An itibari ile Twitter uçmuş olabilir mi? Yoksa problem ben de mi, Space yayını dinlerken uçtu birden. Akış yenilenmiyor sizde de ayn mı?
#twitter

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Levent abinin sevdiğim bir sözü vardır. İndirim var diye kamyon lastiği alırsanız bir işe yaramaz, sadece kampanya var diye ihtiyacınız olmayan şeyleri almak indirim olmaz bindirim olur diye. 🙂 #amazonalışverişfestivali

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13
 • Johan @johan28

  Ya onun da saçma yani şu. Kamyon lastiği 90% indirimdeyse bal gibi de alırım. 50% den koysam anında gider. O devri çoktan geçtik TR için.

 • soundOnly @soundonly

  Millete bişiler satmaktan hoşlanmıyorum.
  Bir öğrenci kardeşimize alıyoruz diye geliyorlar sonra.

 • qubit @qubit

  Amazon'a zaten bu çektirdiği dizilerin "güzellikleri" nedeniyle soğuk bakıyorum ama firma bağımsız bu tarz indirim haftaları insanlarda "aman Allah'ım zarar mı ediyorum" psikolojisi oluşturuyor. Bilinçli tüketiciye lafım yok; adam yıllık ihtiyacını biliyor, indirim kim sunarsa ondan alıyor. Alışveriş listesi aylardır hazır. Bu yıl ne tüketeceğini kaça alınabileceğini piyasada kaça kadar inilebildiğini biliyor. Ama bunlar azınlık.

  Teknoloji ürünü ise: bir ürün 6 ay sonra lazım olacaksa o parayı dolar vs. başka para birimine çevirir, kenarda tutarım. Zaten 6 ay sonra muhtemelen yenisi çıkacak, ona bakmayacaksın bile. Bugün o üründe %50 indirim varsa tabii düşün. Yoksa gereksiz para israfı. 32GB USB disk. %50 indirim ama ürün yavaş ötesi. İsraf. Firmalar zaten mecburen yıl içi benzer indirimlere gidiyor. Yılda tek indirim diye bir olay yok.

  Gıda ve benzeri ihtiyaç malzemeleri: savaş ortamı nedeniyle bugün almanın bir zararı yok. Tabii düzgün saklayabiliyorsan. Un alıp böceklendirmenin de alemi yok.

 • İşlemcileri Seviyorum @athlon

  Dünyanın en yanlış önermelerinden birisi.

Son zamanlarda spor yaparken (özellikle jogging için ideal) dinlediğim Jan Blomqvist'e ait güzel bir setup. Tavsiye ederim #BirazMüzik

https://music.youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_lCChDk_tifcNEXndCcs1ogv5KFJIJSBrw

Disconnected - Live In Munich

Android, iOS ve masaüstü sürüm için resmi albümler, single'lar, videolar, remiksler, canlı performanslar ve daha fazlasıyla yeni müzik hizmeti. Aradığınız her şey burada.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Cihazların pil ömrünü olabildiğince uzatmak adına yaptığınız özel bir uygulama var mı? Evet, bu durum cihazın türüne ve o cihazın üzerinde koşturulan uygulamalara göre değişebiliyor. Örneğin cep telefonlarımızı %100 olmadan şarjdan çekmek veya dizüstü bilgisayarlarımızı belirli bir şarj seviyesinde tutup fişe takılı olarak kullanmak vs gibi.

Son olarak Apple için özellikle Macbooklarda kullanılan özel bir yöntem mevcut mu? Pil ömrünü (devir sayısı muhabbetini) en optimum nasıl yönetebiliriz?

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Bugün Amazon'dan Macbook Air satın aldım. Satın alımdan yaklaşıp yarım saat sonra bir numara arayıp (kırık türkçe aksanı ile) Amazondan az önce alışveriş yaptınız mı, yaptıysanız hangi ürünü satın aldınız dedi. Satın aldığım ürünü söyledim tamam onaylandı dedi ve kapattı. Daha önceden alışveriş yapmıştım ancak nakit ile ödemiştim. İlk kez taksitle alışveriş yapıyorum acaba hangi dağda kurt öldü, hayırdır deyip inanamadıkları için mi böyle bir onaylama gereği duydular ilk defa başıma geliyor 🙂 #amazonprime #amazontürkiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

Yakın zamanda M1 işlemcili Macbook alma gibi bir düşüncem var ancak aklımda bazı soru işaretleri mevcut. Kullanım ihtiyacıma göre Macbook Air işimi görecek gibi duruyor, öyle yüksek çözünürlüklü render alıp, fotoğraf vs. işlemeyeceğim sadece ableton live ve VS Code gibi geliştirme araçlarını sorunsuz şekilde kullanayım yeterli.

Bu minvalde 13'' Macbook Air mi yoksa üzerine fiyat farkı koyarak Pro modelini mi almak daha mantıklı olur bilemedim. Sizin seçiminiz nasıl olurdu, paylaşırsanız sevinirim.

#Macbookair #macbookpro

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 15
 • BRN @brnspawn

  M2 air daha iyi. Ekran kalitesii pro ile aynı ama kamera ve seste daha iyi. Hata şarj portuda ayrı olduğundan cift USB sana kalır.

 • qubit @qubit

  Yeni Air ve Pro'ların incelemeleri yaygınlaşmadan bir şey söylemek zor.

  Apple'ın daha 6 yaşındaki cihazlardan işletim sistemi desteğini çekmiş olması da ayrı bir ayıp. Cihaza parça-pil alabiliyorsun ama güvenlik güncellemesi alamıyorsun. Bunu söyleyen de 250 milyar nakit parası olan bir firma.

  • CimAdam @cimadam

   Kaç sene olması lazım mesela desteğin? 6 Sene gayet yeterli bir süre ki mimari değiştiğini düşünürsek normal eski bilgisayarları geride bırakmaları.

  • qubit @qubit

   @cimadam biz tüketiciyiz beraber hareket etmediğimiz için pazarda söz sahibi değiliz-değilsiniz. Ancak rakip firma varsa o ne sunuyor ona bakabiliriz. Windows'ta kaç sene?

  • CimAdam @cimadam

   @qubit 10 sene civarı oluyor yanılmıyorsam ama farklı firma tercihi, Normalde TR harici insanlar güncelleyebildiği için 6 senede bir sistemleri sorun olmuyor bence buradaki sıkıntı yine bizim alım gücüne dönüyor ki 6 sene bence yeterli bir süre diye düşünüyorum.

  • qubit @qubit

   @cimadam 6 sene M1 gibi bir işlemci için çok çok kısa bir süre. Önümüzdeki dönemde makine öğrenmesi isteyen belli uygulamalar dışında böyle bir işlemciyi zorlayacak-terletecek bir kullanım senaryosu görebiliyor musunuz? Pili değiştirdin mi rahat 10 yıl iş görür ki olması gereken bu, bir cimrilik ya da alım gücü sorunu değil. Makineyi kullanıcı ihtiyacı olduğu için değiştirmeli, firma mecbur bıraktığı için değil.

   Bunun ana soru ile alakası nedir diyen olursa: alınterin ile bir yatırım yapıyorsun. Az para değil. Kısa vadede tek ekran takılabilmesi gibi dezavantajların yanında cihazlar güzel cihazlar. Orta vadedeki riskleri de ben hatırlatmış olayım.

  • CimAdam @cimadam

   @qubit Katılıyorum size ama m1 6 sene sonra bu gelişmeler ile yeterli gelmeyebilir gündelik kullanım harici, alım gücüyle alakası var diye düşünüyorum ama ideal şartlarda bana 6 sene yeterli geliyor size gelmiyor pek tabii olabilir bu durum.

 • Agab @agab

  Yazılım geliştirmek için 16gb/M1 Air kullanıyorum. Oldukça memnunum. M2, Pro gibi cihazlar render almak için cihazlar. Ha biri 25dk biri 30dk da render alıyor(sallıyorum). 25dk bekleyen 30dk da bekler bence

 • Synth @synth

  En dusuk model Air ve Pro arasinda karsilastirma yapiliyorsa, uzerine eklenecek para ile Pro almak yerine Air'i 16 GB RAM'e yukseltirdim sahsen.

Bugün işlerini uzun zamandır takip ettiğim Refik Anadol'un Mevlana temalı dijital sanat sergisine katıldım. Mevla'nın hayatının ve evreninin yorumlandığı, çok katmanlı felsefi mercekten, Rumi Dreams adıyla döneme ait birçok yazılı ve fotoğraf verilerini AI ile birleştirerek sanatsal bir şekilde günümüze taşıyor. Sergi 28 Mayıs - 12 Haziran tarihlerinde ziyarete açık olacak. Dijital sanatlara ilginiz varsa bir göz atabilirsiniz.https://akmistanbul.gov.tr/event/dijital-sergi-rumi

Rumi arşivlerden oluşan geniş bir veri setini canlandıran yapay zeka tabanlı bir ışık ve hareket temşası. Bu veri seti; 19 farklı dilde Mesnevi nüshaları, 180.000'den fazla tekke, eski kitap sayfaları ve belge resimleri ile tasavvuf müziği ve icra kayıtlarını içeriyor. | Tanıtım Bülteninden.

Digital Exhibition Rumi - AKM Official Web Site

Refik Anadol is honored to create a poetic, immersive, and multisensory artwork to commemorate the 750th death anniversary of one of the greatest poets and philosophers in human history.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yaklaşık 3 senedir ufak tefek hatalar haricinde (genellikle güncellemeler ile düzelen) Xiaomi'nin Note10 Lite modelini kullanıyorum. Son zamanlarda yaşadığım can sıkıcı bir hatadan bahsetmek istiyorum. Bluetooth kulaklığı bağladığımda zaman zaman ses hem kulaklıktan hem de telefonun kendi haporlöründen aynı anda geliyor. Kulakiçi ve kulak üstü olmak üzere iki adet bluetooth kulaklığım var, her ikisinde de benzer problemi yaşadım. Kablolu kulaklık kullanırken böyle bir problem henüz olmadı. Bu hata ile karşılaşan var mı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

#Xiaomi #XiaomiNote10Lite

BeğenFavori PaylaşYorum yap