2018 yılında Game Ekstradan bir kulaklık aldım. Kulaklığın pili artık öldü kablosu takılı olmadan kullanılmıyor. Yetkili servisini aradım. Seri numarasını verdim Bizde garantisi bitmiş görünüyor dedi. Faturasında düzenlenme tarihi 02.01.2018 f.sevk tarihi 02.01.2018 yazıyor. Servisin dediği eğer faturada garantisi bitmediyse ürünü kutusu ve faturasıyla firmaya gönderin. onlar bize göndersin. Ürünün pil değişimini yapmıyoruz geri iade alırlar dedi yani parayı verirlermiş geri. Ben bu ürünü firmaya gönderirken faturayı da mı göndereyim yoksa faturanın fotokobisini mi göndereyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Faturanın fotokopisini sakla aslı ile de gönder. İçine gönderirken sıkıntıyı bir kağıda yaz + kutusu aksesuarı usb kablosu ve faturasının aslı ile gönderiyorum diye de not düş bunun da resmini çek elinde dursun.

 • Gamepad @gamepad

  Yetkili servisin sitesinde Boğaziçi Çıkış Tarihi 13/11/2017 olarak görünüyormuş faturada 02.01.2018 yazıyor. Bir katakülle yapmaları mümkün mü acaba?
  Hnagi adrese göndereceğim onuda bilmiyorum. Gameesktrayı arıyorum cevap vermiyor.

 • jans @jans

  Faturanın fotokopisini gönder. onlar sana iade mektubu ve ürünü geri yollayacaklar.sonrasında faturanın aslı, ürün ve servisin yolladığı iade mektubuyla aldığın firmadan iade isteyeceksin.

4.000 tlye 2. el motosiklet alacağım. Önerileriniz nelerdir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Evde bir duvara ses yalıtım süngeri yapmak istiyorum. Yada akustik süngeri dedikleri şeyden yapmak istiyorum. Aranızda deneyip memnun kalan varsa önerilerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Maaş bordrosu parayı almadan imzalanır mı? Dün imzalamak istemedim çok yaygara yaptılar sonra imzaladım bende.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15
 • Ahmet Erdoğan #123+ #180+ @aerdogan17

  bordro sizin maaşınızın dökümü yani para almak yada vermek ile ilgili bir belge değil... ₺5000 maaş alıyorsunuz diyelim... bunun kaç lirası sizin taban aylığınız, kaç lirası fazla mesai, kaç lirası ek ödeme, kaç lirası sosyal yardım vs. sonra o taban aylık için günlük kaç lira ücret alıyorsunuz vs. gibi açıklamaların detaylarının bulunduğu bir döküm... maaş eğer bankaya yatıyorsa bordrodaki net maaşınız ile bankaya yatanların birbiriyle aynı olması gerekir... değilse eğer bordroyu almış olmak size itiraz edebilme hakkı verir... geçmişte kişilere bordrolarını vermeyen iş yerleri yüzünden çok sıkıntılar yaşandı... çünkü bordronuzda aynı zamanda sigorta ücretleriniz ve brüt maaşınız ile ilgili de döküm bulunur....

 • Gökhan @gokhans19

  @gamepad Altı üstü asgari ücrete köle olacan ne referansı. Sanki 2 trilyona ceo olacanda referans soracaklar. Belki ben iyiydim ama yöneticiler beş para etmezlerdi. Adam kıllığına yalan söylerse nolacak.

 • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

  Devlet memeuru iseniz maaşlar onayalnıp malmüdürlüğüne teslim edilkten sonra imzlanabilir. Bankalar sorun etmez

 • Av. Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

  bordro maaşın ödendiğine delil değildir. Hesabınıza yatması delildir ve bunun işveren tarafından ispatı gerekli. (5'ten fazla işçi çalıştıran yerlerde) O yüzden maaş bakımından sorun değil.

  Ama bordroları imzalarken bakmanız gereken birkaç şey var, bunlar; fazla mesai, hafta tatili, resmi gün ve bayramlar, agi alacaklarının ne şekilde gösterildiği, maaşınızın bordroda tam olarak gösterilip gösterilmediği.

  Genelde işçiler bordroların karşık olması sebebiyle bu kalemleri pek de anlayamıyor.

  Eğer bordroda bir miktar da olsa fazla mesai tahakkuk etmişse ve bordro ihtirazi kayıtsız imzalanmışsa daha sonra sizin fazla mesainizin orada gösterilenden daha fazla olduğunu iddia edemezsiniz.

  Agi bakımından da eğer agi maaşınıza dahil ve maaşınız asgari ücretten fazla ise yine agi dahil anlaştığınız anlamına gelir sonra agi talep edemezsiniz.

  Bordronuzda hafta tatili ve resmi günlerde çalışma yapılıp yapılmadığı, bu günlerin ekstra ücret olarak bordroya yansıtılıp yansıtılmadığı da önemli. (Bunun aksini iddia etmek mümkün ama duruma göre değişebiliyor)

  Yok bu alacakların hepsi ödeniyor, fazla mesaileriniz veriliyorsa bordroyu imzalamanız sorun değil, bordronun imzalanması maaşın ödendiği anlamına gelmez. Sadece ne kadar ödeneceğini kabul ettiğiniz ve bir itirazınız olmadığı anlamına gelir. [Bu arada fazla mesaiyi siz başta söylenilen giriş çıkış saatlerini aşmak olarak anlamayın. aksine anlaşma olmadıkça haftalık 45 saati aşıyorsa (yemek ve çay molaları düşüldükten sonra) fazla mesai alacağınız doğuyor.]

Oyun desteklemiyorsa nvidia ayarlarından yada başka bir şekilde oyunu açınca 2. monitörde otomatik nasıl çalıştırırım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aliexpress den 50 liraya telefon tutucu aldım motor için. Buna ne kadar vergi öderim? Birde gümrüğe takılır mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

65 inch bir tv alcağım kargo ücretini karşılasam ne kadar tutar tahmin olarak?
tv kutunun içinde sıfır açılmamış bir mağazadan alacağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Jak girişi kaliteli ses veren telefon nasıl bulurum?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8