Note 9 pro aldım az önce amazondan. İnternet iyice araştırınca kamerada toz problemleri varmış. Direk iade mi etsem diye düşünmüyor değilim. 3 tane aldım bide.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12

Yazlığa internet aldım 2 aylık ttnet'ten. 1 hafta sorunsuz kullandım. Sonra hat bir gitti bir daha gelmedi. Neyse müşteri hizmetlerinin falan aradık. Arıza kaydı falan açıldı. Her seferinde arızanız çözüldü çözüldüyse şuraya mesaj attın diye smsler geldi. Bende kıllandım evde kesinlikle hat yok nasıl düzelir. Hesabımın data kullanımı takip ettim 2 gün. Data kullanımı her gün artıyor. Sonradan kafaya dank etti. Bu gerizekalı ttnet çalışanları benim portuma başka bir evin kablosunu bağlamış. Çünkü bunun başka açıklaması yok. Yeni nesil modemlerde zaten uzaktan kurulum yapılıyor, kullanıcı adı ve şifre hat üzerinden modem tarafından alınıyor. Birde ttnet kabininde hiçbir etiket yok, hangi kablo hangi port kimin belli değil. Şimdi benim bir haftadır internet yok ve pazartesi uzaktan çalışmaya başlıcam 24 saat internet lazım. Bilet aldım yarın istanbula geri dönücem. Şimdi ben her gün modemin resmini ve data kullanımının SS'ini alıyorum. Fatura çıkmasını bekliyorum çıktıktan sonra direk tüketici mahkemesine gidicem. Şimdi bunlar benim internetimi başka bir kişiye kullandırıyor bundan dolayı faturayı direk iptal etme gibi bir şansımız var mı acaba? Tüketici mahkemesine ne diye başvursam? Birde hesabımı kapattıktan sonra mı başvursam yoksa direk hat açıkken mi başvursam? Tecrübesi veya bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Birde yazlık internette tek fatura çıkıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yaklaşık 10 yıldır kullandığım masaüstünün harddiski uçtu. Yerine dün Amazon.tr den Toshiba P300 1 Tb aldım. Bu gün elime ulaştı. Kargoya 7 lira verdim bu gün gelmesi için. Kolay Gelsin diye bir firma getirdi. Hiç bu kadar iyi bir kargo firması görmemiştim. Teslim alacağınız saati bile seçebiliyorsunuz. Hdd ye gelirsek beklediğimden iyi performansı var , ssd deneyimi sağlıyor neredeyse.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Hergün biri kendini asıyor. Bakalım sıra bize ne zaman gelicek.

https://www.haberler.com/sultangazi-de-kamyonetinin-kasasinda-intihar-etti-13179841-haberi/

Nakliye işi yapan vatandaş, kamyonet kasasında kendini astı

İstanbul Sultangazi'de nakliye işi yapan vatandaş, kamyonetin kasasında kendini asarak yaşamına son verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipleri çevredeki vatandaşların meraklı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tühya haberimiz olsa arkadaşlarla birleşip biz alırdık.

https://twitter.com/uyanhadi_/status/1245019887128449030

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 22
 • Martin @martin

  @cenk_akay08
  Biçilen değer: Doğrulanamıyor.
  Aletlerin satışından elde edilen miktar: Doğrulanamıyor.
  Arsanın arazisi 2002'den sonra çıkan toki kanunuyla 10 yılda değer kazanmış olabilir. Bugün evinin karşısına hastane yapılsa değeri 100 kat artıyor. Şimdi burada kar edilmiş. Ama diğer gerçekliği net olmayan -muhtemelen uydurma- olan miktarlarla bu mevzu çarpıtılmış gibi geldi bana. Kimseyi savunduğum yok ama sosyal medyadaki "hassasiyet kaşıyıcılığı" mesleğinin revaçta olması ve hayatın -Türkiye'deki- olağan akışına göre aykırı bir durumdan pek şüphe edesim gelmedi. Ama daha fazla ayrıntı bilmek gerekir.

 • sawgent @sawgent

  @rhymestein
  Fatura mı istiyorsun nasıl bir belge bulmayı umuyorsun bilmiyorum ama 3.350.000$ karşılığında özelleştirildiğine şuradan ulaşabilirsin;
  https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2003/09/20030917.htm

  Bundan başka belge bulman da zor. Niye? Çünkü 2013 yılında RTE'nin talimatı ile Giresun İl Özel İdaresi araziyi Milda'dan satın alıyor. O da TOKİ'ye devrediyor. Bunun bilgisini almak için Giresun İl Özel İdaresi'nin sitesinden arşive bakmak istediğinde en eski belgelerin 2014 yılına ait olduğunu görüyorsun.
  http://www.giresunilozelidare.gov.tr/

  Ekleme: EKAP ihale sisteminden de burayla ilgili arama yaptığında sonuç çıkmıyor. Çünkü ihale yok. Doğrudan al-ver deniliyor. İl özel idare alıp TOKİ'ye devrediyor.

  TOKİ'ye bakıyorsun. Onun sitesinde Giresun iline ait projelerde, Aksu bölgesinde 592 konutluk bir proje yer almıyor.

  Bilgi edinme başvurusu yaparsan belki daha fazla belge alırsın. Ama hiç sanmıyorum. Çünkü görünen o ki sağlam şekilde yolsuzluk yapılmış. Çünkü alenen sergilenen bir belgeye ulaşamıyorsun. Olanlar senin benim bulabileceğim yerlerde değil. Birinin ofisinde klasör içinde duruyor.

 • Martin @martin

  @martin Sanırım 2002'deki fiyatı dolar kuru üzerinden hesaplamışlar. Dolar 10 yılda 1.5tl den 1.9 tl ye çıkmış. Öyleyse bile ucuza alınmış ancak devamlı zarar yapan bir fabrika'dan başka nasıl kurtulabilirsin ki? Milda bile 5 yıl çalıştıramadan 40 milyon zarar etmiş.

https://www.youtube.com/watch?v=jRn5waE0qfk
Adamalrın ne güzel hobileri var. Biz bir aylık maaşı versek alamayız herhalde o legoları.

Can Lego BREAK a Steel Axle?

Let's see how Lego-compatible stainless steel axle deforms or breaks when high torque is applied. The test bench is made using only plastic Lego parts. Enjoy...
BeğenFavori PaylaşYorum yap