Airbnb kullanmış olan arkadaşlara bir sorum olacaktı. Şuan Airbnb sistemi üzerinden bir yer buldum, konaklama için rezervasyon işlemi yapmak için ilgili ödeme bilgilerimi girdiğimde:

" Bu kredi kartı şu anda eklenemiyor. Lütfen bekleyin ve daha sonra yeniden deneyin. Daha önce eklenmiş bir kredi kartı veya PayPal gibi farklı bir ödeme yöntemi kullanmayı deneyebilirsiniz."

şeklinde bir uyarı veriyor. Airbnb ödeme işlemlerinden baktığımda kartımın süresinin geçmesi, yetersiz bakiye vb. durumlarını kontrol etmemi söylüyor ancak kartım yurtdışı alışverişlere açık ve yeri tutmak için yeterli bakiyeye de sahip. Bu veya buna benzer problemle karşılaşan daha önce hiç oldu mu ? Teşekkürler.
#airbnb #SeyehatÖnerileri

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telefonu 5G bağlantısından LTE bağlantı moduna aldıktan sonra, tekrar internete bağlanmaya çalışıldığında bağlanmıyormuş. Şimdilik bu sorunu çözmek için telefona reboot atmaktan başka bir çare yok.
Tom's Guide: The Galaxy S10 5G Already Has a Big Problem.
https://www.tomsguide.com/us/galaxy-s10-5g-connectivity-issues,news-29849.html

The Galaxy S10 5G Already Has a Big Problem

Galaxy S10 5G owners are saying that they are losing internet connectivity when the phone switches from 5G to 4G, forcing reboots.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kötü amaçlı bir yazılım, hastane veritabanlarına sızıp, tıbbi amaçlı kullanılan belgelere sahte tümör dokusu görüntülerini yerleştirip manipüle etme olanağı veriyormuş.
https://www.washingtonpost.com/technology/2019/04/03/hospital-viruses-fake-cancerous-nodes-ct-scans-created-by-malware-trick-radiologists/?utm_term=.3e0ab782d247#click=https://t.co/F2yu2ybYYG
#HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, bu yaz 3 ay süreyle staj için Amsterdam'da bulunacağım fakat konaklama için henüz bir yer bulamadım, bir süredir internetten araştırıyorum hatta konaklama konusunda benim gibi yer arayan insanları bulabilmek için Facebook hesabımı bile açmak zorunda kaldım. Konaklama için önerebileceğiniz güvenilir, araştırma yapabileceğim bir web sitesi veya Facebook grubu var mıdır ? Teşekkürler
#Amsterdam #konaklama

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Üzerinde Islak imza bulunan bir A4 kağıdının taratılarak .pdf formatına dönüştürülüp dijital ortama aktarıldıktan sonra, Adobe Acrobat Pro yardımıyla bunu .word uzantılı formata dönüştürdüğüm zaman ıslak imzalı olan kısımların bozulmamasını sağlama şansımız var mıdır ? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.
#AdobeAcrobatPro #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung'un Galaxy S10+ Exynos 9820 işlemcilerinin Snapdragon 855 modeline oranla daha yavaş olduğu söyleniyor
https://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/samsung-galaxy-s10-plus-performance-comparison-exynos-9820-vs-snapdragon-855-2000090
#HaftalıkGündemeMalzeme

Samsung Galaxy S10+ Exynos 9820 Variant Slower Than Snapdragon 855: Report

Samsung Galaxy S10 phones will also be offered in two processor variants – one with Exynos 9820 SoC and the other with Snapdragon 855 SoC.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12
 • Yekta F. @electric

  Her telefon çıktığında mutlaka pireyi deve yapacak haber yaparlar. Hangi kullanıcı 835 ile 855 arasındaki işlemci farkını anlayabilir ki kullanım sırasında.

  Bu fark ufacık bir şeydir. Haberciliğin geldiği noktaya üzülüyorum teknoloji basını vallahi bitti ya.

 • Papa Emeritus @pope

  @electric 835 ile 855 arasında ki farkı günlük kullanımda hissetmiyoruz mantığını yanlış buluyorum açıkçası. Telefonlarda maksimum performans aslında batarya verimliliğini de belirliyor. Daha hızlı bir SoC, daha yavaş bir SoC'ye kıyasla aynı işlemi genel olarak daha kısa sürede bitirerek bataryadan tasarruf sağlıyor. Telefonda günlük kullanımda dediğiniz gibi hız farkını belki hissedemeyiz ama 835'in %80 CPU kullanımı ve ortalama 4W'ta yaptığı işlemi 855 %30 CPU kullanımı ve 1W ile hallediyorsa , bu günün sonunda bu bataryaya yansır. Tabii ki her her yıl SoC verimliliği artmasına rağmen bu farkı kullanıcılar hissedemiyor. Nedeni ise firmalar kazandıkları verimiliği gittikçe daha fazla performans isteyen donanımlar, uygulamalar yüzünden kaybediyor.

  • Yekta F. @electric

   Arkadaşım neyin ne olduğunu biliyorum daha hızlı işlemci gereksizdir manasında demedim ki bunu ben nereden nereye çekmişsin illa bilale anlatır gibi her yorumu paragraf paragraf açıklayayım mı burada?

   Normal kullanıcı 2 nesil önceki işlemcinin hızındaki farkı ayırt edemezken bu hız farklı habere dahi konu olamayacak kadar ufak bir hız farkıdır dikkate almamak lazım basını demeye çalıştım ben. Yoksa gelişen nanometre ve nesile göre daha düşük güç tüketimi falan ''Teknolojiye giriş 101'' herkes biliyor burada onları.

  • Papa Emeritus @pope

   @electric "Hangi kullanıcı 835 ile 855 arasındaki işlemci farkını anlayabilir ki kullanım sırasında." dediğiniz için yazdım bunu. 9820 ve 855'e bakarsak iki SoC'de aynı telefona girdiğinden dolayı %99 TDP değerleri aynıdır. Eğer bir SoC aynı TDP değerinde daha fazla performans sunabiliyorsa diğerine göre daha verimlidir sizin de bileceğiniz gibi. 855 demek ki daha verimli bir SoC olduğundan aynı TDP'de daha yüksek performans sunuyor. Benim anlatmaya çalıştığım eğer aynı telefonun iki farklı versiyonu arasında ciddi performans farkı bulunuyorsa bunun bataryaya etki edeceği. Aynı TDP'de hız farkı, dolaylı olarak verimliliği de işaret etmiyor mu ?

  • Papa Emeritus @pope

   @electric Bu arada 9820 ile 855 arasında ki ufak farkın haber değeri taşımadığına dair görüşleriniz paylaşıyorum. Kullanıcı 835 ile 855 farkını hissedemez dediğiniz için bunu yazdım zaten 🙂

 • Player 1 @player-1

  Şu makaledeki verilere göre yazılmış bir yazı.
  https://www.anandtech.com/show/14031/samsung-galaxy-s10-first-exynos-9820-vs-snapdragon-855-scores
  Evet, Exynos'lar hep Snapdragon varyantından bir tık düşük oluyor. Makaledeki testlerin genelinde SP845 ile SP855 arasında bir skor almış. Ama Teknoseyir incelemelerinde hep bahsedildiği gibi eline SP835, SP855 ve Exynos 9820 cihaz verseler hangisinde ne var kullanımda anlayamazsın. Bu işlemciler zaten sınıfının zirvesi. Çok hızlı işlemci ile yine çok hızlı bir işlemci karşılaştırması.

 • Lütfi Dereli @ltfdre

  Günün sonunda "Abi bize bir telefon lazım elinde ne var" alıcılarının bu gibi dertlere gelinceye kadar renk ve fiyat gibi çok daha yüzeysel (bakınız performans bile söz konusu değil) dertleri var. Firmalar bir şekilde bu kullanıcıları da düşünerek ortaya bir şeyler koymaya çalışıyorlar. Velhasıl siz biz lab. ortamında fark edilecek bu değerleri dert etsek bile son kullanıcı için bunlar uzaydan gelme ifadeler olarak kalacak.

Merhabalar. Bu yaz Hollanda'da 3 ay süreyle staj yapacağım. Vize sürecini kolaylaştırmak için yeşil (hususi) pasaport aldım bu pasaportun süresi Hollanda sınırları içerisinde 90 gün boyunca dolaşım hakkı veriyor. Söz konusu staj olunca ek olarak Hollanda konsolosluğundan ekstra bir belge vs. almama gerek var mı yoksa bu şekilde uçak biletimi alıp zamanı geldiğinde Hollanda sınırlarına giriş yapabilir miyim ? Söz konusu durum için araştırma yaptım ancak bu şekilde Hollanda'ya veya farklı ülkelere gitmiş olan arkadaşlarda bilgilendirirse sevinirim.Teşekkürler.
#YeşilPasaport #SeyehatÖnerileri

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeşil pasaport başvurusu için İl Nüfus Müdürlüğünden randevu almam için epasaport.gov.tr adresini verdiler ancak bu adresten alamıyorum.(web sitesine ulaşamıyorum)
Bu işlemler artık farklı bir domain üzerinden yapılıyor olabilir mi? Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.
#YeşilPasaport #VizeAlımSüreci

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kulakiçi kulaklığımın bozulma vakti geliyor bunu hissediyorum. Bu yüzden yeni bir tane alma hazırlığı içerisindeyim. Ortalama ömrü bir yıl olan kalitede aldığım için hazırlık dediğime bakmayın. Velhasıl konuya gelelim uzun bir süredir bu ucuz kaçamakları JBL C100SI modeli ile yapmaktayım. Sizce aynı şekilde devam mı etmeli yoksa değişiklik iyi gelir mi ? Görüşleriniz benim için önemli.
#KulakiçiKulaklık #audiotechnica #JBL

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 16
 • LOOP @loop

  https://urun.n11.com/kulaklik/rock-zircon-mikrofonlu-stereo-kulakici-kulaklik-P290666090

  çinden daha ucuza alırsınız bu arada.. kz ate lerden ben olsam uzak dururdum denedim zira...

 • Samed AYDIN @picasso16

  Ben bu kulaklığı burada ck303 m olanı 20 tl den satmıştım. Baya alan olmuştu kaçırmışsınız fırsatı. Tekrar bakmam lazım kaldı mı? 50 tl eder etmesine de ben 20 tl ye dağıttığımı bildiğimden 2 katından fazla para mantıklı gelmiyor

 • Samed AYDIN @picasso16

  Aa tesadüf jbl kırmızıdan da kardeşimde var. Karşılaştırabilirim. Evet audio technica daha kaliteli kasa olarak ama bu fiyat aralığındaki kulaklık 3 ay dayansa yeter bana. Kaldı ki audio technica 6 ayı jbl de 4 aydır evde kullanılıyor sağlamlar. Jbl de mikrofon da olması lazım tuşu var şarkı geçiyor dur oynat. İş görüyor yani. Sese gelirsek bu tamamen telefona çalan kaynağa göre değişiyor olmakla beraber ck303m için tekrar tekrar yazmak istemiyorum inceleme linkleri :
  https://teknoseyir.com/inceleme/audio-technica-ath-ck303m-35-tlye-audio-technica-kulaklik
  http://www.techno-fi.net/threads/20-liraya-5-dolara-audio-technica-kulaklık.11770/
  https://teknoseyir.com/durum/848419

  Ck303 telefonunuzun ses çipi yada çalan aletiniz herneyse kötü de olsa " bu ne çöp dinlenmez" yapıda değil . Kaynak seçmez dengeli çalan fiyatına göre tizleri ve sahnesi iyi olan kulaklıktır. çok hafif ve küçük olması idealdir. Ben özellikle yatarken gündem dinlerken olmazsa olmazım. İçinden iki kulaklıkta da uçlar çıkıyor, ck303 m de taşıma kılıfı da vardı. Ck303m daha ferah ve netlik bakımında önde ama jbl iyi aletle dinlenecekse bunu dezavantaj olarak saydırmaz. Ck303m malzeme kalitesi daha kaliteli plastik de olsa diğeriyle baya fark ediyor. Jbl ise bazı dükkan önünde pakete bile konmayan isimsiz 5 tllik kulaklık kalitesinde. Biraz daha dandik olsa boyası eline gelecek. Ck303m de neredeyse bass 10 üzerinden puanlanacaksa 1 dir jbl de 3 tür. Bu yüzden dinlediğiniz şarkılarda bass olmazla olmaz derseniz ck303m i eleyin. Jbl in eksisi eğer alet kötüyse 5 tl lik trust snoopy kulaklıktan farkı olmuyor. Değişkenlik göstermesi büyük olası ck303m ye göre. Ben olsam jbl alırım mikrofon ve tuş artısı bass a giriş seviyesi altında da olsa sahip olması yüzünden. Jbl de media markette 45 tl ye düşmüştü öyle almıştık. Sonuç olarak ikisi arasında inceleme yaptım ben olsam az daha koyar kz zs5 ayarında tennmak pro vs. gibi seviyeye çıkarım en azından müzik dinlenir hale gelir benim için bu. Birçok kişiye earpod yeter hatta güzel gelir ben whatsaptan sesi bile dinleyemem. Gerçek 4k ya göz alışınca tüplü telde önemli şeye bile bakasın gelmez