128 liraya Epic Ukrayna üzerinden Mafia Definitive Edition aldım bakalım umarım ban falan yemeyiz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

rx 570 4gb ile red dead redemption 2 deneyen var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni AMD ekran kartı sürücüleri nasıl? İlk çıktığında baya sorun yaşayan oldu. Hala eski driver ile kullanıyorum o yüzden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Martta yeni ucuz iPhone gelecek mi sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 14
 • Cemre Bayrak @flagbearer

  öyle bi model geleceksede crona salgını yüzünden şu an pek mümkün değil gibi görünüyor

 • mfeyzifar @mfeyzifar

  Ucuz iPhone diye bir şey bir kez yapıldı, iPhone 5c, şirket tarihinde hatırlanmayacak kadar kötü bir dönemdi. Bir daha öyle bir hata yapmazlar.

  • Halil @hcaktuna

   SE gayet başarılı oldu bence.

  • Yekta F. @electric

   iPhone 5C inanılmaz başarılı oldu. Satış rakamlarını kontrol etmende bence yarar var. 5c alan tüketicinin çok büyük çoğunluğu Android kullanıcısı idi.

  • Orcun @orcun

   5c ucuz iphone olmadı. C takısı for the colorful gibi bir manaya geliyordu renkli yani, ki evveliyatı apple'ın ürün gamında garip garip renkli bir iphone modeli yoktu, ya siyah ya beyazdı. Beyazda sonradan geldi bu arada öncesi yoktu.C olayı buydu yani yanında böyle delikli kılıflar vs ekstra satışa sunuldu garip garip yeşil renkler sarılar vs vs vs. kutusu bile o yüzden plastik yapılmıştı.

   Normalde apple'ın iphone'u ucuzlatma stratejisi, her sene yeni bir model çıkartıp geçen senenin amiral gemisi modelini de 100 dolar ucuzlatıyordu. bu 3gs çıktığında 3g içinde uygulandı. 4 çıktı 3gs ucuzlatıldı. 4s çıktı 4 ucuzlatıldı, işte 5 çıktı 4s ucuzlatıldı vs. vs. vs. 5s çıkınca ama 5'i apple ucuzlatmadı, komple satıştan kaldırdı.

   Açıklaması da 5'in üretim maliyeti yüksek cnc işçilikli kasa şu bu vs vs onun yerine 5c'i getirdi. 5s amiral gemisiydi, 5c ise 5 ile aynı donanımdaydı. Olay buydu aslında 5c'i herifler yanılmıyorsam unlocked olarak yani 469 dolara sattılar. 5s'i de 549 dolara satıyorlardı. O dönem gene pahallıydı mesela bunların hafızası baz model 16 gb idi, apple 4'den beri deniyordu ucuzlatmayı işte 8 gb'lık modellerde yaptılar. Allahtan o hafızadan kısıp ucuzlatma işi 5c ile bitti mesela.

  • mfeyzifar @mfeyzifar

   @hcaktuna SE ucuz iPhone olarak lanse edilmedi ki, içinde 6s olan 5 kasalı bir cihazdı, küçük ekran isteyenlere ve şirketlerin personellerine dağıtabileceği uygun çözüm.

  • Halil @hcaktuna

   @mfeyzifar nasıl lanse edildi bilmiyorum ama ucuz bir iphone olduğu kesin.

 • Yekta F. @electric

  Tamamen içgüdüsel olarak bir kanıtım olmadan bunu söylüyorum bence gelecek. Genele yayılmanın zamanı geldi Apple açısında. Steve sonrası ayakta durduklarını ve güçlü olduklarını kanıtladı Tim Cook.

  Hakeza bakıldığında sadece 30 Dolar düşük fiyata satılan iPhone 11 bile ÇILGINLAR gibi sattı. 399 Dolarlık iPhone piyasayı çok ciddi sallar.

 • akke4323 @akke4323

  Yabancı basından takip ettiğim sızıntılar neticesinde iPhone 9 ya da SE 2 isminde 4.7 inch'lik bir iPhone'un mart ayında tanıtılmasını bekliyorum.

Overlock denemeleri devam ediyor. ryzen 3 1200 1.22v 4125 mhz 20 dk prime95 stabil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Jubei @jubei

  Yaptığınız 725MHz,lik Overclock çok çok küçük bir deneme, 5Ghz ve üzerini deneyin, böylece işlemcinin potansiyelini görmüş olursunuz, gerçi B450 anakart ile ne kadar başarılı olur orasını bilemem?

  • Halil @hcaktuna

   5ghz çalışan bir ryzen 3 1200 gösterin ben de deneyeyim. 4.7 ye bile razıyım. Hatta 4.5 bile olur. Ayrıca bu voltajla bu değerde çalışan bir ryzen 3 1200 e ben rastlamadım.

  • Jubei @jubei

   @hcaktuna 5ghz çalışan herhangi bir ryzen,mı göstereyim, yoksa Ryzen 3 1200 mü?
   Celallenmeye gerek yok, sadece yaptığınız Overclock,un çok küçük bir Mhz artışı olduğunu ve bunun size büyük bir getirisinin olmayacağını belirtmeye çalıştım, ayrıca işlemcinin potansiyelini görmek için ilk önce voltaj vermeden ne kadar yüksek hızlara çıkabilidiğine bakmalısınız sora ufak ufak voltajlar ile işlemcinizin çıkabildiği en yüksek hızı bulmuş olursunuz, işlemciler aynı fabrika aynı bantta üretilmiş olsalar da Overclock potansiyelleri farklıdır, belkide işlemciniz silicon lottery olabilir, denemeden bilinmez. 😉

  • Halil @hcaktuna

   @jubei celallenmedim merak etmeyin. Sadece imkansız bir istek olduğundan şaşırdım. 5ghz ile ne kadar voltaj verirseniz verin prime95 e start verdiğiniz an makina reset atar. Hatta ilk başta görüntü alabilir misiniz o bile şüpheli. 3.1 stok olan bir ryzen 3 un 5 ghz çalışması imkansız. Genelde 3.9 4.0 civarı kalır bu islemciler ki 1.375 voltaja rağmen. Bu işlemci 1.22 ile 4125 de çalışıyor ve daha üstünü henüz denemedim. Sizin dediğiniz hızlarda çalışan bir ryzen 3 dünya rekoru demek. Sıvı azot ve sağlam bir anakart olmadan da imkansız zaten. Ben 4.5 bile görmedim açıkçası.

   Bir işlemcinin genel çıktığı bir hız vardır. R3 1200 için bu 3.9ghz. sonra yavaş yavaş voltaj verirsiniz hız artirirsiniz. Bu işlemcinin artık mantıksız voltajlara cevap vermediği ana kadar gider. Hiçbir zaman stok hızı 3.1 olan islemciyi 5 e çıkarıp oc denemesi yapılmaz.

   725 mhz artışın getirisi başka bir başlığın konusu.

  • Jubei @jubei

   @hcaktuna 1.22 ile 4125 de çalışıyorsa gayet iyi bir işlemci demek ki, bence çok rahat 4.4Ghz,e çıkar ancak büyük ihtimalle anakart limitleyecektir.

Güzel bir işlemci denk geldi herhalde. 1.18v ile 4.0 gördü 60 derece sabit.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Höşelek @benvaryaben

  günlük kullanımda fan sesi dışında bir fark hissettirmiyor ne yazık ki 🙂 benim işlemci de 4ghz stabil çalışıyor ama stok ayarlarına çektim. ne kadar sessiz o kadar iyi benim için... tabi psikolojik olarak olumlu etkisi var sonuçta 3 kuruşa 5 köfte hesabı 🙂

Turkcell kullanıyorsanız faturanızı kontrol edin. Kendi kafalarına göre joker kampanyası adı altında 10 tl ye internet paketi kitlemişler. Aradım iptal ettirdim. Sorunca da "operatörünüz bu yetkiye sahip" diye saçma sapan cevaplar veriyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap