Umut Koçak paylaştı.

@umtk @ademhelvaci
Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Makineci @makineci

  Burası a101 herhalde, 2000 lira gözüküyor a101de.
  Trendyolda daha ucuz. 1770₺

 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  İlk defa duydum bu markayı. 400 hz neyi ifade ediyor orada? Ekran tazeleme hızı değildir diye tahmin ediyorum.

  • Makineci @makineci

   yazılımsal cart curt arttırıyorlar. 50hz lik panel hepsi 🙂

  • KRAK3NN @passenoir

   Gerçek hz değeri 50 veya 60 diye geçiyor.TV'lerde bu hz değerleri milletin kafasını karıştırıyor.10 yıllık Arçelik tv var etiketinde 400hz yaziyor ama benim 60hz'lik monitörden daha fazla gecikmeye sahip 😀

  • Adem Helvacı @ademhelvaci

   @passenoir İstedikleri de bu değil mi zaten? 🙂 Şebeke hızı olan 50hz ile tft teknolojisindeki hz çok zaman birbirine karışır o nedenle günümüz panellerinin asıl yenileme hızı olan 60hz yi yazmayı tercih ediyorum ben. = yazan 400 500 1000 3000 gibi değerleri çok güzel yazıyorlar da, kim ölçüyor, hangi kriter esas alınıyor belli değil. Aynı maı bu sene 1800, sonraki sene 2000hz diye satıyorlar.

   Ne yaptın kardeşim?
   Eee kodları değiştirdim,
   E mübarek geçen sene değiştireydin de millet 2000hz izleyeydi.
   Olmaaaaz o zaman sonraki seneye model değiştirdiğimizde ne diyeceğiz millete?

   Yaaa 😀

  • KRAK3NN @passenoir

   @ademhelvaci Haklısınız kesinlikle.Sadece gösteriş olarak sunuluyor 2000-3000 gibi uçuk değerler.Yenilikçi bir tarafı zaten yok bunun pazarlama stratejisi nasıl olabiliyor bende anlamıyorum açıkçası zaten kim gidip bunun tazeleme hızı 200hz daha fazlaymış diye aynı ürünü değiştirir ki. 🙂

  • Adem Helvacı @ademhelvaci

   @passenoir Yurt dışından Luminometre ve Datacolor araştırdığım dönemde bir de bu rate değerinin ölçümünü yapabilecek teknoloji aradım fakat sonuç alamadım.

   Ben şu aklımdaki projeyi hayata geçirirsem bu TV üreticilerinin elimden çekeceği çok şey var dostlar.

 • Kvothe @amurado

  @ademhelvaci Hocam, buna birde askı aparatı lazım oldu, sağa sola doksanar derece dönebilen bir aparat arıyorum onerebileceginiz bir ürün var mıdır?

  • Adem Helvacı @ademhelvaci

   Değerli kardeşim günaydın; Aslında bu işin biri biliyorsunuz vogels dir. Yalnız ciddi anlamda pahalılar. Ben evimde Vogelsin duvar aparatından yıllardır kullanıyorum, Sonorus da kullanıyorum, buna paralel elektronik malzemecisinden alınmış Onur marka da kullanıyorum. Ömür ve dayanıklılık anlamında inan ki aralarında fark yok. Birisini alıyorsun 500tl, diğerini alıyorsun 50tl gibi saçma bir durum çıkıyor ortaya. Yalnız fonksiyonellik anlamında durum değişiyor elbette. Yani o ep bahsettiğim MÜHENDİSLİK denen şey bu meretlerde de etken ne yazık ki. Hareketli aparatlarda en önemli konuların başında kol eklem yerlerindeki ince detaylar gelir zira bu detaylar bahsi geçen ucuz markalarda önemsenmediği için, köşeli montajlarda tv ne yazık ki simetrisini kaybediyor. Mesela Vontech firmasının ürettiği VT752 yi kendim de aldım test ettim, Eklem yerlerindeki yüzükler öyle iptidai seçilmiş ki, bütünlüğü sağlayacak olan sabitleme pimi içinde salınım halinde geziyor, bu da elbette kolların dengesini bozuyor tv hareket ettirilirken.

   Senin kullanım alanın ve amacına göre ''Sadece şurada otururken sağa, şurada otururken sola çevireceğim'' tarzında ise durum başka, ''Köşe montajı olacağı için lazım, yoksa bir yere çevireceğimden değil'' diyorsan o durumda başka yaklaşım sergilenir. Sırf köşeli montaj için lazımsa 50 100tl lik her türlü aparat işini görür. Yalnız aktif hareketli bir kullanım olacaksa, kullanım koşullarına göre ergonomik duruşa varana kadar detaylar senin için önemli ise elbette şartları Vogels için zorlamak gerekebilir. (Tekrar yazıyorum, gereksiz derecede pahalılar)

  • Kvothe @amurado

   @ademhelvaci anladım hocam, maalesef hareket önemli mutfak salon tarzı bir odada kullanacağım yönünü değiştirmek önemli, bahçe evi olacağı için 200tl bandında bir ürün bakıyorum.

  • Kvothe @amurado

   @ademhelvaci https://www.akakce.com/siparis/?p=974212974
   bunu alacağım çok sarkma yaparsa sabit olarak kullanırım ve tecrübelerimi sizinle de paylaşırım. her halükarda askı aparatı gerekli.

  • Adem Helvacı @ademhelvaci

   @amurado Diğer Vontech tarzı çift kollulara nazaran daha stabil üründür bu. Yalnız temel dayanak noktanız kuvvetli olmalı. Mümkünse lütfen tuğlaya denk gelmesin çıkış noktanız zira bütün yük oraya binecek malum.

 • Adem Helvacı @ademhelvaci

  Güzel günlerde kullanmanızı dilerim. Beyaz ekranda eğer beyazın kelvin değerini siz de benim gibi beğenmezseniz, bana ulaşın, size servis menüsünden bazı ayarları değiştirteyim 😉

  • Kvothe @amurado

   Çok teşekkürler, memnun kalmaz işlem rahatsız ederim, ancak pek zannetmiyorum, soğukta çocuklar dışarı cikamadiklari için evde sıkıldıklari için aldığım bir televizyon, havalar iyileşince eve gitmiyorlar 🙂

Umut Koçak paylaştı.

Hyundai Kona Elektrik almak için yola çıktım Renault yaptığı indirimle gene zorla kendine çekti. Soran olacaktır 299’a Megane aracımı takasa vererek bu aracı aldım. Aracımı satmakla da uğraşmadım.

Renault Zoe ZE50 aracıyla bir kaç gün önce elektrikli camiaya giriş yaptım.

52kwh bataryasıyla 50kw CCS DC hızlı şarj, 22kw AC şarj özelliklerine sahip. 370-400km yazın, kışınsa 290-330km gerçekçi menzil sunuyor.

500km’dir kullanıyorum 2 kere yarım şarja taktım. Beklentimden üstte konforu var. Sonunda senelerdir istediğim EV camiasına katıldım. Diğer fotoğraflar 22kw hızındaki eve kurduğum şarj istasyonundan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 118
Umut Koçak paylaştı.

#Amazon üzerinden 11 liraya dün aldığım usb2 - 3 metre uzatma kablo elime ulaştı. Kablo ince ama aşırı dandik havası vermiyor. Her tarafına Germany yazmışlar firma sahibi nedeniyle ama aslında Çin üretimi. #akış
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B004YIT2EY?psc=1

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Umut Koçak paylaştı.

Siparişim geldi. 😀 Bana orijinal göründü. Bir de açmadan size danışayım.

@suicide @kortex @mhmmdy

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11
Umut Koçak paylaştı.

#Logitech #G920 aldım 3-4 gün önce Vatan'dan,hala çözmeye çalışıyorum cihazı.

Logitech Gaming Software'den misal (oyunu örnek veriyorum ama her oyunda aynı) ETS2 için direksiyonun üstündeki tuşlara kısayol atadım örneğin E engine marş basma tuşu falan.Her şeyi ayarlıyorum yazılımda kaydet diyorum hatta "Profili Test Et" dediğimde de kısayolların doğru bir şekilde olduğunu görebiliyorum fakat oyuna bi giriyorum sanki otomatikman sıfırlanıyor ve tuşlar boşa geçiyor.Alt tab atıp yazılıma geçiyorum orada atadığım tuşları kısayolları görüyorum ama "Profili Test Et" dediğimde hiç bir tuş işlevini yapmıyor sanki atama yokmuş gibi davranıyor.

Hadi diyorum G Hub yazılımını indireyim,bunda atadığım kısayollar çalışıyor tuşlarda onda sıkıntı yok ama bu seferde hiç bir geribildirim özelliği çalışmıyor direksiyonun.Kafayı yememe az kaldı resmen 🙂 Cihaz bozuk mu diye düşünüyorum artık ama konsol-pc karışık kullanıyorum ve aslında aynı oyunları konsolda neredeyse istediğim ayara getirebildim,yani bozuk olsa konsolda kullanamam bu özellikleri.

Son olarak dedim belki PC'de bir sıkıntı vardır,sırf şunun için format attım temiz bilgisayara sonuç yine aynı.Yarın Vatan Bilgisayar'a gitmeyi düşünüyorum.Bir yerde bir terslik var ama ne bende anlayamadım gerçekten daha önce hiç bir cihaz beni bu derece tilt etmemişti.Zevk versin diye aldık 4 gündür başıma beladan başka bir şey açmadı resmen.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 30
 • maxemilian @maxemilian

  https://steamcommunity.com/app/227300/discussions/0/2993171056499955326/
  şuradaki arkadaşlar sorun yaşamıyormuş ama bi sorun isterseniz yeni bir topicte mention layıp

  Buradan buldum ama detaylara hakim değilim ets de oynamadım hiç.
  https://duckduckgo.com/?q=%22g920%22+%3A%3Asteamcommunity.com%2Fapp%2F227300%2Fdiscussions%2F&t=ffab&ia=web

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Belki oyuna girince çalıştırıan bir ayar vardır, mouselarda oluyor. Hani oyuna girince sen ne ayarlamış olursan ol o oyunu algılayıp o profile geçiyor.

  • KRAK3NN @passenoir

   Direksiyonlarda o dediğiniz olay var zaten.Her oyun için ayrı profil atayip ayarlayabiliyorsunuz.Mesela F1 oyunları 360 derece oynanirken ETS2 900 derece oynanıyor en basit orneklerinden.

   Benim sorunum o profillerde yaptığım hiç bir ayar oyunun içinde aktif olmuyor.Sanki tuşlara atadığım komutlar sıfırlanmış gibi davranıyor.%90 ihtimalle ürün arızalı muhtemelen bana öyle geliyor.

 • cgdincer @cgdincer

  Yazılımı oldukça kötü eski ve sorun çıkarıyor. Sadece kur ve bırak. Ayarları oyun ayarlasın seçeneğini aktif et yeter.

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  LGS nin eski bir versiyonu daha düzgün çalışıyordu. Yazılımdan oyunun exe dosyasını gösterip profil oluşturun. gerisini sadece oyun içinden ayarlayın.

  • KRAK3NN @passenoir

   Çok sürüm denedim hocam hiç biri adam akıllı çalışmıyor.Ben arızalı olduğunu düşünüyorum açıkçası.Konsolda bütün özellikleri çalışıyor gibi ama sanki hala bir şeyler doğru gelmiyor bana.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @passenoir bazen ben de yaşadım. hatta format attığım oldu. cihazın üzerindeki ps3 ps4 switch i bozuk olabilir mi?

   Eğer denetim masasında aygıtlara girin oyun kumandası özelliklerinde butonlar vs çalışıyorsa LGS de sorun vardır.

  • KRAK3NN @passenoir

   @ilkercom Alet G29 değil ki G920.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @passenoir pardon atlamışım. siz dediğim gibi denetim masasında tuşları kontrol edin. %90 logitech gaming software ile ilgili.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @ilkercom 9,02,61 gibi eski sürümleri deneyin.

  • KRAK3NN @passenoir

   @ilkercom Hocam denetim masasında tuşlar çalışıyor onda sıkıntı yok.Benim sorunum zaten şu;LGS yüklüyken kısayol tuşları oyuna girince 1-2 dakika çalışıyor sonra sıfırlanıyor sanki hiç bir tuş işlevini yerine getirmiyor ama geri bildirim sürekli mevcut.

   G Hub yüklüyorum bunda kısayollar çalışıyor hiç sıfırlanmıyor ama bu seferde geri bildirim komple gidiyor cihazda.Cuma günü Vatan Bilgisayar'a gidip vereceğim artık değişim mi yaparlar iade mi bilemem

   Çok eski sürüm denedim bu arada LGS'de.Hepsi aynı.

   Hatta 2 farklı bilgisayarda da denedim hepsinde sonuç aynı maalesef ürün %90 sıkıntılı.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @passenoir Şimdi size yardımcı olmak adına yazayım. Cihazda sorun yok. O sizin söyledikleriniz tamamen Profil yazılımı ile ilgili bişey.

   Ben kendi yaptığımı yazayım ( 10 seneden fazla süredir DFGT - g25 - g27 ve G29 kullandım hatta bunlara özel modlar yapıp satıyorum )

   Cihazın düzgün çalışması için sağlam bir usb portuna takın. Kasa üzerinde değil de direkt anakarta bağlayın.Ve bir daha çıkartmayın. Bir konsola takayım bir pc ye takayım derseniz o tuş atamları illa ki bozulacak. Cihaz çünki farklı adreslemelere geçiyor. COM1 iken com4 olur veya windows cihaza farklı isimler atıyor. Oyun içinde isimlendirme farklı oluyor.

   Bir de LGS yazılımında oyun için profil oluşturun ancak tuş ataması yapmayın. Atamayı oyun içinden yapın.

  • KRAK3NN @passenoir

   @ilkercom Direksiyonlarla aram çok yok sizin kadar kullanmadım ancak aklınıza gelebilecek her türlü şeyi denedim inanın.Zaten benim kasanın ön usb portları çalışmıyor arkaya takıyorum mecburen.Usb 2.0'da denedim aynı 3.0'da denedim aynı.

   Com1 Com4 değişken olabilir tabi ki ama ben cihazın içine kaydetmiyorum ki profilleri.Kendi yazılımında PC'de duruyor sonuçta.PC'de mesela ETS2'de oyun içinden atmayı denedim kısayolları ama bazı tuşlara atabildim bazılarına atamadım.Mesela F1 vites kısmına vites düşürme tuşuna sol sinyal,yükseltme tuşuna sağ sinyal atayım diyorum ama yok basıyorum basıyorum oyun algılamıyor tuşları.Ama X-Y-A-B tuşlarını ve D-Pad tuşlarını görüyor algılıyor ama.

   Konsolda her oyun için ayarladığım oyun içi profillerin hiç biri bozulmuyor.Kaldı ki PC'de de bozulmuyor aslında yani görüntüde baktığınız zaman atadığım tuşları yazılımda görebiliyorum ama "Profili Test Et" falan dediğimde tuşa bastığımda herhangi bir işlev yapmıyor keza oyun içinde de aynı şekilde.

   Çok kafamı yordu hocam bu alet.Logitech'i zaten çok sevmiyordum iyice soğumaya başladım.Çok kaliteli bir direksiyon seti olmayabilir ama o kadar para verdik dert saydırıyor bize namussuz.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @passenoir Konsolda oyun sırasında usb yi çek takrar tak devam eder ama pc de en ufak bişeyde oyun oynatmaz. Bu sorun da aslında microsoft un halt etmesi. Ne diyeyim ben de çok çektim bundan hatta geçen direksiyonu söktüm ps4 switchini bozdum sonra lehimledim vs. saatlerce uğraştım olmadı. format attım olmadı. Öğrendim ki olay LGS denen lanette 😀

  • KRAK3NN @passenoir

   @ilkercom Yani dediğim gibi LGS'de bela,G Hub'ta bela.İkisiyle de düzgün bir sinerji yakalayamadım maalesef.Acaba diyorum ki ben mi çok şey istiyorum ya? Bir tane düzgün program yap,kısayolları da geribildirimi de ayarları da koy içine tamam işte.Şu yazdıklarımı bir türlü hepsini bir arada yakalayamadım ne yaptıysam helal olsun Logitech'e.

   Birde fren pedalı çok sert olduğu için midir nedir 2-3 gündür gerçek araba kullanmıyordum.Dün bir kullanayım dedim normalde fren pedalı baya sert olan bir arabanın fren pedalı gerçekten yumuşak geldi 🙂 Bana kazandırdığı tek artısı budur heralde..

   Açıp içindeki kauçuğu çıkaracaktım da Vatan'a geri vereceğim için ellemedim.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @passenoir o pedal yumuşak bile. Biz extra sert yay koyuyoruz. Ayakkabısız sürülmüyor 😀 En son daha da sertleştirdim loadcell koydum 😀

Umut Koçak paylaştı.

@umtk Umut ile PES 2021 kapışıyoruz. (Sonra da CO-OP) Muhabbete bekleriz.

https://www.twitch.tv/yasinlive

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Umut Koçak paylaştı.

@umtk Umut ile hazır onun da #gamesir gamepadi gelmişken PES 2021 kapışıyoruz. (Sonra da CO-OP) Muhabbete bekleriz.

https://www.twitch.tv/yasinlive

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Umut Koçak paylaştı.

@cengiz 'in gazına gelip ben de GameSir T4 Pro almıştım, geldi bugün. 18,85$ (142,75₺) + 32₺ vergi ödedim.
Tozunu almadan çekmiş oldum fotoğrafları

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 21
Umut Koçak paylaştı.

Saç şekillendiricisi incelemesi isteyen TS’ciler var mı aramızda 😀 Anneme hediye olarak aldım, denemek için bir defa kendim kullandım ve sonuçtan çok memnun kaldığım için ciddi ciddi kendime de almayı düşünüyorum. Saçlarım tahminini olarak 45-50 cm ve dalgalı. Uzun saçlı insanlar için gerçekten hayat kurtarıcı bir ürünmüş. Bu zamana kadar erkek olduğum için bana saç düzleştirme, saç hacmi kazandırma gibi yetenekleri öğretmeyen sisteme yazıklar olsun 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 19
 • johan @johan28

  Erkek olduğunuz dan ziyade sizin kendi tercihiniz olmuş öğrenmemek, çok güzel saç yaparim hem erkek hem kadın için.
  Bu ürün için bir iki kelime de ben yazayım eger saçınız kivriciksa ve düzleştirici amacıyla veya biraz şekillenmiş gözüksün diye alırsanız çok memnun kalmazsınız hatta üzülürsünüz (ama iade şansı var) bilginize. Düz ve telleri cansiz, direnmeyen saçlarda ise iyi iş çıkarıyor. (Fırsat bulursam coralle alıp onu deneme istiyorum ama şimdilik ihtiyaçta yok 😄 evde olunca gende ) Yani bana göre kalın saç için en fazla supersonic alınıp geçilebilir ama onu da çok nadir kullanıyordum en güzeli profesyonel olanlardan kapmak çok yakıyorlar ama uyguna bulunabilirler .

  • Papa Emeritus @pope

   Dediğiniz gibi annemin saçları biraz kırılgan olduğu için bunu tercih ettim. İkimizin de saçları hafif dalgalı. Bu arada siz kuaför müsünüz? Ara sıra ufak sorular sorabilirim 😂

  • johan @johan28

   @pope yok ya 😅 ben tamamen keyfi olarak ilgileniyorum ama ürünleri kullandım bir sorun olursa ve bildiğim bir şeyse yardımcı olmaya çalışırım olmadi bizimkilere sorarız ben dediğim sebeplerden bu cihazi saldım. Ama mantık çok iyi sert saçta iyi olsaydı baya rahatlatan bir ürün. Alışması da kolay

 • distance @distance

  Uzun saçlı erkek için duş sonrası birbirine karışan saçları açan bir krem vb. var mı tavsiyeniz?

 • Gio @gio

  Benzer bir urun bende de var saclarim uzunken sekillendirmek icin kullanirdim.

 • Muğla 48 @nuriceri52

  Kardes sana Bi soru sorabilirmiyim