Arkadaşlar bir siteyi offline olarak içindeki bağlantılarla birlikte kayıt etmenin bir yolu var mı? Site yedeği gibi bir şey yapmam lazım. Tek tek linklere girip word e yapıştırmak yerine daha pratik bir yol varsa baya zaman kazandırır bana.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

God of war bitiren varsa 1 hafta odunc versin 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Androidde root etmeden chrome ile reklam engellemenin bir yolu yordami yok mu? Iphone da reklam engellemek daha kolaydi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

satılık sıfır kapalı kutu corsair mm300 extended mouse pad. fiyat 80 tl. 2 adet var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uğraştım uğraştım sonunda başardım. Aslında bırakmıştım oyunu ama inat ettim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sistemde 1 ssd 1 de mekanik hdd vardi. Windows ssd ye kurulu, mekanik hdd yi sokunce windows boot etmiyor. Surekli biosa giriyor. Ne alaka anlamadim. Var mi boyle bir sorun yasayan?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2 gündür uğraşıyorum ve kesinlikle anladım ki pubg enayi gibi millete loot toplamaktan başka halta yaramayan bir oyundur. Daha şimdi 5 tane oyuna girdim, ilk gördüğüm her adam indirdi beni. Bir kişi bile vuramadım. Hatta birinde öyle ballı loot topladım ki level 3 kask level 3 armor falan. Adam geldi kafasında motosiklet kaskı ile vurdu gitti. Topladığım eşyaları da aldı tabi bir güzel. Adama çalıştık yani.

Alayım arada bir girer takılırım diyorsanız kesinlikle uzak durun. Kanser olmak istiyorsanız durmayın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 24 / 25
 • Orcun @orcun

  En güzeli bf türevi oyunlar. Yada en kötü cs falan. ( gerçi bunlarda sakat herifin eline harbici 3 kiloluk silahı versen tutamayacak bayılacak belki yere düşecek ama ak47 de uçtuk ağa cs’de varya üff şov yapıyuruk ayıküyün mü ? savaş olsa en önde giderim anadın mı ? kafasında ) Loot kültürünü emdiren bu kültürü pohpolayanların ben hs atmak istiyorum mesela. Böyle o bf’de bazı uyanıklar var ya iniyorlar tepeye bilmem kaç metre km’den sıkıyor falan kurmuş düzeneği sıkıyor alıyor vs. vs. onları da zaten tek tek bulup pıçağı saplıyordum mesela öyle takıntılıydım kalleşçe indirene saplıyorum. Böyle loot zevkin varsa git doğada iş yap hayvanı kes onu pişir ye mesela, kendine onun derisinden cüzdan veya kıyafet yaparsın.

  Oyunda yani ben bu olaya öyle tavım. Hani o kadar ” çok gerçekli ağğğbbbbiiii ” diyorsan yani. Neymiş bitki topluyorum farcry mıdır ne haltsa kendime işte bilmemne yapıyorum. Hayvan neyse aslan kaplan fil vs. vs. deşiyorum derisinden cüzdan çanta yapıyorum vs. vs. hammalık ya oyunun ana konusu bu mu yani ? bana verdiği zevk bu kadar mı ? Bir bakıyorsan herif 3 ekran alıyor, önünde direksiyon seti kurmuş sistemi vs. vs. işte tırcı kafasında mal taşıyor, ondan sonra ets2’de şov yapıyor. Birde uçakçısı var ki aman yarabbim, düşman başına. Ya alt tarafı oyunda uçak uçuyorsun. Ama havası var ya gerçek pilotla eşdeğer.” yaa bizde işte antonov uçurduk öyle günlerden birinde ” Bir sakin ya bir otur soluklan yeğenim. 😀

  İşte bilmemkaç saatlik tır sürdüm falan, bende iş makinası sürdüm ama senin bu gerçekçi dediğin oyunda değil gerçekten sürdüm. Ehliyetimi bile almışım bende böyle kafa yok. O ne oluyor ? böyle bir havalar ” eee işte bizde 5000 saat gömdük ya ha gerçekte tır kullanmışım ha oyunda aynı şey ” vs. böyle varya alüminyum beyzbol sopasıyla enseye patlacaksın. Git tır al la, kirala öğren ehliyetini al harbici mal taşımaya çık al sana gerçeklik reality max. Bazen yani ben o insanları anlayamıyorum. Ha zevktir ayrı, bizde G25 ile gran turismo’da uçup kaçtık zevki tamam ayrı da ” gerçekçi ” kafası bana uymuyor. Gerçekçi merçekçi değil kendini kandırıyorsun ağlayan bebeye emzik verirler, sussun diye yalancı meme gibi seninde ağzına gerçekçi diye böyle oyunları tıkıyorlar. Belki de zevki budur biz bilmiyoruz. İlaç alıp denemek lazım. 🙂

 • Atacan @kosmer

  Sinirlenmişsiniz belli. 🙂 Anlattığınız kadar yok bence. Hep diyorum, PC çok önemli. Şimdi monitör diyeceğim, FPS diyeceğim, oradan gelecek yine ‘olay bilekte kardeşim’ciler. Evet, elbette bilekte ama PUBG gib travel-time’ın olduğu oyunlarda, salisenin bile önemli olduğu Multiplayer oyunlarda akıcılık daha da önemli oluyor. Bilmiyorum sisteminiz nasıl ama 40 fps 60hz de oynadım 90 fps 144hz ile de oynadım ve arada gerçekten büyük bir fark var. Net şekilde daha hızlı tepki veriyorsunuz, kurşunun gitme süresini daha iyi ayarlıyorsunuz vs. Peki nereye varacağım buradan, iyi bir bilgisayarla daha iyi oynarsınız, bunla alakalı olarak daha çok keyif alırsınız, arkalanmamak için de sürekli macera peşinde koşmalısınız, yok ben sevmem öyle aksiyon sürekli diyorsanız da o topladığınız loot’un gitme riskini almanız gerekiyor maalesef.

  Ha bunların dışında, ben yine aksiyondan aksiyona koşuyorum ama ölüyorum diyorsanız, orada sıkıntı kendinizi geliştirememişsinizdir, spray atamıyorsunuzdur, uzaklığı iyi ölçüp vuramıyorsunuzdur vs. Keşke antrenman yeri olsa.

  Hem iyi sistemi olmayan arkadaşlara hem de Call of Duty gibi arada bir girer keyiflik oynar çıkarım diyen arkadaşlara pek önermiyorum ben bu yüzden. Son olarak, sinirlenmeyin, sadece öyle oluyorsa salın gitsin oyunu, Yekta’nın da dediği gibi bir sürü oyun var. 🙂

  • Orcun @orcun

   Adaletsizlik var ya sorun orada. Oyunda bilek önemliyse o konsoldur zaten. Pc tarafında bileğin istediği kadar iyi olsun. Onlar eskidendi yani, herif hileyi açar mesela donanımda iyidir arkasına yaslanır seni öldürür geçer.

  • Atacan @kosmer

   @orcun Var canım ne yazık ki var. Yalnız çok hoşuma gitti bu cümle, ara ara kullanırım. 😀

   ‘Oyunda bilek önemliyse o konsoldur zaten.’

  • Orcun @orcun

   @kosmer Ha nadir arada denk geliyor mesela, adam oyunda haritada bug bulmuş bf gibi km öteden sıkıp indiriyor. Buna yapacak şey ya report, yada ben bulup pıçaklıyordum. O çok zevkliydi ama ya yatıyor ya snip arkadan takıyorsun. 😀
   Veya kimileri mouse’u taklit eden şeyleri kullanıyordu. Bunlar tabi bariz belli oluyor bir report hop adamın konsolu banlansın. 😀 Yani hileyi yapan da yazılımla falan değilse böyle donanımda olsa bariz belli oluyor. Sonra bir bakıyorsun herif server’dan uçmuş acaba ne oldu ? 😀

  • Halil @hcaktuna

   144 hz freesync monitörüm var. rx 570 16gb ram. bende mermiyi havada görüyorum ama bana gelen mermileri görüyorum, atan adamı göremiyorum nedense.

   yaşım buradaki çoğu kişiden fazladır. yıllardır oyun oynarım ki çoğu oyunda da başarılarım vardır, dergilere bile çıkmıştım zamanında ancak bu oyun beni deli etti. agresif oynuyorum yok olmuyor, pasif oynayım diyorum tamam ilk 20 falan görüyorum ama hiç zevki yok.

   ben pes ettim, benim gibi arada bir takılmak için girecek olan varsa tekrar söylüyorum uzak dursun. bf 1 falan oynayın daha çok zevk alırsınız. bu oyun hammallıktan başka bir şey değil. paranıza yazık almayın.

  • Atacan @kosmer

   @orcun Aa BF3 zamanlarında yapardım ben de o bıçaklama işini, büyük keyif gerçekten, hele bi de animasyonlu falan. 😀 Ya herkes konsolun rahatlığında ama ben tam olarak ‘hilesiz’ olması kısmındayım. Elbette oynamak büyük rahatlık ama. Hem hilenin yok denecek kadar az olması hem de cezasının ağır olması, ne de güzel bir dünya.

  • Atacan @kosmer

   @hcaktuna Ya belki komik gelecek ama, Screen Scale kaç acaba? Ekran Ölçeği diye geçiyor olması lazım. İnanın oyundaki en önemli şeyler biri 1080p 100 scale ile ve iyi bir kulaklıkla oynamak. Sizin taş çatlasın 2 saniyeniz var adamın yerini hiza olarak anlamak için. 2 saniye sonra yönünü anlayıp ağır yaralandıysanız cover almalı, yoksa o yöne doğru bakıp adamı görmeniz lazım. Hele bir de adam duruyorsa 2 yavaş tık kafaya, adam öldü zaten. O yüzden yer belirlemek daha doğrusu hızlı şekilde belirlemek çok önemli.

  • Orcun @orcun

   @kosmer Ps3’den beri hile hurda hack vs. vs. cezası ağır. Oyunda ban ayrı birde senin psn id banlıyor makinanın mac adresi dahil. E böyle olunca o konsol baya bildiğin çöp oluyor. Mesela psn’e giremezsin. İstediğin kadar yeni id aç mesela giremiyorsun. Ha takarsın diski öyle single player belki oynuyorsun.

  • Halil @hcaktuna

   @orcun konsol ei güzel de ben gamepad ile oynayamıyorum. xbox one s aldım oynayamadım sattım.

  • Halil @hcaktuna

   @kosmer standart ayarlar neyse öyle oynuyorum. sadece grafik ayarlarını düşürdüm biraz daha yüksek fps almak için.

  • Orcun @orcun

   @hcaktuna Zor, cidden zor. Yani alışmasını geçtim, birde oyunun mekaniklerine göre alışması var. Mesela cod oynayan adam konsolda bf’de zorlanır. Mekanik farklı his farklı oynanış farklı ama temelde 2 oyunda fps. Ek olarak birde öyle hadi konsolu aldık tamam şimdi alemlere bf falan takılalım olmaz. Önce araba yarışı sonra basit basit tps gta gibi oyunlar falan auto aim vs. vs. destekleri açık oynanılır alışılır ondan sonra ya tamam artık öğrendim kolay nişan alıyorum derseniz online’a takılırsınız. Çünkü öbür türlü saç baş yoldurtur. Benim bf4’de sadece 200 saatten fazla oynayışım vardır. Keza 300 400 saatte destiny 1-2 vs. evveliyatı killzone vs. vs. vs. ha ama benden çok daha iyileri var. Adam aylarca yıllarca oynuyor o gamepad adamın eli gibi mouse gibi olmuş. Herşeyine alışmış mesela o adam ne yapar ne eder oyunda seni yener.

  • Halil @hcaktuna

   @orcun bileğinin hakkıyla yensin başım üstüne. benden geçmiş artık onu anladım. single player oyunlarla devam edeceğiz artık yapacak bir şey yok.

  • Orcun @orcun

   @hcaktuna O konuda haklısın. Bende artık birtek destiny 2 oynuyorum o kadar. O kargaşa vs. sevemiyorum artık. Oyunda görevleri yapıyorum, hikayesini anlıyorum bana güzel bir deneyim sunuyor mu ? sunmuyor mu ? buna bakıyorum. Bana o yüzden binlerce saat pubg, yok cs:go oynamak zor geliyor. O kadar şeyi kaldıracak sinirim yok artık. Yani zevk alması varken niye sinir olayım ki ? 🙂

 • M. Can 2.0 @extreme

  Aynı bizim ülke gibi sen lootluyorsun başkaları yiyor.

 • Muhammed Galip Uludağ @cheytacllc

  PUBG birazda şans işi. Ben genelde Solo FPP oynarım Battlefield alışkanlığından. TPP pek beceremiyorum. Bir de atlarken ortalara doğru sakin küçük kimsenin inmediği yerlere inmeye özen gösteriyorum SMG ya da AR bulduktan sonra binadan binaya ağaçtan ağaca kayadan kayaya siper alacak şekilde rota yapıp ona göre gidiyorum. Açık alanda adamı vuramayacağımı düşünürsem ateş edip yerimi belli etmemeye çalışırım. Yakın mesafe ve bina gibi yerlerde acımasızca saldırırım.
  Uzak mesafeye konuşlanmam çünkü oyunun netcode’u berbat. BF4’te 60Hz 120Hz serverlar var PUBG’de 30 Hz bile değil 17 Hz civarındaydı. Bu da mesafe arttıkça benim vuruş performansımı düşürüyor sinirlendiriyor.
  Loot olayında ise sim den çok arcade’e kaçtığı için ölenin eşyasını lootlamak çok hızlı geldi Escape From Tarkov’a göre.
  Bu arada bugün duoda arkadaşımı iyileştirmeye çalışırken isabet aldım kaçıp etraftan dolaşayım derken öldüm. Killcam izleyince M416 ve 4x Acog Scope single modda arka arkaya çok hızlı bir şekilde sıkarak öldürmüş ama geri tepme yok denecek kadar azdı biraz şüphelendim makro falan mı var diye ama oyun engelliyor mu bilmiyorum.