Anneanneme telefon alacağım. Sadece konuşma yapmak için. Önerileriniz nelerdir? Gözleri tam iyi görmüyor büyük tuşlu olursa daha iyi olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Aile hekimim ile baya sıkıntılıydım. 2015 yılında araba ehliyeti için rapor almaya gittim benden src belgesi için istenen testten istedi. ve bu test src belgesi alacaksan ve 45 yaşından büyüksen istenen bir test 😀 uyku apnesi testi gibi birşey özel hastanede onu yaptırdım güzel bir ücrete öyle vermişti. Şimdi motosiklet ehliyeti için tekrar rapor almaya gidecektim ama hiç gitmekte istemiyordum. Aalanya eğitim ve araştırma hastanesine gittim sadece sağlık ocağından alabilirsin dediler. neyse bende daha önce aile hekimini değiştirmek istediğimi söylemiştim kendi sağlık ocağımda biz değişim yapmıyoruz dediler. annem de e nabız dan aynı olan doktorumuzu değiştirmiş geçen ay bende bugün denedim değişti. 😀 yarın yeni aile hekimime gideceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Bilgisayara taktığım fan vidaları iyice yalama olmuş. bazı fanları 2 vida ile tutturdum 2 tane fan takamadım. Bu vidaları nereden alabiliriz? Google a yazdığımda pek bir şey bulamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hummel.com.tr den hiç bir şey almayın. 1 haziranda verdiğim sipariş hala kargoya verilmedi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elimde eski bir laptop var Samsung RV 509 bu bilgisayara Linux Mint kurmak istiyorum. 3 tane indirme seçeneği var sitesinde en uygunu hangisi olur? Birde 32 bit kuracağım sanırım 2 gb ram var bilgisayarda. İşlemci falan destekler mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • berrram @berrram

  Cinnamon, Xfce ve MATE'i diyorsan bunlar masaüstü ortamları. Ben uzun süre Xubuntu kullandım, xfce kullanıyor ve bence gayet ideal düşük sistemler için. Buradan çalıştırarak masaüstü ortamlarını karşılaştırabilirsiniz ancak ben n2840 ve 2 gb ram ile Xfce ortamında bir sorun yaşamadım.
  https://distrotest.net/Linux%20Mint

 • Eser @weltschmerz

  3 seçenekten en hafifi Xfce olduğu için onu denemek daha mantıklı.

  Şu anda windows yüklü ise sistem bilgisinden 32/64 desteği görülebilir.

 • Gamepad @gamepad

  Cinnamon kurdum bir sorun olmadı. Sürücüleri otomatik kurdu ve hızlandı bilgisayar. Windows 7 varken tarayıcıda bile dona dona geziyordum.
  Ama intel hd graphics kurmamış olabilir. Windows'taki gibi kurulu olan sürücüleri gösteren bir aygıt yöneticisi var mı? Driver menegment da Sadece wireless sürücüsü görünüyor.

  • berrram @berrram

   https://www.reallinuxuser.com/how-to-install-graphics-drivers-in-linux-mint/ şu konu yardımcı olabilir. Genelde onboard olanlar kurulur ama diğerleri kurulmaz.

  • Eser @weltschmerz

   Menüye tıklayıp SİSTEM BİLGİSİ diye aratıp tıklarsanız, özet bilgi göreceksiniz. Oradan "sistem bilgilerini yükle"ye tıklarsanız bir web sayfasında çok detaylı bilgiler gelecek sisteminizle ilgili.

   Mesela bende gelen bilgilerden grafik kısmını paylaşayım:

   Graphics: Device-1: Intel 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics vendor: Dell
   driver: i915 v: kernel bus ID: 00:02.0 chip ID: 8086:0116
   Device-2: NVIDIA GF108M [GeForce GT 525M] vendor: Dell driver: nvidia v: 390.132
   bus ID: 01:00.0 chip ID: 10de:0df5
   Display: x11 server: X.Org 1.19.6 driver: modesetting,nvidia
   unloaded: fbdev,nouveau,vesa resolution: 1920x1080~60Hz

   * Intel sürücüleri kendi kendine yüklenmiştir çok büyük ihtimalle.

Arkadaşlar Xiaomi Mi Box S 4k İçin hoparlör alacağım. 300 tl bütçem kaldı. 3.5mm jaklı 2+1 hoparlör alsam tv box'a takabilir miyim? almışken hepsini bir kerede sipariş vereceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Xiaomi mi box s 4k alıcam. Mi store da fiyatı ne kadardır. İnternette baktığımda online mağazaları yok. En güvenilir satan yerde mediamarkt var 460 tl. Aynı fiyata amazon.com.tr de satılıyor ama satıcısı kim çözemedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10