Dün gece uyumadan önce mediamarkt indirim yapmış onu gördüm. Vestel tv lerde 65 inç tv 11.300 e geldi ama tam olarak ne aldım bilmiyorum 🤣 ua9090 iyi bir şey mi bilen eden var mı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mart gibi tatil maksatlı italyaya gideceğiz.acaba vize başvurusunu en erken ne zaman yapabilirim. İlle aracı kuruma gideceğim. İlk kez vize gerekti neye dikkat etmeli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Recai @recai

  6-12 ay öncesinden banka hesabindan duzenli para akışı olmalı
  Herkes bunu atlıyor son ay yuklu para gösteririm olur diyor
  Otel rezervasyonlarini cok önceden yap
  Sigortalar tamam olsun
  Onun disinda kalan seyler bilindik hep ama bir de malum vize red meseleleri var son zamanlarda, zor biraz

  • prospektus @prospektus

   Ülkeden ülkeye de biraz değişiyor bazı şeyler. İngiltere önceden alınan uçak biletleri ve otel rezervasyonları için kesin vize alacağını nereden biliyorsun da bilet alıyorsun vs. diyerek red veriyordu. Ayrıca banka hesabında yüklü miktarda para giriş çıkışı olduysa bunun nasıl olduğunu kanıtlaman gerekiyor. Mesela araba sattın, bu arabanın noterden alınan satış belgesini sunman gerekiyor. Bir de ülkene geri döneceğini kanıtlayan belgeler de sunmak gerekiyor. Düzenli çalıştığın bir iş yerin varsa bordrolarını sunmak, gayrimenkulun varsa bunların tapularını vs. sunman gerekiyor.

   Tabii bu dediklerim daha çok İngiltere için geçerli. Kara kaşını kara gözünü beğenmeyip vize reddi veren bir yer orası da.

  • Unreal Mannequin @mannequin

   Ek olarak, hiçbir zaman hesabınızda yüklü para göstermeyin. Günlük minimum 50 € civarı olması gerekiyor İtalya için ekstra 500-1000 € daha koyarsanız yeterli. Gidip de 5 gün için 20.000 € bakiyeli hesap göstermeyin.

  • Recai @recai

   @prospektus aslında vize veemek istemediklerinde mutlaka bir yerden bahane uyduruyorlar

  • prospektus @prospektus

   @recai Vize memurunun insafında çoğu şey. Vize alamaz dediğin adam vize alabiliyor, her şeyi eksiksiz sunan kişi alamıyor vs.

  • Recai @recai

   @prospektus yillar önce bir arkadaş grubunda biriyle tanışmıştım, eskiden vize onayda çalıştığını söylemişti, büyük bir avrupa ülkesi için. Biraz içtikten sonra çenesi düşmüştü. Bazen cani istemediği için bazen de belli bir oranin ustune çıkmamak için onay vermediğini anlatmıştı.
   Hatta rastgele onay vermedigi bir vizenin, tedavii icin küçük çocuğunun yanında olmak isteyen bir annenin olduğunu sonradan öğrendiğini anlatmıştı.

 • arandur @arandur

  Hocam yeşili alamadın mı daha 😀

  • Çateş @cates

   Hanıma 4 sene sonra gidecez dedim. Kendin gider gelirsin dedi 🤣 şaka bir yana evlendiğimizde kenara bir miktar euro ve dolar atmıştık sonra yoğun iş sonra pandemi kullanamadık tozlandı o para. Bunaldık işten güçten, ertelemek yok artık bir şeyi diye aldık uçak biletlerini.

 • Kreetwight @kreetwight

  Çalıştığınız yerden de "bilgimiz dahilinde tatile gidip dönecektir" tarzında bi yazı faydalı olur. Aynı yerde uzun süredir çalışıyorsanız ve göstereceğiniz hesapta 6 aylık düzenli kullanım gözüküyosa bunları sunmak yeterli. Geresi onlara kalmış.

 • Çateş @cates

  Genel başvuru taktikleri için teşekkürler ama merak ettiğim ne zaman başvurmak gerektiği. Mart ayı seyahati içim şimdi mi yoksa ocak ayında mı?

Betonarme duvarı delmek için 550 w darbeli matkap yeterli olur mu?
Toki yapımı perde duvara tv askı aparatı takmaya çalışacağım. İlle kırıcı delici matkap mı gerek yoksa

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

imei kaydı harcının özellikle böyle saçma bir rakam olarak belirlendiğini düşünüyorum.
zaten bir günah keçisi kıvamındaydı ve esas amaç bence diğer tüm harçlara gelen %50 artışın görünürlüğünün azaltılması.
pasaport, noter, trafik harçları vs hepsinde %50 artış oldu. pek az yerde bunun ayrıca belirtildiğini gördüm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

yakın zamanda turistik şengen vizesi alan var mı? halen geçen sene yaşanan zorluklar devam ediyor mu? herkesin ağzında bir zorluk çıkıyor lafı var ama yaşayandan duymak lazım.
yeşil pasaporta 6 yılım kaldı ama 6 yıla bende enerji veya para kalmayacak herhalde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Papa Emeritus @pope

  Duyduğum kadarıyla devam ediyor. İnternette de çok yakınan görüyorum ama benim 2 tanıdıkta 1.5 aydır sıra bekliyor üstelik aptal vize sistemleri yüzünden pasaportları da rehin durumda resmen. Çekilecek dert değil zorunlu bir iş yoksa. Kesinlikle sizi istemiyoruz diyorlar resmen. Bakın her şeyi anladık diyelim ama 3-4 günlük verilen vizeler var. İşte bunun mantıklı hiç bir açıklaması yok. Vize niye verilir? Bu gelen kişi ülkesine dönecek mi diye? Kaçak kalacak kişi zaten onu 3 günlük vizeyle de yapar, niye 5-6 yıllık vermiyorsun? Saçmalık resmen.

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Buyukelci ve ticari atesi tanidigim insanlar oldugu halde ve ozellikle bir adam gibi vize verin mektubu yazdigim halde arkadasima 1 aylik tek girisli vize verdiler gecenlerde. Tamamen sacmalik su anda.

 • arandur @arandur

  Yeşil pasaporta çok varmış hocam. Ben aldım yeşili, 2 senedir kenarda yatıyor. Memur olunca yurt dışı hayal oluyor 🙁

2 tb sad için iyi fiyat gibi. Ürün nasıl ama bilgisi olan var mı?

https://amzn.eu/d/gemVRJh

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sayaç yapmak istiyorum. 33 yıldan geri sayacak. 🙂
En uygun yollu nasıl yaparız ne lazım. Başka hiç bir fonksiyona gerek yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8