Selamlar Honda spacy alpha motorum var. Yağını değiştireceğim. Kitapçığında 10w-30 yağ önermiş. Ama sanayide sorduğumda 10w-40 koymamı söylüyorlar. Hiç anlamam bu yağ konusundan. Bilgisi olan söylerse çok makbule geçer.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Merhaba birkaç yıldır apartman yönetimi bizim daireye merkezi sistemden uydu yayını işini yaptıramadım. Bende karasal yayın izlemek için balkona bir anten bakıyorum. Normal bir televizyon üstü anten ile denediğimde kötü sonuçlar aldım. yayın çok karıncalı çıktı. Ali babada şöyle bir anten buldum. Bu işimi görür mü?
https://tr.aliexpress.com/item/4000415401949.html?src
Yada bu tarz bir anteni ne diye aratmam lazım. DVB dijital karasal yayın oluyormuş. Ama alanyada onun olduğunu düşünmüyorum. Normal karasal eski teknoloji yayın izlemek istiyorum.

US $20.88 45% OFF|360 derece HD dijital dış mekan tv anteni tam...

Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • prometrik @prometrik

  Apartmandan hakkınızı arayın derdim. Yönetici ile konuşun, toplantıda sorununuzu dile getirin. Siz çözmezseniz ben elektriçi çağırıp yaptırırım, binaya fatura ederim diyin. En kötü elektrikçinin parasını siz verirsiniz, ama binaya o kadar iadat ödemezsiniz. Ama bunu yapmadan önce belirtin. Mağdursunuz sonuçta. Mümkünse belgeleyin. Toplantıda söyleyin ki toplantı karar defterine yazılsın. Yazılmasını özellikle isteyin. Ne karar çıkarsa çıksın(olumlu yada olumsuz).

  Uğraşmak istemiyorsanız, anten almak yerine evde internetiniz varsa mi tv box gibi bir tv box alın. Oradan izleyin derim.

 • Orcun @orcun

  DVB digital karasal yayın bizde hayata geçmedi geçemeden yok oldu zaten. Ama hala karasal yayın var, eski tip uhf diye geçiyor. Büyük çanaklı anten onun birde yükselticisi oluyor vs ama günümüzde pek performans bekleme yani öyle cam gibi görüntü çok zor. Yağmurda çamurda vs bile etkileniyordu. Birtane uydu çanak vs ayarla binaya tak geç.

Gameekstra'dan aldığım kulaklığın para iadesi yapılacaktı. adamlar 1 aydan fazladır oyalıyor. her hafta arıyorum hafta para hesabınıza kesin yatacak diyorlar. bugün artık illahlah ettim aradım son kez parayı bugün içinde yatırmaz iseniz tüketici hakem heyetine başvurucam oradan alacağım rapor ilede avukat tutup mahkeme açacağım. tüketici hakem heyeti raporu olduğu için mahkeme direk sonuçlanıyormuş. mahkeme maraflarını da bunlar ödeyecek. 2020 yılında uğraştıklarıma bak. ders oldu banada bu bundan sonra bir şey alırken 50-100 lira daha fazla vericem malum belli başlı teknoloji mağazalarından alacağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gökhan @gokhans19

  Thh seni haksız bulabilir. 50-100 lira daha fazla verdiğin yerlerdede benzer sorunlar çıkabilir.

  • Gamepad @gamepad

   o zaman şöyle diyim. Ürünün garanti servisi oynaylamış iade yapılcak diye. şuan elimde ürün de yok para da yok. 1. aydan fazla oldu. adamlar kendileri dedi paranızı göndericez diye. 1 aydır bekliyorum parada gelmedi.

  • Gökhan @gokhans19

   @gamepad Elindeki belgelerin ve adamların ne dediğinini önemi yok. Thh canı isterse seni haksız bulabilir bunu diyorum.

  • Gamepad @gamepad

   @gokhans19 Ben yinede başvurumu yapayım reddetsin. Hakem heyeti olmadan açarım mahkemeyi biraz sürer ama yüzde yüz haklıyım. Millet hakkını aramadıkça bunlar böyle yapmaya devam edecek. Böyle işi herkes yapar önemli olan işini düzgün yapmak. bunların yaptıkları iş değil dolandırıcılık. Ama en nihayetinde yine burada hatalı olan benim çünkü bunlardan alışveriş yaptım.

 • Orcun @orcun

  Başvuru yapmaman hata, iadeyi kabul ettielr değil mi ? elinde kargo fişi ıvır zıvır sistemden çıktıları da al öyle yap. Yüzde 99.9999999999999999999999999999999 kazanırsın. İadeni hala yapmıyorlarsa avukata vs bildirin, dava açılacak avukatlık masrafların hepsi dahil icraya verilecek. İcrayı avukat yapacak firmanın banka hesaplarına bloke koydurabilir. Hatta icra işine de gerek yok thh kararı yetiyor o işler için dava falanda gerek yoktu.

99 20 olsaydı 15 kaç olurdu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2018 yılında Game Ekstradan bir kulaklık aldım. Kulaklığın pili artık öldü kablosu takılı olmadan kullanılmıyor. Yetkili servisini aradım. Seri numarasını verdim Bizde garantisi bitmiş görünüyor dedi. Faturasında düzenlenme tarihi 02.01.2018 f.sevk tarihi 02.01.2018 yazıyor. Servisin dediği eğer faturada garantisi bitmediyse ürünü kutusu ve faturasıyla firmaya gönderin. onlar bize göndersin. Ürünün pil değişimini yapmıyoruz geri iade alırlar dedi yani parayı verirlermiş geri. Ben bu ürünü firmaya gönderirken faturayı da mı göndereyim yoksa faturanın fotokobisini mi göndereyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Faturanın fotokopisini sakla aslı ile de gönder. İçine gönderirken sıkıntıyı bir kağıda yaz + kutusu aksesuarı usb kablosu ve faturasının aslı ile gönderiyorum diye de not düş bunun da resmini çek elinde dursun.

 • Gamepad @gamepad

  Yetkili servisin sitesinde Boğaziçi Çıkış Tarihi 13/11/2017 olarak görünüyormuş faturada 02.01.2018 yazıyor. Bir katakülle yapmaları mümkün mü acaba?
  Hnagi adrese göndereceğim onuda bilmiyorum. Gameesktrayı arıyorum cevap vermiyor.

 • jans @jans

  Faturanın fotokopisini gönder. onlar sana iade mektubu ve ürünü geri yollayacaklar.sonrasında faturanın aslı, ürün ve servisin yolladığı iade mektubuyla aldığın firmadan iade isteyeceksin.

4.000 tlye 2. el motosiklet alacağım. Önerileriniz nelerdir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Evde bir duvara ses yalıtım süngeri yapmak istiyorum. Yada akustik süngeri dedikleri şeyden yapmak istiyorum. Aranızda deneyip memnun kalan varsa önerilerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap