Nintendo Switch, Türkiye reklam filmi 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17

Telefon ön kamerası ile 4K 30fps 100mbps elektronik imaj sabitlemeli video çekmek mi 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 23

@ermanyurdakann günaydınlar efenim çatalınızı güzel bir çay ile afiyetle yemeniz dileğiyle iyi haftalar 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türk Telekom ile olan internet taahhüdüm bitmek üzere idi ve yaklaşık bir aydır araştırma içerisinde olan biri olarak taahhüt yenileme kararı aldım.

Türk Telekom, 1 Ocak 2019 itibariyle AKK'sız olacağını ve hız düşümü yaşanmayacağını taahhüt ettikleri 35mbps VDSL tarifesine 75TL ödemek koşuluyla razı oldum. Önceki pakedim 24mbps idi Akk ve benzeri bir şey uydurulsada bu tercih bir hız artışına sebep olacak muhtemelen 🙂

1 Ocak 2019 tarihini neden beklemedin sorusuna gelirsek durumun ileriye dönük pek olumlu görünmemesi nedeniyle beklemedim.

Başka bir internet sağlayıcıya neden yönelmedin kısmı ise şöyle diğer firmaların hizmet ve İnternet olarak benzer fiyatı sunması, Türk Telekom teknik destek konusunda yetersiz olsada diğer firmaların onlardan daha yetersiz olmaları ve fiyat değişkenliği nedeniyle yönelemedim. Bölgemde Türk Telekom altyapısı dışında altyapı olmadığını belirteyim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 17

Siz bu Meizu 16th 'ya telefon demişsiniz ama bu bildiğiniz taşınabilir ufak bir ses sistemi 😀 Hoparlör başarımı ve kulaklık çıkışı çok iyi denebilecek seviyede olmuş. Ekolayzır modları ise işlevsel 🙂

• Qualcomm Aqstic (WCD9341) ses işlemcisi
• Cirrius Logic (CS35L41) amplifikatör
• Stereo çift hoparlör
• 3.5mm kulaklık jak yuvası
• mEngine 2.0 etkileşim motoru
• Qualcomm Aptx ve Aptx HD desteği
• Sony LDAC kodek desteği

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 12

'Russia's most modern robot' revealed to be just a person in a suit

Onlookers immediately notice a series of things wrong with the robot
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Umut Koçak paylaştı.

Bu yeni çıkan Palm telefon aslında Amerikan pazarı dışında hiç bir yeri ilgilendirmiyor ama ilginç bir durum var. Bu telefon sağlıklı yaşam trendini takip eden insanları (afedersiniz) söğüşlemek için yapılmış. Yeni trend Digital Wellbeing çünkü.
İlk gördüğümde ucuz ve basit bir telefon olarak çıkacak sandım, ki o zaman Palm markası daha da anlamsız oluyor. Android Central podcastinde bu cihazdan bahsetmişler. Oradan duyduklarımla kendi düşüncelerimi harmanlayarak anlatayım.
Öncelikle cihaz basit, küçük ama kesinlikle ucuz değil, Amerika'da 350 Dolar (Bu paraya oldukça güzel bir orta seviye telefon alınır). Bu aslında tek başına kullanmak için yapılmış bir telefon değil, asıl telefonun bir aksesuarı. Yani akıllı saat gibi bir nevi, ve hatta LTE destekli akıllı saatlerde olduğu gibi ana hat ile aynı numaraya sahip bir cihaz olarak tanımlanıyor ve ayda 10 Dolar da abonelik ücreti alınıyor. Yani bu cihazın 2 yıllık maliyeti tam 590 Dolar.
Peki ne akla hizmet bu kadar yüksek bir meblağ isteniyor derseniz, dijital sağlık (wellbeing) talebinizi karşılıyor 🙂
Hani Light Phone diye bir şey çıktı duyan vardır. Sizi akıllı telefon bağımlılığından kurtaran, sadece temel telefon özellikleri sunan bir telefon (sanki böyle telefonlar zaten yokmuş gibi). İşte bu yeni Palm bu yaklaşıma yeni bir anlayış getiriyor. Light Phone gibi çık kısıtlı değil. Normal Android 8.1 yüklü, istediğiniz uygulamayı kurarsınız. Bazı günler akıllı telefonunuzu evde bırakıp bununla dışarı çıkabilirsiniz. Aslında bununla da facebook, twitter, youtube falan kullanırsınız ama istemezsiniz. Çünkü telefon yavaş, ekranı küçük ve pil kapasitesi çok düşük. Ama hani arkadaşlarınızla WhatsApp yazışması yapmanız gerekirse falan sizi Light Phone gibi ortada bırakmaz, işinizi görürsünüz. Sonra da hemen bırakırsınız çünkü bunda tiwitter falan çekilmez. Özet olarak kendinizi telefondan uzak tutamamaktan şikayetçiyseniz ve böyle tırt bir cihaz için harcayacak yüzlerce Dolarınız varsa tam aradığınız şey 🙂

Podcast'teki adamlardan biri güzel bir benzetme yaptı. (Palm'ı inceleyen adamın günlük kullandığı telefon olan) Pixel 3 kullanmak günde bir paket sigara içmekse bu Palm de elektronik sigaradır 🙂 Daha az zararlı ama verdiği keyif de daha az.

Hadi ben de bir benzetme ekleyeyim. Bu telefon marketten alınıp içinde samanlar olan bir sepete dizilerek organik diye itelenen yumurta gibi 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çin artık üretim gücü olmaktan çıkıyor. Üreten güç olma yolunda hızla ilerliyor. Kendi markalarını güçlendirerek kaybettikleri odm üretim hacmini telafi etmek gibi bir amaca bürünüyorlar. Bakalım gerçek anlamda "dünya markası" çıkarmayı veya olmayı başarabilecekler mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 13
 • Temp @temp

  @umtk Bence Çin zaten dünya markası olma iddiasını kanıtladı sayılır.
  Örn: Xiaomi
  Seversiniz yada sevmezsiniz ama adamların eli kolu her yere uzanıyor.
  Samsung u bence de kapı dışarı etsinler.Onların sonu Sony gibi olacak zaten o belli.

  • Umut Koçak @umtk

   Xiaomi bir dünya markası değil hatta alakası yok. Olursa olabilirse tüketici için iyi olur ama şuan değil.

  • Temp @temp

   @umtk Sadece örnek verdim.Xiaomi den çok haz eden bir tüketici de değilim ama Meizu ve Oneplus gibi örnekler de var.
   Daha bilmediğim saymayı unuttuğum bir çok çinli firma hayatımızda.
   Bunu demek istemiştim.Şuan tüm dünyaya hükmediyor diyemiyor olsak da ilerisini tahmin etmek çok zor değil açıkçası.
   Samsung un ömrü uzun olmayacak ben bunu hep söylüyorum.Bu çinli firmalar da tam olarak o noktayı hedefliyor.

  • Umut Koçak @umtk

   @temp Örnekler verilebilir ama ilerisi için olabilir diye verilir. Şuan ben şahsen hiçbir Çin markasına dünya markası diyemem bana göre değiller.

  • Cihangir @chngr

   @umtk Dji bence dünya markası, drone endüstrisinde önemli bir yerdeler. Bu marka algısını bizim severek takip ettiğimiz ürün olarak düşünmemek gerek, gıdada öndeler dünya geneli bal,sarımsak vs gibi yada daha niş konularda.

  • Umut Koçak @umtk

   @chngr DJI çok iyi bir örnek yalnız ama DJI sadece bir konu özelinde çalışan görece küçük işlerle uğraşan bir firma konumunda burada bahsedilen kasıt başka 🙂

  • Cihangir @chngr

   @umtk tiktok da dünya markası 75milyar değerlemesi var uberi bile geçiyor 😁😁😂😂, şaka bir yana birçok niş konuda öndeler. Şu logolarında kutularında ve arayüzlerinde çince harfler kullanmasalar, trent olan font ve arayüzü kullansalar bir çok firma çıkarda vizyon yok vizyon

 • scorptr @scorptr

  Turkiyeye gelsinler , bizim devlet birsey uretmiyor bari yabancilar uretir belkide 2 3 cihazin yapimini ogreniriz

 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  Aslında bu haber Çin için kötü haber. Samsung'un orada üretimden çekilmesi az çok bir hacim kaybı Çin için. iPhone satışlarının da düştüğü lafları doğruysa Çin'in ihracatı için iki kötü gelişme birden var. Zaten artık dünya gözünü Hindistan'a çevirdi, Samsung da geç kalmadan hamlesini yapıyor, muhtemelen biraz da Amerika'nın baskısı ile. Çin elbette kendi markalarını falan yaratıyor ama daha uzun bir yolu var. Dünya satış sıralamalarında üstlerde görülen bir çok Çinli firmanın Çin dışında doğru düzgün bir işi yok. Bu alanda patent gücü de batılı ve Koreli firmalarda. Çin dışında satılan Çin markalarını da sanırım Google kolluyor elindeki patent havuzu ile, bu kollama ne kadar sürer bilinmez. Samsung tüm teknoloji sektöründeki en sağlam adımlar atan firması olabilir, yine akıllı bir hareket yapmışlar.

 • DRTOLGA @platinium08

  Ses konusunda Çinliler gerçekten dünya markası,
  Dji ise süper örnekti.
  Alibaba Aliexpress Alışveriş sektörünün en büyüğü
  HUAWEI yalnızca telefonda değil telekominikasyonda altyapıda da dünya markası
  Zte alt yapı ve global pazarda tüm dünya operatörlerine modem tenininde dünya markası
  Lenovo bilgisayar da dünya markası

  TCL nin elinde çok değerli markalar var geleceği parlak
  Tencent inde geleceği parlak
  Anker amerikanın en çok satan şarj ürünleri markası ancak Amerikan markası gözüksede çin markası

  Xiaomi Meizu Oppo Vivo OnePlus Nubia bunlar gelecek vaad eden firmalar

  Özellikle Xiaomi nin birçok alt markası var ve her sektörde aktif IOT ve Akılkı sistemlerde birçok markadan çok ilerideler. Bugün evinizi tamameb xiaomi ile doldurup akıllı ev inşa edebilirsiniz beyaz eşyalara kadar akıllı sistem kullanan bir marka. Akıllı ev aletlerinde üzerine yok. Markanın kalite noktasında eksik olduğu 3 yer telefon tablet ve ses ürünleri ve buna rağmen telefonda satıyorlar.

Kurulduğu günden beri iletişim halinde olduğum Awox beycimler işleri büyütüyor. Beyaz eşya sektörüne girme hazırlığı içerisinde olan firma Türkiye'nin lider elektronik firması olmak için çaba gösterecek.

Televizyon kanallarında hazırladıkları şu reklam filmini görürseniz şaşırmayın. 🙂

Awox TV Reklam Filmi

Ülkemizde faaliyet göstermekte olan yerli marka Awox'un televizyon kanallarında yayınlamak için hazırlattığı reklam filmi
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Meizu Fransa, Meizu 16th modelini Fransa topraklarında satışa sundu.

Meizu Fransa
• Meizu 16th 6/64GB €459 (2800₺)
• Meizu 16th 8/128GB €509 (3106₺)
– Ön siparişe özel Meizu EP2X hediye

Meizu Türkiye
• Meizu 16th 6/64GB 3100₺
• Meizu 16th 8/128GB 3999₺

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 20