Kişisel olarak merak ettiğim bir konu olan ve zaman zaman Teknoseyir'de bu konu ile ilgili paylaşımlar yapmış biri olarak Erdi Özüağ'ın hazırladığı içerik konu hakkında yıllar sonra çıkmış ender içeriklerden biri olmuş.

"Düşünsenize henüz Xiaomi kurulmamış, Huawei'in ise tek amacı operatörlere düşük maliyetli telefonlar üretmek... Üstelik Android'i konuşmak için erken zamanlar. İşte öylesi bir dönemde, dünya çapında meşhur olmaya başlayan Çinli bir telefon üreticisi vardı; Meizu.

Meizu'nun hızla yayılan şöhreti mükemmel bir ürün, harika bir fiyat ya da teknolojik bir üstünlük değil, Apple ile yaşadığı yasal kavgadan geliyordu. Çin'de kamu desteğini arkasına alarak iPhone'u kopyaladığı gerekçesiyle her koldan Meizu'yu hedef alan Apple ve Steve Jobs, o dönem için kıyas kabul etmeyecek kadar küçük olan bu şirket için, fabrikada üretimin durdurulmasından mağazalardaki ürünlere satış yasağına kadar sert önlemlerin alınması için her koldan yaptırım arıyordu.

Amerika ve Çin arasındaki ticaret savaşlarından dolayı bugün böylesi bir ihtimal söz konusu bile değil belki ama döneminde yaşandı, o dönem finansal olarak belki de uçuruma iyice yaklaşan bir firma, radikal kararlar alarak kendisine bambaşka bir rota çizdi. Bugün Meizu dünyanın en büyükleri arasında değil belki ama yenilikçi ve özgün olma hedefinde farklılaşmaya çalışan bir şirket gelin onların hikayesini birlikte izleyelim."

https://youtu.be/tNjjelrVJjw

#TakipEdilesiYoutubeKanalları #YoutubeKanalTavsiyeleri

Apple'ın iflasa zorladığı Çinli: Meizu'nun hikayesi (HEDİYELİ VİDEO)

Düşünsenize henüz Xiaomi kurulmamış, Huawei'in ise tek amacı operatörlere düşük maliyetli telefonlar üretmek... Üstelik Android'i konuşmak için erken zamanla...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Meizu Note 9 1580TL'ye kamerası, pili, işlemcisi iyi telefon bu paraya daha ne olsun. 😀 #MeizuNote9

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 13

Redmi Note 7 ciddi fiyat indirimine maruz kalmazsa Redmi Note 8 modeline yerine geçmiş ve 1750TL fiyatıyla Redmi Note 7 modelini anlamsız kılarak tahtından indirmiştir. #RedmiNote8

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Redmi Note 7 modelini 2400 liralık şu fiyattan gerçekten alan var mı yav yazık günah :/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13
  • Linux Kernel @kernel

    En kötü bi mediamarkt mağzasında 25 30 kişi calısıyor. Bunların maaş kira cat curt derken Fiziksel mağaza kavramı yakın gelecekte kalmayacak zaten.

  • Erdem Özkır @erdemozkir

    Sabah Best Fm de dinledim , bir yerin Esnaf odası yetkilisi , İnternetten alışveriş yapan haindir demiş , esnafın batmasına neden oluyorlar demiş..

  • Zagor Tenay @zagortenay

    Bunu diyen adam hakli (tabii ki abartmis)... kapanan her dukkanda calisan insanlar da issiz kaliyor, aileleri de ac kaliyor. Sonra issizlik artiyor, sonra yine burada is yok, aradim bulamadim diyenler artiyor. Uc bes buyuk sermaye sahibi daha cok kar edecek diye insanlari yok edemezsiniz. Boyle giderse cok yakinda cogu insan Amazon'da ebay'de, hepsiburada da calisacak. Haa bir de uetimde robotlarin kullanilmasini ve yapay zekanin uber , super bir sey oldugunu savunan tipler var. Hatta LP gibi cekerim fisini kapatirim bilgisayari ya da yapay zeka beni en cok otomatik kapiya sikistirir diyen teknoloji duayenleri var. ( neyse ukalalik yapip bana ders vermeye kalkisacak arkadaslar , simdiden soyleyeyim, kimseyle tartismam, kendi fikirlerim bunlar, umarim olaylara kisisel yonden yaklasmamayi da unutmazsiniz)

Bu fiyata bu telefon ülke şartlarında bulunmaz nimet 😀

- Realme 3 Pro 4/64GB (KVK) 1679TL
- Realme 3 Pro 6/128GB (KVK) 2063TL
+ Axess 75TL chip-para hediyeli

#Realme3Pro

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 33

#OppoReno2 #AteşArabaları

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#VivoNex3 #Waterfall #FuturePhone #AteşArabaları

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

#RealmeX2Pro #AteşArabaları

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#RealmeX2 #AteşArabaları

BeğenFavori PaylaşYorum yap