dlss rtx voice işte yeşil perde olmadan arkaplanı yok etme öyle oyuncakları varken amd de grafikte birşey yok. Nvidia'nın yakın zamanda başarısız olduğu tek konu belki var o da gsync belki ? freesync beleşiydi bu ayrı donanım istiyordu ama gene de sektörde ilk kendisi getirmişti bu olayı mesela gibi gibi, böyle rakiple zaten yarım yamalak grafik biriminle baş etmen çok zor. İşlemcide gibi değil çünkü.

Menü fena değilmiş 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Amazon hesabımı kurcalarken şöyle bir detaya denk geldim. Ödemeler sayfasına bakarken daha önce böyle bir detay bulunmuyordu. Kayıtlı kartlarım kısmına geldiğimde şöyle bir ibare eklenmiş. "Varsayılan tercihleriniz Alexa, Kindle ve diğer dijital satın alımlar için kullanılır."

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

Xiaomi'den Mini Led ekran teknolojisine sahip Mi TV Master 82" 8K Extreme Edition televizyon

- 82" Mini Led ekran
- 8K çözünürlük
- 120Hz ekran tazeleme
- 2000nit parlaklık
- 400000:1 kontrast
- 960 bölgeli arka aydınlatma
- AI Master APU görüntü motoru
- Dolby Vision, HDR10+, HLG
- Fiyat USD $7335

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

Twitch kanalında bir şeyler deniyorum.

https://www.twitch.tv/teknoseyir

TeknoSeyir - Twitch

TeknoSeyir'in Twitch kanalına hoş geldiniz!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bazı elektronik ürünler hariç diğer elektronik ürünlerin vergi olarak sadece %18 KDV mahsus olması ve boşluğu görmemiş olmaları düşüncesi çık aklımdan 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 15

Güzel kasa sevdim 🙂

Başarılı Raspberry Pi 4 kasası Argon One Pi 4

Raspberry Pi 4 için gereken soğutmayı başarıyla sağlayan Argon One'ı kutusundan çıkardım ve montajını yaptım.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Twitch kanalında bugün yaptığım denemeleri aramızda izleyen oldu mu? 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8