Merhabalar, bir süredir yurt dışındayım. Ülkeye dönünce bir sistem toplayacağım bu sistemin bazı parçalarını eğer ucuza bulabilirsem buradan toplamak istiyorum. Öncelikli hedefim kulaklık, fare gibi donanımlar. Buradaki bir teknoloji mağazasında Astro A10 isminde bir kulaklık gördüm, elemana sorduğumda fiyat performans açısından gayet iyi olduğunu söyledi. Bu kulaklığa sahip olan veya daha önce deneyimlemiş olan var mı ? İnternette bu markanın Türkçe incelemesini göremedim. #KulaklıkTavsiyesi #Gaming

BeğenFavori PaylaşYorum yap

iTunes çok yakın zamanda tozlu raflardaki yerini alacak. #HaftalıkGündemeMalzeme
https://www.theguardian.com/technology/2019/jun/02/apple-expected-close-itunes-tim-cook

Apple expected to close iTunes

Tim Cook will announce separate apps for music, TV and podcasts, according to reports
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Takip ettiğiniz geliştiricilerin sevdiğiniz repolarına sadece kod olarak değil maddi olarak da destek olabileceksiniz. #Github #HaftalıkGündemeMalzeme
https://techcrunch.com/2019/05/23/github-launches-sponsors-lets-you-pay-your-favorite-open-source-contributors/

GitHub launches Sponsors, lets you pay your favorite open source contributors...

GitHub today launched Sponsors, a new tool that lets you give financial support to open source developers. Developers will be able to opt into having a “Sponsor me” button on their GitHub...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

AMD Navi RX ile NVDIA ile olan rekabet hız kazanır mı dersiniz

https://wccftech.com/amd-navi-rx-3080-3070-performance-prices-leak-beat-2070-at-499-2060-at-399/

#AMD #NaviRX #ekrankartıtavsiye

AMD Navi RX 3080, 3070 Price & Performance Leaked, RTX 2070 & 2060 Rivals at...

It’s very early Tuesday and we’ve got a whopper of a leak for you.  A Sapphire spokesperson has reportedly spilled the beans to Chinese media unveiling very specific details with regards to...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Airbnb kullanmış olan arkadaşlara bir sorum olacaktı. Şuan Airbnb sistemi üzerinden bir yer buldum, konaklama için rezervasyon işlemi yapmak için ilgili ödeme bilgilerimi girdiğimde:

" Bu kredi kartı şu anda eklenemiyor. Lütfen bekleyin ve daha sonra yeniden deneyin. Daha önce eklenmiş bir kredi kartı veya PayPal gibi farklı bir ödeme yöntemi kullanmayı deneyebilirsiniz."

şeklinde bir uyarı veriyor. Airbnb ödeme işlemlerinden baktığımda kartımın süresinin geçmesi, yetersiz bakiye vb. durumlarını kontrol etmemi söylüyor ancak kartım yurtdışı alışverişlere açık ve yeri tutmak için yeterli bakiyeye de sahip. Bu veya buna benzer problemle karşılaşan daha önce hiç oldu mu ? Teşekkürler.
#airbnb #SeyehatÖnerileri

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telefonu 5G bağlantısından LTE bağlantı moduna aldıktan sonra, tekrar internete bağlanmaya çalışıldığında bağlanmıyormuş. Şimdilik bu sorunu çözmek için telefona reboot atmaktan başka bir çare yok.
Tom's Guide: The Galaxy S10 5G Already Has a Big Problem.
https://www.tomsguide.com/us/galaxy-s10-5g-connectivity-issues,news-29849.html

The Galaxy S10 5G Already Has a Big Problem

Galaxy S10 5G owners are saying that they are losing internet connectivity when the phone switches from 5G to 4G, forcing reboots.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kötü amaçlı bir yazılım, hastane veritabanlarına sızıp, tıbbi amaçlı kullanılan belgelere sahte tümör dokusu görüntülerini yerleştirip manipüle etme olanağı veriyormuş.
https://www.washingtonpost.com/technology/2019/04/03/hospital-viruses-fake-cancerous-nodes-ct-scans-created-by-malware-trick-radiologists/?utm_term=.3e0ab782d247#click=https://t.co/F2yu2ybYYG
#HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, bu yaz 3 ay süreyle staj için Amsterdam'da bulunacağım fakat konaklama için henüz bir yer bulamadım, bir süredir internetten araştırıyorum hatta konaklama konusunda benim gibi yer arayan insanları bulabilmek için Facebook hesabımı bile açmak zorunda kaldım. Konaklama için önerebileceğiniz güvenilir, araştırma yapabileceğim bir web sitesi veya Facebook grubu var mıdır ? Teşekkürler
#Amsterdam #konaklama

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Üzerinde Islak imza bulunan bir A4 kağıdının taratılarak .pdf formatına dönüştürülüp dijital ortama aktarıldıktan sonra, Adobe Acrobat Pro yardımıyla bunu .word uzantılı formata dönüştürdüğüm zaman ıslak imzalı olan kısımların bozulmamasını sağlama şansımız var mıdır ? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.
#AdobeAcrobatPro #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung'un Galaxy S10+ Exynos 9820 işlemcilerinin Snapdragon 855 modeline oranla daha yavaş olduğu söyleniyor
https://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/samsung-galaxy-s10-plus-performance-comparison-exynos-9820-vs-snapdragon-855-2000090
#HaftalıkGündemeMalzeme

Samsung Galaxy S10+ Exynos 9820 Variant Slower Than Snapdragon 855: Report

Samsung Galaxy S10 phones will also be offered in two processor variants – one with Exynos 9820 SoC and the other with Snapdragon 855 SoC.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12
 • Yekta F. @electric

  Her telefon çıktığında mutlaka pireyi deve yapacak haber yaparlar. Hangi kullanıcı 835 ile 855 arasındaki işlemci farkını anlayabilir ki kullanım sırasında.

  Bu fark ufacık bir şeydir. Haberciliğin geldiği noktaya üzülüyorum teknoloji basını vallahi bitti ya.

 • Papa Emeritus @pope

  @electric 835 ile 855 arasında ki farkı günlük kullanımda hissetmiyoruz mantığını yanlış buluyorum açıkçası. Telefonlarda maksimum performans aslında batarya verimliliğini de belirliyor. Daha hızlı bir SoC, daha yavaş bir SoC'ye kıyasla aynı işlemi genel olarak daha kısa sürede bitirerek bataryadan tasarruf sağlıyor. Telefonda günlük kullanımda dediğiniz gibi hız farkını belki hissedemeyiz ama 835'in %80 CPU kullanımı ve ortalama 4W'ta yaptığı işlemi 855 %30 CPU kullanımı ve 1W ile hallediyorsa , bu günün sonunda bu bataryaya yansır. Tabii ki her her yıl SoC verimliliği artmasına rağmen bu farkı kullanıcılar hissedemiyor. Nedeni ise firmalar kazandıkları verimiliği gittikçe daha fazla performans isteyen donanımlar, uygulamalar yüzünden kaybediyor.

  • Yekta F. @electric

   Arkadaşım neyin ne olduğunu biliyorum daha hızlı işlemci gereksizdir manasında demedim ki bunu ben nereden nereye çekmişsin illa bilale anlatır gibi her yorumu paragraf paragraf açıklayayım mı burada?

   Normal kullanıcı 2 nesil önceki işlemcinin hızındaki farkı ayırt edemezken bu hız farklı habere dahi konu olamayacak kadar ufak bir hız farkıdır dikkate almamak lazım basını demeye çalıştım ben. Yoksa gelişen nanometre ve nesile göre daha düşük güç tüketimi falan ''Teknolojiye giriş 101'' herkes biliyor burada onları.

  • Papa Emeritus @pope

   @electric "Hangi kullanıcı 835 ile 855 arasındaki işlemci farkını anlayabilir ki kullanım sırasında." dediğiniz için yazdım bunu. 9820 ve 855'e bakarsak iki SoC'de aynı telefona girdiğinden dolayı %99 TDP değerleri aynıdır. Eğer bir SoC aynı TDP değerinde daha fazla performans sunabiliyorsa diğerine göre daha verimlidir sizin de bileceğiniz gibi. 855 demek ki daha verimli bir SoC olduğundan aynı TDP'de daha yüksek performans sunuyor. Benim anlatmaya çalıştığım eğer aynı telefonun iki farklı versiyonu arasında ciddi performans farkı bulunuyorsa bunun bataryaya etki edeceği. Aynı TDP'de hız farkı, dolaylı olarak verimliliği de işaret etmiyor mu ?

  • Papa Emeritus @pope

   @electric Bu arada 9820 ile 855 arasında ki ufak farkın haber değeri taşımadığına dair görüşleriniz paylaşıyorum. Kullanıcı 835 ile 855 farkını hissedemez dediğiniz için bunu yazdım zaten 🙂

 • Player 1 @player-1

  Şu makaledeki verilere göre yazılmış bir yazı.
  https://www.anandtech.com/show/14031/samsung-galaxy-s10-first-exynos-9820-vs-snapdragon-855-scores
  Evet, Exynos'lar hep Snapdragon varyantından bir tık düşük oluyor. Makaledeki testlerin genelinde SP845 ile SP855 arasında bir skor almış. Ama Teknoseyir incelemelerinde hep bahsedildiği gibi eline SP835, SP855 ve Exynos 9820 cihaz verseler hangisinde ne var kullanımda anlayamazsın. Bu işlemciler zaten sınıfının zirvesi. Çok hızlı işlemci ile yine çok hızlı bir işlemci karşılaştırması.

 • Lütfi Dereli @ltfdre

  Günün sonunda "Abi bize bir telefon lazım elinde ne var" alıcılarının bu gibi dertlere gelinceye kadar renk ve fiyat gibi çok daha yüzeysel (bakınız performans bile söz konusu değil) dertleri var. Firmalar bir şekilde bu kullanıcıları da düşünerek ortaya bir şeyler koymaya çalışıyorlar. Velhasıl siz biz lab. ortamında fark edilecek bu değerleri dert etsek bile son kullanıcı için bunlar uzaydan gelme ifadeler olarak kalacak.