Kimsenin pek dikkat ettiğini düşünmediğim ama işin diplomasisi yüzünden kritik bir öneme sahip bir mevzu ve teknoloji dünyasını ilgilendiren bir konuya ışık tutan değerli bir içerik olmuş.

Samsung'u Bekleyen Büyük Tehlike
"Güney Kore ve Japonya arasında yaşanan anlaşmazlıklar, Amerika-Çin benzer bir ticaret savaşını da beraberinde getirmişe benziyor. Tarihsel olaylardaki anlaşmazlıklar ve ona bağlı olarak alınan kararlar, teknoloji dünyasını da derinden etkileyecek gibi görünüyor."

#TakipEdilesiYoutubeKanalları #YoutubeKanalTavsiyesi

Samsung'u bekleyen büyük tehlike

Güney Kore ve Japonya arasında yaşanan anlaşmazlıklar, Amerika-Çin benzer bir ticaret savaşını da beraberinde getirmişe benziyor. Tarihsel olaylardaki anlaşm...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Realme der ki Xiaomi az git ötede oyna, Samsung ise bizim olduğumuz yerde bir semt ismidir temalı paylaşım 😀

https://twitter.com/realmemobiles/status/1163719632902995971?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

Tozlu Raflar: Soğutucular

Tozlu Raflar uzun zaman sonra, sistemlerimizde tozla beraber anılan soğutucularla geri dönüyor. Geçmişten günümüze, soğutma çözümlerinde kullanılan, soğutucu...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bazı kamerasıyla meşhur telefonlar ve çektiği fotoğraflar 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

BitFenix Announces the Nova Mesh TG Chassis

The BitFenix NOVA MESH TG is the rebirth of the popular BitFenix NOVA with re-engineered designs and features to offer the best balance of performance, looks and ease of use. NOVA MESH TG represents...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kazanç ve harcama yönünden en bereketli akıllı telefon pazarlarından biri olan Avrupa piyasasında pazarın hakimleri (Q2 2019)

1) Samsung %40.6
2) Huawei %18.8
3) Apple %14.1
4) Xiaomi %9.6
5) HMD (Nokia) %2.7

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dünyanın en büyük ikinci telefon pazarı olarak gösterilen Hindistan akıllı telefon piyasasında güncel duruma göre söz sahipleri (Q2 2019)

1) Xiaomi %28.3
2) Samsung %25.3
3) Vivo %15.1
4) Oppo %9.7
5) Realme %7.7

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11

Dünyanın hacimsel olarak en büyük akıllı telefon pazarları arasında gösterilen Endonezya akıllı telefon pazarının hakimleri top5 (2019 Q2)

1) Oppo %26
2) Samsung %24
3) Xiaomi %19
4) Vivo %15
5) Realme %7

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10
 • Orcun @orcun

  Hemen hemen 100 telefondan 48 tanesi oppo'nun, gerisi de 24 tane samsung ötesi şayomi. Adamlar arayüze reklam dayıyor birde ucuz satıyorlar '' güya '' ama gene de öyle ahım şahım değiller.

 • bekir @bekiro

  müslüman ülkede vestel ve gm çok satmalı ilk 100'de bile yoklar 🙂

  • Hami Özgüroğlu @yolgezer

   vestel türkiyede bile türk malı sayılmıyor ki. koca fabrikaları montaj sahasından ibaret kaldığı için bi marka değeri taşımıyo.

  • bekir @bekiro

   @yolgezer telefonda elbet ki montaj yapar başka çaresi yok ama diğer sektörlerde en yerli üretim yapabilen vestel diğerleri tamamen montajdan ibaret iyidir kötüdür orası ayrı vestel city'nin belkide avrupada örneği yoktur . arçelik beko bunların tedarikçileri yurtdışındaki firmalar yani ithal olarak geliyor . vestel genelde ham madde satın alır tedarikçilerden bunu yedek parçaya kendi fabrikasında üretir . megafabrikaları izleyeyebilirsin https://www.youtube.com/watch?v=-Nmf2Ky3iFo
   -------------------------------
   Türkiye’nin TV üretiminde pazar lideri; beyaz eşya üretiminde ise ilk üç arasında yer alıyor. Avrupa TV pazarının ilk iki, beyaz eşya pazarının ise ilk 10 üreticisinden biri olan Vestel, Türkiye TV ihracatının yaklaşık yüzde 88’ini, beyaz eşya ihracatının ise yaklaşık yüzde 30’unu tek başına gerçekleştiriyor.

   Dünya çapında 500’ün üzerinde markaya her yıl 4 binden fazla televizyon çeşidi üreten Vestel, Avrupa dışında Avustralya, Hindistan, Afrika, Orta Doğu, Okyanusya ve Güney Amerika pazarlarına ihracat yapıyor. Vestel ürünleri bugün 155 ülkede milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor.

   kendi sitesinden alıntı vestel gibi farklı alanlarda 10-20 fabrika olsa keşke

   Avrupa TV pazarının ikinci şirket aynı zamanda beko'da iyi satıyor avrupada.

  • Hami Özgüroğlu @yolgezer

   @bekiro abi şimdi beyaz eşyaya girersek avrupada kimse mitsunun önüne geçemez bile. onu bi geçelim 😀 ya da siemens varken. adamlarda bi ürünler var aklım duruyor gördükçe lansmanlarını.
   ama bu klasmanlar zaten pek öyle markaların kendilerini reklamize edebilecekleri alan da değil yani. sonuçta nerde sie 40 yıldır bunların temelleri çok değişemedi. yani bi telefon ya da pc gibi sıçramalar yapmadılar. bu nedenle de bu alanlarda çok bi gelişme olmadığı gibi firmalar da pek önemsemiyor. dedim ya bu işin kralı olarak görülen mitsu bile çok önem vermez. 20 senedir aynı ürünleri yapıyor. işte arada ufak tefek geliştirmeler.
   teknolojiyi yöneten kısım otomobiller ve akıllı sistemler. işte bu noktada vestel kendini "montajcı" dan öteye götürebiliyor mu? tamam hammaddeyi dışardan alsın. ya sanki intel amd hammaaddeyi dışardan almıyor mu? bunlar da silikonu texas instrumens e kestiriyor. hepsi öyle.
   bak vestel panel hücrelerini falan dışardan alıyor ve buna kendi tasarımı olan reflektor kısımlarını yapıyor. işte bu konuda hücreleri aldığı firmanın verdiği şeylere göre gidip düz montaj yapacak yerde bu reflektorlerin tasarımlarını değiştirse, ucundan bucağından bi şeyleri kurcalasa. beceremese bile en azından kendi teknolojisini konuşturma imkanı sunsa. 1 beceremez 2 beceremez. eninde sonunda yapabilir. ama dedim ya kendisi gitmiyor ileri.
   türkiyede üretimde lider olmasının da nedeni benden iyi biliyorsun vergi olayları. 2011 de vergi çaktırdı ithal ürünlere. bu oranlar o yüzden bana bi şey ifade etmiyor. hatırlarsın zamanında tofaş da öyle oldu. sonra ne oldu? firma ellerindekini satıp yabancılar alıp yürüyünce batışa geçti. ki vergi muafiyetlerini azaltmaya başladı hükümet. 1 2 seneye de yok etmek zorunda kalıcak. yani vestelin şu anki satış hacmi 5 sene sonra 0 a inerse bu dediğinin hiç bi manası da kalmayacak farkında isen. -ki bence 5 sene de sürmez.-
   cidden vestelin elinde imkan var. ama bi şeyleri kurcalayıp riske girmez ve özgün ürünler sunmazsa eninde sonunda batıcak.

  • bekir @bekiro

   @yolgezer siemens bosch'da burda montajlanıyor ve son zamanlarda çok fazla olumsuz yorumları var eskisi gibi değiller

  • Hami Özgüroğlu @yolgezer

   @bekiro abi o senin dediklerin benim bildiim giriş seviyesi yeni ve bazı eski modelleri.
   burdaki türk yorumlarını da diyorsan ya arabanın bile iyisi bize mi geliyor da adam bize malın iyisini versin 😀 ayrıca sonuçta bi müşterisi var. ne verirsem alacak adam var hesabı. ama vestel dedim ya belli kitlesi yok. olsa da siemens gibi arkası sağlam değil. o yüzden kendini geliştirmeli. çıtayı yükseltmeli. özellikle o vergi olayından sonra vestel kendini hiç geliştirmedi. sadece işte bazı hatalarını giderdiler o kadar.

 • ersoy @ersoy

  realme ilginç, geçen mayıs ayı oradaydım, hiç bir yerde görmedim.. ne çabuk yüzde 7 olmuş, hayret

UMIDIGI A5 Pro полный обзор недорого смартфона с...

Купить UMIDIGI A5 Pro: На AliExpress: http://ali.pub/3mlmu1 http://ali.pub/3mlnb5 http://ali.pub/3mlnd3 В GearBest: http://ali.pub/3mln3d В Bangood: http://a...
BeğenFavori PaylaşYorum yap