Overlock denemeleri devam ediyor. ryzen 3 1200 1.22v 4125 mhz 20 dk prime95 stabil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Jubei @jubei

  Yaptığınız 725MHz,lik Overclock çok çok küçük bir deneme, 5Ghz ve üzerini deneyin, böylece işlemcinin potansiyelini görmüş olursunuz, gerçi B450 anakart ile ne kadar başarılı olur orasını bilemem?

  • Halil @hcaktuna

   5ghz çalışan bir ryzen 3 1200 gösterin ben de deneyeyim. 4.7 ye bile razıyım. Hatta 4.5 bile olur. Ayrıca bu voltajla bu değerde çalışan bir ryzen 3 1200 e ben rastlamadım.

  • Jubei @jubei

   @hcaktuna 5ghz çalışan herhangi bir ryzen,mı göstereyim, yoksa Ryzen 3 1200 mü?
   Celallenmeye gerek yok, sadece yaptığınız Overclock,un çok küçük bir Mhz artışı olduğunu ve bunun size büyük bir getirisinin olmayacağını belirtmeye çalıştım, ayrıca işlemcinin potansiyelini görmek için ilk önce voltaj vermeden ne kadar yüksek hızlara çıkabilidiğine bakmalısınız sora ufak ufak voltajlar ile işlemcinizin çıkabildiği en yüksek hızı bulmuş olursunuz, işlemciler aynı fabrika aynı bantta üretilmiş olsalar da Overclock potansiyelleri farklıdır, belkide işlemciniz silicon lottery olabilir, denemeden bilinmez. 😉

  • Halil @hcaktuna

   @jubei celallenmedim merak etmeyin. Sadece imkansız bir istek olduğundan şaşırdım. 5ghz ile ne kadar voltaj verirseniz verin prime95 e start verdiğiniz an makina reset atar. Hatta ilk başta görüntü alabilir misiniz o bile şüpheli. 3.1 stok olan bir ryzen 3 un 5 ghz çalışması imkansız. Genelde 3.9 4.0 civarı kalır bu islemciler ki 1.375 voltaja rağmen. Bu işlemci 1.22 ile 4125 de çalışıyor ve daha üstünü henüz denemedim. Sizin dediğiniz hızlarda çalışan bir ryzen 3 dünya rekoru demek. Sıvı azot ve sağlam bir anakart olmadan da imkansız zaten. Ben 4.5 bile görmedim açıkçası.

   Bir işlemcinin genel çıktığı bir hız vardır. R3 1200 için bu 3.9ghz. sonra yavaş yavaş voltaj verirsiniz hız artirirsiniz. Bu işlemcinin artık mantıksız voltajlara cevap vermediği ana kadar gider. Hiçbir zaman stok hızı 3.1 olan islemciyi 5 e çıkarıp oc denemesi yapılmaz.

   725 mhz artışın getirisi başka bir başlığın konusu.

  • Jubei @jubei

   @hcaktuna 1.22 ile 4125 de çalışıyorsa gayet iyi bir işlemci demek ki, bence çok rahat 4.4Ghz,e çıkar ancak büyük ihtimalle anakart limitleyecektir.

Güzel bir işlemci denk geldi herhalde. 1.18v ile 4.0 gördü 60 derece sabit.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Höşelek @benvaryaben

  günlük kullanımda fan sesi dışında bir fark hissettirmiyor ne yazık ki 🙂 benim işlemci de 4ghz stabil çalışıyor ama stok ayarlarına çektim. ne kadar sessiz o kadar iyi benim için... tabi psikolojik olarak olumlu etkisi var sonuçta 3 kuruşa 5 köfte hesabı 🙂

Turkcell kullanıyorsanız faturanızı kontrol edin. Kendi kafalarına göre joker kampanyası adı altında 10 tl ye internet paketi kitlemişler. Aradım iptal ettirdim. Sorunca da "operatörünüz bu yetkiye sahip" diye saçma sapan cevaplar veriyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

bu da benden olsun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

100 mb internet ile şu videoyu oynatamıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=zCLOJ9j1k2Y

Japan in 8K 60fps

Shot between 2017-2019 across Japan including Hakodate, Yokohama, Nagoya, Kyoto, and Tokyo using RED Weapon 8K and Monstro 8K VV. Re-edited @ 8K 60fps. All t...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 28

En iyi iki soundtrackden biridir bana göre. Diğeri de Mafia 1'in ana menü müziğidir.

https://www.youtube.com/watch?v=Uxg5W5wKvLE

Diablo 2 - Wilderness (HQ)

CLICK FOR HQ = http://www.youtube.com/watch?v=Uxg5W5wKvLE&fmt=18 Diablo 2 - Wilderness (HQ) Diablo One Two Three Four Five I II III IV V HQ High Quality Defi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Temiz Logitech Driving Force GT direksiyon seti arıyorum var mı satan?

BeğenFavori PaylaşYorum yap